Vidi rezultate ankete: Biste li pružili sklonište izbjeglicama kod sebe?

Glasači
90. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Da

    26 28.89%
  • Ne, iako imam mogućnosti

    33 36.67%
  • Ne, jer nemam mogućnosti

    21 23.33%
  • Ne znam

    10 11.11%
Stranica 11 od 55 PrviPrvi ... 91011121321 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 2743

Tema: Lica djece migranata s novinskih naslovnica

  1. #501

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Danas clanak u austrijskim novinama: nizozemski novinar kupio sirijski pasos za 750€. Izmislio ime, uzeo fotku od nizozemskog premijerministra i ta-dam, evo novopecenog sirijca. Pasos je napravio u Turskoj. Bila i sveki danas kod nas. Ona je zbog prirode posla blize raznim informacijama i drugim etnijama, a i revnije prati dogadjanja. Cega sam se naslusala....(to nije za forum). Meni iskreno strah od islamizacije nije bas tako dalek.

  2. #502
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jedan je spomenuo da su ga htjeli mobilizirati, pa je pobjegao.

    To znači da žene i djeca ostaju u rukama psihopata, ratnih zločinaca.Mladi odrasli na američkim filmovima, serijama, glazbi, pop kulturi. Zapad ih je u neku ruku odgojio.
    Nisam na to mislila. Ne tako povrsno.

  3. #503
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam na to mislila. Ne tako povrsno.
    Misliš da bi bili takvi i da nije utjecaja sa zapada?

  4. #504

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mladi odrasli na američkim filmovima, serijama, glazbi, pop kulturi. Zapad ih je u neku ruku odgojio.
    Ne znam tko ih je odgojio ni kako misle, ali to su mladi ljudi koji upravo tako izgledaju, tako su obučeni i ponašaju se kao što se ponašaju i naši dečki, naši momci, cure, žene, tate, mame...To sad govorim nakon što sam se upravo vratila s Harmice, s graničnog prijelaza prema Sloveniji gdje ih je već stigla veća skupina. Prijateljica i ja smo odnijele potrepštine koje tamo trebaju, tamo su već šatori, wc-i, madraci, ljudi dovoze hranu, mještani isto tako, žena neka, vjerojatno tu iz susjedstva, nosi košaru i dijeli im friško ispečene uštipke, ma sve normalno, mlade žene s bebama u nosiljkama, niti se tko od naših boji niti se ima čega bojati. Sad me još više čudi ona bojazan koju je netko prije napisao, od nekih grupica što prolaze...ma bezveze, ljudi ko ljudi, niti su oni za nas čudaci, niti mi za njih. Na našoj su strani granice nešto pjevali, smijali se, policajci ih neko vrijeme nisu puštali, onda su ih propustili do Slovenaca jer ih nisu ni mogli zaustaviti, bilo ih je previše. Ne znam što je bilo dalje, ostali su kod slovenskih kućica na granici. Sad, hoće li ih Slovenci pustiti ili ne, ne znam, tamo su već sve kamere, znam da će vjerojatno izvještavati o silnoj dramatičnosti, a ništa specijalno dramatično nije bilo. Mi smo svi stajali sa strane i gledali, ljudi, mještani Brdovca, djeca...sad mi je još žalosnije kad pročitam kako se od običnih ljudi prave babaroge.

  5. #505
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Misliš da bi bili takvi i da nije utjecaja sa zapada?


    Jesam ja spomenula utjecaj zapada?
    Spomenula sam svjetonazor koji je sličniji nama.nego bogatim arapskim zemljama. Ne znam što nije
    jasno

    Sirija je bila bogata i šarena zemlja s puno slobodnog duha, oni traže nešto tome slično, ne srednjovjekovno uredjene zemlje.

  6. #506
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Svaka cast Nena

  7. #507

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Ništa ja specijalnoga nisam napravila niti će mnogi od nas. Većina će tipkati, prigovarati na neefikasnost službi, podgrijavati paniku, a toliki priljev ljudi odjednom nikakve službe, ni najbolje organizirane, ne mogu pokriti. Ni kod nas ni drugdje. Jednostavno građani moraju priskočiti. Ne traže migranti od nas gotovo ništa osim da idu dalje, uopće ih ne zanimamo, ali dok su na našem teritoriju ne možemo pustiti da skapavaju. Što će biti dalje, ionako nije u našoj moći.

  8. #508
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Srce mi se paralo kad su uz nas prosli roditelji s djetetom starosti kao moj
    Popodne sam pisala sa skepsom,al kad vidim te ljude priznajem da mi je jako zao i jos sto im hrvati rade, tolike pare uzimaju, varaju ih.. slovenci bacaju suzavac...

    Al evo cujem bas ispred kuce zena nasa sa grupom od 15ak njih, kaze da ima netko tko ce ih besplatno odvesti da ne pjesace

    Eto priznajem,frka me toga sto se dogada,tolikih ljudi koji bjeze u europu. Al kad ih cijeli dan gledam, dobila sam poriv pomoci

  9. #509
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Za one iz Novog Zg koji žele pomoći, u ponedjeljak i utorak se prikuplja pomoć u Prvoj gimnaziji

    http://www.prva.hr/aktualna-dogadanja.html

    U ponedjeljak 7:30 - 13 h prikuplja se pomoć u knjižnici OŠ F. Galovića

    Vikendom se pomoć u N. Zg skuplja u Sigetu, Siget 18A (Super Andrija) 8-16 , radnim danom 8-20

  10. #510
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam ja spomenula utjecaj zapada?
    Spomenula sam svjetonazor koji je sličniji nama.nego bogatim arapskim zemljama.
    Ne, nisi, ali ja spominjem. Kao što nena kaže, oni govore, oblače se i ponašaju kao zapadnjaci, a to nije došlo ni otkud. Blagotvorni utjecaj interneta na mlade ljude, makar bili iz diktatorskih zemalja.

  11. #511
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Bili smo i mi u jednom od kampova pored Munchena, brat od prijatelja radi tamo kao zaštitar, da, treba ih već lagano čuvati, jer nisu više samo u prolazu niti im treba samo jednkoratna pomoć. Da, sve je još friško. Svi su još iscrpljeni i fizički, psihički, financijski, natrag ne mogu niti žele. Građani su još uvijek spremni nositi i pomoći, posebno oni čija zemlja je uglavnom tranzit. Ali bilo bi interesantno vidjeti koliko od onih u prvom naletu koji su pomogli bi pristali svaki mjesec odvajati po 200 + eu za pomoć tim ljudima na neodređeno...no, vidjet ćemo...

    A zašto svi žele prema Njemačkoj nema veze niti sa Merkeličinim pozivom, niti sa time da ih netko ciljano šalje u Njemačku, nisu ljudi uopće ludi, pogotovo u današnje doba interneta. U Njemačkoj jednom dobiješ socijalni stan, i sjedneš na državne jasle, više te država po zakonu ne može tako lako skinuti sa njih. Samohrana majka ovdje je zaštičena vrsta, dobije stan od 60m2, za svako dijete po jedna soba i još nije zadovoljna jer ona spava u dnevnoj , čeka da susjed gore iznad rikne pa da zatraži stan od 80m2 i što je najbolje dobit će ga. Rad 4 sata kao Pflegedienst, puši, sjedi po kafičima (kutija cigareta 5,20 eu) i žali se kako su Nijemci stoka. S jednim napravila jedno dijete, s drugim drugo i još planira treće sa novim tipom. Primjer polu bosanke polu Nijemce iz susjedstva.
    A takvih osobnih situacija jeste masu, kao što znamo Njemačka nema geta, pa su svi staleži izmješani pogotovo kad dobiješ djecu, kreneš u vrtiće i škole, svašta se naslušaš, doživiš, vidiš u meci zvanoj Njemačka.
    I tko to plaća, pa evo mi koji crnčimo od jutra do sutra i sa dvoje djece živimo u 40m2, doduše naših i kupljenih, ali ipak 40m2. Socijalna davanja srednje klase, tj. srednje klase na izdahu su u Njemačkoj nakaradno velika.

  12. #512
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Nadalje, posao u Njemačkoj ne viri iza svakog ugla, ako nemaš priznatu školu, traženu struku, isksutvo i perfektno znanje njemačkog, možeš objestiti sv skupa mačku o rep.

    Friški primjer dvije cure u našim jaslicama, obje stigle prije godinu dana iz Hrvatske. Jedna profesorica njemačkog, druga učiteljica razredne nastave, jedna perfketno vlada njemačkim, druga tako tako, obje rade poslove njegovateljice, brišu kakice za 800 eu netto! mjesečno, nemaju šanse raaaditi išta drugo, čak niti kao odgajateljice jer se nisu školovale u Njemačkoj, neš ti srednje škole, ali eto tako je. to je relanost, a ne ono što prikazuju na telki i pišu po novinama.
    Žive jedna sa dečkom, druga sa mužem i djetetom u WG-u gdje jednu sobu plačaju 600 eu mjesečno. Nitko im ne želi iznajmiti stan, fali im love za garanciju da to mogu plačati, pogotovo ovima sa djetetom, a i ne mogu ni platiti da ga i dobiju pošto su stanovi najam u Munchenu 12 eu/m2 na više, hladni najma, dakle bez režija, toplo, dakle warm miete sa režijama ca. 30 m2 nema ispod 500 eu mjesečno, pa adj ti to plati i živi od takvih primanja. Dečko jedne i muž druge nemaju fakultete niti govore njemački pa ne mogu dobiti posao niti u restoranu, bauštelu ne bi baš niti jedan, osim toga trebaš ti za bauštelu biti malo kršniji momak jer u protivnom kolapsriaš brzo. Sjećam ih se na početku godine kako su bile pune entuzijazma, naravno da sada nakon godinu dana je to splasnulo kada su osjetile na vlasititoj koži kako se ovdje pliva i pod kojim uvijetima.

  13. #513
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    I to je mjesto zbivanja Njemačka, najbogatija zemlja Europe, 4 gospodarstvo svijeta, a kako je tek u ostalim EU zemljama, pa ajmo onda govoriti o kapacitetima i tko će to sve financirati i platiti.

  14. #514
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    E majko mila kj

  15. #515
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Učenje jezika traje, pogotovo u zrelijoj dobi, osim toga i košta, to sve treba netko platiti. Samo djeca su sposobna svladati jezik u roku pola godine da ni ne skužiš da nije rođen ovdje, već sa 20 + ide teže,a sa 30+ pogotovo, tako da je to sve proces koji košta i vremena i novaca.

  16. #516
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Istekao edit a poruka otisla nedovrsena

    Htjedoh reci koji je Jandrokovic lik
    Kao da iz tuđe glave tuče
    seni bravo

    Ja se uopce ne mogu skoncentriati na pitanja sto i kako dalje
    Samo sam zaprepastena i uzasnuta i dusa me boli
    Znam, nije konstruktivno
    I je mogu se ne pitati,stalno i iznova, koja je to sila necista i zla u ljudskim srcima i glavama koja ih nuka da cine takvo zlo jedni drugima...

  17. #517
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Međutim ima i druga strana novčića. Njemačko stanovništvo rapidno stari, Njemačkoj trebaju očajno djeca, trebaju im mladi, tako da Merkeličin poziv ima logike, samo kako će se sve to na duge staze organiziati i provesti, ostaje da se vidi.

  18. #518
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    šafran, da spojim dva i dva iz svega što si napisala: trebaju joj mladi socijalni slučajevi?

  19. #519

  20. #520
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Zašto tako crno zutaminuta, pa tu je još uvijeka preopterečena srednja klasa na koju Merkel računa koja će to opet sve isfinancirati i pomoći barem nekima od tih useljenika stati na noge.

    Da Zuska procitala sam taj članak i još mnoge po njemačkim portalima, i upravo o tome i govorim. Sve je to divno i krasno, ali političke igre, kao što sam ve rekla, nisu za isključiti niti sa jedne niti sa druge strane.

  21. #521
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, nisi, ali ja spominjem. Kao što nena kaže, oni govore, oblače se i ponašaju kao zapadnjaci, a to nije došlo ni otkud. Blagotvorni utjecaj interneta na mlade ljude, makar bili iz diktatorskih zemalja.
    Sori, sinoc sam se u kombiju truckala prema Istri, pa mi se nije dalo tipkati.
    Ljudima je draze moderno, europsko drustveno uredjenje nego strogo kakvo vlada u bogatim arapskim zemljama. Onatoc svom bljestavilu, po pitanju slobode pojedinca, pogotovo zena, su tamo puno manje nego kod nas...
    Da, svi su u trapericama, decko koji je u Beogradu prvi dobio Rodinu nosiljku, nosio je roze starke , mama trapke... Oni traze moderan svijet nalik njihovom prije sranja, a ne stegu. Utjecaj zapada je jak, to je jasno, ali nije on presudan, njihova tradicija , od prije pojave nasilnika je takodjer uveliko zasluzna.

  22. #522
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Sad sam na HRT4 napokon uspjela čuti premijera s jučerašnje pressice u cjelosti i meni je bio odličan. Jasno je sve rekao.

  23. #523
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ja šafran uopće ne razumijem šta ti radiš u toj crnoj Njemačkoj gdje te država toliko cijedi kad se toliko čudiš tim izbjeglicama što baš tamo hrle.

  24. #524
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Zoki je baš zablistao, ne mogu vjerovat da to govorim.

  25. #525
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Ozbiljno Saša? Pa vidjet ćemo kako će se Hrvatska i njeni porezni obveznici nostiti sa takvim okolnostima, a vrijeme će pokazati ishode. Koliko ono mjesečno ljudi odlazi iz Hrvatske za Njemačku?
    Ne znam o kakvom čuđenju ti govoriš, ali razlozi su poprilično jasni.

  26. #526
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Hahaha i ja sam sama sebi bila cudna kad mi je premijer bio OK.
    Da i vani politicari samo trkeljaju a neko sve to mora odraditi. ali, safran, ipak i ti si imigrant pa bi trebala imati vise osjetljivosti prema drugim. Koliko nasih isto nema fakultete a hrle u istu tu njemacku. Ono sto ja mislim da ce pasti cijena rada jer ce trziste biti preplavljeno jeftinom radnim snagom.
    Zasto mislis da ti ljudi dolaze tamo da bi bili na socijali? Pa oni traze bolje sutra. A nekako ne vidim da je ostvarenje njihovog sna sjedi pusi i odi po cek.

  27. #527
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa to, bit će radnika kojima će 800 eura neto mjesečno biti odlična zarada, a za stanovanje im neće trebati soba, nego će biti dobra i baraka, kao što je bila dobra našim ljudima koji su 60-tih i 70-tih išli na bauštelu.

  28. #528
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    ISIS, SJAJAN članak: Isis

  29. #529

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    šafran, da spojim dva i dva iz svega što si napisala: trebaju joj mladi socijalni slučajevi?
    Slazem se sa safran i takodjer se pitam sto si je Merkel mislila kad ih je pozvala. Jer, da velika vecina tih ljudi ce biti socijalni slucajevi. Ja stvarno ne vidim kako bi oni bili pomogli njemackoj. To su preogromni troskovi od trenutka kad svi ti ljudi stignu u zemlju, zahtjevi za azil se rijesavaju godinama, sto znaci da svakog pojedinog drzava treba godinama financirati. Koliko od njih je trazene struke koja fali njemackoj? Mozda mali dio. I taj mali dio ne zna njemacki.

    Ni nasim izbjeglicama tada nije bilo drugacije- masa ih je zavrsila na bausteli i kao cistacice jer nisu znali jezik i jer im obrazovanje nije bilo priznato bez nostrifikaacije.

  30. #530

  31. #531

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Pa vidjet ćemo kako će se Hrvatska i njeni porezni obveznici nostiti sa takvim okolnostima, a vrijeme će pokazati ishode. Koliko ono mjesečno ljudi odlazi iz Hrvatske za Njemačku?
    Ne znam o kakvom čuđenju ti govoriš, ali razlozi su poprilično jasni.
    Hrvatska se uopće ne može nositi ni s kakvim useljeničkim valom, kojeg nismo ni izazvali. A teško će i Njemačka, Angela se malo zaigrala, pa ne možeš na taj način upućivati poziv ljudima kojih ima na milijune, a ti si za svoje tvornice zamislila za početak baš 976.543 . Tanke, zasad ne bih više!
    Kao da komuniciraš s njemačkim zavodom za zapošljavanje.
    Čovječe, da sad netko iz Švedske ili Irske uputi javni poziv Hrvatima da dođu gore raditi, ono - dođite, samo dođite, treba nam radna snaga, a nismo u ratu, na tisuće bi ih krenulo, i nezaposlenih i zaposlenih, ali slabo plaćenih, prikupili bi što god imaju i pošli, kad ti već netko uputi poziv i izrazi dobrodošlicu. Uz nas bi pošli i Bosanci, i Srbi, i Makedonci, svi koji u tomu vide priliku. Kao što su sad uz Sirijce krenuli svi iz Male Azije, vidjela sam sinoć tamo na graničnom prijelazu Pakistanaca, nekih ljudi monglolske rase, stvarno ne znam iz koje su oni zemlje, svi su se ponadali da ima i za njih šanse ako već ima za Sirijce. Okrutna je to igra s ljudima. Naravno da će to ispaštati i svi stanovnici Njemačke i ostalih zemalja EU kojima utrape dio imigranata.
    Pogotovo što će ti useljenici, koliko god ih ostane u našoj zemlji, imati (ispravan) osjećaj da su u klopci, zarobljeni i zatočeni tamo gdje nisu pošli. Ma užas za sve.
    Sinoć sam otišla s granice doma taman prije nego su slovenski specijalci bacili suzavac na ljude, to sam čula kasnije na vijestima. Baš mi je bilo grozno jer sam točno znala na koga su bacili. Naprijed su bili mladići, oni su išli prvi, a kad su prešli našu granicu, totalna sreća i smijeh, onda su za njima trčale mlade žene s djecom od dvije, četiri, sedam godina..., baš one koje su prije toga sjedile s nama na stepenicama ispred kafića, i oni su i na tu djecu bacili suzavac, akcija je akcija, tu se ne bira.
    Večeras će kiša i to jaka, zahladit će. Nikoga nisam vidjela s jaknom, svi su u kratkim rukavima, u jednom ruksaku sigurno ne nose deku ni perjanu jaknu. Tamo ima samo jedan veliki šator za skloniti se, kud će ostali ljudi, tko to zna. Kakva je to igra s ljudskom nevoljom, to je strašno.

  32. #532
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Sorry, ali linkani članak je pisan toliko populistički na koji možeš pasti ukoliko zbilja ne poznaješ niti razumiješ politička zbivanja u svijetu. Samo jedna rečenica... namamljeni su od strane Njemačke koja im je sad zatvorila vrata..ma dajte molim vas, da, Njemačka nema pametnijeg posla nego mamiti i pecati po Bliskom istoku..a čitava ekipa koja je krenula iz ovih ili onih razloga ima samo anđeoske namjere tipa jedva čekam da dođem zasućem rukave i počnem raditi 10 sati dveno. U tom čitavom valu ima i onih koji imaju zbiljsku potrebu i onih koji nemaju, i onih sa sasvim trećim ciljvima, tako logično. A Njemačka nije kontinent, već samo jedna zemlja. Njemačka ukoliko će već pecati uzet će inžinjere iz Indije ili Egipta, a ne socijalne slučajeve sa Bliskog istoka. Malo smiješna teroija zavjere.

    Njemačka je otvorena prema pravim politčkim azilantima i to se zna, malo su se neki zaigrali sa interpretacijom, ništa novo, tako da ova tvrdnja da je Njemačka, odnosno Merkel pozvala nisu točne. Netko je jadnim ljudima prodao priču kako ih je pozvala, izmuzo im lovu, obećao med i mlijeko i ostalo je poznato.

  33. #533
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    U biti intereansno mi je kako su neki povezali ono što sam pisala prethodno o Njemačkoj i ovoj situaciji.

    Uh-puh nije ih pozvala stara, dobro si me skužila.

  34. #534

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    A ne znam bas koliko je izbjeglica zapadnjacki orijentirano. Ja na fotkama uglavnom vidim zene s maramama na glavi. Ja osobno mislim da ce jedan dobar dio tih obitelji zivjeti kao i veliki broj turskih obitelji: tata radi, a mama je kod kuce, imaju 3-5 djece i primaju za svako ca 150 € djecjeg doplatka + ostala socijalna davanja kao npr. da im drzava placa dio stanarine, dio troskova grijanja, oslobodjeni participacije i sl. I ajmo reci da jedan dio ovih muskaraca, kad im se nakon koju godinicu odobri azil, dovedu svoju familiju u Austriju ili Njemacku ili gdje god. Po glavi dakle, jedna zena i npr. dvoje djece - opet socijalni slucajevi bar neko vrijeme.
    dakle, radili li oni ili ne, socijalnih slucajeva ce biti jako puno... a to je jako puno ljudi koji su dosli i dolaze. Kako to njemacka misli financirati....koliko ce ih uopce jos htjeti primiti ako druge zemlje objave da ne zele....ma ne mogu se ovdje pokriti sve teme.

  35. #535
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Safran, pa da je i 4 milijuna, pa sta? Pa da su i svi 100 posto muslimani, koliko trenutno ima muslimana u europi? Koliko posto? Koliko posto ce se povecati ako sva ta 4 milijuna muslimana ostanu u europi?idem to sad izracunati. I koliko taj 1 ili 2 posto moze utjecati na nacin zivota,, identitet...Nemojte mi pricati da najbogatiji dio zemljine kugle, najnapredniji, najhumaniji i najpotentniji ginancijski to ne moze. To je sramotno.
    Ne mogu sad naći gdje sam čula podatak da bi se u slučaju da svi ovi izbjeglice muslimani ostanu u EU njihov udio u populaciji povećao s 4 na 5 %. Znači, u pravu si Cvijeta. A i ostalo napisano je točno. Navodno se kod tih imigranata s vremenom smanjuje i stopa nataliteta, koja je u početku visoka, ali opada s rastom obrazovanja.
    Znači, treba ljudima samo dati priliku. A ne ih izolirati i držati na socijali.
    I ne mogu vjerovati da je takvo nešto nemoguće danas, u eri meni ponekad zaista nevjerojatnih i fascinantnih otkrića (mislim, od onih banalnih stvari da su mi doma kućanski aparati tipa perilica i tv umreženi i šalju informacije na mobitel, evo meni je to sve sf, pa do presađivanja organa i svakojakih čuda medicine, biotehnologije...).
    Jest utopija, ali jest i moguće. Samo da je volje...

  36. #536
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Što bi onda trebali s postojećom socijalom, ja osobno znam ljudi kojima se citiram "ne isplati raditi". Jer mjesečno skupe više od raznih pomoći i doplataka nego što bi zaradili na nekom poslu koji bi mogli raditi uz svoju stručnu spremu. I ti isto šetaju, puše, kafendišu i još mi bez potrebe zauzimaju mjesto u prenapučenom vrtiću. A nisu pobjegli od nekog rata, znaju jezik, radno sposobni, sve uredno, Hrvati katolici.
    Meni je to neshvatljivo, jer smatram da se ne radi samo zbog zarade nego zato jer su ljudi zadovoljniji kad su korisni članovi zajednice, kad privređuju i uz to i zarađuju. Ali eto, kod nas masovno rade Slavonci, kojima se isplati plaćati tu podstanarstvo i raditi, a nhekim domaćima se više isplati muljati za socijalnu pomoć iako posla očito ima.
    Odoh s teme, ali hoću samo reći da je nepravedno izjaviti da svi ti nesretni ljudi idu po socijalnu pomoć. Uostalom, ako i idu treba ih onda potaknuti da rade i integriraju se u društvo, a ne uljuljavati ih u nerad i propadanje koje nerad donosi.
    Što mi, iz ove perspektive, izgleda kao nemoguća misija kad se u EU još nisu niti oko kvota dogovorili i svatko vodi svoju politiku. Sramota.

  37. #537

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Ljudi idu gdje hoće ići, shvatili su poziv kako su ga shvatili, i vi koji ste u Njemačkoj, Austriji, Švedskoj, otišli ste iz svojih razloga, ne mojih. Austrija i Njemačka već su puni i Turaka i ljudi odsvuda, a tu polu-Njemicu, polu- Bosanku, koju si za primjer navela, šafran, imam i ja u susjedstvu, čistu Hrvaticu. Je da ona živi na Caritasu i malo joj je gore nego takvima u Njemačkoj, ali džabalebaroša ima ko pljeve svugdje.
    Njemačka je nagrabusila s tom seobom naroda, i to je činjenica, i šta bih ja tu, ili itko od nas?
    Ono što me jako živcira u ovoj situaciji je propaganda antiljudskosti, "otvaranje očiju" drugima, tzv. dušebrižništvo, ali tog tipa da se iz duše onih koji još imaju zrno sućuti i to izbriše, da čovjek potpuno postane čovjeku vuk, brojka, postotak, ugroza, opasnost... jer smo mi, eto, glupi što nasjedamo i izvadimo dvije kune proosjaku na cesti, a vidno je pijanac, ili Romkinji, a vidno je žena u organiziranoj akciji, migrantu, a on ima mobitel...kao da ga ja ne bih imala da krenem na njihov put.
    Ne, neću to gledati tako nikad.
    Oni su pušioničari velikih sustava isto kao i mi, samo što ja trenutno ne vučem djecu po svijetu tisuće kilometara ili nisam poslala "u bolji život" najstarijeg sina da nam raskrči put, a još ih je petero kod kuće. Ljudi se bore za život i kad prođu pored mene ja neću pljunuti na njih zbog svojeg poznavanja geopolitike i spoznaje o brojkama i statistici ukoju oni spadaju.
    Još u životu nisam srela brojku na cesti, samo ljude. Mogu se ljutiti zbgo svega, prije biti žalosna u što smo se uvalili, znati da mi to nećemo moći izdržati, ali ako ne mogu pomoći, zaista ne mogu shvatiti zašto se ljude nagovara na suprotno.
    Ne mislim sad direktno na ovaj forum, ali na FB-u vidim, pišu ljudi iz Istre, Dalmacije, svejedno, nabacujem bezveze lokacije, naravno da nisu ni čuli ni vidjeli migranta, ali baš ih je nešto gadno ugrozilo i sad se oni po webu razbacuju pameću - nek idu doma, zatvori granice, nek vide da nisu dobrodošli...mi smo ugroženi.
    Svi smo mi dugoročno ugroženi, ovakvog vala i seobe nije bilo dugo i ne može se kontrolirati kako smo navikli, ali preživjet će se to, ovako ili onako, politički sustavi će se mijenjati, a čovjeku će savjest uvijek ostati.

  38. #538
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Neno, Pcelice

  39. #539

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Ono što me jako živcira u ovoj situaciji je propaganda antiljudskosti, "otvaranje očiju" drugima, tzv. dušebrižništvo, ali tog tipa da se iz duše onih koji još imaju zrno sućuti i to izbriše, da čovjek potpuno postane čovjeku vuk, brojka, postotak, ugroza, opasnost...
    Da, mene je to užasnulo i trudim se shvatiti zašto
    Ali ne ide

  40. #540
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Nena, odlično si to sročila.
    upravo tako, nemam ni ja pojma da li ih je Angela pozvala, nije pozvala...
    ali ni jedna od tih stvari nije dovoljno dobar razlog, da čovjek postane zvijer prema drugom čovjeku.

  41. #541
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Šafran i Uh Puh, nisam pohvatala do sad, vi živite u Njemačkoj? Ako nije preosobno pitanje, čime se bavite?

  42. #542
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Nena, odlično si to sročila.
    upravo tako, nemam ni ja pojma da li ih je Angela pozvala, nije pozvala...
    ali ni jedna od tih stvari nije dovoljno dobar razlog, da čovjek postane zvijer prema drugom čovjeku.
    Pa ovo o Angelinom pozivu pišu mediji od Washington posta do Balkana. Je li moguće da svi izmišljaju?

  43. #543
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    ISIS, SJAJAN članak: Isis

    Sjajan! Hvala!

  44. #544
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mislim sad direktno na ovaj forum, ali na FB-u vidim, pišu ljudi iz Istre, Dalmacije, svejedno, nabacujem bezveze lokacije, naravno da nisu ni čuli ni vidjeli migranta, ali baš ih je nešto gadno ugrozilo i sad se oni po webu razbacuju pameću - nek idu doma, zatvori granice, nek vide da nisu dobrodošli...mi smo ugroženi.
    Molim, bez generalizacija, nije fer da Istru i Dalmaciju spominješ u ovom kontekstu jer bogme seljačina, homofoba, rasista i svega što je isplivalo ima posvuda . Ni ja nisam ovih dana viđala migrante, iz Istre sam, a evo sad ispraćujem prijateljicu koja ide volontirati kod vas na granicu s paketima. I svakodnevno ljudi iz moje blizine šalju pomoć i uplaćuju.

  45. #545
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

  46. #546

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Šafran i Uh Puh, nisam pohvatala do sad, vi živite u Njemačkoj? Ako nije preosobno pitanje, čime se bavite?
    Ja u Austriji, radim u jednom osiguranju. Kud ciljas?

  47. #547

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Molim, bez generalizacija, nije fer da Istru i Dalmaciju spominješ u ovom kontekstu jer bogme seljačina, homofoba, rasista i svega što je isplivalo ima posvuda . Ni ja nisam ovih dana viđala migrante, iz Istre sam, a evo sad ispraćujem prijateljicu koja ide volontirati kod vas na granicu s paketima. I svakodnevno ljudi iz moje blizine šalju pomoć i uplaćuju.
    Nije, sorry, zato sam i navela da nabacujem, jer su na mom FB-u i mojih drugih prijatelja, tako izdaleka, pisali neki ljudi s tom lokacijom (a isto tako je bilo suprotnih primjera s upravo tih istih područja) . Nisam u brzini pisanja znala kako bih drugačije navela to da im migranti nisu fizički, geografski ni blizu (tim konkrentim pojedincima, ne skupinama ljudi, a pogotovo ne svima), niti će ih vidjeti i sresti, za razliku od Slavonaca, ali se svejedno boje i šire strah. Mislim da sam ostalo napisala dovoljno promišljeno i da se mogao steći dojam kako nisam sklona nikakvoj generalizaciji, dapače, kontra toga i pišem, a navedene geografske lokacije su samo pokupljene s fb-a na osnovu prisjećanja o postovima zadnjih dana, bez ikakve želje, potrebe ili opravdanosti generaliziranja.
    Svejedno isprika ako se shvatilo drugačije, naravno da se akcije i pomoći organiziraju od Dubrovnika, Dalmacije, Istre i od posvuda.

  48. #548

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Prosao edit...
    Mozda na to zasto vidimo situaciju kako ju vidimo? Pa zivim tu, gledam, vidim . I ne generaliziram. Ali kad kazem da je tu puno socijalnih slucajeva na ovaj ili onaj kalup, to je cinjenica. Isto kao sto je safranina susjeda koju je spomenula jedna od predstavnica jednog od takvih kalupa.

  49. #549

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Možda će baš svi ti ljudi živjeti od socijalne pomoći i pušit po kafanama dok im djeca u vrtićima zauzimaju mjesto djeci vrijednih ljudi... Možda, statistički je jako malo vjerojatno, ali nitko ne može garantirat da se to neće dogodit.
    Ono što mene kao ljudsko biće brine je da ljudi oko mene kad vide majke kako nose svoju napaćenu djecu 2000 km u potrazi za boljim životom, štogod on tim majkama podrazumijevao, gledaju buduće socijalne slučajeve a ne vide ljude u nevolji. Pa da svi i žive na teret svih nas, zar da im ne pomognemo? Da ih pošaljemo nazad? Zapravo ne razumijem kako može pomoći rasprava oko toga što će ti ljudi poslije, sad dok ljudi hodaju ...

  50. #550

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Nena, veliki x

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •