Stranica 3 od 12 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 579

Tema: Preseljenje u Zagreb

  1. #101
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma na plin, to mislim, etažno plinsko grijanje.

  2. #102
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Etažno je na plin
    Lidl nije daleko kod podvožnjaka koji vodi prema malešnici

  3. #103
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    A zovu ga etažnim jer se ne mora cijela zgrada odjednom grijati već može kat po kat?

  4. #104
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    kad imas plinsko etazno plaćaš potrosnju plina u svom stanu. znaci kad vas nema ne grijes i naravno da je racun manji.

  5. #105
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ne navodno nek je

  6. #106
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ali je plin skup i u konačnici nema neke razlike u cijeni između etažnog i ovog drugog.
    Čak sam primjetila da svi koji imaju etažno plinsko plaćaju puno više od mene koja ga nemam.
    Puno je tu faktora pa je jako nezahvalno tvrditi da je bolje jedno ili drugo.

  7. #107
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ali je plin skup i u konačnici nema neke razlike u cijeni između etažnog i ovog drugog.
    Čak sam primjetila da svi koji imaju etažno plinsko plaćaju puno više od mene koja ga nemam.
    Puno je tu faktora pa je jako nezahvalno tvrditi da je bolje jedno ili drugo.
    Itekako ima, pogotovo ako te zapadne zgrada sa lošom izolacijom i hrpom idiota koji gase kotlovnicu po noći kako bi uštedjeli.
    Ako imaš svoje sam i određuješ. Isto i za vodu. Ako imaš svoje brojilo ne plaćaš za hrpu neprijavljenih u zgradi.

  8. #108
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Etažno je suprotno od centralno, znači izvor grijanja je u tvom stanu (bojler).

    Meni su računi za etažno plinsko grijanje u stanu od >65 m2 manji nego što su bili u stanu od 40 u zgradi koja ima svoju kotlovnicu.

  9. #109
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ja sam imala etažno grijanje u stanu od 35 kvadrata i plaćala sam grijanje zimi max. do 200 kuna mjesečno, a nisam štedjela. Doduše, bilo je to prije 6 do 10 godina, ali znam da sam i tada mislila da je to povoljno.

  10. #110
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Otakad smo se prebacili sa kotlovnice na etazno plinsko, racun za grijanje nam se poprilicno smanjio
    A stan je velik i ne stedimo uopce

  11. #111

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Samo da kazem da ovo za Hž sigurno vec dvije godine ne vrijedi.
    Karte se mogu kupiti u vlaku bez kazne jedino i iskljucivo ako je na stanici blagajna zatvorena.
    Inace se placa kazna.

  12. #112
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Stan od 52 m2, u kojem je ured, dakle grijanje samo preko dana, plin oko 250 kn. Etažno plinsko, naravno.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 09.10.2015. at 11:34

  13. #113
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da kazem da ovo za Hž sigurno vec dvije godine ne vrijedi.
    Karte se mogu kupiti u vlaku bez kazne jedino i iskljucivo ako je na stanici blagajna zatvorena.
    Inace se placa kazna.
    Otkad znam za sebe vrijedi ovo pravilo.

  14. #114
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Annie nije tako.cijena je par kn visa u vlaku.kazne nema jer je jednostavno nemoguce doci na red na tom salteru. Ja kad god dodjem a ne mogu 20 min ranije jer razvozimo djecu, uvijek je ispred mene 10ak ljudi.nema sanse da zbog toga propustim vlak i kasnim na posao. Vozila sam se godinu dana vlakom.nikad nikome kondukter nije naplatio kaznu samo cijenu karte.peicam o relaciji Vrapce -Glavni.

  15. #115
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Lili jako se rijetko vozim vlakom, relacija Zaprešić-Zagreb, kako kad koja stanica, ali sva moja iskustva su kao kod annie84

  16. #116
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Cijena karte Vrapče- GK je 27kuna kad ju kupuješ u vlaku. To je karta+kazna, i kondukter uvijek toliko naplati u vlaku.
    Vozim se svaki dan i sto puta sam tome svjedočila. Ali čak nisam sigurna da je to sve, jer u vlaku postoje kondukteri I kontrola, a što se dogodi kad kontrola ulovi putnika bez karte, to ne znam.
    Svakako je činjenica da se pola vlaka šverca, kad vide konduktera pobjegnu u vagone naprijed, pa izađu van i vrate s eu zadnje vagone.
    Čak su i izbjeglice odmah skužili tu foru kad su se vozili vlakom do Harmice

  17. #117
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Cijena karte Vrapče- GK je 27kuna kad ju kupuješ u vlaku. To je karta+kazna, i kondukter uvijek toliko naplati u vlaku.
    Vozim se svaki dan i sto puta sam tome svjedočila. Ali čak nisam sigurna da je to sve, jer u vlaku postoje kondukteri I kontrola, a što se dogodi kad kontrola ulovi putnika bez karte, to ne znam.
    Svakako je činjenica da se pola vlaka šverca, kad vide konduktera pobjegnu u vagone naprijed, pa izađu van i vrate s eu zadnje vagone.
    Čak su i izbjeglice odmah skužili tu foru kad su se vozili vlakom do Harmice
    moja ekipa
    Cure a moze bit da se nešto promijenilo i da ste u pravu. Ja sam se učestalo vozila prije godinu dana, sad više ne al kad se vozim nikad nisam platila više od 17 kn (njačešće zatrepćem i ne trebam platiti ništa ) i to mi nije neka cijena s obzirom na rizik koji preuzimam švercanjem, opet ispadne manje od redovitog kupovanaj karte.
    najgore mi je stajat u tom redu za kartu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.10.2015. at 12:48

  18. #118
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Itekako ima, pogotovo ako te zapadne zgrada sa lošom izolacijom i hrpom idiota koji gase kotlovnicu po noći kako bi uštedjeli.
    Ako imaš svoje sam i određuješ. Isto i za vodu. Ako imaš svoje brojilo ne plaćaš za hrpu neprijavljenih u zgradi.

    Ako imaš...
    Idealno bi bilo imati stan u centru zgrade s termo fasadom i novom stolarijom.
    Ali to rijetko tko ima.
    Ja ne poznajem nikog.
    Cijene plina su drastično skočile unatrag 10 godina.
    Bojler za etažno treba održavati i čistiti.
    Itd.
    Ne pričam napamet, već činjenice.
    Znam mnoge koji bi najradije izbacili plin i grijali se na drva.
    Grijali, ne gasili non stop i smrzavali se.
    Moja sveki je imala 300 kn plina u 30m2 stana, ali se smrzavala.
    Nije grijala cijeli dan, samo par sati navečer.
    Prijateljica ima stan od 170m2 i pola stana uopće ne grije, a mjesečno joj dođe 2500 kn plina.
    I mogla bih ovako nabrajati do imendana.
    No nebitno.
    Svatko ima svoja iskustva.
    Ja sam napisala svoja.
    Činjenica je da jeftinog grijanja nema i da sezona grijanja traje cca 6 mj i s tim treba računati.

  19. #119
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Cijena karte Vrapče- GK je 27kuna kad ju kupuješ u vlaku. To je karta+kazna, i kondukter uvijek toliko naplati u vlaku.
    Vozim se svaki dan i sto puta sam tome svjedočila. Ali čak nisam sigurna da je to sve, jer u vlaku postoje kondukteri I kontrola, a što se dogodi kad kontrola ulovi putnika bez karte, to ne znam.
    Svakako je činjenica da se pola vlaka šverca, kad vide konduktera pobjegnu u vagone naprijed, pa izađu van i vrate s eu zadnje vagone.
    Čak su i izbjeglice odmah skužili tu foru kad su se vozili vlakom do Harmice

    Ovo je istina.
    Kondukter naplati tzv dodatak uz kupovinu karte u vlaku i to je 15 kn na cijenu karte.
    Ukoliko na stanici na kojoj ste ušli ne radi blagajna onda ne naplaćuje dodatak.
    Ujutro blagajne rade svuda, popodne ne.
    Kontrola je nešto drugo.
    Oni idu u paru, u pratnji dva zaštitara i poprilično su grubi i nemilosrdni.
    Jednom su jednu curu gnjavili i naplatili
    Joj 200 kn kazne iako je tvrdila da je upravo ušla u vlak.
    Je ili nije, ne znam.

  20. #120
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pitanje je kakav je bojler, kakvi su radijatori... mi doma u jednom stanu imamo kondenzacijski bojler (ne pitaj što to znači, jer nemam pojma) ali znam da je uvijek toplo, a radijatori nikad nisu vrući.
    Za druga dva stana je jedan klasični bojler i nije baš tako.

  21. #121
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kod nas full toplo, grijanje nije zimi vise od 200ak kn, dobrq fasada, dobar pvc, ...plinsko etazno.

    Finger uobicajeno je zatrazis odreske starih placenih rezija i time steknes uvid u troskove. Tako ja radim sa sv ojim podstanarima.

  22. #122
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Privatni vrtići u Zagrebu nisu ni do koljena gradskim vrtićima tako da ti je moj savjet da svakako ciljaš na gradski vrtić. Privatni su nužno zlo za one koji ne uspiju upasti u gradski, osim što su skuplji često su u neadekvatnim prostorima i uz minimalno potreban broj odgajatelja. Radim pored jednog preskupog privatnog vrtića i svaki dan se zgražam i nevjerojatno mi je što se može ljudima prodati pod nešto extra. :ne

  23. #123
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Sa ovim vrtićem u koji ide fingertipsino dijete su mnogi roditelji koje znam bili jako zadovoljni.

  24. #124
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Baš tako, a parsto metara dalje je državni vrtić u kojem mi je starije dijete imalo pregenijalne tete, a mlađe - božesačuvaj. Nema tu pravila.

  25. #125
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Kombinacijateta ovisi o tetama, najstariji mi je imal super tete, klinka jednusuper drugu groznu, klinac igrom slučaja ima bolju klinkinu tetu i još jednu kojase dost trudi

  26. #126
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Barbi ovo je ipak nepotrebno generaliziranje. Ja sam svoju malenu preselila iz gradskog gdje su na 19 jaslicara bile dvije tete u privatni gdje su na 15 jaslicara tri tete. Uvjeti neusporedivo bolji, rad s djecom na puno višoj razini.
    Zato je ovo sto si napisala skroz netočno a pogotovo je glupo sto to pišeš ženi koja se odvažila preseliti u Zg i praktički upisati dijete u privatni vrtic.
    Fingertips ne daj se obeshrabriti, držim velike fige.

  27. #127
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Žene moje drage, stvarno vam puno fala na svim savjetima, podršci, genijalne ste!! Svi ste pozvani na kolače, čim uselim u stan!!!
    O grijanju ću učiti u hodu, al nekako mi se više sviđa grijanje na plin, jer ga mogu sama regulirati, a u stanovima koji se griju na toplanu, a nemaju svoje brojilo, pa ti cijeli dan gori grijanje, a tebe pola dana nema u kući, to mi je skroz glupo.
    Za vrtić sam donila odluku, upisan je, tu sad nema natrag. Meni se zaista sviđa taj vrtić, čitam, gledam, vidim da su i roditelji zadovoljni, a ja ću to tek još vidjeti, ali zasad zaista ne sumnjam u njih.

    No sad se pojavljuje drugi problem, po meni dosad najveći, a to je da nema stanova. Zvala sam od jučer sigurno desetak stanova i svi su iznajmljeni, a oglasi još stoju na njuškalu. I tu mi opet treba vaša pomoć. Cure koje ste na Vrapču i okolici, jel bi se mogle malo raspitati iznajmljuje li neko stan, a da je do 250eura? Ono nekih 40-ak kvadrata,sa spavaćom sobom i dnevnim boravkom. Takvih stanova ima dosta po njuškalu, ali su iznajmljeni... Ajde pomognite mi još jednom, jer sad sam već stvarno zabrinuta...

  28. #128
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

  29. #129
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Je, taj sam zvala maloprije. Dogovorila sam se da ću ga doći pogledati sljedeći tjedan.

  30. #130

  31. #131
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Prvi nisam još zvala, malo je skuplji i malo je dalje, al nazvati ću.
    Drugi isto nisam zvala, neznam odakle si ih iskopala
    Treći isto nisam zvala...
    Ovaj prvi na gajnicama je iznajmljen.
    I ovaj peti nisam zvala!
    Šesti je iznajmljen.
    I zadnji isto nisam zvala...

    Dokaz da više glava bolje funkcionira. Hvala ti Jelena, idem zvati!

  32. #132
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    ...
    O grijanju ću učiti u hodu, al nekako mi se više sviđa grijanje na plin, jer ga mogu sama regulirati, a u stanovima koji se griju na toplanu, a nemaju svoje brojilo, pa ti cijeli dan gori grijanje, a tebe pola dana nema u kući, to mi je skroz glupo.
    ..
    Samo... Za stan na toplani pogledas 6 uplatnica od prosle godine i znas na cemu si. Kad udjes u neki stan, jos u kuci s nepoznatom izolacijom, ne mozes ni na koji mili nacin znati koliko ces ti potrositi plina jer racuni od prethodne godine nisu mjerilo icega. A vjeruj mi, postoji razlog zasto se stan grije cijeli dan, cim je imalo losija izolacija i puse vjetar bez grijanja se stan dosta ohladi pa ga ugrijavaj ponovno, taman se ugije pred spavanje. Iz toga su izuzetak jedino novogradnje s dobrom termoizolacijom i pvc stolarijom.

    Dobro se raspitaj o rezijama, pogotovo u stanu u kuci, da li su odvojene, narocito plin, da te ne "razveseli" koji 2-3.000kn razlike plina oko nove godine. Plus, ne znas koliko ces trositi dok ne pocnes trositi. Plin je skup.

  33. #133
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Samo... Za stan na toplani pogledas 6 uplatnica od prosle godine i znas na cemu si. Kad udjes u neki stan, jos u kuci s nepoznatom izolacijom, ne mozes ni na koji mili nacin znati koliko ces ti potrositi plina jer racuni od prethodne godine nisu mjerilo icega. A vjeruj mi, postoji razlog zasto se stan grije cijeli dan, cim je imalo losija izolacija i puse vjetar bez grijanja se stan dosta ohladi pa ga ugrijavaj ponovno, taman se ugije pred spavanje. Iz toga su izuzetak jedino novogradnje s dobrom termoizolacijom i pvc stolarijom.

    Dobro se raspitaj o rezijama, pogotovo u stanu u kuci, da li su odvojene, narocito plin, da te ne "razveseli" koji 2-3.000kn razlike plina oko nove godine. Plus, ne znas koliko ces trositi dok ne pocnes trositi. Plin je skup.
    Pa može li se reći npr, jel onda skuplje na toplanu ili na plin? Kužim da to ovisi o dosta faktora, o izolaciji, kvaliteti stana i zgrade, potrošnji... Ja donosim zaključke onako logički, ne iz iskustva, jer mi ne ide u glavu kako može biti jeftinije grijanje na toplanu ako mi je upaljeno cili dan... Maloprije sam zvala za jedan stan, pa kaže žena da je grijanje na plin i da je maksimalna cijena koju su dosad trošili bilo oko 400kn...
    Kužiš, sve mi je to toliko em strano, em nejasno...

  34. #134
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Prvi nisam još zvala, malo je skuplji i malo je dalje, al nazvati ću.
    Drugi isto nisam zvala, neznam odakle si ih iskopala
    Treći isto nisam zvala...
    Ovaj prvi na gajnicama je iznajmljen.
    I ovaj peti nisam zvala!
    Šesti je iznajmljen.
    I zadnji isto nisam zvala...

    Dokaz da više glava bolje funkcionira. Hvala ti Jelena, idem zvati!
    Eto, i ovi su svi iznajmljeni, osim jednog, http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...-oglas-9327581, to sam zvala, kaže da je najam 1600kn, a da režije nisu preko 500kn... Otići ću pogledati sljedeći tjedan.

  35. #135
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    grijanje na toplanu jako ovisi koliko si udaljena od toplinske stanice. uracuna ti se i gubitak toplinske energije. potom je poznata prica da u zgradi di su penzioneri se smanjuje grijanje da bi racuni bili manji, pa ti je hladno bez obzira na toplanu, a sad da li su ti i racuni manji ne bih znala (o ovoj prici ti najvise zanju Alex i Cathy)
    Grijanje etazno. pak ovisi kako su ti svi vec rekli o izolaciji, prozorima, broju radijatora, bojleru itd.
    za racune grijanja je najbitnije, ukoliko si u zgradi je pozicija stana. ukoliko je stan u sredini, mozes znatno usparati na grijanju. jer si grijana odozdo, odozgo i sa strana.
    u nasem malom stanu, stan je u prizemlju i ispod njega idu cijevi za grijanje. u njemu nema potrebe uopce grijati, jer te cijevi griju ko lude. pa prakticno imamo podno grijanje na srecu po nas taj stan ima svoj sat tj. mjerac na ulazu pa se zbilja placa po potrosnji. da nema svejedno bi placali po kvadratu jer je spojen na toplanu.
    predost toplane koja meni osobno nedostaje je topla voda. mos se tusirati satima, doslovno satima, kupati se u kadi satima i stalno imati toplu vodu.
    sad smo na etaznom i imamo super bojler ali ako sam 4. na redu za tusiranje moram biti prilicno brza.

  36. #136
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    grijanje na toplanu jako ovisi koliko si udaljena od toplinske stanice. uracuna ti se i gubitak toplinske energije. potom je poznata prica da u zgradi di su penzioneri se smanjuje grijanje da bi racuni bili manji, pa ti je hladno bez obzira na toplanu, a sad da li su ti i racuni manji ne bih znala (o ovoj prici ti najvise zanju Alex i Cathy)
    Grijanje etazno. pak ovisi kako su ti svi vec rekli o izolaciji, prozorima, broju radijatora, bojleru itd.
    za racune grijanja je najbitnije, ukoliko si u zgradi je pozicija stana. ukoliko je stan u sredini, mozes znatno usparati na grijanju. jer si grijana odozdo, odozgo i sa strana.
    u nasem malom stanu, stan je u prizemlju i ispod njega idu cijevi za grijanje. u njemu nema potrebe uopce grijati, jer te cijevi griju ko lude. pa prakticno imamo podno grijanje na srecu po nas taj stan ima svoj sat tj. mjerac na ulazu pa se zbilja placa po potrosnji. da nema svejedno bi placali po kvadratu jer je spojen na toplanu.
    predost toplane koja meni osobno nedostaje je topla voda. mos se tusirati satima, doslovno satima, kupati se u kadi satima i stalno imati toplu vodu.
    sad smo na etaznom i imamo super bojler ali ako sam 4. na redu za tusiranje moram biti prilicno brza.
    Ne peremo se puno
    Zezam se, al stvarno mi je to sve skupa kvantna fizika za shvatiti. Kužiš, svaka kuna mi je bitna i biti će mi bitna, jer praktički idem u nepoznato. Već se pripremam na skromno kuhanje, nema onih blagodati kad mogu pećnicu držati upaljenu 4 sata, jer izvodim neki svoj kuharski eksperiment... Kužiš, mogu ušparati na onome što mi je poznato, ali to grijanje, stvarno ovisi o puno faktora, a na njih ne mogu utjecati, i to me živcira... Pa oću odabrati ono što će nam najbolje odgovarati i toplinski i financijski.

    Btw, vezano za stanove, upravo su me odbili jer imam dijete! Mislim, strašno!

  37. #137
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Ne peremo se puno
    Zezam se, al stvarno mi je to sve skupa kvantna fizika za shvatiti. Kužiš, svaka kuna mi je bitna i biti će mi bitna, jer praktički idem u nepoznato. Već se pripremam na skromno kuhanje, nema onih blagodati kad mogu pećnicu držati upaljenu 4 sata, jer izvodim neki svoj kuharski eksperiment... Kužiš, mogu ušparati na onome što mi je poznato, ali to grijanje, stvarno ovisi o puno faktora, a na njih ne mogu utjecati, i to me živcira... Pa oću odabrati ono što će nam najbolje odgovarati i toplinski i financijski.

    Btw, vezano za stanove, upravo su me odbili jer imam dijete! Mislim, strašno!
    I bolje da su te odbili, takve stanodavce ne trebas.

  38. #138
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ajme
    Kad smo mm i ja isli u podstanare, u svakom drugog oglasu je pisalo da je stan pogodan za mladi bracni par s djetetom. Tad sam si razmisljala sto ako nemam dijete, hoce nas primit

  39. #139
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    A ja sam tražeći stan naišla na oglas koji kaze: kucni ljubimci-da, pušači-da, djeca-ne. Šokirala sam se i jos uvijek ne mogu vjerovati.
    Ne daj se obeshrabriti, ima svakakvih stanodavaca.

  40. #140
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, i ovi su svi iznajmljeni, osim jednog, http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...-oglas-9327581, to sam zvala, kaže da je najam 1600kn, a da režije nisu preko 500kn... Otići ću pogledati sljedeći tjedan.
    Ja cu samo izraziti duboku sumnju u rezije od 500kn za troclanu obitelj. Pogotovo zimi. Neovisno o nacinu grijanja.

  41. #141
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    I meni zvuci malo. Nisam sigurna jel mislila samo na grijanje. Zena je imala taman neke goste,pa je bilo malo buke u pozadini. Pitati ću je opet kad dodem pogledati stan.

  42. #142
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    mi u stanu od 74 kvadrata s 3 vanjska zida plačami u zimi max 340 kuna, to je s kuhanjem i tuširanjem
    Voda do 130 kuna za 5 člana svima jednako grijana voda
    Smeće i pričzvu ne znam iz rukava
    Vidu z svezi pričuvejel to plačaš

  43. #143
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    propustila sam jelena.O na što se griješ
    plin?
    mi zimi, na toplanu, za 65 m2 imamo za grijanje i toplu vodu oko 450 kuna, koliko se sjećam računa od lani

  44. #144
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Samo 130 kn vode?
    Teško.
    Uz potrošnju vode ide i odvodnja, zaštita voda ...
    Pogledajte si onaj račun od Holdinga, na njemu sve piše.
    Moji podstanari su imali niti 300 kn režija zimi zato jer su plaćali golu vodu i struju po brojilu.
    Plin nisu htjeli, a pričuvu i sve ostalo smo plaćali mi, budale.
    U 4 mj su mi ukrali bojler iz kupaone, a od stana napravili svinjac.
    Ja sam bolesna i ne mogu više ribat, a bez obzira što imam prilično godina još uvijek ne mogu vjerovati kakvih ljudi na svijetu ima.
    Išli smo im na ruku, a oni su nas prevarili, pokrali i iskoristili.

  45. #145
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Stan od 54 kvadrata u kojoj žive tri osobe, a režije su manje od 500 kuna meni zvuči kao čisti SF.
    Ne želim biti partibrejker, samo izražavam sumnju...

    jelena.O, voda za 5 osoba do 130 kuna?
    (Nama za nas troje nije nikad ispod 250 , a mislim da smo štedljivi...)

    (Svaki put se izbediram kad čitam ove teme o plaćanjima režija. Uvijek imam osjećaj da samo mi plaćamo astronomske račune )

  46. #146
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku

    jelena.O, voda za 5 osoba do 130 kuna?
    (Nama za nas troje nije nikad ispod 250 , a mislim da smo štedljivi...)
    Forka, placate samo svoju potrosnju?
    ili se dijeli po clanu kucanstva, potrosnja cijele zgrade?

  47. #147

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    A ja sam tražeći stan naišla na oglas koji kaze: kucni ljubimci-da, pušači-da, djeca-ne. Šokirala sam se i jos uvijek ne mogu vjerovati.
    Ne daj se obeshrabriti, ima svakakvih stanodavaca.
    Nedavno sam čula da je razlog taj što, zakonski, roditelje s djecom mlađim od 12 godina ne smiješ "izbaciti" ako ti npr. prestanu plaćat stan.
    Pa se stanodavci na taj način osiguraju. Jel fer-nije. Ali i ne čudi.

  48. #148
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    Forka, placate samo svoju potrosnju?
    ili se dijeli po clanu kucanstva, potrosnja cijele zgrade?
    Da, samo svoju... od prošle godine.
    Ali ništa se nije promijenilo od vremena kad se dijelilo po članovima kućanstva .
    Očito ipak trošimo previše.

  49. #149
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    imam plin etažni, svoje brojilo za vodu
    Posle nađrm račune pa se javim

  50. #150
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    I mi imamo vodu kao jelena . Zivimo u istom naselju istim zgradama(stare 9 godina).
    Imamo svoje mjerilo za vodu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •