Stranica 77 od 122 PrviPrvi ... 2767757677787987 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,801 do 3,850 od 6068

Tema: Kako poništiti glasački listić

  1. #3801
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ne mogu editirat- ne mislim da je situacija takva SAMO radi tihe vecine ali je dobrim dijelom tiha vecina- bas time sto je vecina- odgovorna za situaciju u kojoj jesmo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #3802
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ih, kad bi ta tiha većina još isto to mislila... Da su oni odgovorni...

    Zašto vam ne bismo vjerovali kako se glasa u selendri, tocno si to tako i zamisljam. Uostalom, kao da je glasanje u mojoj selendri (zg kvartu koji Bandicu donese valjda najvise glasova) glasanje na osnovu drugog principa .

  3. #3803

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Da, ali aktivizam ne može postići uspjeh tako da mijenja većinu. Jednostavno očito ne ide. Aktivizam može uspjeti tako da ja u svom selu na sljedećim izborima odem na listu HDZ/SDP/NEZAVISNI pa da mijenjam stvari iznutra... Samo to zahtijeva dva preduvjeta: 1. da imam volje(želudac) za biti s ljudima sa lista i 2. da imam znanja, sposobnosti, vještina potrebnih da ih preveslam u određenom smislu, a ti su ljudi preveslatori po karijeri. Kako osobno nemam ni jedno ni drugo, a onda djelujem ne politički, kroz nekakvu udrugu, nekakvo volontiranje za zajedničko dobro... Stvari koje bih željela ostvarit su tako prizemno plitke, tako malo ideološki obojene, ono pedijatar za novorođenčad, školski bus za predsate, sufinanciranje troškova terapija za djecu s pp ilipak trava u parku. I čak i kad se za te tako trivijalne stvari lobira, ove stranke stavljaju motke, one su i dalje igrači...
    I ne nije to isto kao u gradu, bb, u Zg ljudi glasaju za Bandića da dobiju status majke njegovateljice, a ovdje su u igri zemljišta, popločavanja rive, ugostiteljsko potkupljivanje turističkih vodiča... Sve je isprepleteno, ljudi glasaju ovisno o tome za koga rade, ne jer ih poslodavac tjera, već jer su svjesni da ne pobijedi li onaj u dosluhu s njihovim poslodavcem, poslodavac više neće tu držat parking, pa neće imat koga zaposlit. A onaj tko se zaposlio kod jednog klana, ne može prebjeći, tek u trećoj generaciji... I tako, ljudima je teško djelovati za nešto, jer ona nisu za onog tko im plaća, a protiv nekog je još opasnije... I nema tu nekog poslodavca koji nije upleten... Mi se svi znamo, nema ovdje ničijih, nema apolitičnih... I sad kad mi se javi netko pa kaže ajmo mi napravit svoju listu... sve je to lijepo ali nešto se požutit mora, pa nećemo valjda požutit zemlju ovima što su si je godinam žutili, požutit ćemo našu... Ili štoveć... Ne znam razumijete li princip.
    Pa sad reći ti ljudi su odgovorni, a jesu, nije mi to baš produktivno. Djeluj lokalno, misli globalno... Za to sam, samo za to da i drugi budu za to, to treba odgojiti u čovjeku. I tu država ima upliva, ima i mora imati.

  4. #3804
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne mogu shvatiti zasto se Lustig povukao
    moze li mi tko nacrtati?

  5. #3805
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hm, možda bih i mogla nacrtati, kad bih mogla shvatiti zašto je Branko Lustig zastupnik na nečemu što se zove lista Bandić Milan ??????

  6. #3806
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    da, to je zapravo pravo pitanje
    ali kad vec je tu (bio)
    zasto je pristao na sve ovo?

  7. #3807
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    PA vjerojatno zato što na toj listi nije iz ideala nego iz neke vrste koristoljublja, pa onda mora pristati na sve.

  8. #3808
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne znam koju bi korist mogao imati i trebati bogati starac od 90 godina
    koji uz to ima debele debele razloge stopirati neke stvari

  9. #3809
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam koju bi korist mogao imati i trebati bogati starac od 90 godina
    koji uz to ima debele debele razloge stopirati neke stvari
    ma kakvo koristoljublje. izlapio. kao radenska kad ostane bez mjehurića. ko zna šta mu je bandić rekao, ovome se činila dobra ideja . odavno sam već shvatila da najčešće nema smisla tražiti neke dublje razloge za političko djelovanje. najčešće su vrlo prizemni. poput, ne znam, saborske penzije. ili, u ovom slučaju, ajmo malo probati i u politiku.

  10. #3810

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ma kakvo koristoljublje. izlapio. kao radenska kad ostane bez mjehurića.
    I ja mislim ovako. Slično pitanje sam si postavljala kad je negdje potkraj 90-tih Ranko Marinković bio na listi HDZ-a za lokalne izbore. I objašnjenje mi je tada bilo isto

  11. #3811
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Istina, moguće je i da je izlapeo.

  12. #3812
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Samo što mislim da Bandić Milan dobro drži svoje podanike na uzdama, izlapeli ili ne. Tako da neka pobuna kod Lustiga ne bih rekla da je dolazila u obzir.

  13. #3813
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    izlapio ili ne cinjenica je da nije mogao valjda glasati za osobu koja je nosila crnu uniformu. ali isto tako je cinjenica da je prepustio mandat nekome ko ju je podrzao. meni nije sad pitanje da li ili ne mijenjati ime Trga, vec postavlja se pitanje sta jos ceka gradjane zagreba s ovom koalicijom, pardon suradnjom. nije li i most pricao da je u suradnji s hdz a ne u koaliciji.
    jako mi je zanimljivo kako smo uveli skroz novi termin za pozantu stvar.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 11.07.2017. at 09:34

  14. #3814

  15. #3815
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Trebalo mi je koji dan da posložim samu sebe oko toga što se zapravo dogodilo u Splitu i okolici, a sad mislim da je ovaj momak to dobro opisao i da se s njegovim mišljenjem uvelike slažem:
    http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...ti/983792.aspx

  16. #3816
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    i meni je to vjerojatno najbolji članak, a pročitala sam svašta ovih dana, isto mi je tema za žvakanje i stalno pratim komentare iz perspektiva raznih struka, često i ljudi koji već godinama trube neke stvari ali ih sad napokon netko sluša

    između ostalog vidjeli smo i još jednu stranu tog "poništit ću glasački listić, baš mene briga za njih" stava, ma koliko mislili da nas ne diraju političari jer eto ne pratimo medije i njihova prepucavanja, loše odluke neodgovornih ljudi sve nas koštaju glave
    tako da se nadam da će ovaj momentum koji se stvorio ustrajat dovoljno da dovede do nekih konkretnih promjena

  17. #3817
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    poplave od prije par godina, ovaj pozar je jasno pokazao da u drzavi se ne radi na prevenciji. trenutno nije bitno da li je to na nivou drzave, ili pak lokalne uprave, ali prevencije vise nema.
    kolicina novca koja se treba uloziti u to je ocito velika, ili pak nevidljiva glasacima da jednostavno politicarima nije isplativa.
    svi se radujemo besplatnim udzbenicima, nizim cijenama nekih stvari, ali kad nam dodje ovakva nevolja skupo nam naplati svu nebrigu.

    i eto iznendio nas je pozar u ljeto na moru, poplava u proljece na kopnu. priroda je nemilosrdna i ne prasta zaboravljeno odrzavanje vatrogasnih puteva, suhozidova, melioraciju, neodrzavanje zemljista. sve.
    ljudi odlaze, starij niti imaju vise volje i snage s tim se baviti. mi koji smo ostali koncentrirani smo uglavnom u velikim gradovima i gledamo i promatramo.
    sad svi pricamo, a opet za kojih dan cemo se uljuljkati u svoju sigurnost, dok priroda ne pokaze svoju snagu i opet cemo biti osupnuti kako nismo pripremljeni.
    ONO i DSZ su relikt proslosti koji nije naisao na zamjenu u ovom sustavu. CZ jel postoji igdje sem na papiru. Vojsku koju smo zazivali tamo di joj realni nije ni mjesto, ni nemamo, jer aktivna vojska nam je tiho poslana u afganisatn i ukrajinu. OK nije sva, ali ni rocnika nemamo. to je i nas izbor, jer to smo vecinom podrzali.

    I svaki put nam da misliti ta nasa neorganiziranost kao i nije u mom opisu posla. ali i ovaj put smo dobro porsli do sljedeceg, na zalost.

  18. #3818

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    i meni je to vjerojatno najbolji članak, a pročitala sam svašta ovih dana,
    I meni je dobar, ali ovaj članak mi je još bolji.

  19. #3819
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I meni. Čovjek je pokosio, i vjerojatno redovno sve održava. I to ga je spasilo. Dalmacija je prepuna privatnih zapuštenih površina na koje nitko ne dolazi. Država to ne može održavati jer su to privatne parcele, čak i kad zarastu u šumu, jer su privatne. Kako u Istri nikad nema ovakvih požara? Samo kad se vozite cestom, u Istri pokošeno sa strane, u Dalmaciji ne. Tako da kad bi svatko krenuo od sebe i svoje okućnice, puno bi bolje bilo...

  20. #3820
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Bilo je još reakcija o potrebi održavanju terena, i sve su točne. Međutim, ovu kućicu je ipak spasio i mali detalj da su kraj nje dežurali vatrogasci.

  21. #3821
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Zapustenost sigurno ne pomaze... Al daleko su brezuljci pa i planine Istre od strmih i nedostupnih padina Mosora, isto kao i kolicina kise koja padne u sjevernom Jadranu naspram kolicine kise koja padne u juznom Jadranu, a nije bas ni da je bura toliko jaka u Istri (osim mozda u trscanskom zaljevu)... al sve to nema veze s totalno neadekvatnom reakcijom na pozar.

  22. #3822
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo je još reakcija o potrebi održavanju terena, i sve su točne. Međutim, ovu kućicu je ipak spasio i mali detalj da su kraj nje dežurali vatrogasci.
    Kaže da su kasnije vatrogasci otišli, a kuću su spasili trikom. Zapalili i ugasili vatru na tri metra. Vatra neće zapaliti ono što je već izgorjelo. Vrlo pametno i snalažljivo.

  23. #3823
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

  24. #3824

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Nama je prije sedam godina vatra došla na 10 metara od kuće, pa je nakon toga mm popilio borove na tuđoj privatnoj zemlji, mislim one koji nisu izgorjeli i pali. Vlasnici posjeda koji ne žive ovdje su odbijali išta poduzet, pa smo eto narušili njihovo pravo posjeda, oni su kad su došli ovdje, lagano se bunili, ali stvar je bila gotova. Bili smo potpuno u krivu, ono skroz na skroz, ali kad je ove godine gorjelo, bili smo puno mirniji. I nije nam žao što smo borove popila štogod mislili o privatnom posjedu. Nekako, hebate, veće je moje pravo da zaštitim kuću u kojoj živi četvero djece, nego njihovo pravo da na posjedu koji ne koriste buja borovina...

  25. #3825

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I tad prije sedma godina smo isto palili kontrapožar, jer vatrogasaca nije bilo. Jednostavno požar je bio velik i nisu sve stizali. Al ono braniš svoj dom, ja stvarno ne očekujem da mi vatrogasci brane dom. Ovdje su najglasniji nakon požara o neorganiziranosti, bili oni koji su svoje napustili.
    A ovo o Istri, mislim ne znam idete li vi u istu Istru kao ja... Rekla bih da osim što je sve ravnije i pitomije zbog klime, jednako ima brige i nebrige. I ne pomaže kako održavaš svoje, ako si na padini a susjedi ne održavaju svoje...

  26. #3826
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    a mislim
    možda sam u krivu
    ali nama je skoro izgorio deponij otpada
    za koji i bez požara već dugo vremena upozoravaju da je ekološka bomba
    ja stvarno ne želim zamislit šta bi se dogodilo da se Karepovac ozbiljnije zapalio, iskreno i ovo što je bilo ta dva dana me brine
    to bi bile vrlo teške posljedice na cijeli Split, Kaštela i Solin, dakle za nekih 250-300 tisuća ljudi

    tako da razumijem ja da ne mogu vatrogasci biti svugdje i braniti svaku kuću, ali pretpostavljam da netko tko ih koordinira mora donosit odluke o prioritetima, i teško mi je zamislit kako to nije bio prioritet

  27. #3827
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Otkud to da su najglasniji oni koji su otisli? Ja citam samo izjave ljudi koji su gasili pozar. Ovo s Karepovcem je zesca katastrofa. Karepovac je gasilo osmero radnika Karepovca probijajuci se kroz gusti dim u kojem nit su mogli gledat nit su mogli disat (tako bar pise po novinama). Trafo stanice, benzinske u okolici Splita, nebodere u kojima zivi gomila obitelji s malom djecom, sve su obranili gradjani. Nevjerojatna je sreca sto se nista gore nije dogodilo i sto je buta popustila. A ovaj sto je rukovodio obranom od pozara je napravip gro pogresnih procjena.

  28. #3828
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    mislim da se taj casin komentar odnosio na njeno iskustvo prije 7 godina

  29. #3829

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Jadranka, pisala sam o svom mjestu prije sedam godina kad je požar došao do kuća i na ponekoj oštetio krov, fasadu, a dvije su izgorjele.
    Što se tiče Karepovca, tu zapravo ne znam što bih mislila. O njemu ovisimo, jer smeće se negdje bacit mora. Iz mog mjesta se smeće neko vrijeme vozilo na sjever Hrvatske, pa onda opet na Karepovac. I svi smo bili glasni da se smeće negdje odvest mora, kad smo bili u situaciji da nitko ne želi uzet naše smeće. Istodobno, razvrstavali smo slabo, gotovo ništa. Tako da je dio odgovornosti i na nama, pojedincima, i ne samo u smislu za koga smo glasali, već ono praktično; što nemamo kompostište svi mi koji živimo ovdje, što ne razvrstavamo... A onda, opet, kad ti dečki koji rade u lokalnom komunalnom kažu da sve iz kontejnera lijepo nakrcaju u isti kamion i voze na isto mjesto gdje i smeće... nije ti do razvrstavanja.
    Odvoz je ovdje skup, realno skup u odnosu na Zagreb, iako je to očito i dalje prejeftino da se sav otpad prikladno zbrine. Naše staro odlagalište smeća je neaktivno, ali nikad sanirano... Ono kad je gorjelo prije sedam godina, djelomično je izgorjelo i to je bio najveći oblik saniranja.
    Osobno sam spremna plaćati duplo više da se taj problem adekvatno riješi. I dala bih dio svoje zemlje na obroncima Biokova...

  30. #3830
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Aj nek su pčele spasili.

  31. #3831
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Meni je članak, odličan, sadržajno pogađa u sridu, te je jako pismeno, kulturno i konstruktivno napisan.
    Poklapa se u tezama sa Dežulovićevim tekstom i zaista je pitanje, što će ti državni aparat, koji ne radi svoj posao. A definitivno je aparat zakazao na svim nivoima. Voda, hidranti, obavještavanje, pristupne ceste, plan akcije i slično nije stvar pojedinca (niti bi to bilo moguće logistički gledano), nego struktura na lokalnom i državnom nivou. Koje su zato vise nego dobro plaćene.

    Prilično me je užasnuo opis opće neorganiziranosti i nespremnosti struktura, a nešto sam južnije od Splita, te sam odrasla s ljetnim požarima i tata mi je kao dobrovoljac nebrojeno puta išao gasiti.
    Svaka čast ljudima na samoorganiziranosti i srčanosti!

  32. #3832
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Je l netko gleda dnevnik na prvom zadnjih mjeseci? Gledamo kviz, a uvijek mi bude lijeno prebaciti ili ne mogu ustat do daljinskog. I tako svaki dan pogledam pola dnevnika, a inače ne bi .

    Nego, osim sto svaki dan dnevnik počinje s "Ivica Todorić... !!!"... sve skupa mi postaje sve ludje i ludje. Svaki dan se pitam jesu to vijesti ili Monty Python?! Cijela ta priča s Agrokorom mi zvuči kao neki suludi kaotični scenarij koji se vuče par desetljeća unazad, pa izvlače almost stogodišnjake i viču im na uho "Gdje ste ti i Todorić bili devedesetprve"?! Večeras u dnevniku kamerman i novinarka 2 minute trče za Ivicom londonskim ulicama... ono, wtf osjećaj cijelo vrijeme. Neopisiv osjećaj apsurda. Mislim, gledala sam ja sabor prije i gledala sam i dnevnik prije, al ovo mi se čini suludo.
    Lastane jesam li jedina?

  33. #3833
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Todorić je vruća tema, a novinari hoće zaraditi kruh. Ne vidim ništa čudno.

  34. #3834
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Eh, nije Todorić najveće zlo....(ili možda je, ali nije jedini).

    OVO me danas šokiralo: http://www.index.hr/vijesti/clanak/h...a/1006351.aspx

    Nije problem Hrelja i njegovo notorno nerazumijevanje sustava. Problem je što je takvih likova JAAAKO PUNO i to na mjestima gdje se odlučuje o našim novcima. I kako onda napredovati ako odgovorni ne kuže zašto je bitno stvoriti novu vrijednost i tko zapravo puni državni proračun.... uffff.... Dođe mi da se i ja iselim ili barem djecu pošaljem negdje gdje će moći zaraditi za svoju mirovinu i moju.

  35. #3835
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    OVO me danas šokiralo: http://www.index.hr/vijesti/clanak/h...a/1006351.aspx

    Nije problem Hrelja i njegovo notorno nerazumijevanje sustava. Problem je što je takvih likova JAAAKO PUNO i to na mjestima gdje se odlučuje o našim novcima. I kako onda napredovati ako odgovorni ne kuže zašto je bitno stvoriti novu vrijednost i tko zapravo puni državni proračun.....
    Mene isto. Naprosto mi je nevjerojatno da netko ne zna da porez ne pada s neba

  36. #3836

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Bb, i mi gledamo kviz pa dnevnik. I tako smo jucer komentirali todorica. Osim ovog wtf elementa, mm je zakljucio da stvarno mora smrsavit kad je vidio da todoric s toliko godina tako fino moze potegnut trk. Od svakog mozes nesto naucit....

  37. #3837
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene isto. Naprosto mi je nevjerojatno da netko ne zna da porez ne pada s neba
    Pa nije on jedini - to je opća pojava. Sjetimo se samo ovoga: http://www.telegram.hr/politika-krim...avni-proracun/

    Sve je to kao iz onog vica o 100 eura...Kopiram s neta
    Jedan turist je došao u Hrvatsku na odmor, i odabrao je za sebe njihov najbolji hotel. Kada je stigao, prišao je recepciji, a onda se obratio recepcionaru: “Dobar dan, dobri gospodine. Ja bih želio jednu sobu za sebe, ali bih prvo zahtijevao da je vidim i pregledam.” Recepcionar mu reče: “Dobar dan i Vama cijenjeni gospodine. Nije problem da pogledate neke od soba, ali bih morao prvo da Vam naplatim 100 eura, pa ukoliko Vam se ni jedna soba ne svidi, onda sam dužan da Vam vratim Vaš novac. Da li se slažete sa tim?” Turist klimnu glavom, a onda iz svog novčanika punog novca, izvadi 100 eura i dade recepcionaru, a onda ga on povede sa sobom u obilazak hotelskih soba. Dok je on pregledao sobe, recepcionar se samo izgubi i ode prodavačici i dade joj 100 eura kako bi podmirio svoj dug. Prodavačica se odmah spremila, a onda otrčala do mesnice gdje je platila meso. Mesar odmah zgrabi tih 100 eura i potrča prema pumpi gdje je ostao dužan. Čovjek koji je radio na pumpi, uze tih 100 eura, a onda otrča jednoj ženi kojoj je ostao dužan, ona uzme novac i otrči u hotel kako bi se odužila. U tome turist dođe i reče kako mu se sobe ne sviđaju te zatraži svoj novac nazad.
    Evo, svi dugovi podmireni, a novostvorena vrijednost =0, ali kome zabogamiloga još treba proizvodnja, kome treba znanje, kome trebaju vještine???
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.11.2017. at 13:32

  38. #3838
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Sve je to kao iz onog vica o 100 eura...
    Genijalno!

  39. #3839

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja Todoricu i Sanaderu skidam kapu, neka su krali i neka pokradu jos i vise !
    Godinama su javnost, politicari i novinari nijemo gledali u kriminal koji im se odvijao pred ocima a sada ti isti novinari trce za covjekom po Londonu, pisu clanke o tome kako mu se kcerka osmjehnula na ulici, objavljuju cifre ljetovalista, torbica i slicno. Ima jedna stara izreka: ako ne smijes prici lavu dok je u punoj snazi, nemoj ga dirati ni kad je ranjen i oboren na tlo.

  40. #3840
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ja Todoricu i Sanaderu skidam kapu, neka su krali i neka pokradu jos i vise !
    Godinama su javnost, politicari i novinari nijemo gledali u kriminal koji im se odvijao pred ocima a sada ti isti novinari trce za covjekom po Londonu, pisu clanke o tome kako mu se kcerka osmjehnula na ulici, objavljuju cifre ljetovalista, torbica i slicno. Ima jedna stara izreka: ako ne smijes prici lavu dok je u punoj snazi, nemoj ga dirati ni kad je ranjen i oboren na tlo.
    Oprosti, ali o čemu ti pričaš? Kakav lav? Ta dvojica su obični kriminalci i to je dokazano. Nije problem u njima, nego u ovakvima koji im skidaju kapu jer od toga imaju osobnu korist, a državu i porezne obveznike tko šiša??? Ovce su da ih se šiša??? Pitam se kakav nam je moral i sustav vrijednosti kad se ovakvima dozvoljava i daje 6 mjeseci da uteknu nekažnjeno... Ali jasno je, da padnu i budu kažnjeni kako treba, previše bi drugih povukli za sobom....

  41. #3841
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    rekla bih da je rehab je ironična

  42. #3842

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti, ali o čemu ti pričaš? Kakav lav? Ta dvojica su obični kriminalci i to je dokazano. Nije problem u njima, nego u ovakvima koji im skidaju kapu jer od toga imaju osobnu korist, a državu i porezne obveznike tko šiša??? Ovce su da ih se šiša??? Pitam se kakav nam je moral i sustav vrijednosti kad se ovakvima dozvoljava i daje 6 mjeseci da uteknu nekažnjeno... Ali jasno je, da padnu i budu kažnjeni kako treba, previše bi drugih povukli za sobom....
    Kao prvo, ja od Sanadera i Todorica nisam imala nikada nikakvu korist.
    Dobro da si spomenula moral i sustav vrijednosti jer upravo o tome se i radi.
    Njih dvojica su na vrijeme prepoznali da je nas balkanski moral i sustav vrijednosti upravo takav da ce im politicari stititi ledja a novinari sutjeti i obzderavati se na kojekakvim domjencima dok god ih oni placaju i zaposljavaju a narod ce sutjeti i sve to nijemo gledati.
    Sada, kad su konacno pali, svi se redom nasladjuju a gdje smo svi skupa bili proteklih godina ?
    Tko je dozvolio da se desetljecima pokrada drzava naocigled svih gradjana ?
    Nista bolje nismo ni zasluzili i ne, nisam ironicna.

  43. #3843
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Kao prvo, ja od Sanadera i Todorica nisam imala nikada nikakvu korist.
    Dobro da si spomenula moral i sustav vrijednosti jer upravo o tome se i radi.
    Njih dvojica su na vrijeme prepoznali da je nas balkanski moral i sustav vrijednosti upravo takav da ce im politicari stititi ledja a novinari sutjeti i obzderavati se na kojekakvim domjencima dok god ih oni placaju i zaposljavaju a narod ce sutjeti i sve to nijemo gledati.
    Sada, kad su konacno pali, svi se redom nasladjuju a gdje smo svi skupa bili proteklih godina ?
    Tko je dozvolio da se desetljecima pokrada drzava naocigled svih gradjana ?
    Nista bolje nismo ni zasluzili i ne, nisam ironicna.
    Ti možda i nisi imala, ali mnogi mnogi jesu i upravo su takvi pomogli da ovi predugo opstanu na vlasti i poziciji. Takvi koji im skidaju kapu . Ne kužim kako si se našla u tom jatu ako nisi imala koristi. Što se takvima ima skidati kapa? Treba ih zatvoriti, skupa sa svima koji su im omogućili ta djela zbog kojih im ti skidaš kapu....

  44. #3844
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Nedavno sam čitala '84.tu.
    Svako malo mi iskrsne u zbilji neka asocijacija na tu fenomenalnu knjigu.
    Zašto mi kao masa ljudi ne riješimo problem manjine koja nas tlači i krade? Sličnome se nada i glavni junak u 84.toj pa na kraju zaključi da ništa od prola.
    Pretromi smo i neorganizirani da bi išta riješili.

  45. #3845

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    nije baš promjena vlasti, nego promjena predstavnika stanara u zgradi
    zvuči jednostavno, ali uopće nije.

    nakon 10tak godina natezanja nam je ipak uspjelo, uz ogroman trud grupice pojedinaca koji su pokrenuli cijeli postupak.
    razloga se naredalo na nekoliko A4 stranica.
    zgrada je počela očito propadati, a pričuva bila godinama paravan za financijske malverzacije.
    jedan od problema je što cijeli taj angažman ispravljanja krivih drina traži 150% vremena
    koje teško može odraditi jedna osoba - čak i više njih.

    poanta ovog primjera - promjene u neposrednoj okolini se mogu uvesti, i to ne ide preko noći, ne jedan čovjek.
    cijeli je proces frustrirajući, ali konačni rezultat (nadam se, tek ga trebamo dočekati) ohrabruje.

  46. #3846
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Peterlin, pa citaj s razumijevanjem. Ja se slazem s rehab. Pol nasih poduzetnika funkcionira ba isti nacin kao agrokor. Samo je todoric velik. Isto tako, pola, ma i vise od pola, su kivni na ove sto hapaju. Ne zato jer je to pogresno. Nego zato sto oni nisu u poziciji da mogu hapati. A da jesu, i oni bi hapali. I, dok se to ne promijeni, bojim se da necemo daleko.

  47. #3847
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ako sam dobro shvatila - Grad Zagreb izdvaja novac za Vrdoljakov film. A i onda taj naslov da Bandić daje novac, kao da je sa svog tekućeg prebacio.
    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20171129

  48. #3848
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ne znam jesam li popratila, ali teoretski je moguće da svi izađemo na izbore, damo glas SDP-u, i tek mali broj glasova dobiju crne košulje, i onda nakon izbora, zastupnici iz SDP-a sasvim legitimno pređu u HČSP i imamo vlast koju nitko nije želio? Tko je osmislio takav izborni sustav?

  49. #3849
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Pa ja ne znam kako bih uopce dala vise glas SDP-u. Tako da mi se to teoretski ne moze dogoditi (znam sto si mislila...).
    Za HSS znam da je tradicionalno stranka u kojoj se besramno trguje i prebacuje. SDPove prijelaznike niti ne osudjujem. Meni se cini da su prethodno pokusali djelovati, a kad nije islo presli su gdje su vidjeli prostor da mogu politicki djelovati. E sad kako iz SDPa Bandicu, to mi je stvarno enigma. Nisu htjeli reskirati s manjim strankama koje nastaju i nestaju. Bandic je bolestan i pitanje je sto ce biti s tom strankom. Ostatak stranke mi je neprepoznatljiv. Mozda su tu neke kalkulacije.

  50. #3850
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Majke mi, ja stvarno ne znam što sa svojim glasačkim listićem :/.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •