Vidi rezultate ankete: Biste li pružili sklonište izbjeglicama kod sebe?

Glasači
90. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Da

    26 28.89%
  • Ne, iako imam mogućnosti

    33 36.67%
  • Ne, jer nemam mogućnosti

    21 23.33%
  • Ne znam

    10 11.11%
Stranica 50 od 55 PrviPrvi ... 404849505152 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,451 do 2,500 od 2743

Tema: Lica djece migranata s novinskih naslovnica

  1. #2451
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    pa vidi onda ovako, tu ti je topic i skroz je kratak, preleti ga samo.
    ako kažeš da se referiraš samo na ono što ovdje pišemo onda si se zaletjela pikuli držati štangu jer se i to zove niša.
    (to, kada nekoga podržiš jer to zahtijeva trenutak iako se do kraja baš ne slažeš, no, neka su vam druga stajališta i svjetonazori bliski, pa niš te ne košta)
    mene baš sad iskreno zanima, ne moraš odgovoriti ako nećeš, misliš li ti stvarno da je taj potpis u svojoj suštini uvredljiv za sve katolike, vjernike? i da doslovce psuje po katoličkoj vjeri?
    ili misliš da na takve stvari ljudi naših godina već imaju obrazloženje i odgovor u svome srcu i svojoj glavi i nije im važno što na plotu piše?
    što ti misliš?
    jer znaš što me muči, vidi, išla si ju podržati brže bolje, a bez da znaš pozadinu svega - i ne moraš znati, ali nemoj onda iza paravana ravno pa u nišu!
    Znaš zašto sam je podržala? Jeftina šarada, tipa tog linkanog topica, uključujući i taj potpis.
    Osim toga, u datom momentu se i jesmo našle u točki sjecišta.
    Vi ste iz njenih postova pročitali jedno, i sama ovdje kažeš iz čiste predrasude i povijesti odnosa, a ja eto drugo.

    I još jedan razlog. Ne podnosim kad se čitava horda obruši na jednog čovjeka. To mi je dno dna. Nikad još nisam vidjela niti na jednom topicu na ovom forumu da je pušteno dvjema da se obračunaju, nego uglavnom krene rafaljna paljba dok ne izdahne, poštoto trebaš imati strašno puno vremena i energije koncizno, spretno i na nivou odgovoriti na te nanizanke među kojima je uglavnom jako puno klipova, trapula, porovkacije ili komentar ispod pasa, tek toliko, iz čiste inercije i navike. Nije civilizirano, nije kulturno, nije intelektualno.

    A mene sad zanima zašto si me ovo pitala javno? Mogla si i privatno. Pošto je ovo po meni pitanje više privatne prirode i privatne znatiželje.

  2. #2452
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Osim toga Mare, mislim da si i ti tome sklona. Stekla sam dojam da ni ti to ne voliš.

  3. #2453
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    I još nešto, evo baš po pitanju tog linkanog topica. Traži žena savijet za plaže, i javi se pikula da pripazi da ne zalutaju na te neke sa djecom, na što žena kaže, znam takve ne tražimo. I tu onda uletava Zuska sa laganom provokacijom pikule na koju joj pikula naravno ne ostaje dužna. I tako to krene...

  4. #2454
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Znaš zašto sam je podržala? Jeftina šarada, tipa tog linkanog topica, uključujući i taj potpis
    Vi ste iz njenih postova pročitali jedno, i sama ovdje kažeš iz čiste predrasude i povijesti odnosa, a ja eto drugo.
    vidi, ja ti upravo dokazujem linkajući topic da je pikula bila ta koja je zbog povijesti nekih odnosa i mimoilaženja na osobnim razinama tako odreagirala.
    uvukla cijeli forum u intrigu i odigrala rolu žrtve, a ti ju podržala.

    pa i ja kažem šta i ti, stvarno taj potpis nije razlog da se oplete po cijelom forumu, je l da da nije?

    e, vidiš, to radi i dijana. i ona bi se sad tu priključila i podržala i tebe i pikulu. nema veze šta priča tamo neka niša iako možda ne priča loše, ali nije to moj hodnik, ajmo, naprijed naši!

    mislim, dajte govorite u dobroj vjeri i bez dizanja na zadnje noge ono što je pravo! šta nije nije. ja na svoju rođenu djecu ne dam, ali sam u stanju vidjeti kada griješe i reći to, i za sebe isto tako, čemu sve ovo?
    ja ne vjerujem da mi svi ovdje ne bi mogli sjesti za stol i složiti se negdje nekad u životu. ali vjerujem i vidim da se ovdje možemo pretjerivati dokle hoćeš.


    a šta imam od tajnoga i pp-anja? vidiš kako je dijana prošla, oš da i ja?

  5. #2455
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Nemam pojma kako je Dijana prošla, šta je s njom? Ne čitam ostale topice osim ovog, nemam baš toliko vremena

  6. #2456
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    I još jedan razlog. Ne podnosim kad se čitava horda obruši na jednog čovjeka.
    to mi nije neki razlog. zapravo mi je prilično bezvezan. to mi je i kod lili 75 bezvezno. ne znam, čemu? ako znaš pisati po forumu nisi mutav, šta će ti advokati.

    nego uglavnom krene rafaljna paljba dok ne izdahne, poštoto trebaš imati strašno puno vremena i energije koncizno, spretno i na nivou odgovoriti na te nanizanke među kojima je uglavnom jako puno klipova, trapula, porovkacije ili komentar ispod pasa, tek toliko, iz čiste inercije i navike. Nije civilizirano, nije kulturno, nije intelektualno.
    slažem se da se to događa ponekad.
    iako, ne bih sad rado da se to stalno izvlači kad više nemaš što reći, ne mislim to ovog trenutka za tebe, mislim da to ne može stalno biti izgovor manjincima. nemaju istomišljenika na temi i to ja tako vidim, ne ko zavjeru. šta ja znam, dalo bi se pričati.

  7. #2457
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam pojma kako je Dijana prošla, šta je s njom? Ne čitam ostale topice osim ovog, nemam baš toliko vremena
    a ne znam, banana je. sirius rekla zbog nekih pp-a.

    evo, sad će doći sirius i reći da ne ćaskamo da će ključat

  8. #2458
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    A ja tebi hoću dokazati, da pikula možda ni ne bi tako reagirala, da Zuska nije prva počela.

  9. #2459
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Banana? Zbog privatnih poruka?

  10. #2460
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Da Lili i ja se prilično dobro razumijemo, općenito, koliko sam skužila. Iako ne podržavamo jedna drugu po inerciji, recimo. Niti brže bolje trčimo jedna drugoj biti advokat. Tu je razlika.
    Posljednje uređivanje od šafran : 29.01.2016. at 20:57

  11. #2461
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku

    a šta imam od tajnoga i pp-anja? vidiš kako je dijana prošla, oš da i ja?
    Ček ček malo. Hoćeš li mi ovim reći da se meni javiš na pp odgovorom na ovo, da bi popila ban? Okej, dobro da znam.

  12. #2462
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ovo je malo teži slučaj dvostrukih kriterija

  13. #2463
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ma ne, popila bi ban da u ppovima kršiš pravila foruma i netko te prijavi, jer su pravila ista u pp kao i u javnom dijelu

    ne znam šta se točno dogodilo, ali mogu zamislit i pretpostavit jer sam i sama dobila od nje pp koji mi je bio prvo nejasan, a tek sam naknadno skužila da implicira nešto ružno o drugoj forumašici

  14. #2464
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    pa i ja kažem šta i ti, stvarno taj potpis nije razlog da se oplete po cijelom forumu, je l da da nije?
    Ne, nije. Samo što ja ne vidim gdje je oplela po čitavom forumu. Ili sam umorna više.
    Pikula zna biti užasno tvrda, osjetila sam to na svojoj koži u jednoj prepiski sa njom, ali i fer ukoliko se odmah ne skače na nju po inerciji. Moj dojam isključivo i samo sa ovog topica i mog iskustva sa pikulom.

    Sorry pikula nije ovo nikakva ocijena nekog tovg lika i dijela, već samo, ono, kad smo se već toga dotakli, moje skromno mišljenje.

  15. #2465
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ne pretjeruj safran. Zbilja ste Lili i ti slicne. Ako ti na pp neko posalje poruku koja krsi forumska pravila, koja si valjda procitala, i ako ti tu poruku prijavis tada ta osoba biva sankcionirana.

  16. #2466
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Ne niste shvatile, a posebno vertex i evo je, da opet.

    Pitah Mare da li bi ONA popila ban da se meni privat javila sa pitanjem na ono što ju je zanimalo. Pa me zanimo što bi ona meni to pobogu napisala da bi zbog toga ONA (ne JA!) popila ban.

  17. #2467
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    A ja tebi hoću dokazati, da pikula možda ni ne bi tako reagirala, da Zuska nije prva počela.
    ok, možda tamo na onom topiku, ali što to ima veze s ovim topikom?
    ali poštivam. ako ti misliš da potpis ima veze s time tko je prvi počeo i još sve skupa s ovim ovdje i cijelim forumom, u redu.
    a ja ti ponavljam i neću više biti dosadna i razvlačiti druge ljude po forumu, i ovo je previše: treba poštediti druge ljude od osobnih frustracija.
    nemoš reći da se psuju križevi i misliti na temu o plažama. nitko to nije dužan prihvatiti bez da išta pita.

    toliko, dalje pričati o pikuli bez da ona sudjeluje svakako nije fer.
    ispričavam se na ovome do sada, namjera mi je bila pojasniti tebi, šafran, kako lako upadneš u nišu, a boriš se protiv toga svim sredstvima.

  18. #2468
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa evo i tebe šafran, svakako te ima više nego mene :D
    Komentar je išao na post ranije
    Da Lili i ja se prilično dobro razumijemo, općenito, koliko sam skužila. Iako ne podržavamo jedna drugu po inerciji, recimo. Niti brže bolje trčimo jedna drugoj biti advokat. Tu je razlika.

  19. #2469
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    I evo naravno i spajalice. I sad recite da neke ne skaču prije nego kažu hop. Sreća valjda što sam još uvijek online. Do jutra bi me valjda dočekalo 5 stranica o mom pretjerivanju i dvosrukom umu.

    Što bi uopće nekome palo na pamet da bi netko tko je dobio pp bio baniran radi poruke koju je dobio. Tko sad tu pretjeruje sa zaključcima isto čovjeće tema za sebe

  20. #2470
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Nisam ni pomislila na to.
    Dovoljno mi je nevjerojatno da si mislila da bi ona dobila ban de je postavila pitanje na pp.
    Ali to nisam komentirala, do sada.

  21. #2471
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Pa pitala si u vezi pravila i ja sam ti odgovorila isto kao i lili koja je imala isto pitanje kao i ti.
    A ako ti smetam imas jedan gumbic ignor pa neces vidjet spajalicu. To ponekad cini cuda.

  22. #2472
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Pa kažem, skačeš pred rudo. Što ću ti ja.

  23. #2473
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Niti ti je spajalica išta slično napisala. Objasnila ti je da se pp može prijaviti ako je u njemu neprihvatljiv sadržaj.
    Stvarno, malo stani i razmisli prije nego što počneš optuživati ljude po forumu.

  24. #2474
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Nisam pitala za pravila. Nego sam pitala što je jadna nebila napisala toliko strašno privat da je dobila ban i tko je bio toliko strašno time pogođen da je to išao prijaviti.
    Retorički naravno.
    A isto me zanimalo i za Mare, što bi ona to meni napisala, ka me pitala jel hoću da i ona popije ban. Kroz zahebanciju. Valjda. To ostavljam njoj da pojasni svog smajlija.

    Dakle čemu sad sve ovo?

  25. #2475
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Pitanje je naravno retoričko

  26. #2476
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    a ne znam, banana je. sirius rekla zbog nekih pp-a.

    evo, sad će doći sirius i reći da ne ćaskamo da će ključat



  27. #2477
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje je naravno retoričko
    Naravno.
    Ako ništa, podsjetili smo se jedne vrijedne životne lekcije da se prvo skoči pa onda kaže hop.
    Posljednje uređivanje od vertex : 29.01.2016. at 21:22

  28. #2478
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ok, ja sam veteranka u pp-anju pa da pojasnim

    pretpostavljam da ti, šafran, ne šalješ često pp-e pa ne znaš kako to funkcionira baš ono, točno.... saće ti reći stara iskusnjača.
    btw, nisam ti danas odgovorila na pp jer ti je pun inbox i ne da mi, a ne zato što nisam htjela
    (oopa, izgleda da nisi ni ti neiskusna? )

    jednom davno sam iznijela sadržaj jednog pp-a javno, ali mi se smilovala anchie75 pa nisam bila bannana. recimo, iz iskustva znam to se ne smije.
    ali pp-jale smo se upravo anchie75 i ja i slučajno je ona tada bila moderatorica, pa iako je bila u sukobu interesa odlučila se samo za žuti karton

    uglavnom, treba pročitati pravila forumiranja, ja nisam nikad :D
    ali od običnog pp-anja na dobrovoljnoj bazi bude dobro, nema sankcija.

  29. #2479

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Ajoooooj

    Mare, bas mi se svidjas! Ja cu s tobom u nisu

  30. #2480
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Ajoooooj

    Mare, bas mi se svidjas! Ja cu s tobom u nisu
    lool, može! jedino što nisam mare nego kate ali to nema veze :D

  31. #2481
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    btw, nisam ti danas odgovorila na pp jer ti je pun inbox i ne da mi, a ne zato što nisam htjela
    (oopa, izgleda da nisi ni ti neiskusna? )


    Idem počistiti inbox!

  32. #2482
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Ajoooooj

    Mare, bas mi se svidjas! Ja cu s tobom u nisu
    Opaka je, jel da

    (Opako ne znači uvijek zločesto. Samo da prevedem na što ja mislim.)

  33. #2483

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    [QUOTE=AdioMare;2847399]lool, može! jedino što nisam mare nego kate ali to nema veze :D[/QUOTE

    Pa ko da sam ja uh-puh
    Posljednje uređivanje od Uh-puh : 29.01.2016. at 22:49

  34. #2484
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    kasnim :šmrc: svi se ponišili

  35. #2485

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Al da prestanemo ljubovati i vratimo se na temu...

    Bubilo, pitase ti jesu li dosli sirit islam. Jesu bogme i to. Neki...
    Citala sam nedavno clanak, al ne znam tko je vise bio taj tip, neki...nesto na univerzitetu vezano uz islam (musliman jel). I ako je on rekao da imamo problem sa radikalcima i islamizacijom, problem Sa radikaliziranjem djece u islamskim vrticima i to ne problem za pod tepih, nego problem kojim se treba pozabaviti, onda ga bogme imamo. Kaze da udjes u dzamiju i pitas tk je za islamizaciju, da bi svi bili "za".
    Posljednje uređivanje od Uh-puh : 29.01.2016. at 23:03

  36. #2486

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    A dzamije su vrlo posjecena mjesta

  37. #2487
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Je znam, bio je link na taj clanak i prije jedno 20 str. ovdje.
    I ako se sjecam, istaknuto je da bi europljani trebali malo vise pazit na to, ono, barem obratit paznju .
    Umorna sam pa malo pojednostavljujem.
    Nije ni cudno ni neocekivano da mase prihvacaju servirano. Pa bi onda netko valjda trebao kontrolirati sto se servira masama. A onda imamo malo problem s liberalizmom, tolerancijom...

    Sto novo govorimo? Nista.

    Ne znam, ja i dalje u tome ne vidim razmjere neke muslimanske zavjere. Niti mogu vjerovati da je citavo, vecina, puno (odnosno sve sto je vise od "mali dio njih") muslimana koji zive neko vrijeme u europi radikalizirano. Meni je to vjerojatno kao da kazemo da su vecina pravih katolickih vjernika clanovi KKK klana. A ne smijemo o pravim katolickim vjernicima nista ni reci .

    Ne znam, otkud vam podatak ili dojam da je toliki dio muslimana toliko radikaliziran? Iz ulice?

    Sto znamo o muslimanima u Americi? Kakvi su tamo?

  38. #2488

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Je znam, bio je link na taj clanak i prije jedno 20 str. ovdje.
    I ako se sjecam, istaknuto je da bi europljani trebali malo vise pazit na to, ono, barem obratit paznju .
    Umorna sam pa malo pojednostavljujem.
    Nije ni cudno ni neocekivano da mase prihvacaju servirano. Pa bi onda netko valjda trebao kontrolirati sto se servira masama. A onda imamo malo problem s liberalizmom, tolerancijom...

    Sto novo govorimo? Nista.

    Ne znam, ja i dalje u tome ne vidim razmjere neke muslimanske zavjere. Niti mogu vjerovati da je citavo, vecina, puno (odnosno sve sto je vise od "mali dio njih") muslimana koji zive neko vrijeme u europi radikalizirano. Meni je to vjerojatno kao da kazemo da su vecina pravih katolickih vjernika clanovi KKK klana. A ne smijemo o pravim katolickim vjernicima nista ni reci .

    Ne znam, otkud vam podatak ili dojam da je toliki dio muslimana toliko radikaliziran? Iz ulice?

    Sto znamo o muslimanima u Americi? Kakvi su tamo?
    Ne bubilo, taj clanak je relativno friski i nisam ga linkala, a sad mi se ne da traziti vise.
    To sto muslimani sa radikalnim tendencijama zive u Europi ne znaci da ce biti blazi u svojim, ajmo ih tako nazvati, svjetonazorima. Mozda bas naprotiv. Mnogu muslimani su snazno vezani za svoju etnicku skupinu i ako se ne ponasaju u skladu sa njihovim obicajima, postaju predmet kritike, crne ovce, nailaze na odbijanje od strane te zajednice, sto je poprilican udarac za identitet pojedinca, jer onda stvarno ne pripada nikuda i nema kuda jer u austrijsko/njemacko drustvo nije bas nesto integriran.

    Iskreno, to sa brojkama i kolicinama bi radije pricekala safran. Sigurno je da se bas pravi broj radikalnih ne zna. Nitko nije rekao da ih ima uzasno puuuno. Vjerojatno imas taj dojam jer nas njihovo djelovanje zabrinjava i drvimo po tome vec 50 stranica, a i napad u Parizu je uzburkao vode na tu temu.
    (btw. jeste citale da je IS izjavio da razmataju da im djeca budu jedan od ciljeva u buducnosti?)

    Broj onih bas radikalnih, spremnih na borbu, je u usporedbi sa ca 500.000 registriranih muslimana (brojka iz 2014) sigurno vrlo mali. Ali sacica ljudi je dovoljna da digne nesto u zrak. Radikalci ionako djeluju u tajnosti i prikriveno, u brojnim udrugama.

    Na brzinu sam guglala broj clanova Milli-Görüş udruge na koju se sumnja da siri radikalizam (nedavno citala da siri radikalizam u vrticima (dokazano, fix)- za mene je to dovoljan dokaz) i nasla brojku samo za Njemacku - ovisno o izvoru imaju 27.000 do 80.000 clanova. Udruga sama je prijavila 58.000 clanova davne 2000. godine. Sada ih ima sigurno koja tisucica vise.

  39. #2489
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Slažem se s obje. Ne možeš reći da su ljudi dobro došli samo kao radna snaga, a ne pokazati nikakav interes za kulturu koji donose. Naravno oni se moraju prilagoditi, ali to se ne može dogoditi ako se ne razumijemo, ako mi ništa ne znamo o njima i ne želimo čuti što je tim ljudima važno.
    Podsjeća me na dokumentaras Tražili su radnike dobili su ljude.
    Kako razlikovati radikalne i liberalne struje unutar nečeg što uopće ne poznaješ. Sretanje u liftu nije poznavanje kulture.

  40. #2490

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Jucer u novinama - interesantna stvar. Njemacka/Kiel- procurila interna informacija iz policije: (sad cu je to seprtljavo prevest) Kod manjih delikata gdje nije doslo do tjelesne povrede i kod manjih kradja identitet pocinitelja se ne mora utvrditi.
    Kaj to znaci? Da policiju nema ni smisla zvati?
    To bi znacilo i da ga nece uhapsiti ili hoce?
    Dakle ako nas netko malo podrpa u tamnoj ulici/lokalu/koncertu, nikom nista??

    A zaaasto ne treba utvrditi identitet?

  41. #2491
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Od filozofije nikakva korist, u svakom slučaju ne u ovkakvim vrlo konkretnim i stvarnim događajima. Da je svijet 40-tih manje teoretizirao i filozofirao, i holokaoust bi ostao samo ideja i teorija.

    Na globusu su milioni u pokretu, nekih 60 miliona. Za sada do Europe stiže vrlo mali dio, tek mala frakcija. Ali stiže, i ne jenjava.

    O njihovom broju ulaska u zemlje EU procjene i statistike rađene unaprijed su sve pale u vodu. Ovo što se događa nije tako lako predvildjivo, i to je jedan velik i značajan dio problema.

    Na početku 2015. Njemačka je procjenjivala da će u zemlju ući makismalno 300 000, pa onda 600 000, pa 800 000, da bi brojaka sada bila oko 1,5 milion.
    Procijene za 2016. su oko 3 mil. izbjeglica u Europi, ali već sada se napominje da se na tu procijenu ne može osloniti. Jer 2015. je samo u Njemačku ušlo od očekivanih 300 000, u konačnici ca. 1,5 milion.

    Europa nema resursa, niti novaca nositi sa ovakvim prilivom najednom. Konstrukcija, logistika i budžet jedne države se može promatrati u smislu jednog domaćinstva, jedne obitelji.
    Onog trenutka kada samo jedna puzzla ispadne iz okrvira, konstrukcija postaje nestabilinija i sklonija je urušavanju. A ovdje se radi o daleko više puzzla najednom koje prijete otpasti istovremeno ukoliko se priliv nastavi u dosadašnjem omjeru i tempu.

    Bogatstvo jedne zemlje se ne očituje u tome da lova raste na cesti, već u njezinom uređenju, funkcionalnosti, institucijama, stabilnosti. A to sve košta puste milijarde na godišnjem nivou i unatoč tome i dalje je dalako od savršenstva. Tu su se i mnogi izbjeglice i tražitelji azila preračunali.

    Koln i njemačka policija na Silvesterovo samo su primjer dijela jedne takve konstrukcije. U zemlji gdje neredi i napadi takvih razmjera nisu uobičajena pojava, niti izdvajanja za policiju nisu proporcionalna takvim pojavama. Jedanko vrijedi i za sve ostale konstrukcije koji čine jednu funkcionalnu cjelinu tj. državu.

    Promatrajući samo suhe brojke, moglo bi se paušalno reći da priliv ni od 10 ni 60 miliona na 500 mil. stanovnika koliko broji EU nije velika brojka, iako izraženo u postocima nije niti mala. Međutim promatrajući njeno ukupno bogatstvo cijelokupno ili pojedinačno po zemljama članicama, te vrijeme u kojem se takva vrsta promjena događa, situacija je koja može iznjedriti poremečaje u njenoj stabilnosti koja ioanko nije beton čvrsta.

  42. #2492
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Sigurno je da se bas pravi broj radikalnih ne zna. Nitko nije rekao da ih ima uzasno puuuno. Vjerojatno imas taj dojam jer nas njihovo djelovanje zabrinjava i drvimo po tome vec 50 stranica, a i napad u Parizu je uzburkao vode na tu temu.
    (btw. jeste citale da je IS izjavio da razmataju da im djeca budu jedan od ciljeva u buducnosti?)

    Broj onih bas radikalnih, spremnih na borbu, je u usporedbi sa ca 500.000 registriranih muslimana (brojka iz 2014) sigurno vrlo mali. Ali sacica ljudi je dovoljna da digne nesto u zrak. Radikalci ionako djeluju u tajnosti i prikriveno, u brojnim udrugama.

    Na brzinu sam guglala broj clanova Milli-Görüş udruge na koju se sumnja da siri radikalizam (nedavno citala da siri radikalizam u vrticima (dokazano, fix)- za mene je to dovoljan dokaz) i nasla brojku samo za Njemacku - ovisno o izvoru imaju 27.000 do 80.000 clanova. Udruga sama je prijavila 58.000 clanova davne 2000. godine. Sada ih ima sigurno koja tisucica vise.
    Prema Bundesamtu für Verfassungschutz za 2014. samo na teritoriju Njemačke je 25 aktivnim islamističkih organizacija, 43 890 osoba. Radi se o potvrđenim brojkama, plus naravno nepotvrđene.

  43. #2493
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Jucer u novinama - interesantna stvar. Njemacka/Kiel- procurila interna informacija iz policije: (sad cu je to seprtljavo prevest) Kod manjih delikata gdje nije doslo do tjelesne povrede i kod manjih kradja identitet pocinitelja se ne mora utvrditi.
    Kaj to znaci? Da policiju nema ni smisla zvati?
    To bi znacilo i da ga nece uhapsiti ili hoce?
    Dakle ako nas netko malo podrpa u tamnoj ulici/lokalu/koncertu, nikom nista??

    A zaaasto ne treba utvrditi identitet?
    Radi se o tzv. bagatelnim deliktima, tipa krađe vrečice bombona, i slično. Ali, lako za vrečicu bombona, policija nema dovoljno ljudi. Nedavno tu u blizini Munchena je opljačkana zlatarnica, vlasnik je zvao policiju koja mu je odgovorila da nemaju slobodna kola da dođu. Pljačkaši su si uzeli još vremena da polako sve unesu u auto parkiran ispred zlatarnice, dok je nemoćan čovjek sa slušalicom u ruci to promatrao.

  44. #2494
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Optimizam mi je na izdahu... Europa nema resursa da s time bavi (usput, protupitanje pikuli, je l merkelici sad bad - je l bad Madarskoj, ceskoj, i cijeloj EU koja se nije mogla dogovoriti da zajednicki rijese to?)
    ... Europa puna muslimanskih radikala, Hrvatska puna katolickih radikala...
    Uvjerile ste me. Prelazim u vašu nišu. Zapravo, možda da idem u Kanadu...

  45. #2495
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ne razumijem pitanje. A čini mi se da je retoričko. Odgovor je 42

  46. #2496
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Ja pak ne razumijem o kakvom se uvjeravanju radi. Ne radi se uopće o uvjeravanju.

    Što se tiče EU-a, pa ni nas šačica se ovdje ne možemo dogovoriti, a kamoli čitav EU parlament.

  47. #2497
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Prema Bundesamtu für Verfassungschutz za 2014. samo na teritoriju Njemačke je 25 aktivnim islamističkih organizacija, 43 890 osoba. Radi se o potvrđenim brojkama, plus naravno nepotvrđene.
    Mislim da je više stvar jednostavno percepcije. Nekom je recimo ovo puno, nekom malo.

  48. #2498

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    safran: meni je nekako nevjerojatno da svi oni politicki glavonje (Merkel, Sarkozy) nisu mogli predvidjeti koliki ce biti priljev izbjeglica. Na tom nivou na kojem oni operiraju vrlo je lako dobiti informaciju koliko ljudi ima, samo kao primjer, u Turskoj u onim prihvatilistima tj. citavim satorskim naseljima. Prije nego sto su se otvorile granice i Angela ih pozvala- nije moguce da nije koliko-toliko znala koliko bi ih se moglo pokrenuti. A vjerovati da ce doci stvarno samo ratni izbjeglice, a ovi drugi ne, pored otvorenih granica jedne Njemacke, je suludo. Ja mislim da tu ima neki über-plan. Toliko nepripremljen ne mozes biti!
    Pa cak i da nisu mogli predvidjeti koliko ce ih doci, prije nego sto ih je pozvala, morala je organizirati kontrole na granicama. Kaj ne? Ko je tu blesav? Jel ja?

  49. #2499
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne znam koji bi to uber plan uopce bio, merkel je dio muslimanske zavjere?
    I da, kad vec pricamo o pozivu, kakav je to poziv, "dajte malo prosecite par tisuca kilometara pa cemo vas mi zbrinuti kad dodete dovde .
    Mislim da tu nema puno planova, vise je to ne znaju sto bi, a Merkelica je (po meni) bar pokazala mrvu ljudskosti kad ostatak europe nije.

    Vratit cu se, moram citirati .

  50. #2500
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima osjeća li se Merkel odgovorna za utopljene u moru, zlostavljane u azilantskim kampovima i novac koji je organizirani kriminal utržio za šverc ljudi od kad je ona tako velikodušno objavila svoj poziv.
    Tužna sam. Ne mogu više gledati vijesti o utopljenima.
    Nije mi jasno zašto Europa ne nudi brodove presretače dovoljno njih da se svi redom pohvataju prije utapljanja i šverceri i žrtve?
    Zašto vodeći u EU i Merkel ne sastanče s Asadom, Putinom, UNom i ostalim moćnicima i ne nude humanitarnu pomoć, ali i vojno riješenje za spas tolikih ljudi?
    Stvarno ne razumijem. Toliko para nigdje muzike.
    Pikula, na ovaj sam se post referirala... Zasto bi se Merkel osjecala odgovornom, a ne sva sila europskih politicara i birokrata?
    Zasto nema humanitarne pomoci vecih razmjera, ne znam, valjda nitko ne daje pare.

    I budimo realni , da se s Putinom i Asadom moze razgovarati ovoga ne bi ni bilo.

    Tko se od vas sjeca mombardiranja Beograda, dakle danasnja vojna tehnologija je takva da u milimetar mozes zrokati tocno odredena 3 metra kvadratna. A oruzja ima toliko da se cijeli planet moze raznijeti nekoliko puta. I onda bismo trebali povjerovati da ne mogu rijesiti to tamo. Mogu, ali geopolitika... Sto je par milijuna zivota za par galona nafte, par kilometara zemlje, par novih drzava... Ne znam vise zbog cega ratuju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •