Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Bolan let down

  1. #1
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno Bolan let down

    Mame, iskljucivo dojim svoju 3 bebu koja danas ima mjesec i 17 dana. Dojimo na zahtjev svako 1,5 do 2 ure po danu i po noci. Super napreduje (prvi mjesec dobio 1200 g) i sa dojenjem u biti sve stima osim sto imam jako bolan let down. Nakon 10-20 sekundi nakon pocetka dojenja kao da mi netko zabije noz u dojke i tada krene mlijeko. Sa dvoje starije djece (koju sam dojila 2,5 godina) nisam nikad osjetila nesto slicno. Zbog cega se to dogadja ??

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Na netu kaže da može biti uzrok previše mlijeka, začepljenih kanalića, mastitisa, ali da i infekcija gljivicama može uzrokovati duboku bol tijekom dojenja.

    Meni se isto javlja kratka bol prvih par sekundi. Ali ništa strašno.

  3. #3
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako nema nikakvih simptoma soora, niti si trenutno pod upalom, vjerojatno je 'samo' jaci osjecaj ni iz kakvog posebnog razloga. Mene je boljelo mozda prvih sest mjeseci, ako ne i duze. Bol bi krenula s letdownom, a onda nestala za pola minute, minutu.

    Koliko dugo boli?

  4. #4
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja let down osjećam od prvog do zadnjeg dana dojenja i sa prvim i sad sa drugim.
    Osjećaj je kao da imam provučen fidešpanj (flaks ilitiga onaj prozirni konac za pecanje) kroz bradavicu pa prema pazuhu i, u trenutku kad počne let down, mi ga netko dobro zategne.
    Bolno je, ali ne traje dugo i brzo sam se navikla na to.
    Imam jak ld i obje bebe su brzopotezni sisači. Sa starijim sam znala i brojati gutljaje tijekom jednog ld i bilo ih je i preko 80. Valjda zato i takav filing

  5. #5
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Nemam soor niti upalu, bol traje desetak sekundi bas dok mlijeko navire kasnije u sisanju ne boli...sa dvoje starije djece nikad nisam osjetila let down , mlijeko bi frcalo iz kanalica (okupalo bi ih po faci ) sada eventualno iz jednog kanalica zna "frcat" ali rijetko...mozda je u tome stvar, mozda su mi zacepljeni kanalici ??? Na ultrazuku dojke koji sam radila prije 2 g. su mi vidjeli dosta cistica za koje su mi rekli da su posljedica proslih dojenja ( ostatak mlijeka u kanalicima )..
    Maca jako dobro si to opisala... I moj je brzopotezni sisac Mislim da i susjedi cuju kad on sisa, to je gutanje i "cijukanje"...

  6. #6
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne bih rekla da je bilo sto zacepljeno. Vjerojatno je samo posljedica brzog letdowna. Mozda prodje, a mozda i ne - super je to sto traje kratko. Ja sam se nakon nekog vremena jednostavno navikla. Znala sam sto ocekivati, stisnula bih zube i proslo bi. S vremenom je nestalo, nisam vise osjecala ni letdown, a ni tu probadajucu bol. (To s vremenom, rekla bih da je bilo barem nakon godinu, godinu i sitno.)

  7. #7
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih rekla da je bilo sto zacepljeno. Vjerojatno je samo posljedica brzog letdowna. Mozda prodje, a mozda i ne - super je to sto traje kratko. Ja sam se nakon nekog vremena jednostavno navikla. Znala sam sto ocekivati, stisnula bih zube i proslo bi. S vremenom je nestalo, nisam vise osjecala ni letdown, a ni tu probadajucu bol. (To s vremenom, rekla bih da je bilo barem nakon godinu, godinu i sitno.)
    Bitno mi je da je to normalno a naviknut cu se i ja..nije toliko ni bolno koliko neugodno ali za male sisavce cemo pretrpit i puno gore stvari...

  8. #8
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Uglavnom normalno. Mene je pored tog silnog žarenja iz sredine leđa prema grudima ( imala sam osjećaj da mi gori tijelo), mučila i redovna mučnina uz let down. No, to je trajalo kratko svaki put, manje od minute, od prvog do zadnjeg dana dojenja
    Mala cijena za veliku dobrobit.
    PS očito mi se duboko urezalo u sjećanje, kad ni godine koje su prošle od mog zadnjeg dojenja, nisu obrisale taj osječaj.

  9. #9
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Uglavnom normalno. Mene je pored tog silnog žarenja iz sredine leđa prema grudima ( imala sam osjećaj da mi gori tijelo), mučila i redovna mučnina uz let down. No, to je trajalo kratko svaki put, manje od minute, od prvog do zadnjeg dana dojenja
    Mala cijena za veliku dobrobit.
    PS očito mi se duboko urezalo u sjećanje, kad ni godine koje su prošle od mog zadnjeg dojenja, nisu obrisale taj osječaj.
    Mucnina ?? Zar se i to dogadja ? A ja se idem nesto zalit ....

  10. #10
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Je li normalno osjećati let down po 3-4 puta tijekom jednog podoja?
    Podoji traju 10ak minuta i obično je gorući/žareći filing za let down kratak, po 30ak sekundi 1-2x po podoju. Ako je dulje od 10min na cici ponavlja mi se i do 4x taj žareći/gorući osjećaj. Onda se on krene zagrcavat jer ga iznenadi a valjda bi se samo tješio pa kašlje, davi se i na kraju se iživcira pa krene plakat.
    Ima 2.5 mjeseca i do sad je od izlaska iz rodilišta dobio 3.5kg.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  11. #11
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    samo bih htjela reci da sam ja prvo mislila da pise BOLAN (po bosanski) LET DOWN (opusti malo). - kad kliknes na link novi postovi ne vidis kamo tema spada.
    i to mi je jako smijesno

    cure drzite se...

  12. #12
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Je li normalno osjećati let down po 3-4 puta tijekom jednog podoja?
    Podoji traju 10ak minuta i obično je gorući/žareći filing za let down kratak, po 30ak sekundi 1-2x po podoju. Ako je dulje od 10min na cici ponavlja mi se i do 4x taj žareći/gorući osjećaj. Onda se on krene zagrcavat jer ga iznenadi a valjda bi se samo tješio pa kašlje, davi se i na kraju se iživcira pa krene plakat.
    Ima 2.5 mjeseca i do sad je od izlaska iz rodilišta dobio 3.5kg.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
    Mozes osjecati letdown vise puta tijekom podoja. A mozes imati i soor, od kojeg ponekad sve zari i gori.

  13. #13
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Nemam druge simptome soora, ni on ni ja.
    Bili na kontroli pred tjedan dana, valjda bi pedica rekla da vidi naslage po ustima.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  14. #14
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    eryngium, definitivno mozes imati nekoliko let down-a za redom. meni se desi jedan let down samo ako sisa recimo 3-4 minuta. cim je malo duze, stize novi ld, pa novi, pa novi :D
    S trecim detetom sam uredno osecala let down-e do rodjenja cetvrte, znaci dojeci trogodisnjakinju, cak i u trudnoci. Nije svakom tako, ali desava se, i nije nista posebno neobicno.

  15. #15
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Eryngium, osjecas li ikakve bolove ili zarenje u dojkama izmedju podoja?

  16. #16
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Eryngium, osjecas li ikakve bolove ili zarenje u dojkama izmedju podoja?
    Ako napravi veću pauzu između podoja osjetim taj isti ld filing i mlijeko mi krene curiti, al to mislim da je normalno.
    Od kad je prošla ona faza boli tijekom privikavanja bradavica na novi zadatak sada mi znaju ponekad biti bolne ujutro. Ako on po noći hvata svakako a budem previše koma da ispravljam. Ćim namažem lanolinom prođe.



    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  17. #17
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj suma prvotno napisa Vidi poruku
    samo bih htjela reci da sam ja prvo mislila da pise BOLAN (po bosanski) LET DOWN (opusti malo). - kad kliknes na link novi postovi ne vidis kamo tema spada.
    i to mi je jako smijesno

    cure drzite se...


    To moje "bolno" stanje je trajalo par mjeseci...sada ga osjetim ali nije ni neugodan ni bolan ali sam primjetila da treba neko vrijeme dok ne krene i malac se dosta unervozi sto to nije isti tren kad pocme sisat.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    24

    Početno

    I ja sam imala po 3 let down ali moja miskica se pocela smijat kad bi se to dogodilo pa smo cijele bile mokre jer je curilo, zapravo spricalo na sve strane.... I da, bolilo je...

  19. #19
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Aj super da nisam jedina. Svi s kojima sam do sad pričala su me blijedo gledali.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  20. #20
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja sam s prvim osjecala peckanje i trnce, cak i bol, sigurno preko godinu dana. Poslije vise ne, a sad s drugom bebom ama bas nista. Sad mlijeko curi na sve strane, a s prvim nikad nije (ok, jedan jedini put).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •