Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 64 od 64

Tema: Nevjencana zajednica i krstenje djeteta

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    htjedoh samo reći, moj muz ne bi poludio da matija nosi moje prezime.
    rekao je da mu je to nebitna stvar u zivotu.
    ali, ja nisam htjela.

  2. #52
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Citiraj Virgo30 prvotno napisa
    Možemo se ponašati kršćanski i bez ulaska u crkvu, ali ima i nas koji kroz instituciju dobivaju nešto što nam je značajno, vrijedno, ugodno i na kraju, potrebno kao potvrda neke svoje duhovnosti. Među jednima i drugima ima kukolja, zalutalih i bisera.
    Zelja mi je istaknuti ovo kao poantu. Zbog toga mi smetaju kvalifikacije jednih ili drugih kao ovakvih ili onakvih, a cesto zbog vrlo povrsnih razloga koje ne razumijemo jer se njima ne bavimo.

  3. #53
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Malo kasnim sa reakcijom, ali svejedno moram napisati- moj brat i ja smo djeca ro ditelja koji nisu vjenčani u crkvi. Kršteni smo u Makarskoj, te nam na krsnim listovima, a čak ni u knjizi krštenih (provjereno, vidjela kada mi je trebala potvrda za vjenčanje) nigdje ne piše da smo crkveno (niti bilo kako drukčije) nezakoniti.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Uh, puno sam toga pisala, pa izbrisala... odustajem od uzburkavanja voda.
    Nisam uspjela procitati izbrisanu raspravu, a bas bi rado.

    Ovakve teme rijetko ostanu u mirnom tonu, upravo zato sto se ljudi zesce bore za tudje i naucene ideje, nego za vlastite.

    Ja cu zato nastaviti sutiti.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    OGULIN
    Postovi
    157

    Početno

    Ok mogu li se ja malo ubaciti?
    Ovakava je situacija kod mene.
    Ja i MM isto nismo vjenčani u crkvi nego samo smo to obavili kod matičara jer naš dragi bivši velečasni nas nije htio vjenčati u crkvi zbog nekih njemu osobnih razloga oko dionica radia Ogulina gdje MM radi.
    To sam sada ukratko opisala e sada je došao novi velečasni i on nam kaže da se B ne može krstiti jer mi nismo vjenčani u crkvi.
    E a MM se toliko crkva zamjerila oko vjenčanja da i sada odbija da se vejnčamo u crkvi.
    E sada dali se Bruno može krstiti?
    Koliko ja vidim po vašim postovima da može ili?
    Anchie sorry ako sam malo skrenula s teme

  6. #56
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Prema iskustvu moje prijateljice, a na području grada Zg., naša kvartovska crkva pod koju spadamo nije htjela krstiti njenu djecu (isto su vjenčani samo na Općini), ali su zato franjevci htjeli...

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Ja sam isto "nezakonita".
    Krštena u katoličkoj crkvi, a kako mi starci nisu bili vjenčani u crkvi, oni su me u knjigu upisali običnom olovkom, i rekli starcima da će me podebljat kemijskom kad se oni vjenčaju u crkvi.
    E, ali moj sin je "zakonit".
    Kršten u katoličkoj crkvi, iako MM i ja nismo iste vjere, k tome sam ja "nezakonita", a vjenčani smo na Djevičanskim otocima u baptističkoj crkvi.
    Pa ti sad skuži njihove zakone.....

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Mislim da ce nesto Eurica pomoci da se krsti svako dijete koliko cujem. :/

    Nego, pitam se, zasto je onima koji ne idu u crkvu i opcenito se ne osjecaju kao katolici - vazno krstiti dijete?
    Meni to izgleda toliko nebitno da cak nemam niti otpor prema tome ako bi netko inzistirao. Krsten, ne-krsten moze biti vazno samo mojoj baki.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Ja sam isto "nezakonita".
    Krštena u katoličkoj crkvi, a kako mi starci nisu bili vjenčani u crkvi, oni su me u knjigu upisali običnom olovkom, i rekli starcima da će me podebljat kemijskom kad se oni vjenčaju u crkvi.
    Zamirem od smijeha zbog obicne olovke. Ovo mi je na nivou Luninog Morza :D

  10. #60
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ja ću samo, opet, po stoti put... Virgo 30 ... od riječi do riječi

  11. #61
    Mini me

    Početno

    Mi smo Vitu krstili ove subote. Ja nisam vjernik ali MM je. Nismo vjenčani u crkvi već civilno. Ovo je bilo za MM jako bitno !

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj Natasa30 prvotno napisa
    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Ja sam isto "nezakonita".
    Krštena u katoličkoj crkvi, a kako mi starci nisu bili vjenčani u crkvi, oni su me u knjigu upisali običnom olovkom, i rekli starcima da će me podebljat kemijskom kad se oni vjenčaju u crkvi.
    Zamirem od smijeha zbog obicne olovke. Ovo mi je na nivou Luninog Morza :D
    I meni je smiješno, čovjek bi pomislio da nije istina!

  13. #63

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    108

    Početno

    evo ja sam jucer zvala svecenika da mi krsti curicu i on je rekao da ne moze jer ja i muz nismo u crkvi vjencani. mi smo se vjencali u opcini i to njemu predstavlja problem. jako mi je stalo da mi se dijete krsti jer sam odgojena u vjeri i ja i muz a neda mi se sad opet prolazit kroz jos jedno vjencanje. grozno mi je to sto je crkva tako kruta i nije im stalo da dobiju jos jednog malog krscanina.
    izgleda da su male sanse da ce neki svecenik pristat na to

  14. #64

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    199

    Početno

    anice mi nismo uopce vjencani,djete je krsteno bez ikakvih problema.Probaj negdje drugdje ima njih i normalnih!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •