Vidi rezultate ankete: Biste li pružili sklonište izbjeglicama kod sebe?

Glasači
90. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Da

    26 28.89%
  • Ne, iako imam mogućnosti

    33 36.67%
  • Ne, jer nemam mogućnosti

    21 23.33%
  • Ne znam

    10 11.11%
Stranica 1 od 55 1231151 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 2743

Tema: Lica djece migranata s novinskih naslovnica

  1. #1
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno Lica djece migranata s novinskih naslovnica

    Biste li primili, ako imate mogućnosti, migrante / obitelji s djecom u svoj dom, po uzoru na građanske akcije Dobrodošli u Njemačku i Francuskoj, o kojima piše ovdje:
    http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...ma/837247.aspx

    "No, Mareike se nije zaustavila na tome. Nakon toga je pokrenula internet službu "Refugees Welcome", putem koje je dosad zbrinuto 63 osoba u gradovima diljem Njemačke. Putem njezine službe moguće je organizirati da se stanarina plaća putem humanitarnog rada ili putem crowdfundinga, ukoliko izbjeglice nemaju drugih mogućnosti."

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ove su me slike danas rasplakale http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...te/837490.aspx
    Ali, što ja mogu napraviti za njih? Da sam u Beogradu, odnijela bih im hrane, odjeće... Koliko ih kao pojedinac mogu primiti? Nikoga u stan. Kako i kamo? Prestrašno je to što se događa. Pogotovo ako je to sve pokrenuto sa nekom svrhom koju vidi bolesni um na vrhu.
    Ima li bar kakav krov za njih, da ta dječica ne kisnu, da nisu u tako očajnoj situaciji? Kakav li je ovaj svijet postao? I kamo ide?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    I ja sam se danas rasplakala citajuci novine i ozbiljno razmisljam primiti dvoje djece ili obitelj.

  4. #4
    Dilek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Malmo
    Postovi
    140

    Početno

    Mi smo u Istanbulu, i ovdje je stanje strasno. Ljudi su po parkovima, sve je puno smeca. Nosili smo vec nekoliko puta odjecu, hranu nosimo vise manje svaki dan. U biti, svaki put kupimo malo vise i na placu i u trgovini pa damo. Ne bih nikoga primila doma, jer ljudima jednostavno ne vjerujem. Jako mi ih je zao, ali imam doma dvoje male djece, i ne bih iz sigurnosti. Ovdje cak i mala djeca kradu, ne zato jer su zla, nego jer nemaju. Ne mogu si priustiti taj rizik dok imam djecu u stanu. Ima i jako puno sposobnih muskaraca koji odbijaju raditi i bave se sitnim kriminalom. Stanje je jako kompleksno.

  5. #5
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Da. I moja obitelj je jednom prošla slično i zapravo nikada ne znamo kada nas iz sigurnosti i poprilično lijepog i sređenog života stjecaj okolnosti pretvori u izbjeglice. Nerijetko u očima domaćina, prljave, glupe i smetajuće, drugačije kulture, jezika. Čak iz usta humanitaraca, profesionalnih. Na sreću, dobrih i plemenitih ljudi ima svugdje. Jadna dječica, jadni roditelji koji ni sebi ni njima ne mogu pomoći.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Mislim da je upravo u stavu "ja sam samo pojedinac, sto ja mogu promjeniti " problem. To se govori i kad se govori o recikliranju, o klimi, o prirodi, konzumerizmu, bolnicama, odnosu lijecnika prema pacijentima...A svi smo mi pojedinci, ali udruzeni smo skupina, masa, drzava...I svi mozemo na neki nacin pridonijeti tome kakvo je drustvo, pa makar u nasem mikrokozmosu za pocetak.

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zasto ih nazivaju migrantima? Pa vecina nnjih jsu izbjeglice koje bjeze od rata.
    Jos malo pa ce doci k nama. Ne znam kako ih nasa drzava misli zbrinuti, cini se da nitko ne misli o tome...

  8. #8
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tko god da je napisao tekst(ove) mogao je malo prouciti terminologiju. Migranti su jedno, imigranti drugo, a izbjeglice nesto sasvim trece. I u principu ne zahtijevaju isti tretman, ni priblizno.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Tko god da je napisao tekst(ove) mogao je malo prouciti terminologiju. Migranti su jedno, imigranti drugo, a izbjeglice nesto sasvim trece. I u principu ne zahtijevaju isti tretman, ni priblizno.
    X

  10. #10
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Primila bih, dijete s roditeljem. MM se protivi, vec ga obradjujem, za svaki slucaj. Pretuzno mi je to, ne mogu podnijeti toliku roditeljsku nemoc i djecju patnju dok se npr. moj mali igra s hrpom suvisnih igracaka koje ne dozivljava i baca okolo hranu koju ne zeli jesti jer je ne voli.

  11. #11
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...kod-udomitelja

    Tješim se da komentare na sve članke u vezi izbjeglica pišu tinejđeri. Užas.

  12. #12
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Iskreno ja se uopce ne bih bavila razmisljanjem da li bi primila izbjeglicu pored ove bjede u kojoj vec zivimo, uopce ne naricem nad sudbinom muskarca koji koristi dijete kao stit da bi se probio...ima dosta kod nas ljudi /djece/zena kojima je potreban krov nad glavom/hrana/zastita. Iako smo za vrijeme rata otvorili svoj dom.

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto ih nazivaju migrantima? Pa vecina nnjih jsu izbjeglice koje bjeze od rata.
    Jos malo pa ce doci k nama. Ne znam kako ih nasa drzava misli zbrinuti, cini se da nitko ne misli o tome...
    http://www.index.hr/mobile/clanak.as...esti&id=837517


    eto, poslusali su te.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno ja se uopce ne bih bavila razmisljanjem da li bi primila izbjeglicu pored ove bjede u kojoj vec zivimo, uopce ne naricem nad sudbinom muskarca koji koristi dijete kao stit da bi se probio...ima dosta kod nas ljudi /djece/zena kojima je potreban krov nad glavom/hrana/zastita. Iako smo za vrijeme rata otvorili svoj dom.
    Oprosti, ali meni je ovo diskriminacija po defaultu. Ništa osobno, niti protiv tebe, molim te nemoj me krivo shvatiti, ali ne sviđa mi se to etiketiranje svih u istu ladicu.
    Nisu SVI isti, nemojmo trpati sve pod isti koš. Koliko je ljudi iz RH, BiH, Makedonije- u susjednim zemljama koji su za vrijeme rata, iz NUŽDE, pobjegli u Austriju, Njemačku, Ameriku, Australiju, Švedsku...oni su isto mogli svi biti vraćeni nazad, mogle su i te zemlje tada '91 reći-nije naš problem.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 22.08.2015. at 09:53

  15. #15
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Tužno i pretužno. Najbolje je riješavati probleme na vrijeme na mjestu događaja. Da je Europa riješavala kod nas na vrijeme puno bi manje bilo izbjeglica od kojih su mnoge ostale u EU zemljama.
    Prvo imaju stav "ne bi se šteli mešati" , a kad se lonac prelije onda bi samo stavili poklopac i ne gasili vatru.
    I sve se ponavlja i ponavlja...

  16. #16
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti, ali meni je ovo diskriminacija po defaultu. Ništa osobno, niti protiv tebe, molim te nemoj me krivo shvatiti, ali ne sviđa mi se to etiketiranje svih u istu ladicu.
    Nisu SVI isti, nemojmo trpati sve pod isti koš. Koliko je ljudi iz RH, BiH, Makedonije- u susjednim zemljama koji su za vrijeme rata, iz NUŽDE, pobjegli u Austriju, Njemačku, Ameriku, Australiju, Švedsku...oni su isto mogli svi biti vraćeni nazad, mogle su i te zemlje tada '91 reći-nije naš problem.
    Sve ok, ne ljutim se. Da me poznajes, znala bi da etiketiranje nije ono cime se ja bavim Shvacam zasto si to pomislila. Upravo si navela zemlje koje su 90-tih bile i ostale daleko razvijenije od Hr. Nismo mi tako jaki i veliki da bi prvo izbjeglicama pomagali bez obzira na rasu/vjeru/nacionalnost. Ovo kaj sam rekla je moje osobno misljenje. Daleko od toga da mi nije duboko zao i da nisam plakala gledajuci. Uostalom niti mogu. Zivim u 34m2, nas 5. Zivimo kako zivimo. Koristim poziciju tajnika jedne udruge pa zicam za humanitarnu pomoc za ljude tu kod nas.(za Gunju sam osobno prikupila opreme, robe, pelena i hrane u visini 7000 eura)Nitko mi nije platio troskove tog "zicanja" dajem iz svog dzepa bez obzira kaj je sluzbeno preko udruge. Aktiviram se gdje mogu i kako mogu. Smatram da trebamo prvo gledati nase.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    KrisZg, razumijem te i kapa do poda. I sama sam organizirala akcije za pomoc jednoj obitelji i znam sto to znaci.
    A za vrijeme rata nas je u 45 m2 zivjelo 10, istina- primili smo blizu i dalju obitelj.
    Da me malo strah sada primiti nepoznatu osobu odnosno osobe - je, zbog dvoje male djece, ali ne mogu ne pomoci, jer sad- za razliku od prije tri godine - imamo mjesta za jos dvoje u stanu sigurno.
    A ti mislim da ni za misa vise nemas mjesta

  18. #18
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Doslovce mi se riga na komentare balkanaca. Odvratno. Zaboravili smo da smo mi prije 20 godina bili ti koji su s vrecicom bjezali od rata. Ili da su nase babe, s jos 20-tak tisuca dalmatinaca, trazili i dobili spas od rata ne tako daleko od sirije, u el shattu u egiptu. 500 izbjeglica se hrvatska obvezala zbrinuti. Madjarska gradi zid, makedonija ih napada suzavcem. Ako ovaj test uspjesno ne polozi, e onda europa nije drugo zasluzila nego neka propadne.

  19. #19
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Doslovce mi se riga na komentare balkanaca. Odvratno. Zaboravili smo da smo mi prije 20 godina bili ti koji su s vrecicom bjezali od rata. Ili da su nase babe, s jos 20-tak tisuca dalmatinaca, trazili i dobili spas od rata ne tako daleko od sirije, u el shattu u egiptu. 500 izbjeglica se hrvatska obvezala zbrinuti. Madjarska gradi zid, makedonija ih napada suzavcem. Ako ovaj test uspjesno ne polozi, e onda europa nije drugo zasluzila nego neka propadne.
    Reakcija, odnosno izostanak iste, na razini Evrope je bas zastrasujuc.

  20. #20
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Zaboravih slovacku koja samo krscane prima. Strahuju za svoju kulturu. Koja je bice malo jaca kad je moze ugroziti 1000 nevoljnika koji se klanjaju.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    o izbjeglicama možemo razgovarati na više razina
    ljutski svakom čovjeku u nevolji treba pomoći.
    ipak,
    zbrinjavanje navale izbjeglica ne rješava probleme a stvara nove.
    interes krupnog kapitala rastura sve pred sobom.
    ogroman novac se ulaže u vojnu industriju. to oružje treba nekome prodati da bi se moglo proizvoditi novo( i ubirati dobit). kome ćeš prodati ako ne potičeš ratove?
    razlike u bogatstvu između zapada i ostalog dijela svijeta su postale tako velike da je nemoguće zaustaviti navalu izbjeglica, prognanika... stvarna pomoć bi bila osiguravanje boljih uvjeta života u njihovim državama. što očito nije u interesu krupnog kapitala..
    čovjek je čovjek ali kulturološke razlike su ogromne.
    moja je želja da moje unuke i praunuke hodaju po cesti slobodno, da se osijećaju ravnopravno, da rade poslove koje žele...
    živjela sam u španjolskoj u koju je zadnjih 30 godina došlo jako puno južnoamerikanaca, rumunja i marokanaca. asimilacija pridošlica je u početku bila dobra, međutim stvaranjem velikih zajednica pridošlica došla je i mafija, došla je i različita kultura. kako se s tim nositi?
    rumunji i južnoamerikanci se pomalo asimiliraju i prihvaćaju običaje domaćina. marokanci ne. marokanac je dobar u školi, upisuje fakultet, napadaju ga 'njegovi'... teško je to.
    sijećam se i zanimljivog podatka prije par godina. najčešće ime koje su te godine roditelji dali muškom djetetu koje se rodilo u katalunji nije jose nego muhamed. nisu oni krivi. samo se bore za bolji život svoje obitelji i žive kako znaju živjeti.
    ljudi su ljudi i za sto, dvjesto, tristo godina ovdje će živjeti ljudi.
    kuda će nas dovesti interes krupnog kapitala vrijeme će pokazati...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    u vrijeme rata naša kuća bila je kolodvor. neki su se zadržali nekoliko dana, neki nekoliko mjeseci a neki i godina..
    što čovjek može očekivati( ovo je osobno iskustvo i ne mora biti pravilo)
    domaćin očekuje da će rodbina kojoj pomažeš biti skromna i zahvalna. da će se prilagoditi životu u tvojoj kući..
    uglavnom nije bilo tako. poslije prvih tjedan -dva frustracije koje su donosili sa sobom nisu više mogli držati u sebi. niti su govorili ono što je domaćin htio čuti a neki su se i ružno ponašali.
    s vremenom su otišli dalje, u njemačku, švedsku, švicarsku, kanadu.. snašli su se ljudi i danas normalno žive. vrijedni su i pošteni.
    sijećam se mame koja je radila od jutra do mraka, kuhala im, prala, čistila, radila u vrtu. naše izbjeglice ne( osim dvoje njih). s obzirom da ih je bilo više, svađali su se međusobno, pili kavu, pušili..
    meni to u to doba nije bilo jasno. danas vidim da ovisnost o pomoći dodatno povećava frustraciju koja se usmjeri na domaćina.
    prirodno je da čovjek radi i tako osigurava opstanak svoje obitelji. to izvlači najbolje iz čovjeka. biti izbjeglica je jako teško...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    dok nismo dobili trajnu dozvolu boravka svake godine smo morali stati u red za produžavanje iste.(na isti šalter na kojem se traži prva dozvola)
    odvratno iskustvo.
    dođeš oko 3 ujutro i staneš u kilometarski red. ne smiješ na WC ako ne osiguraš da ti netko čuva mjesto, nasilje u redu, moliš Boga da taj dan dođeš na red..
    sijećam se da je o stajanju u tom redu u jednom intervjuu govorio pokojni Vjekoslav Šutej. o osjećaju da si građanin drugog reda. mi smo danima poslije samo o tome pričali.
    kako se osijećaju ljudi koji umiru po putu nebi li se dokopali zlatne evrope?

  24. #24
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Opet taj ipak i ali. Dobro kaze bora, zakonski zabranit "ali". Jedno je uzrok rata. Drugo su ljudi kojima treba pomoc. Europa im moze i treba pomoc. Tocka. Nema ali. Nema ipak.

  25. #25
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    potpis pod cvijetu. u ovom trenutku dok tisuće tih nesretnika riskiraju zdravlje i živote i ostavljaju silne novce kriminalcima da bi sebi i djeci osgurali najobičniji život sve o čemu se treba razmišljati je kako im pomoći.
    biti će vremena kasnije za raspravljanje i rješavanje problema. kojih će neminovno biti. puno. ali zaboga pa nemamo izbora. ne možemo okrenuti glavu.
    a hrabrost i glupost tih koji ostavljaju fašističke komentare, počesto umotane u ALI i IPAK celofane, me uzrujava i nadam se da im se neće obiti o glavu, svi se možemo naći u poziciji tih ljudi.

  26. #26
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Meni isto nije jasno. Zašto je tih par tisuća ljudi toliki problem? Barem za osnovni prihvat. Krov, hrana, voda, doktor. Kasnije nek filtriraju, preusmjeravaju, sigurno nije 100% sa iskrenim motivima, ali poštovati ljudsko dostojanstvo, osnovna ljudska prava. O obiteljima s djecom da i ne pričamo. Ali o čemu pričamo. Pa ni do sad kad su kapali nije ništa riješavano kako treba, a tek sad

  27. #27
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    koliko su me slike djece i obitelji rasplakale, toliko me npr. uznemirio ovaj vid: https://www.youtube.com/watch?v=SJ0CfOi4tYM
    ne znam jeli to namješteno,zašto se ovdje vide samo (mladi) muškarci,da li su žene i djecu odvojili i poslali dalje a njih zadržali ili što?

    iskreno,njih ne bi primila u kuću (žene s djecom da),vojno sposobni su trebali ostati doma i boriti se, ja kad sam u ratu kao dijete bježala brodom u Rijeku, par mladih muškaraca se sakrivalo u cimunjeri,sjećam se kako su ih po izlasku žene pljuvale da se srame kako su se usudili dezertirati...
    a onda opet,dezertiralo je i pola osoblja bolnice koje se poslije rata najnormalnije vratilo na posao ko' da ništa nije bilo...

    meni dosta zanimljiv članak, nisu mi svi odnosi i interesi bili jasni a ovdje je dobro objašnjeno: http://hr.sott.net/article/751-Objas...oji-zele-znati
    dodatno mi se zgadio katarski šeik koji je neki dan na Stradunu žvakao gumene bombone.....

  28. #28
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Mene je zapravo skupina tih muškaraca veoma strah. Oni su mladi, buntovni, nezaposleni, needucirani, frustrirani.

  29. #29
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    nisam pogledala video, ali uopće ne razumijem taj stav da su se muškarci morali ostati boriti. ja želim vjerovati da da kod nas dodje do nekog besmislenog rata da bi cijela moja obitelj, uključujući i mog muža imala pravo potražiti mir i normalan život negdje drugdje. i da bi dobili priliku u skladu s našim mogućnostima i mogućnostima društva u koje bi došli.

  30. #30
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    potpisujem Sasu

  31. #31
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ne znam detalje trenutnog zakona o obrani te (prisilnog) novačenja vojno sposobnih u slučaju rata (ni naših a kamoli njihovih), pa tako ni što bi se okarakteriziralo kao dezerterstvo. nažalost,kategorija besmislen sigurno nije navedena, nikad nije ništa dobro potaknulo nijedan rat pa da bi ga nazvali smislenim

    a jednake prilike i mogućnosti za sve je žešća utopija, sada se pokazuje pravo lice EU-a, porastom useljenika u sve države,čini da postaju sve veći i veći nacionalisti (naravno u negativnom smislu), nisu ljudi s područja Balkana iznimka,nego ono, tu živiš pa ti se tako čini...
    pandan linku o Mareike iz Njemačke iz prvog posta je npr ova žena iz Beograda: http://www.telegram.hr/politika-krim...e-fotografije/

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Video je zbilja zabrinjavajuć, velika skupina mladih, agresivnih ljudi viče "Allahu akbar" i klanja se. Ja se ne sjećam da su se naše izbjeglice tako ponašale za vrijeme progonstva... Protiv žena i djece nemam ništa, starijih, bolesnih, nemoćnih, pa čak i mladih obitelji koje traže bolji život u nekim boljim zemljama, to im treba i omogućiti. Ali nažalost nisu svima namjere tako časne i činjenica je da se mnogo ISIL-ovaca vrlo lako na ovaj način može infiltrirati u Europu i napraviti pokolj. Moj potpis na Cipelicu i Zasadskuliranu

  33. #33
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Evo jedan jednostavan osvrt na ovu ideju da treba "ostati i boriti se", na infiltraciju terorista i na još ponešto:
    http://www.index.hr/vijesti/clanak/h...di/837836.aspx
    Posljednje uređivanje od vertex : 24.08.2015. at 13:55

  34. #34
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Procitala sam citirano iz nekog clanka da od 20-30djece (ne znam tocno), njih 15 je bilo bez roditelja. To su zabiljezili kad su ih propustali i popisivali.

    Citam po netu da puno ljudi ima stav da djecu iskoristavaju, za proboj preko granice, protiv policije...jer na snimkama ima najvise muskaraca u dobi 20-40godina, zena i djece puno manje

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Offtopic - osobno nemam preveliko mišljenje o ljudima koji se prilikom neke rasprave, a pogotovo pisanja novinskih članaka koriste izrazima kojima se koristi "cijenjeni" kolumnist u svom naslovu pa ih uredno i preskačem...

  36. #36
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Dobar je ovaj Vojkovićev članak, kad se preskoči uvod i kad krene objašnjavati sirijsku problematiku; osnovni problem sa ovom izbjegličko-migrantskom pričom je što mi (barem ja) uopće nemamo pojma o čemu se radi i čitava nam je priča jako čudna (odakle izbjeglice iz Sirije na makedonsko-srpskoj granici?! ), a to možemo prije svega zahvaliti našim medijima koji uopće ne objašnjavaju situaciju nego objavljuju srcedrapateljne članke ispod kojih onda stoji gomila zlih komentara, i onda se naravno počinju ispletati kojekakve priče.

  37. #37
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Citam po netu da puno ljudi ima stav da djecu iskoristavaju, za proboj preko granice, protiv policije...jer na snimkama ima najvise muskaraca u dobi 20-40godina, zena i djece puno manje
    To znači da otimaju ženama djecu jer si ne mogu zamisliti drugu situaciju gdje bi majka dobrovoljno dala bebu da njome maše u gužvi i metežu ispred suzavcima i vodenim topovima naoružanim policajcima. Fuj.

  38. #38
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    vjerujem da ne mislite ništa loše. al ajd malo još jednom razmislite. pa ćete shvatiti da je upravo to - ksenofobija. pa koliko u europi ima isil-ovaca spremnih napraviti s*anje, ne trebaju ih dodatno slati u europu. u europi ih regrutiraju. ovo nisu teroristi, to su ljudi koji od terorizma bježe. većina njih. ma kakvo otimanje djece.
    to je neracionalni strah. strah od nepoznatog.
    kako stoji i u ovom tekstu što ga je vertex linkala, hrvatska javnost je strašno protiv tih, koliko, 500 ljudi koji bi mogli dobiti azil. i to baš hrvatska javnost, države koja među malobrojnim u svijetu ima više stanovnika u dijaspori nego u matičnoj državi, država iz koje su se u više naleta masovno iseljavali, što radi ekonomskih razloga, što radi ratova. sad je po prvi puta suočena s mogućnosti da se netko doseli u hrvatsku. i to ne zato što želi, nego zato što će tako biti raspoređene kvote. svi oni žele u njemačku, francusku, gdje imaju nekoga svoga.
    kako bi to bilo da je njemačka strahovala od balkanskog barbarizma?

  39. #39
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne bih rekla da je javnost protiv 500 ili 700 ljudi koliko bi Hrvatska trebala primiti, nego se generalno boji ovog izbjegličkog vala (a normalno da se boji, kad su informacije nikakve), a to je masa ljudi koja ruku na srce prelazi granice bez dokumenata. Ja sam ziher, kao što Vojky kaže, da oni ne žele ostati u Hrvatskoj ili Srbiji, ali hejlou otkad izbjeglice idu kamo žele, tko će ih prihvatiti, ako ih zapadne zemlje imaju namjeru prihvatiti zašto se onda ovo dozvoljava, da ljudi putuju kao horda i prelaze granice bez dokumenata, plaćaju kojekakvim izrabljivačima prijevoz, spavaju po parkovima ?!
    Ako evropske zemlje imaju namjeru primiti izbjeglice, zašto se ne organizira prihvat iz kampova u
    Turskoj i drugim susjednim zemljama. Meni je ova situacija totalno suluda.

  40. #40
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih rekla da je javnost protiv 500 ili 700 ljudi koliko bi Hrvatska trebala primiti, nego se generalno boji ovog izbjegličkog vala (a normalno da se boji, kad su informacije nikakve), a to je masa ljudi koja ruku na srce prelazi granice bez dokumenata. Ja sam ziher, kao što Vojky kaže, da oni ne žele ostati u Hrvatskoj ili Srbiji, ali hejlou otkad izbjeglice idu kamo žele, tko će ih prihvatiti, ako ih zapadne zemlje imaju namjeru prihvatiti zašto se onda ovo dozvoljava, da ljudi putuju kao horda i prelaze granice bez dokumenata, plaćaju kojekakvim izrabljivačima prijevoz, spavaju po parkovima ?!
    Ako evropske zemlje imaju namjeru primiti izbjeglice, zašto se ne organizira prihvat iz kampova u
    Turskoj i drugim susjednim zemljama. Meni je ova situacija totalno suluda.
    Slazem se.
    ja sam totalno u cudu jer odjednom tisuce ljudi pjesice prelaze tisuce kilometara sa djecom na rukama i probijaju granice bez dokumenata zeleci stici na zapad.
    ono, halo?! Nitko nam nije rekao za njih do prije par dana. Odakle i zasto stize to more naroda?! Sto nitko nije primjetio da mjesecima zele u Evropu?! Pa nije to od jucer. Ili proslog tjedna.

  41. #41
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Cvijeta, nemam nikoga vani, niti sam bila vani.

  42. #42
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Cvijeta , muz moje tete (odnosno moj -tetak) je iz Sirije. ali zive u zapadnoj Evropi od ranih osamdesetih. On bi sigurno imao reci svasta na situaciju.
    Posljednje uređivanje od sirius : 24.08.2015. at 15:58

  43. #43
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Tu se vidi koliko je više muškaraca među njima nego žena.
    u 24 sata od 1000 emigranata je 185 zena, 227 djece, i 10 djece koje putuje bez roditelja
    http://www.mvr.gov.mk/vest/305

    Išla sam na google translate
    *In the period from 19.06.2015 to 23.08.2015 years at 08.00 hrs ... total number of 43,631 foreign citizens, of which, 30,336 are of the male gender, 6,089 of the women, 6,945 are children ..... and saved 641deca who travel without a parent


    17:05 U protekla 24 sata na makedonsko-grčkoj granici je propušteno 826 izbjeglica, od kojih 163 djece, rekao je glasnogovornik makedonskog MUP-a Ivo Kotevski za Tanjug, a prenosi B92.
    Istaknuo je da je od ukupnog broja djece, njih 25 bilo bez pratnje roditelja. Kotevski je rekao da je u čudu kako su ta djeca uopće stigla do Makedonije i kako je moguće da ih Grci ništa nisu pitali.
    http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/nje...---397296.html

  44. #44
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Evo podataka od jučer, UNHCRovih i turske vlade, o demografskoj slici sirijskih izbjeglica. Tu nema ovih što su na makedonskoj granici, doduše.
    http://data.unhcr.org/syrianrefugees/regional.php
    Posljednje uređivanje od vertex : 24.08.2015. at 16:32

  45. #45
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zanimljivo da je na ovoh unhcr-ovoj karti Kosovo i dalje dio Srbije.

  46. #46
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Moja su prijateljicu roditelji poslali brodom iz Vijetnama u Australiju poslije rata kad su komunisti preuzeli zemlju, njih petero braće i sestara. Iz Australije su ih poslali u Europu, opet brodom, al to su bili neki međudržavni sporazumi, kao što ćemo mi sad 500 primiti. Takve kao što je ona i još nekoliko crnaca iz Afrike koje sam upoznala i koji su krasni ljudi, svakako bih primila doma. Al trenutno nisam sazrijela za ideju da uzmem nepoznate ljude u stan na dugo. Niti ne znaš na koliko dugo. A ako će se čekati bilo kakve sudske odluke, naši su sudovi tragikomedija, nema tu nikakvih projekcija ni predviđanja.

    U po šale, u po zbilje, petero bih djece uzela k sebi zauvjek, kad bih smjela. Nije baš da imam prostora za petero, al imam dovoljno primanja da bih ih sigurno mogla školovati koliko žele i mogu. Nisam samo još muža pitala

  47. #47
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    bez razmišljanja sam odgovorila da, i dalje stojim kod toga.
    međutim, ne mogu reći ni da me problem islamizacije ostavlja baš mirnom.
    pogledajte:https://www.youtube.com/watch?v=ZDKk...ature=youtu.be

  48. #48
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj suncokret prvotno napisa Vidi poruku
    bez razmišljanja sam odgovorila da, i dalje stojim kod toga.
    međutim, ne mogu reći ni da me problem islamizacije ostavlja baš mirnom.
    pogledajte:https://www.youtube.com/watch?v=ZDKk...ature=youtu.be
    ili je to samo loša propaganda cbn-a?
    teško je tu biti pametan

  49. #49
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se.
    ja sam totalno u cudu jer odjednom tisuce ljudi pjesice prelaze tisuce kilometara sa djecom na rukama i probijaju granice bez dokumenata zeleci stici na zapad.
    ono, halo?! Nitko nam nije rekao za njih do prije par dana. Odakle i zasto stize to more naroda?! Sto nitko nije primjetio da mjesecima zele u Evropu?! Pa nije to od jucer. Ili proslog tjedna.
    I ja se isto pitam.

  50. #50
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj suncokret prvotno napisa Vidi poruku
    bez razmišljanja sam odgovorila da, i dalje stojim kod toga.
    međutim, ne mogu reći ni da me problem islamizacije ostavlja baš mirnom.
    pogledajte:https://www.youtube.com/watch?v=ZDKk...ature=youtu.be
    Mislim da je prijedlog Ruže hrvatske da se ljude naseli na slabije naseljena područja. Super ideja, da se nikad ne uklope, niti žene nauče jezik. Kao - prva se sjetila i baš ima odličnih primjera gdje su se ljudi "krasno" uklopili u sredinu kad ih se getoiziralo.

Stranica 1 od 55 1231151 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •