Vidi rezultate ankete: Biste li pružili sklonište izbjeglicama kod sebe?

Glasači
90. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Da

    26 28.89%
  • Ne, iako imam mogućnosti

    33 36.67%
  • Ne, jer nemam mogućnosti

    21 23.33%
  • Ne znam

    10 11.11%
Stranica 53 od 55 PrviPrvi ... 3435152535455 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,601 do 2,650 od 2743

Tema: Lica djece migranata s novinskih naslovnica

  1. #2601
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se Riri uglavnom osvrcem na to kakve se generalno poruke salju kada se govori o muskarcima migrantima koji okruzuju nase zene, dolaze bez zena i djece i sa skupim mobitelima, ne referiram se iskljucivo na tebe niti mislim da je za nacelnu raspravu potrebno da u nijansu razumijem tvoja stajalista o ogromnom i slojevitom migrantskom problemu.
    Svi se sigurno slazemo da zelimo da se postuju zakoni zemlje i da se ljudi ponasaju normalno. Pa sto god nam to znacilo.
    Naravno da nije potrebno, samo sam htjela objasniti da ne mislim da bi trebali prihvaćati našu vjeru i običaje i da ne mislim da ih se ne bi trebalo pustiti tu. I da nema u meni k od ksenofobije.

  2. #2602
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da i u našem svijetu ima kretena. Dakle, prije sam smatrala da ih sve treba pustiti ovdje kako god žele i da ih ne treba smjestiti u azile jer mi ih je bilo žao i mislila sam da je nešto jako loše ako im to rade. Sad smatram da ih se treba provjeravati prije puštanja ovdje i da trebaju biti neki određeni dio vremena u azilu. I samo to, ništa drugo. Svoja neugodna iskustva s njima spominjem kao argument zašto sam promijenila mišljenje, a ne kao argument zbog kojeg bi se njima trebala kršiti prava.
    ja sam mislila da je azil status koji se dodjeljuje tražitelju a ne da je to kao neki pritvor (kao za pse i druge životinje)?
    i ne razumijem ovaj dio s provjerama, kako to funkcionira?

    znači li to da se traže potvrde o nekažnjavanju?
    i dok ih ne ishode ostaju u "azilu"?
    postoje li negdje propisani argumenti u kojim slučajevima je nekome dozvoljen boravak u zemlji, bilo na temelju azila ili na temelju drugih kriterija?
    jesu li ti isti kriteriji primjenjivi na sve (i na građane koje već države ili samo ove koji dolaze)?

    i nisam znala da se ljudima koji su u "azilu" ograničava kretanje?

  3. #2603
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pa zar im se ne ograničava? Njima iz azila? Nedavno je bilo na vijestima da je Crveni križ organizirao posjet migrantima iz azila do zagrebačkog adventa. Mislim, ako im se ne ograničava kretanje, zašto bi im Crveni križ morao organizirati šetnju adventom? Možda sam u krivu.

    I ne znam jel se traže potvrde o nekažnjavanju. Nadam se da se barem nešto traži. Ali nije neuobičajeno da se čuje kad se dogodi neka loša stvar da je ta osoba već bila optužena za nešto u svojoj zemlji ili u Europi. Pa ako je netko napravio sranje u svojoj zemlji, zašto ga se uopće pusti? I ako je netko napravio sranje u Europi, zašto mu se onda ne zabrani ostanak?

  4. #2604
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Možda zato što nemaju novaca za tramvaj?

  5. #2605
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Inače tražiteljima azila sloboda kretanja nije ograničena osim ako jest u nekom specifičnom slučaju. Prihvatilišta za azilante u Hrvatskoj su u Zagrebu i Kutini, zemljopis mi baš ne ide, pa je moguće da je Kutina u Slavoniji, a ako nije, onda u Slavoniji nema prihvatilišta.

  6. #2606
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    a šta da npr. ova tvoja četvorica koja su te okružila, šta da oni nisu prethodno osuđeni, što ako imaju clean record? šta ako ih temeljem temeljitih provjera puste u zemlju jer ih nemaju na temelju čega odbiti?
    šta ako su samo kreteni?
    smiju li i kreteni doći kod nas ili samo fini ljudi?
    ako bismo odbijali ljude samo zato jer su kreteni, evo ja se prva zalažem da to načelo bude primjenjeno na sve građane i tražitelje azila
    lijepo jedan kreten-test i ostane nam država puna finih momaka

  7. #2607
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Inače tražiteljima azila sloboda kretanja nije ograničena osim ako jest u nekom specifičnom slučaju. Prihvatilišta za azilante u Hrvatskoj su u Zagrebu i Kutini, zemljopis mi baš ne ide, pa je moguće da je Kutina u Slavoniji, a ako nije, onda u Slavoniji nema prihvatilišta.
    to me zbunjuje, jer ovdje se u diskursu riječ "azil" koristi u istom značenju kao i azil za pse

  8. #2608
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    ...adaptirati na nase obicaje i vjeru (?) onda to jako smrdi na ksenofobiju.
    Realno, oni doista dolaze iz zemalja u kojima je nenormalno vidjeti ženu nepokrivenu, a posebno ne tako da joj se vide koljena, laktovi, dekolte, pupak.

  9. #2609
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    i ja sam kao dijete bila u "azilu"
    tj. mi smo to zvali prihvatilište
    u jednoj lijepoj europskoj zemlji
    u tom "azilu" je bilo ljudi s cijelog balkana, ne samo ratom zahvaćenih područja
    bilo je vjerojatno i ljudi s drugih krajeva svijeta, ali nisam na to obraćala pažnju
    bilo je i muškaraca i žena i djece
    kretanje nam nije bilo ograničeno, ali je prihvatilište bilo u šumi, pa sve i da smo htjeli, nismo imali kud

  10. #2610
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Niti sam ja rekla da je Kutina u Slavoniji, niti sam rekla da u Slavoniji ima prihvatilišta, niti sam rekla da su me okružili ljudi iz prihvatilišta. Pa nije svaki migrant u prihvatilištu pobogu. Ili neki imaju mišljenje da jesu? Samo jedan primjer evo. Je li Tovarnik u Slavoniji? Mislim da ćemo se svi složiti da jeste. Ima li migranata tamo? Mislim da ćemo se svi složiti da ima.

    Betty, a odakle tebi da ja uopće mislim da im je trebalo odbiti ulazak u zemlju? Ja samo mislim da su idioti, ništa drugo. Rekla sam za što sam davala ovaj primjer, i rekla sam i da ga ne dajem jer mislim da ih ne bi trebalo puštati, rekla sam upravo suprotno. Da sam ja tako ksenofobna osoba koja generalizira ljude na temelju jednog izoliranog događaja, onda bi ih valjda i prijavila pa nek ih vode gdje god hoće.

  11. #2611
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Pa jesu, ali nisam čula da zbog toga pokrivaju domaće žene na ulici
    Edit: odgovor na zutu
    Posljednje uređivanje od tangerina : 30.12.2019. at 15:09

  12. #2612
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Ali ne znači da ih ne bi željeli natjerati da se plaše. Uostalom to rade i svojim ženama iz država iz kojih su došli. Scroll na gaza strip https://exmuslims.org/forced-hijab-a-brief-overview/

    Ne kažem da ovi to rade s ciljanom namjerom jer znam da su i domaći klinci maltretirali cure još u osnovnoj koje bi imale jače izražene atribute, ali većina ih se nauči civilizirano ponašati do svojih 25 g.

  13. #2613
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    U svakom slučaju migranti "u azilu" ne znači da su negdje zatvoreni i da se ne mogu slobodno kretati, premda tome to što si Riri poželjela da su migranti "u azilu" ne znači ništa.

  14. #2614
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Riri, ne govorim o tvom specifičnom slučaju, govorim hipotetski. Tvoj neugodni susret mi je poslužio kao polazišna točka, ali mogu uzeti i drugi primjer, svejedeno je.
    često čujem te kondicionale, "nemam ja ništa protiv ulaska drugih ljudi u zemlju, ali ako ih smjeste u azil dok ih ne provjere"
    pa me zanima, hipotetski, zna li netko kao izgledaju te provjere? što im je cilj utvrditi? što se provjerama uopće može utvrditi?
    evo meni je ovako laički logično da na granici (ili kasnije, dok su ti ljudi u "azilu") netko baci oko na interpol i vidi jel tražena osoba (iako, u tu kontrolu nimalo ne vjerujem, previše se interpolovih wanteda prošetalo našom granicom), da temeljem podataka koje ima (ime, prezime, neka vrsta OIBa) zatraži od matične zemlje potvrdu o nekažnjavanju, možda postoji neka tajna služba koja ima informacije o sumnjivim licima pa se možda može i tim putem provjeriti - nemam pojma.
    Ali da me ubiješ, nema nijedne kontrole koje se mogu sjetiti koja bi mogla detektirati kretene koji napadaju žene na ulicama. Nažalost.
    Da ima, osobno bih se zalagala da se primjenjuje na svima, ne samo na migrantima.

  15. #2615
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Mima, okej, krivo sam rekla. Mislila sam da u tim azilima ima neka kontrola nad njima jer se tako napiše u vijestima, tipa to za organizaciju posjeta itd. I bilo je prošle godine ono da je čovjek pobjegao iz azila u Zagrebu kad je tražio kćer ili ženu, ne sjećam se baš točno. Tad su govorili kad ga nađu da će biti vraćen jer je pobjegao pa to znači da više ne može tražiti azil. Jel to onda ne znači da oni koji žele ostati u Hrvatskoj moraju ići živjeti u azil? Ili?

    Betty, pa ne znam. Nekako mi je nevjerojatno da u toliko slučajeva ispadne da je ta osoba koja napravi neko nedjelo već bila optužena za nešto jako loše, a opet je tu. Ne mogu vjerovati da se takve stvari ne mogu provjeriti. A za ovo da nema nijedne kontrole koja bi mogla detektirati kretene haha pa to mi je jasno. I naravno da bih se i ja zalagala da postoji, da se primjenjuje na svima. Samo mislim da bi slika općenito bila puno bolja da ljudi koji su radili neke stvari ranije jednostavno ne budu pušteni u zemlju i to je to.

  16. #2616
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    a šta ćemo s ovim kretenima iznutra?
    nije valjda da nas cijelo vrijeme samo migranti napadaju na ulicama?

  17. #2617
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Riri, azil nije mjesto
    Mjesta su prihvatilišta, u koja se smještaju tražitelji azila
    Maloljetni tražitelji ponekad budu smješteni i u domu za djecu
    Azil je status, koji kad dobiješ onda si ravnopravni građanin RH
    Dotad si tražitelj azila, kretanja nisu ograničena, imaš dokument koji ti izdaju hr vlasti
    Ne znam odakle je taj tvoj primjer pobjegao, možda je ilegalno prešao granicu, ali nije pobjegao iz prihvatilišta, to nije zatvor

  18. #2618
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    a šta ćemo s ovim kretenima iznutra?
    nije valjda da nas cijelo vrijeme samo migranti napadaju na ulicama?
    jer, ako mogu birati, onda biram da sve koji su počinili neko kazneno djelo isto izbace iz zemlje
    zašto bih živjela s tom opasnošću?
    nikad ne znaš kad će opet isto napraviti

  19. #2619
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Betty, jel stvarno trebam odgovoriti na to? Ili misliš da ja stvarno mislim da su nam samo migranti problem na ulicama ili možda pišem o njima jer smo na temi o njima?

    Tang, ne znam što je s ovim mojim primjerima ni kako su prešli. Ja kažem da je bilo u vijestima za nekog čovjeka da je pobjegao iz azila prošle godine i da se pisalo da će ga vratiti jer sad više nema pravo na azil. Pa sam ja to onda shvatila kao da svi moraju biti u azilu kad dođu i da se od tamo ne smije ići bez neke dozvole ili ne znam čega. Eto, stvarno sam po takvim primjerima zaključila da ih tamo kontroliraju. Očito krivo, drago mi je da sad znam.

  20. #2620
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Kontroliraju ih, ali to ne znači da su zatvoreni i da se ne smiju slobodno kretati.

  21. #2621
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    jer, ako mogu birati, onda biram da sve koji su počinili neko kazneno djelo isto izbace iz zemlje
    zašto bih živjela s tom opasnošću?
    nikad ne znaš kad će opet isto napraviti
    Pa ne znam baš. Valjda stranca izbaciš pa nek mu njegova zemlja plaća hranu i smještaj u zatvoru, a svoje staviš u svoj domaći zatvor. Gdje ćemo s našima nego u naš zatvor? Ne vjerujem da bi ih neka druga država uzela sebi da ih izbacimo.

  22. #2622
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ne moraš odgovoriti, nije ovo test
    zar ne raspravljamo?
    ako nam je cilj sigurno društvo i to je razlog iz kojeg ne želimo pustiti migrante, mene samo zanima zašto onda taj isti kriterij ne bismo primjenjivali i na naše ljude?
    zar ih ne bismo mogli deportirati negdje?
    mislim, nisam se ja prva toga sjetila, nije li Australija upravo tako naseljena (doduše bijelcima)?

  23. #2623
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    sasvim sigurno ima zemalja koje bi ih primile!
    ali jesmo li spremni to napraviti?

  24. #2624
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne znam baš. Valjda stranca izbaciš pa nek mu njegova zemlja plaća hranu i smještaj u zatvoru, a svoje staviš u svoj domaći zatvor. Gdje ćemo s našima nego u naš zatvor? Ne vjerujem da bi ih neka druga država uzela sebi da ih izbacimo.
    a što ako je kazna odslužena?
    samo ima dosje?
    i ovi naši isto
    šta ih ne bi mogli sve lijepo maknuti

    u svakom slučaju, ja sam zagovornik načela jednakog postupanja
    pa kako mi po migrantima, ajmo isto tako i po nama samima

  25. #2625
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pa zašto bi ih neka zemlja primila? Što će im tuđi kriminalci?

  26. #2626
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    A ne znam Betty, ovisi valjda o situaciji. Ako ima dosje o krađi čokolade u trgovini, onda vjerujem da bi se nekako složili da to nije neko opasno po život djelo pa bi ga eto pustili. Ali ako ima dosje o silovanju jer je žena bila neprikladno obučena, onda ne, naravno da ga ne treba pustiti jer su ovdje onda sve neprikladne, jel.

    Kao i za bilo koga drugoga, ako recimo pedofil ima dosje i odslužio je kaznu, pretpostavljam da će negdje morati raditi nakon kazne. Ali opet, pa ne bih ga baš pustila da radi u školi. Zato kažem da ovisi o situaciji.

    I ja sam također za jednako postupanje i svi trebaju odgovarati za svoje postupke na jednak način. Samo mi eto nije jasno zašto bi netko uzimao sebi tuđeg kriminalca pa zato kažem da bi naše kriminalce stavila u zatvor, a tuđe kriminalce slala u njihovu zemlju pa nek ih tamo zatvore.

  27. #2627
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    jel to onda znači da sve one koji nemaju dosje mogu pustiti iz "azila"?

  28. #2628
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    jel to onda znači da sve one koji nemaju dosje mogu pustiti iz "azila"?
    Što znači pustiti iz azila?

  29. #2629
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    pa da slobodno šeću ulicama

  30. #2630
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pa zar nismo maloprije utvrdili da već šeću slobodno?

  31. #2631
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    pa da, ali zar ne bi trebali biti zatvoreni dok im se ne utvrde čiste namjere?
    što kad im se utvrdi da nemaju dosje, smiju li onda ostati živjeti tu?
    Referiram se na ovaj tvoj citat:
    Sad smatram da ih se treba provjeravati prije puštanja ovdje i da trebaju biti neki određeni dio vremena u azilu.


  32. #2632
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pa da, mislim da prvo trebaju ići u azil dok im se ne utvrde čiste namjere kako ti kažeš, odnosno dok ih se ne provjeri. Kad ih se provjeri onda što se mene tiče nek žive na Pantovčaku u vili, sasvim mi je svejedno.

    Ali onoga tko bi napravio neko kazneno djelo bih vratila u njegovu državu, to sigurno.

  33. #2633
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Pa i vraćaju ljude koji naprave kazneno djelo
    A vraćaju i brojne koji ne naprave nista, tj Hrvatska kaze negative, vratite se u svoju zemlju, i onda ljudi ilegalno idu dalje
    Pa u Francuskoj ili Njemackoj dobiju azil,.dakle nisu odbijeni zbog njih, nego zato sto mi ne znamo sta cemo s njima
    Jer treba izdvojiti neka sredstva za te ljude, treba organizirati integraciju

  34. #2634
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Evo u ovom clanku i nekih brojki
    https://www.telegram.hr/zivot/covjek...edecoj-godini/
    Od 2000 DJECE koja su u Hrvatskoj trazila azil, dobilo ga je manje od 300.
    S tim da pod djecu spadaju svi do 18, dakle i 17-godisnji mladi momci koje u medijima percipiramo kao "krsne radno sposobne muskarce"

  35. #2635
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da, mislim da prvo trebaju ići u azil dok im se ne utvrde čiste namjere kako ti kažeš, odnosno dok ih se ne provjeri. Kad ih se provjeri onda što se mene tiče nek žive na Pantovčaku u vili, sasvim mi je svejedno.

    Ali onoga tko bi napravio neko kazneno djelo bih vratila u njegovu državu, to sigurno.
    misliš, trebaju ići u prihvatilište za tražitelje azila?
    jer jedini azil u koji netko ide je onaj za pse

    i nije svejedno što se događa poslije
    od čega će živjeti, što će raditi? gdje će živjeti? bi im država u koju su došli trebala nešto osigurati?
    kako će naučiti jezik, kako će naći posao?

  36. #2636
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Od 2000 DJECE koja su u Hrvatskoj trazila azil, dobilo ga je manje od 300.
    to su valjda ti neopipljivi kriteriji, valjda gut feel, kada ZNAŠ da nemaju čiste namjere

  37. #2637
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Dobro Betty, da, mislim na prihvatilište za tražitelje azila.

    Pa nisam ni rekla da je svejedno što se događa poslije. Rekla sam da je MENI svejedno gdje će ŽIVJETI poslije. Velika razlika.
    Država u koju su došli im treba osigurati hranu, smještaj, učenje jezika i pomoć pri integraciji u društvo, ukoliko žele ostati. Posao ne osigurava nikome, pa ne vidim kako i zašto bi ga trebala osigurati njima.

  38. #2638
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    kako ne, pa prema Hrvatskom zavodu za zapošljavanje azilanti spadaju u skupine s otežanim pristupom tržištu rada (kao i osobe s invaliditetom, osobe romske nacionalnosti itd)
    nominalno, država prepoznaje isključenost te skupine u općoj populaciji te stoga poslodavcima nudi posebne uvjete za zapošljavanje takvih (potpore, olakšice itd)

    Meni iskreno nije svejedno gdje će živjeti
    mislim da je najgore što se može dogoditi getoizacija

    i vidim da si iziritirana mojim inzistiranjem na ispravnom korištenju riječi prihvatilište. Žao mi je, ali meni je azil smještaj za pse i mučno mi je kad se taj izraz koristi za ljude. Čak i da nisam živjela u jednom takvom prihvatilištu, svejedno bi mi to bilo neprihvatljivo.

  39. #2639
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Nisam iziritirana, stvarno nisam. Samo mislim da svi znamo na što mislim kad kažem azil pa da nije baš tako važno, ali okej, kužim zašto je neprihvatljivo.

    Za posao, mislim da je puno važnije osigurati učenje jezika i pomoći im pri integraciji nego davati poslodavcima potpore za zapošljavanje azilanata. Ne znam baš kako to prolazi, ako gledam privatnike, čisto sumnjam da je nekome važnije dobiti potporu nego osigurati svom poduzeću radnika sa znanjem koji će dugoročno nešto dobro donijeti, pa nebitno sad jel to osoba romske nacionalnosti, osoba sa invaliditetom ili azilant, bitno da zna svoj posao.

    Nemam ništa protiv posebnih uvjeta zapošljavanja, ali mislim da je bit nešto sasvim drugo.

  40. #2640
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Riri, slažem se s tvojim mišljenjem 100%.

    Takodjer imam negativno osobno iskustvo i to tu iz Novog Zg jer su u blizini smješteni. Brrr...naježim se i sad.

  41. #2641
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Bilo bi super lili da napises u jednoj ili dvije recenice s cim se tocno slazes

  42. #2642
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Sa svim postovima od Riri na ovu temu, to bi značilo 100%. Da ne citiram sve postove

  43. #2643
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo bi super lili da napises u jednoj ili dvije recenice s cim se tocno slazes
    Nije Lili tu da tebi nesto objasnjava, ona samo pljesce iz prikajka.

  44. #2644

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Mislim da ništa nije crno - bijelo.
    Žene na zapadu su se stoljećima borile za prava i slobode. Zar je čudna panika koju neke osjećaju kad dođu u dodir sa svijetom koji zatire to teško stečeno blago?
    Koji su uzroci migrantske krize?
    NAFTA, PLIN,RIJETKE RUDE, PRODAJA ORUŽJA,JEFTINA RADNA SNAGA( jesam li nabrojala najvažnije?)
    Dakle, bogaćenje pojedinaca.
    Suosjećam sa svim potlačenim, gladnim,ratom protjeranim ljudima. Kao što oni nisu krivi što su se našli u tako očajnim situacijama nije ni Riri koja osjeća strah ako ju okruže 4 muškarca.
    Problem se ne može riješiti na toj razini. Bojim se ekstremizma koji dobija krila kad se naglo susretnu tako različiti svjetovi.

  45. #2645

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Gledam nas u Hrvatskoj. Ne znamo što bi sa demokracijom. I taj je sudar težak. Ne znamo mi to.

  46. #2646
    Dilek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Malmo
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Gledam nas u Hrvatskoj. Ne znamo što bi sa demokracijom. I taj je sudar težak. Ne znamo mi to.
    Ovo je tako tocno.

  47. #2647
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Kod nas nije idealno al bome nije ni "vani". Reltivno nedavno sam čitala dvije knjige bš na tu temu. Jedna je Europa-nepoznati kontinent i od 7 priča jedna se baš odnosi na ovu temu a radi se o Asircima u Švedskoj.
    Drugoj se ne mogu sjetiti imena, a radi se o životi dečka čija mama je , mislim Šveđanka (ili neka druga skandinavska zemlja), a otac iz Sjeverne Afrike.

    Uglavnom, posanta ovohg mog posta je da nisu ni zapadne zemlje baš med i mlijeko za one koji su drugačiji od domicilnog stanovništva

  48. #2648

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Drugoj se ne mogu sjetiti imena, a radi se o životi dečka čija mama je , mislim Šveđanka (ili neka druga skandinavska zemlja), a otac iz Sjeverne Afrike.
    Jonas Hassen Khemiri?

  49. #2649
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Jonas Hassen Khemiri?
    Bravo tanja_b, mislim da je to on. Knjiga je Sve čega se ne sjećam, išla sam guglati nakon što si mi napisala.


    Ali i ovo o Asircima je bilo zanimljivo - oni svoj jezik nisu znali, čak se nije niti govorio u krajevima gdje su odrasli, i onda im je u Švedskoj omogućeno da ga nauče, pa su onda svi lijepo završili fakultete i kad su došli do molbi za posao - kada bi vidjeli njiihova imena, nisu ih htjeli zaposliti.Tko nekako je išla priča, kaj ne. Ti si isto čitala Europu...?

  50. #2650
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Nije Lili tu da tebi nesto objasnjava, ona samo pljesce iz prikajka.
    Betty, želim ti od srca svako dobro u Novoj 2020.-oj i da te barem malo "rastereti" te silne količine sarkazma i gorčine.

    A ja kao i svaki slobodni gradjanin ove države imam pravo pisati-ne pisati, objasnjavati-ne objasnjavati, pljeskati-ne pljeskati, to mi neće sigurno odredjivati jedna Betty ili baba Mara

    No nikada neću bit nepristojna, bezobrazna, puhati nekome za vratom po forumu ili u RL i truditi se uporno iz petnih žila ići u kontru i dokazivat da je jedino moje mišljenje ispravno.

    Drage moje, svima neka je sretna Nova godina, veselite se i radujte, svima puno sreće, veselja i najviše zdravlja!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 31.12.2019. at 10:42

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •