Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 579

Tema: Preseljenje u Zagreb

  1. #1
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno Preseljenje u Zagreb

    Pozdrav,

    Već neko vrijeme razmišljamo o preseljenju u veći grad. Razloga je mnogo,nemogućnost ikakvog zapošljenja, pingvinić nije primljen u vrtić jer nema kapaciteta,loše stambeno pitanje, trenutno smo u MM-ovom stanu u njegovoj obiteljskoj kući, nije loše, ali život u tako velikoj zajednici ne dopušta mnogo. Općenito, ne sviđa mi se tu, oduvijek sam htjela u veći grad, i zbog kulturoloških razloga, pa mi tu imamo jedva nekakvo kazalište i kino, nikakva događanja, samo ljeti...
    Željeli bi se preseliti u Zagreb, MM ima mogućnost zapošljenja, nikakvi veliki iznosi, prosjek. Ja bi također našla posao, što prije to bolje, radila sam svašta, imam dosta iskustva, al prvenstveno bih pokušala naći posao kao kuharica. Imam za to i neke prijatelje, možda bi mi oni mogli pomoći naći posao u toj branši.
    Imam puno dilema, naravno bojim se, uopće neznam odakle bih krenila, mislim da se najlakše preseliti...
    Prvo se bojim što s pingvinićem, ja bih ga najradije upisala u privatni vrtić, no pitanje je koliko je to moguće? Prepostavljam da za to trebam imati prijavljeno prebivalište. Koliko uopće košta privatni vrtić?

    Ja sam to ovako nekako zamislila...
    Za početak, prvih mjesec dana možemo biti kod mog prijatelja, on je babysitter, tako da mi može pričuvati pingvinića dok sam ja u potrazi za poslom, koliko je realno očekivati da nađem posao za mjesec dana? Dakle prvo bih našli poslove, a onda bi potražili stan. Gledam po njuškalu, svašta se dade naći... Mi bi bili najsretniji sa stanom sa dvije spavaće sobe, sređenim grijanjem, za nekih 300-350 eura, mislim da nije nerealno...
    Svašta ja tu nešto mislim, no zapravo ništa ne znam.
    Razgovarala sam sa puno ljudi iz Zagreba, svi kažu da sa dvije prosječne plaće od nekih 4000-5000kn možemo poplaćati stan,režije,vrtić i da mi ostane za hranu, kažu mi da ima jako lijepih stanova, da se posao, ako si uporan, može naći.

    Što mi vi savjetujete? Na šta trebam najviše obratiti pažnju? Jesam li realna ili zamišljam nemoguće? Ovo sam vam postavila eto ta tri najvažnija pitanja, posao,stan i vrtić, naravno da ima tu još puno toga, preko zdrastva, što sa prijevozom, autom, ali mislim da je to puno lakše...
    Posljednje uređivanje od fingertips : 22.08.2015. at 14:30

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    a kvaliteta zivota u odnosu na to sto sad imas? Da li si o tome razmisljala?
    jer nema pomoci obitelji, oba roditelja rade , dijete je malo ocekivane su bolesti u kolektivu, kakvo ce biti vase radno vrijeme sa vasim zanimanjima, koliko ce te dnevno trositi na putovanje...
    upis u jaslice na pocetku skolske godine bas i nije neka sreca, privatne vecinom financira lokalna zajednica cijena za roditelje je cc 500 kn, ali naci mjesto nije lako . Lakse je kad je vrticko dijete u pitanju ... I tako.
    uglavnom , ubaci i kvalitetu zivota u proracun.

  3. #3
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Pingvinić sad ima 2ipo godine, ne svrstava li ga to u vrtićku skupinu? Ne znam baš kako to ide u vrtićima.
    Ali ovdje mi je kvaliteta života loša, ondnosno standard i financijska situacija. MM trenutno radi u firmi, a ne prima plaću, odnosno dobio je ove sezonske plaće, jer radi u hotelu u tehničkoj službi, ali na zimu plaća nema, jer hotel ne zarađuje. Ja posao ne mogu naći jer mi nema ko čuvati dijete, a za tetu čuvalicu nemam novca, odnosno ne isplati se. Bez obzira što živim u zajednici, bake i djede ne čuvaju unuka, nemaju vremena..
    U Zagrebu se nismo mislili koristiti autom, eventualno jednom tjedno za kupovinu, no na posao smo mislili autobusom ili tramvajem.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Prijevoz ti spminjem jer je ZG velik grad. Sa jednog kraja na drugi , u spici , gubis 1-1,5 sat.
    Vozila se autom ili busom.
    Mogucnosti za posao ima vise ...
    Sad sam se sjetila da je netko od mojih FB prijatelja stavio oglas jucer da se trazi kuharica za kantinu. Idem vidjeti tko pa ti posaljem, ako nadem.

  5. #5
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Da, to znam, poznajem Zagreb, prije Vodica sam provela neko vrijeme gori, svjesna sam da prijevoz oduzima mnogo. Kako ti organiziraš život sebi? Koliko se stigne išta napraviti s obzirom na obaveze? Dođeš li kući do 5 popodne, ili ako radiš popodne, kako to izgleda?

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ne radim popodne.
    kad sam dobila prvo dijete morala sam promjeniti posao da iskljucivo radim prvu smjenu jer muz ima posao vozaca ( bez radnog vremena i rasporeda).
    Sad ne radim vec 7 godina, i vracam se na posao 9 mj. i muka me hvata od putovanja jer mi je posao na drugom kraju grada . Meni je to putovanje najgori dio zivota u gradu.
    Ostalo volim, a Zagreb -obozavam. <3

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Uglavnom , idealno bi da barem jedan od vas radi u prvoj smjeni, da zivite u blizini kvarta gdje taj jedan ima posao, i da je to kvart sa starijim stanovnistvom da ima mjesta u vrticu.

  8. #8
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Onda ti čestitam na poslu
    Nekako vjerujem da je dobra organizacija ključ uspjeha, i svjesna sam da je život u velikom gradu zasigurno teži nego u gradu di ti je sve na 5minuta. Ali opet, radije bih se vozila 1sat do posla, nego ne imala posao i bila u situaciji u kojoj sam trenutno. Pa ja bih bila najsretnija da uopće ne moram razmišljati o preseljenju, ali odlučili smo uvesti promjene u život i mislim da bi nam ipak bilo lakše.

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ne moras cestitati.
    Mene je posao cekao, nisam ga trazila. :D

    Meni putovanje na posao i radno vrijeme nije problem kada si bez djece. Ali sa malom djecom, u kolektivu, jos ako su jako bolezljiva ... bez obiteljske mreze koja ce uskociti cuvati dijete je prilicno tesko.
    Jer poslodavci bas ne vole bolovanja. Ali to je generalno problem drustva, ne samo velikog grada.

  10. #10
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Mi smo se prije godinu dana preselili u Zg iz manjeg mjesta. I stvarno smo se preporodili.
    Je da su troškovi života veći ali recimo grad Zg vise subvencionira vrtic nego mjesto u kojem smo živjeli tako da bi nam tamo bio skuplji. Da bi imala pravo na subvenciju za vrtic netko od vas dvoje i dijete mora imati prebivalište u Zg.
    Cijene stana su raznolike, ovisno o dijelu grada, ali mislim da ce ti puno olakšati ako netko od vas bude radio blizu mjesta gdje bi živjeli, ja imam pješke 7 min do posla sto je u Zg sad stvarno luksuz. I vrtic mi je na putu do posla- sto je ogroman plus. Sto se tiče vrtic- jaslice- sa 3 godine bi spadao u vrtićku grupu, sad je jos uvijek jaslicar.
    Nisam požalila ni sekunde sto smo se preselili- jedino nam fali neka pomoć povremeno- nemamo ni bake ni dede tu, moja mama nekad dođe na par dana k nama, ili uskoci kad je malena bolesna- inače sta god obavljam- malena ide s nama.

  11. #11
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Sirius, onda mi je drago što se vraćaš na posao!
    Gabi, lijepo je pročitati tvoje iskustvo i drago mi je da ste zadovoljni. Vidim da je tvoja malena mlađa 2mjeseca od pingvinića, i snašli ste se, ne vidim razloga zašto nebi i mi.
    Al me strah tog upisa u vrtić, mislim, koje su mi šanse da uopće nađem vrtić u blizi stana ili barem na putu do posla? Jel se može u privatni vrić upasti tek tako ili postoje liste čekanja?

  12. #12
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, onda mi je drago što se vraćaš na posao!
    Gabi, lijepo je pročitati tvoje iskustvo i drago mi je da ste zadovoljni. Vidim da je tvoja malena mlađa 2mjeseca od pingvinića, i snašli ste se, ne vidim razloga zašto nebi i mi.
    Al me strah tog upisa u vrtić, mislim, koje su mi šanse da uopće nađem vrtić u blizi stana ili barem na putu do posla? Jel se može u privatni vrić upasti tek tako ili postoje liste čekanja?
    Sanse su dobre. Pogotovo ako nisi u rubnim djelovima grada. Ali je problem upasti tokom godine.
    inace u starim kvartovima najcesce ne bude problema oko upisa, iako su u SVIM kvartovima jaslice pune.
    Nakon trece godine lakse je naci mjesto.

  13. #13
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno Preseljenje u Zagreb

    Mi smo prošle godine u 7. mjesecu našli mjesto u jaslicama u kvartu, znaci nakon upisa koji je bio u 5. mjesecu. U 1. mjesecu smo je preselili u privatni vrtic koji je u zgradi do mog posla, tamo je već bilo teze ali se oslobodilo mjesto.
    Ma stranicama grada Zagreba imaš popis vrtica u kojima jos ima slobodnih mjesta, nađe se čak i u jasličkim grupama, nedavno sam gledala. Mozda da krenete od toga- u kojim vrtićima ima mjesta.
    Posljednje uređivanje od Gabi25 : 22.08.2015. at 15:51

  14. #14
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa dobro ali kakva je sad situacija sa privatnim vrtićima?

  15. #15
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno Preseljenje u Zagreb

    Evo bas sam išla gledati- u 14 gradskih vrtica ima slobodnih mjesta, negdje 2 mjesta, a negdje čak 15. U privatnim čak i vise, u svim dijelovima grada. To je stanje na 17.7., sad je to sigurno manje pa bi trebalo provjeriti direktno sa pojedinim vrtićem.
    Posljednje uređivanje od Gabi25 : 22.08.2015. at 15:56

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Nemam iskustva sa preseljenjem u veci grad ali imam sa upisom u vrtic na polovici godine. MI smo se upisali u siječnju, imala je 3,5 godine jer je bilo slobodnih mjesta. Radi se o kvartu sa dosta djece. Svugdje gdje ima mjesta (za gradske vrtice) se moze upiasti tokom godine bilo kada, samo ako ima mjesta. TO nije problem , a negdje uvijek ima.
    Mislim da se u privatnim cak lakse nadje mjesto nego u gradskim..

    Sretno!

  17. #17
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja nikako ne bi selila (ni u HR, ni izvan, ni opcenito) bez da znam tko ce gdje raditi. Dakle, ja bih prvo osigurala posao, barem jedan (u tom slucaju bi trebao biti dovoljan za prezivljavanje tj. pokrivanje svih redovnih troskova), a idealno oba. Tek tad bih razmatrala kvartove, stanove, itd. Eventualno bih se unaprijed malo raspitala o vrticama, da znam koje su opcije za slucaj da oboje pocnemo raditi u isto vrijeme, a u novom gradu.

  18. #18
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Meni se cini da s dvije place od 4 tis kuna, placanjem podstanarstva i vrtica, bome nije lako docekat kraj mjeseca

  19. #19
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se cini da s dvije place od 4 tis kuna, placanjem podstanarstva i vrtica, bome nije lako docekat kraj mjeseca
    Da, vrlo je upitan kraj mjeseca i kvaliteta zivota koja se ima.
    Treba racunati sa tim da u zimskim mjesecima grijanje je barem 700 kn ( u malim stanovima sa etaznim plinskim), i tako 6 mj. Voda barem 200 kn mj. , struja za obitelj sa 3 clana cc 300, stanarina nije ispod 250-300 eura. Privatni vrtic barem 500 kn, 2x mjesecna karta cc 500 kn...
    Meni je najupitnije od svega traziti nove poslove ( a oba roditelja MORAJU raditi za osnovne teoskove) sa malim djetetom. Ne mogu na bolovanje jer su novi, dijete mora u vrtic, nema nikoga da uskoci cuvati ako je bolesno...
    To mi je najupitnija stvar u cijeloj prici.

  20. #20
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Mi smo u malom stanu od 48 kvadrata, grijanje na toplanu 400 kN, holding 500 kN, struja 180 kn... Mislim da bi vi to mogli... U gradu su veće mogućnosti, snašli bi se...
    Go for it!

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    joj nije ipak baš tako puno, pa niti ja nemam takve režije (a imam veće od svakoga s kim se uspoređujem).
    Grijanje ne prelazi 300-400 kuna po zimi, struja mi je isto manje od 300 (250), a živimo u trosobnom stanu.

    Dobro je pripaziti kad se iznajmljuje na to kakve su režije, i plaća li se prema potrošnji.

    Isto tako, stanarina naravno ovisi o kvartu u kojem se iznajmljuje, što dalje od centra to je i stanarina niža.

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    ja bih prvo poslala muža, neka poče raditi, izvidi situaciju. onda dijete i ja za njim. ne bih željela širiti pesimizam, ali računati da ćeš za mjesec dana dobiti posao čini mi se malo preoptimistično. doduše, nisam iz ZG, pa stvarno ne znam. o cijenama vrtića u Zg u odnosu na Ri, ne smijem ni razmišljati, o udžbenicima i naknadi za treće dijete...ne, ne želim skretati u priče o prirezu i onoj sitnoj razlici u postotku istog, stvarno. ako se već imaš namjeru seliti u veći grad, ZG je stvarno dobar izbor. nažalost, ne možemo u državi osigurati ni približno jednaka prava svoj djeci, a ne možemo ni svi odseliti u ZG (dobro, neki ne bi to ni željeli, bez obzira na sve). sretno!

  23. #23
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Sad ne mogu puno pisat al mislim da preseljenje nije tako slozeno, ni dobit vrtic samo se treba usudit i pokrenut.
    drzim fige i nek vam je sretno! Sreca prati hrabre!!

    Go for it!

  24. #24
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Eh da s tim placama plus podstanarstvo bili biste u fakat najnizoj kategoriji za placanhe vrtica .ne znam napamet to je nekih max 150 kn.

    a mozda i bude srece pa nadjes posao brzo i onda u blizini trazis stan. Vrtic uvijek bolje blize stanu nego poslu pogotovo ako planiras drugo dijete. Tad mozes na bolovanju i porodiljnom ic pjeske po drugo dijete u vrtic

    Savjet:povezi se s Vodicanima u Zg za pomoc.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.08.2015. at 18:48

  25. #25
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja bi isto prvo iz doma tražila posao,odradjivala telefonske razgovore,možda se i zaletila na interview ako treba...i kad ga prvi pronađe,prema tome nać stan u tom kvartu i vrtić...odnosno ako je vrtić najteža varijabla ravnat se prvo po njemu....

    ako ne bude išlo uvijek se možete vratiti nazad doma,u poziciju u kojoj ste i sad...ako se TM ne bi mogao vratit u hotel,ti bi sigurno mogla nać sezonski posao ko' kuharica u Vodicama!

  26. #26
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Ma najmanje mi je bitno u kojem sam kvartu, bitno mi je da je taj kvart relativno blizu posla odnosno vrtića. Kae, a kako da tražim posao, a da nisam u Zagrebu? neznam, meni je glupo tražiti posao iz Vodica, možda bih odavde nazvala par poslodavaca, ali svatko želi kontakt oči u oči.Kažem, zamislila sam biti mjesec dana kod tog prijatelja u Zagrebu, pa ako u roku mjesec, eventualno mjesec ipo ne nađemo oboje poslove, pa vratit ćemo se doma...
    Jeli ista cijena grijanja na toplanu i na plin? Ja nekako ne mogu zamisliti da živim u stanu gdje prolaze plinske cijevi, tako mi ima teta u Draškovićevoj, i ne sviđa mi se. Al dobro, to je manje bitan problem.
    Hvala vam na lijepim željama, i sva sam pozitivna u vezi toga, mislim da se ne treba bojati. I naravno, skupili smo neku lovu sa strane da imamo za prvih mjesec dana, za platiti polog za stan i za osnovne potrebe.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Iskreno, ja bi isto tražila posao iz Vodica.
    Naime, tko god i preda životopis osobno, najčešće dobije odgovor da pošalje u digitalnom obliku.
    Biti mjesec dana kod prijatelja je ok ako oboje imate posao, pa tražite odgovarajući stan.
    A i nije baš svejedno u kojem si kvartu s djetetom i u kakvom stanu, kad već tražite da odmah i uđete u neki stan koji odgovara vašim potrebama barem za neko dogledno vrijeme.
    Konstantno se selit s malim djetetom nije lako.

    Osobno bi prvo poslala mm, pa onda došla kad nađem posao jer nije baš situacija takva da se za mjesec dana bez problem nađe posao-iako naravno ima i takvih slučajeva.

    Probaj, nemaš što za izgubit, ne plaćate podstanarstvo na dvije strane pa da je riskantno.

    U svakom slučaju-odvažite se. Sretno!!
    Posljednje uređivanje od annie84 : 22.08.2015. at 20:46

  28. #28
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Da,razumijem. Tu sam navikla gdje god da trazis posao svi traze da dodes osobno,tu nitko ne cita mailove... Onda ću pokusati prvo traziti posao od kuće. Pa onaj ko prvi nađe posao,da ide gore... Evo sad sam zvala prijatelja,kaze da radi u restoranu i da traze radnika,al treba poceti odmah raditi. Moram sa MM-om pricati.

  29. #29
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Etažno grijanje na plin je u principu najjeftinije, a važno je i to da plaćaš koliko potrošiš, dok se grijanje na toplanu uglavnom plaća po kvadratu. Ja sam npr. u svom starom stanu od 40 m2 znala imati zimsku ratu 500 kn (toplana), a u sadašnjem stanu od 70-ak m2 mi je rata 300-400 kn (etažno plinsko). Sad se moraju ugrađivati razdjelnici i kod grijanja na toplanu, pa ne znam hoće li to smanjiti račune - mi smo ih baš lani ugradili u starom stanu, pa ćemo vidjeti.

    Inače ne znam kako bi tražila posao iz Vodica, naravno da moraš ići na razgovore uživo, ne znam koliko se to isplati.

    Ja sam shvatila da ti muža čeka posao u Zagrebu.

  30. #30
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Ja sam imala situaciju u jednom unajmljenom stanu u Zagrebu u kojem me gazdarica uvjeravala da su režije po zimi niske, ništa pretjerano da mi je recimo u 1. mjesecu došao račun za grijanje od 1700 kuna + kuhanje i topla voda cca.400kuna . (plin)
    U pitanju je bila kotlovnica zgrade, a stan je bio reklamiran u oglasu kao da je na toplani.(ja sam vjerovala na riječ- na greškama se uči)
    Tako da kod unajmljivanja treba pitati i pogledati prošlogodišnje odreske od grijanja.
    U istom stanu nam je račun za vodu bio oko 500 kuna svaki mjesec jer se računao po broju stanara a zgrada je bila velika sa hrpom stanova u kojima je bila prijavljena jedna osoba a živjelo ih je više. Nas je gazda prijavio sve.
    Treba uzeti i obzir kolika je pričuva u zgradi. Još nisam naišla na zgradu u kojoj je gazda plaća.
    Ako ju gazda ne plaća trebalo bi ju u ugovoru definirati do kojeg iznosa ju ti želiš plaćati da ti se ne bi dogodilo da stanari odluče nešto plaćati iz pričuve, pa ju podignu na neku veliku svotu.

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, ja bi isto tražila posao iz Vodica.
    Naime, tko god i preda životopis osobno, najčešće dobije odgovor da pošalje u digitalnom obliku.
    Biti mjesec dana kod prijatelja je ok ako oboje imate posao, pa tražite odgovarajući stan.
    A i nije baš svejedno u kojem si kvartu s djetetom i u kakvom stanu, kad već tražite da odmah i uđete u neki stan koji odgovara vašim potrebama barem za neko dogledno vrijeme.
    Konstantno se selit s malim djetetom nije lako.

    Osobno bi prvo poslala mm, pa onda došla kad nađem posao jer nije baš situacija takva da se za mjesec dana bez problem nađe posao-iako naravno ima i takvih slučajeva.

    Probaj, nemaš što za izgubit, ne plaćate podstanarstvo na dvije strane pa da je riskantno.

    U svakom slučaju-odvažite se. Sretno!!
    Potpis na svaku riječ, naročito na boldano.

    Inače, bila sam podstanar 20 godina - od dolaska u Zagreb do udaje, pa znam sve trikove. Ovo što Cathy kaže je debela istina.

    Imala sam hrpu gazda i gazdarica, promijenila sve kvartove, a sa mnogima sam ostala u dobrim odnosima i danas. ALI posao je preduvjet svega. I to stalan i siguran posao. Znam da je to danas teško naći svuda, a Zagreb nije iznimka. Sezonski posao se i nađe, ali nešto trajno nije baš lako naći. Kako god bilo, prvo posao bar za jednog supružnika, a onda sve ostalo. Sretno!

  32. #32
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Etažno grijanje na plin je u principu najjeftinije, a važno je i to da plaćaš koliko potrošiš, dok se grijanje na toplanu uglavnom plaća po kvadratu. Ja sam npr. u svom starom stanu od 40 m2 znala imati zimsku ratu 500 kn (toplana), a u sadašnjem stanu od 70-ak m2 mi je rata 300-400 kn (etažno plinsko). Sad se moraju ugrađivati razdjelnici i kod grijanja na toplanu, pa ne znam hoće li to smanjiti račune - mi smo ih baš lani ugradili u starom stanu, pa ćemo vidjeti.

    Inače ne znam kako bi tražila posao iz Vodica, naravno da moraš ići na razgovore uživo, ne znam koliko se to isplati.

    Ja sam shvatila da ti muža čeka posao u Zagrebu.
    Čeka ga, da, al nije sigurno, treba proći probni rok....

  33. #33
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    1700 kuna za grijanje je stvarno abnormalan račun, i ne vidim razloga da podstanar plati takav račun.

    Mislim da je danas situacija sa iznajmljivanjem stanova u Zagrebu znatno drugačija, jer ima puno više stanova za iznajmljivanje nego nekad.

  34. #34
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    1700 kuna za grijanje je stvarno abnormalan račun, i ne vidim razloga da podstanar plati takav račun.

    Mislim da je danas situacija sa iznajmljivanjem stanova u Zagrebu znatno drugačija, jer ima puno više stanova za iznajmljivanje nego nekad.
    Gle, kotlovnica zgrade / obračun prema kvadratima stana - morali smo plaćati tako. Srećom više nismo tamo.
    I ono kaj me čini najsretnijom- nismo kupili taj stan, onda bi se zbilja mogli....

  35. #35
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, znam da je to problem, zapravo je i u mom starom stanu takva situacija (krivo sam napisala da je toplana), sad su ugrađeni razdjelinici grijanja pa ćemo vidjeti što će biti sa računima - opet, računi ipak nikad nisu bili tako jako veliki, meni maxx 500 kn, znači za duplo veći stan 1000. Ali ja sam svojoj podstanarki rekla da je ta režija po zimi velika, i da je došla neka veća cifra ne znam kako bih mogla očekivati da ona to plaća, tj. sigurna sam da bi mi otkazala stan da joj počnu stizati takvi računi.

  36. #36
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    malo upadam kao padobranac, ali stvarno me zanima. posto je plin kad za 70 kvadrata potrosnja bude 300- 400 kn?

    fingertips, nista te ne kosta probati, ionako ako ne uspijes mozes se vratiti na postojece stanje.
    ja bi probala.
    sretno!

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj *meri* prvotno napisa Vidi poruku
    malo upadam kao padobranac, ali stvarno me zanima. posto je plin kad za 70 kvadrata potrosnja bude 300- 400 kn?

    fingertips, nista te ne kosta probati, ionako ako ne uspijes mozes se vratiti na postojece stanje.
    ja bi probala.
    sretno!
    Evo ti detalja: http://www.gpz-opskrba.hr/default.aspx?id=27

    Ne može se jednostavno reći "pošto je m3 plina" jer je (kao i kod električne energije) u obračun uključena i cifra za razvoj mreže itd.

    Osim toga, troškovi grijanja ne ovise samo o kvadraturi. Nije isto grijati samostojeću kuću na vjetrometini koja je građena od cigle i bez izolacije ili stan iste kvadrature u velikoj zgradurini gdje te sa svih strana griju susjedi. Nije svejedno kako ti prozori dihtaju, nije svejedno kakva je izolacija i stolarija, nije svejedno jesi li u prizemlju, zadnjem katu ili negdje između.... Teško je to procijeniti, pa to što je nekome cijena grijanja tolika, ne znači da će i u susjednoj ulici biti ista.

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    mi imamo po zimi max350 kn za 74 kvadrata na plin

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Btw. plin se općenito smatra najisplativijim energentom za grijanje, pogotovo ako imaš centralno etažno grijanje, ali ako štajaznam imaš centralno na drva (jer ti u ulici nema plinovoda) i dobro izoliranu kuću, možeš imati manje troškove nego kod grijanja na plin.

    Nama su troškovi grijanja (centralno etažno na plin, stan dvosobni, cca 65 m2, klasična gradnja u maloj zgradi i pvc stolarija) bili niži dok su djeca bila u boravku, pa su odlazili sat vremena ranije i vraćali se u prosjeku 2 sata kasnije nego sada, kad je grijanje programirano da se pali u 13h, a ne u 15h. Bilo je grijanje i skuplje dok sam bila na porodiljnom pa je radilo cijeli dan. Nije svejedno ni kakva je godina - ima toplih zima, ali i ledenih jeseni. Kod nas je grijanje povezano na termostat i sat, što je recimo u zgradama na toplanu nemoguće izvesti.

    Ali sad je to grijanje ispalo komplicirano kao nuklearna fizika.... Nije tako, ali ima previše nepoznanica da bi se moglo donositi općenite zaključke. Grijanje starog stana u centru Zagreba gdje imaš 3m visoke stropove može biti jako skupo, a opet - ako ti je posao blizu i ne plaćaš prijevoz, može ti se to isplatiti. Sve ovisi o konkretnom slučaju. Isplati se biti podstanar (tj. ne investirati u vlastitu nekretninu) dok ne otkriješ što zapravo trebaš. Ali nije to uvijek moguće. Onako je kako sirius piše - negdje dobiješ, negdje izgubiš. Ako imaš stalni posao na jednom kraju grada i vlastiti stan na drugom, pomiriš se s putovanjem ili razmisliš o preseljenju.

    Još nešto: ja sam iz malog grada. Da sam tamo mogla dobiti posao, moj izbor bi bio živjeti tamo bar dok djeca ne bi napunila desetak godina ili do kraja osnovne škole. Mala mjesta imaju puno prednosti za obiteljski život, a osim toga djecu ti čuva cijela ulica. U velikom gradu nije tako, ali opet ima nekih drugih prednosti. Ne možeš imati sve dobre stvari u isto vrijeme i na istom mjestu.

    Sorry, previše slova... Over & out.

  40. #40
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ti detalja: http://www.gpz-opskrba.hr/default.aspx?id=27

    Ne može se jednostavno reći "pošto je m3 plina" jer je (kao i kod električne energije) u obračun uključena i cifra za razvoj mreže itd.

    Osim toga, troškovi grijanja ne ovise samo o kvadraturi. Nije isto grijati samostojeću kuću na vjetrometini koja je građena od cigle i bez izolacije ili stan iste kvadrature u velikoj zgradurini gdje te sa svih strana griju susjedi. Nije svejedno kako ti prozori dihtaju, nije svejedno kakva je izolacija i stolarija, nije svejedno jesi li u prizemlju, zadnjem katu ili negdje između.... Teško je to procijeniti, pa to što je nekome cijena grijanja tolika, ne znači da će i u susjednoj ulici biti ista.
    ok, sad kuzim. plin je jeftiniji nego kod nas.

  41. #41
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Novogradnja, 67m2, odlicna fasada i stolarija, cjelodnevno sunce u prozore - etazno plinsko grijanje kosta u najhladnijim mjesecima oko 380kn, a ne stedimo bas.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 23.08.2015. at 16:18

  42. #42
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Uzmi u obzir ovu situaciju s kasnjenjem obnove studentskih domova, cijene podstanarskih stanova letjet ce u nebo.

  43. #43
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Mi imamo lošu izolaciju pa kada bi uključili plin kazaljka bi se samo okretala, a ne bi bilo valjanog osjećaja zagrijanosti prostorija (stan 38 m).
    Zato pazi na to da vidiš kakva je izolacija (debljina zida, prozori, ...).

  44. #44
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Da se ja vratim na temu. Mi smo prije 5 god tako dosli u Zg, istina bez djeteta (zatrudnila sam dva tjedna nakon preseljenja ). Muz je nasao posao u roku mjesec dana, ja isto, kasnije zbog trudnoce ostala bez njega, ali sam vec nekoliko mjeseci nakon poroda nasla drugi. Vrtic dobili bez problema, iako ja tada nisam bila zaposlena... Uglavnom nam se sve poslozilo.

    Tesko je bez igdje ikoga, zaboravi izlaske s muzem. Srecom je djete rijetko bolesno. Meni bi jos teze bilo ostati u maloj sredini u kojoj sam bila nesretna.

    Rezije tu jesu nesto skuplje, ali to je mala cijena za dusevni mir.

    Mislim da nema smisla razmisljati sto moze poci po zlu, razmisljaj sto ces dobiti. Najgore sto se moze dogoditi je da se vratis doma, a i u tom slucaju si barem stekla neko iskustvo.

  45. #45
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Najbitniji je onaj unutrađnji mir i osjećaj da si za sebe i svoju obitelj napravio najbolje što si mogao. Zagreb, Split ili neki drugi grad sasvim je svejedno ako si daleko od obitelji. Ja sam isto pridošlica u Zagreb-došla sam kao cura i iako volim grad di sam odrasla-ne bih se vratila..možda nekad kao penzioner, ali sa obitelji ne.

  46. #46
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Nije me bilo,putovanje,obaveze...
    Uglavnom,sad moramo cekati da muz odradi otkazni rok. Ja ću poćeti pozivati vrtiće i raspitati se kakva je situacija.
    Svima hvala na podrsci i opsirnim informacijama,kad budem znala vise i poslozim stvari javit ću vam se! Dotad mi drzite fige da uspijem pronaći posao

  47. #47
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    u koji kvart mislite u našoj bližoj okolici se ozvara novi privatni vrtić idući tjedan

  48. #48
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja sam svaki posao koji sam naumila, dobila u roku 2 tjedna. A promjenila ih 5. Ako zelis raditi i potrudis se dobit posao (osobno hodat i pitat a ne sjedit doma i cekat da ti se jave izmedu 200 ponuda), nebi trebala dugo cekati na posao. Tak da nije strasno ni ako dodes bez posla, slozit ce se nesto vec

  49. #49
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Meni se taj vrtic cini kao najmanja stavka.i nek ide u drzavni ipak je povoljnije zasto bi u privatni.
    jedino ne kuzim koji ces zvati ako jos uopce ne znas di cete zivjet. Pretpodtavljam negdje u blizini muzevog posla.

  50. #50
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Fingertips ima li kakvih novosti?

Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •