Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 95

Tema: Kada počnete s grijanjem?

  1. #1
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno Kada počnete s grijanjem?

    ... čim se temperature spuste ispod 20 C ili prvo neko vrijeme bebu oblačite u deblje slojeve odjeće?

    Dečko i ja inače trpimo do pravih zimskih dana, ali sada ću morati već sredinom devetog ako se ovakvo vrijeme nastavi jer je to za bebu dosta hladno.

  2. #2
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Kad nam postane hladno :D

    Vec dva dana oblacimo se ujutro i navecer u duge rukave uz obavezno pokrivanje nocu.

    Danas mi je doslo da cak malo i grijanje upalim, bura nas je dobro poderala.

  3. #3
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Bilo je hladno preko dana pa smo malo pripalili. A i ljepše je, komotnije, bez tih silnih slojeva odjeće. O kupanju da ne govorimo.. Bebice su male i ne kreću se puno pa se ne mogu ni ugrijati, a i lako se prehlade.. Nisam za čeličenje nimalo.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    I meni je sinoć bome došlo da ugijem malo radijatore, a moji više nisu tako male bebe. Sjećam se da mi je patronažna, a i majka, jednom rekla da ako je bebi nosić hladan, da joj je hladno... Nisam niti ja za čeličenje, moje su cure obje zimske bebe i redovito su imale bodiće, pidžamice, štramplice i po potrebi one debele termo čarapice sa pipcima. Kupala sam ih uvijek u prethodno dobro zagrijanoj sobi, sa zatvorenim vratima i prozorima i odmah nakon kupanja zamatala u bademantil ili debele dekice. Već od sredine devetog mjeseca umatala sam ih u one vreće za spavanje i do dana današnjeg mislim da je to najbolji "izum" za ugrijavanje bebica na spavanju ikad.

  5. #5
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    vama na kontinentu sigurno treba ugrijati makar navečer prostoriju u kojoj kupate bebu
    kod nas je još relativno ok preko dana, a noć i jutro su friški

    ja inače palim grijanje kad zahladi na način da ja mogu još bez njega al zbog bebe neka ipak grije...
    ako kužiš šta hoću reći
    bitno da je beba obučena kako treba, kad ide vani normalno isto pripaziti a po noći vreća za spavanje da se ne misliš jel se otkrila...

  6. #6
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Kod mene su u stanu trenutačno 24 stupnja. Danju je sigurno još koji stupanj više. Nije mi to još za grijanje.

  7. #7
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Nisam za celicenje nikako... Zatvorim sobu i upalim grijalicu kad se presvlacimo i navecer kad se kupamo.. nije nam bas toplo u stanu... preko dana je pokrivena dekicom a po noci bogme i jorgancic i dekica. Ozbiljno razmisljam o tome da vec upalimo grijanje al najavili su jos jedan topli tjedan pa kao odgadjam

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Imam "pametno" centralno plinsko etažno grijanje s termostatom. Sad ćemo ga tijekom rujna prebaciti na zimski režim, a onda se termostat brine dalje. Ako je ujutro manje od 18oC u stanu, grijanje se uključuje, a kroz dan ima podešeno da se pali malo prije nego djeca dolaze iz škole. Ni brige - ni pameti. To mi je bila najpametnija investicija u stan (bila sam trudna s prvim djetetom kad smo to obavili) i nikad nisam požalila. Kaže kolegica u čijoj ulici nema plina da nemamo pojma kak smo sretni... Oooo, imamo. Bila sam podstanar 20 godina i isprobala sve varijante grijanja. Ovo je najbolje. Dok su djeca puzala po podu, bilo je uključeno cijeli dan.

    Logistički dodatak: dok grijanje još ne radi (dok je na ljetnom režimu ili nije tako nisko da ga termostat kresne), a večeri su relativno hladne - ponekad uključimo infra grijalicu u kupaonici za večernje tuširanje. To sam radila i dok su bili bebe - kupanje nakon prvog-drugog mjeseca života u kupaonici.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.09.2015. at 08:27

  9. #9
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Grijanje palimo kad nam postane hladno; pojma nemam kad je to, sto se tice temperature. Mozda kad u kuci ne uspijemo postici temperaturu vecu od 17-18, a vani je, ono, za jaknu.

    Bebu sam oblacila neznatno toplije od sebe, za po kuci (rodjen je pocetkom prosinca, a temperature ovdje padaju od -10 do -40 zimi), a i za po vani. Tako ce biti i s drugom bebom, kojoj je isto termin u prosincu. Za zimu, za bebe, imam tanku vrecu od jednoslojnog flisa koja ide na obicnu pamucnu pidzamu, za proljece i jesen pamucnu, jednoslojnu, kao obican T-shirt. Ljeti i u ranu jesen - nista. To samo za bebe. Skroz pokretno dijete nije imalo nista, nece pokrivace.

  10. #10
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Evo, sad mi je odma' lakse kad vidim i da Peterlin spominje istu temperaturu.

    Zapravo sam mislila da sam to skroz izmislila.

  11. #11
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Nama se isto grijanje pali samo, kad temperatura padne ispod 20 u stanu. Tako smo namjestili i super funkcionira.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Sudeći prema jutrosnjoj temperaturi: treba poceti grijati. 8 stupnjeva! Brrrr

  13. #13
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Kod nas u Dalmaciji otkad je ova burica zapuhala ja ga oblačim u dugi rukav i zatvorene nogavice (inače je po onim vrućinama bio u kratkim rukavima i otvorenih nogavica nakon 3 tjedna). Preko dana mi je u dnevnom boravku koji je na jugu i ima dosta sunca i kad legne tu u dnevnom pokrijem ga nečim laganijim, a preko noći u sobi (koja je na sjeveru) ga pokrijem jorgančićem i dekom sad zadnjih dana.

  14. #14
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene su u stanu trenutačno 24 stupnja. Danju je sigurno još koji stupanj više. Nije mi to još za grijanje.
    Dodje kod nas preko dana i do 27, ali takva neka ledena bura već danima puše, primjećujem da i drugi hodaju u tankim dugim rukavima, tako da sinčić i ja nismo jedini.

  15. #15
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Jeste vi već počeli s grijanjem?
    Vidim da sam napredovala. Sad je već skoro studeni, a mi još nismo palili ništa. Ni sad još ne osjećam potrebu. Malo je chilly, ali se izdrži.

  16. #16
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ne

  17. #17
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Kod nas je u stanu 22, bez grijanja. To mi je malo prohladno, ali mi se ljetno oblačimo kada smo unutra.
    Zbog bebe malo do grijem spavaću pred spavanje sa klimom. Ali ako ostane ovako hladno upaliti ćemo centralno.

  18. #18
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Odaaaavno
    Ne cijeli dan
    Namjestili smo da se zagrije prije nego ustanemo i palimo jos oko 18 h
    Preko dana bas i ne, tek povremeno
    Ali mi volimo da je toplo, hodamo u kratkim rukavima
    I jos bitnije, beba je puno na podu pa mora biti toplo

  19. #19
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Meni ne smije biti ispod 24, inace cvokocem
    Samo je u spavacoj hladnije, a i curama malo proluftamo prije spavanja

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Centralno etažno na plin.

    Ne mislim puno o tome, imam automatiku. Termostat je na 21oC i programiran je na tjedni režim - radni dan ujutro od 5:30 do 7, popodne od 14 do 21 h. Noću se pali grijanje ako temperatura padne ispod 17, ali to je rijetko. Vikendom se pali kasnije. Ako nam je hladno, ručno podignemo temperaturu. Ako nam se čini da je prevruće, isto tako ručno spustimo. Termostat se sam vraća na programirani režim na početku idućeg vremenskog ciklusa.

    Ljeti je sustav na ljetnom režimu (samo topla voda, centralno grijanje isključeno).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.10.2017. at 10:43

  21. #21
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    I mi imamo plinsko etažno centralno i ove godine smo samo dva, tri puta nakratko "kresnuli" grijanje. Jednostavno još nije hladno u stanu i zaista nema potrebe. Ne pamtim kad smo zadnji put dočekali mjesec studeni bez grijanja, stvarno.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Upalim povremeno, npr kad se klinci idu kupati i ujutro prije nego ustanu. Ali kod nas su prozori uglavnom otvoreni na kip.

  23. #23
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    da znam pisati pjesme, napisala bih ljubavnu pjesmu gradskoj toplani
    to je moja velika ljubav
    malo manje se volimo kada dođu računi, ali ni jedna ljubavi nije bez mane

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Upalim povremeno, npr kad se klinci idu kupati i ujutro prije nego ustanu. Ali kod nas su prozori uglavnom otvoreni na kip.
    Ovak je i kod mene, sad kad je sunčano i toplo, grijanje je ugašeno, zadnje smo grijali par dana pred tjedan dana kad je bilo jako zima izjutra. Na poslu nam vruće, a četvero nas u maloj sobi.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    da znam pisati pjesme, napisala bih ljubavnu pjesmu gradskoj toplani
    to je moja velika ljubav
    malo manje se volimo kada dođu računi, ali ni jedna ljubavi nije bez mane
    Onda bi se moja "ljubavna" pjesma nadovezala na tvoju, a to bi bila sretna pjesma nakon prekida veze
    Preporodili se što se tiče grijanja otkako smo u stanu s vlastitim plinskim bojlerom. Manji računi, sami reguliramo temperaturu kako nam paše (npr. kuhinja sasvim lijepo zagrije dnevnu sobu), i - ono najvažnije - zrak je manje suh (uopće nema više potrebe za ovlaživačima zraka, a u starom stanu nam je to bila jedna od glavnih zimskih preokupacija).
    Da ne govorim kako smo nekad imali problema s isporukom računa iz HEP toplinarstva, ne jednom su nam "zaboravili" isporučiti račun pa onda slali opomene da nismo platili

  26. #26
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    da znam pisati pjesme, napisala bih ljubavnu pjesmu gradskoj toplani
    to je moja velika ljubav
    malo manje se volimo kada dođu računi, ali ni jedna ljubavi nije bez mane
    Ja bi se ima jedan lijepi izraz, da sam na toplani.
    Meni nije opcija ugašeno grijanje po noći, a to je koliko čujem na toplani.

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Zakaj misliš da je to loše? Mi smo godinama bili na toplani i ok mi je to. Ni sad novu ne grijemo

  28. #28
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Jelena, razliciti ljudi, razlicite preferencije
    recimo, dok ti beba pola noci place, a tebi u stanu smrzaona, jer toplana ne grije po noci
    pa ti se dijete izriga usred noci pa ga ne mozes istusirati - jer nema tople vode
    u starom stanu smo na pocetku bili na toplani i preporodili se kad smo uveli etazno
    i sa grijanjem, i sa racunima
    u novom stanu je naravno etazno i to je meni zakon
    Posljednje uređivanje od Ginger : 26.10.2017. at 12:55

  29. #29
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    I mi imamo plinsko etažno centralno i ove godine smo samo dva, tri puta nakratko "kresnuli" grijanje. Jednostavno još nije hladno u stanu i zaista nema potrebe.
    isto ovako

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    I mi imamo plinsko etažno centralno i ove godine smo samo dva, tri puta nakratko "kresnuli" grijanje. Jednostavno još nije hladno u stanu i zaista nema potrebe. Ne pamtim kad smo zadnji put dočekali mjesec studeni bez grijanja, stvarno.
    Ovo je istina, ali ja isto tako ne pamtim kad smo morali u rujnu paliti grijanje (kad je bio onaj potop - kišurina tjedan i dulje) tako da ... malo su bili veći računi za taj mjesec, a malo manji će biti za ovaj.

  31. #31
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    evo bas jutros sam palila grijanje, jer mi je bilo hladno kad sam ustala iz kreveta
    trenutno imam otvorena balkonska vrata, jer pici sunce i vruce mi je
    i zato je etazno super - palis i gasis po potrebi

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, razliciti ljudi, razlicite preferencije
    recimo, dok ti beba pola noci place, a tebi u stanu smrzaona, jer toplana ne grije po noci
    pa ti se dijete izriga usred noci pa ga ne mozes istusirati - jer nema tople vode
    u starom stanu smo na pocetku bili na toplani i preporodili se kad smo uveli etazno
    i sa grijanjem, i sa racunima
    u novom stanu je naravno etazno i to je meni zakon
    Topla voda u sezoni grijanja je topla i u noći kolko se sjećam, usput imala sam i ja bebe dok sam bila na toplani.

  33. #33
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja sam u Zagrebu kraće vrijeme živjela u stanu s grijanjem na toplani i preporodila sam se prelaskom na etažno plinsko. Ne znam je li još uvijek tako, ali tada je toplana previše i prejako grijala, zrak je bio suh i bilo je prevruće čak i uz otvorene prozore što mi je bilo uvijek potpuno suludo - grijati i luftati istovremeno.
    Peterlin, misliš na ovaj rujan, prošli mjesec? Mi nismo grijali, valjda je zgrada još uvijek bila topla od ljeta.

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Topla voda u sezoni grijanja je topla i u noći kolko se sjećam, usput imala sam i ja bebe dok sam bila na toplani.
    Je, osim u onom periodu kad su remonti.

    A tada ugriješ vodu za kupanje u vešmašini. Stanovnici N.Zagreba i drugih naselja koja su na toplani znaju sve trikove.

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam u Zagrebu kraće vrijeme živjela u stanu s grijanjem na toplani i preporodila sam se prelaskom na etažno plinsko. Ne znam je li još uvijek tako, ali tada je toplana previše i prejako grijala, zrak je bio suh i bilo je prevruće čak i uz otvorene prozore što mi je bilo uvijek potpuno suludo - grijati i luftati istovremeno.
    Peterlin, misliš na ovaj rujan, prošli mjesec? Mi nismo grijali, valjda je zgrada još uvijek bila topla od ljeta.
    Nije svejedno ni da li je stan okrenut na zapad (kao moja dnevna soba koja je uvijek topla) ili na sjever (kao kuhinja moje mame koju ne možeš zagrijati da se na glavu postaviš - prizemlje, mala zgrada od samo 8 stanova, iznad njih je stan trenutno prazan, stolarija stara i porozna.... ) Ima tu puno faktora.

  36. #36
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mi smo u kuci, vec neko vrijeme si upalim radijator u boravku ujutro. Popodne sunce ugrije sobu pa je ok.
    Malo zagrijem i malcevu sobu pred spavanje jer se igra po cijelom katu i vrata su mu uvijek otvorena pa se ohladi

    Ja kao i Ginger,meni mora biti barem 23 u prostoriji gdje boravim. Muzu je uvijek vruce pa ratujemo

  37. #37
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Topla voda u sezoni grijanja je topla i u noći kolko se sjećam, usput imala sam i ja bebe dok sam bila na toplani.
    nije, u nasem gradu nikad po noci nije bilo tople vode
    sjecam se i djetetovog rigoleta i svog tusiranja hladnom vodom u 5 ujutro
    Peterlin, svaka cast trikovima, al kad imas izvanrednu situaciju, to i nije neko rjesenje
    uostalom, masina je u wc-u, a kada u kupaonici...
    etazno je daaaaleko bolja opcija

  38. #38
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    a za potrebe bebe, grijali smo po noci klimom
    tako da mi je etaziranje grijanja u tom starom stanu bio pun pogodak
    a novi ionako idu s etaznim

  39. #39
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ja sam zimogrozna i ne osvrćem se na datume, nego na temp u stanu, a meni je hladno čim temp u stanu padne ispod 24, moja je optimalna temp. 26. Nedavno je bio neki člančić kako je muškarcima, u prosjeku, najugodnija temp 21-22, a ženama 24-25 mislim. Ja sam se preporodila dolaskom u ZG, a plinsko etažno je tome još dodalo (zasad, dok je s plinom sve OK). Centralno na toplanu je isto super, kad startaš od kud sam ja startala (ST, velik stan, jedna strana stana staklena stijena, a loša stolarija, učenje u rukavicama s otvorenim prstima, skakanje 10 min da bi se suočio s krevetom u sobi - a ta trauma se ponovno rodi svakog Božića... mislim, nosim dugu pernatu jaknu za ST Božić koja je uglavnom u svrsi "bademantila" za boravak u stanu). Ali, isto mi sad ne odgovara kad se sjetim da u Novom ZG-u iza 1 h nije bilo tople vode ili da, osim na NG, nije bilo grijanja noću osim kalorifera/klime.

    Na temp. u stanu utječe masu faktora - južna orijentacija traži kasnije grijanje, a niska, sjeverna, mračna ranije grijanje (tj.... da sam ja u tim prostorima ja bih tražila ranije grijanje), zadnji stanovi isto imaju drugi režim, pa ovisi o stolariji, izolaciji zgrade itd. itd.

    Plus, nisu svi isti, i objektivno, žena s manjkom željeza, s indeksom tjelesne mase komarca, nema iste potrebe kao npr. muškarac od 90 kg i neke srednje visine.

    Evo člančića (bebe se u tome ne spominju):

    https://www.tportal.hr/lifestyle/cla...-tome-20171014
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.10.2017. at 17:57

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    S početkom školske godine počela sam i sa povremenim grijanjem, uglavnom ujutro i ponekad naveče (blaženo etažno

  41. #41
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Mi vec neko vrijeme imamo namjesten termostat na 23.5. Moji su mali, ne zelim ih previse oblaciti,a hladno im bude,curka mi se pocne trest kad je ispod 23 u stanu. A i na podu su stalno (osim kad su na rukama). Po noci smo jedino na cca 22.
    Kad sunce ugrije, stan sam drzi temp pa mi ni grijanje ne radi, ali cim se pocne hladiti, bas se osjeti.
    To mi je najranije sto sam ikad upalila grijanje, da smo samo nas dvoje, palili bi tek kad padne ispod 20 u stanu.

    Danas smo bili na goljaku. Ja obukla bebe očekujuci razumnu temperaturu. Majko mila. Ukuhali i oni i ja. Bas ih treba obuci u ona debela odijelca i ispod lagano, jer moja filozofija slojevitog oblacenja nista nije postigla,osim unervoziti djecu.

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Je, osim u onom periodu kad su remonti.

    A tada ugriješ vodu za kupanje u vešmašini. Stanovnici N.Zagreba i drugih naselja koja su na toplani znaju sve trikove.
    ¸je živjeli smo u nz

  43. #43
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja sam odrasla na naftarici (a gušta kad je bura pa naftarica "povrati"; vani dere, a ti moraš luftati) pa na TA, a onda na peći na drva
    kad smo se počeli grijati na drva to mi je bila divota, gusana peć, naprijed staklo, drva pucketaju, toooplooo
    i ekološki najprihvatljivije
    i onda sam došla na toplanu
    i moram priznati da je to meni najbolje od svega
    em nema pilanja, cijepanja, vukljanja drva, čišćenja pepela
    (recimo moja mama još nije počela grijati, ok na moru nije baš hladno, ali da bi pasalo malo toplije bi, ali jednostavno joj se još ne da počet vukljati drva)
    em, što mi je najvažnije u najljepše, svugdje je jednako toplo
    i tek sada, nakon godina na toplani, vidim kako, kad odem mami zimi, budu temperaturne razlike, kraj peći vruućee, onda odeš u kupaonu, spavaću sobu, 5-10 stupnjeva manja temp
    ja toplanu volim
    i nikad mi nije bila hladna voda noću
    ujutro se dignem u toplo
    radijatori su mlaki do ponoći
    i kad sam putovala daleko na posao, kad sam se ustajala u 5 h nije mi bilo hladno
    imala sam bebu, ne sjećam se da nam je bilo hladno noću

    ali priznajem, etažno grijanje nisam probala
    možda bih se zaljubila i u njega

  44. #44
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    alex pa ako usporedjujes s ovim sto si navela, naravno da je toplana bolja, puuuuuuno bolja
    ali ni priblizno ko etazno, o racunima (bar nasima) da ne pricam
    a mi grijemo puuuno
    i da, tvoja i moja su dvije razlicite toplane, kod nas ne griju nocu i nema tople vode nocu (bar nije bilo tada, a sumnjam da je sad drugacije)

  45. #45
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ja bih mogla pjesmu napisati o centralnom, zahvalna sam životu u ZG-u što mi je otvorio jednu takvu divotu .... i teško sam prihvatila prelazak na plinsko etažno jer sam se bojala da će mi biti hladnije i da ću puno para pržit na plin. Međutim,sad ga obožavam jer u prijelaznim sezonama bi mi u NZG bilo zima pa bih klimu palila i uvijek bi se veselila kad bi prvi put čula klokotanje vode u radijatorima, to mi je ko mali praznik uvijek bio... a sad sam ja "direktorica toplane" i to mi je odlično, a računi nisu tako grozni (zasad, ako ovakve cijene ostanu).

    Vidim da su po Dalmaciji nikli norveški radijatori na struju i ljudi su s tim zadovoljni, ali treba probit onu psihobarijeru da griješ i kad nisi u stanu, tj. da je nešto uključeno kad te nema....

    Kako je s djecom, ne znam. I ja sam bila beba i preživjela sam te splitske "neuvjete"... ali jedva, meni je skoro pa cijeli period godine bio patnja, nije to do navike - ja se nisam mogla naviknut nikako i procvala sam doć' negdje gdje je svugdje jednako toplo. Pred par godina me oduševila Venecija jer sam mislila da je svugdje na Mediteranu stil "oli ti je hladno", ali tamo su i za Uskrs grijali, a na suncu je bilo za kratkre rukave... divota.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.10.2017. at 22:54

  46. #46
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Peterlin, kako se to grije vodu na veš mašinu pa s njom tušira? Kako to nisam skužila... daj reci, zlu ne trebalo, da se znam snać' ako je panika i muka i nevolja... da pospremim tu vještinu u "survival skills pack" ?

  47. #47
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Na moru.
    Ni ne razmišljam još o grijanju. Prozori otvoreni cijeli dan. Vani 14,5 stupnjeva u 22.22, a u kući 21. Ugodno.
    Norveški BEHA radijatori još spavaju ljetni san.
    Kad griju, namješteni su na 22 stupnja. Nama ugodno. , mi smo Primorci.
    Da su bebe u kući, bilo bi grijanja, naravno.

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Ja sam odrasla u kući s peći na drva, poslije i plin. Mada smo više kutiji drva, usput se kuhal ručak ili pekal kolac. Sobe za spavanje se manje više nisu grijale. Mi i sad sobe minimalno grijemo, noću nikako

  49. #49
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Aleks, koliko su vam racuni za grijanje?

  50. #50
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, kako se to grije vodu na veš mašinu pa s njom tušira? Kako to nisam skužila... daj reci, zlu ne trebalo, da se znam snać' ako je panika i muka i nevolja... da pospremim tu vještinu u "survival skills pack" ?
    Ne tuširaš se nego se okupaš. Zagriješ vodu u vešmašini (program na 40 stupnjeva, a kad se voda zagrije, izbaciš u kadu, pa se okupaš... možeš i na višu temperaturu, pa dodaš hladne...). To sam radila dok sam još stanovala u Utrini. Bilo je lako na starinskoj mašini koja nije imala elektroniku, ali znam i kako bih sada - kad zagrije, samo prekineš i okreneš na onaj program za istakanje vode. Jedino bih se morala sjetiti da cijev od vešmašine prebacim u kadu, jer sada imam poseban sifon za nju.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.10.2017. at 10:29

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •