Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 187

Tema: Što nas neplodne čeka ako se promijeni vlast................

  1. #101
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj 123beba prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam uspjela skuziti što na ovu temu kaže MOST... Oni nisu sudjelovali u upitniku ili?
    Oni se time ne namjeravaju oprerecivati. Oni se brinu za gospodarstvo. Ljudska prava ih ne zanimaju.

  2. #102
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja zapravo nisam sigurna da li me vise rastužuje dolazak desnice i povratak na gore od Milinovica ili rezigniranost 'novih' MPO pacijenata.

  3. #103
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj 123beba prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam uspjela skuziti što na ovu temu kaže MOST... Oni nisu sudjelovali u upitniku ili?
    http://hr.n1info.com/a82936/Kolumne/...-na-posao.html

    "Na jednak način svjetonazorske teme hrabro odbija i Božo Petrov. Čak pet pitanja, valjda pola intervjua potrošio je tako novinar Slobodne Dalmacije bezuspješno pokušavajući od lidera Mosta dobiti kratki odgovor na jednostavno pitanje odobrava li ili ne umjetno potpomognutu oplodnju ili žensko pravo na pobačaj.
    Jednako se tjedan ranije herojski odupirao Aleksandru Stankoviću, iskoristivši na pitanje o pobačaju omiljenog jokera vodiča na „trećem putu“, mitološke „stručnjake“. „Ja bih tu stvar prepustio stručnjacima“, odgovorio je Petrov, baš kao da ga je novinar pitao za stav o utjecaju bušenja jadranskog dna na seksualni život liganja, a ne o jednom od temeljnih ljudskih prava."

  4. #104
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ja zapravo nisam sigurna da li me vise rastužuje dolazak desnice i povratak na gore od Milinovica ili rezigniranost 'novih' MPO pacijenata.
    Mislim da je to u korelaciji. Odnosno posljedica drustvenih promjena u smjeru Madjarske i Poljske. Tjesim se da ce se nasa generacija valjda znati i za penzije izboriti, a aktualnoj kako grah padne (cure, racunam na vas )

    Zapravo je i tada bilo onih koji su vjerovali u neke nase politicke karijere, pa smo bili tu da se za sve nas izborimo. A i sad je pala kritika da se promice jedna politicka opcija. Kao, bas mi je bilo super pustiti medije prakticki u svoju spavacu sobu. I sve to da pomognem Milanovicu i SDPu. Uvredljivo.

  5. #105
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Meni je Most odgovorio da je mpo za njih svjetonazorsko pitanje, da će njihovi potencijalni zastupnici u Saboru, ako dođe do mijenjanja mpo Zakona, glasati prema svojoj savjesti.

    Čelnik Mosta, B. Petrov, bio je član desne i vrlo konzervativne stranke HRAST. Što je ta stranka poduzimala i izjavljivala prilikom procesa liberalizacije milinoviceva zakona 2012. godine, to mi sa dužim stažem dobro znamo. Tko ne zna, lako može pronaći na webu.

  6. #106
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Ako desnica (HDZ) zaista dođe ponovno na vlast koliko vremena će proći prije nego promijene MPO zakon? Govorimo li o tjednima ili mjesecima?
    Koji nam je rok u kojemu možemo nešto poduzeti protiv toga?
    Pitam iz čisto sebičnog razloga jer idem u 12.mj. na postupak i želim znati što očekivati - hoće li početi i već prije nego novi zakon stupi na snagu raditi neke promjene (sjećam se da nekoliko mjeseci prije stupanja na snagu Milinovićevog zakona nekom misterijom žene po državnim klinikama nisu imale embrije za zamrznuti - bila sam jedna od njih u 6/2009. )
    Moj savjet svim novim MPO-ovkama je : definitivno se boriti rukama i nogama protiv promjene zakona ALI istovremeno štediti i imati opciju posudbe/kredita za odlazak u inozemstvo na postupak...
    Ako ovakav restriktivan zakon zaista bude izglasan moja MPO priča i želja za drugim djetetom je definitivno završena...ne namjeravam gubiti vrijeme u našim klinikama.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Cure, ako niste gledale, sad je na novoj tv bio kratak prilog na temu mpo, jedini koji sam vidjela u ovoj kampanji na tu temu...
    Pa si pogledajte ako vas zanima

  8. #108
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Lajka, mozes pls ukratko o cemu je bila rijec? Ne stignem dalje od moba danas

  9. #109

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Mislim da se ti dnevnici mogu pogledati nekako naknadno na internetu, ugl.u današnjem dnevniku nakon polovice dnevnika...
    Bio je varga na otvorenju novog mpo dijela u petrovoj, onda mu ovi prigovarali kako je to sve smišljeno sad jer da je novi mpo poceo s radom još u svibnju...
    Ugl.politička reklamiranja i prepucavanja. Jedino što se nas tiče je "neprimjereno pitanje" baš o toj mogućnosti ukidanja sadašnjeg načina mpo,na što je neka njegova tamo očito koordinatorica počela preokretati očima i sugerirati da se to ne smije pitati. On je načelno odgovorio da će uraditi sve na poboljšanju mpo-a; onaj hdz-ovac je prigovarao zbog tog sadašnjeg otvaranja u smislu da radi već od prije... Eto ,ukratko. Vjerojatno je bila još koja rečenica,ne mogu se sjetiti. Potražite na internetu.
    Koliko sam shvatila nije se smjelo pitati o mpo, samo pohvala tom novom dijelu.

  10. #110
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

  11. #111

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    maca2, vidim da si bila u mariboru 2011., koliko je koštalo, odn.ako možeš preračunati koliko bi došlo u današnje vrijeme? Jesi li boravila tamo za vrijeme folikulometrija, ili si putovala? (oprostite na off, ali sve više razmišljam o tome, bez obzira na ishod izbora) .

  12. #112
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    ne otvara mi stranicu, nedostupna ili ukolnjena navodno

  13. #113
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Lajka, cca 3000 eura (postupak je bio oko1500 eura, lijekovi oko 1000 eura, odradila sam konzultacije i 3 uzv koji su bili oko 200 eura i cca 300 eura smo potrosili na gorivo/vinjete - nismo spavali u MB)

  14. #114
    stela10 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    89

    Početno

    Cure, itko zna sto ce se dogadati sa postojecim smrzlicima ukoliko dode do promjene zakona?

  15. #115
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    Citiraj stela10 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, itko zna sto ce se dogadati sa postojecim smrzlicima ukoliko dode do promjene zakona?
    upravo to i mene zanima

  16. #116

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Puno hvala na odgovoru

  17. #117
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Kada je prošli put došlo do promjene zakona amrznuti embriji se "nisu dirali" tj. bio je dopušten transfer embrija koji su bili zamrznuti prije nego je novi zakon stupio na snagu...ali, kao što sam već napisala - nekoliko mjeseci prije nego je zakon stupio na snagu većina državnih klinika imala je drastičan pad postotka dobivanja embrija za kriopohranu u postucima...ne mogu se oteti dojmu da se to radilo po nečijem naputku!

  18. #118

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Bilo bi dobro, ako ništa drugo da se bar opet anuliraju dosadašnji postupci. Naravno, nikako za one koji ne mogu drugačije nego uz stimulaciju,ne želim ni misliti kakva je to situacija!!

  19. #119
    stela10 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    89

    Početno

    Imam smrzlica po kojeg ne mogu prije 2. Mjeseca. Hvata me jeza kad sve ovo citam, i pitam se hoce li mi stvarno drzava onemoguciti majcinstvo.

  20. #120
    stela10 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    89

    Početno

    Odgovori ovih stranaka su u najmanju ruku kao da si ih davali ljudi koji su zapeli negdje u proslom stoljecu. Davno u proslom stoljecu.

  21. #121
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj pak prvotno napisa Vidi poruku
    ne otvara mi stranicu, nedostupna ili ukolnjena navodno
    Pak, link je bio na Večernji list, objava 4. 11., članak u kojem Ante Čorušić, predsjednik HDZ-ovog odbora za zdravstvo najavljuje promjenu zakona- zabranu zamrzavaja embrija i oplodnju 2 js

    Tko može, pls, neka stavi ispravni link
    Posljednje uređivanje od Inesz : 05.11.2015. at 22:56

  22. #122
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    [QUOTE=Jelena;2818510]http://hr.n1info.com/a82936/Kolumne/...-na-posao.html

    "Na jednak način svjetonazorske teme hrabro odbija i Božo Petrov. Čak pet pitanja, valjda pola intervjua potrošio je tako novinar Slobodne Dalmacije bezuspješno pokušavajući od lidera Mosta dobiti kratki odgovor na jednostavno pitanje odobrava li ili ne umjetno potpomognutu oplodnju ili žensko pravo na pobačaj.
    Jednako se tjedan ranije herojski odupirao Aleksandru Stankoviću, iskoristivši na pitanje o pobačaju omiljenog jokera vodiča na „trećem putu“, mitološke „stručnjake“. „Ja bih tu stvar prepustio stručnjacima“, odgovorio je Petrov, baš kao da ga je novinar pitao za stav o utjecaju bušenja jadranskog dna na seksualni život liganja, a ne o jednom od temeljnih ljudskih prava."[/QUOT

    dobro rečeno, eto samo da pacijenti imaju u vidu i što misli MOST (zapravo možemo svi pretpostaviti što misli jer očito izbjegava odgovor)

  23. #123
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Tko može, pls, neka stavi ispravni link
    http://www.vecernji.hr/izbori2015/hd...-prava-1035035

  24. #124
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    Ako će u oplodnju moći samo 2js onda mogu slobodno zaboraviti da ću uopće od njih dobriti embrij jer ako sam u svoja dva postupka (2.postupak i 4. postupak) od 7js na kraju dobila 2 embrija kako onda da oćekujem da ću od 2js dobiti išta

  25. #125
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Lajka hvala!

    maca2, ako bacis pogled na rijecku temu, vidjeti ces da se ovo o cemu pricas tamo pocelo dogadjati jos ranije ove godine. I ne radi se o nikakvom naputku vec o poltronskom pokusaju ocuvanja pozicije uoci EVENTUALNE promjene vlasti.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    ...ja samo mogu reci da je moj prvi mpo doktor bio razveseljen kad sam izrazila zelju za prirodnim postupkom, pa jos jednim, a onda smo krenuli u blagu stimulaciju, cime je takoder bio zadovoljan kad sam rekla da ne bih puno lijekova...

    Nakon svih tih neuspjeha, i nakon sto mi je splasnulo samopouzadnje pristajem i na najjace lijekove..,i uopce nista ne sugeriram ,a doktor me opet stavlja na blagu stimulaciju.
    ( s tim da ni u pocetku pogotovo, a ni sada ne znam gdje su te granice izmedu blage i jace stimulacije?? Jer u te dvije koje sam uzimala razlika u gonalima je bila x 3! -a obe su slabe.
    Ne znam koliko ih onda treba uzimati za punu stimulaciju??)
    No, zelim reci da su mi oba doktora isla na tu blagu stimulaciju. A jos se nisu ni nazirali izbori.
    Posljednje uređivanje od Lajka : 07.11.2015. at 00:27

  27. #127
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Danas je dan D pa sretno cure

  28. #128
    lola32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    134

    Početno

    Pamet u glavu

  29. #129

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    16

    Početno

    Evo izbori su prošli i još uvijek nitko ništa ne zna... Al bez obzira, pošto sam tek danas vidjela ovu temu, imam potrebu da iznesem jednu činjenicu. Nisam pročitala sve postove samo neke koji tvrde da je prof. Ćorušić protiv umjetne, i moram vas demantirati, jer je taj isti doktor nakon operacije i oporavka mene poslao na odjel humane reprodukcije u Petrovoj, i preporučio me svojoj kolegici. A nitko nama ne garantira da tko god dođe na vlast neće smanjiti količinu postupaka i načine i to samo iz jednog jedinog razloga, jer to jako puno košta, tj. da uštede.

  30. #130
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    strijelac, gore ti je zalijepljen link iz Vecernjeg pa nemas potrebe nas demantirati, nama je potpuno jasno za sto se zalaze doticni, a sto mu smeta u lijecenju neplodnosti

  31. #131
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno


  32. #132
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    nije islo tebe ljube

    i potpomognuta, a ne umjetna

  33. #133

  34. #134
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Evo sto sad Ćorušić kao potencijalni ministar zdravstva prica

    Bili ste protiv zamrzavanja oplođenih jajnih stanica. Neki parovi se sada boje da ćete sada to ukinuti.

    Zakon o umjetnoj oplodnji, kojemu sam se suprotstavljao, je isključivo zamrzavanje embrija. Tko će odlučiti koji je sposoban, a koji nije, to su inžinjeri medicine koji će odlučiti ovaj da, a ovaj ne.

    Vi biste to riješili zakonom?

    Da, ono što je bilo prije - niska stimulacija ovulacije, dva embrija, dvije jajne stanice i vraćanje na staro bez zamrzavanja.

  35. #135
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Bolje nisam ni ocekivala. Ipak su "besplatno" zdravstvo i MPO goruci problem ove drzave

  36. #136
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Katastrofa. Ja po ovom zakonu ne bi sada imala dvoje prekrasne djecice koje imam. Jedno prije Milinovica i jedno poslije njega.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  37. #137
    Malaroza avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    split
    Postovi
    13

    Početno

    Ja se bas bojim..nakon 5 inseminacija trebala bi krenuti u ivf postupak...mislim da na kraju necu imat izbora vec otic vani i platit i molit se da mi uspije iz prve...jer novaca za jos pokusaja necu imat. Prestrasno je sta si ovi politicari dozvoljavaju, a na ovome se vidi da je covjek zivo zlo!

  38. #138
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Ovo što se događa je prestrašno....

    Ja pod ovim uvijetima uopće nebi trošila novce na mpo postupak kod nas nego bih otišla negdje vani, hvala bogu bar nam je Slovenija tu pred nosom.
    Mislim blaga stimulacija i dvije jajne stanice....pa to je za one praktički bez neke ozbiljnije dijagnoze.

    A što će biti sa onima koji imaju smrznute zametke i žele ih koristiti u postupku?
    Hoćemo li to smjeti?

  39. #139

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Jučer sam ga slušala na tv-u, htjela sam tu komentirat ali sam bila toliko bijesna bolje da nisam... Što sa ženama koje kao ja, dobijem 12 js a prežive 2?? Što ćemo mi sa niskom stimulacijom? A i njegov naziv umjetna oplodnja... Umjetno je njegovo "kršćansko i konzervativno razmišljanje". Nek se drži svoje "šta Bog da" pa nek ukine liječenje za sve bolesti, pa šta mu Bog da... Oprostite ako sam ikoga uvrijedila ali toliko me ljuti taj lažni moral...

  40. #140
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mene isto frka svega...pa nama je trebalo 7 "savršenih" embrija za 1 bebu. I puno js

    Planiramo za iduću godinu možda, ili onu poslije, novi postupak. Sve više razmišljam da li ću morati u Sloveniju

  41. #141
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Meni je isto svaki put od 12 js uspijelo se dobiti po dva kvalitetna zametka i tako da sa tri ne bi i nisam pokusavala


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  42. #142
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Mene isto frka svega...pa nama je trebalo 7 "savršenih" embrija za 1 bebu. I puno js

    Planiramo za iduću godinu možda, ili onu poslije, novi postupak. Sve više razmišljam da li ću morati u Sloveniju

    2009.-2011., kad je na snazi bio tzv. Milinovićev zakon kojim je bilo zabranjeno zamrzavanje embrija i dozvoljena oplodnja najviše 3 jajne stanice, lista čekanja u Univerzitetskom kliničkom centru Maribor, bila je dulja od godinu dana.

    Cijena postupka IVF/ICSI, bez lijekova trenutno je od oko 1500 do 1700 eura. Plus troškovi lijekova, plus za anesteziju oko 150 eura, plus odmrzavanje zametaka oko 350 eura, plus folikolometrija od 70 eura po ultrazvuku... plus troškovi puta...

    Cjenik klinike iz Maribora je ovdje:
    http://www.ukc-mb.si/ivf/prakticni-n...-samoplacnike/

    Hrvatski građani su u to doba 2009.-2012. prodavali imovinu da bi liječili neplodnost u inozemstvu. Ljudi su se zaduživali, mnogi još otplaćuju i dugo će otplaćivati kredite iz tog doba kada je hrvatskim građanima bilo zakonom uskraćeno pravo na zlatni standard liječenja neplodnosti.

    Što je s građanima i građankama koji radi dijagnoza neplodnosti ne mogu spontano ostvariti trudnoću, a ne mogu dignuti kredit, ne mogu prodati stan ili kuću da bi išli u inozemstvo? Oni već mogu ostaviti nadu da će imati dijete?

    Je li se i u ovoj najavi najrestriktivnijeg mpo zakona u svijetu očituju stavovi mogućeg ministra, ginekologa A. Ć., koji je jasno prije tri godine po pitanju zdravlja i liječenja za građane slabijeg imovnog statusa najavljivao crne dane?!

    Građani koji žive od svog rada, nezaposleni građani, siromašni građani kakvim nas voli nazivati mogžebitni budući ministar A. Ć. čine većinu stanovnika ove zemlje, oni bi se mogli se pozdraviti sa zdravljem, s liječenjem... ako imaju dijagnoze neplodnosti i radi toga trebaju medicinske postupke kako bi imali dijete, mogu odustati od liječenja i šanse za djetetom zato jer ne mogu platiti liječenje u inozemstvu?

    E, pa budući ministre, očekujte bunt građana.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 31.12.2015. at 08:23

  43. #143
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Slažem se s tobom. A ima i puno parova koji ne znaju da mogu ići van na postupak. Znam iz pričanja okoline

    Iskreno se nadam da su ovo samo priče. Kakva Kanada, kakve promjene, ajmo malo realnosti. I onda kažu da nam natalitet pada, a ne daju da se rađaju djeca

  44. #144

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Cure slazem se u potpunosti s vama. Kad sam cula na vjestima doslo mi je da odem do njih svih tamo i upucam ih. Uzas sta nam rade. Da je neko prosao put od njih, koji mi prolazimo mislim da bi drukcije reagirali. OVAKO IH MOZE BITI VELIKA SRAMOTA DA NAM NA VLAST DOLAZE AUTSAJDERI A IMAMO TOLIKO MLADIH I NEZAPOSLENIH. NEKAD ME SRAMOTA STO ZIVIM U HRVATSKOJ KOJA VISE NIJE SLOBODNA ZEMLJA KOJA BI POMOGLA OBICNIM LJUDIMA VEC POMAZE BOGATIMA SRAMOTA!!!!!

  45. #145
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Mislila sam da se ona nesretna 2009. i Milanovićev zakon više nikada neće ponoviti...na veliku žalost, bila sam u krivu - ovo se čini još gore od toga (ako se ne varam tada je bilo dopušteno oploditi 3 js, ovaj sada spominje 2 !).
    Srećom smo bili u mogućnosti otići van u SLO i tamo smo i odradili uspješan postupak...ovdje sam u ovoj godini u 10 mj. odradila 3 full stimulirana postupka. Dobivala u prosjeku 7-9 js dobrih za ICSI (2-3 bi bile nezrele)...nažalost oplodnja nam je bila oko 50% (cca 4 embrija), a do blastociste došlo samo 15% (1-2 blastice/morule) od tih oplođenih. Drugim riječima nemam nikakve hebene šanse za uspjeh ako ograniče oplodnju na 2 js!!!
    Definitivno odustajem od postupka u HR ako bude takav zakon, hoćemo li opet ići van još ćemo vidjeti...
    Fuj, fuj...žalosno i sramotno - sram me države u kojoj živimo i zadrtih ljudi/glava kojima joj upravljaju (upravljat će)

  46. #146
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Građani koji žive od svog rada, nezaposleni građani, siromašni građani kakvim nas voli nazivati mogžebitni budući ministar A. Ć. čine većinu stanovnika ove zemlje, oni bi se mogli se pozdraviti sa zdravljem, s liječenjem... ako imaju dijagnoze neplodnosti i radi toga trebaju medicinske postupke kako bi imali dijete, mogu odustati od liječenja i šanse za djetetom zato jer ne mogu platiti liječenje u inozemstvu?

    E, pa budući ministre, očekujte bunt građana.
    A kako stoje stvari i više od bunta.
    Samo jedno pitanje-a gdje je struka? Hoće li šutjeti i pokrivati se ušima (čast rijetkim iznimkama) kao i 2009?
    Posljednje uređivanje od amazonka : 01.01.2016. at 22:13

  47. #147
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Amazonka e to bas i mene zanima- bas me zanima npr sto ce sada prof. Vrčić koji je 2009. šutio, 2012. tvrdio da je dovoljno 8 js, pa onda kroz koji mjesec je idealno 12 js, ono ko na placu. Bas me zanima sta ce sada reci na tezu svog kolege iz Petrove i 2 js.

  48. #148
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    prva stvar ne koju sam promislila da ce se dogoditi s promjenom vlasti je nas mpo zakon... grozota. nisu ni dosli a bas taj zakon i promjena imena par ministarstava im je goruce pitanje. nadala sam se stvarno da se necemo vracati u crno doma milinovicevog zakona i da necemo svi opet pakirat kufere za vani ali ocito sam se prevarila. nije svaciji problem isti i ne iziskuje svatko od nas jednake stimulacije,medicina je napredovala i u liječenju svega (srce,mozak,bubrezi) svatko zeli najbolje lječenje i najbolji tretman koji je moguci e pa pustite i parove koji se bore s neplodnošću da se liječe na najbolji mogući način i nemojte im uskračivati liječenje!
    Želim svu sreću svima koliko god da vas ima te da vam godina Nova donese najljepši poklon....

  49. #149
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    Amazonka e to bas i mene zanima- bas me zanima npr sto ce sada prof. Vrčić koji je 2009. šutio, 2012. tvrdio da je dovoljno 8 js, pa onda kroz koji mjesec je idealno 12 js, ono ko na placu. Bas me zanima sta ce sada reci na tezu svog kolege iz Petrove i 2 js.
    E, to i mene zanima.

    Još me više zanima što će reći oni u privatnoj praksi.

    Jer ako nastane bežanija u susjednu Sloveniju, mislim da će većina morati staviti ključ u bravu.
    Naime, tko normalan bi pljunuo tolike novce za punktiranje samo dvije (da dvije, 2, dva dva, 2,) jajne stanice. Pa i oni najneupućeniji znaju da je to u 99 posto slučajeva osuđeno na propast.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Hoćemo li barem donošenjem novog zakona dobiti pravo na nove postupke?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •