Vidi rezultate ankete: Biste li pružili sklonište izbjeglicama kod sebe?

Glasači
90. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Da

    26 28.89%
  • Ne, iako imam mogućnosti

    33 36.67%
  • Ne, jer nemam mogućnosti

    21 23.33%
  • Ne znam

    10 11.11%
Stranica 55 od 55 PrviPrvi ... 545535455
Pokazuje rezultate 2,701 do 2,743 od 2743

Tema: Lica djece migranata s novinskih naslovnica

  1. #2701
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Vrci ti imas neke podatke o tome koliki je postotak muskaraca, koji su im motivi, koje bi im zemlje odgovarale i tomu slicno ili to govoris samo na temelju svog stava prema migrantima? Jer to sto se tebi nesto “cini” nema veze s time kako stvari stoje. Npr i nakon izbjeglickog vala 2015./2016. najvise zlocina iz mrznje i netolerancije su pocinili, necete vjerovat, u EU bas bijelci. Dakle ne ti novi useljeni koji nas zele pokoriti.

  2. #2702
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Tangerina, meni se pak cini da su drugo ti azilanti koji su ostali i kod nas nas, od ovih koji probijaju granice. Pa oni skoro svi imaju za cilj njemacku, francusku...ne zele prvu sigurnu zemlju

    Sumnjam da su nase izbjeglice birali gdje bi ostali

    Eto iskreno, ja nemam razumijevanja za tu vecinu
    ja sam prilično sigurna da su naše pristojne balkanske izbjeglice birale zemlju gdje imaju kakvu takvu logistiku (rodbina, poznanici), a vjerujem da to čine i ove nepristojne izbjeglice

  3. #2703
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Mene ove otvorene generalizacije o nama koji smo bili dobri prognanici i njima koji to nisu doista uzasavaju, to je cista ksenofobija, a svima znamo sto nakon ksenofobije stize.

  4. #2704
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Pa sto nije tad bilo receno koji postotak je odlucio ostati u HR? Jako malo

    Ne moram imati logicno pojasnjenje,al eto to sto gledam mi se nimalo ne svida. Vrijeme ce pokazati sto i kako dalje
    Posljednje uređivanje od Vrci : 04.03.2020. at 10:44

  5. #2705
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Naravno da ne moras. U tome i jest problem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #2706
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ja znam da ih je puno tražilo azil u Hrvatskoj, ali ga nisu dobili
    pa su otišli u druge europske zemlje i tamo dobili
    a svi bi se trebali ravnati po istim međunarodnim dokumentima

  7. #2707
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Meni se cini da nas vecina nema logicna objasnjenja u ovoj raspravi, da svi krecemo iz emocija i mislim da bi bilo dobro da to svi sami sebo priznamo. Vidjet cemo sto ce vrijeme donijeti

  8. #2708
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Vidim da nikom nije posebno intrigantan moj tok misli, ali moram dodati još to da je ironično kako zapravo naš strah od stranaca sasvim sigurno njih sprječava od uspješne integracije, i onda povratno se ostvaruju strahovi koje domicilno stanovništvo ima u vezi njih. Zbog nas, ne zbog njih.

    Niti ne postoji neki drugi (ispravan) izbor od tog da ih se primi ljudski. Oni će dolaziti, a vojska će što? Bacati suzavce na djecu? Mislim da taj strah koji sasvim očekivano i prirodno imamo ne vrijedi plača ni jednog djeteta.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 04.03.2020. at 11:04

  9. #2709
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se cini da nas vecina nema logicna objasnjenja u ovoj raspravi, da svi krecemo iz emocija i mislim da bi bilo dobro da to svi sami sebo priznamo. Vidjet cemo sto ce vrijeme donijeti
    Hm, sad "svi"...nije baš tako, netko više, netko manje.

  10. #2710
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    https://m.youtube.com/watch?v=QkF_G-RF66M


    https://www.lyrics.com/lyric/35324043/Idles/Danny+Nedelko


    Evo pjesma divnog punk rock benda Idles iz Bristola, s njihovog albuma Joy as an act of resistance.

    Stavila sam i link na lyrics. Tema su imigranti.

  11. #2711
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    https://m.youtube.com/watch?v=QkF_G-RF66M


    https://www.lyrics.com/lyric/35324043/Idles/Danny+Nedelko


    Evo pjesma divnog punk rock benda Idles iz Bristola, s njihovog albuma Joy as an act of resistance.

    Stavila sam i link na lyrics. Tema su imigranti.
    Ali sasa, Danny Nedelko je sigurno već druga generacija imigranata, to su oni koji su se prilagodili. Nisu ti kao ovi koji dolaze. A i Nedelko govori da je slavensko prezime, tj. porijeklo. Mislim da takvi imigranti nisu tema ovog topika.

  12. #2712
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    i da se nadovežem na ovo od žute
    zna da se da su jedini dobri i vrijedni imigranti balkanci u njemačkoj
    njemci uvijek govore kako smo najbolji jer smo slični i brzo se prilagodimo
    u revijalnom tonu ove teme, zaključujem da ekonomiji neke zemlje mogu pripomoći jedino prilagodljivi i ne prerazličiti imigranti, a to smo mi balkanci.
    šteta što jedni drugima nismo zanimljivi pa u RH ne dolazi val radne snage iz Srbije ili s Kosova.
    Posljednje uređivanje od betty blue : 04.03.2020. at 11:52

  13. #2713
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Osim kad okrenu janje u parku

  14. #2714
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    i
    šteta što jedni drugima nismo zanimljivi pa u RH ne dolazi val radne snage iz Srbije ili s Kosova.
    ali kako ne, pa na obali ljetos sve sami sezonci iz Srbije

  15. #2715

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel vi zaista mislite da ti ljudi bez razloga kreću u nepoznato bez da znaju gdje će završiti i što ih na tom putu čeka? Ako i jesu "samo" ekonomske izbjeglice - nemaju li i oni pravo na bolji život izvan svoje zemlje?
    Mislite li zaista da je jednostavno tako krenuti u nepoznato? Sa ili bez djece?
    Hrvati, bosanci, srbi su ne tako davno isto bilo izbjeglice i primili su ih austrijanci, nijemci, amerikanci itd...a sad isti ti zatvaraju granice. Kako se solidarnost brzo zaboravi. Imamo jedan planet i on pripada svima i svi imaju pravo na izbor, žele i mogu li se zadržati tamo gdje su se rodili ili početi ispočetka negdje druge (uz strani jezik, osjećaj nepripadanja, uz veliku vjerojatnost da će prije ili kasnije biti opsovani od strane domaćih u autobusu itd...).
    Potpuno se slazem
    I ne mogu vjerovat kak malo ljudi ovak vidi

  16. #2716
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    https://www.portalnovosti.com/dizdar...praviti-blesav

    Evo u Novostima Dizdarvic o uzrocima i posljedicama.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #2717
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Zar je nemoguće balkanizirati istočnjake?

  18. #2718
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Dizdarević mudro zbori kao i uvijek, uostalom. Al ja se bojim da ni Erdoganu nije ništa za vjerovati Da mu ne znam koliko milijardi daju, on će Europu uvijek ucjenjivati.

  19. #2719
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Dizdarević mudro zbori kao i uvijek, uostalom. Al ja se bojim da ni Erdoganu nije ništa za vjerovati Da mu ne znam koliko milijardi daju, on će Europu uvijek ucjenjivati.
    pa to je ono što je strašno, ratovima i izbjeglicama upravljaju interesi pojedinaca a malu raju se samo usmjerava na mržnju prema drugima i drugačijima

  20. #2720
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Da, slažem se, Betty
    i ništa se ne rješava, samo se vrtimo u krug...

  21. #2721
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Mi smo na granici, tako labavoj da je smiješno. Pola ulice u Hr, pola u BiH. Već nam doleze grupe, iskuljučivo muškaraca, noću se šuljaju po gradu, vide se na kamerama, sreću ih ljudi. Nije mi svejedno, uzimaju auta i voze dok ima goriva, kad nestane napuste auto. Ljudima upadaju u vikendice, iza njih se tu ne može živit. Idu svakavke priče, zadnju sam čula da je čovjel u Čapljini primio jednog u kuću, silovao mu curice od 9 i 11 godina.
    Mislim da je puno lakše u centru Zagreba ili Splita mislit na humanitarizam i njihova prava nego nama na granici. Ne mogu reć da se ljudi baš boje, ali nikako nam nije svejedno.

  22. #2722
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    VeraM, slazem se skroz da je lakse iz Zagreba moralizirati. Poznam osjecaj nesigurnosti boravka u rijetko naseljenom pogranicnom naselju iz ratnog doba.

    Al isto se sjecam kojekakvih prica, legendi koje su se dogadjale svima bas u susjednom selu.

    Je l zbilja stignu upropastit vikendice? Jesi vidjel negdje neku? Ocekivala bih da prespavaju i idu dalje, ne da cupaju parkete. Nadam se da je i to s curicama neka prica proistekla iz straha, a ne realne situacije.

  23. #2723
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja se isto nadam da je ovo sa curicama priča proizašla iz straha, ali priča o uništavanju i zaplašivanju ima.

    Prva, druga, treća.

    Ja sam već pisala o svojoj situaciji s njima koja je meni bila strašna, a takvih situacija ima još. Divno je biti solidaran i to je stvarno lijepa ljudska osobina, ali gdje je solidarnost za ljude koji tu žive i kojima se događaju ovakve stvari? Oni nisu zaslužili sigurnost u svom domu i u svom mjestu? Za njih nas nije briga? Zašto? Jer su naši? Jer je popularnije pokazivati solidarnost prema strancima čisto eto da ne ispadnemo ksenofobni?

    Meni je drago da postoje ljudi koji su s njima imali samo lijepa i pozitivna iskustva. I nije uopće upitno da među njima ima prekrasnih ljudi kojima ovako nešto nikad ne bi palo na pamet napraviti. Ali ne bi bilo loše staviti se barem na trenutak u kožu nekoga tko je doživio nešto loše u ovoj cijeloj situaciji i zapitati se kakav bi osjećaj bio to iskusiti. Najlakše je proglasiti nekoga tko se boji ksenofobnim. Žalosno zapravo.

    Evo čitam i da su uništili crkvu u Grčkoj. Koji je cilj toga bio? To kao rade ljudi kojima je cilj pobjeći od rata? Ili ljudi koji žele započeti novi život na prikladnijem teritoriju? U to me stvarno nitko ne može uvjeriti.

  24. #2724
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    To rade ljudi kojima je dosta svega i koji nemaju što izgubiti, niti čemu se nadati.
    Ja razumijem strahove, nelagodu i probleme ljudi u naseljima kroz koja oni prolaze.

    Ali u cijeloj priči se gubi misao o tome koliko to već traje i koliko godina ti ljudi žive u užasnim neljudskim uvjetima u kampovima po Grčkoj i Turskoj. Sto oni uopće imaju od života i budućnosti, kakva nada ili perspektiva postoji za te ljude. Apsolutno nikakva. I kud god krenu i sto god da rade meni nije nerazumljivo “kako mogu, zašto to rade”... nego mi je skroz realno da će masa tih gladnih, umornih, već godinama iscrpljenih ljudi stalno i stalno dolaziti. I da tu ništa ne pomaže “ali oni nemaju dokumente, mi moramo štititi naše granice”... kakvi dokumenti i granice kad imaš toliku masu ljudi? To je ogromna humanitarna katastrofa i problem koji se može riješiti samo na nivou visoke politike, nikako drugačije. Do tada će oni hodati po zemljama i tražiti svoju slamku spasa. A za izgubiti nemaju apsolutno ništa.

  25. #2725
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Jelena,
    Mom kolegi s posla su svaki malo u prošlom valu javljali da mu je vikendica provaljena i da dodje sredit nered. Par put je izlazio i s posla da sanira štetu.

    Čuj samo da ti svaki put razbije staklo na prozoru ili razvali vrata/bravu nije baš čovjeku svejedno, em košta jer on mora poseban prijevoz organizirat do tamo da sve transportira a prije toga nabavi. Em svaki put kompletno čišćenje i dezinfekcija vikendice nakon rog nereda.

    Znači ne priča i legende nekih tamo nego naš kolega Mario.
    Puno je lakše palmudit ovako iz daljine.

  26. #2726
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Jučer sam iznimno gledala Dnevnik jer sam se zadesila pred TVom a muž prati koronu

    Reporter je pričao da Sirijci ostaju u Turskoj a najveća većina su muškarci iz Irana i Afganistana. Ne svidja mi se uopće sve to.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.03.2020. at 07:00

  27. #2727
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Eh da i kolega i njegiva obitrlj uopće se nisu tad usudili odlazit u svoju viksu a ne pričam o granici nego o području Karlov.županije.

  28. #2728
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da, tko god živi ili ima viksu kod Plitvica, uz granicu sa BiH pa i dalje jako dobro znaju što znači svakodnevna strepnja, krađe, provale...
    Jednoj poznanici su pokrali cijelo jato purana pred Božić, a žena živi od toga što uzgoji i proda. Lani nije imala što prodati.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #2729
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Mojima je hrv vojska unistavala godinama viksu. Mijenjale su se postrojbe, sve je pokradeno i unisteno. Moji nisu smjeli tamo.
    Jesu li bili sretni? Naravno da nisu. Ali nisu mogli zamjeriti.

    Dozivljaj iste devastacije bi bio sasvim drugaciji da se radilo o srpskoj vojsci ili da se radilo o izbjeglicama.

  30. #2730
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Slažem se i znam da je to grozno, kad ti provale u vikendicu i naprave nered, trošak i puno posla, i znam da se to dosta događa. I kad ti uzmu auto pa se ti misli di ćeš ga i hoćeš li naći, i kad ostaneš bez peradi koja ti je izvor hrane ili prihoda.
    Ne želim to umanjivati. Za mene to jednostavno postoji paralelno, koma je za ženu koja je ostala bez purana, i koma je za momke koji su se smrzavali po šumama i nisu ništa jeli tko zna koliko..

    Ali priče sa silovanjem i napadanjem stvarno mislim da ne treba širiti bez provjere

  31. #2731
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mojima je hrv vojska unistavala godinama viksu. Mijenjale su se postrojbe, sve je pokradeno i unisteno. Moji nisu smjeli tamo.
    Jesu li bili sretni? Naravno da nisu. Ali nisu mogli zamjeriti.
    Isto je bilo mojoj kolegici s faksa s vikendicom na Svilaji. Pitali su se je li bilo potrebno baš tako potpuno devastirati kuću.

    Ja se slažem s tang, to su paralelni užasi. I ne treba ničije probleme bagatelizirati. Samo je bitno da se držimo činjenica, a ako ih ne znamo, bolje ne pretpostavljati previše toga.

  32. #2732
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    https://www.jutarnji.hr/komentari/ka...jetu/10046230/
    solidan tekst o impotenciji Europske unije u rješavanju sukoba

  33. #2733
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Je l zbilja stignu upropastit vikendice? Jesi vidjel negdje neku? Ocekivala bih da prespavaju i idu dalje, ne da cupaju parkete.
    A ovo sto je linkala riri je bilo na tom plan. kutku, to je prilicno devastirano, mislim da ima nagorenog drva, al nisu toliko devastirali da bi bilo za rusenje ako je to kvalifikacija upropastavanja. I to je bilo tako dinamikom par puta godisnje, pa su taj dom zatvorili jer nisu vise imali.sredstava to toliko cesto obnavljati, plus su to kontroverzne teme pa su admini zabranili objave tog stila pa je potonulo u info ilegalu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.03.2020. at 08:58

  34. #2734
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Devastacija i krađa ima, ali ja ne vjerujem da hodaju okolo i siluju djevojčice i plavokose žene.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  35. #2735
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To su očajni ljudi, koji su prošli svašta da dođu do tu gdje su, sigurno da su i bijesni i da im nečija imovina ništa ne predstavlja.

    Ja ne mislim da je to normalno, i sasvim mi je jasno da ih se ljudi boje. To je problem koji treba rješavati na najvišem nivou, a kao što vidimo rješenje će biti da se Evropa zatvori i brani vojskom.

    Za pedeset godina ćemo se ovoga sramiti (oni kojih bude ) i raditi nekakve svečanosti 'da se nikad ne ponovi'.

  36. #2736
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je puno lakše u centru Zagreba ili Splita mislit na humanitarizam i njihova prava nego nama na granici.
    To je sigurno tako i znam da sam jednom primijetil da ce prije netko s kucom s bazenom nosit majicu vive la revolucion che, nego neko tko je puno siromasniji i.tko je undnrvnoj borbi za opstanak. Svojedobno je moj omiljeni sherlock glumac bio zestoko kritiziran za refugees welcome nakon hamleta, pa su mu spocitnuli da ne koristi njegova zena nhs bolnice za radjanje nego ide u royal hospital itd nesto i koliko je on izbjeglica primio u svoju kvadraturu. Ali, on je zauzeo legitimno stajaliste otrpit cu kritike, to je nesto u sto cvrsto vjerujem, i zapravo me moja sit privilegije i medijski reach obvezuje da ja budem taj. I dobro je da je tako, inace bi glasovi podrske i humanizma bili bitno slabiji.

  37. #2737
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja nažalost znam iz prve ruke za primjere devastacija, ne razumijem npr. zašto moraju ostaviti izmet na krevetima, koji poriv ih tjera na to... Vjerujem da su bijesni na nas zapadnjake, vjerujem i da imaju razloga, ali opet će platiti mali čovjek a ne pojedinci koji su zakuhali stvar.

  38. #2738
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Eh dok sam natipkala vidim da ste već vi zapravo rekle isto

  39. #2739
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerujem da su bijesni na nas zapadnjake, vjerujem i da imaju razloga, ali opet će platiti mali čovjek a ne pojedinci koji su zakuhali stvar.
    I ja. Mali covjek uvijek pati, mali covjek plati, mali covjek se prisjeca 'ne ponovilo se' na priiredbama, a elite bas briga za sve to. Dokim ne dodje voda (narod) do grla, pa ce ko ceaucescu zbunjeno s balkona vikat 'halo????', 'halo???'.

  40. #2740
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    To je ogromna humanitarna katastrofa i problem koji se može riješiti samo na nivou visoke politike, nikako drugačije.
    https://m.facebook.com/story.php?sto...cus_composer=0

  41. #2741
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    uf! stvarno je teško razlučiti one koji bi se htjeli i mogli integrirati od onih kojima ne pada na pamet, nego se ponašaju kao zadnji divljaci.
    ja sam bila u prilici upoznati dosta Afrikanaca, pretežno iz Gane, koji su se tako super uklopili i doprinijeli kvaliteti života u lokalnoj zajednici.

    stvarno mi je teško shvatiti taj borbeni poriv ići nekamo, a nemati namjeru prihvatiti i uklopiti se u zapadnjački sustav. koja je to žrtva, uputit se na taj put. mora da snažno vjeruju da će ih netko/nešto nagraditi za ostavljeni izmet na krevetima. ili imaju neko iskustvo putem da se osvećuju na krivom mjestu. da, kao što smo već zaključili, lako je iz zagreba teoretizirati...

  42. #2742
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    To je ko ono kod djece inat, pa i primjeri kakanja direktno na pod, iako je tuta blizu, recimo kod početka odlaska u vrtić, jer dijete osjeća bol, frustraciju, jer ga je strah, želi izraziti osjećaje, dati drugoj strani do znanja koji je to točno osjećaj koji nosi u sebi, kroz radnju koja će taj osjećaj doista i pokrenuti, ali koja nema apsolutno nikakve uzročno posljedične veze da bi je onaj tko prima tu "informaciju" mogao shvatiti, pa dolazi do šuma u komunikaciji, i onaj kojeg boli bude uskraćen za to da bude shvaćen, a ovaj koji je je uvrijeđen bude uskraćen da shvati prave razloge i slijed dogadaja.
    Tako i s ovim govnom na krevetu.

  43. #2743
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    https://m.youtube.com/watch?v=QkF_G-RF66M


    https://www.lyrics.com/lyric/35324043/Idles/Danny+Nedelko


    Evo pjesma divnog punk rock benda Idles iz Bristola, s njihovog albuma Joy as an act of resistance.

    Stavila sam i link na lyrics. Tema su imigranti.
    Moram stavit srceko za idles

    I potpis na sve na ovoj temi.

Stranica 55 od 55 PrviPrvi ... 545535455

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •