Vidi rezultate ankete: Biste li pružili sklonište izbjeglicama kod sebe?

Glasači
85. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Da

26 30.59%
  • Ne, iako imam mogućnosti

30 35.29%
  • Ne, jer nemam mogućnosti

19 22.35%
  • Ne znam

10 11.76%
Stranica 52 od 52 PrviPrvi ... 242505152
Pokazuje rezultate 2,551 do 2,569 od 2569

Tema: Lica djece migranata s novinskih naslovnica

Datum pristupanja
    Mar 2007

Početno

Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kako onda ne obolit od teške depresije?
    Ja to ne znam. :depresivna:

Datum pristupanja
    Mar 2007

Početno

Sada sam odjednom primijetila da ustvari nisam bila odgovorila na pitanje postavljeno u anketu.

Kada je tema bila otvorena i kada je pitanje bilo postavljeno moram priznati da mi je tesko bilo odgovoriti sa Da, unatoc tome sto je za mene to bio jedini ispravan odgovor. Neprestano su mi se nametale slike vlastitog diskomforta i tesko mi je bilo zamislivo zivjeti drugacije nego sto sam do tada zivjela.

U medjuvremenu se puno promijenilo. Sada su mi neprestano pred ocima slike izbjeglica, njihovih utapljanja, nesretne djece, gladnih, umornih, golih, bosih, smrznutih, obeznadjenih... Gotovo da nema trenutka u kojima se moje misli ne preplicu s tim slikama i toliko vidim sebe na njihovom mjestu da bi mi pruzanje sklonista nekome od njih u svom domu mozda jedino moglo pruziti osjecaj neke nade, nekog smisla...

Moj danasnji odgovor na pitanje Bih li pruzila skoniste izbjeglicama kod sebe je DA.

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Moj odgovor je dvojan. Mladićima, muškarcima definitivno ne bih ustupila mjesto u svom domu (da ga imam). Znam da im je teško, da su gladni, i na kraju samo ljudi, ali činjenica je da mene slabija ženska može premlatiti, a kamoli ne muškarac. I što onda ako se njemu ne svidi to što ja ne nosim marame, što se smijem kada mi je nešto smiješno, itd.

Samo majkama s djecom, njihovim muževima ako ih imaju uz sebe, ali ne i široj porodici tipa brat, ujak, i ini. A da vidim da mala djeca hodaju sama, bez ikoga, njima bih bez ustručavanja ponudila mjesto u domu. Nda, možda su to neki ljudi i napravili pa sada službe ne znaju gdje su sva ta djeca. Kako bi bilo lijepo da se mogu u to natjerati vjerovati.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 25.02.2016. at 15:22

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Stavila bih jos ovdje link na stranicu HOAXmap.

Stranica je na njemackom i ja osobno ne znam njemacki, ali uz Google Translate shvatila sam da se radi o "incidentima" vezanim uz izbjeglice u Njemackoj koji se zapravo prikazuju drugacijim nego sto oni u stvarnosti jesu. Svaki takav zabiljezeni incident oznacen je na karti i zatim nudi vezu na izvor informacije te objasnjenje o cemu se u stvari radi.

Ako sam nesto pogresno shvatila ili ako netko tko zna njemacki i ima saznanja o valjanosti pojedinih izvora te ima kakvu primjedbu na to slobodno neka na to upozori.
    Čini se da je stranica kreirana kako bi rasvijetlila jesu li prijavljeni slučajevi vjerodostojno opisani u medijima, ili se radi o lažima i podmetanjima, kao dio propagande koja želi izbjeglice pošto poto prikazati kao, jel, okorjele manijake. http://www.bbc.com/news/blogs-news-f...where-35542304
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 25.02.2016. at 15:33

Datum pristupanja
    Aug 2013

Početno

Čini se da je stranica kreirana kako bi rasvijetlila jesu li prijavljeni slučajevi vjerodostojno opisani u medijima, ili se radi o lažima i podmetanjima, kao dio propagande koja želi izbjeglice pošto poto prikazati kao, jel, okorjele manijake. http://www.bbc.com/news/blogs-news-f...where-35542304
    Ne radi se o laznom izvjestavanju medija. Vecina tih izmisljotina je s facebooka, od privatnih osoba, na koje je policija reagirala. Pa onda klinka koja je izmislila drpanje da dobije malo paznje i tak...
    Ljudi citaju to na fejsu, pa zovu lokalnu policiju da pitaju jel istina. Policija, kaze da nije, pa onda neki ni njima ne vjeruju.

Da se razumijemo, citala sam vecinu tih narancastih kruzica u Bayern, tko bi to sve procitao.

Datum pristupanja
    Aug 2013

Početno

To su dakle izmisljotine sa fejsa, koje su dosle u medije upravo zato da se potvrdi da su izmisljotine. Nije tako da su novine objavile neku laznu pricu, koju su onda neke druge opovrgnule.
    A prije doba interneta i fejsa, kaj je-je, te glasine se nebi toliko prosirile. Mozda od babe do babe, pa do trece i cetvrte, pa maksimalno do susjednog sela.
    Lijepi nas fejs!

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Facebook je medij.

Datum pristupanja
    Aug 2013

Početno

Ok zuta, oprosti
    Mislila sam na stampu- novine
    Posljednje uređivanje od Uh-puh : 25.02.2016. at 17:40

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Nek se nađe pri ruki ak ko oće pomoć:
    https://www.generosity.com/volunteer...gees-in-greece

Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007

Početno

Zuta

ak ko oce pomoc???

pa ne mogu vjerovat da si ti ovako napisala ( u pravopisnom smislu)

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Zafrkavam se.

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Jeste li primijetili kako više nema u vijestima i Dnevniku izvještaja o stanju s izbjeglicama?

"S promjenom vlasti prvo je nestalo to svakodnevno izvještavanje, na dnevnom nivou, koji je broj ljudi ušao, i sada smo došli do toga zapravo da u konkretnom slučaju Ministarstvo unutarnjih poslova mi je tek nakon trećeg upita dalo jako, jako šturi odgovor na određene teme koje zanimaju mene, a znam da je takav slučaj i sa drugim kolegama." ~ novinar Davor Konjikušić

Poslušati cijelu emisiju:
    https://www.mixcloud.com/RadioStuden...%C5%A1i%C4%87/

Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008

Početno

Nesto pozitive:
    "Je mehr Kontakt Deutsche zu Migranten pflegen, desto toleranter wird ihre Einstellung zur Zuwanderung. Und je toleranter sie sind, desto zufriedener zeigten sich die Befragten mit ihrem Leben."

Što su više Nijemci u kotaktu s migrantima, to su tolerantniji prema useljavanju. A što su tolerantniji to su zadovoljniji sa svojim životom.

https://www.welt.de/wirtschaft/artic...h-wie-nie.html

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Otkad su ovi na vlasti više nema u Dnevniku izvještaja o izbjeglicama. Bila sam u uvjerenju da je migracija stala i da nema prelazaka preko granice, a kada ono, djeca umiru u bijegu od hrvatske policije. http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...u/1009454.aspx

Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005

Početno

Stvarno si teska naivka kad si mislila da vise nema migracija samo zato sto ih nema u medijima.

Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Otkad su ovi na vlasti više nema u Dnevniku izvještaja o izbjeglicama. Bila sam u uvjerenju da je migracija stala i da nema prelazaka preko granice, a kada ono, djeca umiru u bijegu od hrvatske policije. http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...u/1009454.aspx
    I tako nastaje senzacija...
    Neki mediji imaju drugu verziju događaja ...

No, nisam iščitavala detalje jer i tajd ječji život je danas senzacija, a sutra je zaboravljen ...

Eto, i sama kažeš da si mislila da nema više migracije ... ako nije u medijima, znači da se ne događa?? daleko je to od istine ... Tužno i pretužno ...

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Nadala sam se da nema. Jer nije bilo ni na Indexu, a na AYS-u sam letimice prošla i vidjela da uglavnom prenose vijesti o izbjeglicama koji su već u kampovima.

tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009

Početno

Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    I tako nastaje senzacija...
    Neki mediji imaju drugu verziju događaja ...

gdje ima druga verzija?
    ja za događaj znam samo preko AYS

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Stranica 52 od 52 PrviPrvi ... 242505152

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove