Stranica 12 od 12 PrviPrvi ... 2101112
Pokazuje rezultate 551 do 579 od 579

Tema: Preseljenje u Zagreb

  1. #551
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam u ove dvije godine upoznala 2 čovjeka iz sela.

  2. #552
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    bit ce nesto od nas marta

  3. #553
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    A ne znam. Planiram se odselit iz sela i šta ću onda jadnatisam...

  4. #554
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    pa nista, kako su to i moji dugorocni planovi, postoji nada da cemo postati susjede i to nikada saznati

  5. #555
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno


  6. #556
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Baš nekako otužno grad izgleda s ulicama zatvorenih objekata na svakih par koraka.
    Tako izgleda i Ilica na nekim dijelovima .

    Špica Dubrave je dvije-tri stanice dalje, oko bivše Rome. Kod tržnice i fore shoping centra garden Mall/supernova. Tamo je živo, puno ljudi i otvorenih objekata. Dio blizu okretišta je dosta pust.

  7. #557
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Okretište kao da nije dio istog grada već onako pripada gradu slučaju.

  8. #558
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Trebalo je pisati “gore”, ne “fore” shoping centra .

    Oko okretišta vjerojatno izgleda tako jer su trgovine/radnje tamo tradicionalno držali već spomenuti pripadnici samo jedne etničke skupine. Koji se iz razno raznih razloga danas više ne bave čime su se bavili, a nema interesa drugih da posluju na toj lokaciji, ili nisu riješeni imovinsko-pravni odnosi pa nitko ne preuzima... tko zna zašto taj komad jednu stanicu nakon okretišta izgleda tako... ali samo još jednu stanicu dalje je potpuno druga priča. Rade svi dućani, kafići, banke, kladionice...

  9. #559
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Okretište ko okretište je jednako desetljećima

  10. #560
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A nije ni to... promijenili su okretište bome dosta u zadnja dva desetljeća... srušili zidove i dio gdje je bio wc, nova je kućica za ZET-ovce, novi kiosci, pekara... autobusi ne stoje na istim mjestima, tramvaj ne stoji na istom mjestu, tri su pruge, nekad su bile dvije. Ne možemo reci da se nije promijenilo desetljećima. Okretište u Dubravi.

  11. #561
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Kiosk u kojem sam prije 30 godina kupovala voće na povratku doma još stoji tam
    Pošta nije u funkciji,malko dalje nema moje omiljene slastičarne,nema više starog placa.

  12. #562

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ok, a autotroleju neću, za bicikle po gradu - stoji, al da u rijeci nema prirode, e to pak nema veze s vezom. iz centra grada si za sat vremena u nacionalnom parku risnjak. za pol sata maksimalno na poklonu ili platku. za 15 minuta si na velom vrhu. ili kamenjaku. ili kastavskoj šumi. da ne nabrajam dalje.
    biciklističkih i pješačkih i planinarskih staza koliko god ti srce želi.
    potoci?
    nakon kiša, imaš ih koliko ćeš na grobniku. a bome i po gradu :D
    Pročitaj knjigu Riječki izvori i vodotoci prof. Nikole Stražičića pa onda pametuj o riječkim vodotocima. Ako ne znaš nekad je blizu mene bio Škurinjski potok veoma bogat vodom, a danas samo bujični vodotok koji kad prestane kiša ne teče. Svi ostali riječki potoci su nadsvođeni osim Draškog potoka i malog potoka na Mlaci u Gradskom parku Mlaka. Što se te prirode u okolici tiče ništa mi ne može zamijeniti gradsko zelenilo kojeg Zagreb ima u svom "srcu" ,a ne to što mi ti nudiš i još za to moraš biti motorizran(čitaj voziti automobil) da bi na npr. Platak ponio bicikl. Ili tvoji vodotoci na Grobniku,npr. Gonjuša u Podkilavcu, pa da kokošarima plaćam kartu za 4 zone Autotroleja kako da ne !
    Da moja supruga želi preseljenje u Zagreb isti trenutak bi potpisao a ti uživaj u Rijeci i ne nameći je meni, ja tamo samo patim.

  13. #563

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    8

    Početno

    I da svijestan sam da neću moći živijeti u Zagrebu s sadašnjim primanjima, ali ga mogu vrlo često posjećivati što i činim i boraviti u hostelu kako mi je odgovoreno na ovom forumu.
    Cvijeta73 samo mi još nemoj molim te spominjati i Opatiju bajnu.

  14. #564

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    8

    Početno

    I da svijestan sam da neću moći živijeti u Zagrebu s sadašnjim primanjima, ali ga mogu vrlo često posjećivati što i činim i boraviti u hostelu kako mi je odgovoreno na ovom forumu.
    Cvijeta73 samo mi još nemoj molim te spominjati i Opatiju bajnu.

  15. #565
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ne sjećam se gdje smo ono pisali o prometu, pa dakle, .... ovo kao da je divlji zapad... imamo ovdje posebno to raskrižje, gdje voze kao sumanuti. U blizini su dvije škole, djece ko pljeve, ljudi se jedva zaustave na zebri kada idu djeca, kada idem s troje male djece. Ne očekujem da me dočekuju kao kraljicu pa da se promptno zaustave, ali ovo je bi-ne bi. Već mi se par puta dogodilo, izgleda kao da će stati, onako kao da ga sama inercija nekako zaustavlja, ali ne, on nastavi polako da se spakira na nogostup pored, nas kao da ni ne vidi. Na samoj zebri. Ista stvar, ista, pa napravi polukrug na tom nekom uglu gdje se ide na plac, i onda se vraća nazad. Kad ne bih stala na vrijeme valjda bi nas pregazio.

    A sada najjača stvar, ljudi koji dovoze klince u školu, idu u parkiralište školsko pa se odvoze, ista stvar, izlaze iz parkirališta, praktički bi pregazili tuđu djecu i roditelje.

  16. #566
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ovako je i kod nas u kvartu, najveći problem su roditelji koji odvoze/dovoze djecu u školu, zakrčuju cestu, ne idu na parking nego stanu na 4 žmigavca i ni ne izađu iz auta da otprate dijete, nego ga puste da ide samo, da ga pogaze drugi isti takvi bilmezi. Gledam to sto godina, nikakvih promjena na bolje.

    Moj E. je jednom dobio batina jer mi se na tom prijelazu kod škole istrgnuo iz ruke i krenuo pretrčavati cestu. Pamtim to do danas, ufff....

  17. #567
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Da, sigurnost u prometu nula bodova.

  18. #568
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Mene danas u Ivanićgradskoj popodne skoro pogazio penzić. Imala sam nešto za obaviti u tom kvartu.
    Izlazi kroz kolni izlaz škole, vidim ima dijete u sjedalici, niži razred i uopće ne gleda, ide on. Da nisam naglo stala pogazio bi me. Uopće nije provjerio pločnik sa desne strane.
    A kako je dalje vozio po Ivanićgradskoj , majko mila....
    A kompletna Volovčica čisti kaos. Napravili su novu regulaciju prometa i sada je još gore.
    Isto i u centru, ne možeš više hodati sigurno niti po pločniku niti preko zebre.

  19. #569
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mene je jučer skoro na zebri zgazila kefa u terencu. Na Britancu.
    Nit gleda ,nit vidi, nit ju zanima.
    Te u terencima su živi užas. Pojma nemaju o vožnji i onda ima tata ili sugar daddy kupi tenk i ona se "vozi".
    Sreća moja pa ih uvijek imam na oku jer ne bih dobro završila.

  20. #570
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam par godina vozila terenac/suv
    Koja divota
    Izvrsna preglednost, i još automatik plus tempomat
    Pogon na sva 4 - nikad nije proklizao, uvijek drži cestu, milina
    Nevjerojatna količina ležećih policajaca, često poluraspadnutih, ogromni rinzoli, rupe na cesti, križanja na kojima moraš prec na pol susjedne trake ak ne želiš zakačiti kotačem rinzol - sve je bilo nebitno u tom autu
    Na križanjima mi nitko nije oduzimao prednost nit mi blokirao da se ukljucim

    Na žalost presudila mu potrošnja od preko 14l/100km po gradu i suludo skupi popravci, smrc...

  21. #571
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Svaki kvart svoju cestu ima. Mi imamo zebru sa semaforom, nije krizanje, to je za skolu i vrtic napravljeno. Svakodnevno gledam kako auti prođu kroz crveno. Na žuto idu u pravilu. Malotko razmislja da je to skolski prijelaz. S jedne strane nije lose jer pokazujem djetetu na živom primjeru da to sto mu je zeleno, ne znaci da može na cestu, nego mora gledati jesu li auti stali.

    Ja sam za zabranu SUVa u Gradu jer uopce nije dimenzioniran za njih. Ni ceste, ni parkiralisna mjesta. Da ne pricam o zagadjenju. Svoje dijete upozoravam posebno na crne SUVove. Tako da se i mi bojimo SUVova. Ni inace ne oduzimam prednost, ali s njima gledam hocu li uopce svoju prednost iskoristiti.

    Ipak, kod nas je vecinom promet u redu. Meni je koma sve istocno od Heinzelove. Pogotovo navečer.

  22. #572
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam par godina vozila terenac/suv
    Koja divota
    Izvrsna preglednost, i još automatik plus tempomat
    Pogon na sva 4 - nikad nije proklizao, uvijek drži cestu, milina
    Nevjerojatna količina ležećih policajaca, često poluraspadnutih, ogromni rinzoli, rupe na cesti, križanja na kojima moraš prec na pol susjedne trake ak ne želiš zakačiti kotačem rinzol - sve je bilo nebitno u tom autu
    Na križanjima mi nitko nije oduzimao prednost nit mi blokirao da se ukljucim

    Na žalost presudila mu potrošnja od preko 14l/100km po gradu i suludo skupi popravci, smrc...
    Je preglednost milina

  23. #573
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    A tek predrasuda.
    Za početak taj suv je manje zagadjivao od sadašnjeg auta jer je bio na plin a ovaj je euro6 norma na diesel.
    Drugo bio je puno bolje prilagođen gradu nego je moj sadašnji "obiteljski" auto koji je dulji nego je bio taj suv, jednako širok ali po cestama vozim slalom da izbjegavam rupe a s parkiranjem sam još više ograničena jer ga na pol mjesta ne mogu spakirati na nos posto su nam rinzoli nenormalno visoki...

    Uostalom baš je ekološki forsirati nekog tko treba terenac/suv da ne smije s njjm u grad pa da mora još jedan auto kupit.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 06.12.2022. at 12:23

  24. #574
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ja se uvijek zakačim na temu auta. Već sam imala napade tu na forumu jer ne volim većinu vozača crnih BMW-a (iz istog razloga ne volim voziti na istoku grada navečer).
    Da se ne može SUVom u grad, ne bi ga ljudi kupovali. Ne može se od danas do sutra, a osim toga u gradu u kojem je javni prijevoz katastrofalan, nemamo o čemu diskutirati. Dok se to ne riješi, nek idu ljudi i s tenkovima.

    Inače sam nekoliko krugova napravila oko Klaićeve neki dan kad sam dijete vozila u bolnicu. SUV-ovi zauzmu dva mjesta na parkiralištima između drveća. Sva sam se preznojila, noga mi se već tresla na kuplungu. Jedva smo stigli, iako sam predvidjela pola sata za parkiranje. Ja sam dobar parkirač, naprosto ne stane auto pored. To nije predrasuda. Činjenica je da ne valja, al bome i to s rinzolima što pišeš je istina. I moj je nizak.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 06.12.2022. at 13:05

  25. #575
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Mislim, nije to ništa neobično da se diskutira o zabrani prevelikih auta za grad. Niti su neke moje vlastite predrasude.

    https://www.welt.de/politik/article1...nstaedten.html

    Evo i engleski:
    https://www.theguardian.com/cities/2...rom-our-cities
    Posljednje uređivanje od Jelena : 06.12.2022. at 13:18

  26. #576
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Statistika, ne odnosi se na svakog, ali eto:

    A person is 11% more likely to die in a crash inside an SUV than a regular saloon. Studies show they lull drivers into a false sense of security, encouraging them to take greater risks. Their height makes them twice as likely to roll in crashes and twice as likely to kill pedestrians by inflicting greater upper body and head injuries, as opposed to lower limb injuries people have a greater chance of surviving.

  27. #577
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Inače sam nekoliko krugova napravila oko Klaićeve neki dan kad sam dijete vozila u bolnicu. SUV-ovi zauzmu dva mjesta na parkiralištima između drveća. Sva sam se preznojila, noga mi se već tresla na kuplungu. Jedva smo stigli, iako sam predvidjela pola sata za parkiranje. Ja sam dobar parkirač, naprosto ne stane auto pored. To nije predrasuda. Činjenica je da ne valja, al bome i to s rinzolima što pišeš je istina. I moj je nizak.
    o kojim SUV govoris, vecinom je to razlika oko 20 cm u sirini, to stvarno ne bi trebalo zauzimati dva mjesta, osim ako vozac nije idiot koji se bezobzirno parkira
    a te sirine SUV-a ima i mnogo limuzina koje nisu SUV

  28. #578
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    summer, veliki dio gradskih parkirališta su ograničena žardinjerama, a projektirano za stojadine. Tu 20 cm igra ulogu da se ne možeš ugurati. Ne znam gdje su te limuzine, pretpostavljam na Markovom trgu, tamo ne parkiram. Ali i o njima je riječ u tim raspravama o parkiranju. SUVovi su uglavnom tema vezano uz potrošnju i pogibiju pješaka jer ih pogode puno više nego obični auti pa im pogode vitalne organe, a obični lome noge.

    O ograničenjima se raspravlja u ovisnosti o veličini, nije sve u istom loncu. Ali nije Zagreb Berlin.

  29. #579
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    To je samo do prometne (ne) kulture vozača. Vozim karavan koji je 7cm širi nego je bio taj moj bivši suv i na ta mjesta o kojima Jelena priča nikad ne parkiram i kad vodim dijete u Klaicevu baš zato što ak parkiram pored mene možda stane smart. Možda.

    Ima okolo dovoljno mjesta za stat normalno tko želi makar vozio suv (ili karavan ) Isto i za zebre, tko je pristojan stane tko nije ne stane neovisno o autu.

Stranica 12 od 12 PrviPrvi ... 2101112

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •