Vidi rezultate ankete: Biste li pružili sklonište izbjeglicama kod sebe?

Glasači
90. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Da

    26 28.89%
  • Ne, iako imam mogućnosti

    33 36.67%
  • Ne, jer nemam mogućnosti

    21 23.33%
  • Ne znam

    10 11.11%
Stranica 54 od 55 PrviPrvi ... 44452535455 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,651 do 2,700 od 2743

Tema: Lica djece migranata s novinskih naslovnica

  1. #2651
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    pa Lili ti si mene skroz krivo shvatila!
    Ja se zapravo slažem s tobom, nema se tu šta objašnjavati, jednom postom si pogodila u samu srž migrantskog problema. Tko je vidio na forumu elaborirati svoje mišljenje, mislim stvarno svašta.
    I u pravu si ti, treba nabaciti ružičaste naočale i gledati svijet ljepšim očima!
    Nema potrebe da se opterećujemo tim ružnim temama poput migranata, politike, siromaštva, ratova i slično. Pa uostalom, ništa od toga nas ne dotiče! Živimo u prekrasnoj zemlji, s puno sunčanih dana i s predivnim ljudima i meni je drago da ljudi poput tebe svojim djelovanjem i postojanjem uljepšavaju svijet oko sebe, uveseljavaju i motiviraju ljude. Znam da sad misliš da sam sarkastična, ali uvjeravam te da nisam!
    Samo sam poslušala tvoj savjet i odlučila svijet gledati bez gorčine i sarkazma! Pa makar na trenutak!
    Drage moje forumašice, neka vam Nova godina donese sreću i blagostanje, ukoliko vam toga nedostaje, neka vam svaki dan bude ispunjen radošću i uveseljavajte jedni druge i ne dajte da vam sarkazam i gorčina truju život! Živite život punim plućima i volite se, volite sami sebe!

  2. #2652
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    hmm šta reć...

    Čin-čin živjela mi ti i sve ostale s foruma 100godina

    Eno sunce sja vani, jutarnje trčanje odradjeno, endorfini se luče, u toplom sklupčana obitelj, ostatak obitelji i prijatelji dolaze na proslavu Nove, sutra nastavljamo s drugom proslavom....svi smo živi, zdravi,...bit će bolje svima u nadam se još uspješnijoj 2020.-oj.

    Eto pa kako kome sjelo ne mora se nužno ni Nova proslavit, može se gundjat i danas i sutra i narednih 365 dana

    Svako dobro svim ljudima!

  3. #2653
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ništa nije crno - bijelo.
    Žene na zapadu su se stoljećima borile za prava i slobode. Zar je čudna panika koju neke osjećaju kad dođu u dodir sa svijetom koji zatire to teško stečeno blago?
    Koji su uzroci migrantske krize?
    NAFTA, PLIN,RIJETKE RUDE, PRODAJA ORUŽJA,JEFTINA RADNA SNAGA( jesam li nabrojala najvažnije?)
    Dakle, bogaćenje pojedinaca.
    Suosjećam sa svim potlačenim, gladnim,ratom protjeranim ljudima. Kao što oni nisu krivi što su se našli u tako očajnim situacijama nije ni Riri koja osjeća strah ako ju okruže 4 muškarca.
    Problem se ne može riješiti na toj razini. Bojim se ekstremizma koji dobija krila kad se naglo susretnu tako različiti svjetovi.
    Nažalost, to blago je još uvijek više deklarativno, a manje stvarno, kao što dokazuju statistike: https://mdomsp.gov.hr/odrzana-medjun...o-nasilje/7826
    Rodno utemeljeno nasilje je još uvijek vodeći uzrok nasilnih smrti žena.
    Ako ste pomislili da je to utjecaj drugih kultura, situacija je još gora u Hrvatskoj, gdje su nasilnici u 77% slučajeva muškarci, a žrtve u 64% slučajeva žene, a društvo je skoro sasvim homogeno.
    U Europi, a osobito u Hrvatskoj, ženama puno veća opasnost prijeti od vlastitih sadašnjih ili bivših partnera, nego od stranaca.

    Uostalom, protiv kojih se migranata zidom brani Trump? Katolika iz Meksika.
    Nekoliko stotina ubojstava žena na sjeveru Meksika o kojima piše Bolaño u knjizi 2666 počinili su domaći muškarci.

  4. #2654
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    looool!!! ijuujuuuu!

    migranti, loool!

  5. #2655
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost, to blago je još uvijek više deklarativno, a manje stvarno, kao što dokazuju statistike: https://mdomsp.gov.hr/odrzana-medjun...o-nasilje/7826
    Rodno utemeljeno nasilje je još uvijek vodeći uzrok nasilnih smrti žena.
    Ako ste pomislili da je to utjecaj drugih kultura, situacija je još gora u Hrvatskoj, gdje su nasilnici u 77% slučajeva muškarci, a žrtve u 64% slučajeva žene, a društvo je skoro sasvim homogeno.
    U Europi, a osobito u Hrvatskoj, ženama puno veća opasnost prijeti od vlastitih sadašnjih ili bivših partnera, nego od stranaca.

    Uostalom, protiv kojih se migranata zidom brani Trump? Katolika iz Meksika.
    Nekoliko stotina ubojstava žena na sjeveru Meksika o kojima piše Bolaño u knjizi 2666 počinili su domaći muškarci.
    meni se nekako čini da sve bojazni koje se tiču migranata, ukoliko se krenu racionalno analizirati, završe na isključivo strahu od nepoznatog i drugačijeg.
    I ako se pogleda bilo koja europska zemlja, jasno je da je Hrvatska iznimka s tolikom razinom homogenog i nedošljačkog društva. A u budućnosti sigurno neće moći ostati takva. Imigranti su neminovni, čak i Hrvatskoj. Nema načina da se zaustavi taj val, potrebno je pronaći pravi način upravljanja tom krizom kako bi se država oplemenila novim (i drugačijim) ljudima, a ne da joj budu na teret.
    Posljednje uređivanje od betty blue : 31.12.2019. at 11:36

  6. #2656
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nasoj drzavi smo i mi teret di nece oni

  7. #2657
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Meni je ta tema prava žena i utjecaja priliva većeg broja ljudi s tradicionalnim vrijednostima isto dosta zanimljiva
    Naravno da ne zelim da tesko stecena kolika tolika ravnopravnost bude ugrozena
    Ali nisam sigurna na koji nacin je ugrozavaju. Kad te okruzi nekoliko ljudi po noci, to sasvim sigurno nije ugodno i nikako ne bih umanjivala iskustvo straha od lili i riri. Ali, mislim, takva iskustva mozes imati i sa domacima, pogotovo veselim pripadnicima navijackih skupina. Zakoni su i dalje tu da se to ne smije, i dalje te isto stite ili ne stite.
    Ono malo sto sam imala interakcije s njima, da meni je grozno sto su te cure i zene bile umotane u sto slojeva robe na plazi na 40 stupnjeva. Ali nisam dozivjela da je nekome bilo problematicno sto sam ja u kupacem kostimu. Ako ista, vidim vecu sansu da ce neke od tih cura s vremenom zivota ovdje skinuti te puste slojeve, nego da su ostale tamo. Ne vidim bas da cu se ja morat pocet motat.

  8. #2658
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Nasoj drzavi smo i mi teret di nece oni
    a možda je država teret nama?

    nego, ozbiljno, uz rizik da zvučim presladunjavo, jedina vjera koju imam je da će sutra biti bolje (usprkos svemu što vidim). Jer ako u to ne vjerujem, mogu slobodno leći i umrijeti.

  9. #2659
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    nego, ozbiljno, uz rizik da zvučim presladunjavo, jedina vjera koju imam je da će sutra biti bolje (usprkos svemu što vidim). Jer ako u to ne vjerujem, mogu slobodno leći i umrijeti.
    ja u to više ne mogu vjerovati nakon svih ovih godina, ali me ne deprimira

  10. #2660
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja ko grace.

  11. #2661
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja skoro kao marta i grace.

    Zbog sebe me ne deprimira, al čim se sjetim djece, bome da i to jako

  12. #2662
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja i dalje vjerujem da će sve biti bolje nekad.

    Nego, da se vratim na migrante, jer vidim da sam izazvala neki kupus, a nije mi jasno zašto.
    Imala sam tih par nekih neugodnih susreta s njima, od kojih je ovaj meni najstresniji i opisan. I priznajem, taj događaj me potaknuo na promjenu nekih dotadašnjih razmišljanja. I priznajem i da sam se tad jako uplašila. Međutim, to nikako ne znači da ja dopuštam tim događajima da prevladaju. To nikako ne znači ni da ja njih ne bih pustila u državu, ni da se bojim svega novog i nepoznatog, a ni da mislim da su nam teret.

    Moje mišljenje je da bi ih pustila, provjerila, smjestila u prihvatilište, osigurala im koliko toliko normalan život, učila ih jezik, pomogla im da se integriraju u društvo i onda bi ih pustila da dalje žive svoj život kao i svi drugi građani. Kako je to loše za njih? To što sam ja u nekim situacijama osjetila strah od njih, ne znači uopće da ne podnosim bilo što drugačije.

    Napuhalo se do tolikih razmjera da stvarno ispadam ksenofobna. Mislim.. Hrvatica u Srbiji koja je jutros popila kavu sa svojom ''umotanom'' poznanicom iz beogradske bolnice. Baš sam ekstra ksenofobna, jel da?

    Zašto ne bismo pričali o tome što znači za neku državu ako joj se promijeni vjerska struktura? Zašto Tursku ne puštaju u EU? Dobro, svi znamo onaj službeni razlog zašto. Ali jel pravi? E pa nije. Koliko Turska ima stanovnika? Što toliki broj stanovnika znači za Europski parlament? Treba malo gledati i širu sliku, a ne samo proglašavati ljude koji razmišljaju na način koji se nama ne sviđa ksenofobnima.

  13. #2663
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Riri, ti si bit će posebno ksenofobna, udala se za Srbina i pošla živjet u neprijateljsku zemlju i još ispijaš kave sa zamotanima. A bome i ja kojoj je pola obitelji različitih vjeroispovijesti.

    A sad ozbiljno, tebi želim prije svega da što duže izdržite udvoje i da mali dječačić ugleda svijet što bliže terminu

  14. #2664
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Pa malo je zbunjujuce ako ti se misljenje prema njima promijenilo nakon neugodnih iskustava, a sada je to da ih se treba pustiti u zemlju, provjeriti, smjestiti u prihvatiliste, osigurati im normalan zivot, ucenje jezika i integraciju, kakvo ti je misljenje bilo prije? Sto se promijenilo?
    Pa tako isto ne razumijem ni lilino misljenje nakon negativnih iskustava, kao sto ni ne razumijem kako se slaze s riri bas sto posto sa svim postovima kad smo utvrdili i riri je sama rekla da je neke stvari krivo shvatila, o zabrani kretanja van prihvatilista.

  15. #2665
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Riri jel te i u Beogradu strah navečer sama hodati radi migranata?

  16. #2666
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Lili, hvala ti, i ja si to želim!

    Tang, mišljenje prije mi je bilo da nikoga ne treba odbijati, da ih sve treba pustiti i da mi nije jasno zašto moraju ići u prihvatilišta ako ne žele. I ti događaji su mi bili samo poticaj da malo promislim o temi na drugačiji način, da više toga pročitam i da prestanem misliti da su silne provjere i prihvatilišta kršenje njihovih prava. Eto tako mi se promijenilo mišljenje, nisam nikakav ekstrem postala. I da, istina je da sam neke stvari krivo shvaćala pa su mi sad na temi postale jasne.

  17. #2667
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Riri jel te i u Beogradu strah navečer sama hodati radi migranata?
    Ne, u Beogradu me strah hodati sama navečer radi Beograda.

  18. #2668
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    I eto nas na mojoj tvrdnji da je Zagreb full siguran grad za kretanje i život općenito

    Prošvikale smo sve na Silvestrovo.

    Ajte drage moje, idem spremat spizu kakvu za goste
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 31.12.2019. at 15:10

  19. #2669

  20. #2670
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Meni kaže da stranica ne postoji.
    O čemu je riječ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #2671
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Meni radi
    Dvije europarlamentarke napale su Plenkovića da hrvatska policija radi nezakonite push backove, prema izvjestajima oko 25.000 samo u 2019', da napadaju ljude, otimaju im stvari

  22. #2672
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne shvaćam na koga oni misle pustiti vojsku? Civile s djecom?
    S druge strane, ne shvaćam te ljude zašto su mislili da ako ih Erdogan pušta da će ih u Grčkoj primiti objeručke? Kakva je to naivnosti i gdje su humanitarne agencije da ih upozore da ih sada s druge strane granice čekaju puške.

  23. #2673
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne shvaćam na koga oni misle pustiti vojsku? Civile s djecom?
    S druge strane, ne shvaćam te ljude zašto su mislili da ako ih Erdogan pušta da će ih u Grčkoj primiti objeručke? Kakva je to naivnosti i gdje su humanitarne agencije da ih upozore da ih sada s druge strane granice čekaju puške.
    Zasto mislis da ljudi ne znaju da ih s druge strane cekaju puske? Pa prilicni je jasno da ne mozes granice prelaziti samo tako. I jasno da dobar dio njih nije iz Sirije nego su ekonomske izbjeglice iz drugih zemalja.

  24. #2674
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kad bi znali ne bi išli. Vrlo jednostavno.

  25. #2675
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Nije to uopće tako jednostavno
    možemo se zapitati u kakvim to uvjetima žive ako tako spremno idu na puške

    a moguće je, pada mi na pamet, da eventualna upozorenja koja čuju smatraju pokušajem zastrašivanja od strane zapada da ih se odvrati da uopće dolaze

  26. #2676
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Pa oni namjerno idu bez ikakvih dokumenata, da se ne bi znalo od kud su i tko su

  27. #2677
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Pa oni namjerno idu bez ikakvih dokumenata, da se ne bi znalo od kud su i tko su
    I meni se čini tako.
    I kažu neki dan na TV da im svi uzimaju novce.
    Koje novce? Odakle im ako bježe od neimaštine?
    Ili ih ipak možda netko potiče i financira?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #2678

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Jel vi zaista mislite da ti ljudi bez razloga kreću u nepoznato bez da znaju gdje će završiti i što ih na tom putu čeka? Ako i jesu "samo" ekonomske izbjeglice - nemaju li i oni pravo na bolji život izvan svoje zemlje?
    Mislite li zaista da je jednostavno tako krenuti u nepoznato? Sa ili bez djece?
    Hrvati, bosanci, srbi su ne tako davno isto bilo izbjeglice i primili su ih austrijanci, nijemci, amerikanci itd...a sad isti ti zatvaraju granice. Kako se solidarnost brzo zaboravi. Imamo jedan planet i on pripada svima i svi imaju pravo na izbor, žele i mogu li se zadržati tamo gdje su se rodili ili početi ispočetka negdje druge (uz strani jezik, osjećaj nepripadanja, uz veliku vjerojatnost da će prije ili kasnije biti opsovani od strane domaćih u autobusu itd...).

  29. #2679

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Pa oni namjerno idu bez ikakvih dokumenata, da se ne bi znalo od kud su i tko su
    A znaš li zašto?

  30. #2680
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Naravno da imaju pravo na bolji život. Ali uz poštivanje zemlje u koju dolaze i uz ulazak po njenim zakonima. Navala nekoliko tisuća migranata na granicu neke zemlje nikako ne pripada kategoriji normalnog i legalnog novog početka.

    Treba biti solidarnosti, nije uopće upitno, ali u okviru zakona. Granice postoje s razlogom. Ne možemo se ni preseliti u neku državu, a da se tamo negdje ne prijavimo. Ma ne možemo ni iz Osijeka skočiti u Bačku po jeftine cigarete bez da nam provjere dokumente i bez da nam to dopuste. Kako bi onda moglo biti normalno da nekoliko tisuća ljudi uđe u neku državu na onakav način.

  31. #2681
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Pa oni namjerno idu bez ikakvih dokumenata, da se ne bi znalo od kud su i tko su
    meni je dovoljno što dolaze iz zemalja u koje ti ne palo na pamet kročiti
    bez obzira na to tko su
    prije svega su ljudi
    kojima je zapad došao (nema granica kada USA i NATO trebaju negdje doći) i uzeo sve prirodne resurse, izazvao ratove i nemir
    da nam dolaze australci koje su pogodili požari, čisto sumnjam da bismo ovdje razgovarali tko i odakle su i koliko ih je

  32. #2682
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Hrvati, bosanci, srbi su ne tako davno isto bilo izbjeglice i primili su ih austrijanci, nijemci, amerikanci itd...a sad isti ti zatvaraju granice. Kako se solidarnost brzo zaboravi.
    annie84, zaista je ogromna razlika.

    Mi kao izbjeglice prvo što smo uzimali sa sobom (a ja sam od onih koji su doslovce bježali s vrećicom u ruci, točnije 4 vrećice svaki član obitelji po jednu) to su bili osobni dokumenti da nas se može legitimirati. I druga velika razlika je da naši očevi, muževi nisu išli s nama nego velikoom većinom žene i djeca.

    Slažem se da trebamo bit solidarni i pomoći, apsolutno. No nisam za nekontrolirano prelaženje granica bilo koje države, pa tako i naše.
    Zakoni su tu da ih se poštuje. A naputci da se zaštite granice dolaze iz Bxl-a i vrijede za sve DČ EU.

  33. #2683
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mislim da ako imaju dokumente i utvrdi se da su iz drzave iz koje nemaju pravo traziti azil ili sto vec, deportiraju ih nazad. Ovako im ne znaju identitet,oni mogu slagati godine i drzavu i tako

    Ali i danas gledam, sve samo mladi muskarci. I gdje koje dijete guraju naprijed.

    Meni se sve to ne svida

  34. #2684
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    meni je dovoljno što dolaze iz zemalja u koje ti ne palo na pamet kročiti
    bez obzira na to tko su
    prije svega su ljudi
    kojima je zapad došao (nema granica kada USA i NATO trebaju negdje doći) i uzeo sve prirodne resurse, izazvao ratove i nemir
    da nam dolaze australci koje su pogodili požari, čisto sumnjam da bismo ovdje razgovarali tko i odakle su i koliko ih je
    Ovo sam baš tumačila svom sinu - budi sretan da nisi na njihovom mjestu, nikad ne znaš kako bi nas gledali da se nađemo u takvoj situaciji i moramo bježati...

  35. #2685
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Potpis na Lili, Riri, Vrci..
    Nigdje ne idem bez dokumenata i isto bih prvo to ponijela, a da sam muško, poslala bih ženu, djecu, baku.. na sigurno, a ja bih ostala braniti rodnu grudu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  36. #2686
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Promijenila sam stav. Muskaraci koji su u detenc. centru koje napadaju zenu ako ima plavu kosu i gleda ih u oci (iskust iz prve ruke, policijska sluzb i prevoditeljica) jer se kod njih smatra da zena tako izaziva ili to da ih zena dr ne smije pregledati (iskustvo dr) su mi razbile nekr moje preth. stavove. Pa sam za gledanje odkud dolaze i imaju li dokumente. Kako planinarim sam na pola dana bila u grupi Gdje su vidjeni migranti jer se na Plan kutku to nije smjelo pisati, a to je moja realnost (nakon izlaza iz ac zg-rijeka nam je migrant pretrcao preko ceste). To pak nisam uzdrzala, to je koma desnicarenje, pozivi na oruzje i samopatroliranje. Bojim se da bih se vise mozda tih grupa prepala od migranata.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.03.2020. at 08:46

  37. #2687
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ovi napadi na zene u sluzb. funkc. su se dogadjali unatoc prisutnom.drugom policajcu.

  38. #2688
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Mene fasciniraju (bar) dvije stvari. Prvo sigurnost i samouvjerenost kojom neki pisu sto bi i kako bi oni da su u situaciji u kojoj su migranti, iako nemamo pojma u kakvoj su tocno situaciji. I drugo ideja da mi imamo kapaciteta (kakvih?) i prava da te ljude po svaku cijenu ne pustimo. A Erdogan je samo odskrinuo vrata, i ako ih otvori sto ce EU? Pustiti Grcku da se brani po svaku cijenu? Pucati cemo po nenaoruzanim ljudima? Migranata ce biti sve vise, nas nacin zivota i klimatske promjene nam to garantiraju. Zauzeti poziciju da nas ne ticu tamo neki ljudi cije su zemlje opustosene ratom, izrabljivanjem ili klimom je vrhunsko licemjerje- no osim sto je licemjerno je i apsolutno neodrzivo.

  39. #2689
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sam baš tumačila svom sinu - budi sretan da nisi na njihovom mjestu, nikad ne znaš kako bi nas gledali da se nađemo u takvoj situaciji i moramo bježati...
    Tako je. Puno nas je bilo na njihovom mjestu i puno nas se sjeća užasa dolaska u nepoznatu zemlju, a i užasa koji nas je natjerao da napustimo sve što imamo. U prihvatnom centru u kojem sam ja bila kao dijete nisu bile samo žene i djeca nego i značajan broj odraslih muškaraca.

  40. #2690
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ina, ne razumijem kako bi za ovo što govoriš pomoglo gledanje dokumenata i otkud dolaze
    trebalo bi im onda dati neki upitnik stavova prema ženama?

    ja se slažem da to nije ni jednostavno ni ugodno, da zna biti zastrašujuće.. ali nekako, kao da ne razmišljamo o tome da govorimo "ne možete doći ovdje dakle umrite"

  41. #2691
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ina, ne razumijem kako bi za ovo što govoriš pomoglo gledanje dokumenata i otkud dolaze
    Pomoglo bi s brojnošću, koja nije baš mali problem. Ako imaš uvjete za azil, onda si ljudsko biće u gadnoj nevolji, i kakav jesi da jesi, trebaš pomoć. Ako tražiš bolju budućnost, a nisi prisiljen na egzil, onda je to ipak druga priča.

  42. #2692
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Upravo tog se zapadne zemlje i boje. Puste tisuću, dvije, pola milijuna, milijun, a realno je da bi 50 milijuna željelo migrirati. Možda postoje kapaciteti za zbrinjavanje 2, 10, 20 milijuna ljudi, ali 50 milijuna bi vrlo vjerojatno značilo pad sustava.

  43. #2693
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa naravno da se boje, ali trenutno je rijesenje da Turskoj ukrcavaju lovu iz Brisela, kako bi drzala migrante izvan naseg vidnog polja.

  44. #2694
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Gran. policajac nam je rekao da dan boravka migranta u rh kosta 300 kn. Suprostavite ovaj topic npr. s topicom Bandiceve poticajne mjere za mame odgojiteljice gdje se itekako pazi jesu li ti novci zaista urodili mjerama, koliko to ve nas kosta, to su sve nasi novci itd. Ja ne vidim da su cure gore napisale pucaj po migrantima, ali isto tako ne mogu vise generalno nosit parolu refugees welcome nego ipak malo propitkivat tko su i sto su. Tako da vjerujem da u nekim zemljama odakle dolaze ima progresivnih (tj nama uobicajenih) stavova, al dokle god ce vecina iz odredjene zemlje reagirat da je njegova osobna sramota ako ga pogledam, drago mi je da nase vlasti ipak gledaju. Visoke strategije humanizna se uvijek ipak nekako moraju prakticno provesti. Ja sam opcenito vise prakticar pa me zanima konkretno. Ovo kako ja to mislim - zasad mi se cini da, u datim okolnostima, nasa policija ok postupa. Kako ce dalje bit - vidjet cemo. Ne moramo se ipak a konto klime i globalizacije bas pokorit ko u huellbeqovom romanu u ime neke kolktivne krivnje.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.03.2020. at 09:58

  45. #2695
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    https://www.amnesty.org/en/latest/ne...-and-migrants/

    ovo je ok i prihvatljiva tranzicija iz teorije u praksu?

    O kakvoj kolektivnoj krivnji se prica? Eventualno o kolektivnoj odgovornosti. Naravno da je situacija zastrasujuca, ali osnovni principi humanosti bi se trebali uvijek zadrzati. Sto znaci da cemo se “pokoriti”?

  46. #2696
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ina, što se tiče ovog ne smije ih žena pogledat u oči odmah napadaju, ne sumnjam da je ta tvoja osoba imala takvo iskustvo
    ali to što kažeš da je većina naprosto ne stoji
    dala sam si truda i pitala prijateljicu koja radi kao psihologinja u oš gdje ima puno djece azilanata i tražitelja azila, a i držala je psihološko savjetovanje mnogim tražiteljima
    kaže da nema nijedno takvo iskustvo, normalno ih gleda u oči i rukuje se s njima, da njihove žene normalno gledaju učitelje u oči i da je većina svjesna da se nalaze u drugoj kulturi i prilagođavaju se pravilima
    i da nije čula da se ikome to dogodilo (ona drži dosta i edukacije o integraciji te djece u školama)
    Tako da na tvoj anegdotalni dokaz dodajem ovaj i molim te da ne pričaš baš da je to većina, jer je to vrlo opasno

  47. #2697
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Jednako tako će nas koštati loša demografska slika. Index navodi da je naših ljudi otišlo koliko - 200, 800 tisuća u posljednjih desetak godina?
    Kada nemaju koga zaposliti ugostitelji u sezoni zatvaraju objekte. Ne razumijem se najbolje u ekonomiju, ali valjda je jasno da i kod nas, a ne samo u Njemačkoj, postoji potreba za radnom snagom. Naravno, ne vjerujem da su ljudi koji su imigrirali odreda doktori, liječnici, inženjeri, ali vjerujem da ih se može obučiti za poslove obrta i ugostiteljstva. Problem je što su politika i sustav i ljudi kratkovidni.
    Tko će uplaćivati poreze, tko će pokretati ekonomiju, tko će činiti aktivni dio stanovništva kada domicilni ljudi odu?
    Kada je već povučena paralela troška roditelja odgajatelja, pa boravak migranta, a sada me zanima - koliko košta uvoz radne snage iz susjednih zemalja za potrebe obrta, ugostiteljstva, graditeljstva, pa i ovaj dio skrb i njega za starije osobe, ne znam kako se zove taj sektor?
    Ono, u mom rodnom kraju svi su uplašeni mogućnošću prihvatilišta za migrante. Također i ja, zbog kulture koju ne razumijem, ali nisu ni mjesta iz kojih oni dolaze potpuna divljina, džungla. Tamo su isto imali restorane, obrte, gradilišta. Možda mladi muškarci ne znaju što bi sa sobom, možda nisu obrazovani, ali neka ih preusmjere u obrt i od njih će sutra biti kvalificirana radna snaga.
    Jesam li naivna?

  48. #2698
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Tangerina, meni se pak cini da su drugo ti azilanti koji su ostali i kod nas nas, od ovih koji probijaju granice. Pa oni skoro svi imaju za cilj njemacku, francusku...ne zele prvu sigurnu zemlju

    Sumnjam da su nase izbjeglice birali gdje bi ostali

    Eto iskreno, ja nemam razumijevanja za tu vecinu

  49. #2699
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ina, što se tiče ovog ne smije ih žena pogledat u oči odmah napadaju, ne sumnjam da je ta tvoja osoba imala takvo iskustvo
    ali to što kažeš da je većina naprosto ne stoji
    dala sam si truda i pitala prijateljicu koja radi kao psihologinja u oš gdje ima puno djece azilanata i tražitelja azila, a i držala je psihološko savjetovanje mnogim tražiteljima
    kaže da nema nijedno takvo iskustvo, normalno ih gleda u oči i rukuje se s njima, da njihove žene normalno gledaju učitelje u oči i da je većina svjesna da se nalaze u drugoj kulturi i prilagođavaju se pravilima
    i da nije čula da se ikome to dogodilo (ona drži dosta i edukacije o integraciji te djece u školama)
    Tako da na tvoj anegdotalni dokaz dodajem ovaj i molim te da ne pričaš baš da je to većina, jer je to vrlo opasno
    imam i ja anegdotalni dokaz iz prve ruke, s mojim djetetom u razred ide azilant, roditelji (i otac i majka) su pristojni, naša prezgodna učiteljica koja je često u kratkim suknjama, još nije ni napadnuta ni silovana od strane oca

  50. #2700
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    kako misliš drugo? to su oni iz vala 2015., i tada je većina skandirala Germany Germany
    neki su bili u Austriji ili drugim zemljama pa su odlukom prebačeni u Hrvatsku

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •