Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Razmislite prije potpomognute oplodnje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    2

    Početno Razmislite prije potpomognute oplodnje

    Ja i supruga smo se 4 godine borili i nakon više postupaka IVF-a dobili prekrasnu zdravu curicu. Danas kada ima 4 godine, supruga mi kaže da me nije nikada volila i da mi je to trebala reći prije IVF. Pokupi se i ode sa novim dećkom u drugi grad. Sreća u nsereći što meni na odgoj i čuvanje ostavi moga anđela. Uglavonom ukratko, prije IVF-a pitajte jedno drugo dali se iskreno volite.

  2. #2
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno Razmislite prije potpomognute oplodnje

    Kakve veze ima Ivf s tim? To je mogla napraviti i da ste dobili dijete bez pomoći potpomognute oplodnje.
    Zao mi je zbog tvoje situacije ali povezivati to sa Ivf-om je po meni smiješno.
    Posljednje uređivanje od Gabi25 : 31.08.2015. at 21:41

  3. #3
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Da. zaista kakve to ima veze s IVF-om?

    I meni je žao što ti se to dogodilo, i želim ti ubuduće puno sreće. Ali doista to je mogla napraviti i ako ste dijete mogli začeti i bez pomoći liječnika, jer je naprosto tako odlučila.
    Mislim, pa svaki razborit čovjek zna s kim je i što planira, prirodno ili uz liječničku pomoć, ako ne može drukčije.
    Naravno da se može svašta dogoditi, i to je život. A on zna se, nekad zna biti vrlo nepredvidiv, na žalost.

  4. #4
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj sbprotekt prvotno napisa Vidi poruku
    Ja i supruga smo se 4 godine borili i nakon više postupaka IVF-a dobili prekrasnu zdravu curicu. Danas kada ima 4 godine, supruga mi kaže da me nije nikada volila i da mi je to trebala reći prije IVF. Pokupi se i ode sa novim dećkom u drugi grad. Sreća u nsereći što meni na odgoj i čuvanje ostavi moga anđela. Uglavonom ukratko, prije IVF-a pitajte jedno drugo dali se iskreno volite.

    Htio si reći, prije nego odlučite imati dijete?
    Ovo se dešava svim roditeljima, ne samo roditeljima djece začete IVF-om... i s načinom začeća nema veze. Ima veze s iskrenošću prema samom sebi prije svega.

    Žao mi je da te boli, ali IVF nema baš nikakve veze s tvojom boli. Želim ti puno sreće.

  5. #5
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Nije ona nasla novog decka zbog IVF-a.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj tigrical prvotno napisa Vidi poruku
    Nije ona nasla novog decka zbog IVF-a.
    Ma znam, u pravu ste. Samo nekad sam visio dan noć na ovom forumu pokušavajući saznati kako da dobijemo dijete. Pa kad sam sa ponovo naletio na stranicu pukla me neka fjaka. Zaboravite.

  7. #7
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Mogu li zamoliti moderatore da izbrisu ili zakljucaju temu

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu li zamoliti moderatore da izbrisu ili zakljucaju temu
    Zasto? Ne krsi pravila foruma.

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    I ja mislim da ne treba brisati, ali možda bi je se moglo preseliti na podforum o samohranim roditeljima.... Ne znam...

    Pokretaču topica - partneri nismo i ne moramo biti zauvijek, ali roditelji jesmo. Uživaj u roditeljstvu, a možda danas-sutra u tvoj život uđe neka druga partnerica s kojom će ti perspektiva izgledati drugačije. Sretno!

    .
    Posljednje uređivanje od amazonka : 01.09.2015. at 19:05

  10. #10
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj sbprotekt prvotno napisa Vidi poruku
    Ma znam, u pravu ste. Samo nekad sam visio dan noć na ovom forumu pokušavajući saznati kako da dobijemo dijete. Pa kad sam sa ponovo naletio na stranicu pukla me neka fjaka. Zaboravite.
    Forum je prava psihoterapija. Možeš reći što te tišti. I imaš pravo na mišljenje. Samo neka te ne diraju loši komentari.

    Možda, na kraju svega, shvatiš da si itekako dobro prošao u životu. Često je bolje sam, nego u lošem društvu. A ti i nisi sam, imaš najljepše društvo na svijetu, dijete!

  11. #11
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    kužim sirius - ako nećemo brisati - ajmo je zaključati jer ovdje na potpomognutoj stvarno nemam smisla niti mjesta.

  12. #12
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    kužim sirius - ako nećemo brisati - ajmo je zaključati jer ovdje na potpomognutoj stvarno nemam smisla niti mjesta.
    Prepuštam drugim moderatorima koji su vise u temi da odluće.
    osobno ne vidim problem oko teme niti oko podforuma.
    Ista tema je mogla biti na "izazovima roditeljstva" sa spontanom trudnoćom ili na "posvajanju" na tom podforumu. Niti tada ju ne bih kljucala niti brisala.
    Neke stvari su život. On nosi razlicite izazove. Cesto se ljudi koji otvaraju teme svašta pitaju tražeći smisao.

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Meni je čak ok da tema tu ostane.

  14. #14
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    potpisujem sirius u potpunosti i ne vidim niti jedan razlog da se tema zaključa ili čak obriše (?).

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    A ja ne razumijem o čemu je tema?! Btw, autore teme, nije vrag da želiš reći da ti je žao što imaš dijete?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Pa vjerojatno ne zeli reci da mu je zao sto ima djete, ali da je znao da ce ga ostaviti ili da ga ne voli nebi niti isao s njom na IVF.

  17. #17
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    I ja isto ne kuzim o cemu je tema
    To je isto kao da kazes: razmislite prije seksa, mogli biste ostati trudni
    Jer, bilo bi stvarno pozeljno razmisliti zeli li netko imati dijete (bez obzira na nacin na koji ga dobije)

    Otvaracu teme, zelim svu srecu, i nek uziva sa svojim djetetom
    Prica sa zenom bi zavrsila isto i da nije bilo ivf-a
    Jbg, to je zivot...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    tema nema veze s naslovom.

    dakle, barem treba promijeniti naslov,
    ako ne i spojiti, na neku drugu već otvorenu temu o raskidu veze/braka roditelja
    Posljednje uređivanje od orange80 : 02.09.2015. at 15:41

  19. #19
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Nekako imam dojam da se čovjek samo htio malo pojadati pa se nespretno izrazio.

  20. #20
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Majka je ostavila svoje četverogodišnje dijete? E, al stvarno bi trebalo uvesti neke psihotestove za sve koji planiraju djecu.

  21. #21
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Najbolje je od svega što su prije pet godina i bili obavezni testovi i posjet psihologu za sve parove koji su željeli u potpomognutu. Nadam se da je sada taj diskriminatorski test ukinut.

  22. #22
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ukinut je. Ne vratio se.

    Test ionako ne bi pokazao da li netko ima kapacitet ostaviti dijete ili ne. Niti se to testiralo.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Naslov je svakako neprikladan, mogao bi biti i "Razmislite prije začeća", ali na temi o međuljudskim odnosima. Osobno ne vidim baš nikakvu poveznicu naslova i teme, ali zato su tu moderatorice da ocijene. Što se same teme tiče, ja uvijek polazim od sebe, pa mi je nezamislivo da jedna majka može ostaviti svoje dijete zbog "dečka", ali to više govori o toj ženi nego o bilo čemu drugom. Jer, još da je otišla od supruga i povela dijete, bilo bi za ušicu igle manje neshvatljivo, ali ostaviti djevojčicu od 4 godine... Ona niti ne zaslužuje nositi titulu "majka". Tko zna, možda će "dečko" za koju godinu naći novu "curu", pa će ova postati prošlost... Upravo zbog svega toga, ova njena rečenica da vas nije niti voljela nikako nema smisla, jer ako se upustila u IVF zbog djeteta, a vi ste tu bili "usputni partner", nebi vam niti pod cijenu života "prepustila" dijete. Vjerujem da vam nije lako i od srca vam želim da u vaš život uđe nova partnerica, koja će voljeti vas i vaše dijete, uz koju će vam život postati ljepši i lakši. Biti samohrani roditelj, pa još k tome otac ovako malene djevojčice sigurna sam nije lako i ja vam se iskreno divim na svemu što činite za svog malog anđela. Sretno!!!

  24. #24
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Prepuštam drugim moderatorima koji su vise u temi da odluće.
    osobno ne vidim problem oko teme niti oko podforuma.
    Ista tema je mogla biti na "izazovima roditeljstva" sa spontanom trudnoćom ili na "posvajanju" na tom podforumu. Niti tada ju ne bih kljucala niti brisala.
    Neke stvari su život. On nosi razlicite izazove. Cesto se ljudi koji otvaraju teme svašta pitaju tražeći smisao.
    slažem se. neka za sada ostane.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •