Stranica 107 od 122 PrviPrvi ... 75797105106107108109117 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,301 do 5,350 od 6068

Tema: Kako poništiti glasački listić

  1. #5301
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    traži se puno članova izbornih povjerenstava, barem u ZG, ako netko želi, nek proba nazvati primaju li još

    https://www.zgizbori.hr/site/kontakt/16

  2. #5302
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam ekonomist, niti pratim koliko bi se sto oporezivalo i na koji nacin, ali mi nije jasno kako mislis da bi bila oduzeta imovina? Ako imas 5 stanova u vrijednosti od milijun kuna, platis na svaki 1000 kn poreza mjesecno to je 5000 kn na imovinu od 5 milijuna kuna (to mi se cini dosta poreza, sumnjam da bi vise stavili). Ako ih rentas po 5000 kn, ti stanovi naravno mogu donositi prihode od na koje se takodjer plati porez, odrzavanje i sl., i rezije placa najmoprimac. Kakvo je to oduzimanje stanova?
    Ozbiljno? Samo 60.000kn godišnje? Ma prava sitnica. To je nikakvo oduzimanje. Ja ti predlažem da svake godine dobrovoljno obavezno uplatiš još 60.000kn u državni proračun jer si upravo izračunala da je to ništa i nikakvo oduzimanje. To što te osobe od toga dodatno zarađuju nije nikakav element u ovoj računici jer - kako si i sama rekla- na to već ionako plaćaju porez odvojen od ovog.

    Mislim - jasno mi je da je netko mogao zapit i popušiti zaradjeni novac, a drugi ga ulagati u nesto i promisljati, ali to je maltene slucajnost koliki ce porez biti u nekom periodu od 20 godina radnog vijeka kada mozes nesto steci.

    Kod nas se ni na dionice ne placa porez, muz je nesto bio istrazivao, pa je ispalo da je iste dionice puno povoljnije imati kod nas nego u Njemackoj, koja nije skandinavska zemlja.

    Stvarno mi je tesko suosjecati s takvim problemima.
    Kod nas se plaća porez na dividendu od dionica. Molila bih te točan link kako se to u Njemačkoj plaća porez na IMANJE dionica, što je ono za što se zalaže Možemo i RF - oporezivanje IMOVINE, jer o tome pričaju, ne PRIHODA OD IMOVINE
    Posljednje uređivanje od sillyme : 03.07.2020. at 07:41

  3. #5303
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Inace, zanimljivo nitko od velikih fanova Možemo nije objasnio je li oni misle da je sva imovina jednaka, pa će je jednako oporezivati (jedna izjava TT na temu oporezivanja ušteđevine iznad 100keur) ili će oporezivati samo “ultabogate” (za što nismo dobili definiciju) pa nitko sa jednim stanom vrednijih od 100keur neće biti oporezivan. Ili možda u njihovim očima “stan nije imovina” (svaka sličnost s jednim pok. političarem i njegovim izjavama je namjerna )

  4. #5304
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Jucer je Rada Boric u Dnevniku Nove tv rekla da uopce nije u planu oporezivati prvu imovinu, sam Tomasevic je rekao isto, da Mozemo nije za oporezivanje niti stanova i kuca u kojima ljudi zive niti viksi koje su si gradili, nego da govore o oporezivanju imovine s kojom se ostvaruje dobit. Bome moram priznat da sam imala iskrivljenu sliku o Rodi kao znatno lijevijem forumu, a ono vec danima se raspravlja jel ideja progresivnog oporezivanja, tako uobicajena u najsretnijim dijelovima svijeta, pljacka ili nije. Jedva cekam izbornu sutnju.

  5. #5305
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    1000 kn poreza mjesecno na stan koji van sezone mozes iznajmit za 300 eura mjesecno. Kome bi se to isplatilo? Takvim porezima bas stimuliras masovni turizam i izbacivanje stanara na ulice u sezoni.

    No, nije za odluku o glasanju bitno suosjeca li netko s vlasnicima vise stanova ili ne.

    Gospodarski programi stranaka su dovoljno vazni da bi bili jedan od kljucnih argumenata dati ili ne dati nekoj stranci/koaliciji glas. Kamo srece da su svim glasacima jedan od presudnih.

    Tako da, ja mogu sa Mozemo dijeliti stav o pobacaju, pravima zena, postupanju s migrantima, ali, ako mi je njihov gospodarski program neprihvatljiv, onda oni nisu moj izbor. Tim vise sto se u ovim gornjim stavovima podudaraju s jos stranaka koje imaju sansu uci u sabor. A i da nemaju sansu, meni nema veze.

  6. #5306
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Sasa, ali zasto je potrebno da glasaci nagadjaju o tome sto je Mozemo htio reci? Zasto to jasno ne pise? Koji ultrabogati? Koja je to definicija? Sto ce se oporezivati i kako?

    I i dalje mi je neprihvatljivo ovo pozivanje na blagostanje skandinavskih zemalja. Hocu vidjeti istrazivanje po kojem je njima blagostanje donijelo progresivno oporezivanje... a nije doslo kao posljedica blagostanja...

  7. #5307
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Stvarno nisam ekonomski strucnjak, ali ako imas prihod od iznajmljene nekretnine placas na to porez. naravno ako si posten pa to prijavis.

    sasa kako ide ona poznata ******* covjeka koji nije bio liberal u mladosti a konezrvativac u starosti

    mislim da se ne radi ovdje o ljevicarstvu, vec u nejasnoj ekonomskoj slici koje Mozemo daje u javnost. A dosta nas na ovom forumu je vec preslo iz godina kad se zalaze za liberalizam i di nas porezi pocinju svrbiti. jer smo ipak nesto stekli, a to jos puno nas otplacuje kreditima.

    I ne znam ko je napisao da na dionice se ne placa porez. to je istina ali se placa na dividendu. u RH jos nije uredjeno trziste kriptovaluta i na to se ne placa porez, koliko sam ja kao laik procitala i shvatila.

    edit: vidim da i Jadranka pise o nejasnoj ekonomskoj prezentaciji
    Posljednje uređivanje od spajalica : 03.07.2020. at 07:59

  8. #5308
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Al ne bi ni ja vise o Mozemo Sillyme, sto mislis o programu Fokusa/Pametnog...?

  9. #5309
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Jucer je Rada Boric u Dnevniku Nove tv rekla da uopce nije u planu oporezivati prvu imovinu, sam Tomasevic je rekao isto, da Mozemo nije za oporezivanje niti stanova i kuca u kojima ljudi zive niti viksi koje su si gradili, nego da govore o oporezivanju imovine s kojom se ostvaruje dobit. Bome moram priznat da sam imala iskrivljenu sliku o Rodi kao znatno lijevijem forumu, a ono vec danima se raspravlja jel ideja progresivnog oporezivanja, tako uobicajena u najsretnijim dijelovima svijeta, pljacka ili nije. Jedva cekam izbornu sutnju.
    Pa ako se tom imovinom ostvaruju dobit onda se oporezuje dobit. Ne imovina s kojom se ostvaruje dobit. Jer je to duplo oporezivanje. Normalne ekonomije eventualno oporezuju imovinu (kapital) koji NIJE u ekonomskoj funkciji generiranja ekonomske aktivnosti a ne penaliziranja iste. Samim time su mi još jednom potvrdili da o osnovama ekonomije pojma nemaju...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 03.07.2020. at 08:00

  10. #5310
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ovo sto silly pise o penalizaciji, ne znam je li se provodi ili bi se trebao provoditi na neodrzavana poljoprivredna zemljista i livade?

  11. #5311
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno nisam ekonomski strucnjak, ali ako imas prihod od iznajmljene nekretnine placas na to porez. naravno ako si posten pa to prijavis.

    sasa kako ide ona poznata ******* covjeka koji nije bio liberal u mladosti a konezrvativac u starosti

    mislim da se ne radi ovdje o ljevicarstvu, vec u nejasnoj ekonomskoj slici koje Mozemo daje u javnost. A dosta nas na ovom forumu je vec preslo iz godina kad se zalaze za liberalizam i di nas porezi pocinju svrbiti. jer smo ipak nesto stekli, a to jos puno nas otplacuje kreditima.

    I ne znam ko je napisao da na dionice se ne placa porez. to je istina ali se placa na dividendu. u RH jos nije uredjeno trziste kriptovaluta i na to se ne placa porez, koliko sam ja kao laik procitala i shvatila.

    edit: vidim da i Jadranka pise o nejasnoj ekonomskoj prezentaciji

    pa poanta je bas u tome da od novih opcija, jer o HDZu i SDPu i njihovim programima, koji se ionako slabo provode nema smisla, ja nisam vidjela TOCNIJE izracune. Tj Pametno svima obecaje ukidanje poreza, cisti Eldorado, samo mi nije jasno sto cemo i kako cemo onda sa zdravstvom i skolstvom, koje ja ne bih privatizirala, a bome vidimo kako se u tome smjeru vec ide. Nisam vidjela niti da je Zadomovinski pokret niti Most iznio tocne brojke. Radi se osvjetonazoru- i zastupanje lijevih gospodarskih ideja je isto stvar svjetonazora, koji ne mora svakom biti po volji. No tvrditi da je eto bas tu Mozemo omasilo jer su svi drugi predstavili jasne programe nije tocno. Ako je do poreza eno Pametno ce ukidati poreze. Doduse njihov strateg je osnivac Hrasta, ako ima onih kojima je i taj dio svjetonazora vazan, a Fokus je sacinjen od HNSovaca, koji ce kladim se, ako bude potrebno podrzati HDZovu vladu- pa kom je vazno. No nema poreza.

  12. #5312
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ako se tom imovinom ostvaruju dobit onda se oporezuje dobit. Ne imovina s kojom se ostvaruje dobit. Jer je to duplo oporezivanje. Normalne ekonomije eventualno oporezuju imovinu (kapital) koji NIJE u ekonomskoj funkciji generiranja ekonomske aktivnosti a ne penaliziranja iste. Samim time su mi još jednom potvrdili da o osnovama ekonomije pojma nemaju...
    Mislim mozes eventualno zakljuciti da ja nemam pojma, jer ja nisam ni TT ni Rada, no svakako se trenutno u HRvatskoj ne oporezuje ni dobit osim bizarnih 300 kn po krevetu.

  13. #5313
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Sad vidim da po Ipsosu u Splitu prije prolazi Kerum nego Mozemo, nema straha od progresivnog oporezivanja s takvim elektoratom.

  14. #5314
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Na suceljavanju za x. izbornu jedinicu koje sam gledala, Kerum je jedini htio pricati o gospodarstvu. Ostali su se 20 minuta svadjali o tome je li ili nije Plenkovic bio u bliskom kontaktu, i je li ili nije trebao u samoizolaciju... pa onda o drugoj istoj takvoj temi za pet minuta.

  15. #5315
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    A recimo u 10. izbornoj jedinici na listi MOzemo je 5 ljudi iz inicijative Srd je nas, koji su obranili Srd od toga da postane golfski teren privatnih investitora. Meni bi to bio jasan argument za to tko brani bezkompromisno javni interes, sto i je smisao politicara. Isto kao sto smo svi vec gledali gospodarstvenika Keruma u Saboru.No dobro, to ionako nije moja izborna jedinica.

  16. #5316
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    pa poanta je bas u tome da od novih opcija, jer o HDZu i SDPu i njihovim programima, koji se ionako slabo provode nema smisla, ja nisam vidjela TOCNIJE izracune. Tj Pametno svima obecaje ukidanje poreza, cisti Eldorado, samo mi nije jasno sto cemo i kako cemo onda sa zdravstvom i skolstvom, koje ja ne bih privatizirala, a bome vidimo kako se u tome smjeru vec ide. Nisam vidjela niti da je Zadomovinski pokret niti Most iznio tocne brojke. Radi se osvjetonazoru- i zastupanje lijevih gospodarskih ideja je isto stvar svjetonazora, koji ne mora svakom biti po volji. No tvrditi da je eto bas tu Mozemo omasilo jer su svi drugi predstavili jasne programe nije tocno. Ako je do poreza eno Pametno ce ukidati poreze. Doduse njihov strateg je osnivac Hrasta, ako ima onih kojima je i taj dio svjetonazora vazan, a Fokus je sacinjen od HNSovaca, koji ce kladim se, ako bude potrebno podrzati HDZovu vladu- pa kom je vazno. No nema poreza.
    jasno je meni da SDP i HDZ ne nude nista. bome nisam tupasta toliko. ne znam jesam li ovdje pisala ali nikad necu zaboraviti Linica na 101 kad je poceo o tome kako novodosla vlast ne da rodiljama vec naknade. Pitala ga je Zrinka pa dobro vi ste bili donednavno na vlasti pa zasto se skresali njima budget (radi se o Racanovoj vladi). A on joj odgovori, tad nismo imali od kud a sad smo u opoziciji pa mozemo traziti i zahtjevati. to mi je bilo tako licimjerno, ali i istinito.

    Dakle ekonomski programa Mozemo smo se tu uhvatili zato sto je relativno zbunjujuci. U zemlji gdje ljudi imaju nekretnina vise nego cipele (karikiram....ali neki ih zbilja imaju puno). nekretnine su najcesce stekli nasljedjem. jer kod nas se novac godinama stavljao utvrdo, to je bilo sigurno. to je neka poveznica s onim strasnim mracnim dobom. tad sam bila klinka, pa ne bih o tome lamentirala. i sad takve ljude koji imaju 1/4 neke kuce, 1/10 neke livade, 1/20 neke zemlje na nekom otoku. realno nemaju bas nista puno, ali kad se stavi na papir ko zna koliku vrijednost to sve moze dosegnuti. a oni niti mogu upravljati niti ista s tim. a njihovo je. i sad kad krenu porezi na to veliko bogatstvo.

    e sad kaze se ultrabogati. pa po vrijednosti i ovi ljudi su ultrabogati. a od toga nemaju nista. samo glavobolje i troskove. imamo slucaj slican. po sudu se to povlaci vec 20 godina. placanje odvjetnika i sve ostalo. na kucnu adresu nam zna stići da se izjasnimo i npr 1/28 dijela neke parcele. nit znamo da je imamo, nit je to komad s kojim mozes ista. eventualno stlac staviti na njega i sjesti uglavnom mozemo se odreci nje ili tako nesto. nije vezano na moje ime pa ne proucavam.

    O pametnom ne raspravljamo jer nemaju govorljive fanove tu. da ih imamo i njih bi pitali kako pitamo tebe, betty ili rehab.

    vecina nas je rezignirana, ne znamo za koga bi, a znamo da dvije najvece su samo daljnje propadanje. O domovinskom pokretu nisam bas primjetila da imaju neku veliku potporu tu medju sudionicim a rasprave.
    porezi trebaju biti, ja sam za njih. placam ih. nije mi problem. ali ta izjava KP, za koju se tvrdi da je nespretna, je odjeknula kao nuklearna eksplozija i sda radiacija je tu. tesko ce samo tako nestati.


    Na ovom forum

  17. #5317
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja recimo kad čujem riječ ultrabogati se ne osjećam prozvano

  18. #5318
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Zelim ti rec da je jasan gospodarski program vazan. I da bi dio ljudi radije raspravljao/slusao o gospodarstvu i napretku nego o svim drugim temama skupa. Te da ce izabrati stranku na temelju gospodarskog programa.

  19. #5319
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    meni nije samo gospodarski program vazan. meni je vazno i sudstvo. ima li ikog da je pricao o tome, a ne samo o segmentu korupcija.
    dakle niko ni ne spominje kako rijesiti sve moguce slucajeva koji godinama cekaju zastaru.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 03.07.2020. at 08:33

  20. #5320
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim mozes eventualno zakljuciti da ja nemam pojma, jer ja nisam ni TT ni Rada, no svakako se trenutno u HRvatskoj ne oporezuje ni dobit osim bizarnih 300 kn po krevetu.
    Da? Hoćeš reći da ja ne plaćam 12% svakog mjeseca poreza na najam? Jer ovih tvojih 300kn godišnje je MANJE nego plaćam mjesečno... Stvarno bizarnim informacijama raspolažeš...

    O tome koliko firme plaćaju poreza na dobit je odavno već tu pisano (konkretne brojke) kao i o ideji Možemo da to udvostruči
    Posljednje uređivanje od sillyme : 03.07.2020. at 08:45

  21. #5321
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Zelim ti rec da je jasan gospodarski program vazan. I da bi dio ljudi radije raspravljao/slusao o gospodarstvu i napretku nego o svim drugim temama skupa. Te da ce izabrati stranku na temelju gospodarskog programa.
    Ne slazem se da ljudi odabiru stranku na temelju gospodarskog programa.
    Prioritetno vecina ljudi bira svjetonazorski (sto ukljucuje i stranacku pripadnost i predrasude tipa lijevi su komunjare, desni su fasisti, centar su oni koji bi se j a da im ne uđe), bilo pozitivno bilo negativno (za ili protiv).

    To koliko je gospodarski program vazan govori upravo cinjenica da se na zadnjih 10+ stranica ove teme raspravljalo o programu jedne jedine stranke iako su sve strabke izasle sa svojim gospodarskim programima. A i o tom programu se raspravljalo uglavnom iz pozicije predrasuda (porezi su pljacka, oni ce otimati).

    Ja mislim da je gospodarski program svima nevazan.

  22. #5322
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    iskreno, s obzirom na situaciju, ko god da dodje na vlast morat ce smisliti neki pojas za spasavanje. a drzati se svog ekonomskog programa ce biti tesko.
    jer jesen nam donosi sve, samo ne vesele i sarene boje.

  23. #5323
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kao totalni neekonomist (nije da se nisam naslusala raznoraznih predmeta, ali nije me nikad nesto teoretski zanimala ekonomija), zbog cega je, zapravo, ideja placanja poreza na nekretnine (a i nasljedstva i svastanesto) ravna totalnom kraju svijeta?

    Mi smo upravo platili polugodisnju ratu za kucu u kojoj zivimo, sto je jedina nekretnina koju imamo u vlasnistvu. Da ih imamo jos, platili bismo i na njih, plus dodatne poreze kod kupovine, jer nije rijec o domu.

  24. #5324
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da je gospodarski program svima nevazan.
    Meni je gospodarski program vazan. I rado bi o necijem drugom programu. Za ovaj o kojem smo raspravljali sam zakljucila da mi ne odgovara.

  25. #5325
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    iskreno, s obzirom na situaciju, ko god da dodje na vlast morat ce smisliti neki pojas za spasavanje. a drzati se svog ekonomskog programa ce biti tesko.
    jer jesen nam donosi sve, samo ne vesele i sarene boje.
    to vjerojatno jeste točno, ali nemojmo se zavaravati onda da je predizborni gospodarski program važan

    ako je važan, zašto ne govorimo o programu onih koji će najvjerojatnije formirati vlast?
    prva varijanta je desna koalicija (ukoliko su ankete blizu istine) - HDZ-DP-MOST
    druga varijanta je (ukoliko su ankete fulale) "lijeva" koalicija - SDP-Možemo

    u dugu varijantu, bez obzira na moje simpatije prema Možemo ne polažem previše nade
    o programu Možemo smo već sve raspravili, o SDP-u ništa

    HDZ-ov program nije nijednom spomenut, kao ni spomenut program Mosta niti Domovinskog pokreta koji imaju zapravo najveće izgleda da uđu u vlast i utječu na ekonomiju
    ili na njihov program nitko nema zamjerke?

  26. #5326

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Kao totalni neekonomist (nije da se nisam naslusala raznoraznih predmeta, ali nije me nikad nesto teoretski zanimala ekonomija), zbog cega je, zapravo, ideja placanja poreza na nekretnine (a i nasljedstva i svastanesto) ravna totalnom kraju svijeta?

    Mi smo upravo platili polugodisnju ratu za kucu u kojoj zivimo, sto je jedina nekretnina koju imamo u vlasnistvu. Da ih imamo jos, platili bismo i na njih, plus dodatne poreze kod kupovine, jer nije rijec o domu.
    Zato jer u ovom dijelu svijeta više od 90% građana ima nekretninu u vlasništvu/suvlasništvu i to je vid štednje. Više od nas imaju samo Rumunji.
    Što zapadnije, to je manje nekretnina u vlasništvu (Njemačka manje od 50%)
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 03.07.2020. at 09:02

  27. #5327

  28. #5328
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Kaae, ja sam vec gore napisala.
    uzmi npr neku stariju gospodju koja sama zivi u stanu od 120m2 u centru Zagreba. Ista ta gospodja iz puno boljih vremena ima vikendicu na Krku. No nasljedila je kad je bila u punoj snazi od roditelja nesto i u Zagorju.
    radila je kao npr. profesorica na fakultetu i ima mirovinu od 5600.00 kn.

    Dakle navela sam gospodju koja je u mirovini, koja je radila dobar posao u svom radnom vijeku. I sad mora platiti porez na nekretnine. Od kud? Same rezije 7za taj divni stan zimi idu u neslucene visine.

    E sad moje pogled na zivot bi rekao nek gospodja proda taj stan, koji je ionako preveliki za nju. samo joj je trosak. nek si kupi manji i zivi na tresnjevci u nekom manjem stanu, da je odmah ne zguram u mali prostor, nek bude od 50-60m2.
    Ali nasi ljudi se tesko zele preseliti. ona ne zeli iz centra. njoj je tresenjvka selo.
    vikendicu na krku nece prodati, jer di ce ljeti (sjetimo se samo teme o teti koja i dalje zeli dolaziti u vikendicu ikao ne pripada njoj )
    zagorje se ne dira to, ako prodas kao da si se odrekao cijele svoje povijesti......

    mi smo sto se nekretnina tice malo teski. moladji i nemaju taj problem, ali jos uvijek imamo jako puno ljudi kojima sklop u glavi ne dozvoljava da se ista promijeni.

    edit. dok ja nakuckam tuznu pricu gospodje iz centra Vrijeska to napise u dvije recenice.

    i da te nekretnine nas cine bogatim, iako svi u svojim glavama spajamo kraj s krajem.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 03.07.2020. at 09:06

  29. #5329
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Kao totalni neekonomist (nije da se nisam naslusala raznoraznih predmeta, ali nije me nikad nesto teoretski zanimala ekonomija), zbog cega je, zapravo, ideja placanja poreza na nekretnine (a i nasljedstva i svastanesto) ravna totalnom kraju svijeta?
    moja mišljenje je da je uzrok u tome što su hrvati vlasnici velikog broja nekretnina, puno većeg od prosjeka europe.
    Općenito, imovinski su hrvati puno bogatiji nego što neki drugi pokazatelji kao npr. prosječna plaća pokazuju.
    i zbog toga se svi prepoznaju u "bogatima" koje će Možemo opljačkati

  30. #5330
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Ne slazem se da ljudi odabiru stranku na temelju gospodarskog programa.
    Prioritetno vecina ljudi bira svjetonazorski (sto ukljucuje i stranacku pripadnost i predrasude tipa lijevi su komunjare, desni su fasisti, centar su oni koji bi se j a da im ne uđe), bilo pozitivno bilo negativno (za ili protiv).
    ja sam o sebi jucer pisala kako cu glasati i na zalost je bas tako kako si napisala. ovaj put glasam bez da proucim sve.
    ali kako citam ovaj topik danas se osjetih osvjestenom. ako ovako nastavim do nedjelje cu jos biti i zagovornik neke opcije. al znam da kardashiani nece biti u tome
    Posljednje uređivanje od spajalica : 03.07.2020. at 09:08

  31. #5331
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    i da se razotkrijem kao potpuna supljegava osoba, al Plenkoviceva frizura koja zove na sisanje mi ide toliko na zivce da ga smatram trenutno osobom koja se ne moze pobrinuti za sebe, a kamo li za mene.

  32. #5332
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mene programi HDZ, DP i Most ne zanimaju jer za njih neću glasati iz drugih razloga.
    Prema tome gledam što se još nudi. Tu je kao “izvrstan” spominjan Možemo. Pa eto smatram da im je ekonomski program čista katastrofa. I pokazuje da bi na vlasti bili grozni po pitanju ekonomskih pitanja. Jer s takvim idejama smatram da bi ovu zemlju u trenucima predstojeće gospodarske krize odveli ravno do dna. Što ne znači da i drugi neće...

  33. #5333
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam o sebi jucer pisala kako cu glasati i na zalost je bas tako kako si napisala. ovaj put glasam bez da proucim sve.
    ali kako citam ovaj topik danas se osjetih osvjestenom. ako ovako nastavim do nedjelje cu jos biti i zagovornik neke opcije. al znam da kardashiani nece biti u tome
    moje mišljenje je da - tko god da pobjedi - neće imati prevelik manevarski prostor u gospodarskim pitanjima. Puno je tu velikih igrača koji diktiraju tempo i politike, a uopće nisu uzeti u obzir, plus još posve neizvjesna budućnost oko korone i tko zna kakve još kataklizme.
    Zato je po meni, inzistiranje na točnoj računici promašeno; zato su po meni bitne politike - koga će se u nadolazećim teškim vremenima štititi, kome će se pogodovati, kakvu budućnost želimo.
    Svjetonazor uopće nije zanemariv, dapače.

  34. #5334
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ako pod svjetonazor mislis sve sto je ispalo iz usta kandidata onda je bitno. pogotovo za zene, gdje bi se one trebale vratiti na "tvornicke postavke".
    da li je do mojih godina ili je zbilja sa svakim izborima sve gore i gore stanje ne znam. ali ja kad se aktiviram sam sve jadnija i jadnija.

    House of Cards mi se ne cini sad tako karikiranje. na zalost
    Posljednje uređivanje od spajalica : 03.07.2020. at 09:30

  35. #5335
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    i da dodam, na ono što si gore napisala spajalice, mislim da bi se uvođenjem poreza na nekretnine (ne govorim o prijedlozima zakona koje trenutno imamo jer ih nikad nisam vidjela) uvelo reda u te imovinske odnose i da bismo, kao narod, razvili drugačiji odnos prema nekretninama.
    Osobno nikad ne bih podržala zakon koji oporezuje nekretninu kojom se rješava stambeno pitanje, ali bih oporezivala sve te neupregnute nekretnine - pašnjake koji se ne koriste, poljoprivredna zemljišta koja se ne koriste, paušal na apartmanske krevete mi je urnebesan, ekstremno bih oporezivala gospodarske subjekte koji su vlasnici nekretnina koje se ne koriste (npr bivša grada ZABA-e na Paromlinu) te bih posebno penalizirala JLPS za sve nekretnine u vlasništvu a koje nisu aktivirane. Pa nek bude - ili pljačka oporezivanjem ili prodajte nekretnine nekome tko će ih koristiti

  36. #5336
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Da? Hoćeš reći da ja ne plaćam 12% svakog mjeseca poreza na najam? Jer ovih tvojih 300kn godišnje je MANJE nego plaćam mjesečno... Stvarno bizarnim informacijama raspolažeš...

    O tome koliko firme plaćaju poreza na dobit je odavno već tu pisano (konkretne brojke) kao i o ideji Možemo da to udvostruči
    Govorila sam o rentanju turistima, a ne dugorocnom najmu, zao mi je ako je bilo nejasno!
    Mislim da smo se svi vise manje odlucili. I rezignacija je izbor. Sto rece Radmila Petrovic, divna srpska pjesnikinja: ... mogla bih se ograditi, ali odrasla sam na selu i videla, ako u proljece posijes grasak, na toj njivi u ljeto nece biti paradajza...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  37. #5337
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    I dalje ne shvacam tko je rezigniran?

  38. #5338
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ako pod svjetonazor mislis sve sto je ispalo iz usta kandidata onda je bitno. pogotovo za zene, gdje bi se one trebale vratiti na "tvornicke postavke".
    sebe očito ne misli vratiti na tvorničke postavke jer ne znam kako bi to bilo u skladu s kandidiranjem na izborima

  39. #5339
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    I dalje ne shvacam tko je rezigniran?
    rekla bih oni koji nisu oduševljeni nekom strankom i koji ne pričaju o strankama zanesenjački

  40. #5340
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    I dalje ne shvacam tko je rezigniran?
    Pa rekla bih implicitno svi koji nisu za jednu opciju koja je tu spomenuta, a bogme su neki i saznali da bi se j a da im ne uđe.

    Osobno se volim deklarirati kao "iskusni optimist"

  41. #5341
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    rekla bih oni koji nisu oduševljeni nekom strankom i koji ne pričaju o strankama zanesenjački
    ili to ili ono kada ništa ne poduzimaš a govoriš kako ništa ne valja

  42. #5342
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    sillyme, zanimljivo kako te to piknulo, kad je očito da sam govorila o predrasudama protiv lijevih, desnih i centra

  43. #5343
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ili to ili ono kada ništa ne poduzimaš a govoriš kako ništa ne valja
    a poduzimati je konkretno što? glasati ili postati političar?

  44. #5344
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    I dalje ne shvacam tko je rezigniran?
    Pa referirala sam se na Spajku koja je to bas tim rijecima rekla.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  45. #5345
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    a poduzimati je konkretno što? glasati ili postati političar?
    za početak, imati stav ili mišljenje ili, oprostite na nepristojnosti, ideju
    pa onda ju/ga izložiti
    to je već više nego što je ogromna većina spremna napraviti

  46. #5346
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    za početak, imati stav ili mišljenje ili, oprostite na nepristojnosti, ideju
    pa onda ju/ga izložiti
    to je već više nego što je ogromna većina spremna napraviti
    apsolutno svi imaju mišljenje, čak i oni koji se potpuno ograđuju

  47. #5347
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da smo se svi vise manje odlucili. I rezignacija je izbor. Sto rece Radmila Petrovic, divna srpska pjesnikinja: ... mogla bih se ograditi, ali odrasla sam na selu i videla, ako u proljece posijes grasak, na toj njivi u ljeto nece biti paradajza...
    jesam odlucila sam se. ovaj put necu ponistiti glasacki listic sto sam inace radila. sto vec svi znaju s ove teme.

  48. #5348
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    jesam odlucila sam se. ovaj put necu ponistiti glasacki listic sto sam inace radila. sto vec svi znaju s ove teme.
    Ako je i nasa beskrajna lamentacija na ovoj temi doprinijela tome bas mi je drago!

  49. #5349
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

  50. #5350
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je i nasa beskrajna lamentacija na ovoj temi doprinijela tome bas mi je drago!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •