Stranica 94 od 122 PrviPrvi ... 44849293949596104 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,651 do 4,700 od 6068

Tema: Kako poništiti glasački listić

  1. #4651
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    "Josipa Lisac, molimo vas, ajde dođite na probu, da vidimo znate li još pjevati u tim poznim godinama."

  2. #4652
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    "Josipa Lisac, molimo vas, ajde dođite na probu, da vidimo znate li još pjevati u tim poznim godinama."
    A da. Ko i provjera vozacke . Sig sam da su shakiru i onu drugu latino na superbawlu vise puta slusali na probama. A mozda su i slusali i rekli divno, da ne uvrijede velicinu il im je bilo divno, ko zna.

  3. #4653
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je izvedba bila koma, za ne povjerovat losa (mumljanje rijeci, neke distonancije) al opet je i hajka isto koma. Bas sam opet gledala mali negovetic, njena verzija mi je avion u odnosu na ovu. Nisam gledala inauguraciju, al sam pogledala izvedbu kad se toliko prasine diglo. Cak mi sam aranzman nije los, koliko mi se cinilo da Josipa nema vise glasa za izvest to sto je zamislila. Mozda bi trebao netko iz protokola procekirat to prije nego sto se s nekim dogovore, ne znam jel to moguce.
    U pravu si, apsolutno moguće sukladno protokolu, dapače čak i nužno. Ne samo izvedba nego i provjera dress codea i drugih sitnica. Sve su to poslovi diplomatskog protokola. Proba se trebala napraviti. Možda i je, ja to ne znam.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.02.2020. at 20:32

  4. #4654
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ide li i vama Zoki lagano na živce? Pojavi se pred kamerom, izgovara neke pripremljene, politički korektne rečenice. Fikus do bola.
    Štogod da se događa napuhne se kao žaba i mlati praznu slamu.

  5. #4655
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    nekako ga uopće ne primjećujem

  6. #4656
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ja ne gledam dnevnik.
    A ne vidim po portalim previse njegove ime.
    I to mi odgovara.

  7. #4657
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Definitivno mi ne ide na živce jer ne skače iz paštete ko KGZ. Bože šta se ta naslikala i nadrobila gluposti o svemu i svačemu kroz 5 godina od čega ništa nije imala ni ovlasti provesti niti se išta promijenilo. Sjetim se samo onog cirkusa seljenja ureda po RH, koliko nam je to donijelo koristi da čovjek ne povjeruje. Ovo je osvježenje.

    Srećom ni MŠ ne iskače pretjerano, što je isto dobro, zadnje kad sam pročitala što je izjavio sam bila stvarno jako jako sretna da nam nije predsjednik...

  8. #4658
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ne ide mi na živce.
    Stoput sam pomislila što bi Kolinda, da je ostala predsjednica, izvodila sada za vrijeme ove ugroze.
    Sigurno bi bauljala okolo u uniformi Civilne zaštite i svaki dan imala svoj privatni šou

  9. #4659
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,413

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Stoput sam pomislila što bi Kolinda, da je ostala predsjednica, izvodila sada za vrijeme ove ugroze.
    Sigurno bi bauljala okolo u uniformi Civilne zaštite i svaki dan imala svoj privatni šou

    vrlo vjerojatno

  10. #4660
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ne ide mi na živce.
    Stoput sam pomislila što bi Kolinda, da je ostala predsjednica, izvodila sada za vrijeme ove ugroze.
    Sigurno bi bauljala okolo u uniformi Civilne zaštite i svaki dan imala svoj privatni šou

    otprilike, da

  11. #4661
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    i vjerojatno zapjevala koju

  12. #4662
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Obrisala sam post greskom
    Napisala sam kad procitam sta sve Trump izjavljuje fakat sam sretna sto nemamo poput njega nekog na vlasti.

  13. #4663
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Ne ide mi na živce. Osim izbora savjetnice za obrazovanje, ne sjećam se da me s nečim drugim uzrujao. Bio mi je dobar u razgovoru vezanom za COVID19, pošteno rekao što ne zna, nije laprdao o stvarima za koje nije stručan, čime je indirektno naglasio važnost struke. Za sad ne vidim da radi štetu, a to je već nešto. Možda sam preoptimistična ako se nadam da će tokom mandata iz sjene povući i koji mali, ali pozitivan potez.

  14. #4664
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ide li i vama Zoki lagano na živce? Pojavi se pred kamerom, izgovara neke pripremljene, politički korektne rečenice. Fikus do bola.
    Štogod da se događa napuhne se kao žaba i mlati praznu slamu.
    Pa nema kaj delati. Funkcija predsjednika je ceremonijalna, a za to sad nema prostora. U kućnom je pritvoru, kao i drugi ljudi. Nije se izletavao s nikakvim izrazitim glupostima, a to je već plus u odnosu na njegovu prethodnicu. Vidjet ćemo tek kasnije kako se snašao. Nadam se da se u miru priprema za neka bolja vremena, kao i svi mi ostali.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.04.2020. at 10:46

  15. #4665
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    i vjerojatno zapjevala koju
    E sad mi je čisto žao zbog toga, zadnjih dana ima sve manje memova, a onako bi bilo materijala

  16. #4666
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ne ide mi na živce.
    Stoput sam pomislila što bi Kolinda, da je ostala predsjednica, izvodila sada za vrijeme ove ugroze.
    Sigurno bi bauljala okolo u uniformi Civilne zaštite i svaki dan imala svoj privatni šou


    Bi, sigurno. Vjerojatno bi si tu i tamo malo i poplakala.

  17. #4667
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    E sad mi je čisto žao zbog toga, zadnjih dana ima sve manje memova, a onako bi bilo materijala
    X
    ja sma odmah rekla da mi je iako nisam njezin glasač krivo što neće biti materijala
    Jednostavno, neponovljiva je.

  18. #4668
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Izvrstan tekst Jurice Pavičića o kninskoj kraljici, odnosno okorjelom i ukorijenjenom, sustavnom klijentelizmu hrvatskih političara https://www.jutarnji.hr/komentari/ju...izmu/10377634/

    Bliže nam se izbori, treba se pripremiti za informiranu odluku

  19. #4669
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Bliže nam se izbori a vi tu nezainteresirane?!
    Ja sam se odlučila još davno, istupi mojih odabranih svakim danom mi samo potvrđuju da mi je ok odabir, ljudi koji im se pridružuju isto tako.
    Izlazite li, hoćete li glasati za nekoga ili protiv?

  20. #4670
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Da, izlazim, dapace, propustam vikend s prijateljicama kako bih bila sigurna da cu moci glasati.
    Moj glas ide koaliciji Mozemo. Odusevili su me svojim radom u Zagrebu, pravi su politicki aktivisti, a ne oportunisti. Gup bi primjerice prosao da nije bilo njih u zagrebackoj opoziciji.

  21. #4671
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Inace, ne znam jesam li ostarila ili sta, ali su me ovi izbori najvise zapalili. Prije sam cesto bila rezignirana i indiferentna a sada kada konacno imam glasati ZA nekoga, sam valjda rasplamsala i ovaj dio PROTIV. Pa sam tako nasla kandidate koji nadilaze uobicajeni prezir prema politicarima i prelaze bas u gađenje. Npr gade mi se i Skoro i Raspudic. Gadni su i ostali ali ova dvojica su bas ljigavo gadni. Skoro sa svojim humorom i doskocicama krcmarskog tamburasa i raspudic s krajnjim licemjerjem (sto se privatnog i politickog djelovanja tice) i neviđenim lupetanjima (ukidanje ustavnog suda, zabrana pobacaja i sl.)

  22. #4672
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Betty kao da sam ja pisala. Potpisujem te u svemu, iako nisam iz Zg pa me se djelovanje koalicije Možemo ne tiče direktno.
    I napisala sam dans post tu jer mi se smučilo od nekog naslova gospođe Raspundić, priče o oltaru ...
    Inače me zaboli privatan život javnih osoba, ali ovo dvoje, rijetko viđena licemjernost

  23. #4673

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Nisam dosad nikad propustila izbore, pa neću ni ove. Betty, slažemo se s izborom što se glasanja tiče
    Istovremeno, sin gimnazijalac se totalno zapalio za politiku i izbore i stalno bi pričao samo o tome mislim da će taj jedva dočekati prve izbore na kojima će i sam smjeti glasati. S jedne strane mi malo ide na živce, s druge strane, drago mi je da nije apatično nezainteresiran za društvena zbivanja kao toliko ljudi oko nas.

  24. #4674
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Kosjenka i Tanja, bas mi je drago! Svjesna sam da nece osvojiti mandat za sastavljanje vlade, ali sam sigruna da ce sa svojih par zastupnickih mandata biti bolja opozicija (bilo kojoj vladi) nego sto je ijedna druga stranka bila.

    E, da i Vili Beros mi se strmopostao u ocima nakon one izjave da je djeci bolje u domu.

    Tanja, pa super da se zanima za politiku! Ja doista mislim da je poznavanje politickih okvira dio opce kulture, a politika sama je mjesto, gdje se bruse argumenti, gdje se izravno sukobljuju partikularni i opci interesi, a znati razlikovati jedne od drugih je vazna vjestina.
    Sjetilo me to, moja baka je devetogodisnjoj meni snazno predbacivala sto ne znam raspravljati o politici

  25. #4675
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Na izbore ću izaći, opcije koje mi dolaze u obzir su Dalija/Pametno/Fokus ili Možemo, još nisam odlučila.

  26. #4676
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    J sam se još zimus dvoumila između Pametnog i Možemo, no iako izuzetno cijenim pametno Možemo ipak više djeluje. Onog trena kada je Glavašević došao knjima više nije bilo dileme za mene.

  27. #4677

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Kod mene je dileme nestalo kad im se pridružio Kekin.

  28. #4678
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Sjetilo me to, moja baka je devetogodisnjoj meni snazno predbacivala sto ne znam raspravljati o politici
    ista moj stari

    Ja ću opet glasat protiv, mada kad usporedim Plenkija i Beru dođe mi da promijenim stranu...

  29. #4679
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ni ja nikad ne propuštam izbore, ali šaram listić jer sam odselila i nije mi fer sudjelovati u toj odluci. Tako ću i ovaj put. Dok ne dođe netko pametan tko će mi napokon ukinuti pravo glasa.

    Inače mislim da bi Možemo mogla ostvariti dobar rezultat. Svakako su osvježenje kao treća opcija i čuje ih se daleko više nego dosadašnje treće opcije.

  30. #4680
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Imam iste sentimente i nagnuca ko betty, ali moram priznati da mi radnicka fronta po obicaju djeluje nebulozno.
    Ja bih voljela da oni malo stanu na loptu ili se bar suzdrze u ovo predizborno vrijeme da ne kvare dosada odlican dojam platforme Mozemo.

  31. #4681
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Hocu reci, njihove istupe smatram folklorom, ali stetnim folklorom za jednu inace perspektivnu opciju.

  32. #4682
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Hocu reci, njihove istupe smatram folklorom, ali stetnim folklorom za jednu inace perspektivnu opciju.
    Slažem se, osim istupa Katarine Peović prema Škori na sučeljavanju za predsjedničke izbore - neponovljivo

  33. #4683
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Pratit ću, možda me uvjerite da glas za treću opciju nije bačen glas.
    I meni je ta ‘za mnom braćo tifusari’ retorika nezrela.

  34. #4684
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Da, da, tu je bila odlicna!
    Inace mi se ona svidja, artikulirana je, energicna.
    Osim kad se prebaci u taj anakroni marksizam19.stoljeca mod.

  35. #4685
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Potpisujem jennifer za RF, a iza KP. RF pokazuje elementarna nepoznavanja ekonomije, a i povijesti, pa nisu bez razloga propali svi komunisticki rezimi. Peovicki skidam kapu za nastup pred Skorom, satrala ga je.
    Svejedno, mislim da ih ostatak platforme moze utisati i umiriti, tj nemam dojam da stavovi RF dominiraju tom koalicijom, stoga ostajem pri Mozemo.

    Ovu centristicku koaliciju prepoznajem jedino po Daliji i bivsim HNSovcima, tj clanovima najoportunistickije stranke ikad, danasnjeg Fokusa, hocu reci djeluju mi blijedo i anemicno, u tolikoj mjeri da mi je Radnicka fronta simpaticnija od njih.

  36. #4686
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Mozemo ima i svoj fakat odlican program na webu- za sve koje zanima- i u njemu nema fantazija koje povremeno iznosi KP ispred RF. Mislim da je vazno da su se stranke koalicije Mozemo usuglasile oko ciljeva i strategija i to je jasno iz njihovog programa.

    Koalicija Pametno/ Fokus/ Stranka s imenom i prezimenom mi je precudan mix- imaju covjeka koji je osnivao Hrast i bio protiv Istambulse konvencije i hrpu ljudi iz HNSa, a onda i Puljake koji su dosad bili antiklerikalni, a jucer u Otvorenom Puljak se poziva na krscanske vrijednosti:/. Ne vjerujem da oni mogu nastupati strateski i raditi zajednicki na promjenama, sto se cini mi se vidi i iz toga kako su se osuli 2 tjedna pred izbore.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  37. #4687
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja bacila pogled na program, neću za njih sigurno.
    Još jedna uravnilovka prica..

  38. #4688
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Mozemo ima i svoj fakat odlican program na webu- za sve koje zanima- i u njemu nema fantazija koje povremeno iznosi KP ispred RF. Mislim da je vazno da su se stranke koalicije Mozemo usuglasile oko ciljeva i strategija i to je jasno iz njihovog programa.
    Hvala sasa, pogledala sam, meni sve štima.
    A skužila sam i svog profu s faksa, nisam znala da je i on tu <3

  39. #4689
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Zasto uranilovka?

  40. #4690
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ni ja nikad ne propuštam izbore, ali šaram listić jer sam odselila i nije mi fer sudjelovati u toj odluci. Tako ću i ovaj put. Dok ne dođe netko pametan tko će mi napokon ukinuti pravo glasa.

    Inače mislim da bi Možemo mogla ostvariti dobar rezultat. Svakako su osvježenje kao treća opcija i čuje ih se daleko više nego dosadašnje treće opcije.
    Po meni tvoja generacija iseljenika može i treba glasati. To su ljudi koji su ovdje rođeni, školovali se te su otišli što zbog trbuha i kruha, što zbog partizana i ustaša...možda postoji šansa da se jednom i vrate.
    Dijaspora koja je otišla za vrijeme neke druge vlasti, koja se još bori s duhovima prošlosti a ne zna kako se živi u sadašnjosti je nešto drugo.
    Zato Riri, glasaj za svoje favorite.

  41. #4691
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,245

    Početno

    Definitivno Možemo

  42. #4692
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto uranilovka?
    Na mobitelu sam pa ne mogu puno pisati ali svakako upada mi u oči ovo
    pravedni porezni sustav koji oporezuje kapital više nego rad, progresivno oporezuje dohodak i bogatstvo,
    Znaci jos jedni željni kažnjavanja uspješnih tako da ih opale po džepu jer strse. Malo smiješno u kombinaciji s pričama o nekakvim naprednim industrijama u kojima će valjda stručnjaci raditi za dobrobit zajednice a ne za pristojnu placu.

    Onda
    stvoriti obrazovni sustav koji razdvaja materijalne uvjete od postignuća
    U prijevodu - nebitno koliko ste uspješni u rezultatu rada, paziti cemo da se to ne reflektira na place... nekako slično kao danas rekla bih. Uz naglasak tamo gore negdje da ne smije ovisiti o tržištu. Ja bas mislim da jedino tržišna logika moze te ucmale okostale samodostatne autisticne sustave natjerati da se pomaknu. Recimo vaucerizacijom srednjeg i visokog školstva. Znaci bas poticanjem tržišnih principa.

    učiniti zdravstvo dostupnim svim građanima
    Kako pitam se... u teoriji je svima jednako (ne)dostupno, znaci jos novaca za sustav = manje novaca koji preostane onima koji rade i financiraju ga

    Dio o poduzetništvu je meni osobno presmijesan, pa društveno pa radničko pa vakvo, nakvo - a gdje je ono najobicnije textbook poduzetništvo, oni ljudi koji žele ulaganjem vlastitog kapitala, predanim radom i trudom uz rizik se obogatiti? Ti su samo u onoj "progresivno oporezivati" točki.

    Nigdje takodjer ni riječi o reformi mirovinskom sustava, što je pretpostavljam i bolje jer je valjda prijedlog ukidanje drugog stupa i prelijevanje svega u rupu bez dna zvanu prvi stup umjesto obrnuto.

    Itd.

    Sorry ne želim Venezuela-style eksperimente, na stranu lijepe priče o rodnoj ravnopravnosti, sekularizaciji i emisijama co2, ja bi rado kao prvo gospodarski prosperitet, siguran posao i normalnu placu. A ovi mi nimalo ne ulijevaju povjerenje , pogotovo kad čitam blistave ideje kako se poslužiti tudjom usredjevinom jedne od čelnika te koalicije (mene su učili da se to zove poziv na pljačku)

  43. #4693
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    ja ću dati preferencijalni glas, muka mi od stranaka

  44. #4694
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    I ja.
    Ali samo da, možda, omogućim toj osobi financijsku bolji osobni život.
    Nama ostalima će biti isto. Ili lošije.
    Uopće ne želim znati ništa o strankama ni njihovim programima. Ni o starim ni o novim. Uspješno zaobilazim. Još se nije dogodilo da su učinili išta što su obećali, pa nemam razloga vjerovati da će u budućnosti biti drugačije.
    I dalje sam za lijevu opciju, jer su mene osobno manje razočarali nego desni, ali to su nijanse.
    Totalno sam razočarana našim političarima.

  45. #4695
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Na mobitelu sam pa ne mogu puno pisati ali svakako upada mi u oči ovo


    Znaci jos jedni željni kažnjavanja uspješnih tako da ih opale po džepu jer strse. Malo smiješno u kombinaciji s pričama o nekakvim naprednim industrijama u kojima će valjda stručnjaci raditi za dobrobit zajednice a ne za pristojnu placu.

    Onda


    U prijevodu - nebitno koliko ste uspješni u rezultatu rada, paziti cemo da se to ne reflektira na place... nekako slično kao danas rekla bih. Uz naglasak tamo gore negdje da ne smije ovisiti o tržištu. Ja bas mislim da jedino tržišna logika moze te ucmale okostale samodostatne autisticne sustave natjerati da se pomaknu. Recimo vaucerizacijom srednjeg i visokog školstva. Znaci bas poticanjem tržišnih principa.


    Kako pitam se... u teoriji je svima jednako (ne)dostupno, znaci jos novaca za sustav = manje novaca koji preostane onima koji rade i financiraju ga

    Dio o poduzetništvu je meni osobno presmijesan, pa društveno pa radničko pa vakvo, nakvo - a gdje je ono najobicnije textbook poduzetništvo, oni ljudi koji žele ulaganjem vlastitog kapitala, predanim radom i trudom uz rizik se obogatiti? Ti su samo u onoj "progresivno oporezivati" točki.

    Nigdje takodjer ni riječi o reformi mirovinskom sustava, što je pretpostavljam i bolje jer je valjda prijedlog ukidanje drugog stupa i prelijevanje svega u rupu bez dna zvanu prvi stup umjesto obrnuto.

    Itd.

    Sorry ne želim Venezuela-style eksperimente, na stranu lijepe priče o rodnoj ravnopravnosti, sekularizaciji i emisijama co2, ja bi rado kao prvo gospodarski prosperitet, siguran posao i normalnu placu. A ovi mi nimalo ne ulijevaju povjerenje , pogotovo kad čitam blistave ideje kako se poslužiti tudjom usredjevinom jedne od čelnika te koalicije (mene su učili da se to zove poziv na pljačku)
    sillyme, zaintrigiralo me što pišeš (u 90% slučajeva na forumu lajkam tvoje poglede na ekonomiju, naše tržište i sl.), pa sam išla pročitat program (ja koja ne volim pratit politiku u našoj zemlji jer se samo živciram). Mogu reći da potpisujem ovo što si podvukla, program kao da nije pisao neki ekonomski stručnjak, papir podnosi svašta, al provedba u praksi je nešto posve drugo.

    Pogledalasma profil i radno iskustvo članova inicijativnog odbora Možemo, tu je dosta ekipe iz Gonga, raznoraznih udruga, glumaca,znanstvenika...dapače neka, al hoću reći ne vidim neki jak ekonomski tim jer mislim da je ovoj našoj zemlji potreban prije svega dobar "poduzetnički" tim, tim koji ima iskustvo iz privatnog sektora, od pustih priča mi se već diže kosa na glavi.
    A vrhunac mi je gđa Peović iz Radničke fronte kao partner u koalicjii koje bi uzimala tuđu ušteđevinu i raspodijelila je drugima, helooo??!! u kojem dobu ona živi, stravično!!!
    Ne znam uopće kome da dam svoj glas, znam da ne želim više gledat nijednu od 2 velike stranke koje vladaju već predugo ovom zemljom.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.06.2020. at 09:20

  46. #4696
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    sillyme, zaintrigiralo me što pišeš (u 90% slučajeva na forumu lajkam tvoje poglede na ekonomiju, naše tržište i sl.), pa sam išla pročitat program (ja koja ne volim pratit politiku u našoj zemlji jer se samo živciram). Mogu reći da potpisujem ovo što si podvukla, program kao da nije pisao neki ekonomski stručnjak, papir podnosi svašta, al provedba u praksi je nešto posve drugo.

    Pogledalasma profil i radno iskustvo članova inicijativnog odbora Možemo, tu je dosta ekipe iz Gonga, raznoraznih udruga, glumaca,znanstvenika...dapače neka, al hoću reći ne vidim neki jak ekonomski tim jer mislim da je ovoj našoj zemlji potreban prije svega dobar "poduzetnički" tim, tim koji ima iskustvo iz privatnog sektora, od pustih priča mi se već diže kosa na glavi.
    A vrhunac mi je gđa Peović iz Radničke fronte kao partner u koalicjii koje bi uzimala tuđu ušteđevinu i raspodijelila je drugima, helooo??!! u kojem dobu ona živi, stravično!!!
    Ne znam uopće kome da dam svoj glas, znam da ne želim više gledat nijednu od 2 velike stranke koje vladaju već predugo ovom zemljom.
    Program Mozemo zasniva se na zeleno lijevim principima koje primjenjuju mnoge vrlo uspjesne zemlje- poput skandinavskih- nisu to nikakve utopijske bajke. Dapace neoliberalni ekonomski koncept je ono od cega se osobno jezim, a u ovoj korona krizi vidimo kako su prosle zemlje koje ga primjenjuju. Inace svakom tko je citao program jasno je da Mozemo nece nikom oduzimati imovinu. Sto je uostalom protuustavno. Protuustavnim djelovanjem se hvale neke druge opcije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  47. #4697
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Mislim podrazumijeva se da svatko glasa prema vlastitim uvjerenjima. Mislim da i ekipa koja brije na neoliberalno ima za koga na ovim izborima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  48. #4698
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Na mobitelu sam pa ne mogu puno pisati ali svakako upada mi u oči ovo


    Znaci jos jedni željni kažnjavanja uspješnih tako da ih opale po džepu jer strse. Malo smiješno u kombinaciji s pričama o nekakvim naprednim industrijama u kojima će valjda stručnjaci raditi za dobrobit zajednice a ne za pristojnu placu.

    Onda


    U prijevodu - nebitno koliko ste uspješni u rezultatu rada, paziti cemo da se to ne reflektira na place... nekako slično kao danas rekla bih. Uz naglasak tamo gore negdje da ne smije ovisiti o tržištu. Ja bas mislim da jedino tržišna logika moze te ucmale okostale samodostatne autisticne sustave natjerati da se pomaknu. Recimo vaucerizacijom srednjeg i visokog školstva. Znaci bas poticanjem tržišnih principa.


    Kako pitam se... u teoriji je svima jednako (ne)dostupno, znaci jos novaca za sustav = manje novaca koji preostane onima koji rade i financiraju ga

    Dio o poduzetništvu je meni osobno presmijesan, pa društveno pa radničko pa vakvo, nakvo - a gdje je ono najobicnije textbook poduzetništvo, oni ljudi koji žele ulaganjem vlastitog kapitala, predanim radom i trudom uz rizik se obogatiti? Ti su samo u onoj "progresivno oporezivati" točki.

    Nigdje takodjer ni riječi o reformi mirovinskom sustava, što je pretpostavljam i bolje jer je valjda prijedlog ukidanje drugog stupa i prelijevanje svega u rupu bez dna zvanu prvi stup umjesto obrnuto.

    Itd.

    Sorry ne želim Venezuela-style eksperimente, na stranu lijepe priče o rodnoj ravnopravnosti, sekularizaciji i emisijama co2, ja bi rado kao prvo gospodarski prosperitet, siguran posao i normalnu placu. A ovi mi nimalo ne ulijevaju povjerenje , pogotovo kad čitam blistave ideje kako se poslužiti tudjom usredjevinom jedne od čelnika te koalicije (mene su učili da se to zove poziv na pljačku)
    I ja sma na mobitelu pa ne mogu adresirat jedno po jedno, valjda ce biti jasno na sto se odnosi.

    Uranilovka koliko znam znaci da je svima jednako, bez obzira na postignuca. Citajuci program vidjela sam da se progresivno oporezivanje dobiti uvodi kako bi se porezni teret djelomicno prebacio sa dohotka na dobit, odnosno sa rada (koji je u Hrvatskoj jako opterecen, to je mantra svih poduzetnika i razlog zasto radnici rade za crkavice) na kapital. A cak ni tada se ne gledaju svi poduzetnici (tj gospodarski subjekti) jednako jer oni koji reinvestiraju dobit u povecanja placa radnika, uvjeta rada ili istrazivanje i razvoj - bili bi porezno rastereceni.
    Sto je meni sasvim fer.
    O drustvenom poduzenistvu igrom slucaja znam ponesto, postojali su i ranije pokusaji da se DP promovira i razvije, ali su neslavno zavrsili. Ne zato sto je DP losa ideja, nego jer nije postojala volja vladajucih, tj nadleznih institucija donijeti suvisao okvir za DP. DP se od textbook poduzetnistva razlikuje uglavnom u tome sto DP za cilj osim stjecanja profita (sto je jedini cilj vulgaris poduzetnistva) ima i drustvenu korist, tj opcu dobrobit. Drustveno poduzenistvo je primjerice bila Rodina proizvodnja platnenih pelena, DP je npr. URIHO ili slicne firme s visokim udjelom zaposlenih s invaliditetom, DP bi mogli biti proizvodnja el.energije od komposta ili ostataka hrane (to sam u Irskoj vidjela). U svakom slucaju, meni je DP odlicna zamisao, ne vidim da se radi o ogranicavanju trzista nego o poticanju poduzetnika da u svojim djelovanjima uzmu u obzir i dustvenu korist, a za to ce biti nagrađeni.

    Obrazovni sustav koji razvaja materijalne uvjete od postinuca - ne znam kako si dosla do te interpretacije, ja citam nesto sasvim drugo. Primjerice, u ovoj online nastavi du se bas iskristalizirale razlike u materijalnim uvjetima ucenika i meni je pohvalno da se takav vazan input uzima u obzir prilikom predviđanja ishoda obrazovanja te da se na taj input pokusa utjecati. Privilegiranost je krasna kada si ti taj koji je privilegiran, ne bas toliko kada nisi.

    Nisam jos procitala cijeli program, jer je prilicno detaljan, pa ne znam je li dio programa i osnivanje (bolje receno okrupnjavanje i sustavno investiranje) banaka hrane koje su me odusevile, jer se njima adresira i propadanje hrane, donacije hrane s jedne strane i nedostatak hrane u određenim drustvenim slojevima s druge strane. Ako i nisu, vjerujem da se uklapa u njihove politike i da bi saslusali takav prijedlog.

    Za kraj, meni asocijacija nije venezuela nego danska. Jel netko ima nesto protiv Danske?

  49. #4699
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    sillyme, zaintrigiralo me što pišeš (u 90% slučajeva na forumu lajkam tvoje poglede na ekonomiju, naše tržište i sl.), pa sam išla pročitat program (ja koja ne volim pratit politiku u našoj zemlji jer se samo živciram). Mogu reći da potpisujem ovo što si podvukla, program kao da nije pisao neki ekonomski stručnjak, papir podnosi svašta, al provedba u praksi je nešto posve drugo.
    Zanimljivo mi je procitati da se slazes sa pogledima Sillyme na ekonomiju i trziste. Ja cijenim Sillyme kao sugovornicu i forumasicu, ali se razilazim u pogledima na ekonomiju s njom, ne samo zbog principa i prioriteta. Sillyme dozivljavam kao zagovornika trzisne ekonomije i privatizacije, koja bi desetkovala radna mjesta u drzavnom i javnom sektoru, ukljucujuci i tvoje.

  50. #4700
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivo mi je procitati da se slazes sa pogledima Sillyme na ekonomiju i trziste. Ja cijenim Sillyme kao sugovornicu i forumasicu, ali se razilazim u pogledima na ekonomiju s njom, ne samo zbog principa i prioriteta. Sillyme dozivljavam kao zagovornika trzisne ekonomije i privatizacije, koja bi desetkovala radna mjesta u drzavnom i javnom sektoru, ukljucujuci i tvoje.
    Ovisi što misliš pod ovim "desetkovala"?

    Osobno dijelim mišljenje da treba smanjiti broj zaposlenih u državnoj i javnoj upravi, po načelu da ostanu oni efikasni i produktivni koji mogu za svoja postignuća i rad biti adekvatno nagrađeni, a ne da imamo ovoliku državnu upravu u kojem je dobar dio ljudi posve bespotreban. Kvalitetno odrađen posao je po meni glavni kriterij za donošenje takvih odluka od strane rukovodstva. Nije pravedno da imamo jednake plaće za isti posao oni koji rade "kao crnci" i oni koji za isti posao bulje u strop pola dana. Meni apsolutno nije. Imam iskustvo rada i u privatnom sektoru.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.06.2020. at 10:19

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •