Vidi rezultate ankete: Biste li pružili sklonište izbjeglicama kod sebe?

Glasači
90. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Da

    26 28.89%
  • Ne, iako imam mogućnosti

    33 36.67%
  • Ne, jer nemam mogućnosti

    21 23.33%
  • Ne znam

    10 11.11%
Stranica 12 od 55 PrviPrvi ... 2101112131422 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 2743

Tema: Lica djece migranata s novinskih naslovnica

  1. #551
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Mislim da uopce nema smisla zapitati se da li ce ekipa zivjeti od socijalne pomoci kad stigne na zacrtani cilj.
    Mozda hoce, mozda nece, mozda ce zemlje generalno promjeniti socijanu politiku, mozda su u sumi...
    ove migracije su globalni fenomen, posljedica dugogodisnjih politickih igrica na Bliskom istoku i Africi.
    eto, dogodilo se, ekipi je pukao film i dogodilo se . Masa se pokrenula , i nakon ovog nista vise nece biti isto.
    Kako ce biti, tesko da netko zna. Sigurno drugacije. Pa sad neka se svatko ponasa prema vlastitoj savjesti, ali kukanje i strah nece zaustaviti promjenu. Ona se vec dogodila.
    Posljednje uređivanje od sirius : 19.09.2015. at 13:56

  2. #552

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Casa, ja vidim buduce socijalne slucajeve I ljude u nevolji koji mi je jako zao. Nemora tu biti ili/ ili. Ja sam za da ih npr. Austrija primi koliko god moze i da ovdje, zive, rade, odahnu, integriraju se itd. Ali s obzirom na to koliko znam o etnickim zajednicama ovdje i o politickim desavanjima u odredjenim etnickim udrugama....stvar ima i drugu stranu medalje...

  3. #553
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Ali rijec je upravo o tome da su ti ljudi danas, u ovom trenutku tu na nasim ulicama i treba im pomoci.
    Sad odmah.
    I zatim razmisljati o tome kako rijesiti njihovu integraciju u drustvo. Nije to tako nemoguce.
    Jer povratka nema.
    Sad jedino mozemo biti ljudi i raditi na izgradnji boljeg drustva za sve nas zajedno.
    Ili neljudi (ne zelim vrijedati zvijeri) i gori od onih nad cijim postupcima se zgrazamo. I graditi drustvo ljudi koji ce okrenuti glavu na ljudsku patnju iz straha, mrznje, neznanja... nebitno. Ja u takvom drustvu ne bih zeljela zivjeti.

  4. #554

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Čemu služi to gledanje budućih socijalnih slučajeva u ovoj situaciji, to ja ne razumijem. Ti ljudi su tu, ne možemo im reći ne dolazite... Oni su tu, i trebaju pomoć. Mislim da je ovo gledanje budućih soc slučajeva u najmanju ruku etiketiranje. Etiketiranjem se nažalost utječe ne te etiketirane, pa oni i postaju onakvi kakvim ih se etiketira. Dakle, tako se ne pomaže ni njima ni svim onima na čijoj će grbači potencijalno živjet. Tako se razvija strah, odbojnost i netrpeljivost prema čjudima u nevolji. U meni se sve buni protiv takvog života, to je meni protivno svim katoličkim, europskim i humanim standardima.

  5. #555
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Zoki je baš zablistao, ne mogu vjerovat da to govorim.
    Jel da, bit ce da je konacno izvukao glavu iz guzice. Ja sam ostala u nevjerici od suvislosti.

  6. #556
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Jel da, bit ce da je konacno izvukao glavu iz guzice. Ja sam ostala u nevjerici od suvislosti.
    Ja sam sad u depresiji jer to nisam gledala.

  7. #557
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam dosla u podne kod klijenata raditi, a oni ispred tva svi brizni. Pa sam im se pridruzila i ostala u nevjerici. Ako bude kako je rekao, osupnut cu se i vise.

  8. #558

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    @casa: Slazem se u vezi etiketiranja. Ali to je tako veeeelika, ogromna tema i nije tako jednostavna. Nemoze se reci: ako ih ne etiketiramo onda se nece tako ponasati. Isto tako stima da prikeljena etiketa covjeku oduzima sanse...
    Posljednje uređivanje od Uh-puh : 19.09.2015. at 14:05

  9. #559
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Vec sam zbilja bila odlucila da ne idem na izbore, al svaki put me nesto natjera. Sad kad vidim predsjednicu s vojskom i imenovanje ishlapljelog penzionera povjerenikom za izbjeglice koji onda baljezga da je vojska trebala tijelima braniti ulazak u zemlju, stvarno moram.

    Inace, ako netko razmislja da ide vozit autom izbjeglice iz Zagreba, nema nikog ni na glavnom, ni na busnom, ni na velesajmu. Taman sam potrpala par novcanica od 10 € u dzep i saznam da nemam kamo. Pricekat cu. Ako me netko moze preusmjeriti, molim na pp.

  10. #560

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa, naravno da je to velika tema i da ima sto gledišta... Ali ono počnimo od sebe... Ja se trudim ne etiketirat... Ako si baš ne mogu pomoć da tako ne mislim oko nekih stvari, a onda se bar trudim držat one Ako nemaš nešto lijepog za reć o nekome, onda bar šuti...

  11. #561

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam sad u depresiji jer to nisam gledala.
    evo, valjda će raditi
    http://www.vecernji.hr/hrvatska/mila.../multimedia/p2

  12. #562
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Zoki ce u srijedu biti hit sumita natjerao orbana da otvori granicu. Poslao vlak, pa ti vidi. Neno, lijepo si to napisala. No, unatoc kretenskim komentarim na portalima i fejsu ( i mene bole komentari na rijeckim pkrtalima mojih jaaakooo tolerantnih sugradjana s cime se kao rijeka ponosi) i institucije i gradjani zasluzuju pljesak.

  13. #563

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Andrija Hebrang ?? Seriously?? Bujica sinoć ?? Nikada nisam izašla na izbore, ali ovo me definitivno potaklo da izađem na predstojeće.

  14. #564

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Zoki ce u srijedu biti hit sumita natjerao orbana da otvori granicu. Poslao vlak, pa ti vidi. Neno, lijepo si to napisala. No, unatoc kretenskim komentarim na portalima i fejsu ( i mene bole komentari na rijeckim pkrtalima mojih jaaakooo tolerantnih sugradjana s cime se kao rijeka ponosi) i institucije i gradjani zasluzuju pljesak.
    Hvala, i ja mislim da zaslužuju pljesak jer se trude iznad svojih granica. No, dobiju samo pljuvačinu, nama treba i snijeg ispred vrata "institucija" očistiti, pa što bi mi uzeli lopatu u ruke. Ovo progurati nikakve službe ni institucije same ne mogu i bilo bi lijepo da to ljudi shvate.

    Kako je super nekome tko je satima dijelio obroke i vodu i zna kolike su tisuće zbrinute pročitati da baš onih nekih dvadeset ili pedeset njih, eto, nije tih sat i pol vremena imalo vodu, pa to je grozno. Nije Supermen doletio da je donese.
    Malo više zdravog razuma ne bi nam škodilo.

    Brine me najviše ta Slavonija, čitam tamo na temi o prikupljanju pomoći što sve njima treba u Tovarniku, ovdje oko Zagreba je lakše jer je grad velik, a manje su skupine putnika na pojedinim mjestima, ali tamo na istoku migranti nahrupljuju u ogromnim skupinama. Kako do tamo dopremiti pomoć na sve punktove, stvarno ne znam. Naravno da radi Crveni križ i ostali, ali vidim da nikako ne mogu sve pokriti.

  15. #565

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Vec sam zbilja bila odlucila da ne idem na izbore, al svaki put me nesto natjera. Sad kad vidim predsjednicu s vojskom i imenovanje ishlapljelog penzionera povjerenikom za izbjeglice koji onda baljezga da je vojska trebala tijelima braniti ulazak u zemlju, stvarno moram.

    Inace, ako netko razmislja da ide vozit autom izbjeglice iz Zagreba, nema nikog ni na glavnom, ni na busnom, ni na velesajmu. Taman sam potrpala par novcanica od 10 € u dzep i saznam da nemam kamo. Pricekat cu. Ako me netko moze preusmjeriti, molim na pp.
    Oni ti novce ne uzimaju, probali su im ljudi dati, ali nisu uzeli, što su ponijeli, to troše. Barem koliko ja znam, možda nema svatko isto iskustvo. A ostalo, bolje da nazoveš one telefone, mobitele ovih iz udruga što su na graničnim prijelazima oko Zagreba, oni znaju što trenutno treba napraviti. Mislim da će za večeras najviše trebati šatori i kabanice, padat će kiša, premalo je mjesta u šatorima kod granice. Netko je ovdje ranije stavio linkove na te stranice, tamo sam vidjela brojeve mobitela volontera.

  16. #566

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Jedna poznanica mi je rekla da im je svecenik na misi rekao ne mozemo obraniti krscanstvo ponasajuci se nekrscanski. Nadam se da ce takve poruke doprijeti i dalje.

  17. #567
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Na facebooku (spomenula je na prijašnjim stanicama Zuska imena) postoje volonterke koje učestalo izvještavaju o stanju na terenu i što je ljudima potrebno (sada se spremaju za višednevne kiše). Vidjela sam (može se vidjeti iako nemate FB profil) da se i danas do 22h sata skupljaju stvari u nekom Vintage baru u Savskoj. Naveden je i popis. Ljudi organiziraju na nekim lokacijama kombije i prevoze. I sama je spomenula da nisu uzimali ni novce ni poklone. Samo što im je zbilja nužno, za djecu.

  18. #568
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ja čak i razumijem strah, to je ljudski, pogotovo strah od nepoznatog,
    do onog trenutka dok ne vidiš o čemu se radi.
    i onda, čega se bojiš, ljudi koji nose život u koferu i vrećici?!
    zamislite tek njihov strah, od granice do granice,
    od policije do policije, od jednog do drugog lokalnog stanovništva,
    a vidjeli smo da ih nisu svugdje lijepo dočekali.

  19. #569

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Tashunica, i mene je strah, to sam već na početku napisala. Strah me jer Europa već sada ne zna kako se nositi s ovim izbjegličkim valom, a bojim se da nas pravi kaos čeka tek za koju godinu. Ipak,ne mogu razumjeti ljude koji huškaju atmosferu, lijepe članke koji imaju za cilj prikazati izbjeglice neljudima, zazivaju vojsku..
    Ono, ako ne želiš ili ne možeš pomoći, nemoj ni odmoći. Neki kao da jedva čekaju i priželjkuju da poteče krv. Toga se užasavam.

  20. #570
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    A ja mislila kog ce vraga s paketom pelena, bolje je da im dam protuvrijednost u novcu da mogu kupit kad zafali, lakse je nositi.
    Na TV u su rekli da fali obuce. Nemam pojma je l to istina.
    Buduci da sam pokusala pomagati i Crvenom krizu i Caritasu u ratu, njima nista ne vjerujem i radje ja stisnem u ruku 10 eura nekoj mami. U principu doniram direktno. Na zalost ima dosta ljudi u nevolji kojima treba pomoci.

  21. #571
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Tashunica, i mene je strah, to sam već na početku napisala. Strah me jer Europa već sada ne zna kako se nositi s ovim izbjegličkim valom, a bojim se da nas pravi kaos čeka tek za koju godinu. Ipak,ne mogu razumjeti ljude koji huškaju atmosferu, lijepe članke koji imaju za cilj prikazati izbjeglice neljudima, zazivaju vojsku..
    Ono, ako ne želiš ili ne možeš pomoći, nemoj ni odmoći. Neki kao da jedva čekaju i priželjkuju da poteče krv. Toga se užasavam.
    rehab govorim o strahu od malog čovjeka kako sam napisala,
    koji s koferom u ruci traži bolji život.

    ni meni nije svejedno što će biti, što ako se zatvore šengenske granice,
    a hrvatska postane sabirni centar nezadovoljnih ljudi
    koji ne shvaćaju zašto ih se ne pušta dalje, to ne može biti dobro.
    ali milanović mi se čini dosta čvrst u svojim stavovima.

  22. #572
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Oni ti novce ne uzimaju, probali su im ljudi dati, ali nisu uzeli, što su ponijeli, to troše. Barem koliko ja znam, možda nema svatko isto iskustvo. A ostalo, bolje da nazoveš one telefone, mobitele ovih iz udruga što su na graničnim prijelazima oko Zagreba, oni znaju što trenutno treba napraviti. Mislim da će za večeras najviše trebati šatori i kabanice, padat će kiša, premalo je mjesta u šatorima kod granice. Netko je ovdje ranije stavio linkove na te stranice, tamo sam vidjela brojeve mobitela volontera.
    Mene zanimaju te stranice i brojevi telefona ako mi moze netko pomoci oko toga, nemam vremena trazit unatrag. Skuplja se auto stvari u Ri pa bi vozili direktno tamo gdje jim najvise treba.

  23. #573
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

  24. #574
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno



    In love, zadnji link iz Zuskinog posta.

  25. #575
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Mojca, hvala!

  26. #576
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Ma daj. Ovo nije fer uopće. Što bi Zoran trebao? Ljude uvjeravati da ostanu ovdje kada ne žele, a predsjednica im prijeti vojskom.

  27. #577
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    https://www.facebook.com/refugees.slovenia
    https://www.facebook.com/dobrodosli....granti?fref=nf

    Volonteri su konkretni i izvještavaju o situacijama s različitih graničnih prijelaza. I što na kojoj treba.

  28. #578
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Ne razumijem sto hoce iz Ministarstva zdravlja. Vidjela sam na Zuskinom linku na halter da su ukljuceni pa sam isla projeriti:
    http://www.zdravlje.hr/novosti/novos...zvoda_i_opreme

    Ja sam mislila da se moze nesto uplatiti i izbjeci marže apoteka. A oni traze neko pismo namjere?! To mi zvuci kao da imam namjeru donirati lijekove za par tisuca kuna.

  29. #579
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem sto hoce iz Ministarstva zdravlja. Vidjela sam na Zuskinom linku na halter da su ukljuceni pa sam isla projeriti:
    http://www.zdravlje.hr/novosti/novos...zvoda_i_opreme

    Ja sam mislila da se moze nesto uplatiti i izbjeci marže apoteka. A oni traze neko pismo namjere?! To mi zvuci kao da imam namjeru donirati lijekove za par tisuca kuna.
    To je vjerojatno namijenjeno farmacevtskim tvrtkama. Barem se meni to tako cini

  30. #580

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    Naš doživljaj bliskog istok je poprilično kriv. Čini mi se da ljudi imaju dojam da su stanovnici Sirije nepismeni divljaci koji su došli razrušiti Europu. (ne na ovom forumu, nego inače iz svega što čujem)
    Ono što je najbitnije je da oni bježe od ISIL-a.
    Da im se sviđa ideja kalifata, ostali bi tamo i pridružili se ISIL-u, ne bi riskirali život bježajući od islamske države, nego bi im to bilo nekakvo ostvarenje snova.
    Zato mislim da se ne treba bojati da će oni uništiti sekularnu Europu.
    Bježe jer žele živjeti u sekularnoj, demokratskoj zemlji.

    Što se tiče novca, pretpostaljam da su prodali aute i uzeli ušteđevinu.
    Ali kad čujem da netko iskoristi priliku da profitira u ovakvoj situaciji, pa im naplaćuju za upute kako ilegalno prijeći granicu, višestruko im naplaćuju prijevoz...to je stvarno dno dna.

  31. #581
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    http://www.jutarnji.hr/video--ovaj-f...jati-/1420730/

    Filmic za pogledati. Vrlo informativan.

  32. #582
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Sigurno je netko ovo već linkao, ali nije naodmet ponoviti (Crisis in a nutshell) https://www.youtube.com/watch?v=RvOnXh3NN9

    Ovaj se video dosta površno bavi uzrocima, odnosno zamagljuje ulogu zapada u svemu, ali jako dobro prikazuje kako je ta famozna islamizacija Europe u budućnosti samo nečiji ružni spin, služi zastraživanju i ne temelji se ni na čemu.
    Tipa onog jučerašnjeg statusa o porastu broja silovanja nekog vrlog hadezovca, na koji je status srećom MUP odmah reagirao.

    Nena i još mnogi su već napisali ono što i sama mislim, pa sam polajkala hrpu postova.
    Samo sam htjela dodati kako me raspaljuje Kerry koji hoda okolo i sa svog Iron Throne-a pokroviteljski pohvaljuje odnos npr. Srbije prema izbjeglicama i istodobno napominje kako očekuje od Europe da riješi problem. Jer se njega, kao Amerikanca, sve to naravno uopće ne tiče. U gornjem filmiću je i podatak o tome kako je SAD ponudio zbrinuti 10 000 izbjeglica (!).

    A ako se kao i ja nažalost često nalazite okruženi desničarima koji vas uvjeravaju kako sve te mlade muškarce treba vratiti da se bore, a nije im dovoljna već sto puta objašnjena činjenica da nemaju za koga, onda im samo, kao Vojković u nekom tekstu od neki dan, odgovorite (ako vam se da), da što bi bilo da su devedesetih tako vraćali prognanike s naših prostora, idite se borite za Jugoslaviju, što, imate tamo i nekog Miloševića koji se nešto zalaže za mir.

  33. #583
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Hahaha, Mojca, u isti čas.
    Ja slučajno našla na YouTube.

  34. #584
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Gradonacelnik nekog madjarskog mjesta na granici sa Srbijom je snimio "home made" video ocajne kvalitete u kojem strasi izbjeglice:
    http://youtu.be/4vrOfiZaP-E

    Danas sam uzela smrznute mahuna od Podravke pa sam provjerila odakle su - iz Madjarske. Onda sam zamijenila za Ledove. Madjari su stvarno pretjerali kad sam odlucila dati prednost srpskim mahunama od Leda.
    Nisam do sad pazila, al pokusat cu bojkotirati njihove proizvode dok se ne rijese Orbana.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 20.09.2015. at 00:26

  35. #585

  36. #586
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Kao dijete od 5 godina imala sam jednu jedinu igračku, gumenog švrću. I ne samo ja. I definvno smatram, i ne samo ja, da su negadašnje generqcije djece stasale u daleko kreativnije, suosjećajnije, manje egomane nego što će današnje generacije zapadnjačke djece. Koliko je to uzelo maha pokazuje da ovdje kod nas vrtići godišnje organiziraju po dva mjeseca pauze od igračaka, isprazne kompletne vrtiće, ostaju stare vreće, kartoni, krpe, pa evo djeco igrajte se sad kako bi se djeca trebala igrati, više okrenuti jedni drugima i mašti.

    Ovakvi tekstovi su mi jednostavno too much...
    Aspolutni primjer dekadentnosti našeg društva, vrijednosti postavljenih naglavačke i povrh svega tolike arogancije gdje govori o oprostu djeteta roditeljima što nisu ponijeli niti jednu igračku na ovakav put. Odvratno.
    Evo koliko poštovanja imamo prema tuđim kulturama i vrijednostima koje su drugačije od naših zapadnjačkih. Čak i u ovakvim marmelada tekstovima.

    Uzimaju i novac, naravno da im treba, ali gledajući po kampovima ovdje gdje su već poprilično zbrinuti, naravno da im i dalje treba svega, pogotovo ovi koji su tek u tranzitu. Od svih mogućih hugijneskih potrebština i za odrasle i za djecu do odjeće i obuće. Šta mislite gdje se peru ovi koji spavaju pod vedrim nebom, odjeća smrdi i prljava je, znamo po sebi, ne, dolazi hladnije vrijeme, potrebne su debele deke, jakne i čvrsta obuča, kišobrani, kape, šalovi, donji veš, čarape, mate za spavanje..

    Da Zuska, Njemačka, društvene znanosti.

  37. #587
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ja u bareticevom tekstu igračke vidim kao stilsku figure. Koja treba naglasiti nimalo laku sudbinu , koja je zadesila djecu i njihove roditelje. I tekst mi je sasvim ok.
    a još mi se vise sviđa, da nije dozvolio komentiranje.

    Ja osobno ne vjerujem u koorelaciju puno igračaka - malo empatije.
    a zadnji rat na prostorima ex yu to sasvim lijepo ilustrira. Sve to bijehu ljudi odrasli i bez igračaka i bez konzumerskih navada.

  38. #588
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Ni meni to s igrackama nije bas leglo, iako ima nekih dobrih momenata u clanku. A i na Bregani se neka lopta nasla kad se onaj policajac ili carinik igra s djetetom na fotki.

    OT, al svidja mi se ta uskrata igracaka na mjesec dva. Ovaj autor nariče za plisancima, gledam djecu oko sebe, uopce se ne igraju s plisanima, samo pate za racunalnim igrama.
    Nisam bila u poziciji suprostavit se, ali vrhunac mi je bio kad je jedna djecja psihologinja rekla za jedno djete koje nema dovoljno izazova u skladu sa svojom inteligencijom (nitko se ne bavi njime), da bi mu trebalo nabaviti tablet.

  39. #589
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Jedino-izbjeglice u Zg ne smrde i nisu prljavi.

    Iskljucivanje mogucnosti komentiranja mi se svidja. Ljudi su uzasni. Ne mogu nikako shvatiti kakav to covjek namjerno plasira laž da je porastao broj kriminalnih dijela.

  40. #590
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Vlažne maramice, puuuno vlažnih maramica, da se i djeca i ljudi bar mogu pobrisati, toga i mi trošimo na tone u našim kućnim uvijetima, posebno ko ima malu djecu, a i kad se već ne možeš oprati bar da se s njima malo pomogneš...

    ma da to Jelena, ono, neću dalje o tome, nije tema, ali kad vidim po kućama prijatelja moje kćeri ( 5 i pol) konzole, tablete, tv prikačene za krevetiće, ergelu autića, konja, plišanaca, posteljine jurica, mie itd.. zlo mi dođe, i onda ajd svaki put iznova joj crtaj zašto tako nije kod nas doma.

  41. #591
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Nena, odlično si to sročila.
    upravo tako, nemam ni ja pojma da li ih je Angela pozvala, nije pozvala...
    ali ni jedna od tih stvari nije dovoljno dobar razlog, da čovjek postane zvijer prema drugom čovjeku.
    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ovo o Angelinom pozivu pišu mediji od Washington posta do Balkana. Je li moguće da svi izmišljaju?
    zuska, stilska figura.
    Znam da svi o tome pišu. I ne izmišljaju. Mada se sada mnogi pitaju, da li je kod tog "poziva" itko razmišljao o provedbi.
    No poanta mog odgovora jest, da neovisno o tome da li znamo/razumijemo razloge i okolnosti njemacke politike, postati zvijer nije ispravno.

  42. #592
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Upce nisam tekst shvatila tako. Meni je ta jedna jedina igracka simbol jedine normalne djecje stvari koju su morali ostaviti iza sebe. Cak tjesilicu i/ili jedinog prijatelja u igri su morali ostaviti iza sebe.
    Kakvo vrazje potrosacko drustvo?
    Posljednje uređivanje od sirius : 20.09.2015. at 07:48

  43. #593
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Upce nisam tekst shvatila tako. Meni je ta jedna jedina igracka simbol jedine normalne djecje stvari koju su morali ostaviti iza sebe. Cak tjesilicu i/ili jedinog prijatelja u igri su morali ostaviti iza sebe.
    Kakvo vrazje potrosacko drustvo?


    X!

  44. #594
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ja bih još napisala nešto o strahu.
    Svi smo mi ljudi, od krvi i mesa. I bojimo se i novog i nepoznatog. I nije sramota da se bojimo.
    I različiti smo, svatko sa svojim iskustvima, svojim strahovima, svojim backgroundom.
    Na nekoj od stranica netko je napisao, da se boji izaći sa djetetom. Sve je to razumljivo.
    I hrabro i dobro je da to priznaš i sebi i drugima.
    Razumljivo je da se osjećamo izgubljeni u jednoj novoj, teškoj situaciji.
    Pitamo se sto i kako?
    Miljiun informacija, različitih gledišta...
    Covjek se zaista osjeća izgubljen.

    Sjedili smo pred neki dan sa društvom iz osnovne škole. Netko je primijetio da je u Austriji zasada jako lako biti i human i pomagati. Jer Austrija je momentalno samo tranzitna stanica na putu za Njemačku.
    A mi svi za stolom nećemo biti "ugroženi" priljevom "nove radne snage". Itd..Itd..
    jasno mi je da ima puno ljudi koji se boje promjena, novina, neočekivanih situacija, da prosječni stanovnik 15. Bezirka se fokusira na druge točke nego prosječni stanovnik 7. Bezirka ( slovo je sad jedna austrijska agenda)

    Nije jednostavno. i sama se propitujem, što, kako.... Gdje su moje granice? Kakvi su moji stavovi, odgovori? Čega se plašim?
    što je vrijednost koju zastupam?
    kako da se postavim, odredim?
    nisam došla ni do kakvih spektakularnih rezultata.
    ne mislim ni da sam umno, ni srcem nešto šira ili bolja nego drugi.

    Ali moram imati neki odgovor. I kad odgajam/vodim svoje dijete kroz odrastanje i život, moram imati neku širu sliku, neku vodilju.

    pa eto, ja mislim ovo:
    ( i pod cijenu da zvučim kao doktor mladen, iz istoimenog filma (za generacije koje znaju za film) ili kao albus dumbledore iz Harry Potter-a))

    sa životom, strahom, teškim situacijama se možeš suočavati kao čovjek, ili kao govno.
    za mene govnarska opcija, nije opcija.

  45. #595
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Suocavanje sa životom i problemima kao čovjek uključuje:
    i strah
    i krive procjene
    i pogrešne korake
    i to da ponekad ili često "nisi na visini zadatka"
    i milijun drgugih dvojbi ili trojbi

  46. #596
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Uključuje i pitanja:
    sto je multikulturalnost?
    da li postoji opasnost islamizacije?
    da li među izbjeglicama ima onih sa nečasnim namjerama?
    Kako se nositi sa mogućim dovođenjem u pitanje vrijednosnog sustava europske demokracije?
    itd
    itd
    I sa svim onim pitanjima na prethodnim stranama
    nema glupih pitanja, ako ih postavljaš sa pozicije čovjeka.

  47. #597
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mene svaki put štrecne to ima li među izbjeglicama i migrantima ljudi s nečasnim namjerama.
    Kao da su oko nas, u našem svakidašnjem životu, ljudi s kojima smo okruženi, rodbina, prijatelji, susjedi, poznanici, sugrađani, turisti itd, svi odreda mjerilo časti i poštenja. Nema krađa, prijevara, ubojstava, nametanja stavova i uvjerenja, indoktrinacije...sad ćemo mi vidjet kad uljezi dođu.

  48. #598
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Seni, lijepo ti sve srocis! Ne znam lajkat preko smartphonea.

    Plisance sam i ja prvo shvatila kao lako razumljiv simbol, al me zbunio s pozivom da nosimo plisance djeci. Tu sam ga doslovno shvatila, vi ocito niste. Nebitno. Svejedno osobno ne volim ovakve metafore, premda su potrebne.

  49. #599
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Suočavanje sa izbjegličkom krizom kao čovjek istovremeno isključuje:

    igranje sa šibicama u prostorijama punim benzina
    odmaganje kad ne možeš pomoći
    raspirivanje niskih strasti i onog nedobrog u čovjeku
    stvaranje atmosfere linča

  50. #600
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Sto se integracije tice, negdje je pisalo da u Njemackoj Turci imaju satelitske antene, gledaju turski program i citaju turske medije (za antene znam da je upadljivo u "getoima" koliko ima tanjura po balkonima). Mi smo totalno obrnuto radili i danas odrzavam kondiciju citajuci i uz televiziju. Moras gledati tv i zbog toga da razumijes lokalne sale, da ti nije stalno upucen blagi osmijeh razumijevanja, nego da si ravnopravan sugovornik govorilo se o svemiru ili gradskoj vlasti. Konkretno na njemackom, ne moras gledati cijeli dan TV, gledas heute show i sl.

    Moja prijateljica iz RH nije nikad naucila jezik (zavrsila je filozofski, pa me to jos vise cudilo), citala je samo na hrvatskom i engleskom, TV je bio upaljen, vecinom djecji program, al placali su i hrvatski satelitski.
    Imam sada susjeda koji ne govori hrvatski, istu stvar radi. Vidim da nema sanse da se uklopi, to sto dodje k nama se ne broji.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •