Stranica 110 od 122 PrviPrvi ... 1060100108109110111112120 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,451 do 5,500 od 6068

Tema: Kako poništiti glasački listić

  1. #5451
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Pretpostavljam da imamo isti prvi izbor, ja sam te zanemarila.
    Meni su dojavili stanje na biralištu pa sam ipak nabrzinu skoknula.

  2. #5452
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Mi taman s mora na glasanje, bojali se guzve na biralistu, kad ono nista, gotovi za minutu.

  3. #5453
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Zna li netko - ako se zaokruži samo preferencijalni kandidat, a ne i lista, je li listić važeći? Ako da, u slučaju da preferencijalni kandidat ne pređe prag, pribraja li se glas prvom kandidatu na listi?
    Posljednje uređivanje od Kanga : 05.07.2020. at 17:59

  4. #5454
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Da, važeći je listić. Ta stranka ima glas.
    Ne, ne pribraja se nikome drugome.

  5. #5455
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Beti3, hvalaaa baš si me razveselila! Gledala sam samo kako da što prije to obavim da ne stvaram gužvu pa nisam ni čitala pravila nego samo zaokružila preferencijslnog kandidata (ne i listu), a MM mi je poslije rekao da je negdje pisalo da se treba zaokružiti i jedno i drugo. Nakon toliko premišljanja i vaganja, na kraju da završim sa nevažećim listićem - baš me to ubilo u pojam...
    Rekao nam čovjek na biralištu da je jako mala izlaznost

  6. #5456

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    S obzirom da je većini ispao isti rezultat u tom testu, mislim da je to bio vrlo domišljat potez lijeve kampanje
    ..
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 05.07.2020. at 19:11

  7. #5457
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    U 18.45 red ispred mog birackog mjesta i jako se pazilo na sigurnosne mjere.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.07.2020. at 19:32

  8. #5458
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    S obzirom da je većini ispao isti rezultat u tom testu, mislim da je to bio vrlo domišljat potez lijeve kampanje
    ..
    Kako znaš kome je što ispalo? Meni nije ispala lijeva opcija.

  9. #5459
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Kako znaš kome je što ispalo? Meni nije ispala lijeva opcija.
    Ni meni

    Totalno sam razocarana izlaznim anketama :/ Ne ovim dijelom s Mozemo, nego ovim desnim.

  10. #5460
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Bravo Zagreb! ❤️

  11. #5461
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ja mislim da je ovo super! U BIH je izlaznosti bila veća nego 2016!
    Osim toga, spriječena je ta nevjerojatno vjerojatna (ma 95% garant) kombinacija da Peovic postane ministarska financija ili čak premijerka! I otme teško stečenu ušteđevinu vrijednim pregaocima!
    Tako da nadam se, da se otvaraju šampanjci, a može i vino i pivo, da se proslavi taj veliki uspjeh!

    doduše već tjednima je jasno da i u najsmjelijih prognozama u kojima bi restart dobio nešto više glasova je vjerojatnost koalicije lijevog centra - restart, možemo i eventualno pametno nemaju nikakve šanse dobiti potrebnu većinu. Međutim kako ja nisam ekonomistica pa valjda ne znam s brojkama, to se možda meni samo pričinjavalo.

    jer neprijatelj nikad ne spava!

    pa tako moja jednostavna inženjerska logika kaže da te brinu strahote koje su jako vjerojatne i izgledne, a ne brinu one čija je vjerojatnost ravna nuli. (to kao odgovor na pitanje zašto čovjek ne percipira jednako ono sto kaže Škoro kao ii ono sto kaže Peovic)
    posto je bilo sasvim, ali sasvim izvjesno već tjednima prije izbora, da će vladu formirati HDZ sa Škorom (odnosno s onim s koca i konopca oko njega) i mostom, a samo je bilo pitanje koliko će komotno ili manje komotno to koaliranje biti za Plenkija.

    ali vjerojatno meni nedostaju te sofisticirane finese ekonomskog mozga (jel jelte jesen će biti teška) da
    prepoznam te fantastične ekonomske programe plenkija, škore i petrova.

    Sad moj inženjerski mozak misli da se izbori u Hrvata ne dobijaju ekonomijom, te da će ekonomija ovih troje biti u dosadašnjem revijalnom tonu:
    - neka kradu, al nek i nama dadu
    - a vitar puše, puše, puše i na neke račune jako puno novca upuše.

    Ja neću naravno otvarati šampanjac, ali da budem konstruktivna, predlazem da ako peovic slucajno uđe u Sabor, da svakako pokrenete peticiju za izbacivanje dotične iz istog.
    nikad ne znaš sto će vragu pasti na pamet!

  12. #5462
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Joj Seni, znamo sve o HDZ-u i Skori. Sto bi bilo zanimljivo o njima ovdje raspravljati, a ne ždere nam živce na sve druge strane. Al da pola forumarsica zapravo nisu ljevičarske, pa zar to nije bila turbo zabava zadnjih dana?

    Ne znam za ostale, ja se ovdje dođem “nadivaniti”, za ostalo mogu citati i portale.

  13. #5463
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    S obzirom da je većini ispao isti rezultat u tom testu, mislim da je to bio vrlo domišljat potez lijeve kampanje
    ..
    Ne znam na sto si mislila, ali ima na jednom mjestu gdje se klikne pa se dobije statistika / postoci svih koji su odgovarali. Jedino nisam vidjela koliko je ukupno ljudi to popunilo.

  14. #5464
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo Zagreb! [emoji3590]
    Da, bravo Zagreb!
    Iako su ukupni rezultati (meni) zastrašujući..

    Jedino ne mogu vjerovati da Danijela Dolenec nije ušla u sabor, a Mile Kekin je??
    Kako je to moguće? baš sam razočarana


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #5465
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja se nadam da ce HDZ koalirati s manjincima. Jer sve ostalo mi je horor.

  16. #5466
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se nadam da ce HDZ koalirati s manjincima. Jer sve ostalo mi je horor.
    i ja. trenutno navijam da hdz dobije što više mandata da škoro definitivno ispadne igre.

  17. #5467
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Očekivano. Ja sam relativno zadovoljna -
    HDZ će koalirati s manjinama/Mostom, sumnjam da će si sa Škorom svraba navlačiti za vrat. SDP je kažnjen pa im sad slijedi reforma, Bero će letit. U Sabor je konačno ušla i prava ljevica. Bit će veselo!

  18. #5468
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Potpis na Argente.

  19. #5469

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    također navijam za što veći broj mandata HDZ-a (da ću to ikad napisati ne bih vjerovala ni u snu), samo da im ne treba koalicija sa Škorom.
    Iskreno se nadam da će se u SDPu stvari promijeniti, da ponovo zasluže moj glas. Ovaj glas danas nije bačen, dapače, prema testu (99,2% podudarnosti) i svom osobnom izboru, nepopravljiva sam ljevičarka (nisu me godine uspjele pomaknuti, kao neke od vas).

  20. #5470
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Dabome veselo!

    U BiH je Mozemo cetvrta politicka snaga dobili su vise glasova od HSP ili Pametno

  21. #5471
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Evo Šeks misli da su im HNS i reformisti dovoljni. Drzim im fige. Isto kao Puljakici u Splitu. Jako je napeto bude-ne bude. Ja nisam za njih glasala jer mi Oreskovic nikako nije legla. Al bi mi bilo drago da udje Puljakica.

  22. #5472
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Kako to da Pametno u 10. ne prolazi, a ima preko 5 % podrske i zeleno je? Kako se to računa

  23. #5473
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Kako to da Pametno u 10. ne prolazi, a ima preko 5 % podrske i zeleno je? Kako se to računa
    prolazi, prolazi

    i mi kazemo puljkova

  24. #5474
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Očekivano. Ja sam relativno zadovoljna -
    HDZ će koalirati s manjinama/Mostom, sumnjam da će si sa Škorom svraba navlačiti za vrat. SDP je kažnjen pa im sad slijedi reforma, Bero će letit. U Sabor je konačno ušla i prava ljevica. Bit će veselo!
    X

    U SDP-u slijedi makljaža. No , sami su si krivi.
    Da na celu nisu imali podkapacitiranog Bernardica, vjerujem da bi rezultat bio drugaciji.
    Shvatili su da bi bilo bolje ne izlaziti s Berom u prvom planu tijekom kampanje pa su se odlucili na potpuno nepersonalizirane spotove i plakate, tako da mi je sad pred ocima od njihovog marketinga ostao samo traktorist s crvenom siltericom.

    U vremenima krize i neizvjesnosti traze se odlucni i snazni pojedinci, a Restart je svoje najbolje ljude istisnuo u deseti plan. Mrak Taritas ne znam jesam li jednom cula u zadnjih mjesec dana.

    Tomasevica vidim kao buduceg gradonacelnika.
    Posljednje uređivanje od rosa : 06.07.2020. at 07:31

  25. #5475
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Kako to da Pametno u 10. ne prolazi, a ima preko 5 % podrske i zeleno je? Kako se to računa
    I mene je zanimalo Evo ovdi je ok objasnjeno: https://hr.m.wikipedia.org/wiki/D%27Hondtov_sustav

    Sazeto, stranka moze imat prijec izborni prag (preko pet posto), a da ne udje u sabor.

  26. #5476
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    prolazi, prolazi

    i mi kazemo puljkova
    ja ne
    to mi je onako "čija s ti mala?"
    kažem Puljak, ili ako nije jasno na koga od njih dvoje mislim, puno ime

  27. #5477
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Rosa, mislim da rezultat spda ni s nekim drugim na celu ne bi bio puno bolji jer je ekipa koja je godinama glasala protiv sad konacno dobila opciju za koju doista zeli glasat, pa su ti “prisilni” glasovi otisli drugdje. I sjajno je da su otisli. Mozda se sad reformiraju pa postanu stranka dostojna svog imena. Al ne vjerujem, to je takva jrpa nesposobnjakovica da ih ni Gandalf ne bi spasio.

  28. #5478
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Rosa, mislim da rezultat spda ni s nekim drugim na celu ne bi bio puno bolji jer je ekipa koja je godinama glasala protiv sad konacno dobila opciju za koju doista zeli glasat, pa su ti “prisilni” glasovi otisli drugdje. I sjajno je da su otisli. Mozda se sad reformiraju pa postanu stranka dostojna svog imena. Al ne vjerujem, to je takva jrpa nesposobnjakovica da ih ni Gandalf ne bi spasio.
    Slažem se... Nije njima cilj reforma ni pobjeda na izborima, njima je cilj uzeti lovu iz proračuna, a ne preuzeti nekakvu odgovornost. Nema za to šanse...

    Glede u svezi Bere - to je Bandićeva škola, vidi se iz aviona.

    Nažalost, kad pogledamo širu sliku (svijet), priča nije ljepša.
    ***
    Pitala sam doma svog mlađeg sina (kojeg to zanim) hoće li osnovati stranku sad kad je punoljetan. Kaže - dalo bi se razmisliti o tome... (cilj je isti - kao i Pernaru i ekipi - uzeti lovu, a ne mijenjati nešto).

  29. #5479
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Onda je sva sreca da je Rastart dozivio debalkl.
    Jer, da su kojim slucajem dobili, isli bi u koaliciju s Mozemo i pitanje koliko dugo bi takva vlada bila stabilna.
    Doduse, Tomasevic je rekao da ce podrzati lijevu opciju, ali bez ulaska u Vladu...pitanje sto bi na kraju izaslo.

  30. #5480
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Ja stvarno nemam zeluca reci da sam zadovoljna da ce nam drzavu i dalje voditi toliko korumpirana stranka.
    Dapace, pausalno bih rekla da je korumpiranost potpuno skliznula s trona najomrazenijeg atributa neke stranke, a na njeg se popelo sto? Nesposobnost (SDP-a) i otimacina stednje? Zar su nam prioriteti doista tako poslozeni?

    Ali ovo moje razocarenje nad tako premocnom pobjedom korumpirane stranke nije neocekivano, a razocarala bi me i pobjeda drugih stranaka. Sa HDZom znamo da ce nas nastaviti pljackati, sa Skorom bi vjerojatno dozivjeli revival ranih devedestih, sa Mostom bi "zastitili zivot od zaceca" i tko zna kakve jos klerikalne imperative.
    No vazno je znati da nam od svih nedostataka korupcija najmanje smeta.

  31. #5481
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    meni je drago da ulaze neka nova lica, pa bilo to iz Možemo ili iz Mosta

    nego, ja sam bila po prvi put član izbornog povjerenstva i sad kad sam vidjela tko izlazi na izbore - više mi ne pada na pamet ne izaći ili poništiti listić (kako to ovaj topic naslovom zagovara)

    od 100 glasača - 20 penzića na štakama dolazi glasati a mladi / radno sposobni - ne izlaze na izbore

    U svakom slučaju, kakav god rezultat izbora bio, sretno nam! Trebat će nam.

  32. #5482
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    To mi je spomenula još jedna prijateljica - da je čekala skoro pola sata na glasovanje, a red pun penzića sa štakama kojima nije problem niti doći niti stajati.

    Ja bi rekla - poznavajući moju mamu npr. - da oni misle da ak sutra umru da moraju mlade ostaviti u pravim čvrstim rukama :ćaća:

  33. #5483
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    anchi, vjerujem da je tako a isto tako mislim da oni mahom glasuju ili za HDZ ili za SDP i zato se i ne mičemo nikud

  34. #5484
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Ja stvarno nemam zeluca reci da sam zadovoljna da ce nam drzavu i dalje voditi toliko korumpirana stranka.
    Dapace, pausalno bih rekla da je korumpiranost potpuno skliznula s trona najomrazenijeg atributa neke stranke, a na njeg se popelo sto? Nesposobnost (SDP-a) i otimacina stednje? Zar su nam prioriteti doista tako poslozeni?

    Ali ovo moje razocarenje nad tako premocnom pobjedom korumpirane stranke nije neocekivano, a razocarala bi me i pobjeda drugih stranaka. Sa HDZom znamo da ce nas nastaviti pljackati, sa Skorom bi vjerojatno dozivjeli revival ranih devedestih, sa Mostom bi "zastitili zivot od zaceca" i tko zna kakve jos klerikalne imperative.
    No vazno je znati da nam od svih nedostataka korupcija najmanje smeta.
    U mojoj izbornoj jedinici daleko najviše preferencijskih glasova - 16 tisuća - dobio je Božidar Kalmeta tako da ulazi u Sabor s posljednjeg mjesta na listi. Ne smeta našem svitu korupcija.

  35. #5485
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Davanje glasova nesposobnima jer su ti dragi, umjesto da im ne daš glas jer su nesposobni, samo zato što misliš da će oni drugi dati svojima je princip u kojem nemam namjeru sudjelovati više. Kao i ostalo, ako se želiš nečim baviti onda to radi kako spada. Ili promijeni posao. Fool me once - shame on you. Fool me twice - shame on me. Pa tko voli zbrajati ŠBBKBB i nekakve matematičke teorije - samo naprijed. Uostalom nikoja teorija ne može poreći da je HDZ dobio dovoljno glasova da praktično sam oformi vlast i da ako je i izgubio dio glasova sigurno nisu išli ni Možemo ni Pametno ni SDP nego u DP i Most.

    Ako ništa pokazalo se da SDP biračko tijelo u manjem broju voli biti “fool me twice”. Pa nek nađu neke sposobne i željne promjena ako misle dobiti dio biračkog tijela nazad.

  36. #5486
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    anchi, vjerujem da je tako a isto tako mislim da oni mahom glasuju ili za HDZ ili za SDP i zato se i ne mičemo nikud
    i tako će biti dokle god penzije budu stizale ....

  37. #5487
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    U mojoj izbornoj jedinici daleko najviše preferencijskih glasova - 16 tisuća - dobio je Božidar Kalmeta tako da ulazi u Sabor s posljednjeg mjesta na listi. Ne smeta našem svitu korupcija.
    definitivno, to se kod nas dominantno percipira kao nešto
    1. normalno
    2. znak sposobnosti

    ili ako ti nije nijedno od toga, postalo je maltene vic "ahahahaha korektan iznos ahahahahaha kakva vrata besplatna", uglavnom nitko se više ne zgraža

  38. #5488
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Ja stvarno nemam zeluca reci da sam zadovoljna da ce nam drzavu i dalje voditi toliko korumpirana stranka.
    Dapace, pausalno bih rekla da je korumpiranost potpuno skliznula s trona najomrazenijeg atributa neke stranke, a na njeg se popelo sto? Nesposobnost (SDP-a) i otimacina stednje? Zar su nam prioriteti doista tako poslozeni?.

    Tko smo to "mi" u ovome "nam"? Mi ovdje na Rodi, ljudi po društvenim mrežama, svi glasači ukupno?

    Zar je itko, tko je ovdje (ili bilo gdje drugdje) raspravljao o Kate Peović i Beri mislio da su to naši istinski problemi? Ja nisam. Ali da ću raspravljati i zgražati se o HDZ-u i Škori, pa nakon toliko desetljeća više neću... još nismo spremni da ih se riješimo, i trajat će još to koje desetljeće, i jednostavno mi se ne da trošiti raspravu na to. Svatko tko će ići razmišljati malo o ovom narodu dalje od zagrebačkih kvartova nikada neće moći zaključiti ništa drugo doli da će HDZ (i neke desne stranke) pobjeđivati. I da će SDP imati glasača dok su živi ovi koji zapravo glasaju za Ivicu Račana, ako ne i za Titu. Ankete kažu da je njihovo glasačko tijelo pretežno 65+. A takvih je trećina stanovništva. Dakle 1/3 stanovništva će se uvijek podijeliti između te dvije stranke, a mlađi će glasati ili desno ili neće izaći.

    Tako da se meni osobno niti sekundu vremena ne da trošiti na HDZ, korupciju i slične teme...

    Ali evo, Možemo je dobilo hrpu mjesta, vidim tu neki prostor da se još više razmašu za 4 godine. A za 16 godina imamo neke šanse da se stvari malo više promijene... .

  39. #5489
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    U mojoj izbornoj jedinici daleko najviše preferencijskih glasova - 16 tisuća - dobio je Božidar Kalmeta tako da ulazi u Sabor s posljednjeg mjesta na listi. Ne smeta našem svitu korupcija.
    Pa da, meni je bas to zabrinjavajuce. Koliko nam ne smeta korupcija. Koliko bismo radije da je politicar koruptivan i "sposoban" nego da je posten i nesposoban. Doslovno pristajemo na pljacku, dok god nas netko sposobno pljacka.

  40. #5490
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da, meni je bas to zabrinjavajuce. Koliko nam ne smeta korupcija. Koliko bismo radije da je politicar koruptivan i "sposoban" nego da je posten i nesposoban. Doslovno pristajemo na pljacku, dok god nas netko sposobno pljacka.
    I ne zaboravimo, dokle daje i nama.

  41. #5491
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Tko smo to "mi" u ovome "nam"? Mi ovdje na Rodi, ljudi po društvenim mrežama, svi glasači ukupno?

    Zar je itko, tko je ovdje (ili bilo gdje drugdje) raspravljao o Kate Peović i Beri mislio da su to naši istinski problemi? Ja nisam. Ali da ću raspravljati i zgražati se o HDZ-u i Škori, pa nakon toliko desetljeća više neću... još nismo spremni da ih se riješimo, i trajat će još to koje desetljeće, i jednostavno mi se ne da trošiti raspravu na to. Svatko tko će ići razmišljati malo o ovom narodu dalje od zagrebačkih kvartova nikada neće moći zaključiti ništa drugo doli da će HDZ (i neke desne stranke) pobjeđivati. I da će SDP imati glasača dok su živi ovi koji zapravo glasaju za Ivicu Račana, ako ne i za Titu. Ankete kažu da je njihovo glasačko tijelo pretežno 65+. A takvih je trećina stanovništva. Dakle 1/3 stanovništva će se uvijek podijeliti između te dvije stranke, a mlađi će glasati ili desno ili neće izaći.

    Tako da se meni osobno niti sekundu vremena ne da trošiti na HDZ, korupciju i slične teme...

    Ali evo, Možemo je dobilo hrpu mjesta, vidim tu neki prostor da se još više razmašu za 4 godine. A za 16 godina imamo neke šanse da se stvari malo više promijene... .
    Ocito mislim na sve glasace ukupno. Mi, kao narod, smo odabrali ovakvu vlast, ne mislim se ograđivati od toga zato sto sam glasala za neku drugu opciju.
    I da, ovdje i po medijima su se neke opcije demonizirale do te mjere da od jednog lista nismo vidjeli cijelu sumu. I koliko gid je tebi i drugima mozda dosadno i prevaziđeno pisati o sumi, suma je tu i suma vlada a ne onaj jedan list koji je bio iznimno probematican.

  42. #5492
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Moja zgrada je stradala u potresu. Tražimo rješenje. 11 od 12 suvlasnika to želi riješiti na "neformalan način", da ne koristim neke druge termine ovdje. Korupcija, siva ekonomija, snađi se... je duboko utkana u naše pore, što god mi mislili o tome.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 06.07.2020. at 09:51

  43. #5493
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Ocito mislim na sve glasace ukupno. Mi, kao narod, smo odabrali ovakvu vlast, ne mislim se ograđivati od toga zato sto sam glasala za neku drugu opciju.
    I da, ovdje i po medijima su se neke opcije demonizirale do te mjere da od jednog lista nismo vidjeli cijelu sumu. I koliko gid je tebi i drugima mozda dosadno i prevaziđeno pisati o sumi, suma je tu i suma vlada a ne onaj jedan list koji je bio iznimno probematican.
    I što točno možemo napraviti u vezi te šume?

  44. #5494
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Iduce 4 godine nista.

  45. #5495
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A kao ove godine smo mogli.

  46. #5496
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Odnosno mogu se nadati da ce stranka kojoj sam dala povjerenje u iduce 4 godine biti, koliko moze biti, kocnica i korektiv takvoj vlasti.

  47. #5497
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    A kao ove godine smo mogli.
    A ne nisi. Da mi se ne bi sad opet spocitavalo da agitiram za svoje, mogli smo svi glasat za Pametno pa bi gledali neku drugu sumu.
    Naravno da su promjene moguce, ali tesko je kada je stav "ne mozemo nista, potpuno smo bespomocni"

  48. #5498
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Reći da su se ovdje, pa i po medijima, neke opcije (dakle Možemo) demonizirale je višestruko pretjerano. Ja se stvarno nadam da nećete ući u taj mod "nas svi mrze i progone, a mi smo tako fenomenalni", i da će se barem netko zapitati "šta nam prigovaraju ljudi s kojima se poklapamo u barem 85% naših vrijednosnih stavova".
    Posljednje uređivanje od vertex : 06.07.2020. at 10:24

  49. #5499
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Reći da su se ovdje, pa i po medijima, neke opcije (dakle Možemo) demonizirale je višestruko pretjerano. Ja se stvarno nadam da nećete ući u taj mod "nas svi mrze i progone, a mi smo tako fenomenalni", i da će se barem netko zapitati "šta nam prigovaraju ljudi s kojima se poklapamo u barem 85% naših vrijednosnih stavova".
    a koji je prigovor, a da on može ići uz pandan prigovoru na HDZovu višestruko dokazanu pa i ovaj čas aktualnu korupciju (koja nije niti njihov jedini problem) i Škorinoj opciji koju ne znam kako bih opisala pristojno

    meni je isto dojam da je nevjerojatno nepošteno kakve se stvari međusobno uspoređuju

  50. #5500
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    a koji je prigovor, a da on može ići uz pandan prigovoru na HDZovu višestruko dokazanu pa i ovaj čas aktualnu korupciju (koja nije niti njihov jedini problem) i Škorinoj opciji koju ne znam kako bih opisala pristojno

    meni je isto dojam da je nevjerojatno nepošteno kakve se stvari međusobno uspoređuju
    Upravo to.
    Zanimljivo je i medijima i forumu baviti se komunistickim mrakom koji bi nastupio kada bi KP postala ministrica financija (za sto su izgledi bili ravno nuli) a skroz je dosadno i passe pricati o hobotnici koja je imala ogromne sanse (i na kraju ce uspjeti) formirati vlast.
    Ako je demonizacija visestruko pretjeran izraz, ja se ispricavam, evo ublazit cu sentiment pa cu reci da je to "interesantno poimanje prioriteta s obzirom na vjerojatnost ishoda".

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •