Stranica 1 od 13 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 639

Tema: Rad nedjeljom

  1. #1
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno Rad nedjeljom


  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto mi se čini da je i to dio ušljive predizborne kampanje???

  3. #3
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto mi se čini da je i to dio ušljive predizborne kampanje???
    naravno da je.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Kad postane čovjek alergičan...meni je i zatvaranje i otvaranje dio predizborne kampanje..

  5. #5
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ovo s nedjeljom je već stvarno monty phyton. Kaj su tek u ponedjeljak shvatili da će dućani biti zatvoreni cijeli vikend jer se poklopila neradna subota i "neradna" nedjelja. Da ne bi narod slučajno proklinjao novovraćeni domoljubni nemam-pojma-kako-se-zove-i-sto-obiljezava dan koji je ove subote (iskreno dok nisu napisli u medijima da je subota praznik nisam imala ni najmanje ideje da bi bio nekakav praznik).

    Ali... sihterica I zakoni koji naravno propisuju sve, pa i koliko unaprijed mora biti najava rasporeda rada.
    Kako nitko nije protestirao u medijima kad bi meni i cijelom timu rekli u petak da moramo doc u subotu, i to ljudima koji inace rade pon-pet ali naravno svima pise u ugororu "ili drugacije po odluci poslodavca u slučaju potrebe".

  6. #6
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Sad ću ja ispast naivna ili ne znam kakva
    Ali meni upravo to vraćanje radne nedjelje pokazuje da to ipak nije bila politička odluka povlađivanja crkvi, nego da je zaista povod odluke bio onaj koji je stožer tada pružio, da je preporuka (od koga već) bila da bude jedan neradni dan za trgovine (da se smanji protok, kao što su i radile kraće), i da je ako ćemo donijet odluku o jednom neradnom danu, zaista najlogičnije bilo da to bude nedjelja. Bilo bi stvarno glupo da su stavili neradni ponedjeljak, a radnu nedjelju samo zato da nitko ne bi mislio da je to povlađivanje crkvi.
    A sad kad su mjere olabavile, ukida se i to jer nema više potrebe.
    Ja ne razumijem koja bi bila politička svrha mijenjanja te odluke sada, ako je zaista bilo povlađivanje KC.

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Negativne reakcije javnosti i vlasnika dućana? Nije stvar u ugađanju crkvi nego biračima pred izbore.

  8. #8
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Dobro koji je to praznik u subotu?
    Je li vraćen Dan državnosti ili?
    Ni ja nisam imala pojma da je u subotu praznik dok nisam čula danas reklamu od jednog trgovačkog lanca na radiju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #9
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro koji je to praznik u subotu?
    Je li vraćen Dan državnosti ili?
    Ni ja nisam imala pojma da je u subotu praznik dok nisam čula danas reklamu od jednog trgovačkog lanca na radiju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Je

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Sad ću ja ispast naivna ili ne znam kakva
    Ali meni upravo to vraćanje radne nedjelje pokazuje da to ipak nije bila politička odluka povlađivanja crkvi, nego da je zaista povod odluke bio onaj koji je stožer tada pružio, da je preporuka (od koga već) bila da bude jedan neradni dan za trgovine (da se smanji protok, kao što su i radile kraće), i da je ako ćemo donijet odluku o jednom neradnom danu, zaista najlogičnije bilo da to bude nedjelja. Bilo bi stvarno glupo da su stavili neradni ponedjeljak, a radnu nedjelju samo zato da nitko ne bi mislio da je to povlađivanje crkvi.
    A sad kad su mjere olabavile, ukida se i to jer nema više potrebe.
    Ja ne razumijem koja bi bila politička svrha mijenjanja te odluke sada, ako je zaista bilo povlađivanje KC.
    Ovako nekako i ja rezoniram.
    Iako meni je baš super bilo imat jedan miran dan u vikendu, manje gužvi, manje ljudi, taman sam se navikla planirat kupit subotom sve što mi treba al evo sad vraćaju radnu nedjelju

  11. #11
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Lili, pa nitko te ne tjera da ides u shopping nedjeljom

  12. #12
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, pa nitko te ne tjera da ides u shopping nedjeljom
    al sve vrvi gdje god se okreneš, cesta puna auta, gužve ko radnim danom jer svi jure negdje kužiš razliku?

    Kod vas koliko znam baš i ne radi sve nedjeljom.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.05.2020. at 16:55

  13. #13
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Meni neradna nedjelja djeluje kao antirecesijska mjera.
    Zbilja kupujem samo neophodno, odnosno kupujemo samo hranu i kozmetiku.
    Cipele, odjeća, garderoba, namještaj - sve čeka neka druga vremena jer nemamo vremena radnim danom, a subotama sam imala neke druge obaveze.
    Posljednje uređivanje od kajsa : 28.05.2020. at 17:00

  14. #14
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kajsa ima nešto i u tome.

    Meni osobno je žao svih koji moraju raditi nedjeljama na blagajnama jer smatram da to nije neophodno. Ako smo mogli u Jugi i u mnogim EU zemljama je tako, što ne bismo i mi.inače mi paše imat jedan mirniji dan u tjednu kad nije jurnjava, stalni muving ljudi. To je moj "sebični" razlog.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.05.2020. at 18:19

  15. #15
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ovo sam dobila na jednoj grupi, moguće da zvuči patetično, al evo kopirat ću svejedno:

    Ovo pišem tebi, koji ideš u nabavku nedjeljom. Dok ti kupuješ meso za nedjeljnji roštilj, ona majka, koja radi na blagajni, sa svojom obitelji neće moći roštiljati, jer se tebi dan prije nije dalo protegnuti noge do dućana. Dok se ti samo "zaletiš" na brzinu po mlijeko, jer ti dolaze gosti na kavu, ona goste ne može pozvati, jer se nakon ručka zaputila u popodnevnu smjenu. Ovo pišem i tebi, kojoj je dosadno pa nedjeljom odeš malo pogledati što ima novog u Zari i Bershki. Radi tvoje dosade, ona cura koja voli šetnje prirodom, neće moći otići na Sljeme sa svojim dečkom, jer si joj ti to onemogućila. Ovo pišem i vama koji ste pozvani na krstitke mjesec dana unaprijed, ali ste odlučili da vam se ne žuri previše, pa ste kupnju poklona odgodili za nedjelju, taman prije nego krenete prema crkvi. Nervozno karticom ili svojim friško napravljenim noktima lupkate o pult i požurujete prodavačicu s pakiranjem jer ćete, eto, baš zbog nje zakasniti. Ovo pišem i tebi koja odlučiš provesti bilo koji državni praznik u shopping centru radije nego u svom domu. Radi tebe onaj čovjek, koji pokušava nadglasati plač djeteta kojem se ne da tu biti, neće moći odvesti svoje dijete u park. Ovo pišem i tebi koji misliš da je trgovcima super raditi nedjeljom jer će zaraditi više. Zaradit će. Malo. Nemaju izbora hoće li raditi ili neće. Ne dobivaju ni približno toliko da im se nadoknadi svaki put kad su morali propustiti neko obiteljsko ili prijateljsko druženje, čitanje lektire i spremanje djece za novi školski tjedan ili su jednostavno htjeli odspavati malo duže jer su noć prije išli van. Neke stvari nemaju cijenu. Prestani biti razmažen i nemoj ići nedjeljom u trgovine.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.05.2020. at 18:21

  16. #16
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Lili, placevi su oduvijek radili nedjeljom. I mnogi mali dućani.
    I ovih tjedana su radile pekarnice, kiosci kaj ja znam šta.
    Hrelić su prebacili na subotu - koji bedaci. Živo me zanima tko je išao. Nije bilo Britanca nedjeljom, svaštanešto. Ok Britanac nema tradiciju ko Hrelić, pa i sajam automobilA.
    Plac ne radi ali pojedini štandovi po gradu su radili. Tko točno daje dozvolu tko smije tko ne. Jer nije bilo 100% neradno

  17. #17
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    U onim mjesecima kada radim 12+ sati dnevno, ukljucujuci i subote, moj odlazak u ducan nedjeljom nije nikakva razmazenost nego nuznost.

    Onima koji doma s posla dođu u 3, pa imaju vremena obaviti kupnju radnim danom (ili za to koriste pauze na poslu) vjerujem da vise znaci taj mir nedjeljom, obiteljski dan i tako to.

  18. #18
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Uostalom u vrijeme recesije, ili bolje receno ekonomske depresije, sa sprinklesom pandemije i fizickog distanciranja, nije pametno dodatno ogranicavati kupovnu moc građana. Drzave koje imaju neradnu nedjelju i humanije radno vrijeme za trgovce drzavni proracun ne pune trgovinom, kao sto je kod nas slucaj. Tesko da cemo u iduca tri mjeseca postati silikonska dolina ili porezni raj pa da se na taj nacin odmaknemo od trgovine i turizma kao primarnih punitelja proracuna.

  19. #19
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, placevi su oduvijek radili nedjeljom. I mnogi mali dućani.
    I ovih tjedana su radile pekarnice, kiosci kaj ja znam šta.
    Hrelić su prebacili na subotu - koji bedaci. Živo me zanima tko je išao. Nije bilo Britanca nedjeljom, svaštanešto. Ok Britanac nema tradiciju ko Hrelić, pa i sajam automobilA.
    Plac ne radi ali pojedini štandovi po gradu su radili. Tko točno daje dozvolu tko smije tko ne. Jer nije bilo 100% neradno
    Ma e slažem se.
    Čuj meni prvoj je praktičnije obavit nabavku meni neradnim danom, al najčešće baš zbog gužvi to obavljam četvrtkom popodne i ned ujutro plac.

  20. #20
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Možda ne bi bilo loše da ned rade al recimo do 12h ili 13h.

    Meni se čini da bi miran obit.dan odgovarao većini obitelji.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.05.2020. at 19:08

  21. #21
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Ako zabrane rad nedjeljom uz ovakve zakone i ovakvo trziste, trgovci ce poceti otpustati radnike pa ce ima svaki dan biti miran obiteljski dan.

  22. #22
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sam dobila na jednoj grupi, moguće da zvuči patetično, al evo kopirat ću svejedno:

    Ovo pišem tebi, koji ideš u nabavku nedjeljom. Dok ti kupuješ meso za nedjeljnji roštilj, ona majka, koja radi na blagajni, sa svojom obitelji neće moći roštiljati, jer se tebi dan prije nije dalo protegnuti noge do dućana. Dok se ti samo "zaletiš" na brzinu po mlijeko, jer ti dolaze gosti na kavu, ona goste ne može pozvati, jer se nakon ručka zaputila u popodnevnu smjenu. Ovo pišem i tebi, kojoj je dosadno pa nedjeljom odeš malo pogledati što ima novog u Zari i Bershki. Radi tvoje dosade, ona cura koja voli šetnje prirodom, neće moći otići na Sljeme sa svojim dečkom, jer si joj ti to onemogućila. Ovo pišem i vama koji ste pozvani na krstitke mjesec dana unaprijed, ali ste odlučili da vam se ne žuri previše, pa ste kupnju poklona odgodili za nedjelju, taman prije nego krenete prema crkvi. Nervozno karticom ili svojim friško napravljenim noktima lupkate o pult i požurujete prodavačicu s pakiranjem jer ćete, eto, baš zbog nje zakasniti. Ovo pišem i tebi koja odlučiš provesti bilo koji državni praznik u shopping centru radije nego u svom domu. Radi tebe onaj čovjek, koji pokušava nadglasati plač djeteta kojem se ne da tu biti, neće moći odvesti svoje dijete u park. Ovo pišem i tebi koji misliš da je trgovcima super raditi nedjeljom jer će zaraditi više. Zaradit će. Malo. Nemaju izbora hoće li raditi ili neće. Ne dobivaju ni približno toliko da im se nadoknadi svaki put kad su morali propustiti neko obiteljsko ili prijateljsko druženje, čitanje lektire i spremanje djece za novi školski tjedan ili su jednostavno htjeli odspavati malo duže jer su noć prije išli van. Neke stvari nemaju cijenu. Prestani biti razmažen i nemoj ići nedjeljom u trgovine.
    S obzirom da kod nas sve radi i da su ljudi vise-manje primjereno placeni za rad van "normalnog" radnog vremena, moze se ovo i drugacije napisati:

    "Ovo pisem tebi, koji spavas od 22h svaku noc. Dok ti grlis dijete u krevetu, ona majka koja radi u bolnici, nece moci spavati sa svojom obitelji jer bi tvom djetetu moglo pozliti usred noci. Dok se okreces po krevetu, jer eto, ponoc je i blazeno spavas, vatrogasac gleda dosadnu seriju na TV jer ne smije spavati, za svaki slucaj, jer nikad ne zna kad ce nekome planuti kuca. Kako bi ti bolje spavao i kvalitetno jeo u utorak i subotu, netko tamo negdje pakira hranu na kamione ili peca ribu u rane jutarnje sate. Radi tvoje slomljene noge u subotu, cura koja radi na ortopediji u nedjelju nece moci na Sljeme, ali ok, boli te noga pa je dobro da netko radi i nedjeljom, iako nije u ducanu. No, steta sto si slomila nogu jer je cura, u najgorem slucaju, mogla radije citati Gloriju na poslu, umjesto da se brine za tvoje probleme.

    I tako u nedogled.

    Prestani biti razmazen i pobrini se da su svi placeni kako se prilici. Sve stvari imaju cijenu, osim ako ne zivimo do thoughts and prayers."

  23. #23
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne radi cijeli svijet u uredu od 8 - 16 od ponedjeljka do petka, a i zaboli ih, mozebitno, za nedjelju na Sljemenu. Mozda vole ici u Maksimir u utorak, a obiteljski se druze u cetvrtak.

    Malo sam iziritirana tudjim krojenjem svacijeg svijeta, pa skuzajte. (Gori Minneapolis, a tako mu i treba, dok god nikoga nije briga ni za sto, osim za vlastitu gujicu.)

  24. #24
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Bas sam te htjela pitat Kaae, kako je kod vas? Prestrasna je cijela ta prica!

  25. #25
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Ako zabrane rad nedjeljom uz ovakve zakone i ovakvo trziste, trgovci ce poceti otpustati radnike pa ce ima svaki dan biti miran obiteljski dan.
    Da vjerojatno.
    A s obzirom da u zadnje vrijeme večina zapošljava studente, normalni trgovci će opet dobiti otkaze. Studenti, bar ovi koje ja znam vole raditi vikendom jer je veća plaća, a i jednostavnije im je planirati smjene zbog obaveza na faksu.
    Kada pogledaš dućane po šoping centrima imaš osjećaj da samo studenti rade u večini od njih.

  26. #26
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni je u onoj srcedrapateljno-licemjernoj pričici najbolji bio onaj dio gdje "jadna prodavačica nedjeljom prodaje poklon za krstitke" - nekako fali "jadni konobar, kuharice i ostalo osoblje koje onda sve te uzvanike s krstitki poslužuje u restoranu". Ili možda uzvanici odu nakon krstitki obiteljski doma si skuhat ručak?
    Već sam pisala i o "obiteljskom izletu u prirodu" gjde usput netko prodaje ulaznice, pa "obiteljskom odlasku u kino" gdje netko opet prodaje ulaznice, kokice, pušta film, čisti nered, pa "obiteljskom guštanju pred TV" dok netko snima vijesti, montira, režira, najavljuje,...
    Itd...

    Što se mene tiče ja mogu "prestat bit razmaženom" i ić u dućan i u ponedjeljak, i u utorak, i u srijedu, četvrtak i petak - sve te dane kad ionako to ne stižem, ali zato što nedjeljom dućani nisu adili a ja radim suludo radno vrijeme preko tjedna mi dijete već tjedan dana svaki dan ide u istim hlačama u školu, jer mu nismo mogli u nedjelju pred početak škole otić kupit nove. Ali ću otići u ovu nedjelju. Nek se zna.

  27. #27
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kaae stvarno si se potrudila
    Dobro ti se da.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.05.2020. at 22:41

  28. #28
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ne radi cijeli svijet u uredu od 8 - 16 od ponedjeljka do petka, a i zaboli ih, mozebitno, za nedjelju na Sljemenu. Mozda vole ici u Maksimir u utorak, a obiteljski se druze u cetvrtak.

    Malo sam iziritirana tudjim krojenjem svacijeg svijeta, pa skuzajte. (Gori Minneapolis, a tako mu i treba, dok god nikoga nije briga ni za sto, osim za vlastitu gujicu.)
    potpis do neba
    i na sillyme isto

    moras bit cijepljen od empatije i sebican i mjerit svijet po sebi
    Posljednje uređivanje od magriz : 28.05.2020. at 22:57

  29. #29
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Sillyme frigaj ga i ja ću morat u City u ned (jedna od zaduženih za poklon učiteljici,a taj termin je jedino bilo moguće uskladit), al da mi je žao tih trgovaca i trgovkinja hebi ga je.

    A sad moramo još ići u tu gužvu u ned da to riješimo. Drugi termin nismo uspjele dogovorit. Ja inače baš, baš ne volim ići u shopping centre vikendom zbog gužve (a i inače nisam neki fan). Satare me to svu i iscijedi.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.05.2020. at 23:30

  30. #30
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Teško ćeš se obiteljski družiti u četvrtak, jer četvrtkom su djeca u školi.

    I da, postoje službe koje rade nedjeljom, ali su dežurne i rade smanjenim kapacitetom. Nedjeljom nema zakazanih operacija, ambulante, plombiranja zuba i čišćenja kamenca. Radi se ono što je hitno. Postoji nedjeljni vozni red tramvaja, rjeđi.

    I čini mi se da su svi oni ipak koliko-toliko pristojno plaćeni, za razliku od prodavača. Ako se ne varam, prodavačice u trgovinama (koje su potplaćene i rade vjerojatno više od 40 sati tjedno) većinom su se izjašnjavale za slobodnu nedjelju. Ali po njima nitko ne mjeri.

  31. #31
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Dakle, cijela ta prica oko rada nedjeljom i kako to treba ukinuti zapravo vrijedi samo kada pricamo o nekim drugim ljudima ciji su razlozi za odlazak u ducan bezvezni, tj ne tako vazni kao nasi razlozi. Odnosno, odlazak u ducan nedjeljom je ok ako usput sazaljevamo radnice i zalimo se na guzvu. A ako idemo bez tog sazalijevanja i "samo" zato jer ne stignemo radnim danom, onda smo razmazene.
    Hmmm...

  32. #32
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Teško ćeš se obiteljski družiti u četvrtak, jer četvrtkom su djeca u školi.

    I da, postoje službe koje rade nedjeljom, ali su dežurne i rade smanjenim kapacitetom. Nedjeljom nema zakazanih operacija, ambulante, plombiranja zuba i čišćenja kamenca. Radi se ono što je hitno. Postoji nedjeljni vozni red tramvaja, rjeđi.

    I čini mi se da su svi oni ipak koliko-toliko pristojno plaćeni, za razliku od prodavača. Ako se ne varam, prodavačice u trgovinama (koje su potplaćene i rade vjerojatno više od 40 sati tjedno) većinom su se izjašnjavale za slobodnu nedjelju. Ali po njima nitko ne mjeri.
    Pitanje rada nedjeljom je doista zakonski uneređeno do krajnjih granica i apsolutno sam za bolju zastitu radnika u trgovini i drugim usluznim djelatnostima koje rade nedjeljom. Ali onda se govori o konkretnim nacinima zastite (kako sprijeciti famozne preraspodjele radnog vremena, kako osigurati prikladnu naknadu za rad neradnim danom itd itd) a ne pisu se trecerazredne pateticne zadacnice s ciljem posramljivanja onih koji kupuju. Da nema kupaca, ne bi bilo ni prodavaca.

  33. #33
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Joj... ako je nekome loše, zašto ne bi bilo svima..eto tako to meni ispada kad uspoređujete tko sve radi nedjeljom...trgovina nije tolika potreba da se bez nje ne može preživjeti jedan dan, ne vjerujem da će itko umrijeti ako ne može kupiti baš to nešto u nedjelju...a niti je promet nedjeljom toliko veći nego ostalim danima da bi sad država zbog toga propala...a neke djelatnosti su jednostavno takve da one najbolje posluju kad ostali ljudi ne rade i imaju slobodno vrijeme (restorani, kafići, kina, izletišta...). pa možda to što trgovkinje i trgovci ne rade nedjeljom poveća njihove prihode

  34. #34
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa ja tvrdim da nitko nece umrijeti od gladi ako se restoranima i kaficima zabrani rad nedjeljom. Ili oni spadaju u dezurne nuzne sluzbe?
    Ili sto zovu ljudi u 3 ujutro u nedjelju call centar da im objasni kako podesiti internet na mobitelu
    Sto slusaju radio, gledaju televiziju, citaju novine nedjeljom
    Sto idu u muzeje, kina, kazalista, nacionalne parkove.
    Zasto u bolnici ne bi bolesnici dobili sendvic za rucak umjesto kuhanog jela, nece umrijeti od toga

    Itd.

    Odlucimo vise da li rade samo "nuzne sluzbe" ili ne.
    Jer nitko od gore spomenutih nit neke velike novce zaradjuje nit su nuzni za zivot. A opet - nad njihovom sudbinom se ne place nego se njihove usluge koriste bez griznje savjesti koju se za trgovine namexe ovakvim pamfleticima.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 29.05.2020. at 00:01

  35. #35
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Nisam sigurna da bi se poslodavcima svaka nedjelja od x-y sati isplatila da su radnici u trgovinama pošteno plaćeni (ne mislim samo na veću dnevnicu nedjeljom, nego i na osnovnu plaću koja je dovoljno visoka da se od nje može pristojno živjeti) i kad bi zaposlili dovoljan broj radnika, tako da ne moraju raditi hrpu prekovremenih.

    I da, restorani i kafići rade nedjeljom i onda su najviše opterećeni. Ali npr. rođak koji je konobar u hotelu dobije slobodne dane kroz tjedan, ne radi svakodnevno od jutra do sutra. Kolegica koja je svojevremo bila zaposlena u dućanu radila je sve subote i dvije nedjelje mjesečno, doslovno za crkavicu. Pa zato nedjeljom nisam kupac; srećom, naši poslovi nam omogućavaju da se organiziramo i ono što moramo obavimo preko tjedna. Ili ne obavimo.

  36. #36
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Nije samo u trgovini nered, nije samo nedjelja nered. U privatnom sektoru je nered sa radnim satima, inspektorat kontrolira poštimane sihterice, uštimane liste, uzme izjave radnika i to je to. Radila sam u tvornici drvne industrije gdje su ljude u petak dogovarali za nedjelju. Radnici su zvali inspektorat koji je nenajavljeno dosao oko 17h, pozvali su nasumično radnike i postavilo par pitanja...možete si misliti sto su odgovorili. No nisu se njih dvoje inspektora sjetili pitati a od kada do kada vi u uredima radite, a znale smo ostajati i po 12-14 sati. Ljudima iz pogona su barem pisali prekovremene pa davali slobodno. Doduse bez pravno ispravne dokumentacije.
    A sto je sa liječnicima, prijateljica je x puta nakon 24 sata dezure ostala još asistirati na operaciji. Npr konobar, prodavač mora imati pauzu od 12 sati izmedju dvije smjene no liječnik u bolnici komotno može 30 sati raditi.

  37. #37
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Uglavnom, puno ljudi radi vikendima, po noći i sl. a bez neke hude potrebe, nego zbog komocije i navika ljudi i želje za zaradom vlasnika.
    I ne vidim da su vlasnici trgovina željni nedjeljne zarede išta gori od vlasnika svih ovih drugih djelatnosti koje isto rade nedjeljom "jer najbolje rade kad je nedjelja".
    Što se javnog prijevoza tiče - odite u Izrael pa probajte naći javni prijevoz subotom
    Itd.

    Što bi trebalo regulirati zakonom o radu koji onda vrijedi ZA SVE i provoditi ga jednako ZA SVE. I "dobro" plaćene doktore i "dobro" plaćene IT inženjere koji isto često rade noću i vikendima da bi svima sve lijepo radilo po danu, i debelo potplaćene kuharice, spremačice, konobarice, njegovateljice i sl koje isto rade 24/7/365 kao i prodavačice a da je to svima "normalno" i nitko se zbog njih ne donosi specijalne zakone ili se ulizuje Kaptolu. S tim da ni Kaptol nije briga za sve ove ostale, iz čeg se vidi da je u pitanju čisto licemjerje.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 29.05.2020. at 07:45

  38. #38
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Bas sam te htjela pitat Kaae, kako je kod vas? Prestrasna je cijela ta prica!
    Kod nas su ipak bila dva manja mirna protesta, ali nisam stigla otici, bila sam u nekom skroz drugom kaosu. Lokalni fotograf je proveo noc u Minneapolisu, fotke su bas mocne: https://www.facebook.com/87188687952...9409169103087/

  39. #39
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae stvarno si se potrudila
    Dobro ti se da.
    Rekoh da sam ljuta, a ljuta sam zbog toga sto se stalno, svuda, izvrce problem i skrece paznja nesto pedeseto.

    Nije problem u radu nedjeljom, problem je u regulacijama i placi. (Vidim da je napisano, ovaj put nisam slucajno preskocila brod postova.)

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,485

    Početno

    Baš cijeli brod? Katar
    Možda je usput potonuo pa ga nećeš više ni naći

  41. #41
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Baš cijeli brod? Katar
    Možda je usput potonuo pa ga nećeš više ni naći
    Pa jel tebi to baš treba?

    Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

  42. #42
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    MM radi nedjeljom. I svetkom i petkom i u tri smjene.
    Nije nužan, nego se gazdi ne gase strojevi.
    Molim da se dušebrižnici i za njega pomole jer bi i on bio vikendima doma.

    Nije samo trgovina vs kirurg kad gledamo rad nedjeljom. Ima puno sive zone koja isto može ne raditi.
    A može i raditi i biti plaćena. Samo da ima političke volje to riješiti.
    Što se mene tiče, ako žele moje novce radit će vikendom. Jer neću preraspodijeliti... ne stignem, kupujem i kupovat ću samo nužno.
    A i ovo distanciranje i redovi su, ako je mjeriti po meni, zadali strašan udarac i trgovini i drugim uslužnim djelatnostima jer radije ne idem nego da idem ovako kako su sada zamislili.
    Ne treba ih još dodatno kažnjavati. Samo treba dobro provoditi napisano.
    Posljednje uređivanje od Cubana : 29.05.2020. at 13:01

  43. #43
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Cubana, sad kad si spomenula redove.
    Jučer smo išli na vrt i kako mi je bilo usput rekoh uzet ću samo par sitnica u Kauflandu (istočni dio grada), dakle ja to nisam u životu vidjela u redu je bilo bez pretjerivanja 80ak ljudi (čovjek iza mene je tvrdio da ima 100ak ljudi), cijelom dužinom dućana i po 2-3 u nizu, radile su 4 blagajne. Neka 2 muškarca skoro su se potukla oko toga tko je prije stigao, svi živčani u redovima, okrenula sam se i otišla.

    Inače ne idem u taj dućan, al mama mi kaže da nisu nikad takve gužve da je moguće zbog četvrtka jer tad kao imaju neke akcije. However...koja gomiletina ljudi i svi naljepljeni jedni na druge of course
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.05.2020. at 13:51

  44. #44
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Gužve nikako sad ne mogu biti manje ako je radno vrijeme skraćeno, dućani imaju pauze radi dezinfekcije ili se ne radi nekim danima.
    Ako je nedjelja neradna jedino logično je da su gužve drugim danima veće.

    Meni bi bilo logičnije da su dok su trajale karantene stavili radno vrijeme 0-24 da se smanje gužve.
    Ako je reguliranje radnog vremena bilo zbog epidemioloških razloga.

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,485

    Početno

    Kod nas je mali dućan i to koliko su dali da radi za vrijeme izolacije nikad nije bio pun ili prepun.nije se dugo čekalo na ulaz.da je radio24 sata što je pretjerano opet bi ljudi u isto doba išli u dućan.Ajmo ne pretjerivati


    I kod nas nije bila globalna karantena

    Naravno u okolici ima i velikih dućana i u isto vrijeme cca su ljudi i tamo išli u kupovinu.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.05.2020. at 14:23

  46. #46
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Evo kad se vec izjasnjavamo, ne bih neradnu nedjelju, bez problema odradim svako nedjeljno jutro. Nedjelju popodne bih rado da ne radim ,da mogu spremiti djecu za školski tjedan. Rado bih slobodan dan u tjednu, da mogu obaviti papirologiju, otici na pregled itd.. Po meni bi svatko trebao imati tjedno dva slobodna dana, jedan vikendom za obitelj ( nebitno je li nedjelja) i jos jedan u tjednu za ostale obaveze.
    Ali mi ne živimo u mojoj zemlji snova. Muž mi radi u ugostiteljstvu, prvo ekipa s mise dođe meni po kruh, pa na kavu kod njega. Svi su za neradnu nedjelju jer je to kršćanski, pa me na Badnjak pitaju ima li sutra freškog kruha.
    Tko želi neradnu nedjelju neka ne ide nedjeljom u trgovine i kafiće, je to spada u jednu vrstu luksuza, hitne sluzbe su nesto sasvim drugo, i trebaju biti adekvatno placene.

  47. #47
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    bilo i zanimljivo vidjeti koliko bi bilo kupaca/potrošača kad bi nedjeljom sve usluge u trgovini, restoranu, muzeju, planinarskom domu, hotelu, benzinskoj crpki, ..... bile skuplje 10% jer je nedjelja.

  48. #48
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Kada bi usluge bile 10% skuplje, to samo znaci da vlasnik zaradio 10% vise (uz pretpostavku istog broja kupaca), a blagajnica, konobar itd bi dobili istu placu.
    Uostalom zar nisu trgovacki lanci imali povecanje profita na pocetku korone jer su tada svi hoardali zalihe? Jel prodavacica vidjela ijednu kunu vise na platnoj listi iako je bila izlozena pomahnitalim kupcima u jeku pandemije? Ne, jer ce kolac uvijek pojesti vlasnik. Mislim.da je samo Kaufland dao bonuse radnicima. A svi su zarađivali.
    Posljednje uređivanje od betty blue : 29.05.2020. at 15:59

  49. #49
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Očito žuvim u neznanju - mislil sam da osobe koje rade i nedjeljom imaju neki drugi dan slobodan, odnosno mislila sam da svi imaju 40 satni radni tjedan.

    Kako to ide npr. sa zaposlenim u trgovini? Koliko sati ima njihova radni tjedan/mjesec?

  50. #50
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa Vidi poruku
    bilo i zanimljivo vidjeti koliko bi bilo kupaca/potrošača kad bi nedjeljom sve usluge u trgovini, restoranu, muzeju, planinarskom domu, hotelu, benzinskoj crpki, ..... bile skuplje 10% jer je nedjelja.
    Zanimljiv prijedlog.

Stranica 1 od 13 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •