Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Čišćenje udlaga za zube

  1. #1
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno Čišćenje udlaga za zube

    Imam udlagu za zube koju se povremeno sjetim staviti, najcesce u stresnim razdobljima. Operem zube navecer i onda s cetkicom i tu udlagu, al zadrzava mi se bjelkasto u tom reljefu. Vjerojatno kamenac i/ili pasta za zube. Pokusala sam namociti u ocat i nije se opralo, vjerojatno ipak nije kamenac.
    Ima li tko savjet na koji nacin da operem cestito tu udlagu?
    Posljednje uređivanje od Jelena : 27.08.2015. at 00:31

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Uzmi tablete za čišćenje zubnih proteza (Corega ili slično). To se koristi cca 1x mjesečno. Ostale dane - ocat.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.08.2015. at 09:19

  3. #3
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mene pak zanima gdje si napravila udlagu i koliko je to koštalo? Jer i ja razmišljam da si je napravim, toliko škrgućem da me zna zaboliti

  4. #4
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Peterlin, hvala. Negdje sam bila čitala da se ne čisti s nekim substancama jer slabe mehanička svojstva toj plastici/kompozitu. Prilično sam sigurna da bijeli ocat neće ništa napraviti. Je l tebi netko rekao da su ti preparati za proteze OK?

    Angie75, mene zna isto boliti koliko stišćem zube noću kad sam u problemima (kao što sam sada). Na žalost, mislim da ti moja informacija nijie relevantna. Ja sam radila udlagu u Njemačkoj pred skoro 10 godina i platila sam 100 eura, to znam sigurno. Mislim da mi osiguranje to nije pokrivalo ni djelomično, tako da je to vjerojatno bila puna cijena, al stvarno se ne sjećam. Trebalo bi to stalno nositi jer ti zubi inače promjene pozicije pa ti više baš i ne paše idealno, i čim staviš plombu provjeri jel i dalje paše. Ja se svako toliko sjetim staviti, al zapravo mi je glupo najviše zbog muža (ne buni se, ali stvarno izgleda glupo, moja je još i u boji, pitao me doktor koje boje hoću, ja sam samo rekla da neću crvenu), tako da uglavnom stavljam kad već osjetim da nije dobro.

  5. #5
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni su je još davno preporučili, ali em je skupa em mi je isto zbog muža glupo

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, hvala. Negdje sam bila čitala da se ne čisti s nekim substancama jer slabe mehanička svojstva toj plastici/kompozitu. Prilično sam sigurna da bijeli ocat neće ništa napraviti. Je l tebi netko rekao da su ti preparati za proteze OK?

    Angie75, mene zna isto boliti koliko stišćem zube noću kad sam u problemima (kao što sam sada). Na žalost, mislim da ti moja informacija nijie relevantna. Ja sam radila udlagu u Njemačkoj pred skoro 10 godina i platila sam 100 eura, to znam sigurno. Mislim da mi osiguranje to nije pokrivalo ni djelomično, tako da je to vjerojatno bila puna cijena, al stvarno se ne sjećam. Trebalo bi to stalno nositi jer ti zubi inače promjene pozicije pa ti više baš i ne paše idealno, i čim staviš plombu provjeri jel i dalje paše. Ja se svako toliko sjetim staviti, al zapravo mi je glupo najviše zbog muža (ne buni se, ali stvarno izgleda glupo, moja je još i u boji, pitao me doktor koje boje hoću, ja sam samo rekla da neću crvenu), tako da uglavnom stavljam kad već osjetim da nije dobro.
    Moja djeca imaju ortodontske aparatiće (stariji je nosio mobilni 2 godine, mlađi sad nosi godinu dana).

    Uostalom, na uputi za te tablete PIŠE da se koristi i za ortodontske naprave. Evo gledaj, našla sam prvo na slovenščini ali sve je jasno: http://www.moja-lekarna.com/p-2156-c...30-tablet.aspx

    Naravno, ne koristimo to svakodnevno nego baš kad se skupi taj kamenac ili što god to bilo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.08.2015. at 15:02

  7. #7
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Hvala!

  8. #8
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Ja koristim Silensor (udlagu protiv hrkanja - mi ju doma zovemo hrkalica ) dala sam ju napravit kod moje stomatologice i isto je znatno koštala.
    Održavam ju baš ovak kak je navela Peterlin, ali unatoč svemu i ja imam naslage u njoj koje ničim ne idu dole. Niti s Corregom.
    Je da izgledam k'o vampir kad ju stavim, ali korist je nemjerljiva.
    Posljednje uređivanje od Lidali : 27.10.2015. at 10:48

  9. #9
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su je još davno preporučili, ali em je skupa em mi je isto zbog muža glupo
    uopće mi nije palo na pamet da bi mom mužu smetala silikonska udlaga u mojim ustima koju stavljam prije spavanja!
    zašto tako mislite?
    imam je i ja zadnjih mjesec dana. stavim ju nakon što se izljubimo za laku noć
    stvarno ne kužim, bojite se da se ne splaši ako se noću probudi?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Mene zanima kako i čime održavate mobilne dječje aparatiće za zube?
    Ja sam ga nosila davno, prije 35 godina i sjećam se da sam imala nekakve tablete za to. Prije cca mjesec dana sin je počeo nositi aparatić i uputa našeg stomatologa je da ga držimo u čaši obične vode.
    Kako ja moram svuda gurnuti svoj nos što se tiče djeteta i sve provjeriti, tako sam danas skoro pala u nesvijest.
    Pa to je živi užas od aparata!
    Ne može biti čista voda.

    Kako vi to radite? Čime perete?

    Googlala sam i pronašla nekakve tablete, 60 kom po 300,00 kn. Nisu normalni!
    Ima li druga opcija?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •