Vidi rezultate ankete: Biste li pružili sklonište izbjeglicama kod sebe?

Glasači
90. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Da

    26 28.89%
  • Ne, iako imam mogućnosti

    33 36.67%
  • Ne, jer nemam mogućnosti

    21 23.33%
  • Ne znam

    10 11.11%
Stranica 9 od 55 PrviPrvi ... 789101119 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 2743

Tema: Lica djece migranata s novinskih naslovnica

  1. #401
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    tanja, po internetu se provlači gomila, ali gomila vrlo zlonamjernih fotografija i snimaka, tako da svaku takvu stvar treba primati sa jako velikom dozom sumnje, jer su se mnoge već dokazale kao potpune izmišljotine (npr. izbjeglice odbijaju pomoć jer je na paketima nacrtan križ itd. )
    Da, točno, ne treba biti paranoičan, ali realan da. Ova priča, kao i svaka korz povijest ima svoja dva lica i naličja. Među milionima tih ljudi, mnogi su obični mali ljudi u potrazi za boljim i sigurnjim životom, ali i mnogi od njih su vjerski fanatici, radikalisti, i to je realnost. Smiješno je i djetinjasto nakon svih događaja tu činjenicu ignorirati i ocrtavati ovu situaciju, odnosno te ljude u lila rozoj. Život na žalost nije ponyhof. Mi ne govorimo o 800 ljudi, već o milioima koji se slijevaju prema Europi, a u Europi je veliki broj pridošlica koji još i u trećoj generaciji ne žele prihvatiti Europske vrijednosti, ali očekuju da Europa prihvati njihove vrijednosti. I to je također realnost.

    Tvrdim i zastupam ideju da smo svi nastali od iste amebe i prije svega se deklariram kao kozmopolit I meni je svejedno što kroz 100 godina neće biti više ni Nijemaca kao nacije, niti Hrvata. Znamo kako je teklo i od kada, nastajanje nacija, država, granica...No, ipak ne bi mjenjala Europske vrijednosti za Sirijske, Afričke ili Afganistanske. I to je ono gdje povlačim crtu.

  2. #402
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Ali i još nešto, Europa nema toliko kapaciteta za zbrinuti tolike mase najednom, kao što se samouvjereno piše, niti približno. Nije problem pokupiti beskučnika sa ceste, udomiti ga, hraniti, oblačiti, školovati i brinuti se o njemu mjesec dana, ali jeste par godina. Europske kase su prilično labilne, uključujući i Njemačku. 80-te su na žalost davno iza nas. .

  3. #403
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Safran, zato sam i napisala usporedbu s domovinskim ratom. Ako je hrvatska koja je tada bila u ratu, dakle u ratu, uspjela zbrinuti vise od pola milijuna izbjeglica, nemoj mi rec da c ijela europa ne moze milijun.

  4. #404
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ima izvrstan clip iz John Stewatovog showa gdje razgovara s dopisnikom iz arapskih zemalja, nabraja gdje Amerika podupire koju liniju, i stvarno je toliko kontradiktornih stvari da se na kraju zapita Wait, whose side are we on?
    https://www.youtube.com/watch?v=7ihWvyzEFBw

    Zar je to čudno? LJudi su kontradiktorni sami po sebi, u jednom trenutku ti nudi pmoć, u drugom te već drži na nišanu, u jednom trenutku ti se zahvaljuje, u drugom te već izdaje...mislim, ništa u svemu ovome kaosu nije čudno kada govorimo o kontraverznosti ljudske prirode. A di neće kada se dogodi ovako nešto. Teško je naći unutar vlastitie familije složnu braću koja kuću grade. A koji je put točno ispravan, pisat će tek povijest, a ne ljudi, kao i uvijek.

  5. #405
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Koji milijun?

  6. #406
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    I prestrašno mi je postupanje uglađene Europe, nespremne, okrutne, spore, bezglave...
    U našim jaslicama, 47 djece, zatražena je pomoć u suradnji sa đakonijom za izbjeglice. Doživjeli smo šok, jer smo mi bili jedini koji su donirali. Voditeljica nije znala kako da se zahvali, oči su joj se napunile suzama od tuge. U vrtiću je pak atmosfera bila daleko bolja. I jednoj i drugoj instituciji ima više stranaca nego Nijemaca.
    Posljednje uređivanje od šafran : 18.09.2015. at 05:48

  7. #407
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Nastavno na Zukin citat Milanovića, nakon što je Ostojić sinoć u Otvorenom rekao isto, i nakon odgledanih vijesti ovih i onih...pitam se zašto portali pišu o kaosu i nesnalaženju (zapravo zakazivanju) države? Je li nešto propuštam?

  8. #408
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ne razumijem, tebi se čini da su stvari pod kontrolom?

  9. #409
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa čini mi se da se ok reagira na situaciju koja je po svojoj naravi kaotična.

  10. #410
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Jutros se pitam isto što i Vertex. Iako razumijem da je ljudima na terenu uz granicu sa Srbijom teško, nitko ne bi trebao očekivati da će biti lako. Dovoljno je čitati postove ljudi koji izbjeglicama pomažu u Srbiji da se dobije dojam da nikakva organizacija ne bi spriječila gužve kad ljudi nahrupe. U usporedbi sa Srbijom i Mađarskom, Hrvatska ipak organiziranije odrađuje stvari i svaka čast.

    E sad, na stranu što lokalnim hdz vlastima paše napadati vladu u ovoj krizi, ipak smo u predizbornoj kampanji i Karamarko upreže sve vojnike.

    Ono što mi je zagadilo jutro su ministri vanjskih poslova Slovenije i Mađarske koji su izjavili da se hrvatski humanitarni sustav urušio u jednom danu. Mislim stvarno, netko tko je bacao suzavac i vodene topove na djecu ima obraza to izjaviti. Gade mi se.

  11. #411
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    S druge strane kroz njihove zemlje su prošle stotine tisuća izbjeglica a kod nas se zatvaraju granice nakon deset tisuća.

    A inače stampedo na vlakove i autobuse, razdvajanje obitelji, odvoženje izbjeglica u sabirne centre pa puštanje da idu kud hoće, Crveni križ koji je potrošio zalihe za jedan dan, prepuštanje lokalnim vlastima da s enose sa problemom, ne znam, meni se to baš i ne čini kao organizirano odrađivanje problema. Koliko sam pratila situaciju u Srbiji, oni su izbjeglicama naprosto omogućavali tranzit (plaćeni!) kroz zemlju, bez prevelikih uplitanja (što Hrv ionake vjerojatno niti ne može napraviti)

  12. #412
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    pričo mi danas jedan čovjek iz okolice Belog Manastira ( koji je ćesto u Zagrebu) i veli da je nekolicinu jučer pitao dal bi ostali i radili kod njega a on bi dao smještaj i hranu, nitko nije htio.

  13. #413
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mima, Srbija može kako hoće, nije u EU. Našima su već prijetili sa više EU adresa. Vlada mora igrati između EU i vlastite odluke da bude humana prema ljudima.

    Po onome što pratim, to što su zatvorili granične prolaze je formalnost radi EU. Ionako velika većina izbjeglica ne ide kroz granične prolaze, već kroz polja, u nadi da će samo prošetati Hrvatskom i stići do Slovenije pa onda dalje. Nitko izbjeglicama de facto ne priječi ulazak u Hrvatsku.

    Naši su ponudili pomoć svima koji su ušli - od liječnika, preko vode i hrane, odjeće, popisali su ih, besplatno odvezli u centrie. Oni koji su htjeli ostati, ostali su, oni koji nisu, otišli su. Vlada je rekla da nikoga neće tjerati da ostanu na silu i tako i treba. Izbjeglice će naći svoj put dalje, granice se ne mogu do te mjere kontrolirati.

    Ja za sada ne vidim da bi nas trebalo biti sram.

  14. #414
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Srbija i Hrvatska nisu politički u istoj situaciji.
    Naša je obaveza registrirati ljude i razmotriti njihove zahtijeve za azil. Nakon toga, oni su slobodni. Što je ono što i sami žele. Organizirati koridor ne možemo, ako druge zemlje neće.
    Za razdvajanja obitelji ne znam, to nisam čula, a ovo drugo su problemi koji su se pojavili, ali su i riješeni, koliko znam.

    Što se zatvaranja granica tiče, ne znam što se s tim misli. Mislim da je teško organizirati registraciju kad ovim tempom pristižu ljudi. Ne znam je li pokušavaju usporiti priljev, ili se nadaju sasvim ga zaustaviti, što mi se čini da je nemoguće bez upotrebe sile.

  15. #415
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Aha, sad vidim ovo da je zatvaranje granice isto poštivanje neke forme prema EU. Pa da, to ima više smisla.

  16. #416
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    dva prevedena teksta iz Spiegela http://pescanik.net/strah-jede-dusu/

  17. #417
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ah pa cijelo vrijeme pišem da Hrvatska nije u situaciji kao Srbija. Hoćemo li mi uspjeti poslati izbjeglice u Sloveniju, to je pitanje, a zatvaranje graničnih prijelaza je definitivno spriječilo organizirani ulazak, tj. zaustavljeni su autobusi koje šalju iz Srbije. Ja ne razumijem baš što mislite kad kažete da su slobodni, jer nitko nije slobodan za ilegalni prelazak granice, zar ne. Tj. Slovenija može ljude koji joj ilegalno pređu granicu prema tim važećim sporazumima vraćati k nama.

  18. #418
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Aha, sad vidim ovo da je zatvaranje granice isto poštivanje neke forme prema EU. Pa da, to ima više smisla.
    ne znam je li do pravne norme, ali mislim da im se lakše braniti pred EU napadima. Svi su ih napali u posljednja 2 dana i sad ovi kažu: ok, evo, mi smo zatvorili granice, to što i dalje pristižu tisuće, mi tu ne možemo ništa, a ne želimo se ponašati kao Mađari.

    ako sam nešto krivo pohvatala, javite.

  19. #419
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa da, može.
    Mislim, šta se tu može s naše strane?
    edit: poslije Mime
    Posljednje uređivanje od vertex : 18.09.2015. at 11:02

  20. #420
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Joj, Mima, pa zar misliš da većina izbjeglica koristi granične prijelaze?
    Hrvatska im je poručila da ih neće ometati u njihovoj nakani.
    One koje uhvate, Slovenci mogu vratiti nazad. I onda ovi mogu pokušati ući kilometar sjevernije ili južnije.

  21. #421
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    http://www.vecernji.hr/hrvatska/vise...ijevoz-1025476

    http://www.vecernji.hr/hrvatska/gran...vatsku-1025470

    Iskreno, ne vidim po čemu se današnja situacija u Hrvatskoj razlikuje od onoga što smo viđali po Makedoniji, Srbiji, Mađarskoj

    Sva ova priča oko popisivanja, prihvatnih centara, prijevoza mi djeluje kao jedan veliki igrokaz


    Da citiram facebook status jednog zločestog i pametnog čovjeka:

    Ove EU ‪#‎IgreBezGranica‬ su sto puta zanimljivije nego one ranije. Prave vodene prepreke, zivoti na kocki i bogata nagrada za prezivele.

  22. #422
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    mislim da se hrvatska jako dobro drzi. i zasada pokusava suzbiti provale niskih strasti.

    no inace ja pomalo vise ne razumijem sva ta visoka ocekivanja od eu-a, od vlade, itd...
    ono, jedna velika vecina gradana/biraca uopce ne zeli izbjeglice ni u tranzitu, a kamoli da ostanu, i to manje vise u svim zemljama (od grcke, preko balkana, pa do svedske)

    a institucije bi trebale sto?
    svih zagrliti?
    svih vratiti?
    graditi bodljikave zice?
    pozvati ih sebi doma?

  23. #423
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    zuska skroz si dobro pohvatala.
    to je sad jedna formalno/neformalna prica zemalja koje nisu zatvorile granice kao madarska.

    cak i njemacka koja je formalno zatvorila granicne prijelaze (zbog unutarnjopoliticke situacije, jer je partija saveznica Merkel u Bavarskoj, zakljucila da ne smije "izazivati" birace, pa je formalno granica zatvorena. neformalno ljudi prelaze preko suma i polja... tako barem pise u Die Presse)
    i to je taj presutni dogovor.

  24. #424
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Da, i Njemačka i Hrvatska se nalaze u predizbornom vremenu. Moraju pažljivo na tri strane.

  25. #425
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Safran, pa da je i 4 milijuna, pa sta? Pa da su i svi 100 posto muslimani, koliko trenutno ima muslimana u europi? Koliko posto? Koliko posto ce se povecati ako sva ta 4 milijuna muslimana ostanu u europi?idem to sad izracunati. I koliko taj 1 ili 2 posto moze utjecati na nacin zivota,, identitet...Nemojte mi pricati da najbogatiji dio zemljine kugle, najnapredniji, najhumaniji i najpotentniji ginancijski to ne moze. To je sramotno.

  26. #426
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/i...ce/842644.aspx

    Slovenci dakle vraćaju ljude u Hrvatsku.

    Inače, izbjeglice do Harmice očito dolaze lokalnim vlakom, kojim se i ja vozim na posao. Vidjela sam ih već jučer, i moram reći da su se, unatoč sumnjama, odmah dobro uklopili u lokalni način života, jer su odmah skužili kako se izbjegava konduktera u vlaku (što svaki dan radi gomila putnika koji se voze bez karte)

  27. #427
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Da citiram facebook status jednog zločestog i pametnog čovjeka:

    Ove EU ‪#‎IgreBezGranica‬ su sto puta zanimljivije nego one ranije. Prave vodene prepreke, zivoti na kocki i bogata nagrada za prezivele.
    Neukusno za pročitati, a kamoli za citirati.

  28. #428
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Neukusno je to što se to događa, a ne to što je netko to zapisao.

  29. #429
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Safran, pa da je i 4 milijuna, pa sta? Pa da su i svi 100 posto muslimani, koliko trenutno ima muslimana u europi? Koliko posto? Koliko posto ce se povecati ako sva ta 4 milijuna muslimana ostanu u europi?idem to sad izracunati. I koliko taj 1 ili 2 posto moze utjecati na nacin zivota,, identitet...Nemojte mi pricati da najbogatiji dio zemljine kugle, najnapredniji, najhumaniji i najpotentniji ginancijski to ne moze. To je sramotno.
    oprosti cvijeta, ali ja te razumijem.
    kao da ne poznas ljudsku prirodu, politiku, spin i sve okolo na okolo.

    ajde mi lijepo objasni kako je onda moguce da se kod nas diglo 700 000 ljudi i potpisalo sramotni referendum, o zabrani mogucnosti necega, sto zakonski nije ni postojalo, a ni kad bi postojalo ne ugrozava sve te potpisnike ni za milimetar.

    opisala sam situaciju u becu...i standard i ovo i ono..
    pa eto 30% (i to ce jos biti dobro, jer se bojim da ce ih biti i vise) ce glasati za partiju ciji je glavni argument : ausländer raus / stranci mars van, a modus operandi, razbudi najnize instinkte, posij strah i dobij izbore.

  30. #430
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    istina bog, mislim da je to zapravo nekome tko ne zivi u tkz. multikulti zemljama tesko i objasnjivo i shvatljivo.

  31. #431
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    sto mislite, zasto je tako puno muskaraca, a tako malo zena?
    sinoc mi je to malo upalo u oci, dok sam pregledavala vijesti.

    da odmah bude jasno, ja uopce tu ne ciljam na neke teorije zavjere - teroristi, ovo, ono...
    stvarno me zanima, da li je mozda razlog, da su muskarci jaci, pa mogu slati novce kuci, ili zene ne smiju same, ili nesto trece?

  32. #432
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Neukusno je to što se to događa, a ne to što je netko to zapisao.
    Ne, ovo što se dešava je tužno. Komentiranje na ovaj način je krajnje neukusno.

  33. #433
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Neki ljudi ima opori smisao za humor...netko to shvati ovako, netko onako. Nekad ovisno i o tome tko i što je meta takvog humora.

  34. #434
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Tužne su ljudske sudbine, situacija u kojoj se dozvoljava da ljudi na ovaj način putuju i pri tome stradavaju i budu iskorištavani je blago rečeno neukusna, a nije neukusan onaj tko to otvoreno napiše.

  35. #435
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Vezano za senino pitanje, ne znam ništa, dakle samo nagađam s čime bi moglo imati veze. Od tih pustih milijuna izbjeglica, do Europe su vjerojatno uputili i stigli...najbogatiji? najizdržljiviji? najmanje ranjivi? "najluđi"?

  36. #436
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Seni, sad si me podsjetila da sam jučer zaboravila komentirati ovaj tvoj post na koji se pozivaš. Zanimljiv je primjer Bečana, ali nije iznenađujuće, čini mi se da je ljudska priroda takva. Ne znam radi li se o komforu i strahu da se taj komfor ne izgubi ili o obijesti zaborava.

    Sjetih se sad Hrvatske iza 2000. Napokon se krenulo naprijed, pao nam kamen s glave, riješena nelikvidnost, gospodarstvo krenulo, ljudi se počeli kućiti (sve je moglo i brže i bolje, da nije bilo koalicija, naravno, ali s ove distance to su nam najbolje godine bile)..i paf, 2003. ljudi ponovo vrate ološ na vlast. Trebalo je godinu dana da se ponovo vrati nelikvidnost i da krene nova velika pljačka, retradicionalizacija i tako dalje.

    Uz dužnu dozu kritike i jednih i drugih, ovi prvi nikad nisu dovoljno dobri i imaju sto mana, ali ovi drugi su kriminalno kriminalni. A eto, ljudi im svaki put zaborave i daju šansu.

    Je li to do ogledala pa ti više paše netko sličniji tebi, ne znam, ali podilaženje niskim strastima na kraju ispada dobitna kombinacija. Nebitno radi li se o strahu ili obijesti.
    Posljednje uređivanje od Zuska : 18.09.2015. at 11:42

  37. #437
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Dosta muskaraca prica da su zene ostale s djecom,pa ce oni poslati po njih il sto vec kad se smjeste

  38. #438
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    stvarno me zanima, da li je mozda razlog, da su muskarci jaci, pa mogu slati novce kuci, ili zene ne smiju same, ili nesto trece?
    Apsolutno mislim da je to razlog (zato sam na početku teme i napisala da ovo nisu izbjeglice, što je međutim danas ultimativni dokaz fašizma, pa sam odustala) - ovo što ti ljudi prolaze je definitivno užasno naporan i opasan put, pa mislim da su na njega u najvećom postotku krenuli oni koji su fizički jači, znači muškarci. Pretpostavljam da kad se jednom negdje smjeste planiraju dovođenje obitelji.

  39. #439
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    evo, kažu da su ostale u Siriji.
    http://www.vecernji.hr/svijet/sirijs...nimaju-1024792

  40. #440
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    meni uzasno smeta politikanstvo u ovoj situaciji, mediji koji sve preuvelicavaju, lokalni političari...ma koma
    CK jucer nestalo hrane na kratko vrijeme, vrlo brzo su se uskladili s robnim zalihama, sve stima, ali ne, svi i dalje ponavljaju kako je nestalo hrane....ovi iz minute u minutu vlak ocekuju, dizu tenzije...pa ne moze u isdto vrijeme doc 100 vlakova, ljude treba smjestiti pa onda dovesti novih 1000...

    Naravno da uvijek moze bolje, ali mislim da sve skupa dobro hendlamo, i na ljudskoj i na organizacijskoj razini.

  41. #441
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Vezano za senino pitanje, ne znam ništa, dakle samo nagađam s čime bi moglo imati veze. Od tih pustih milijuna izbjeglica, do Europe su vjerojatno uputili i stigli...najbogatiji? najizdržljiviji? najmanje ranjivi? "najluđi"?

    Apsolutno, najbogatiji i najizdržljiviji. (i to je isto tako ono što priču čini neukusnom i odvratnom). Slabi i sirotinja se vjerojatno ne mogu maknuti iz izbjegličkih kampova po susjednim zemljama, a kakva je tamo situacija bolje je niti ne razmišljati.

  42. #442
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    meni uzasno smeta politikanstvo u ovoj situaciji, mediji koji sve preuvelicavaju, lokalni političari...ma koma
    CK jucer nestalo hrane na kratko vrijeme, vrlo brzo su se uskladili s robnim zalihama, sve stima, ali ne, svi i dalje ponavljaju kako je nestalo hrane....ovi iz minute u minutu vlak ocekuju, dizu tenzije...pa ne moze u isdto vrijeme doc 100 vlakova, ljude treba smjestiti pa onda dovesti novih 1000...
    Bubice, na žalost, ovo je predizborno vrijeme i sve se koristi da bi se napao protivnik i ubrali poeni. Ima čak i internih podmetanja nogu, da bi se kasnije moglo dojaviti medijima. Stvarno sam se potrudila popratiti dosta izvora tako da nisam zaključila naprečac.

  43. #443
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ja ne znam sto bi napisala.
    Meni je ovo sve strasno. i kolicina ljudi koja dolazi. i brzina svih koji reagiraju. a skupljanje predizbornih poena na racun tih ljudi je jos gnjusnije.

    a sad kad sam jos procitala ovaj clanak, stvarno ne znam sta bi rekla.
    Pa dorbo jesu svi ti ljudi normalni?
    A mediji i to ne bi komentirala.

  44. #444
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Apsolutno, najbogatiji i najizdržljiviji. (i to je isto tako ono što priču čini neukusnom i odvratnom). Slabi i sirotinja se vjerojatno ne mogu maknuti iz izbjegličkih kampova po susjednim zemljama, a kakva je tamo situacija bolje je niti ne razmišljati.
    Meni to ne čini priču neukusnom - logično mi je da nešto pokuša napraviti onaj koji to može, tko kakvog-takvog izbora ima. Jedino, naravno da me strah, jer su to očajni ljudi koji su toliko toga već stavili na kocku... Vezano za članak koji je netko linkao gore o tome na engleskom kako je sirijski vođa baš OK, ima modernu mladu ženu, sve je to zlodjelo angloameričke osovine, a zapravo ima veliku podršku naroda.... pa to mi ne štima, da njega narod toliko voli onda bi ostao uz njega i sada :/.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.09.2015. at 12:06

  45. #445
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    mima, ovo sto ja citam u novinama ovdje izmedu redova, jest da medu izbjeglicama ima i migranata (koliko, nigdje ne pise) koji pokusavaju pobjeci od uzasa i neimastine iz svojih zemalja (ljudski razumljivo), no to saznanje situaciju ne olaksava.
    jer u jednom ovakvom stampedu je naprosto nemoguce to niti handlati, niti provjeravati....(status izbjeglica, ako me pamcenje ne vara, imaju ljudi iz sirije, jemena i iraka)
    tako da je u sadasnjoj situaciji u organizacijskom smislu, to zapravo irelevantno.

    cini se i meni da su na put krenulu najaci i najizdrzljiviji.
    situacija u kampovim u jordanu i libanonu je jako teska. uz to je navodno UN-ov budet za izbjeglice ove godine drasticno smanjen.

  46. #446
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Mislim da nije Jemen nego Eritreja.
    Posljednje uređivanje od vertex : 18.09.2015. at 12:14

  47. #447
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni to ne čini priču neukusnom - logično mi je da nešto pokuša napraviti onaj koji to može, tko kakvog-takvog izbora ima. Jedino, naravno da me strah, jer su to očajni ljudi koji su toliko toga već stavili na kocku... Vezano za članak koji je netko linkao gore o tome na engleskom kako je sirijski vođa baš OK, ima modernu mladu ženu, sve je to zlodjelo angloameričke osovine, a zapravo ima veliku podršku naroda.... pa to mi ne štima, da njega narod toliko voli onda bi ostao uz njega i sada :/.
    Nije to neukusno od ljudi koji dolaze, nego od onih koji ne pomažu na licu mjesta, nego čekaju da im dođu najizdržljiviji.

  48. #448
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nije Jemen nego Eritreja.
    vjerojatno, ne sjecam se tocno.

  49. #449
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne znam sto bi napisala.
    Meni je ovo sve strasno. i kolicina ljudi koja dolazi. i brzina svih koji reagiraju. a skupljanje predizbornih poena na racun tih ljudi je jos gnjusnije.

    a sad kad sam jos procitala ovaj clanak, stvarno ne znam sta bi rekla.
    Pa dorbo jesu svi ti ljudi normalni?
    A mediji i to ne bi komentirala.

    Jesam rekla da će se slovenci praviti pametni? Nisam mislila da će biti ovako pametni. Odurno. Ali valjda je po zakonu, čim to rade, pa se imaju na što vaditi.

  50. #450
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    a ne znam po kojem zakonu, a da taj ne vrijedi za grčku.

Stranica 9 od 55 PrviPrvi ... 789101119 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •