Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 187

Tema: Što nas neplodne čeka ako se promijeni vlast................

  1. #1
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno Što nas neplodne čeka ako se promijeni vlast................

    neki je dan "procurila" lista imena mogućih/vjerojatnih ministara ako i nakon što HDZ dobije izbore.

    Ime koje se već dugo spominje kao mogući novi ministar zdravlja u HDZ-ovoj vlasti je Ante Ćorušić - ginekolog - onkolog na Petrovoj i ujedno protivnik modernih i suvremenih MPO metoda.

    Ante Ćorušić protivi se MPO postupcima za žene bez partnera, protivi se zamrzavanju embrija, itd. - a uglavnom svi ovdje znamo što to znači - ponovno mogućnost uvođenja najrestriktivnijeg MPO zakona u Europi - isto ili slično što smo već vidjeli 2009. kad smo imali loš zakon koji je mnogima ograničavao liječenje i mnoge nas tjerao na liječenje u inozemstvo.

    Stoga pacijenti(ice) - budite na oprezu, još je 2015. sigurna u smislu raspoloživosti mogućnostima optimalnog liječenja neplodnosti u Hrvatskoj - bar što se tiče zakonskog relativno liberalnog okruženja, nakon toga nas možda opet slijedi borba protiv novog zakonskog prijedloga koji će valjati spriječiti. I nemojte trpati glavu u pijesak - mali dio vas će zatrudniti do tada - statistički većina ipak neće i trebati će i dalje MPO postupke - moderne i liberalne koji će vam omogućiti veću uspješnost i učinkovitost.

  2. #2
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Mogući kandidat HDZ-a za ministra zdravstva, profesor Medicinskog fakulteta u Zagrebu, predsjednik Hrvatskog društva za ginekologiju i opstetriciju, čovjek s neskirvenim političkim ambicijama, više puta se javno jasno deklarirao kao protivnik liječenje metodama medicinski potpomognute oplodnje:

    'Zakon o umjetnoj oplodnji najveća je tragedija hrvatskog naroda nakon Jasenovca i Bleiburga'
    http://www.jutarnji.hr/hdz---novi-za...urga-/1040189/

    http://www.glas-slavonije.hr/171515/...ca-i-Bleiburga

    "... ginekolog Ante Čorušić smatra netočnom tvrdnju predlagatelja zakona da on pridonosi pronatalitetnoj politici jer se, rekao je, godišnje u Hrvatskoj rodi 42 do 43 tisuće djece, a samo jedan do 1,5 posto začeto je umjetnom oplodnjom.

    Po njegovim riječima, država za takve postupke izravno izdvaja 45 milijuna kuna, a bilo bi bolje da taj novac usmjeri za pomoć obiteljima s više djece i za potporu za svako novorođenče.
    http://www.jutarnji.hr/referendum-za...o-mpo/1039672/


    http://www.vecernji.hr/hrvatska/zena...plodnju-915887

    Biste li kao ministar zdravstva mijenjali Zakon o medicinski potpomognutoj oplodnji?

    Samo u smislu zamrzavanja embrija jer zamrznutim embrijem se može manipulirati. To bih kvalitetno uredio. Ne bih dopustio ni da žene koje žive same mogu ići na umjetnu oplodnju

    Zašto im to ne biste dopustili?

    Zato što mi to nije normalno.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 31.08.2015. at 20:03

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Ja ovo čitam i ne vjerujem, pa jel to stvarno moguće??!! Ima li još kakvih članaka na tu temu, o tom "liječniku"?? Bogu hvala imam troje prekrasne dječice, rođene prirodnim putem, ali naprosto mi je degutantno da postoji i najmanja mogućnost da na vlast dođe netko tko je u stanju reći ovako nešto Neka svrati malo na Rodin portal, neka pročita priče žena i njihovu borbu da postanu majke, meni se srce kida od boli kada vidim sa kolikom strepnjom, tugom i boli se te ženice moraju nositi da bi ostvarile ono što bi im trebalo biti prirodno od Boga dano...

  4. #4
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Obzirom da je vrlo izgledno da ce nam se HDZ ponovo vratiti na vlast- i nas ce vratiti u crno doba MPO-a.
    Slijedi nam teška bitka koju smo već jednom prošli.

  5. #5
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto im to ne biste dopustili?

    Zato što mi to nije normalno.
    Ideš, koji argument! Moja 4-godišnjakinja zna bolje od toga.

    Nažalost, dolazi nam opet takvo vrijeme, vrijeme u kojem su željena djeca neželjena, vrijeme u kojem će nečiji svjetonazori i odluke tipa "zato jer sam ja tako rekao" definirati mogućnosti liječenja i time životne priče MPO pacijenata. Nažalost nikada nismo dobili i nećemo dobiti prave statistike iz Milinovićevog doba koje će pokazati koliko parova je tada zakinuto da optimalno liječenje, pa i za roditeljstvo.

    Nadam se da će mlade forumske snage prepoznati ozbiljnost problema i da neće pognuti glave.

  6. #6
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Ne daj bože da se opet moramo vraćati unatrag i da se opet moramo natezati za nešto što je civilizacijski doseg.

    Također pozivam mlade forumašice da se dobro informiraju o događajima iz 2009.

  7. #7
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Opet ce nas nazivati ubojicama jer si omogucavamo vece sanse sa zamrzavanjem embrija.

  8. #8
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Predsjednik HDZ-ova odbora za zdravstvo, prije tri godine u medijima se je "proslavio" svojim poimanjem prava siromašnih građana na zdravstvenu zaštitu:


    "Jednostavno, ne možemo imati svi jednako pravo na jednaku uslugu. Moramo narodu reći istinu da onaj tko ima više i više uplaćuje u pojedine fondove zdravstvenog i socijalnog osiguranja će imati bolju skrb"

    Bogati moraju dobiti bolju skrb, a sirotinji standardna zaštita

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/h...ta/636218.aspx

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Zaista ne znam jeli ovo za smijati se ili za plakati...

  10. #10
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Za plakati, samo za plakati.

  11. #11
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da, ovo je strašno, ali od plakanja nema koristi.
    Treba se boriti za svoja prava. Jedno od njih je i pravo na liječenje u skladu s znanošću, a ne sa svjetonazorom (i to ne vlastitim).

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Upravo tako Mojca! Iskreno, ne razumijem u čemu je problem kod MPO-a, a da vrijeđa moralne osjećaje dotičnog? Zaista nisam u toj problematici niti se razumijem, zašto bi nekome smetalo nešto što je pak nekom drugom jedini način da dobije dijete? Baš bih voljela da stavite još neki link gdje "glavešine" obrazlažu svoje stavove i svjetonazore. Meni je to zbilja van svake pameti. Pa zaboga ne može se MPO promatrati sa stajališta Crkve, morala ili nečeg takvog kada živimo u zemlji gdje nisu svi ljudi katolici, niti istih moralnih gledišta. A svima im je zajedničko da žele bebu, ono najvrijednije što čovjek može dobiti, pa od kuda nekom pravo da im uskrati taj dar??!!

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Treba ih opaliti izjavama o pronatalitetnoj politici.

    Ako se boje pada nataliteta, pa nek omoguće sve što treba parovima kojima treba liječenje neplodnosti.

  14. #14
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    I evo nam opet “cuvara frizidera“. Samohrane majke ionako ne mogu na MPO, a novce koje bi preusmjerio treba prvo imati. Kako i sada vlada stednja u drzavnim klinikama i obzirom da se lijecenja parova kojima je potrebna donacija ne financira u cijelosti i nije omogucena u Hrvatskoj malo je toga sto moze preusmjeriti. Doci cemo do toga da ce se lijecenje svesti skoto pa na prirodnjake.
    A o tome sta je nekome normalno, moralno i iz vjerskih uvjerenja prihvatljivo me zaboli glava istog trena. Placanje zastupnika da vijecaju i opet oko promjena zakona je jako pametno potrosen novac. Uf, krasna nam je drzava

    Sent from my Nokia_X using Tapatalk

  15. #15
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj pak prvotno napisa Vidi poruku
    I evo nam opet “cuvara frizidera“. Samohrane majke ionako ne mogu na MPO, a novce koje bi preusmjerio treba prvo imati. Kako i sada vlada stednja u drzavnim klinikama i obzirom da se lijecenja parova kojima je potrebna donacija ne financira u cijelosti i nije omogucena u Hrvatskoj malo je toga sto moze preusmjeriti. Doci cemo do toga da ce se lijecenje svesti skoro pa na prirodnjake.
    A o tome sto je nekome normalno, moralno i iz vjerskih uvjerenja prihvatljivo me zaboli glava istog trena. Placanje zastupnika da vijecaju i opet oko promjena zakona je jako pametno potrosen novac. Uf, krasna nam je drzava

    Sent from my Nokia_X using Tapatalk






    Citiraj pak prvotno napisa Vidi poruku
    I evo nam opet “cuvara frizidera“. Samohrane majke ionako ne mogu na MPO, a novce koje bi preusmjerio treba prvo imati. Kako i sada vlada stednja u drzavnim klinikama i obzirom da se lijecenja parova kojima je potrebna donacija ne financira u cijelosti i nije omogucena u Hrvatskoj malo je toga sto moze preusmjeriti. Doci cemo do toga da ce se lijecenje svesti skoro pa na prirodnjake.
    A o tome sta je nekome normalno, moralno i iz vjerskih uvjerenja prihvatljivo me zaboli glava istog trena. Placanje zastupnika da vijecaju i opet oko promjena zakona je jako pametno potrosen novac. Uf, krasna nam je drzava

    Sent from my Nokia_X using Tapatalk


    Sent from my Nokia_X using Tapatalk

  16. #16
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Nesto me zeza mob. Sorry na duplanju

    Sent from my Nokia_X using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od pak : 02.09.2015. at 10:55

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    227

    Početno

    uvijek nešto kontra nas ...... samo nam još to treba........

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Treba ih opaliti izjavama o pronatalitetnoj politici.

    Ako se boje pada nataliteta, pa nek omoguće sve što treba parovima kojima treba liječenje neplodnosti.
    X

    Ljudi koji prođu svu bol, strepnju, patnju i iščekivanja (o propuštenim prilikama, kiretažama i ostalim bolnim temama uopće neću niti počinjati) koja sa sobom donose postupci umjetne oplodnje, su svakako ljudi koji ŽELE dijete, ljudi koji će ga sigurno VOLJETI i BRINUTI o njemu... Ne želim nikoga uvrijediti, svatko ima pravo na izbor, ali dok god se u bolnicama izvode abortusi, apsolutno sam protiv ikakvih ustezanja ljudima da ostvare pravo na ŽIVOT, na dijete, na sreću i radost koja im nije omogućena zakonima prirode... Bude li ikakvih prosvjeda ili inicijativa na tu temu, svakako ću se rado odazvati i znam dosta ljudi iz moje okoline koji će me u tome podržati!!!

  19. #19
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Ako se ovi ponovno dočepaju vlasti biti će nam i gore nego 2009. Mili je bio tudum, a ovaj kakti zna o čemu priča I opet se vraćamo u vrijeme kad ćemo se svi morati dignuti na noge, najviše ove mlade buduće majke koje nisu sigurne hoće li ikad okusiti čari majčinstva.

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    snekica slazem se s tobom da cemo se debelo morati postaviti na noge i dignuti malo vise glas nego je to uobicajeno

  21. #21
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,136

    Početno

    Upravo sam na TVu vidjela K. Miletica, govori o dostupnosti mobilnosti. Bilo mi je uzasno cudno da on govori nesto sto mi je prihvatljivo. Toliko je zlih rijeci izaslo iz njegovog stozera na naš račun. I premda nisam već dugo u MPO svemiru, zgrcio mi se zeludac od pogleda na tu osobu.

    Zato sam i zavirila na ovaj pdf i drago mi je da se pocelo pisati o problemima koje nam je radila Milinoviceva ekipa. Cure drzite se! Ako Ćorušić bude ministar, bit ce grdo za MPO.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 16.09.2015. at 08:10

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    cure imam jedno pitanje. Ako kojim slucajem dode do promjene na vrhu i ako se promijeni zakon dal se nakon toga moze ponovno u postupke preko hzzo? Pitam jer smo ja i jedna kolegica debatirale oko toga. Ja sam joj rekla da moze opet u postupke a ona meni veli da ne moze. Koja je od nas u pravu?

  23. #23
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,136

    Početno

    Moze se odgovoriti samo na temelju iskustva iz 2009. Moglo se i dalje, ali uz nebulozna ogranicenja koja su diskriminirala veci broj pacijenata. Npr. mene.

    Ćorušić je bio hard core struja, tako da ne znam kakve ce on izmjene predlagati i kako ce se postaviti lijecnici i vi pacijenti, hocete li se izboriti za svoja prava, lijecnici na rad, odnosno pacijenti za lijecenje neplodnosti.

  24. #24
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,136

    Početno

    Znaci, npr. nije se postupalo optimalno za pacijenta prema preporukama ESHRE-a, vec se radila podstimulacija i bacale su se jajne stanice do kojih se krvavo dolazilo. Nisi smio po postupku manipulirati s vise od 3 stanice. Nakon pokusaja oplodnje 3 kom, nekad si dobio 1, nekad 3, nekad 0 embrija. A punktirali su ti npr 8 stanica pa bi ti 5 bacili. S nekim plitkim "moralnim" obrazlozenjem.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Ovih su ludiji od nasih kojih cu dati besplatno ivf i za trece i za cetvrto dijete a nas sto se borimo za prvo daju samo tri obidi

  26. #26
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Protivnici liječenja neplodosti metodama medicinski potpomognute oplodnje često koriste ponavljauće neistine o medicinski potpomognutoj oplodnji. Ovaj letak odličan je izvor znanstveno utemeljenih činjenica kojima svi mi možemo senzibilizirati okolinu za ovu tematiku.

    Letak "Istine i laži o medicinski potpomognutoj oplodnji"

    http://www.roda.hr/uploads/neplodnos...5%BDI_2012.pdf


    Link na forumsku temu:
    http://forum.roda.hr/threads/74614-I...nutoj-oplodnji
    Posljednje uređivanje od Inesz : 22.09.2015. at 07:56

  27. #27
    reny123 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    894

    Početno

    Vidjele Jelića, gradonačelnika Karlovca na predizbirnom skupu?Opet smo ubojice. Uputila sam mu prosvjednu notu da nas ne koristi u svoje jeftine političke svrhe.

  28. #28
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Je reny123, vidjele Damira Jelica i cule njegovu poznatu retoriku...

    Evo i link na temu:
    http://forum.roda.hr/threads/88914-H...utoj-oplodnji?

  29. #29
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Narodu ne nude ama baš ništa, nemaju nikakav gospodarski program pa im nude jeftinu demagogiju, na štetu najosjetljivije skupine-onih kojih ne mogu postati roditelji, osim pomoću MPO-a.

    Ne želim ni pomišljati da nas mogućim dolaskom Ćorušića na ministarsko mjesto čeka ista priča kao i 2009. Neplodne parove će se opet stigmatizirati i praviti od njih građanima drugog reda.

    Zapravo, da Milinović je u odnosu na ovoga čisti liberal.
    Posljednje uređivanje od amazonka : 11.10.2015. at 11:59

  30. #30
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ma meni smeta naslov...što nas čeka s promjenom vlasti? gdje je tu ako? čemu takva rezigniranost u startu,nije da nešto pratim politiku ali ono malo što vidim čini mi se da HDZ-u i ne cvjetaju ruže...a (nažalost ili možda na sreću u ovom slučaju) MPO populacija čini velik dio biračkog tijela! gdje je poziv na glasanje?

  31. #31
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Rezultati izbora vrlo su neizvjesni. Predlažem i molim adminicu da u skladu s tim promjeni naslov teme.

  32. #32
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Istina, rezultati su vrlo neizvjesni, razlika je jako mala...sve je moguće ali i nemoguće pa sam promijenila naslov.

    U svakom slučaju...treba biti jako oprezan i spreman na sve

    Nastavite...
    Posljednje uređivanje od amazonka : 11.10.2015. at 13:38

  33. #33
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    ma meni smeta naslov...što nas čeka s promjenom vlasti? gdje je tu ako? čemu takva rezigniranost u startu,nije da nešto pratim politiku ali ono malo što vidim čini mi se da HDZ-u i ne cvjetaju ruže...a (nažalost ili možda na sreću u ovom slučaju) MPO populacija čini velik dio biračkog tijela! gdje je poziv na glasanje?
    nije rezigniranost, ali je oprez ogroman i treba biti još i veći, posebice kada se na programskom skupu Domoljubne koalicije čuju poruke:

    "Imali smo hrabrosti kao domoljubna koalicija da se uhvatimo u koštac sa bitnim pitanjem života u nastajanju. Ubija se život u nastajanju u našoj Hrvatskoj. Kako je to moguće? To je početak kraja onome za što su naši branitelji dali živote. I tome treba reći dosta jasno i glasno."

    by Damir Jelić, karlovački gradonačelnik, kordinator Domoljubne koalicije za VII. izbornu jedinicu

    znamo što smo prošli za vrijeme Milinovića, barem onaj dio ekipe ovdje koji je dosta dugo u svemu ovome, znamo kako su i tada oni neki koji su mogli prozboriti jer su i sami bili MPO pacijenti dvolično postupili, o da, jako se dobro sjećamo jednog bivšeg ministra koji je ostao sjediti i šutke digao ruku i podržao prijedlog Milinovićevog restriktivnog zakona

    i iako MPO populacija čini jedan dio biračkog tijela, jer neplodnost kao dijagnoza bolesti pogađa i lijeve i desne i one centralne, pitanje je koliko je većina te MPO populacije osviještena što joj mogu donijeti posljedice zadiranja u prava liječenja, ukidanje optimalnih smjernica u liječenju i ponovni povratak u mračno doba MPO-a

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Možete li linkati neki članak o tome što točno njima smeta kod MPO?! Kako su uspjeli i branitelje tu ubaciti?! Koliko branitelja nije moglo dobiti dijete prirodnim putem? Zaista me zanima što se u MPO kosi sa moralnim načelima, ako netko ima prilike ubaciti kakav link zaista bih bila zahvalna!

  35. #35
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    evo par linkova da osvjeze pamcenje na ono sto je bilo izgovoreno u ne tako davnoj proslosti:

    http://www.jutarnji.hr/hdz---novi-za...urga-/1040189/

    http://m.tportal.hr/204231/Jelic-nij...leiburgom.html

  36. #36
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ako je suditi prema klimi rada u KBC Rijeka i ne oplođivanju zakonski dozvoljenog maximuma od 12 stanica pod izlikom da bi se time pravio 'višak smrznutih embrija' neki šefovi klinika su poprilično sigurni tko će doći na vlast.

  37. #37
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Ajme ljube, samo naslovi mi vraćaju grop u grlo. Sram, sram, sram ih može biti.

    Gospodine Jeliću, za prošli ste Uskrs od svojih sugrađana uzeli 18.700,00 kuna da ih se sjetite, vidim sve kod vas ima cijenu, pa da vas pitam koliko košta da o nama neplodnima ne razmišljate?!

  38. #38
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Treba ih opaliti izjavama o pronatalitetnoj politici.

    Ako se boje pada nataliteta, pa nek omoguće sve što treba parovima kojima treba liječenje neplodnosti.

    Bojim se da ekipa koja je u kandidaturi za pozicije u ministrstvu zdravlja ne misli tako.
    Koliko se sjecam oni su otvoreno govorili koliko se obitelji sa vise djece moze pomoci sa novcem koji ide za MPO.
    Tako da oni porast nataliteta vide na malo drugaciji nacin...

  39. #39
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    I meni se cini da bi mi, u odnosu na ono sto sad nude, doba Milinovica mogli smatrati procvatom
    A jeza me prodje samo kad se sjetim

  40. #40
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Znači postoji opet mogućnost da ćemo zbog mpo zakona po svoju bebu morati izvan države...sama pomisao na to mi je tragična.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Treba poticati ove što već imaju djecu, da nadoknade deficit ljudi koji djecu nisu u stanju imati???!!! Znači, ako ja na svoje troje rodim još jedno, to će usrećiti moju susjedu Ivanu koja ne može zatrudnjeti evo već šestu godinu, jer je natalitet u porastu... Ne mogu vjerovati... Idem još malo pretraživati tekstove, nisam upućena u problematiku, Bogu hvala imam troje zdrave djece dobivene prirodnim putem, ali kao majka suosjećam sa ženama koje taj osjećaj nisu spoznale, a od srca im želim da u tome uspiju!

  42. #42
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Mogući kandidat HDZ-a za ministra zdravstva, profesor Medicinskog fakulteta u Zagrebu, predsjednik Hrvatskog društva za ginekologiju i opstetriciju, čovjek s neskirvenim političkim ambicijama, više puta se javno jasno deklarirao kao protivnik liječenje metodama medicinski potpomognute oplodnje:

    'Zakon o umjetnoj oplodnji najveća je tragedija hrvatskog naroda nakon Jasenovca i Bleiburga'
    http://www.jutarnji.hr/hdz---novi-za...urga-/1040189/

    http://www.glas-slavonije.hr/171515/...ca-i-Bleiburga

    "... ginekolog Ante Čorušić smatra netočnom tvrdnju predlagatelja zakona da on pridonosi pronatalitetnoj politici jer se, rekao je, godišnje u Hrvatskoj rodi 42 do 43 tisuće djece, a samo jedan do 1,5 posto začeto je umjetnom oplodnjom.

    Po njegovim riječima, država za takve postupke izravno izdvaja 45 milijuna kuna, a bilo bi bolje da taj novac usmjeri za pomoć obiteljima s više djece i za potporu za svako novorođenče.
    http://www.jutarnji.hr/referendum-za...o-mpo/1039672/


    http://www.vecernji.hr/hrvatska/zena...plodnju-915887

    Biste li kao ministar zdravstva mijenjali Zakon o medicinski potpomognutoj oplodnji?

    Samo u smislu zamrzavanja embrija jer zamrznutim embrijem se može manipulirati. To bih kvalitetno uredio. Ne bih dopustio ni da žene koje žive same mogu ići na umjetnu oplodnju

    Zašto im to ne biste dopustili?

    Zato što mi to nije normalno.[/QUOTE]

  43. #43
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Mislim da bi umjesto ovako svesrdnog političkog agitiranja bilo bolje krenut u borbu za MPO unutar mogučih pobjedničkih stranaka, jer niti ovaj trenutni zakon nije ono što su kukurikavci obečavali pred prošle izbore i tako vas navukli da budete njihova besplatna propagandna mašinerija i biračko tijelo. Kad se sve sagleda puno obečanja bez rezultata.
    Ja sam svoju borbu vodila i prije Milinovića i prije ovih sada. I imala sam preko 38 koja je tada bila dobna granica, nije bilo zamrzavanja na SD... i bila sam u 18 raznih postupaka...
    Bila sam protiv Milinovićevih manipulacija i muljanja, ali bome i ovo je daleko od dobrog i nisu zaslužili niti glas.

    Zapravo mi je grozno da se jedan super forum pretvori u politički...

  44. #44
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Lidali, reci mi molim te jesam li te ja to krivo shvatila ili ti ovo doživljavaš kao agitiranje za SDP?! Ovakve teme zagađivanjem Rodinog foruma?

  45. #45
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Ovakvim načinom da - tako je bilo i prije 4 godine. Da se razumijemo, nisam HDZ-ovka ako si to mislila. I jako me bilo iritiralo i prije na koji način su se prema MPO odnosili Petirka i svi njoj slični, ali kad se samo sjetim zagovaranja za Opačićku i Mrsića pred zadnje izbore jer oni su tako velikodušno obećavali sve i sva...

  46. #46
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Ne, nisam mislila da si HDZ-ovka; valjda je u mom mentalnom sklopu nespojivo ići na mpo i glasati za HDZ Ali eto, jedan Bajs nije imao takav problem....

    Ja ovo ne vidim kao agitiranje za ikoga, već upozorenje na ljude koji su nama (meni osobno) uskratili majčinstvo i koji će, ako dobe priliku, to isto raditi jednoj drugoj generaciji parova. Vidim ovo kao podsjetnik na ne tako davnu prošlost, kao nešto s čime se nažalost opet možemo susresti.

    Trenutni MPO zakon je daleko od savršenog, Rode sve ove tri godine od donošenja istog ne šute o tome i ne glade raznim ministrima i doktorima ego tapšući ih po ramenima, ali u usporedbi s Milinovićevim ovaj je zakon znanstvena fantastika.
    Posljednje uređivanje od BigBlue : 11.10.2015. at 23:25

  47. #47
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Da, bojim se da zaista nema smisla razgovarati sa potencijalnim kandidatima koji su vec prije otvoreno rekli da ne podrzavaju MPO nego ga samo toleriraju ( onoliko koliko moraju).

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    31

    Početno

    Nova sam u MPO.. Što se tiče ove teme, nadam se da će biti neko sučeljavanje pa da vidimo kakvi su sada stavovi vodećih ljudi stranaka.

  49. #49
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj Lidali prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da bi umjesto ovako svesrdnog političkog agitiranja bilo bolje krenut u borbu za MPO unutar mogučih pobjedničkih stranaka, jer niti ovaj trenutni zakon nije ono što su kukurikavci obečavali pred prošle izbore i tako vas navukli da budete njihova besplatna propagandna mašinerija i biračko tijelo. Kad se sve sagleda puno obečanja bez rezultata.
    Ja sam svoju borbu vodila i prije Milinovića i prije ovih sada. I imala sam preko 38 koja je tada bila dobna granica, nije bilo zamrzavanja na SD... i bila sam u 18 raznih postupaka...
    Bila sam protiv Milinovićevih manipulacija i muljanja, ali bome i ovo je daleko od dobrog i nisu zaslužili niti glas.

    Zapravo mi je grozno da se jedan super forum pretvori u politički...
    moram priznati da na nikakvo agitiranje iz ranijih postova nisam naišla, osim na upozorenje novim generacijama MPO pacijenata na to s čime će se eventualno morati susresti i boriti...

    mi koje smo prošle Milinovićev i Ostojićev zakon razliku smo osjetile na svojoj koži, svome zdravlju i svojim financijama i bilo bi zaista neiskreno reći da nije bilo razlike

    osobno namam nikakv motiv agitirati ni za koju političku opciju, ali s medicinskog stajališta i iz vlastitih cipela pacijentice s dijagnozom teškog PCOS-a mislim da imam puno pravo ukazati na ono što nikako nije bilo dobro u vrijeme Milinovićevog zakona, s obzirom na dijegnozu i uvijek izrazito jakog OHSS-a nakon stimulacije, vraćanje embrija u svježem stanju (jer se nisu smjeli zamrznuti) uzrokovalo je bilo uvijek stanje po život opasne hiperstimulacije i naravno da to nisu bile nimalo dobre okolnosti niti za zdravlje, niti za trudnoću

    tek sa zakonom dozvoljenim FET-om susrela sam se s liječenjem koje je zlatni standard u ovakvim okolnostima

    da li će netko ukazivanje na medic. činjenice i zalaganje za optimalno liječenje nazvati političkom agitacijom ili ne, u principu je nebitno ako ćemo mi pacijenti s problemom neplodnosti dobiti optimalno liječenje, koje neće ugroziti nas i našu eventualnu trudnoću

    i rekla bih da stvarno ne bi bilo fer ne napomenuti da se svo ovo vrijeme ukazivalo i na manjkavosti ovog zakona, na rezultate, na slabe stimulacije po bolnicama, dobnu granicu, nepostojanje Registra, Banke spolnih stanica... radilo se na tome i pisalo puno:

    http://forum.roda.hr/threads/80273-K...te-li-smrzlica

    http://forum.roda.hr/threads/77209-P...vaša-iskustva

    http://forum.roda.hr/threads/78305-M...ira-Mijenjajte!

    http://forum.roda.hr/threads/85375-2...a-teret-HZZO-a

  50. #50
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    MPO nije političko pitanje, MPO je pitanje prava na liječenje i drugih ljudskih prava.

    Nadali smo se da MPO nikad više ne bude političko pitanje i vrela pedizborna tema.

    Ali, evo:

    ŽESTOKA RETORIKA NA HDZ-ovom SKUPU U KARLOVCU ‘Vladajući su se opredijelili za ubijanje života u nastajanju kroz Zakon o medicinski potpomognutoj oplodnji’

    http://izbori.jutarnji.hr/zestoka-re...nutoj-oplodnji

    I sad, kako bi linkanje ovog sadržaja, ali i ostalih sličnih sadržaja unatrag nekoliko godina koji najavljuju zabrane i ograničenja u zlatnom standardu liječenja neplodosti, predstavljali političku agitaciju?

    Političke opcije koje MPO smatraju grijehom, moralno nedopustivom radnjom, ubijanjem i genocidom, koji su za zabranu ili bitno ograničavanje mpo-a, rado i često s velikim žarom i monstruounom retorikom istupaju s temom MPO-a i na taj način privlače glasačko tijelo. I opet su krenuli na taj način.

    MPO aktivisti bi sad trebali što? Na forumu se ne javljati dok traje predizborna kampanja? Politika me zanima onoliko koliko može učiniti na postizanju boljeg i humanijeg društva, društva u kojem će se, između ostalog, mogći ostvariti najbolje moguće mpo liječenja. I što da sada kao žena koja je postala majka pomoću mpo-a, kažem:

    U redu je da se onima koji se bore ili će se boriti za roditeljstvo zabrani ili bitno ograniči pravo na mpo?

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •