Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Nosiljke za roditelje koji s djecom bježe od rata

  1. #1
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno Nosiljke za roditelje koji s djecom bježe od rata

    Dragi roditelji,
    vjerojatno ste se, kao i mi, u posljednje vrijeme pitali na koji način možete pomoći roditeljima koji sa svojom djecom bježe od rata na Bliskom istoku.
    Svakodnevno možemo vidjeti fotografije izbjeglih roditelja koji na dugom putu s mukom nose svoju djecu, zaostaju u koloni, djeca im umorna teško spavaju na rukama.
    Izbjeglicama koje nose sa sobom malu djecu od velike pomoći bile bi dječje nosiljke. Najveći je razlog da se u gužvi ne odvoje od djeteta, da im nitko ne može uzeti dijete, te da prilikom kretanja imaju slobodne ruke za držanje druge djece ili nošenje stvari. Na taj način bi i imali barem jednu čistu podlogu na koju mogu staviti djecu kad negdje zastanu odmoriti se.

    Roditelji u Hrvatskoj koji su sami iskusili praktičnost nosiljki, dobro znaju koliko bi one olakšale i inače teško putovanje djeci i roditeljima izbjeglicama. Stoga Vas pozivamo da donirate svoje nosiljke koje Vam više nisu potrebne i pošaljete ih onima kojima su životno važne.
    Roda – Roditelji u akciji i humanitarna udruga ADRA Hrvatska organiziraju prikupljanje rabljenih dječjih nosiljki te njihovu isporuku u Makedoniju ili Grčku, odnosno na mjesta na kojima sada počinju daljnji transferi za Europsku uniju.
    Dobrodošle su bilo kakve vrste nosiljki – marame, slingovi, mei-tai, strukturirane nosiljke ili klokanice. Ako ih imate, molimo Vas da uz nosiljku priložite slikovne upute za korištenje.
    Roditelje koji žele donirati nosiljke pozivamo da ih donesu u udrugu Roda (Čanićeva 14, Zagreb), od 8:30 do 16:30 h ili u trgovinu udruge Roda, „Rodin let“ (Ilica 133, Zagreb) od 9 do 19 h svakog radnog dana ili da ih o svom trošku pošalju na gore navedene adrese.
    Akcija traje do kraja rujna.
    Molimo da nam donosite i šaljete samo nosiljke jer nismo u prilici primiti i organizirati slanje ostalih stvari o kojima nam pišete (robica, hrana).
    Iskreno i srdačno zahvaljujemo!
    Roda i ADRA

  2. #2
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Svaka čast na ideji.
    Šaljem maramu.

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Svaka čast na akciji! Ne mogu darivati ove koje imam jer će mi trebati, ali vidjet ću što se da nabaviti preko njuškala rabljeno (tako sam i sebi uzela).

  4. #4
    modra galica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    12

    Početno

    Podržavam! Bravo Rode po milijuniti put!
    Šaljem sutra ring sling, elastičnu i strukturiranu!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •