Stranica 113 od 113 PrviPrvi ... 1363103111112113
Pokazuje rezultate 5,601 do 5,607 od 5607

Tema: Kako poništiti glasački listić

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Može li mi netko objasniti (potkrijepiti primjerom) priziv savjesti u dentalnoj medicini?
    Džizs, i to ima??? Što im kod liječenja zuba loše na savjesti stoji? Meni bi (da sam dr) izbjeljivanje i svi tretmani koji će te ostavit s trajno bolesnim zubima, samo da bi lijepo izgledao. Al više bi toga bilo u plastičnoj za na savjest.

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Valjda i Lidija Gajski ima priziv savjesti za cjepiva... ili za statine kod povišenog tlaka :/.

Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005

Početno

Moze li onda lijecnik npr Jehov svjedok imati priziv savjesti za davanje transfuzije pacijentu? I pri tome biti kirurg ili raditi u hitnij sluzbi?

Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Ne bih rekla da je to usporedivo, a ni moguće. Liječnici ne smije uskratiti pomoć koja čuva zdravlje/život, u skladu sa diplomom koju su stekli i stručnim i specijalističkim ispitom koji su položili.

Prije mi je usporedivo sa situacijom u zemljama u kojima je legalizirana eutanazija. Smije li se liječnik (recimo anesteziolog?) pozvati na priziv savjesti?

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Moze li onda lijecnik npr Jehov svjedok imati priziv savjesti za davanje transfuzije pacijentu? I pri tome biti kirurg ili raditi u hitnij sluzbi?
    Da.

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Moze li onda lijecnik npr Jehov svjedok imati priziv savjesti z
    Prije mi je usporedivo sa situacijom u zemljama u kojima je legalizirana eutanazija. Smije li se liječnik (recimo anesteziolog?)
    Ne znam kako je tamo to uredjeno, sigurno ne ako bas radi u onoj 1 jedinoj klinici u svicarskoj u kojoj je to moguce. U Africi se tradicionalno unutar plemena ne smije pomagati zeni koja zapne u trudovima... vjeruju da ju je demon zaposjeo i da to takp mora biti valjda. Isto ih tako valjda savjest navodi :/.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 07.07.2020. at 18:34

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Iza ovog su isli smajlici, al nije ulovilo... dobar primjer. Mozda lijecnici jehovini svejdoci bas namjerno idu u kirurge da zapravo sire aktivizam oko toga da transfuzija krvi bogu nije mila prema njihovoj vjeri.

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •