Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: Kontracepcija nakon poroda

  1. #1
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno Kontracepcija nakon poroda

    Cure, idem u pon kod ginića da se dogovorimo oko kontracepcije. Rodila sam prije 3 i pol mj, isključivo dojimo pa me zanima vaše mišljenje i iskustva, da li da uzmem mini pilulu ili mirenu ?

  2. #2
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sto ti vise odgovara. I jedno i drugo moze, a i ne mora, utjecati na kolicinu mlijeka. Ako i utjece, nij eu principu nikad problem toliki da se ne moze sanirati intenzivnijim dojenjem da se pojaca produkcija mlijeka.

  3. #3
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    To me i muči , da se ne smanji produkcija mlijeka kad smo tak super krenule. Najradije ne bi niš od toga ali kad se mora, mora se. tako sam i prošle godine, mislim si ja ma ne treba još pa ne budem valjda tak brzo ostala trudna opet kad ono hop eto ti drugog malog čudovišta 13 mjeseci starijeg

  4. #4
    1 Mandarina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    67

    Početno

    Isti problem moja je beba stara 8mj, dojim, jos nisam dobila menstruaciju, al za dalje mislim da cu ipak pilulu.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Meni je ginićka rekla da dok dojim bolje izbjegavati tablete, a ovo drugo ne želim koristiti, imam fobiju od spirala. Do sada sam imala sreće i ostala bih trudna samo onda kad bi htjela (odnosno, kad bi MM htio)

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj Diana72 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ginićka rekla da dok dojim bolje izbjegavati tablete, a ovo drugo ne želim koristiti, imam fobiju od spirala. Do sada sam imala sreće i ostala bih trudna samo onda kad bi htjela (odnosno, kad bi MM htio)
    Ako je u igri prekinuti snosaj, znam puno zena koje su tako nakon 10 godina "srece" ostale neplanirano trudne
    Jedna upravo ceka cetvrto dijete s 38
    Meni je Mirena bila dobra, bez ikakvih nuspojava.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    I dojila sam bez problema uz Mirenu dvije godine, da sam htjela mogla sam i duze sto se kolicine mlijeka tice.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je u igri prekinuti snosaj, znam puno zena koje su tako nakon 10 godina "srece" ostale neplanirano trudne
    Ja se upravo jednoj sličnoj takvoj spremam biti kuma. Meni je doktorica preporučila pilule.

  9. #9
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Mislim da je Mirena ipak bolja, ne bi htjela nikakve pilule uzimati , ipak su to hormoni. Znam da se mini mogu uzimati uz dojenje ali opet mislim da je Mirena bolja opcija.

  10. #10
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Mirena je isto hormonalna kontracepcija

  11. #11
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Hormoni iz Mirene djeluju lokalno.

  12. #12
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Procitaj upute pa vidi jel djeluje lokalno.

  13. #13
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    S obzirom da se Mirena preporuca zenama koje ne smiju uzimati oralnu kontracepciju, nemam razloga ne vjerovati u to. Sigurno je da se neki mali djelic progesterona prosiri tijelom, ali u usporedbi s oralnim uzimanjem, totalno je zanemarivo.

  14. #14
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ma kuzim kaj velis ali nije lokalno ziher.I ja sam medu tim zenama.Sada nakon poroda sam pila cerrazzete i strasno koliko su me sjebnule...tek kada sam ih prestala piti sam shvatila koliko. Meni moja isto preporucuje mirenu i ja ju pitam koliko t je imala medu svojim pac u zadnje vrijeme i kaze mi ona 1 i da bi to bilo cudo da se dogodi meni.Pljuvala je po mini pillu da su nesigurne i da bih trebala mirenu i ja vec na izlazu pitam ju a koliko t na pilulama...niti jednu...

  15. #15

  16. #16
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj ZaraMia prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je Mirena ipak bolja, ne bi htjela nikakve pilule uzimati , ipak su to hormoni. Znam da se mini mogu uzimati uz dojenje ali opet mislim da je Mirena bolja opcija.
    Mirena je hormonalna kontracepcija. I abortivna u nekom malom postotku. U mlijeku se izlučuje 0,1 posto hormona. I inače ona izlučuje daleko manje hormona nego što ima bilo koja pilila, ali se ipak izlučuje u majčinom mlijeku. To piše na njihovim stranicama.
    Wiki kaže ovo ( valjda je točno, može se i provjeriti) Breastfeeding

    Progestogen-only contraceptives such as an IUD are not believed to affect milk supply or infant growth.[20] However, a study in the Mirena application for FDA approval found a lower continuation of breastfeeding at 75 days in hormonal IUD users (44%) versus copper IUD users (79%).[21]
    When using Mirena, about 0.1% of the maternal dose of levonorgestrel can be transferred via milk to the nursed infant.[22] A six-year study of breastfed infants whose mothers used a levonorgestrel-only method of birth control found the infants had increased risk of respiratory infections and eye infections, though a lower risk of neurological conditions, compared to infants whose mothers used a copper IUD.[23] No longer-term studies have been performed to assess the long-term effects on infants of levonorgestrel in breast milk.
    There are conflicting recommendations about use of Mirena while breastfeeding. The U.S. FDA does not recommend any hormonal method, including Mirena, as a first choice of contraceptive for nursing mothers.[citation needed] The World Health Organization recommends against immediate postpartum insertion, citing increased expulsion rates. It also reports concerns about potential effects on the infant's liver and brain development in the first six weeks postpartum. However, it recommends offering Mirena as a contraceptive option beginning at six weeks postpartum even to nursing women.[24] Planned Parenthood offers Mirena as a contraceptive option for breastfeeding women beginning at four weeks postpartum.[25]

  17. #17
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Progesteron je hormon koji svaka zdrava zena ima u organizmu, tako da je daleko od stetnog za bebu. 0,1% hormona je takodjer vrlo, vrlo malena kolicina. Progesteron iz mini pilule, a jos manje iz Mirene, moze, a i ne mora, utjecati na proizvodnju mlijeka. Kod onih zena kod kojih utjece, nije rijec o nesavladivom problemu koji se ne moze rijesiti. Bitno je samo znati da postoji mogucnost da se proizvodnja smanji tako da se izbjegne panika.

    Sve ostalo je za razgovor izmedju zene i njezinog doktora i, naravno, osobne preferencije.

  18. #18
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Progesteronsku terapiju uzimaju i trudne zene koje jos uvijek doje
    Tako da mislim da progesteron tu i nije neki bauk

  19. #19
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nije bauk, stvarno. Samo moze utjecati na proizvodnju mlijeka. Ali ne mora.

  20. #20
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Nije bauk...samo se osjecas trudno citavo vrijeme.Ja sam stvarno mislila da nemam neke jake nuspojave...sve dok ih nisam prekinula radi krvarenja od mjesec dana.tek sada nakon 2 god se osjecam kao svoja.

  21. #21
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ne govorim kako se tko osjeca, to je stvarno individualno
    Govorim o ujecanju na dojenje, tj. steti li bebi ili ne

  22. #22
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja sam uzimala oralnu kontracepciju prije prve trudnoce i osjecala sam se super. Apsolutno su pozitivno utjecale na mene. Nisam se osjecala trudno, pogotovo ne u usporedbi s, jel, trudnocom, sto prvom, sto drugom. Na nekog utjecu skroz suprotno.

    Uzimala sam i progesteron, vaginalno, u obje trudnoce. I osjecala se jako trudno. U drugoj trudnoci i dojim.

  23. #23
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Pratim....namjeravala sam stavit spiralu (moj mi ginekolog preporucio bakrenu) iza menzesa kojeg nisam docekala...Ubrzo idem na prvi pregled iza poroda i potegnut cu opet istu temu sa svojim ginekologom. Nisam bas odusevljena sa idejom oko te bakrene spirale zbog abortivnog djelovanja....mirena mi se cini kao manje "zlo" ali nisam sigurna kako ce je moje tijelo prihvatit...dok sam pila kontrac.pilule (cilest ) davno prije prve trudnoce bila sam uzasno zivcana, odlakavila sam....uglavnom nebi se htjela igrat sa hormonima...a cini mi se da neke trece opcije nema..???

  24. #24
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nije cilest jedina oralna kontracepcija. Mozda da probas nesto drugo, ako ti se ne svidja spirala kao ideja?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Pa ima više opcija..ako ste sigurni da ne želite više djece, možete popričati o sterilizaciji na primjer.
    Kod muških je lakše izvediva i reverzibilna je u 95 % slučajeva kod muškaraca...

  26. #26
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Cilest je tada bio najbolji izbor među tabletama zbog omjera hormona pa sam imala gadne nuspojave ali to je bilo prije 15 godina....Annie84 predlagala sam to mužu ali ne želi ni čut....

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Zeli jos djece ili mu je to jednostavno bauk?
    Kod nas se puno muskaraca odlucuje za sterilizaciju. Meni je to skroz ok, ne znam zasto bi uvijek samo zena trebala brinuti o tome

  28. #28
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Ne planiramo više djece, njega je jednostavno strah od nekakvih mogučih posljedica...kao da mene nije...3 poroda i dvije kiretaže...moja maternica je puno toga prošla...red bi bio da i on pretrpi nešto...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Kod muskaraca je to stvarno puno jednostavnije nego kod zena. Malo mu objasni, mozda se predomisli

  30. #30
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Probat cu, hvala ti !!!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Sretno

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Ja sam prešla 40, uskoro ću 43 godine, pa se nadam da ipak neće biti takvih "nezgoda".

    Zanima me mogu li uzimati kontracepcijske tablete, na primjer, Cilest? Njega sam uzimala prije prve trudnoće, jedno 6 godina sa manjim pauzama i dobro sam podnosila, nije bilo nikakvih nuspojava.
    Posljednje uređivanje od Diana72 : 04.09.2015. at 17:42

  33. #33
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kod nas je podjednako vazektomija i podvezivanje jajovoda. Vazektomija je svakako cesca kod parova gdje zena nije radjala carskim (obicno rade podvezivanje u sklopu carskog, ako par zna unaprijed da su "gotovi").

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •