Stranica 108 od 122 PrviPrvi ... 85898106107108109110118 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,351 do 5,400 od 6068

Tema: Kako poništiti glasački listić

  1. #5351
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo mi sve zvuci nelose. A svakako je ono sto me zanima.

  2. #5352
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Vezano za poreznu politiku naveli su samo da bi ukinuli parafiskalne namete i uveli plaćanje PDV-a po naplaćenom računu- that's it. Ne znam koliko je to detaljno i jasno

  3. #5353
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Vezano za poreznu politiku naveli su samo da bi ukinuli parafiskalne namete i uveli plaćanje PDV-a po naplaćenom računu- that's it. Ne znam koliko je to detaljno i jasno
    i gdje je računica

  4. #5354
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    i gdje je računica
    A što je s povjerenjem i slaganjem u načelima?

    Računica je svakako dobrodošla.

  5. #5355
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    A što je s povjerenjem i slaganjem u načelima?

    Računica je svakako dobrodošla.
    ali nije nužna za ovu opciju jer...ti odgovara ono što piše?
    samo nagađam
    ja nemam ništa protiv povjerenja u politike, al volim kada su zahtjevi jednako postavljeni prema svima

  6. #5356
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Recimo to ovako, od dvije opcije bez racunice, ova mi bolje zvuci.

    Al slazem se, ja bi svakako argumentiranije izjave i od njih.

  7. #5357
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Ustvari si, betty, dobro bila napisala prije, uglavnom ljudi glasaju za one sa čijim se svjetonazorom slažu, gospodarski program ovakav ili onakav.
    Osim Tomislavovog tate Smiljana
    Posljednje uređivanje od Svimbalo : 03.07.2020. at 13:09

  8. #5358
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...o/2195174.aspx

    Kopiram iz teksta, "NE SMIJE se uskratiti biračko pravo oboljelima od Covida19", stoji u današnjoj odluci Ustavnog suda.

  9. #5359
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    super za odluku Ustavnog suda

    mislim da ćemo se svi složiti da ta parkirališta SDP-ovih i HDZ-ovih isluženih kadrova ipak nekako štite građane

    i samo još jedna napomena, posebno rezigniranima
    ako mislite poništiti glasački listić, uštedite si vrijeme i ostanite doma
    D'Hondtova metoda je takva da na nju poništeni glasovi uopće ne utječu
    a i prebrojavanje bi moglo mrvicu brže ići onda
    Posljednje uređivanje od betty blue : 03.07.2020. at 13:16

  10. #5360
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    sorry betty ali ja izvrsavam svoju gradjansku duznost, te koristim opciju da izrazim svoje nezadovoljstvo ponistavanjem glasa.
    mislim da nije OK pozivati ljude da ne izlaze.

  11. #5361
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    i samo još jedna napomena, posebno rezigniranima
    ako mislite poništiti glasački listić, uštedite si vrijeme i ostanite doma
    hoće li netko ili neće izaći na izbore, glasati ili poništiti listić uistinu nije tvoja briga

  12. #5362
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Omg.
    Ne pozivam da ne izađu nego sam htjela reci da
    Ne izaci na izbore = ponistiti listic

    Pa nek si svak bira kako ce izraziti svoje misljenje

    N.grace, tocno, nije. Ne znam po cemu si zakljucila da jeste i osjetila se ponukanom stavit me na mjesto.

  13. #5363
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Vezano uz drugu koaliciju ono je samo clanak. U programu npr pisu da se zalazu za povecanje neoporezive osnovice i jedinstvenu stopu od 10% poreza na dohodak i na dobit.

  14. #5364
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    U zemlji u kojoj neki glasaju dvaput, ponekad cak i nakon svoje smrti, vjerovati da neizlazak na biralisno mjesto ima isti rezultat kao i ponistavanje glasackog listica je u najmanju ruku naivno.
    S obzirom da ne mislim da je betty blue u vreci naivnih, shvatit cu to kao agitiranje za svoje.

  15. #5365
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    N.grace, tocno, nije. Ne znam po cemu si zakljucila da jeste i osjetila se ponukanom stavit me na mjesto.
    po onome što si napisala

  16. #5366
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    U zemlji u kojoj neki glasaju dvaput, ponekad cak i nakon svoje smrti, vjerovati da neizlazak na biralisno mjesto ima isti rezultat kao i ponistavanje glasackog listica je u najmanju ruku naivno.
    S obzirom da ne mislim da je betty blue u vreci naivnih, shvatit cu to kao agitiranje za svoje.
    Rosa, ova tvoja implikacija je krajnje bezobrazna i preko nje neću prijeći.
    molim te da mi objasniš, koristeći načela D'Hondtove metode, na koji način agitiram "za svoje" ako kažem da je poništenje glasačkog listića jednako neizlasku na izbore?
    Posljednje uređivanje od betty blue : 03.07.2020. at 14:46

  17. #5367
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    po onome što si napisala
    preko ove "argumetacije" ću prijeći

  18. #5368
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    preko ove "argumetacije" ću prijeći
    nema problema

  19. #5369
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Ponistenje glasackog listica nije jednako neizlasku iz najmanje dva razloga:
    Prvi- ponistenjem listica osiguravas da se tvojim listicem nece izvesti manipulacija koja je moguca ako na glasanje ne izađes.
    Drugi-ponistenje glasackog listica koje je namjerno, a ne rezultat neukosti, je također svojevrsna politicka poruka. Doduse, i ostanak kod kuce moze biti poruka, ali i ne mora. Neke ljude ni puskom ne bi natjerao jer im se jednostavno ne da.

  20. #5370
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Ponistenje glasackog listica nije jednako neizlasku iz najmanje dva razloga:
    Prvi- ponistenjem listica osiguravas da se tvojim listicem nece izvesti manipulacija koja je moguca ako na glasanje ne izađes.
    Drugi-ponistenje glasackog listica koje je namjerno, a ne rezultat neukosti, je također svojevrsna politicka poruka. Doduse, i ostanak kod kuce moze biti poruka, ali i ne mora. Neke ljude ni puskom ne bi natjerao jer im se jednostavno ne da.
    nisi objasnila kako ja to točno "agitiram za svoje" kada kažem da je neizlazak jednak poništenju listića
    pod "agitiranje za svoje" si mislila na agitiranje za Možemo?
    zašto bi nečiji neizlazak na glasanje pogodovao "mojima"?

    očekujem ili objašnjenje ili ispriku

  21. #5371
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    i da, nezadovoljstvo birača poništavanjem listića ili neizlaskom na izbore je na svim dosadašnjim izborima imalo presudan utjecaj i uzeto je u obzir prilikom sastavljanja vlasti

  22. #5372
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku

    i samo još jedna napomena, posebno rezigniranima
    ako mislite poništiti glasački listić, uštedite si vrijeme i ostanite doma
    Ja da se tebi ispricavam nakon sto si napisala ovo?

    Svatko ima pravo uciniti sto zeli. Nisu potrebna dociranja ni "savjeti".

  23. #5373
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja da se tebi ispricavam nakon sto si napisala ovo?

    Svatko ima pravo uciniti sto zeli. Nisu potrebna dociranja ni "savjeti".
    ti onda stojiš pri svojem, da ja agitiram za svoje tako što kažem ljudima da njihovo poništavanje listića nema nikakav utjecaj na ishod izbora?
    ozbiljno?
    kako? molim te da pojasniš
    neću ništa docirati, evo svojim riječima objasni kako neizlazak na izbore ide na ruku "mojima"?

  24. #5374
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ako rosa ne zna objasniti kako bi to išlo na ruku "mojima" prihvatit ću bilo čije objašnjenje

  25. #5375
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    danas sam dobre volje pa ću, nadmena i docirajuća kakva jesam, ovu šutnju shvatiti kao ispriku

  26. #5376
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Ovako, sutnja nije isprika, nego radim pa ne mogu tipkati kad bih htjela.
    Dalje, istina, nisam bila u pravu kad sam rekla da agitiras za "svoje" svojom porukom da ostanu doma svi rezignirani i svi koji misle ponistiti listic.
    Istina, "tvoji" time ne bi nista dobili niti izgubili.
    Ako te toliko uvrijedilo, prihvati moju ispriku.

    No, vjerujem da ces prihvatiti i to da nije ok na javnom forumu, na pdf-u "kako ponistiti glasacki listic" savjetovati da ostanu doma oni koji misle ponistiti listic, jer, konacno, i to je pravo glasaca.

    Ono sto i dalje mislim je da ti ne odgovara nikako sto sam svojim javljanjem na ovu temu prije par dana postavila pitanje ekonomske politike koalicije koju zastupas i cime se zahuktala rasprava koja nije nikako isla na ruku opcije Mozemo.

  27. #5377
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    draga rosa, da, tvoje impliciranje da bih na bilo koji način sudjelovala u izbornoj prijevari me uvrijedilo, jer mislim da, bez obzira na neslaganja u stavovima polazimo od pretpostavke da ne bilo sudjelovali u takvom kažnjivom djelu. Implicirati da netko bi je uvredljivo. Al prihvaćam tvoju ispriku.

    Drugo, moj navod da je neizlazak na izbore jednak poništenju listića je činjenica i stojim pri njemu. Osobno, da mislim poništiti listić, ne bih sebe i druge izlagala riziku zaraze kako bih izrazila nezadovoljstvo koje nije nikad, niti će ikad biti uzeto u obzir. Sve ostalo (glasanje mrtvih, glasanje u ime nekog tko nije sudjelovao na izborima) spada u domenu kažnjvih djela i izborne prijevare i trebalo bi biti posao institucija koje se bave njima, a ne forumske policije.

    Treće, tvoje javljanje na temu što se mene osobno tiče nije zahuktalo raspravu, rasprava je postojala i prije nego si se ti javila te svakako nisi prva koja se sa mnom nije složila, niti nečije neslaganje sa mojim stavovima doživljavam uopće uvredljivim. Osobito ne doživljavam uvredljivim ako tvoji stavovi ne idu na ruku koalicije čiji sam simpatizer. Ne poistovjećujem se sa koalicijom čiji sam simpatizer, pa da bi me nešto što ne ide na ruku njima vrijeđalo. Umijem, kako sam već rekla, odvojiti i vlastito ja od vlastitih stavova, pa me stoga nimalo ne vrijeđa neslaganje sa mojim stavovima.
    Međutim, nije isto argumentirati zašto je neka politika dobra ili loša (pogotovo ukoliko su ti argumenti valjani) i reći nekome da želi sudjelovati u izbornoj prijevari.
    To je naprosto maliciozno.

    Volim argumentiranu raspravu. Nije svaka rasprava argumentirana.

  28. #5378
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    U vrijeme kad smo usred epidemije, ja bih isto rekla "radije ostanite doma nego da dolazite nacrtat pišu"
    što se tiče krađe glasova, za to postoje promatrači
    a što se tiče poruke, ne znam, još nisam vidila političara koji bi rekao "jesam po brojevima dobio mandat, ali vidim da me narod ne voli i ne ulijevam mu povjerenje, pa evo ipak prepuštam saborničku plaću i ostala prava.."
    neizlazak je isto poruka da ljudi misle da nemaju dobrog kandidata

  29. #5379
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    a za koga ti sad agitiraš?

  30. #5380
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno


  31. #5381
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Drugo, moj navod da je neizlazak na izbore jednak poništenju listića je činjenica i stojim pri njemu. Osobno, da mislim poništiti listić, ne bih sebe i druge izlagala riziku zaraze kako bih izrazila nezadovoljstvo koje nije nikad, niti će ikad biti uzeto u obzir. Sve ostalo (glasanje mrtvih, glasanje u ime nekog tko nije sudjelovao na izborima) spada u domenu kažnjvih djela i izborne prijevare i trebalo bi biti posao institucija koje se bave njima, a ne forumske policije.

    .
    A moj stav je i dalje da neizlazak na izbore nije jednak poništenju listića i da je to činjenica. Činjenica je jer...što? Obrazložila sam . Ti nisi.
    Vezano za "nek institucije rade svoj posao"- da, slažem se. Dok ne počnu raditi svoj posao je sigurnije izaći na izbore i učiniti s listićem što je koga volja.
    Ne treba mu nitko s foruma reći da "se poštedi izlaska".

    Time moja rasprava na ovu temu moje malicioznosti prestaje.

    Idemo dalje, imamo još par sati..

    Ima li što interesantno, pošteno, bez krimi-dosjea i optužbi DORH-a, a da je centralno? Što je s Mrsićevim Demokratima?
    Posljednje uređivanje od rosa : 03.07.2020. at 16:26

  32. #5382
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja ne bih to porucila ljudima bez obzira na epidemiju. Slican nacin razmisljanja moze dovesti i do poruke biracima stranaka koje nece preci izborni prag da, ako misle njih zaokruzit, uopce ni ne glasaju jer, zasto da riskiraju zarazu, a njihova opcija nece proc.

    Svi koji zele glasati ili izraziti svoj stav ponistenjem listica, trebali bi se osjecati slobodnima to uciniti, jednako kao i oni koji ce glasati za jednu od 5-6 opcija koje ce uci u sabor. Uz odgovorno ponasanje, pridrzavanje mjera i drzanje distance, mogucnost zaraze se moze svesti na minimalnu.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 03.07.2020. at 16:28

  33. #5383
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku

    Ima li što interesantno, pošteno, bez krimi-dosjea i optužbi DORH-a, a da je centralno? Što je s Mrsićevim Demokratima?
    U mojoj jedinici nema nijedna opcija koja mi je bas legla... mislim da cu na kraju dati glas covjeku za kojeg osobno (al povrsno) znam da je vrijedan, uspjesan, poduzetnik i simpatican. Sto ne mogu reci za bas sve s liste na kojoj se nalazi. No mozda i necu.

    Drago mi je da je DIP pronasao nacin da svima omoguci glasanje. I nadam se da ce ova situacija ubrzati pronalazenje rjesenja za elektronsko glasovanje.

  34. #5384
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    A moj stav je i dalje da neizlazak na izbore nije jednak poništenju listića i da je to činjenica. Činjenica je jer...što? Obrazložila sam . Ti nisi.
    činjenica je da je neizlazak jednak poništenju u ishodima izbora
    rekla bih ti da proučiš malo D'Hondtovu metodu, al ću ispasti docirajuća

    mišljenje je da poništenje listića bolje od neizlaska

    ti imaš pravo na mišljenje

    moje mišljenje je također da je sigurnije ne izaći na izbore ako misliš poništiti listić.

    jadranka, poništenje listića ili nesudjelovanje na izborima se ne može usporediti s davanjem (ispravnog) glasa nekoj maloj stranci
    jedno je nevažeći listić i ne uzima se u obzir, tj jednako je neizlasku, a drugo je glas koji se uzima u obzir i može prevagnuti.
    Posljednje uređivanje od betty blue : 03.07.2020. at 16:35

  35. #5385
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    naravno da će svatko napravit šta smatra da je ispravno, i svatko ima svoj subjektivni prag gdje mu cost-benefit daje plus

    samo mislim da ljudi precjenjuju utjecaj te famozne poruke
    doslovno svaki izbori su nam puni tih poruka

    što se tiče svođenja zaraze na minimalnu, ne znam koliko je mala ta minimalna.. prije dva ipo mjeseca smo šizili na luđake na Šinama koji su baš eto morali održat misu za 10 ljudi u cijeloj crkvi, sad imamo veći dnevni porast oboljelih nego tada, a već vidim gužvu na biračkim mjestima nakon mise, kakva distanca..

  36. #5386
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    A sto kazete na ovo da oboljeli od covida-19 ne mogu glasati. Ako se to ne promijeni, jedino sto cu ja zaokruziti na izbornoj listi, bit ce nadopisana opcija po kojoj odbijam glasat zbog krsenja ljudskih prava zajamcenih Ustavom RH.
    Pomorci još nikad nisu imali mogućnost glasati, od kad je Hrvatske. (Prije toga su brodovi bili jugoslavenski i pomorci isto tako, pa se glasanje organiziralo na brodovima).
    I nikad nitko nije digao glas radi te nepravde. A to je bar 15000 ljudi, gotovo svi muškarci, kojima se sustavno, desetljećima, krše ustavna prava. Bez isprike.
    Tako da i nije bitno hoće li država omogućiti glasanje za 2-3 stotine zaraženih. Ako državu nije briga za tisuće, još ju je manje za stotine.

  37. #5387
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Betty, moze prevagnuti, ali ne u korist stranke za koju glasas nego u korist jedne od dviju stranki za koje sigurno nisi. Dakle, em riskiras zarazu/sirenje zaraze, em ti glas daje prevagu u smjeru koji ne zelis.

    Tangerina, onda bi najbolje rjesenje bilo da svi budemo odgovorni, i uopce ne izadjemo na izbore. Ako ostati doma nije opcija za one koji ce dati svoj glas nekome, onda ne vidim razloga da to bude opcija nekome tko ce ponistiti svoj glas. I jedno i drugo je legitimna opcija.

    Beti, razlika je u tome sto pomorcima nije zabranjeno glasati. Ali svakako, treba nastojati uvesti elektronsko glasovanje pa da se svima omoguci.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 03.07.2020. at 16:46

  38. #5388
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne bih to porucila ljudima bez obzira na epidemiju. Slican nacin razmisljanja moze dovesti i do poruke biracima stranaka koje nece preci izborni prag da, ako misle njih zaokruzit, uopce ni ne glasaju jer, zasto da riskiraju zarazu, a njihova opcija nece proc.

    Svi koji zele glasati ili izraziti svoj stav ponistenjem listica, trebali bi se osjecati slobodnima to uciniti, jednako kao i oni koji ce glasati za jednu od 5-6 opcija koje ce uci u sabor. Uz odgovorno ponasanje, pridrzavanje mjera i drzanje distance, mogucnost zaraze se moze svesti na minimalnu.
    slažem se. ako se izbori održavaju unatoč epidemiji, onda su otvoreni za sve, i one koji će glasati ili crtati pimpeke

  39. #5389
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Betty, moze prevagnuti, ali ne u korist stranke za koju glasas nego u korist jedne od dviju stranki za koje sigurno nisi. Dakle, em riskiras zarazu/sirenje zaraze, em ti glas daje prevagu u smjeru koji ne zelis.
    kad sam rekla, "može prevagnuti" mislila sam na prevagu u prelasku praga
    ako neka stranka ima simpatizere koji nevoljko sudjeluju na izborima jer misle da će njihovi glasovi biti pribrojeni nekoj drugoj stranci, takve bih osobito poticala da izađu i daju glas svom izboru jer - možda ih ima dovoljno da prijeđu

    to nije slučaj kod nevažaćeg listića.
    Da svaka izborna jedinica ima samo jedan jedini važeći listić, izbori bi svejedno bili legitimni i mandati dodijeljeni

  40. #5390
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Da, ali ja ne pricam o strankama koje se vrte blizu praga, nego o onima koje sigurno nece preci prag. Evo, u x. izbornoj jedinici 16 lista, a povise praga i oko praga ih je mozda pola. A što ako su moji favoriti "Hrvatska stranka budućnosti"? Pojma nemam tko su oni ni što zagovaraju, ali sviđa mi se ime.

  41. #5391
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja danas nakon sto je Nino Raspudic ispisao javno ljubavno pismo svojoj maloj lavici sve zalim sto ce uskoro izborna sutnja, jer tko zna koliko se tu dukata jos skriva)
    #susramlje na najjace


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  42. #5392
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Betty, moze prevagnuti, ali ne u korist stranke za koju glasas nego u korist jedne od dviju stranki za koje sigurno nisi. Dakle, em riskiras zarazu/sirenje zaraze, em ti glas daje prevagu u smjeru koji ne zelis.

    Tangerina, onda bi najbolje rjesenje bilo da svi budemo odgovorni, i uopce ne izadjemo na izbore. Ako ostati doma nije opcija za one koji ce dati svoj glas nekome, onda ne vidim razloga da to bude opcija nekome tko ce ponistiti svoj glas. I jedno i drugo je legitimna opcija.
    a mislim možeš sve dovest do apsurda, rekla sam da svatko ima svoju prevagu kad mu odnos costa i benefita daje plus

  43. #5393
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali ja ne pricam o strankama koje se vrte blizu praga, nego o onima koje sigurno nece preci prag. Evo, u x. izbornoj jedinici 16 lista, a povise praga i oko praga ih je mozda pola. A što ako su moji favoriti "Hrvatska stranka budućnosti"? Pojma nemam tko su oni ni što zagovaraju, ali sviđa mi se ime.
    Ajme, proučila sam ih... bolje bi bilo da nisam.

  44. #5394
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Tang, zasto je apsurd glasati za stranku koja neće proći na izborima? Ja mislim da sam ja dosad uvijek glasala za takve. Ja glasam za one čiji mi program najviše odgovara, prošli oni ili ne prošli.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 03.07.2020. at 17:00

  45. #5395
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    i još nešto [dociranje mod uključen]
    nema pribrajanja glasova nikome
    mandati se raspoređuju među strankama koje su prešle izborni prag
    strankama koje su ispod praga nisu oduzeti glasovi i dani drugoj stranci, nego se ne uzimaju u obzir izuzev pribrajanja tih glasova ukupnom broju važećih glasova.

  46. #5396
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Meni ne smeta dociranje.

    Al onda ostajem pri onome da je dat glas stranci koja neće proći jednako poništenju listića jednako ostanku doma.

  47. #5397
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Tang, zasto je apsurd glasati za stranku koja neće proći na izborima? Ja mislim da sam ja dosad uvijek glasala za takve. Ja glasam za one čiji mi program najviše odgovara, prošli oni ili ne prošli.
    ne, apsurd mi je kad kažeš da bi onda bilo najbolje da nitko ne izađe na izbore

  48. #5398
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali ja ne pricam o strankama koje se vrte blizu praga, nego o onima koje sigurno nece preci prag. Evo, u x. izbornoj jedinici 16 lista, a povise praga i oko praga ih je mozda pola. A što ako su moji favoriti "Hrvatska stranka budućnosti"? Pojma nemam tko su oni ni što zagovaraju, ali sviđa mi se ime.
    pa ja bih ti rekla da ništa nije sigurno
    i ove ankete su nepouzdane, ne samo zbog statističke pogreške, nego zbog neodlučnih koji će do izbora ili odlučiti ili ne izaći izbore/poništiti listić

  49. #5399
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ako je situacija takva da je bolje da ne izadju svi koji daju glas koji se ne racuna, da, onda mislim da je bolje da nitko ne izadje. I da se izbori odgode dok se ne budu mogli sigurno provesti ili dok se svima ne omoguci elektronsko glasanje (oprema ukljucena).

  50. #5400
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    pa ja bih ti rekla da ništa nije sigurno
    i ove ankete su nepouzdane, ne samo zbog statističke pogreške, nego zbog neodlučnih koji će do izbora ili odlučiti ili ne izaći izbore/poništiti listić
    Ja mislim da je ipak sigurno da Hrvatska stranka buducnosti nece preci prag

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •