Stranica 3 od 122 PrviPrvi 123451353103 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 6068

Tema: Kako poništiti glasački listić

  1. #101

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Zuska, mislis pritom neka ne ostajemo dome, ili neka ne rasipamo glasove?
    Ja doma necu ostati sigurno...samo jos nisam potpuno na cisto sto cu napraviti.
    Jednom kad je vlast ustolicena, sta uopce mozemo napraviti da ih tjeramo da rade ono sto bi trebali...cak ne mogu reci ono sto su obecali jer od njihovih predizbornih obecanja mi se samo dize kosa na glavi, jer vode dalje ravno u propast. Kako ih natjerati u reforme kad ih ne zele ni oni a bome ni 2/3 zemlje

  2. #102
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Zuska, mislis pritom neka ne ostajemo dome, ili neka ne rasipamo glasove?
    Ja doma necu ostati sigurno...samo jos nisam potpuno na cisto sto cu napraviti.
    Jednom kad je vlast ustolicena, sta uopce mozemo napraviti da ih tjeramo da rade ono sto bi trebali...cak ne mogu reci ono sto su obecali jer od njihovih predizbornih obecanja mi se samo dize kosa na glavi, jer vode dalje ravno u propast. Kako ih natjerati u reforme kad ih ne zele ni oni a bome ni 2/3 zemlje
    Biti aktivist & kritičar. LOL

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mi ćemo izgleda cijela familija u nedjelju. Kikačica isto ide. LOL
    x
    Živi zid = živi pijesak.

    Kako čitam i tekst, a ne samo naslov, shvatila sam da bi oni koalirali s njima kada bi ovi potpuno izmijenili svoju politiku iz temelja.
    Čitam i ja tekst. A koliko im se može vjerovati već su pokazali. Da im fali za sastaviti vladu, koalirali bi bez problema i pristali na bilo što.
    Tako je i HDZ koalirao s SDSS-om. Jaka desnica koja uvodi ćirilicu u Vukovar zbog fotelja, i jaka ljevica koja sjedi na misi svaki Božić i sluša Bozanića. O čemu mi uopće pričamo.
    Glasala sam za Josipovića jer sam mislila da je najmanje zlo. Kad ono, izlazi on iz SDP-a nakon što su mu platili kampanju i pljuje po njima.
    I vrhunac - evo ga s Jadrankom Kosor.
    Mirelu Holy izbace iz stranke i nakon toga ona doživljava prosvjetljenje i odjednom vidi sve što ne valja u bivšoj stranci, ali je ipak spremna koalirati s njima.


    Radije ću glasat za nekog tko ima gospodarski program, a ne bavi se ideologijom jer se realno time ne bave ni HDZ ni SDP. Samo pričaju, ali nećemo dočekati da npr HDZ zabrani abortus niti SDP makne vjeronauk iz škola.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Most je umiveni HDZ. Ili umiveni Hrast.
    Može pojašnjenje?
    S obzirom na to da su jasno rekli da neće s HDZ-om, a njima je prešao Prgomet koji je bio najbliže centru od svih u HDZ-u. Da ne spominjemo Stipu Petrinu.
    To što netko privatno mrzi Tuđmana a voli Tita, ili obrnuto, na naš život nema nikakvog utjecaja ako provode dobar gospodarski program.
    Neće se baviti ideologijom i zato mogu u stranku okupiti ljude koji su na lokalnim razinama napravili dobre stvari.
    Ja jednostavno ne vidim (trenutno) bolje rješenje.

  5. #105
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja ću izaći, ne zato što podupirem ijednu opciju, nego samo zato što su se žene za to pravo teško izborile. Ne želim tu borbu omalovažiti ignoriranjem
    X
    Odvukla sam guzicu 2 mjeseca nakon poroda blizanaca na drugi kraj grada gdje sam još uvijek bila uvedena u popis samo za lokalne izbore, a jedni su me parlamentarni izbori koštali stotinjak chf taksija da stignem na vrijeme u ambasadu glasati jer je avion kasnio. Izbori su za mene dužnost i odgovornost. I alibi da mogu zanovijetati slijedeće 4 godine

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, znam da je preopasno, ali kao razocarnom glasacu ljevice, koja ni u ludilu ne zeli isti dati desnici, ja ne znam sto napraviti. zbilja ne znam.
    Kao glasač ljevice ne osjećam se (samo) razočarano, osjećam se izdano. Ovo njihovo dajte-najte, rađenje kompromisa sami sa sobom oko temeljnih vrijednosti, infantilna potreba da se svide svima.... bljak. Fali im petlje, od Račana naovamo uvijek im je falilo, i nažalost neće muda naći tjedan dana pred izbore. Ustvari, čini mi se da ih u sdp-u/ljevici jedino žene imaju.
    Ali alternativa
    Ovi koji prijete da dolaze ne samo da su mi uskraćivali majčinstvo, ne samo da su me (osobno) nazvali ubojicom, nego su mi nazvali djecu stvarima stvorenima na ubijenoj braći i sestrama. Apropos MOSTA, jedna im je naša forumašica poslala pitanje vezano za njihov stav oko MPO zakona, pa je odgovor bio da će o "ovakvim stvarima" svaki član glasati po vlastitoj savjesti (nije citat nego sukus). E pa dok je liječenje bolesti ideologija, moj glas neće imati, jer je pitanje što će slijedeće biti proglašeno ideologijom. Da me krivo ne shvatite, nije mpo početak i kraj izbornog programa, ali alternativa stvara državu u kakvoj svoju djecu ne želim podizati.

    A ovo što je cvijeta spomenula s potpomognute je upitnik Viligarea domoljubnoj koaliciji. Evo vam malo večernjeg štiva: http://vigilare.org/vijest/odgovori-...ruge-vigilare/

  6. #106

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Vi (mi) razočarani birači ljevice nečega moramo biti svjesni: birači desnice nisu razočarani, barem ne u mjeri da neće izaći na izbore. Pa ako se budemo prenemagali kao kod Ive i Kolinde (a jesam, priznajem), bit će nam Ćorušić ministar zdravstva, a Šovagovićka ministrica kulture.

    Ajmo za početak spriječiti da se Mordor dokopa vlasti, a onda 4 godine budimo aktivni prema vlasti koja će biti loša ili barem nedovoljno dobra. Kakav narod, takva vlast.
    X

    Na kraju ce opet biti ili jedni ili drugi, sve ostalo je rasipanje glasova.

  7. #107
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste vidjele ovo:

    http://news-bar.rtl.hr/vijesti/hrvat...i-za-crtanje-p

    I ja ću izaći, ne zato što podupirem ijednu opciju, nego samo zato što su se žene za to pravo teško izborile. Ne želim tu borbu omalovažiti ignoriranjem


    x

  8. #108
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Zuska, mislis pritom neka ne ostajemo dome, ili neka ne rasipamo glasove?
    A jedno i drugo... Ovo oko rasipanja glasova, barem ne dati glas onima koji sigurno neće ući.

  9. #109
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj annvilli prvotno napisa Vidi poruku
    Može pojašnjenje?
    S obzirom na to da su jasno rekli da neće s HDZ-om, a njima je prešao Prgomet koji je bio najbliže centru od svih u HDZ-u. Da ne spominjemo Stipu Petrinu.
    To što netko privatno mrzi Tuđmana a voli Tita, ili obrnuto, na naš život nema nikakvog utjecaja ako provode dobar gospodarski program.
    Neće se baviti ideologijom i zato mogu u stranku okupiti ljude koji su na lokalnim razinama napravili dobre stvari.
    Ja jednostavno ne vidim (trenutno) bolje rješenje.
    Pa Petrov je bio u Hrastu, ne sjećam se da sam igdje pročitala da se ideološki ograđuje zbog njih, a ono što sa čula je da se većinom izbjegavaju odrediti prema svjetonazorskim (i ljudskopravaškim) temama, ili su na desno (pobačaj, istospolni brakovi...). A te teme su važne.

    Kako to misliš neće se baviti ideologijom? Ljude u strankama spaja zajednička ideologija. Što spaja one koji nemaju zajedničku ideologiju-odnosno sustav vrijednosti? Možeš li se uopće boriti za vlast bez (zajedničkog) sustava vrijednosti? Kako misliš da je moguće osmisliti i provoditi javne politike bez nekakve osnovne zajedničke ideološke platforme?
    S Mostom su, po mom mišljenju, ako budu imali više od 2-3 zastupnika najizvjesnija dva scenarija:
    - uđu u Sabor i nekon nekog vremena se potpuno raspadnu (prevelike razlike u stavovima), dobijemo prebjege u postojeće stranke i nekoliko nezavisnih zastupnika.
    - neki zastupnici koji se ne mogu složiti s većinom, napuštaju koaliciju (u stranke, ili kao nezavisni), ali jezgra ostaje, a koalicija se ideološki profilira.

  10. #110
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    A jedno i drugo... Ovo oko rasipanja glasova, barem ne dati glas onima koji sigurno neće ući.
    To kao da se igramo "pogodi što hoće i kako se osjećaju tvoji sugrađani".

  11. #111
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mislim da si jednostavno ne možemo dopustiti razočarenje
    to što se milanović jasno i glasno ne izjasni protiv eventualne koalicije s glavašom je meni strašno
    ali bi kažnjavanje za to bilo preskupo
    glasači one stranke ne premišljaju i ne razmišljaju
    ni o programu
    ni o tome da je frapantno da se vjerojatni budući premijer ne želi suočiti s protivnicima
    ni o svim aferama koje se vuku iza te stranke
    oni ne razmišljaju
    oni znaju da moraju glasati
    mi ćemo razmišljati
    premišljati
    spominjati sabu, lovrić merzel
    kažnjavati to
    što se i treba kazniti
    i na kraju kazniti sebe

  12. #112
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Nas će kaznit kritičko promišljanje, a njih nagradit. Treba biti manje kritičan i zažmirit. (?)

  13. #113
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ae

  14. #114

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Ne znam...ja se bojim da su iduce 4 godine za Hrvatsku izgubljene, kako god okrenes. Jer niti jedan od mogucih ishoda izbora ne vidim da bi mogao donijeti izlaz iz ove ekonomske situacije...vrlo vjerojatno ce stvari nastaviti kliziti prema dolje dok se sve ne raspadne, ili ce nas i dalje samo pukom srecom turizam izvlaciti iz najcrnijih scenarija.

    Ali SDP mora biti kaznjen za svoj nerad, nesposobnost i pogreske u zadnje 4 godine...pa ne mogu temeljiti sve samo na tome "mi smo manje zlo"?!?

    Buduci da se ionako bojim da iduci mandat nece donijet nista pametnog, da su to izgubljene godine, mozda bi spas mogao biti u tome da SDP ode u oporbu, da se stranka temeljito reformira iznutra, bude kvalitetna oporba i vrati povjerenje (izgubljenih) biraca, pa na slijedecim izborima pobijedi na malo cvrscim temeljima, pa da se pokrenu potrebne reforme u drustvu i ekonomiji.

    Ili sam ja danas samo posebno pesimisticna. Ali ne mogu si pomoci, kad slusam nase vladajuce koji govore ne rezovima...

  15. #115

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    A mozda bi bas svi skupa trebali biti vise kriticni?

    Taman kad pomislim da sam odlucila, evo opet ne znam.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Osobno smatram da bi našoj državi koristila samo jedna velika koalicija i lijevih i desnih, koji bi udruženim snagama radili na boljitku ove zemlje i gledali kako da državi donesu korist, a ne kako da protivnicima zagorčaju život. Govorim ovo kao majka troje djece u privatnim vodama gdje je svaki dan doslovce borba za golu egzistenciju, gdje mi prijete svaki dan drakonskim kaznama zbog nebuloznih zakona... Donose nenormalne zakone koje potom niti sami ne znaju rastumačiti, zoveš jedan telefon, drugi, treći... Nitko ne zna ništa, ali eto inspektorata sa kaznom jer eto nije tako kako si ti zaključio da treba biti... Donijela sam odluku, na izbore svakako idem, sigurna u svoj odabir kao nikada do sada i mogu se samo moliti Bogu da moje razočaranje neće biti preveliko...

  17. #117
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Citiraj LEIRmam prvotno napisa Vidi poruku
    Osobno smatram da bi našoj državi koristila samo jedna velika koalicija i lijevih i desnih, koji bi udruženim snagama radili na boljitku ove zemlje i gledali kako da državi donesu korist, a ne kako da protivnicima zagorčaju život.
    Bojim se da tu priču nećemo tako brzo gledati. Preduvjet za to je drugačiji motiv za ulazak u politiku od onoga što je većini današnjih političara; altruizam, želja da se stvari promijene na bolje, ono to make a difference. Da bi se to dogodilo, treba ispuhati puno ega s obje strane, respektirati se, ići preko i mimo stranačkih direktiva. Na žalost svih nas, mislim da taj scenarij na ovim prostorima nećemo tako brzo gledati. Nije ni vani neka ogromna razlika, ali oni su cijepljeni od klanovskih gena, crno-bijelog svijeta gdje vrijedi "ili s nama ili protiv nas" i njeguje se kultura dijaloga, unutar i izvan stranke.

  18. #118
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ja ne vjerujem da ce neka stranka napraviti pametan gospodarski program, nego da on ovisi o ostalim europskim zemljama. Posto se vani situacija popravila, ocekujem da ce i kod nas, al mi uvijek lagano zaostajemo u fazi. Tako je dugo prodavano kako smo super jer nismo u recesiji, i onda je stigla i kod nas.

    Trendove vidim kod sebe na poslu i definitivno imam vise klijenata nego lani. Al to nema veze s sdpovom vlascu, nego opet malo kaskamo, al smjer je OK.

    Ostaje samo hoce doci huskaci najnizih strasti na vlast. Tj. hoce li imati takvu premoc da se smrznes. I kako ce se pogodjene skupine pri tome osjecati. Drago mi je da se Bandic po BiH aktivirao. Em da uzme dio glasova dijaspore, em da se makne iz Grada.

    I ja sam bila kao i BB dio skupine ubojica, karlovacki hdzovac Jelic nas je usporedio s konc logorima. Corusic s ubojicama itd. Dok sam novac zaradjen izvozom znanja vratila placajuci zdravstvene usluge u europskim zemljama jer mi tu nisu dozvoljavali lijecenje.

  19. #119
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ja sam glasala za Ivu na predsjednickim. Kolinda koja se busala u to da ce biti predsjednica svih gradjana se jasno svrstava citavo vrijeme na HDZovu stranu. Ne vidim losim sto je Josipovic kritizirao i SDP. Nije li smisao predsjednika svih gradjana da bude neka korekcija vlasti.

  20. #120
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ako neće Milanović, hoće Pusić: http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...em/853665.aspx

  21. #121
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ako neće Milanović, hoće Pusić: http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...em/853665.aspx
    ma mislim da se i on negdje ogradio, morala bih potražiti gdje sam pročitala!

  22. #122

  23. #123
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno



    Ih, što su nepristrani - kao teško je odabrati između Boromira i Saurona

    Hoćemo li ikad dočekati Aragorna

    Realno, trebao bi nam Gandalf.

  24. #124
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku

    Realno, trebao bi nam Gandalf.

    da bi riječ rekla!

  25. #125

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Mozda ste stvarno u pravu Jelena, Zuska....citam i Dezulovic se slaze s vama po pitanju vaznosti svjetonazora, slikovito je to objasnio.

  26. #126
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Umrla sam na opis Vesne Pusić

  27. #127
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a kolinde nam nema u zadnje vrijeme nešto, umuknula...
    još malo toka misli razočaranog glasača ljevice :D
    meni nisu jasni ovi koji ne otkrivaju u koju će koaliciju, majke mi. ili ovi koji neće s nikim. u situaciji kad je povuci - potegni.
    polazim od sebe, recimo - nezadovoljna sam milanovićem, ali sam birač ljevice i želim glasati za neki treći put i ne želim desnu vladu i ne želim baciti u vjetar glas.
    želim znati da će moj glas za npr orah, pametno - ako uđu u sabor, biti glas za lijevu vladu. ono, reci brate otvoreno na koju ćeš bandu.
    to je prvo.
    drugo.
    recimo i da karamarko nije prvi čovjek hdz-a.
    mislim on je stvarno nešto prestrašno, bez obzira na sve, taj dojam, ta retorika, to sam stvarno mislila da je prevaziđeno, da pripada prošlosti, premijer koji se ponaša tako kako se ponaša, slabo ti je kad gledaš ono s merkelicom. sramota. kosorice me recimo nije bilo sramota.
    ali, imaš jednog lalovca ministra financija, pa ostojića...šta ja znam, funkcioniraju. nešto se napravilo.
    i sad zamisli dolazak novih, pa odabir pomoćnika pa tajnika pa direktora državnih poduzeća, pa sad ćemo nove poreze, pa ćemo smanjit/povećat pdv, pa tako u svakom segmentu, pa ćemo opet slušat - ajme što smo zatekli, kaos i jad, ajme ne možemo ništa, to je rezultat bivše vlade...i tako dvije godine.
    ovi taman više ne mogu potezat argument "što smo zatekli", ok, prve tri godine su bacili u vjetar, sad se nešto počelo raditi, započeli su neke reforme, školstva npr, i sad jovo nanovo. sve potaracat i ajmo iz početka.

  28. #128
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj LEIRmam prvotno napisa Vidi poruku
    Osobno smatram da bi našoj državi koristila samo jedna velika koalicija i lijevih i desnih, koji bi udruženim snagama radili na boljitku ove zemlje i gledali kako da državi donesu korist, a ne kako da protivnicima zagorčaju život. .
    A kako ti zamišljaš tu koaliciju? Recimo, kako bi se ta koalicija odredila prema antifašizmu, istospolnim brakovima (pravima seksualnih manjina općenito), pravu na pobačaj, medicinski potpomognutoj oplodnji itd.?

  29. #129
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Cvijeto, nema Pametno u 8. Nemamo za koga glasat, a ova ekipa na listi SDP-a mi nije baš. Na kraju ću ekipi koja mi ide na živce dati glas jer su ostali deset puta gori.
    http://www.izbori.hr/ws/index.html?d...257ED8004490F2

  30. #130
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    ...citam i Dezulovic se slaze s vama po pitanju vaznosti svjetonazora, slikovito je to objasnio.
    odličan.

  31. #131
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Cvijeto, nema Pametno u 8. Nemamo za koga glasat, a ova ekipa na listi SDP-a mi nije baš. Na kraju ću ekipi koja mi ide na živce dati glas jer su ostali deset puta gori.
    http://www.izbori.hr/ws/index.html?d...257ED8004490F2
    da, nije baš.
    a bome i na listi hdza sam mislila da će biti bolje. nikad ne bih glasala za hdz, al imam par naših domaćih :D hdz-ovaca koji su mi favoriti, no nigdje ih nema.
    a i ovo u našoj izbornoj jedinici mi nije jasno, koja je tu matematika. i šta ovaj ids i pgs glumataju sami. s presmiješnim predizbornim spotovima.

  32. #132
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Ja sam u šestoj, i na mojoj listi postoji osoba kojoj ću s nevjerojatnom srećom dati svoj preferencijalni glas.

  33. #133
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    I još nešto - fascinirana sam time koliko je nominalno lijevih "popušilo" MOST, ne razmišljajući o tome da nije sva sreća u toj famoznoj trećoj opciji.
    Zar nitko nije istražio političku prošlost Bože Petrova?
    I svaka čast Primoštenu, ali oni Petrinini živopisni dopisi...
    OK, i ja sam u privatnosti svog doma iks puta poslala nekog u k***, ali to nije nivo na koji se političar treba spuštati.
    Na predsjedničkim sam glasala za Ivu, jer mi se činilo da je njegova kultura i uljuđenost užasno bitna za funkciju na kojoj ionako nema previše utjecaja.
    Za izabranu samo mogu reći da nas ne sramoti svojim engleskim, a sve drugo, počevši od bedaste laže o preseljenju ureda nadalje, mhm...

  34. #134
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    I još nešto - fascinirana sam time koliko je nominalno lijevih "popušilo" MOST, ne razmišljajući o tome da nije sva sreća u toj famoznoj trećoj opciji.
    Dio ljudi će glasati za njih jer smatraju da je gospodarstvo hitnja i prioritet, a da su dvije vodeće stranke po tom pitanju - jednake. I da će nas to odvest u rodno mjesto.

  35. #135
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a kolinde nam nema u zadnje vrijeme nešto, umuknula...
    još malo toka misli razočaranog glasača ljevice :D
    meni nisu jasni ovi koji ne otkrivaju u koju će koaliciju, majke mi. ili ovi koji neće s nikim. u situaciji kad je povuci - potegni.
    polazim od sebe, recimo - nezadovoljna sam milanovićem, ali sam birač ljevice i želim glasati za neki treći put i ne želim desnu vladu i ne želim baciti u vjetar glas.
    želim znati da će moj glas za npr orah, pametno - ako uđu u sabor, biti glas za lijevu vladu. ono, reci brate otvoreno na koju ćeš bandu.
    to je prvo.
    drugo.
    recimo i da karamarko nije prvi čovjek hdz-a.
    mislim on je stvarno nešto prestrašno, bez obzira na sve, taj dojam, ta retorika, to sam stvarno mislila da je prevaziđeno, da pripada prošlosti, premijer koji se ponaša tako kako se ponaša, slabo ti je kad gledaš ono s merkelicom. sramota. kosorice me recimo nije bilo sramota.
    ali, imaš jednog lalovca ministra financija, pa ostojića...šta ja znam, funkcioniraju. nešto se napravilo.
    i sad zamisli dolazak novih, pa odabir pomoćnika pa tajnika pa direktora državnih poduzeća, pa sad ćemo nove poreze, pa ćemo smanjit/povećat pdv, pa tako u svakom segmentu, pa ćemo opet slušat - ajme što smo zatekli, kaos i jad, ajme ne možemo ništa, to je rezultat bivše vlade...i tako dvije godine.
    ovi taman više ne mogu potezat argument "što smo zatekli", ok, prve tri godine su bacili u vjetar, sad se nešto počelo raditi, započeli su neke reforme, školstva npr, i sad jovo nanovo. sve potaracat i ajmo iz početka.
    i kod mene ko kod tebe.

  36. #136
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    išla malo gledati kandidate
    most sve sami mr. dr. sci. prof. dipl........
    nekako mi iskustvo kaže da bi bilo svima bolje da se oni drže svoje struke

  37. #137
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    išla malo gledati kandidate
    most sve sami mr. dr. sci. prof. dipl........
    nekako mi iskustvo kaže da bi bilo svima bolje da se oni drže svoje struke
    Baš tako.

  38. #138
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Dio ljudi će glasati za njih jer smatraju da je gospodarstvo hitnja i prioritet, a da su dvije vodeće stranke po tom pitanju - jednake. I da će nas to odvest u rodno mjesto.
    Ma kužim ja to.
    Ali se isto tako sjećam kako je na predsjedničkima Sinčić mnogima izgledao kao ta perspektivna treća opcija, a što se od njegove stranke izrodilo... Napisali smo i ovdje.
    Samo sam htjela reći da me u biti jako nervira kad se kaže da su oni isti.
    Pa, nisu. I to ne samo svjetonazorski.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    I još nešto - fascinirana sam time koliko je nominalno lijevih "popušilo" MOST, ne razmišljajući o tome da nije sva sreća u toj famoznoj trećoj opciji.
    Zar nitko nije istražio političku prošlost Bože Petrova?
    I svaka čast Primoštenu, ali oni Petrinini živopisni dopisi...
    OK, i ja sam u privatnosti svog doma iks puta poslala nekog u k***, ali to nije nivo na koji se političar treba spuštati.
    Kad smo kod toga kako ljudi (o) lako "puše" dezinformacije jesi li ti sigurna da znaš tko je Bože Petrov
    Kakve on veze ima sa Primoštenom!??

  40. #140
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Noa, rekla sam Petrov u jednoj rečenici.
    U drugoj sam rekla Petrina. Stipe Petrina.
    Shaken, not stirred

  41. #141
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    O ima itekeko, naime primoštenski gradonačelnik Stipe Petrina, na listi je Mosta za moju izbornu jedinicu. A Božo Petrov je bio nezavisni kandidat na listi Hrasta. Rekla bih da Svimbalo o tome svimbi....

  42. #142

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Noa, rekla sam Petrov u jednoj rečenici.
    U drugoj sam rekla Petrina. Stipe Petrina.
    Shaken, not stirred
    A divote!
    Krenuli koalirati

  43. #143
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Da linkam spominjanog Dežulovića http://hr.n1info.com/a82936/Kolumne/...-na-posao.html

    Baš sam zadovoljna kako nam se poklapaju pogledi

  44. #144
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Samo sam htjela reći da me u biti jako nervira kad se kaže da su oni isti.
    Pa, nisu. I to ne samo svjetonazorski.
    Pa svjetonazorski nisu isti. Al su otprilike isti lopovi, muljatori i nesposobnjakovići.

  45. #145
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    A divote!
    Krenuli koalirati
    Pa Most je na nacionalnim izborima koalicija nezavisnih lista. Petrov je hodao po Hrvatskoj i vrebao nezavisne liste da mu se pridruže na nacionalnim izborima. Petrina i on nisu bili u dobrim odnosima, ali je Petrina (vjerojatno) skontao da su mu šanse da uđe u Sabor veće ako uđe u tu koaliciju.

  46. #146
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Pa svjetonazorski nisu isti. Al su otprilike isti lopovi, muljatori i nesposobnjakovići.
    U svakoj stranci ima lopova, muljatora i nesposobnjakovića. U nekima više jednih, drugdje više drugih.
    Ova relativizacija je opasna. Rezultati krađa na vlasti pod HDZ-om i pod SDP-om naprosto nisu isti.

  47. #147
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Pa svjetonazorski nisu isti. Al su otprilike isti lopovi, muljatori i nesposobnjakovići.
    SDP i HDZ?
    Pa makar u boldanom nisu.
    I to je već dovoljno da se ne može reći da jesu.

  48. #148
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Zuska, :chestram:

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    I još nešto - fascinirana sam time koliko je nominalno lijevih "popušilo" MOST, ne razmišljajući o tome da nije sva sreća u toj famoznoj trećoj opciji.
    Zar nitko nije istražio političku prošlost Bože Petrova?
    I svaka čast Primoštenu, ali oni Petrinini živopisni dopisi...
    OK, i ja sam u privatnosti svog doma iks puta poslala nekog u k***, ali to nije nivo na koji se političar treba spuštati.
    Na predsjedničkim sam glasala za Ivu, jer mi se činilo da je njegova kultura i uljuđenost užasno bitna za funkciju na kojoj ionako nema previše utjecaja.
    Za izabranu samo mogu reći da nas ne sramoti svojim engleskim, a sve drugo, počevši od bedaste laže o preseljenju ureda nadalje, mhm...
    Ne kužim ovo za Petrova, pa čovjek je u emisiji Nedjeljom u 2 (ne na zadnjem gostovanju) rekao da je bio na listi Hrasta, ali je očito da nije našao s njima zajednički jezik. Nije ništa krio.
    Meni se Most sviđa. Prije svega, zato što su gospodarski program stavili iznad ideologije. Petrov me oduševio i privatno (imala sam prilike upoznati ga poslovno prije nego se počeo baviti politikom) i politički. Sasvim je jasno da je čovjek konzervativnog svjetonazora, ali njegova je politika prije svega okrenuta gospodarstvu, a ne svjetonazoru. Ima iza sebe konkretne rezultate, kao i ostala ekipa u stranci. Niti je radikalan, niti je nesposoban. Mislim da je to dokazala i ova kampanja, njihova retorika i stav nisu radikalni, niti planiraju loviti bodove na "hrvatstvu" i "kršćanstvu", kao što to čine HDZ, SDP i HDSSB. Ja ću im dati svoj glas, samo radi ostvarenih rezultata i pristojne kampanje. Da nema njih, moj glas bi išao stranci Pametno, a u najgorem scenariju SDP-u. Sve, samo da ne moram gledati Karamarka na vlasti iduće 4 godine.

  50. #150
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Je, i samo vrana ravno leti. Ali ne možeš baš s desne na lijevu odletjeti, zar ne?
    A ni cilj ne opravdava baš svako sredstvo.
    Što mu je to trebalo?
    O svjetonazorskim vs. gospodarskim pitanjima nakon dežulovića više nemam što dodati.

    Sa zadnjom se rečenicom slažem

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •