Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: do kada je "normalno" maziti stariju djecu

  1. #1
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno do kada je "normalno" maziti stariju djecu

    mazite li svoju djecu iz ove dobne skupine?
    ako da, samo doma, "u 4 zida" ili i vani?
    do kada se oni daju maziti?
    moja ima 12 godina i još je jako mazna
    doma (naravno kad je dobre volje, kad nema šuba hormona)
    vani ako nema nikoga od vršnjaka
    što znači nama maziti vani: da je zagrlim, da je poljubim, da mi nekad, kad sjedimo, još sjedne u krilo (to izgleda kao kad se patak Bubi uvali )

    bili smo jučer na kupanju i u plićaku mi se ona popne na leđa, ja je malo "nosim"
    naš prijatelj, koji ima sina 25+ komentira kako to nije normalno da se tako veliko dijete još mazi i hoću li joj dati dudicu
    nije to nas pokolebalo, poznavajući njega, ova moja mi pređe u naručje, da ga bolje nanervira
    ali zanima me kakvo je stanje kod drugih
    i je li stvarno ovo nenormalno

  2. #2
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Nemam toliko veliko dijete, ali mi je nedavno sličnu situaciju komentirala prijateljica, majka desetogodišnjaka. Susjedi su im se zgražali jer joj se sin u vrtu uvalio u krilo nakon što je došla s posla, željna svog djeteta, dijete željno majke.
    Meni je to samo znam bliskosti i ljubavi s roditeljima. Ja svoje i danas ljubim, išli smo spavati dajući si puse i dok sam bila na faksu.
    Ja bih bila ponosna alex. Ljudi od svega znaju napraviti patologiju.

    Slične komentare sam dobila od bivše pedijatrice kada sam tješila i u marami nosila tromjesečno dijete - razmazit ću ga i kako će on u životu dalje.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    ma daj, frend ti je ljubomoran!
    moja je isto mazilica, hoće i da je zagrlim, i poljubim, i pusu za laku noć, i prije spavanja da legnem kraj nje ...
    a patak Bubi nam je najdraži , stvarno tako izgleda
    ma oni su tek 12, i zaista mislim da je to tek! u današnje vrijeme i u gradskom svijetu.
    možda izgleda nezgrapno jer su veliki fizički, ali sigurno im je potrebno još puno maženja i paženja ...
    i dok god me ne potjera da hodam tri koraka iza nje da je ne sramotim, dotle ću uživati u Hugs&Kisses

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Cuj , nas od 13,5 ( i 173 cm visine )se jos mazi. Pozdravi frenda. :D

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    ma daj, frend ti je ljubomoran!
    moja je isto mazilica, hoće i da je zagrlim, i poljubim, i pusu za laku noć, i prije spavanja da legnem kraj nje ...
    a patak Bubi nam je najdraži , stvarno tako izgleda
    ma oni su tek 12, i zaista mislim da je to tek! u današnje vrijeme i u gradskom svijetu.
    možda izgleda nezgrapno jer su veliki fizički, ali sigurno im je potrebno još puno maženja i paženja ...
    i dok god me ne potjera da hodam tri koraka iza nje da je ne sramotim, dotle ću uživati u Hugs&Kisses
    Debeli potpis! Ali treba uzimati u obzir i osobnost djeteta/čovjeka jer to je ključ svega, a dob s tim ima puno manje veze.

    Moji i dalje imaju potrebu za nježnostima, imaju svoje plišane ljubimce, vole da ih se pomazi i izmasira dok su u krevetima. Stariji dijeli puse i javno pokazuje nježnosti baš kao i mm, mlađi nije taj tip (ali nije bio ni kad je imao 3 godine, više nježnosti upućivao je svom plišanom cucku nego nama). Moram priznati da sam sličnija njemu nego starijem sinu - ne razbacujem se nježnostima nego to čuvam za posebne osobe i posebne prilike. Moja mama kaže da nisam bila baš jako mazna i da joj je to falilo. Zato sad imam maznu djecu, jednog izrazito i drugog prosječno. Nedjeljom ujutro mi treba sat vremena da ih izbacim iz kreveta jer imamo rituale češkanja i maženja pa ih zafrkavam "nađite si cure ", a onda se mm priključi na istu foru pa moram pomaziti i njega....

  6. #6
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    moji su jos mali, ali ja mislim da je to sasvim normalno.
    uzivaj dok se da mazit

  7. #7
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Mi smo već davno prešli u sljedeću dobnu skupinu (13-18) i još uvijek se mazimo, i javno i tajno ...

    Šta tu ima loše?

  8. #8
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih bila ponosna alex. Ljudi od svega znaju napraviti patologiju.
    S aspekta majke, i ja ovako mislim.

    S aspekta djeteta, malo zavidim tvojoj curki

    Nema gornje granice za maženje, zagrljaje i poljupce.

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Normalno je (vidila ja i druge u toj dobi). Ovisno i o tipu djetata/odrasle osobe. Neki (neke obitelji, neki ljudi) se više maze i grle, "babunišu" i kao odrasli ljudi, tj. odrasle kombinacije roditelja i djece (masiraju, ljube i grle kad se vide itd.), neki manje. To je vjerojatno stršalo promatraču jer je u skupini "manje", i još muško (pa je to manje... ovdje društveno prihvatljivo), ali ne znači da je on "default".... iako se muški vole proglasit defaultnima tj. standardom cijele populacije .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.08.2015. at 13:01

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    I moj (11 g.) je maza, kad mi se uvali u krilo, sklapam ga kao krojački metar
    Ponekad mi malo zasmeta (po sklonosti iskazivanju emocija sam sličnija Peterlin ), a onda se opet sjetim kako će taj period čistog djetinjastog ponašanja jako brzo proći, pa mu pustim neka se vješa po meni i grli kao Teletabisi. I drago mi je da još nije ušao u fazu da ne želi sa mnom hodati po ulici i sl., tako da si nastojimo priuštiti zajedničke šetnje, dok ga još nije sram roditelja.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    I meni je to sasvim normalno.
    Djeca su mi mala, pa ne znam aspekt roditeljstva te dobi. Ali sam dijete, koje uvijek poljubi tatu i mamu kad se srećemo i kad se rastajemo. Mamu držim za ruku dok šetamo i ostajem njihovo dijete u 30 i nekoj, pa sve dok nas ima

  12. #12
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    I drago mi je da još nije ušao u fazu da ne želi sa mnom hodati po ulici i sl., tako da si nastojimo priuštiti zajedničke šetnje, dok ga još nije sram roditelja.
    olakšavajuća okolnost je ta da otprilike kad njih počinje biti sram roditelja i roditeljima nije baš najugodnije hodati po ulici s čudnom, prištavom, naglo izraslom, prilično nestabilnom smjesom hormona

    šalim se malo. ontopik, 14-godišnjak koji se još uvijek povremeno voli navečer na kauču grliti sa svojom miiimiii
    a u moru, kad je s nama, što je rijetko, se stalno nosamo, malo on mene, malo ja njega, pa se bacamo i tako. kakvi nenormalno.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Ja sam isto 30 i kusur godišnjakinja koja mamu vodi za ruku, poljubi je na rastanku i dolasku, zagrli ju iz čistog mira i bez nekog razloga... Tati sam u krilo znala sjesti i sa 15 godina. Brat je već nešto suzdržaniji, ali općenito smo uvijek bili obitelj mazilica. Djeca su nam također jako privržena i mazna, ali pošto su još relativno mali, ne znam kak će to biti pred prijateljima i u javnosti za koju godinu, ali znam da meni nikada nije smetalo na javnom mjestu pokazati svoju privrženost svojim roditeljima. Kaj se tvog prijatelja tiče, možda je samo htio ispasti smiješan ili fora, a možda je baš i ljubomoran na vaš odnos...

  14. #14
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    F ima 15 godina, muško je pa se znamo u kući zagrliti. nije baš da uvijek samoinicijativno dođe, ali se ne buni kad ja njega zgrabim, iako svaki put na početku glumi da je nezaintersiran. često ga vidim da zagrli baku (moju mamu). I ima 12 godina , cura je i mazila bi se stalno i vani i u kući. nema dana da ne pošalje pusu, srčeko, ne zagrli me i ne kaže da me voli. kad idemo same u dućan, drži me za ruku. nekad mi se čini da je to od nje too much, al onda si mislim:"zakaj bi bilo"! ja svoju mamu (imam 42) isto grlim i kažem joj da je volim, a i ona mene, tatu nemam i ne znam kaj bi bilo s njim.
    Posljednje uređivanje od Suzizana : 24.08.2015. at 14:29

  15. #15
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    da mi nekad, kad sjedimo, još sjedne u krilo (to izgleda kao kad se patak Bubi uvali )
    Da mi mamin artritis i bolesna kralježnica dopuštaju, sa svojih 40- (bliže sam 40, nego 30 ) bih joj se još uvaljivala u krilo i pela na leđa

    Ovako se držimo za ruke, mazimo, ljubimo. Dok sam živjela s roditeljima, nikad nisam otišla na spavanje da se nismo poljubili. Kad bolje razmislim, stalno smo se ljubakali.

    Imamo potrebu za dodirivanjem, obostrano. Samo naprijed

  16. #16
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mislim da je normalno zauvijek (osim ako nije).

  17. #17
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa potreba za maženjem nikako nije vezana isključivo uz dječju dob, kod mene doma je najveća maza 47-godišnjak.
    edit: pobježe mi post, 13,5 godišnjak svako toliko nam još uvijek zna doći u krevet
    Imao je jednu fazu u kojoj nije htio nikakvo iskazivanje nježnosti u javnosti, a onda je ta faza prošla i najednom mi se sa 12+ pred školom zaletio u zagrljaj i poljubio me skoro sam se izvrnula.
    Posljednje uređivanje od Barbi : 24.08.2015. at 14:49

  18. #18
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Koja sam ja onda patologija kad sam se s 25 još znala uvući mami u krevet na maženje
    Meni je sve normalno dok to odgovara roditelju i djetetu.

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa potreba za maženjem nikako nije vezana isključivo uz dječju dob, kod mene doma je najveća maza 47-godišnjak.
    edit: pobježe mi post, 13,5 godišnjak svako toliko nam još uvijek zna doći u krevet
    Imao je jednu fazu u kojoj nije htio nikakvo iskazivanje nježnosti u javnosti, a onda je ta faza prošla i najednom mi se sa 12+ pred školom zaletio u zagrljaj i poljubio me skoro sam se izvrnula.
    Nakon 10-dnevnog glazbenog kampa, naš 15+godišnjak je dojurio i objesio se na nas, a 14-godišnjak je samo mahnuo i otišao sa svojim društvom na večeru. Ali za njih obojicu je to tipično ponašanje. Mlađega ponekad uhvati faza maženja, ali to je rijetko. Starijeg rijetko NE uhvati. I baš razmišljam da li postoji razlika u ponašanju ovisno o tome da li ih tko gleda (društvo iz razreda, drugi ljudi) ali ne bih rekla. Oni su "svoji" i ponašanje im baš ne ovisi o tome da li ih tko gleda. Bilo je takvih faza (uglavnom kod mlađega) negdje oko 4. ili 5. razreda, ali to je jako kratko trajalo.

  20. #20
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Mazimo se, kako da ne. I izaziva me da ga golicam, a jak je k'o zemlja, pa ja grabim da ga gricnem za uvce, a on fol ne da, i tako... Pa mu "prebrojim rebarca" pri cemu se gica kao prase i moram jako paziti da me ne zvizne, bome bi zvijezde prebrojala. Napolju dozvoljava da ga ovlas poljubim, a u moru, kao kod cvijete, malo nosim ja njega, malo on mene. Jedino ga vise po tabanima ne smijem golicati, nije sigurno
    Cesto se sam prikuci i trazi "maznju", tu smo rijec sklepali od "mazenje" i "paznja", i voli da ga ceskam po ledjima.

  21. #21
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    to ti je kao i za dojenje, nekima je normalno do 1g, nekima do 10g...

    a70v, ti ćeš s obzirom na staž u dojenju biti na gornjoj granici i za maženje...

  22. #22
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    roditeljima nije baš najugodnije hodati po ulici s čudnom, prištavom, naglo izraslom, prilično nestabilnom smjesom hormona

  23. #23
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Moja ce uskoro 12. Visoka je kao ja.

    Nije narocito maznog karaktera, ali npr. voli se 'priljepiti' uz mene ili tatu dok gledamo TV ili citamo knjigu.
    Navecer pusa, ujutro zagrljaj...

    Vani bas ne daje rado puse, ali npr. zna me zagrliti oko struka dok hodamo, ili jos uvijek uhvatiti za ruku.

    I ja vjerujem da je taj fizicki osjecaj bliskosti izmedju roditelja i djece potreban zauvijek.

  24. #24
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mene moj 10-godišnjak još uvijek hvata za ruku kad hodamo ulicom... A ja se sve čudim kako to, al mi drago jer tko zna dokad će to još trajati. Baš sam i ja htjela postaviti ovo pitanje, hvala ti Alex

  25. #25
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ajme meni pa ja imam 35 i jos trazim mamu da me drzi za ruku kad mi je tesko. Bas sam u trudnoci zadnjoj imala nekih problema i jedino me mama moze utjesiti kako treba <3
    I moj brat isto tako
    Mi se nikad nismo ni prestali maziti s mamom.
    Meni je to potpuno normalno.

  26. #26
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    I ja prijavljujem jednog 12-godišnjeg mazu. Ali zato 14-godišnjakinja ... već dugo,dugo... lakše bi mi bilo jack pot dobiti nego spontanu pusu od nje. Zato u ovom mlađem guštam dok još ide.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    I moj 12-godišnjak je velika maza, i daje i dijeli puse, zagrljaje, a najdraže mu se uvalit u naš krevet navečer samo na 5 minuta, al zato šefica od 8. nije takva, voli se mazit, al je škrta na pusama i zagrljajima.

  28. #28
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    mališa (9,5) je ogromna maza, i to ne samo doma. vani me i dalje želi držati za ruku, i daje puse i grli, a doma je normalno da mi navečer sjedne u krilo i da se vikendima svi zajedno mazimo na krevetu. pitala sam ga do kad će tako, i veli zauvijek <3

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    mališa (9,5) je ogromna maza, i to ne samo doma. vani me i dalje želi držati za ruku, i daje puse i grli, a doma je normalno da mi navečer sjedne u krilo i da se vikendima svi zajedno mazimo na krevetu. pitala sam ga do kad će tako, i veli zauvijek <3
    Skoro 18, teža i veća od mene, još uvijek mi se gnijezdi u krilu, a najdraže joj je zaspati meni na ramenu ispred tv-a. Inače je ozbiljna, kad s njom razgovaram imam osjećaj da razgovaram s odraslom osobom, ali u minuti se transformira u curicu i sve te trenutke jako volimo obje. Nakon faze "ne mazi me u javnosti" sad je u fazi (kao i ostale njene prijateljice) da joj je fora ljubiti mamu na ulici, fora joj je kad dođem u školu ili navratim u omiljeni kafić kad je s društvom tamo. Dok god će se željeti maziti ili ćemo za to imati priliku mazit ćemo se. Neovisno o godinama. Btw, i ja se mazim sa svojom mamom, a debelo mi je preko 40

  30. #30
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    Za maženje nikad nije ni kasno ni rano

  31. #31
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Moji klinci od 10,5 godina redovito traže da se dva -tri puta mjesečno "zamijenimo" u spavaćim sobama - seka sa tatom ili mamom, braco sa mamom ili tatom, pa onda idući put druga kombinacija.
    I onda sa njima MM i ja brbljamo, škakljamo se, vrtimo pramen kose, mazimo i grlimo...
    Sa sekom tračam bracu i imamo "ženske priče", sa bracom tračamo seku i pričamo o curama...

    A svi 4 zajedno smo svako toliko u gnjavljenju, stalno se nešto štipkamo i grlimo po kući, pa pusice i sjedanja u krilo...
    Svako malo kada MM i ja ne znamo što ćemo od dosade odemo u njihovu sobu pa im se uvalimo u krevet pa onda njih dvoje "pošize" zašto smo sada opet došli, pa onda skoče na nas i kreće grčko-rimski ...

    Nadam se da ćemo zauvijek zadržati tu fizičku bliskost.


  32. #32
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    do kada je "normalno" maziti stariju djecu?

    Do kada god žele. I roditelji i djeca.

  33. #33
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Mm se čudio kad je prvi put prespavao kod mojih (imala sam tada 21) što sam ujutro otišla starcima u postelju malo ležati s njima, pomaziti se i dogovorit šta ćemo taj dan. Još su došli mladi brat (tada 4) i sestra (tada 17). Drugi brat nikad nije bio in the mood for it.
    Ja sam tada već bila na fakultetu u drugom gradu i falili su mi. Uostalom to su bili naši vikend rituali oduvijek.
    Kad se sad već pokojni otac razbilo od karcinoma još smo više to intenzivirali jer smo osvijestili kako malo vremena imamo zajedno. Ujutro bi im svi uletili i unuke i velika djeca i pas. Ili bi se navečer svi poredali na kauču kao srdele.
    Zato ljudi mazite se s djecom ako oni to vole.

  34. #34
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku

    I ja vjerujem da je taj fizicki osjecaj bliskosti izmedju roditelja i djece potreban zauvijek.
    Najradije bih otvorila novu temu na ovu temu za sve koji nemaju blizak odnos s roditeljima ili ga nikad nisu ni imali. Uvijek srceštrecne, barem kad te ovakva tema podsjeti.

  35. #35
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Najradije bih otvorila novu temu na ovu temu za sve koji nemaju blizak odnos s roditeljima ili ga nikad nisu ni imali. Uvijek srceštrecne, barem kad te ovakva tema podsjeti.
    Otvori.
    Ima nas koji ćemo i tamo pisat, o tome kako se sa svojim roditeljima nismo nikad mazili, i to sve nadoknađujemo sa svojom djecom jer smo se zarekli da nećemo biti kao naši starci...

  36. #36
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    normalno je zauvijek

  37. #37
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    i ja kažem zauvijek
    to je prekrasno, samo tako nastavite i ne osvrćite se na komentare

  38. #38
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Mene moja mater i dan danas ljubi, kako ja svoje nebi. Troje velikih ne daju u javnosti ali kući se stalno ljubakamo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •