Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: Koja garnitura za dnevni boravak?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    27

    Početno Koja garnitura za dnevni boravak?

    U procesu sam namještanja stana i htjela sam u boravak kupiti kutnu garnituru iz ikee koja ima tekstilnu navlaku, ali me muž upozorio, pošto imamo dijete od 2 godine, da je možda bolje da kupimo kožnu, radi lakšeg održavanja. Kakva su vaša iskustva s namještajem i malom djecom? Inače nisam ljubitelj kožnih garnitura, al ako se mora...

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Nemam vlastitih iskustava, ali evo friškog stava kolegice: kožna garnitura je neudobna za sjedenje - ljeti vruća, zimi hladna. A kad metneš prekrivač, on se skliže i nikada ga ne možeš namjestiti da stoji kako treba.

    Uzmi garnituru s tkaninom, ali pazi da se može skidati i prati.

    Ja sam imala godinama dva klik-klak ležaja u dnevnom boravku, presvučena šarenom pamučnom tkaninom koja se nije mogla skinuti. Izdržali su dvoje male djece i dvoje odraslih tijekom 12 godina. Nikad nismo požalili. (Eno ih u vikendici, i dalje služe). Jedino sam recimo svake druge godine ljeti naručila servis da ih temeljito operu vodenim usisavačem (imam alergičara i astmatičara, inače možda ne bih ni to). Nikakvih problema.

    Dijete ne jede u boravku - jede se u kuhinji, dijete presvlačiš na podlozi. Jedino je kritično vrijeme odvikavanja od pelena, ali to kratko traje. Nama je tada stradao tepih, a kaučevi ne.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.08.2015. at 12:47

  3. #3
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Skoro sve ikeine garniture imaju presvlaku koja se može oprati, a preko se mogu staviti i prekrivači koji se po potrebi maknu... Po meni je to najbolje rješenje, koža je baš ovakva kako Peterlin kaže. Ja u autu imam kožu i jedva čekam da se tog auta riješim, nikad više!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Mi kod nas u dnevnom boravku imamo kožnu bijelu garnituru, kod svekija u dnevnom isto kožna, smeđe boje, kod šogorice u stanu isto kožna svijetlosmeđe boje i prezadovoljni smo svi odreda. Održavam ju običnim dječjim vlažnim maramicama, imam troje djece različite dobi i još uvijek ih nisu uspjeli uništiti

  5. #5
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mi smo imali kožu, jedva smo dočekali da je maknemo. Po ljeti vruća, zimi hladna. Prekrivači klize s nje, treba ih 100x na dan namještati. Čak se je i cura, dok još nije stabilno sjedila, klizala i nije mogla na njoj sjediti. Sad imamo tekstilnu i super je.

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Glasam za kožnu. Ali, meni je glavni razlog za to pas u kući

    Uglavnom, kožna se lako održava, meni nije hladna, niti me znoji.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja ću se ipak složiti sa tvojim mužem, jer kad zaredaju višednevne viroze, povraćanja, proljevi... Uf. Pa tko bi stalno skidao tkaninu sa kauča, prao i vraćao je nazad. Uvijek s nešto prolije, zašara... Dok su djeca mala glasam za kožnu garnituru, ali čim zadnje dijete krene u školu krećem u potragu za tekstilnom.

  8. #8
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja moram priznat da nikad nisam razumila prekrivače na kožnoj garnituri
    kupiš kožu i prekriješ je krpom


    ali meni su isto garniture od tkanine puno ljepše od kožnih, pogotovo ovaj ikea tip sa skidivim presvlakama pa da se riješim tih prekrivača koje držim na svojim kaučima jer su stari i neugledni

  9. #9
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    off topic ,mene isto mm izluđuje sa tim prekrivanjem kauča, kao da se očuvaju, i onda ih imaš 10 godina ili koliko već dok se ne rapadnu i zamijeniš novim a da nikad nisai imao kauč otkriven. mislim. onda mogu uzeti od babe stari kauč i kupiti ekstra fancy prekrivač.
    a ja inače imam kauč od one kao mikrofibre, svijetlo bež, i to mi je koma za održavanje jer sve ostaje flekavo, obična voda ostavi trag. jedva čekam da se raspadne.

  10. #10
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    imam bež eko kožu i niti se znojimo niti nam je hladna. prekrivače na njoj nemam niti shvaćam svrhu. preživjela je malo dijete, veće dijete, psa i nakon 11 godina još uvijek nemam dobar razlog da ju promijenim (osim da bih sad novu druge boje i oblika )

  11. #11
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Meni su kožne garniture užas. Ne volim osjećaj kože na koži i nek su ne znam koliko praktične ja to ne bih nikada kupila.
    Mi imamo kutnu od nekog materijala malo grubljeg, kao isprepletene tanke niti, zelenkaste boje i ništa se ne vidi na njoj a imamo i psa. Mislim da samo treba paziti od kakvog su platna.

  12. #12
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj tigrić prvotno napisa Vidi poruku
    off topic ,mene isto mm izluđuje sa tim prekrivanjem kauča, kao da se očuvaju, i onda ih imaš 10 godina ili koliko već dok se ne rapadnu i zamijeniš novim a da nikad nisai imao kauč otkriven. mislim. onda mogu uzeti od babe stari kauč i kupiti ekstra fancy prekrivač. .
    ha ha to me odma sjeti na Raymonda,njegova mater je držala onu neku plastiku na kauču...sjećam se epizode kad ju je skinula pa su svi sjedali ko' na jajima....

    ja sam taman do jučer po prvi put skidala i prala navlake sa kušina od kauča, 4god je star...
    meni je neka gruba tkanina,ko' juta amo reć, a te je i boje,onako prošarano...mislila sam da će i gore izgledat, imala sam 3 fleke,ne previše vidljive....a moram reći i da sam ga nakon samo 4mj krstila svojom plodnom vodom....

    ugl,više sam išla preprat radi nekog mirisa koji je poprimio, na 40 se sve opralo i sad je ko' novi,najteži dio mi je bio skidanje i vraćanje navlaka, u dvoje smo morali....

    ja bi kožu jedino radi dlaka,dok sam imala dugodlaku mačku jako su se hvatale po kauču,ne bi ih ni usisavačem mogla dignut nego jedino mokrim dlanom... a čula sam podijeljene priče oko kožnih garnitura,nekima škripi,lijepi se,hladna bla bla a nekima super....
    može bit da ovisi do izrade i vrste kože...ali bome kad čujem koliko su je neki platili,i trebaju bit zadovoljni....
    ja nisam htjela investirat puno u kauče dok djeca ne odrastu, ovaj trosjed,dvosjed i fotelja su me koštali neke smiješne novce na akciji u Lesnine....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 26.08.2015. at 20:40

  13. #13
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Mi imamo od mikrofibre i ako se nešto prolije samo obrišem i nema nikakve fleke. Evo sada je 8 godina stara i tkanina je ko nova.

  14. #14
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Nakon dvoje djece zakljuci su mi:
    - nikad tkanina za tapecirung, uvijek koza (auto, garnitura, kuhinjske stolice...)
    - nikad stakleni namjestaj (stolici, police) nego drveni, jeftini, oblih rubova
    - tepisi su samo za one kojima je ili svejedno na sto lice ili imaju disciplinu da djeci ne daju tamo s hranom
    - na krevete ispod plahte uvojek ide prvo nepromociva plahta

    Koza je iste temperature kao i soba, ne klize se ako ne stavis neki prekrivac (mislim, cemu prekrivac, pa ima kozu za sjediti!) a brisanje je neusporedivo jednostavnije od skidanja, pranja, susenja, ponovnog navlacenja itd. Sve isto i za auto, otkad sam kupila prvi s koznim sjedalima tkaninu vise ne kupujem.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Sillyme veelikiiii potpis, baš si to odlično sažela!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    27

    Početno

    Ajoj, sve mi se čini da će bit kako muž kaže, a ja ću s tekstilnom pričekat dok mali krene u školu

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    27

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    imam bež eko kožu i niti se znojimo niti nam je hladna. prekrivače na njoj nemam niti shvaćam svrhu. preživjela je malo dijete, veće dijete, psa i nakon 11 godina još uvijek nemam dobar razlog da ju promijenim (osim da bih sad novu druge boje i oblika )
    Pitanje: zašto eko koža,a ne koža? Isključivo radi cijene ili? Moram priznat da me privlači eko koža, ali ne znam baš koja je kvaliteta...

  18. #18
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ja imam tekstil koji se pere. Pa me fleke i ostalo ne diraju. Garnotura je velika pa ako i skinem neki dio ostaje dovoljno mjesta da mozemo sjediti.
    Kozu iakreno ne bih zeljela. Osim jende garniture cija je koza tako bila mekana, udobna ma nesto predivno. Ali za tako nesto nemam novaca. Ostale kozne garniture su mi krute i merzim sjesti na njih u sorcu i tankim hlacama. Hladno mi je.

  19. #19
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    doma kod staraca imala pravu kožu, sada je ona na viksi. stara je preko 20.god. i dana danas je u prvotnom stanju.
    sada u stanu imamo kutnu, od štofa koju smo kupili prije cca godinu dana, na njima su lagane dekice, iz razloga što mi je lakše njih ubaciti u mašinu nego non stop čistiti po garnituri.
    na jednom dijelu naslona, koji im dobro dođe za nasloniti i staviti zdjelicu od smokija, ili ližu sladoled pa im jelte kapne, to onda odmah operem sa spužvicom i jarom.

    sada ima tkanina s koje samo sklizne voda ili već s čime se prolije po njoj....kupili bi od tog materijala samo da nam je odgovarala po dimenzijama...

  20. #20
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ta tkanina ima ne sebi sloj mislim teflona, nisam sigurna mozda sam lupila. Ali sigurno ima sloj necega. Problem je staticki elektricitet koji se javlja.

  21. #21
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Ta tkanina ima ne sebi sloj mislim teflona, nisam sigurna mozda sam lupila. Ali sigurno ima sloj necega. Problem je staticki elektricitet koji se javlja.
    Mi imamo takvu ali nisam primijetila nikakve probleme sa statičkim elektricitetom.
    Moji imaju pravu kožnu i nakon 20 godina na rukohvatima je koža popucala, tamo gdje se stalno dodiruje. Ostalo je ok.
    I da, ja sam imala prekrasnu od velur tamno smeđe kože. I ono kaj je bilo grozno, svaka kap vode je ostavljala fleku.

  22. #22
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja obožavam sjediti kožom na koži, stvarno smo svi različiti.

    Nakon 13 godina kožnih trosjeda jako mi je drago što sam se dala na njih nagovoriti. Izgledaju još uvijek odlično, na jednom koji je svjetlije boje vidi se par malih oštećenja kože, na tamnijem ne.

    Nema te tkanine koja se može tako dobro održavati kao koža, tkanina ipak upija prašinu i sve što se po njoj prolije/ prospe a koliko god pazili dogodi se, ako ne ukućani gosti uvijek nešto proliju.

    Nisam vidjela niti jednu garnituru od tkanine koja nakon deset godina ne izgleda isprano, ofucano ili zaflekano, dok se koža najčešće jako dobro drži. Možda sad mislite da je deset godina jako daleko i da ćete tad ionako mijenjati namještaj, ali vjerujte, deset godina jako brzo prođe i nekako nikad ne bude pravi čas za to iz financijske perspektive. Posebno jer u isto vrijeme obično crkne veš-mašina, perilica suđa ili frižider.
    Posljednje uređivanje od Barbi : 27.08.2015. at 10:32

  23. #23
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Merica prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje: zašto eko koža,a ne koža? Isključivo radi cijene ili? Moram priznat da me privlači eko koža, ali ne znam baš koja je kvaliteta...
    kad smo kupovali (prije 11 godina) takav dvosjed i trosjed od prave kože bili su 3x skuplji. cijena, jedini razlog

  24. #24
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    @spajalica - teflona, vjerojatno, ja imam takve stolice, i to je stvarno odlično jer se pere bez većih problema.

    inače, i garniture od tkanine se mogu prati, odnosno kemijski čistiti, ja imam bež kutnu garnituru od grube tkanine i nekoliko puta do sad smo je prali, nakon pranja super izgleda.

    Bila bi kao nova nakon 8 godina da ju pas nije izgrebao

  25. #25
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    i moja od tkanine nakon jednog pranja i 4god izgleda ko nova....a računam da joj se nešto dramatično i dogodi da uvijek mogu dati sašiti nove navlake preko postojećih kušina...
    i to npr skroz druge boje pa imaš opet ko' novi kauč za relativno malu investiciju...ako se koža izgrebe ili ispuca bome to je to,nema popravka....
    Mima, mi dobivamo 4tveronožnu prinovu za 2 tjedna, nadam se da neću imat sličan scenarij....

    ali stvarno na kraju je do cijene, kožne koje se meni svidjaju koštaju toliko da ih se ne bi smjelo mijenjat narednih 20god, a danas svatko poželi promijenit nešto sa namještajem prije toga...

  26. #26
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni se koža ne sviđa, nikad nisam niti razmišljala o njoj, ali da, cijene su stvarno visoke.

    Što se tiče peseka - ili ga nemojte puštati na kauč, ili ga probajte naučiti da ima svoje mjesto na kauču, pa taj dio nečim pokrijte. Nama nije uspjelo

  27. #27
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Nas pas ne ide na kauc. Niti macak.
    Ali djecu nismo uspjeli nauciti da ne idu.
    pa je dio kutne garniture koji nije bio pokriven prilicno mastan unatoc mojim pokusajima da ocistim. Mikrofibra je u pitanju. Koja izgleda u dobrom stanju, ali ima tu masnu patinu gdje se direktno sjedilo bez prekrivaca ili na naslonima za ruke.
    Posljednje uređivanje od sirius : 27.08.2015. at 11:38

  28. #28
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    inace, nasi kumovi su imali koznu garnituru koju su kupili prije 13 godina. Proše godine su je prodali preko njuskala jer ju vise nisu mogli gledati, dojadila im je.
    Bila je u savrsenom stanju, bez ogrebotina. Osoba koja ju je kupila mislila je da je skoro pa nova. Zivotinja nisu imali, a dijete im je bilo prilicno mirno i uredno, ali svejedno koristena je bila 13 godina.

  29. #29
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    neće mi kauč bit zabranjen za pesonju,pogotovo što se ne linja,weeeee!
    i maca je imala svoje mjesto na kauču ali na pamet joj nije padalo da ga grebe, meni su na nerve išle dlake koje sam na dnevnoj bazi čistila...ali oštetila ga nije nikad....
    čini mi se da bi prije grebali kožne,radi mirisa....

    zasad mi dobro ide dresura,što mačaka što djece ...masnih ruku se kauč ne smije ni pogledat a kamoli dirat,jede se isključivo za stolom,tu sam baš Gestapo...

  30. #30
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ah pa ne mora biti da će tvoj grebati, jasno. Moja grebe parket, svoj jastuk, kauč, sva mjesta gdje leži, kao da si priprema ležaj, ne znam.
    Naravno da joj mi kažemo NE, i onda prestane, ali opet malo uspije grebucnuti, tako da je izvukla dosta končića.

  31. #31
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ah pa ne mora biti da će tvoj grebati, jasno. Moja grebe parket, svoj jastuk, kauč, sva mjesta gdje leži, kao da si priprema ležaj, ne znam.
    Naravno da joj mi kažemo NE, i onda prestane, ali opet malo uspije grebucnuti, tako da je izvukla dosta končića.
    Joj, meni je super kad maca "štepa" i proteže se.
    Baš mi fali imati ih.

  32. #32
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Ovisi. Ja spadam u red mrzitelja kože - hladno mi je na tome ili vruće, ovisno o godišnjem dobu. Neudobno. Vrlo često i ružno - osim ako nije turbo skupo pa onako moderno-elegantno. Moja je maksima rađe i zaflekani tekstil (onako.. .odaberi nešto šareno, s više niti, manje se vidi, a i nakon godina "ravnomjerno se zafleka )", nego hladna/vruća i čista koža. Kad dolazim u goste ljudima s kožama, tražim nešto za sjest na to. Dobro... ja sam specifična ). Imam tekstil i svi su izdresirani da se na tome ne jede. Ako spadaš u red "higijena i nefleke iznad svega" mislim da će ti više odgovarat koža.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.08.2015. at 16:03

  33. #33
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    A vezano za muške... zanemari tu uputu o održavanju - najčešće nisu toliko osjetljivi na vruće/hladno/kako se osjećam na tome, a najčešće nisu niti oni koji održavaju...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    a zašto bi bilo koža ili tkanina kad sad ima onih super novih materijala koji izgledaju ko koža,
    a ful su ugodni i lako održivi. tefal i sl.
    Ima ih stvarno finih. Npr. moj izgleda kao blago brušena koža, svi misle da i je koža i održava se odlično.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Syllme, sve je baš tako kao što si napisala ! Anyway, za one kojima nije jasno zašto staviti prekrivače na kožnu garnituru, ja stavljam zato što mi je koža neudobna i ne volim ju. Ona je tu samo zato što je funkcionalna. Kad se riješim djece, riješit ću se i garniture i nabaviti si tekstilnu :D

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Mi smo upravo prekjučer kući dovezli još jednu kožnu garnituru, svijetlocrvene boje, koja je inače bila u uredskim prostorima našeg bivšeg poduzeća. Stara je gotovo 20 godina, ali zaista izgleda kao da je jučer izašla iz dućana. Ima vjerojatno nešto i u tome kakva je kvaliteta kože, naše su zaista puno koštale, ali isplatile su se u svakom pogledu.

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    ima li netko iskustva s Felipe kožnom kutnom garniturom iz Emmezete https://www.emmezeta.hr/namjestaj/dn...a-zuta-desna/?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •