Stranica 4 od 122 PrviPrvi ... 234561454104 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 6068

Tema: Kako poništiti glasački listić

  1. #151
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Sve, samo da ne moram gledati Karamarka na vlasti iduće 4 godine.
    ha, da, kužim te. vrlo dobro. ali baš o tome pričamo ovdje, što napraviti da ne bismo morali gledati karamarka naredne 4 godine.
    bojim se ne ovo što ti planiraš. ali ok, ne bih da ispadne ovo ko lobiranje za sdp. ne, samo imam iste strahove ko ti i brinem kako da se ne ostvare.

  2. #152
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    rehab, kuzim tvoje argumente, ali mislim da je svjetonazor ipak vazna stvar. Petrov izbjegava odgovarati na pitanja koja se tiču svjetonazora. Ako je to zato što Most čine ljudi razlicitih svjetonazora, onda je to trebalo tako izložiti. Jer to mi je također ok, tipa, druzili smo se da bi ostvarili toito. Ostalim se nećemo baviti. Ajde neka.

    Svimbalo, meni se totalno svejedno koliko je tko krao. Poanta je da su krali i jedni i drugi. I da mi to "oni su ukrali manje od ovih drugih" ne moze biti argument za izbore.

  3. #153
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ajmo se složiti da se ne slažemo
    Ni ja ne bih htjela, kao ni AM, da ispadne da propagiram po forumu.

  4. #154
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zapravo se slazemo puno više nego što ti se tu sad čini.

  5. #155
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Mogu li ikome prijaviti propagandne SMSove koji mi nemilice pristižu i uznemiravaju me?

  6. #156

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Je, i samo vrana ravno leti. Ali ne možeš baš s desne na lijevu odletjeti, zar ne?
    A ni cilj ne opravdava baš svako sredstvo.
    Što mu je to trebalo?
    O svjetonazorskim vs. gospodarskim pitanjima nakon dežulovića više nemam što dodati.

    Sa zadnjom se rečenicom slažem
    A ti nikada u životu nisi donijela pogrešne odluke ? Mislim, da se Petrov s njima slagao, valjda bi s njima i ostao.
    Što se skrivanja svjetonazora tiče, Petrova odavno pratim u javnim istupima, i također je u jednom od gostovanja u Nedjeljom u 2 (imate na youtube, koga zanima) izjavio da se ne želi doticati svjetonazorskih pitanja, jer se svjetonazor zna ispriječiti među ljudima koji bi mogli kvalitetno zajedno surađivati. Ne znam skriva li nešto ili ne, ali to je npr. način na koji i ja razmišljam i sasvim mi je razumljivo ono o čemu govori. Sve dok se ne radi o ekstremima tipa Glavaš, mislim da svjetonazor ne bi trebao biti nešto što će nekoga odbiti ili privući.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ajmo se složiti da se ne slažemo
    Ni ja ne bih htjela, kao ni AM, da ispadne da propagiram po forumu.
    Ja vas ne doživljavam kao da nešto propagirate Dapače, ok mi je da netko piše zašto bi ili ne bi glasao za neku stranku, volim čuti različita mišljenja

  8. #158
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    išla malo gledati kandidate
    most sve sami mr. dr. sci. prof. dipl........
    nekako mi iskustvo kaže da bi bilo svima bolje da se oni drže svoje struke
    alex i ja sam danas zavirila u liste. titula ima kakvih zelis

  9. #159
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Otkud im tvoj br moba? O.o
    Meni stiglo poštom u sandučiću od mrskog mi HDZ-a.
    Šteta papira.

  10. #160

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    rehab, kuzim tvoje argumente, ali mislim da je svjetonazor ipak vazna stvar. Petrov izbjegava odgovarati na pitanja koja se tiču svjetonazora. Ako je to zato što Most čine ljudi razlicitih svjetonazora, onda je to trebalo tako izložiti. Jer to mi je također ok, tipa, druzili smo se da bi ostvarili toito. Ostalim se nećemo baviti. Ajde neka.
    Pa tako je i izloženo otpočetka. Samo što ja pratim njihove istupe od samih početaka, nisu mi upali u oko tek od početka kampanje. Vrlo su jasno izložili koncept stranke koji je upravo takav - zajednička suradnja bez obzira na svjetonazor.

  11. #161
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    rehab, svjetonazor im mozda nece biti bitan u prve dvije godine jer ce biti mozda bitnijih stvari, ali mene je strah da onda ne izadje kao sramezljiva djevojka koja se osokoli.
    dakle sto je s pobacajem, MPO, te kojekakvim odgojima u skolama, homoseksualcima. jelte to mogu ispasti nebitna pitanja, ali da takne odredjenu populaciju. ja sam to napisala vec u jednom posut da sam MOST jednostavno prekrizila radi toga.

  12. #162

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Dio ljudi će glasati za njih jer smatraju da je gospodarstvo hitnja i prioritet, a da su dvije vodeće stranke po tom pitanju - jednake. I da će nas to odvest u rodno mjesto.

    Meni jedno nije jasno. Oni (MOST) kažu da neće koalirati ni s jednima ni s drugima, dakle neće sudjelovati u formiranju vlade - koji jarac onda uopće izlaze na izbore?

    Iako sumnjam da će odbiti ponudu za koaliciju ako ponuda bude "dobra".

  13. #163

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Pa mogu samostalno osvojiti saborska mjesta, biti aktivni u Saboru bez da s nekim koaliraju...

  14. #164
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Sve, samo da ne moram gledati Karamarka na vlasti iduće 4 godine.
    a štaš s tim mostom, u ovoj situaciji? :D kužim te, i jasno mi je da si našla super političku opciju i to bi bilo super da nije vako kako je :D jer - ne znam štaš s njim u saboru? a vrlo je vjerojatno da će rezultati izbora ovisiti baš o tim malima ako se uspiju utrapunjati u sabor.
    ček, da i sebi malo razjasnim, pomagajte : D.
    dakle, vrlo je izvjesno da nitko neće dobiti potreban broj glasova da bi mogao sam sastaviti vladu, nego će biti potrebne koalicije. pretpostavljam i da će se i hdz i sdp u izbornoj noći objaviti izbornu pobjedu.

    u deset izbornih jedinica, bira se 14 zastupnika. to ih je 140.
    u 11. izbornoj jedinici - dijaspora - 3 zastupnika - ovi su po defaultu hdz
    u 12. izbornoj jedinici - manjine - 8 zastupnika - ovi su, ajmo reć, sdp, al se i hdz navlači s njima, pa nije baš sigurno.
    znači ukupno 151 zastupnik.
    da bi dobio mandat, treba se kod predsjednice doći sa 76 potpisa.
    i jednima i drugima treba nekih minimalno 62-63 mandata, a da bi krenuli u navlačenje tih 76.
    teško, teško. u osmoj su tradicionalno osvajali čini mi se čak 9 mandata. sad je tu ids, i linić. u prvoj, zagrebu, prošli put isto 9, sad neće sigurno, bandić će dobar kus uzeti. varaždin da ne govorimo, tamo su još više prošli put uzeli, a sad je tamo čačić.

    suma sumarum, ja predviđam da nam je slijedeći premijer, ako nećemo gledati karamarka, (a ja ipak mislim da hoćemo) biti - bandić :D

  15. #165
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    isss, idem čitat, sto uleta, ja nakon rehab pisala

  16. #166
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    U upravljanju državom na nacionalnoj razini svjetonazor je jako važan jer se iz svjetonazorskih (odnosno ideoloških pitanja) osmišljavaju javne politike. Kako osmisliti i provesti obrazovnu, zdravstvenu, gospodarsku, socijalnu, kulturnu itd. politiku ako nema jasne odrednice jesu li za ili protiv .... zdravstvenog odgoja i vjeronauka u školama, pobačaja i MPOa, poreza ovakvog ili onakvog, kakav je stav prema ženskim pravima, kakav prema seksualnim manjinama, kakav prema nacionalnim manjinama.... Ma sto pitanja se može izvuć.
    Ne zavaravajte se da je moguće išta učiniti s gospodarstvo ako se ova pitanja zanemare jer voditi državu je nemoguće ako nemaš odgovore na sva vrijednosta pitanja. Kako uostalom rasporediti proračun ako ne znaš kakva ti je politika prema obitelji, natalitetu, školstvu, manjinama, crkvi, udrugama itd?

    Pa kao da je gospodarstvo neovisno o svim tim pitanjanima. Nije. Sve je prožeto i međuzavisno. Kome uzeti, kome dati i zašto? Što i koga poduprijeti, kad?

    Mislim da biste vi (mi) htjeli nešto drugo - reformu javne uprave da država napokon počne raditi kako treba na načelima dobrog upravljanja (efikasnost, efektivnost, transparentnost itd.), odnosno da se neka dobra načela iz biznisa počnu primjenjivati i kad se raspoređuju i troše javni novci (racionalnost prije svega).
    Drugo, borba protiv klijentelizma, da za funkcioniranje društva i države (gospodarstva, prije svega) ne bude presudno u kojoj si stranci ili koju opciju zagovaraš (lli protiv koje opcije ne zagovaraš).
    Treće, da se u društvu počne napokon razgovarati racionalno i utemeljeno na argumentima, a ne ostrašćeno i iz želuca, da u predizbornim kampanjama budu važni programi i politike, a ne količina jeftinih parola bez ikakvog sadržaja (hrvatstvo i izmi), da tijekom mandata postoji odgovornost za (ne)učinjeno i da se javnost ne libi vršiti pritisak.

    Kad bi to tako bilo, u jednom trenutku mi od presudne važnosti ne bi bilo je li vlada desna ili lijeva, ono, potrpila bih desnog premijera ili vladu, kao što to potrpe i šta ja znam, lijevo orjentirani Kanađani.

    Samo....I wish. Never ever ovdje. Jerbo pljujemo po političarima, a nisu birači ništa bolji.

  17. #167
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    zusku za premijerku!

  18. #168

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Zuska, potpisujem!

  19. #169
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    U upravljanju državom na nacionalnoj razini svjetonazor je jako važan jer se iz svjetonazorskih (odnosno ideoloških pitanja) osmišljavaju javne politike. Kako osmisliti i provesti obrazovnu, zdravstvenu, gospodarsku, socijalnu, kulturnu itd. politiku ako nema jasne odrednice jesu li za ili protiv .... zdravstvenog odgoja i vjeronauka u školama, pobačaja i MPOa, poreza ovakvog ili onakvog, kakav je stav prema ženskim pravima, kakav prema seksualnim manjinama, kakav prema nacionalnim manjinama.... Ma sto pitanja se može izvuć.
    e, ali ova pitanja koja si ti navela su sva recimo iz sfere konzervativno-liberalno
    mislim da je bitna ideološka strana i onda gdje stojiš na kontinuumu kapitalizam-socijalizam, i tu je moment gdje je ljevica puno izgubila naklonost, jer se svrstala previše na kapitalističku stranu

  20. #170
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Napomena: scena koju ću dolje opisati događa se u maloj sredini u kojoj se ljudi ne bune na postupke drugih ljudi kao npr. u Zagrebu.

    Neki dan stojim u redu za jednu predstavu za klinkom. Veliki red, hrpa roditelj i hrpa djece.
    Ispred mene stoji žena s dvoje djece od 5 i 6 godina, otprilike, i upućuje ih kako da se proguraju i kupe kartu prije reda, daje novac, djeca odlaze. Obratim joj se i pitam je da zbog čega ona smatra da mi ostali trebamo s djecom čekati u redu, a da ona ima pravo ići preko reda i da zbog čega vlastitu djecu uči varanju?
    Izignorira me, dolaze djeca s kartama, a ja ne mogu ne primijetiti da je upravo djeci poslala važnu lekciju - varaj druge. Ona mi se onako baš iskezi u lice: "Ne, nego, snađi se druže." I ode lepršavo s klincima u dvoranu.

    Ima dalje.

    Dakle, prodano je više karata od sjedala (tipično, je li) i roditelji krenu uzimati djecu za koju su platili karte na svoje krilo ne bi li oslobodili sjedala za nas koji ulazimo s djecom, a nemamo mjesta. Pohvalno. Solidarno. Divni ljudi ti Hrvati, kad teba uvijek pomognu.

    Ali ...
    ...nitko nije izrazio solidarnost meni kad sam se obratila onoj majci. Oni koji su to vidjeli, gledali su u pod, okolo, jedni u druge. Nelagoda. Netko prigovara, buni se, traži svađu. Grozno. Umjesto da se smješkamo jedni drugima, pravimo se da ništa nismo vidjeli, a kasnije opletimo po "glupači koja se progurala, kako je nije sram, kakva majka. A i ona druga glupača što se vječito buni. Ljudi su stvarno svakakvi, a mi smo samo htjeli predstavu gledati.."

    Nisu li ovi mini obrasci zapravo obrasci funkcioniranja našeg društva?

  21. #171

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da biste vi (mi) htjeli nešto drugo - reformu javne uprave da država napokon počne raditi kako treba na načelima dobrog upravljanja (efikasnost, efektivnost, transparentnost itd.), odnosno da se neka dobra načela iz biznisa počnu primjenjivati i kad se raspoređuju i troše javni novci (racionalnost prije svega).
    Drugo, borba protiv klijentelizma, da za funkcioniranje društva i države (gospodarstva, prije svega) ne bude presudno u kojoj si stranci ili koju opciju zagovaraš (lli protiv koje opcije ne zagovaraš).
    Treće, da se u društvu počne napokon razgovarati racionalno i utemeljeno na argumentima, a ne ostrašćeno i iz želuca, da u predizbornim kampanjama budu važni programi i politike, a ne količina jeftinih parola bez ikakvog sadržaja (hrvatstvo i izmi), da tijekom mandata postoji odgovornost za (ne)učinjeno i da se javnost ne libi vršiti pritisak.
    Evo, baš ovako. Ovo je ono što je meni sada, u ovom trenutku, bitno.

  22. #172
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    e, ali ova pitanja koja si ti navela su sva recimo iz sfere konzervativno-liberalno
    mislim da je bitna ideološka strana i onda gdje stojiš na kontinuumu kapitalizam-socijalizam, i tu je moment gdje je ljevica puno izgubila naklonost, jer se svrstala previše na kapitalističku stranu
    Je, ali pojednostavljujem priču budući da će teza da je gospodarstvo prioritet, a da ideološka pitanja treba ostaviti po strani. Pokušavam reći da to nije moguće, gospodarstvo nije moguće osvojiti od ostalih politika.

  23. #173

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    To se zove politika "ne talasaj" i itekako je prisutna u svim sferama drustva. Na zalost

  24. #174

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Napomena: scena koju ću dolje opisati događa se u maloj sredini u kojoj se ljudi ne bune na postupke drugih ljudi kao npr. u Zagrebu.

    Neki dan stojim u redu za jednu predstavu za klinkom. Veliki red, hrpa roditelj i hrpa djece.
    Ispred mene stoji žena s dvoje djece od 5 i 6 godina, otprilike, i upućuje ih kako da se proguraju i kupe kartu prije reda, daje novac, djeca odlaze. Obratim joj se i pitam je da zbog čega ona smatra da mi ostali trebamo s djecom čekati u redu, a da ona ima pravo ići preko reda i da zbog čega vlastitu djecu uči varanju?
    Izignorira me, dolaze djeca s kartama, a ja ne mogu ne primijetiti da je upravo djeci poslala važnu lekciju - varaj druge. Ona mi se onako baš iskezi u lice: "Ne, nego, snađi se druže." I ode lepršavo s klincima u dvoranu.

    Ima dalje.

    Dakle, prodano je više karata od sjedala (tipično, je li) i roditelji krenu uzimati djecu za koju su platili karte na svoje krilo ne bi li oslobodili sjedala za nas koji ulazimo s djecom, a nemamo mjesta. Pohvalno. Solidarno. Divni ljudi ti Hrvati, kad teba uvijek pomognu.

    Ali ...
    ...nitko nije izrazio solidarnost meni kad sam se obratila onoj majci. Oni koji su to vidjeli, gledali su u pod, okolo, jedni u druge. Nelagoda. Netko prigovara, buni se, traži svađu. Grozno. Umjesto da se smješkamo jedni drugima, pravimo se da ništa nismo vidjeli, a kasnije opletimo po "glupači koja se progurala, kako je nije sram, kakva majka. A i ona druga glupača što se vječito buni. Ljudi su stvarno svakakvi, a mi smo samo htjeli predstavu gledati.."

    Nisu li ovi mini obrasci zapravo obrasci funkcioniranja našeg društva?
    Zapravo jesu, i mene žalosti koliko je naše društvo neobrazovano i neodgojeno na toj mini razini. A od te mini razine sve polazi. Zapravo je naša politička povijest bila točno onakva kakvu zaslužujemo.

  25. #175

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a štaš s tim mostom, u ovoj situaciji? :D kužim te, i jasno mi je da si našla super političku opciju i to bi bilo super da nije vako kako je :D jer - ne znam štaš s njim u saboru? a vrlo je vjerojatno da će rezultati izbora ovisiti baš o tim malima ako se uspiju utrapunjati u sabor.
    ček, da i sebi malo razjasnim, pomagajte : D.
    dakle, vrlo je izvjesno da nitko neće dobiti potreban broj glasova da bi mogao sam sastaviti vladu, nego će biti potrebne koalicije. pretpostavljam i da će se i hdz i sdp u izbornoj noći objaviti izbornu pobjedu.

    u deset izbornih jedinica, bira se 14 zastupnika. to ih je 140.
    u 11. izbornoj jedinici - dijaspora - 3 zastupnika - ovi su po defaultu hdz
    u 12. izbornoj jedinici - manjine - 8 zastupnika - ovi su, ajmo reć, sdp, al se i hdz navlači s njima, pa nije baš sigurno.
    znači ukupno 151 zastupnik.
    da bi dobio mandat, treba se kod predsjednice doći sa 76 potpisa.
    i jednima i drugima treba nekih minimalno 62-63 mandata, a da bi krenuli u navlačenje tih 76.
    teško, teško. u osmoj su tradicionalno osvajali čini mi se čak 9 mandata. sad je tu ids, i linić. u prvoj, zagrebu, prošli put isto 9, sad neće sigurno, bandić će dobar kus uzeti. varaždin da ne govorimo, tamo su još više prošli put uzeli, a sad je tamo čačić.

    suma sumarum, ja predviđam da nam je slijedeći premijer, ako nećemo gledati karamarka, (a ja ipak mislim da hoćemo) biti - bandić :D
    Moram sada ići, ali svakako ću upamtiti da sam ti ostala dužna pojašnjenje

  26. #176
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Meni jedno nije jasno. Oni (MOST) kažu da neće koalirati ni s jednima ni s drugima, dakle neće sudjelovati u formiranju vlade - koji jarac onda uopće izlaze na izbore?

    Iako sumnjam da će odbiti ponudu za koaliciju ako ponuda bude "dobra".
    Neće koalirati prije izbora. Nakon izbora, uvjetovat će podršku za formiranje vlade reformama. Tako kažu.
    MM razmišlja da glasa za njih. Ja neću, ali ne bi mi bilo mrsko da postoji neki takav faktor pri formiranju vlade.

  27. #177
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Neće koalirati prije izbora. Nakon izbora, uvjetovat će podršku za formiranje vlade reformama. Tako kažu.
    MM razmišlja da glasa za njih. Ja neću, ali ne bi mi bilo mrsko da postoji neki takav faktor pri formiranju vlade.
    koje vlade?

  28. #178
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Preletjela sam Dežulovića, nisam još pažljivo pročitala, ali tu sam negdje i ja, ne mislim da su svjetonazorske priče samo prazne priče.
    Ali dodala bih da Petrov ima rezultate na lokalnom nivou koji nisu za zanemariti. Kao i omiški gradonačelnik, recimo. I koji su i svjetonazorski, po mome, jer nam je lov u mutnome također zabrinjavajući i prevladavajući svjetonazor, upravo u smislu Zuskinih primjera, pa na svim nivoima.
    Posljednje uređivanje od vertex : 04.11.2015. at 13:27

  29. #179
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    koje vlade?
    Bilo koje, tj. čije.

  30. #180
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    odličan.
    gdje, gdje, gdje?

  31. #181
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Aleks, linkala sam ga ja negdje, evo http://hr.n1info.com/a82936/Kolumne/...-na-posao.html

  32. #182
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    "Ne talasaj" je mnogima usađeno i odgojem.
    Po onoj "ionako neću promijeniti kako misli i djeluje, pa čemu se svađati"
    To je užasno teško iskorijeniti iz sebe.
    Prvoj meni :/

  33. #183
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Aleks, linkala sam ga ja negdje, evo http://hr.n1info.com/a82936/Kolumne/...-na-posao.html
    hvala
    volem Borisa

  34. #184
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    "Ne talasaj" je mnogima usađeno i odgojem.
    Po onoj "ionako neću promijeniti kako misli i djeluje, pa čemu se svađati"
    To je užasno teško iskorijeniti iz sebe.
    Prvoj meni :/
    Aha... Razumijem ovo i predobro.

  35. #185
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    I ja volim Borisa
    Dok mi ispod prozora trešti Živi zid :rolleyes:
    I oni i njihova deložacija

  36. #186
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    "Ne talasaj" je mnogima usađeno i odgojem.
    Po onoj "ionako neću promijeniti kako misli i djeluje, pa čemu se svađati"
    To je užasno teško iskorijeniti iz sebe.
    Prvoj meni :/
    ovo je istina. puno o tome razmišljam, pa i ovdje na forumu :D
    lako za svađanje. al kad moraš staviti svoju gujicu na pladanj...nije lako.

    ja sam imala jednu situaciju, nedavno, i jedva sam se natjerala da reagiram. i za to mi je trebala podrška mnogih. i to nisam reagirala onako kako mislim da sam trebala, odnosno, opet nisam, što se kaže, do kraja.

    no, ono što sam do sad naučila, nije ni tako teško.
    odnosno scenariji koje sam zamišljala su bili puno gori nego scenarij koji se stvarno desio :D
    a zadovoljstvo jer ipak uspiješ mrvicu nešto popraviti - veliko.
    i, lakše mi je reagirati za druge, nego za sebe, to sam isto primijetila. kad se drugome desi neka nepravda, nepravilnost, lakše ću dignuti svoj glas.
    hm, tko zna kakva je to psihološka pozadina u pitanju, a neka je, sigurno

    al eto, učim. puno i iz ovog foruma, odnosno forumašica. i zato ga volem :D i borisa isto, of course :D
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 04.11.2015. at 14:48

  37. #187
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Cvijeto, od riječi do riječi te potpisujem.
    Kao da sam ja pisala post.

  38. #188
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    znaš da se ne kaže tako
    potpisujem
    postoji druga riječ

  39. #189
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Cvijeto, svimbam

  40. #190

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Cvijeta, moje misli idu u smjeru manjinske vlade, ili rasipanja HDZovih glasova, jer mi nekako ima vise strancica koje bi mogle pokupiti glasove desno usmjerenih biraca, nego lijevih. Orah mi vise ne djeluje tako snazno i ozbiljno kao na pocetku, SDP i HNS su vec u predizbornoj koaliciji i cini mi se da ce prije oni naci nekog postizbornog partnera, nego HDZ. Zapravo mi se cini da nitko na politickoj sceni nije pretjerano odusevljen Karamarkom kao alternativi Milanovicu. HDZ bi imao vise sanse da im je netko drugi na celu. Mozda se varam, ali cini mi se da stvari tako stoje.

  41. #191
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo mi se cini da nitko na politickoj sceni nije pretjerano odusevljen Karamarkom kao alternativi Milanovicu. HDZ bi imao vise sanse da im je netko drugi na celu. Mozda se varam, ali cini mi se da stvari tako stoje.
    a ne znam, meni se ne čini baš tako. odnosno, da, al onda se sjetim da se krećem u krugu u kojem se krećem i da to može jako prevariti. pogotovo kad se u pogon stavi stranačka mašinerija.

  42. #192
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    meni se čini da je HDZ-ovom biračkom tijelu sasvim svejedno tko je na čelu
    jel Karamarko ili Grinch
    glasa se za HDZ i Franju
    protiv crvenih, protiv komunjara, protiv određenih nacionalnih manjina

  43. #193
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ja sam samo od jedne biračice HDZ-a čula da ne zna kako će zaokružiti Karamarka, ne može se ne to prisliti.
    Ali na kraju ipak hoće, ovako kako Aleks kaže, važne su vrijednosti za koje se HDZ zalaže.
    I tu dolazimo do svjetonazora, u ovom gornjem popisu koji je dala Aleks, gdje vidite gospodarski program?

  44. #194
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

  45. #195
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ne vidim neku vezu izmedju strucnjaka za neko podrucje i politickog uspjesnika, odnosno da ce strucnjak za podrucje biti politicar. To se moze potrefiti, al vjerojatnije je da nece. Politicar mora biti u stanju sprovesti ideju, a ne proracunati "utjecaj busenja Jadrana na seksualni zivot lignje".

  46. #196

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja sam u svojoj sredini,nazalost, crna ovca sa svojim politickim odabirima, ali jako puno ljudi je razocarano karamarkom i razmisljaju o drugim opcijama. Vidjet cemo hoce li takvo razmisljanje realizirati na izborima.

  47. #197
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam u svojoj sredini,nazalost, crna ovca sa svojim politickim odabirima, ali jako puno ljudi je razocarano karamarkom i razmisljaju o drugim opcijama. Vidjet cemo hoce li takvo razmisljanje realizirati na izborima.
    Vjerojatno nece iako zapravo ni lijevi ni desni biraci nemaju za koga glasati, a ni treca opcija nije nesto. Ovo su valjsa najgori izbori dosad. Prije si bar mogao glasat protiv, ako vec nisi glasao za...

  48. #198

  49. #199
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

  50. #200

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Jutos sam dobila poruku na mob.
    glasi ovako:
    Naša politika nije "mi ili oni",nego zajedništvo ZA PONOSNU I JAKU HRVATSKU!
    8.11.izadite na izbore i zaokružite ZA Domoljubnu koaliciju.

    Nemogu vjerovat da je i do toga došlo.Svašta.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •