Stranica 71 od 122 PrviPrvi ... 2161697071727381121 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,501 do 3,550 od 6068

Tema: Kako poništiti glasački listić

  1. #3501
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Milan Bandić opet.
    Kerum
    Jucer sam, uz kuhanje, igranje, nosanje, usputno slusala dnevnik. I jedino sto mi je u toj halabuci doslo iz uha do mozga bilo je Kerumovo: sagradit cemo skolu na Pujankama i ..., slusat cemo gradjane, popravit cestu... izvrsno je iskoristio moment za nastavak kampanje. Nije on bez politickog talenta. Jadna nam majka!

  2. #3502
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    a na Žnjanu ove godine očekujem ležaljke do mora i bar 4 nova objekta na 8 katova

  3. #3503
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ne znam da li me sinoć više razočarao Split ili Zagreb.
    Zapravo... znam, Split... u Zagrebu je bar Zagreb je naš napravio dobar posao...

  4. #3504
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Jucer sam na fejsu vidjela post neke zenske koja je ljutito psovala 65% onih koji nisu izasli na izbore (a da za to nisu imali stvarno opravdan razlog, tipa bolest i sl.), i napisala da ju slobodno anfrendaju i sa zida i iz života, i da joj vise nikad ne kukaju na stanje u drzavi ili gradu.

    Iako sam prije nesto vremena ovdje napisala da po prvi put mislim da necu na izbore, ipak sam isla .

    Ali nekako imam i "mir u duši". Ako zivim u zemlji u kojoj toliko (malo) ljudi izlazi na izbore i u kojoj biraju tako kako biraju, onda zivim u takvoj zemlji. Eto, tako je. Mogu odselit. Mogu ja glasat za nekog drugog... Al kukat više neću. Nit ću fermat one koji kukaju. Imamo onakvu vlast i onako nam je kako smo birali (ako smo birali). Točka.

  5. #3505
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Al kukat više neću. Nit ću fermat one koji kukaju. Imamo onakvu vlast i onako nam je kako smo birali (ako smo birali). Točka.
    I moje mišljenje je takvo
    a posebno neću fermati one koji kukaju a glasaju za one zbog kojih kukaju(mo)
    osobno sam došla do točke gdje vise nemam što za reći,pa biram ili stvoriti doslovni mikrokomzmos i koliko god je moguće ostati van te dimenzije
    ili ako mi ni mikrokozmos vise ne bude dovoljan za ostati i preživjeti - otići

  6. #3506
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Bandić gradi još spomenika. U međuvremenu, država / grad nema 10 milijuna kn za djecu u Klaićevoj, za lijek koji bi im zaustavio progresivnu bolest, da ga dobiju u ovom trenutku. Znam kako to komentirate, ali očekujete li da će "Hrvatska ustati" za tu djecu u Klaićevoj, kao što su se danas ljudi okupili u Splitu za Cesarea?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 27.06.2017. at 12:54

  7. #3507
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Bandić gradi još spomenika. U međuvremenu, država / grad nema 10 milijuna kn za djecu u Klaićevoj, za lijek koji bi im zaustavio progresivnu bolest, da ga dobiju u ovom trenutku. Znam kako to komentirate, ali očekujete li da će "Hrvatska ustati" za tu djecu u Klaićevoj, kao što su se danas ljudi okupili u Splitu za Cesarea?
    Takve djece u Hrvatskoj ima jos puno samo se o njima ne pise i ne prica. I takvi se problemi ne rjesavaju jednokratnom humanitarnom pomoci nego sredenim sustavom koji pruza najadekvatniju medicinsku skrb najoptimalniju za ozdravljenje .
    Lokalna zajednica ne bi trebala imati nista s tim, nego zdravstveni sustav ( drzavni) i HZZO.
    na stranu to da bi se tim novcem moglo srediti neki odjel u bolnici koja je u vlasnistvu grada, ili neka druga pametnija stvar ( kao kuca za roditelje) uz neku bolnicu.

  8. #3508
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Meni je danas jedan od onih dana kad mi se Hrvatska čini naopakijom nego što sam navikla

    Koliko sam upratila, građani jesu apelirali za djecu u Klaićevoj i to da je to problem koji treba rješavati sustav a ne da građani prikupljaju donacije, a nakon dan-dva vlada je donijela odluku da se povećavaju naknade braniteljima, sucima i bivšim zastupnicima

    ovaj slučaj u Splitu ne znam s koje strane bih komentirala, fali mi angažman i komentari struke i neka kvalitetna rasprava koja bi utjecala na poboljšanje sistema, ova razularena masa sa Severinom na čelu mi je totalno freaky. Ne želim komentirat pojedinačni slučaj, ali tema kao takva je važna i često manjkavo riješena i zaslužuje trud da se sustav popravi.

    ali ajmo mi razgovarat o nazivima trgova

  9. #3509
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da, baš si mislim kak je Tito odolijavao 26 godina.
    I "preživio" rat, doba najvećeg nacionalista i sl. i danas ga miče; Bošnjak?!? Zbog dizanja ruke za Bandića?!?
    Ah, da. I Kolinda je maknula Titovu bistu koja nije 24 godine nikome smetala.
    Ova država je država apsurda

  10. #3510

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Da, baš si mislim kak je Tito odolijavao 26 godina.
    I "preživio" rat, doba najvećeg nacionalista i sl. i danas ga miče; Bošnjak?!? Zbog dizanja ruke za Bandića?!?
    Ah, da. I Kolinda je maknula Titovu bistu koja nije 24 godine nikome smetala.
    Ova država je država apsurda
    Meni je apsurdnije u 21.stoljecu, u jednoj (bilo kojoj )modernoj, demokratskoj drzavi, davati nazive ulicama i trgovima po jednom (bilo kojem) diktatoru - mnogi ce reci i zlocincu.
    Druga je stvar sto je to pitanje taman dobro doslo da se maknu svjetla pozornice sa bitnijih pitanja.

  11. #3511
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je apsurdnije u 21.stoljecu, u jednoj (bilo kojoj )modernoj, demokratskoj drzavi, davati nazive ulicama i trgovima po jednom (bilo kojem) diktatoru - mnogi ce reci i zlocincu.
    Druga je stvar sto je to pitanje taman dobro doslo da se maknu svjetla pozornice sa bitnijih pitanja.
    Jednog micu, drugog su stavili... I to na vrata drzave. Apsurd.

  12. #3512
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Za najviše 30 g.današnja će djeca (ona koja ne uteknu u inozemstvo) čekićima razbijati i u skupštinama izglasavati promjenu imena ulica nazvanih po 4. ili 101.brigadi ili po nekom heroju Domovinskog rata.
    Nema nam druge nego stavljati brojeve ulica. Ili ko u Dubravi po kestenu i jasenu.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 27.06.2017. at 19:49

  13. #3513
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Za najviše 30 g.današnja će djeca (ona koja ne uteknu u inozemstvo) čekićima razbijati i u skupštinama izglasavati promjenu imena ulica nazvanih po 4. ili 101.brigadi ili po nekom heroju Domovinskog rata.
    Nema nam druge nego stavljati brojeve ulica. Ili ko u Dubravi po kestenu i jasenu.
    Onda ce oni alergicni na pelud kestena i jasena razbijati imena sa imenom alergena...

  14. #3514
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Njima ce uvijek biti dostupan antihistaminik. Za ove razbijam_svakih_50_godina nema tableta.

  15. #3515
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je apsurdnije u 21.stoljecu, u jednoj (bilo kojoj )modernoj, demokratskoj drzavi, davati nazive ulicama i trgovima po jednom (bilo kojem) diktatoru - mnogi ce reci i zlocincu.
    Druga je stvar sto je to pitanje taman dobro doslo da se maknu svjetla pozornice sa bitnijih pitanja.
    Mi živimo u istoj državi?
    Modernoj, demokratskoj?
    Tito je bio diktator?
    A Tuđman?
    Meni je bilo ljepše i sigurnije živjeti s tzv. diktatorom, nego sada u tzv. "Modernoj i demokratskoj" nešto.

  16. #3516
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je apsurdnije u 21.stoljecu, u jednoj (bilo kojoj )modernoj, demokratskoj drzavi, davati nazive ulicama i trgovima po jednom (bilo kojem) diktatoru - mnogi ce reci i zlocincu.
    Druga je stvar sto je to pitanje taman dobro doslo da se maknu svjetla pozornice sa bitnijih pitanja.
    zanimljivo? čovjek koji je zaslužan za današnje granice, tvornice koje su domoljubi uništili, stanove u kojima živimo, bolnice u kojima se liječimo... strašno mi je da danas mladi ljudi, a ti si mlađa od mene, tako malo znaju povijest i vjeruju u alternativne činjenice. još strašnije mi je da danas sve više mladih ljudi zaziva povratak u prošlost, u vrijeme kad su žene bile samo objekt, kad nije postojala sloboda mišljenja, a kamoli govora. to nije apsurdno rehab, to je strašno i toga se trebamo bojati i ne dozvoliti
    Posljednje uređivanje od magriz : 27.06.2017. at 22:25

  17. #3517
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    A je li, načelno, moguće da jedan diktator realizira granice, izgradi bolnice, stanove, škole?

  18. #3518
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    A je li, načelno, moguće da jedan diktator realizira granice, izgradi bolnice, stanove, škole?
    X

    nikako ne razumijem taj stav prema Titu ili-ili
    možda stvarno imenovanje trgova, ulica, zračnih luka prema osobama je bolje izbjeći
    jer ljudi mogu, i u pravilu rade, neke dobre i neke loše stvari, i sve zavisi o perspektivi gledanja, a mi imamo ogroman problem sa suočavanjem sa prošlošću i priznavanjem da nešto što smatramo generalno dobrim, je sadržavalo i elemente koji su bili vrlo loši

    pa se micanje Titovog imena sa trga naziva napadom na antifašizam, iako koliko znam u Zagrebu postoji Trg žrtava fašizma i nitko se protiv tog naziva ne buni
    ja bih ga nazvala Trg mira, ili Trg ponosa, ili Trg prosperiteta, pa da vidim tko će se bunit da to ne valja (u biti sam u zadnjih 48 sati smislila barem 20 naziva za trgove i ulice, morat ću se raspitat zapošljavaju li u gradskom uredu za imenovanje stvari )

    Ustvari, koje god ime imao taj trg danas ili za mjesec dana, treba imati na umu da je to privremeno ime dok ne dobije svoje trajno: Trg Milana Bandića

  19. #3519
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Primjerice, wikipedija nas (Titovu Jugoslaviju) stavlja na listu autoritarnih režima podržanih od strane SAD-a od 1948 do 1980. Samo kažem. Držim da nam je svima kritičko sagledavanje vlastite povijesti vrlo bolna točka, a ne samo jednoj strani, i jako smo zapeli u tome. Imamo povijest s isprepletenim dobrim i lošim istovremeno, kao i svatko na svijetu.
    edit: tang u međuvremenu isto napisala
    Posljednje uređivanje od vertex : 28.06.2017. at 09:03

  20. #3520
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Problem je u tome što se bliska povijest djecu iskrivljeno uči.
    No može pričat tko kaj hoće , ali ja sam dovoljno stara da znam kako je bilo.
    Da nije bilo Tita ne bi ni Hrvatske bilo.
    Tito je bio Hrvat, Zagorec i znao je što i kako.
    Bez njega ne bi bilo ni Ustava iz 1974. koji je omogućio Hrvatskoj osamostaljenje.
    Mladi o tome pojma nemaju jer ih nitko o tome ne uči.
    Ali mi stariji znamo, sjećamo se, pamtimo.
    Meni je prestrašno da je Trg Maršala Tita postao instrument političke trgovine.
    To je jako zabrinjavajuće.

  21. #3521
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je prestrašno da je Trg Maršala Tita postao instrument političke trgovine.
    To je jako zabrinjavajuće.
    pa ono, izvađeno iz konteksta, možda bih i ja rekla da je zabrinjavajuće
    ali ovaj čas mi baš izgleda nevažno
    politička trgovina jednog političara protiv kojeg je Uskok podigao optužbu da je krao državne novce odlučila je o tome da nam ostaje na poziciji ministar koji je očito na tu poziciju stavljen da bi zaštitio krupnog kapitalista, i cijela ta zamršena situacija prelomit će se na ovaj ili na onaj način na plećima građana/radnika, kojima je svih ovih 25 godina kao i onih koje dolaze, jednako loše bez obzira na to što piše na ikojoj tabli
    zabrinjavajuće mi je jedino što Hasanbegović, Esih i njhiovi glasači (kojih ima zabrinjavajući broj) će tu promjenu imena doživjeti kao svoju malu pobjedu i vjetar u leđa
    pa onda još i ovo: http://faktograf.hr/2017/06/23/brani...ilijarde-kuna/

    osobno, kao ljevičarka, ne bih se borila ovaj čas ni za kakve table ni biste, nego za radnička prava i ljudska prava i vrijednosti poput solidarnosti, i mislim da je takav naglasak ovoj polariziranoj zemlji baš trenutno prijeko potreban

  22. #3522
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    pa ono, izvađeno iz konteksta, možda bih i ja rekla da je zabrinjavajuće
    ali ovaj čas mi baš izgleda nevažno
    politička trgovina jednog političara protiv kojeg je Uskok podigao optužbu da je krao državne novce odlučila je o tome da nam ostaje na poziciji ministar koji je očito na tu poziciju stavljen da bi zaštitio krupnog kapitalista, i cijela ta zamršena situacija prelomit će se na ovaj ili na onaj način na plećima građana/radnika, kojima je svih ovih 25 godina kao i onih koje dolaze, jednako loše bez obzira na to što piše na ikojoj tabli
    zabrinjavajuće mi je jedino što Hasanbegović, Esih i njhiovi glasači (kojih ima zabrinjavajući broj) će tu promjenu imena doživjeti kao svoju malu pobjedu i vjetar u leđa
    pa onda još i ovo: http://faktograf.hr/2017/06/23/brani...ilijarde-kuna/

    osobno, kao ljevičarka, ne bih se borila ovaj čas ni za kakve table ni biste, nego za radnička prava i ljudska prava i vrijednosti poput solidarnosti, i mislim da je takav naglasak ovoj polariziranoj zemlji baš trenutno prijeko potreban
    X

    Jeftini politicki bodovi
    " kruha i igara"
    mazanje ociju i skretanje paznje


    "Tito" se slucajno nasao kao pogodan za to u ovom trenutku.

  23. #3523
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    oh, evo ga, i cestarine nam poskupljuju po drugi put ove godine

  24. #3524
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    pa da. radi se o tome da do promjene imena trga dolazi zbog političkog pritiska ljudi koji zazivaju da se ukine slavlje antifašističke borbe i koji izjavljuju da je Hrvatska pobjedila tek u DR. to je vrlo zabrinjavajuće jer govori o tome koliko su politički moćni. ja ne znam kako mozemo a to odmahnuti rukom i reći da su to teme za skretanje pozornosti. s čega? s desničarenja? kurikalarne/klerikularne reforme? reinventanja povijesti? ploče u Jasenovcu? novina na čijoj naslovnici piše: Prokleti bili antifašisti? nagrade grada Zagreba Jakovu Sedlaru?
    pa to je sve dio istog paketa. koji je užasno zabrinjavajuć.

  25. #3525
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    pa da, sasa, ali poznato je da se porast desničarenja i fašizma vezuje na teške ekonomske uvjete
    stvarno ne vjerujem da ćemo imati prevelik efekt protiv rasta fašizma ako ne dopustimo da se makne ova tabla ni da se stavi ona spomen ploča
    a istovremeno standard života pada i pada

    borba za ime trga meni nije borba za kurikularnu reformu, iako su manje više isti ljudi s jedne i s druge strane

  26. #3526
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ha ha pa to je problem, drago mi je da neće biti referenduma o nazivu TMT, jer bih još morala glasati da ostane Titovo ime, ne zato što mislim da ga ne treba maknuti, jer mislim da treba, nego radi ljudi koji pokreću to micanje.

  27. #3527
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    kao prvo, micanje imena trga doživljavam ne kao kritičko sagledavanje titove vladavine, nego kao popuštanje onima koji bi nas uvukli u crnilo, koji bi nas stavili na krivu stranu povijesti, koji bi makli dan antifašizma. da, kao napad na antifašizam.

    kao drugo, moje mišljenje je da nije to ili-ili. nitko ne spori danas ni blajburg, ni informbiro, ni goli otok, ni iseljavanje u njemačku...a gdje se danas u javnosti priznaju dobre strane, plusevi tog režima.

    no, jel primjerice de gaulle povijesno gledano - zločinac? po cijeloj europi su nakon rata bez suđenja ubijali one koji su bili na krivoj strani, a on je smaknuo tisuće i tisuće. među njima je sigurno bilo i nevinih. jel se dovodi u francuskoj on u pitanje (i aerodrom :D )?

    sve u svemu, kad se i plusevi i minusi stave u kontekst vremena, i dobro i loše, tito je uglavnom za čitav svijet državnik koji je na pozitivni način obilježio 20. stoljeće. lider antifašističke koalicije, lider pokreta nesvrstanih, za vrijeme najvećeg hladnog rata, pa njegova politika aktivne i miroljubive koenzistencije (to se isto zaboravilo) pa postupna demokratizacija jugoslavije...i tako.

    ali, ponavljam, micanje trga nije nikako objektivno suočavanje s prošlošću. ne, to je opasno podilaženje ekstremistima. koji žele rehabilitirati ustaški režim.

    no, da nije sve baš tako crno :D, jučer me ugodno iznenadio jandroković. kad je oštro i bez ikakve zadrške i bez osnivanja povjerenstva, osudio postavljanje ploče francetiću.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 28.06.2017. at 10:42

  28. #3528
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ma cvijeta, pa tko je rekao da je micanje imena trga suočavanje s prošlošću?

  29. #3529
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Kako ne, receno je da je mijenjanje plave pločice početak novog doba, dok se to ne napravi nema ekonomskog napretka itd. (to je otprilike citat inicijatora).
    Posljednje uređivanje od čokolada : 28.06.2017. at 11:28

  30. #3530
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku


    pa se micanje Titovog imena sa trga naziva napadom na antifašizam, iako koliko znam u Zagrebu postoji Trg žrtava fašizma i nitko se protiv tog naziva ne buni
    kako ne?
    svako toliko se javlja inicijativa, vec je bilo nekoliko pokusaja/prijedloga da se promijeni naziv Trga zrtava fasizma

    ali je valjda ostajalo na lokalnoj razini, nije se dizalo pitanje ovako siroko kao sa TMT

    inicijatori promjene su iz istog kruga
    Posljednje uređivanje od emily : 28.06.2017. at 11:32

  31. #3531
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Moje pitanje se odnosilo na našu raspravu ovdje, ne na cjelokupnu javnost.

  32. #3532
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    I s tim treba živjeti, da postoje krugovi koji žele takve stvari. Postoje i postojat će, a što je ekonomski teže, bit će toga više, kako je već napisano. U krivu smo ako mislimo da su nam ti krugovi za sve krivi, i ako samo njih nekako umetemo (kako?) onda smo sve riješili.
    Posljednje uređivanje od vertex : 28.06.2017. at 11:37

  33. #3533
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Potpis na Cvijetu, Čoksu i ostale koji pišu slično.
    Trg žrtava je bio mijenjan, šta ne?
    Pa opet vraćen na staro.
    Mislim čak i da je Mesić tada tamo prosvjedovao dok je bio u političkoj nemilosti nakon razlaza sa Tuđmanom.
    Nego, ja stanujem na Trgu žrtava fašizma, ali ne u Zgb i taj naziv nikad nikome nije smetao.

  34. #3534
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    kako ne?
    svako toliko se javlja inicijativa, vec je bilo nekoliko pokusaja/prijedloga da se promijeni naziv Trga zrtava fasizma

    ali je valjda ostajalo na lokalnoj razini, nije se dizalo pitanje ovako siroko kao sa TMT

    inicijatori promjene su iz istog kruga
    taj trg se prije dvadeset i koju godinu zvao Trg hrvatskih velikana, da bi se onda ponovno preimenovao u Trg žrtava fašizma

  35. #3535
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    I s tim treba živjeti, da postoje krugovi koji žele takve stvari. Postoje i postojat će, a što je ekonomski teže, bit će toga više, kako je već napisano. U krivu smo ako mislimo da su nam ti krugovi za sve krivi, i ako samo njih nekako umetemo (kako?) onda smo sve riješili.
    pa nismo sve riješili. i ne mislimo da su nam za sve krivi. ali riješili smo ono što je europa davno riješila. ne može bit da moderna i demokratska država ne slavi dan antifašizma. kako ih umest? onaj tko se usudi tako nešto izjaviti, mora biti dočekan oštrom i beskompromisnom osudom. ali ne mene, tebe i sase. nego državnog vrha. nikako drugačije. i zato sam rekla da jako pozitivno doživljavam jučerašnji konzenzus u saboru oko ploče francetića. a ne petljanje s povjerenstvima za suočavanje s prošlosti.

    postojati će ekstremna desnica. ali ne smije postojati predsjednica koja ne ide na proslavu dana antifašizma. i gradonačelnik metropole koji pristaje na njene zahtjeve.

  36. #3536
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    S tim se slažem.

  37. #3537
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Tocno to Cvijeta!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  38. #3538
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    x

    Cvijeta

  39. #3539
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Cvijeta, lijepo te je čitati u ovo rano jutro.
    Potpis veliki!

    Pametan i kulturan narod kod naziva ulica, trgova i sličnog, kod kompleksnih povijesnih ličnosti, ne uzima njihova imena za nove ulice i trgove, ali ne mijenja ona imena koja vec postoje.

    O ekonomskom napretku, koji ce kakti rješiti sve, pa sto bi se zamarali sa nekim vrijednostima kao sto su temelji europske demokracije, humanizma, antifašizma, ne mislim ništa dobroga. Hitlerova vladavina prije rata, je donijela jaki ekonomski prosperitet, nultu stopu nezaposlenosti. No to nikako nije spriječilo ljude da se sjure prema ponoru i u njega povuku i Europu i cijeli svijet.

    Apropo, samoupravljanje je u centar stavljalo radnička prava. I solidarnost.

  40. #3540
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Da ne zaboravim i Tursku, koja je u za vrijeme Erdoganove vladavine doživjela pravi ekonomski procvat.
    No to nije spriječilo ljude, da onako potiho (kad žabe staviš u mlaku vodu, pa lagano dižeš temperaturu) mic po mic, dođu do diktature, političkog islama i ostalog.
    eno pola novinara, pola sveučilišnog osoblja, pravosudni sustav, sto po zatvorima, sto smijenjeno, sto pobjeglo u Europu.
    kad covjek prestane braniti vrijednosti, te jos počne i sebe i druge uvjeravati kako one baš i nisu važne, e onda ga nevrijednosti sustignu. Prije ili kasnije.

  41. #3541

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Goran Vojkovic je napisao odlican status na fb, pa tko zeli neka procita, ja to nikada ne bih tako dobro srocila. Da, Tito je imao izvanredne vojne i politucke poteze, ali smatram da je te poteze debelo zasjenio Golim otokom, Bleiburgom, udbinim djelovanjem i ostalim grozotama koje Cvijeta tako nonsalantno nabraja.
    Sto se tice usporedbe Tudjmana i Tita, niti Tudjmana ne smatram nekim cvijecem, dapace, ali ne mogu ih staviti ni u isti rang.
    Evo, samo jedna mala sitnica, bi li Feral ikada mogao objaviti naslovnicu Tita golog u krevetu sa Hitlerom u vrijeme Jugoslavije?
    Mos mislit.

    P.S. Svima je jasno da je ova promjena imena zapravo kupovina politickih partnera, ali kad vec raspravljamo..

  42. #3542
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Za početak bi kod nas trebalo definirati pojmove antifašizam i komunistička diktatura, pa ih razgraničiti, pa tek onda uvesti u javnu raspravu. Ovako ispada da je onaj tko zamjera nešto Titu odmah i protiv antifašizma, dakle fašist. I čini mi se da to nije slučajno.

  43. #3543

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Za početak bi kod nas trebalo definirati pojmove antifašizam i komunistička diktatura, pa ih razgraničiti, pa tek onda uvesti u javnu raspravu. Ovako ispada da je onaj tko zamjera nešto Titu odmah i protiv antifašizma, dakle fašist. I čini mi se da to nije slučajno.
    X

  44. #3544
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Za početak bi kod nas trebalo definirati pojmove antifašizam i komunistička diktatura, pa ih razgraničiti, pa tek onda uvesti u javnu raspravu. Ovako ispada da je onaj tko zamjera nešto Titu odmah i protiv antifašizma, dakle fašist. I čini mi se da to nije slučajno.
    Upravo tako Angie75.

  45. #3545
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ma dajte. što treba definirati? tko ne rauzmije razliku izmedju antifašizma i komunističke diktature?
    ove gluposti o zamjeranju Titu i fašizmu su iste kao i one da oni koji žele da se ne mjenja naziv trga zazivaju povratak Jugoslavije. to je pijesak u oči. Zlatko Hasanbegović i Bruna Esih zazivaju promjenu imena. pa jasno je tko su ti ljudi i što zapravo zazivaju jer se stvarno ne skrivaju. vrlo su jasni u svojim stavovima, koji nisu antifašistički- ili se ne slažemo oko toga? a s njima dolaze ostale hulje poput Bujanca i ekipe koja Mirjani Rakić nosi šajkaču na poklon.
    jučer je u Otvorenom Ivan Zvonimir Čičak doslovno lagao o broju rtava komunističkog režima čitajući novine koje su pisale o korejskom režimu. o Jakovu Sedlaru i njegovom filmu i "istini" o Jasenovcu valjda svi sve znaju. o takvom se prekrajanju povijesti radi, a ne o tome da ljevičari ne razlikuju antifašizam od komunističke diktature. Hrvatska već neko vrijeme nije pristojna zemlja, a ljudi koji sada dobivaju i imaju moć su oni koji ne osuđuju Jasenovac i slikaju se s ustaškim kapama. i preimenovanje trga je jedan kamenčić u mozaiku. vidimo kako nam mladež danas razmišlja nakon 25 godina. što će biti za 25? kada medijski i politički prostor zauzimaju takvi ljudi? kada nam oni kroje škole i kulturu? mene je strah. bez vica i šale.

  46. #3546
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Apsolutno se slažem da ima užasno puno proustaštva također, i da ga treba puno, puno jače i jasnije osuditi. Ali ne pomaže ni kad se grijesi komunizma skrivaju pod kapom antifašizma. I sve dok to sve nisu jasni pojmovi, svaka rasprava je beskorisna!

  47. #3547
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Apsolutno se slažem da ima užasno puno proustaštva također, i da ga treba puno, puno jače i jasnije osuditi. Ali ne pomaže ni kad se grijesi komunizma skrivaju pod kapom antifašizma. I sve dok to sve nisu jasni pojmovi, svaka rasprava je beskorisna!
    stvarno?

    a vidiš, meni se čini da su ti pojmovi odavno poznati. pa za sve što nije dobro u ovoj državi krivi su komunisti, orjunaši, crveni... nazovi ih kako hoćeš. ama baš za sve. a ovi drugi su samo domoljubi i čuvari hrvatske opstojnosti. jer odavno je dobro poznato da ne možeš biti dobar hrvat i domoljub ako ti smeta što se crkva miješa u sve živo i što se ne slažeš da je pozdrav *za dom spremni* tako lijep stari hrvatski pozdrav.

  48. #3548
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Velika većina građana Hrvatske nisu ni jedno ni drugo, pa tako ni ja. I muka mi je što nam javni diskurs izgleda ovako kako izgleda. I koliko vidim, ako se tako nastavi lopta se nikad neće spustiti na zemlju.

  49. #3549
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Slažem se.

  50. #3550
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    izbrisala sam već hrpu postova od jutros

    možda je do ovog beznadnog naslova teme, možda bi bilo bolje na temi koja se zove "što mi možemo učiniti da hrvatsko društvo postane bolje?"

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •