Pozdrav.
Naime ovo mi je prvi put da pišem na ovakom forumu, al u carstvu informacija sam izgubljena. Moja prica ide ovako . imam 21godinu i sada sam već trudna 12tj . otac djeteta je strani državljanin koji je napravio budalu od mene , ali to je vec nebotno i umjesto podbačaja odučila sam zadržati bebu. On ubrzo odlazi iz Hrv. Ja sam trenutno zadnja godina faksa ,ali termin mi je u 3mjesecu , sto je daleko od završetka akademske godine koja traje do 7mjeseca.
Moje pitanje vama, iskusnim već rodama je : 1. Kakve imam sva prava kao samohrani roditelj pri tome i redovni sam student.
2. Alimentacija? S obzirom da je on državljanin SAD-a
3. Jeli moguće da ja to dijete odgajan sama bez fizičke pomoći mojih i pri tome završava faks?
4. Nemam pojma sto još trebam pitati jer sam zbilja izgubljena , ali želim se za ovo dijete borit. Prvo gledam opcije gdje cu moći sama a onda se tek obratiti mojoj obitelji. Nisam ga mogla podbaciti iako sam od prvog trena znala da sam sama u ovome ,da ja i on nikad nećemo biti skupa ili da ce on biti dio naših života. On je kukavica .

Roditelje nemam, oboje su preminuli. Imam bracu i sestre , no molim vas za pomoć ako postoji bilo koja šansa da ja to dijete rodim u gradu gdje studiram i sama odgojim bez da se vraćam doma k mojima, jer vjeruje mi svi kažu da su uz mene ali po njihovim pravilima samo . :/