Stranica 91 od 122 PrviPrvi ... 41818990919293101 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,501 do 4,550 od 6068

Tema: Kako poništiti glasački listić

  1. #4501
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Mi pijemo iz veselja i opustenosti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #4502
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    al ja se moram složit s lili u subjektivnom dojmu da smo mi jedan namćorast narod koji voli kritizirat sve i sva, i kad ima mjesta i kad nema
    ova dimenzija zadovoljstva osobnim odnosima teško da ima neke veze s općepolitičkom situacijom, osim kod onih bisera koji se posvađaju sa susjedom jer nije glasala za Kolindu
    po meni je to više povezano s onim što smo nedavno komentirali na drugu temu, kako smo bezobrazni i nepristojni
    Lili i svatko drugi ima pravo na subjektivni dojam- ali nema pravo prezentirati ga kao objektivnu istinu. Meni stvarno svejedno jel netko s foruma misli da je Hrvatska raj na zemlji i najsexi predsjedivacica EU ikada- no male poduke o tome da su oni koji to ne vide tako zavedeni zlim medijima kraj lako provjerljive statistike koja je onda netocna su fakat bezveze.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #4503
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Mi pijemo iz veselja i opustenosti.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Je, naši kvartovski "dečki" na klupama pršte od veselja
    Posljednje uređivanje od Jelena : 21.01.2020. at 12:31

  4. #4504
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Ja mogu potvrditi za Nijemce da stalno gunđaju i da su užasno kritični prema sebi i nikad zadovoljni, govorim o općem dojmu, ne o pojedincima. Al zapravo znaju isto tako da nema nigdje da je nešto bitno bolje. I uopće nisu pesimistični. Kad ih slušam kako kukaju, diže mi se obrva - serously!

  5. #4505
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Dašta ću pratit nego Index, pa to je najčitaniji naš portal?!

  6. #4506
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    al ja se moram složit s lili u subjektivnom dojmu da smo mi jedan namćorast narod koji voli kritizirat sve i sva, i kad ima mjesta i kad nema
    ova dimenzija zadovoljstva osobnim odnosima teško da ima neke veze s općepolitičkom situacijom, osim kod onih bisera koji se posvađaju sa susjedom jer nije glasala za Kolindu
    po meni je to više povezano s onim što smo nedavno komentirali na drugu temu, kako smo bezobrazni i nepristojni
    Volim kad se psiholozi slažu sa mnom

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Kad ih slušam kako kukaju, diže mi se obrva - serously!
    mogu te zamisliti

    Dok sam je divila ljepoti i uređenosti zemlje, ekološkom pristupu, meni su sami Finci rekli za samoubojstva i depresiju, nedostatke klime, koja je često i uzrok depresiji, nedostatak sunca...pa evo i saša je potvrdila da su Finci na visokom mjestu po depresiji u EU - na 4. mjestu. Dakle, moj podatak nije netočan. Naravno da je priča složenija i kompleksnija i ima veze s mnogim faktorima i načinom skrbi za oboljele but however...

    I uopće ne mislim da je Hrvatska najljepše mjesto za život u cijelom svemiru, samo kažem da ja jako volim ovdje živjeti i lijepo mi je. Da mi nije tako, ja bih se odselila.
    Evo baš sad i sunce izašlo, Bubilo samo za tebe i mene šteta što imamo previše posla pa ga se čovjek ne stigne ni nauživat.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.01.2020. at 13:04

  7. #4507
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    a ako govorimo u uzroku nesreće hrvata, ja nikad ne bih rekla da je to jer smo namćorast narod, možda bih prije rekla da je nešto ovakvo uzrok: https://i.redd.it/sm63oap1qvb41.png

    odnosno jedan od uzroka

    a možda sam još pod dojmom Parazita, pa se previše zamaram klasnim podjelama
    Posljednje uređivanje od betty blue : 21.01.2020. at 13:04

  8. #4508
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Stopa samoubojstva je mjerljiva, stopa depresivnih nikako.

  9. #4509
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Da ne bi sasiin post ostao nezapazen:

    1. Činjenica je da se Hrvati više ubijaju od Finaca (mene Slovenci čude, iskreno, oni imaju i sunca i iz moje perspektive im je puno bolje nego nama)
    2. Činjenica je da je u Irskoj i ostalima bolja dijagnostika/podrška psihičkim bolesnicima, a ne da imaju više oboljeliih, to ne znamo.

    Činjenica je i da se u našim medijima daju suhoparni podaci, bez ozbiljnog komentara i dublje analize i javnog iznošenja neke strategije. Naišla sam na jedan, toliko logički besmislen, da ga neću ni linkati. A s obzirom da smo uz baltičke zemlje i Mađarsku u samom vrhu po broju suicida i s obzirom na porast suicida kod mladih, mislim da bismo se itekako trebali baviti tom problematikom, a ne kakvim čizmamam ne mogu odoljeti Hrvatice ove godine. Suicid nije nešto što se događa u afektu, tu ima vremena djelovati.

  10. #4510
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ali krivnja naših medija je u tome što će prije prenositi Pernara koji kaže da "depresivni samo trebaju zagrliti drvo", nego napisati pravi članak o depresiji.
    Činjenica jest da trebamo biti kritični, jer jedino tako može doći do poboljšanja, ali paziti da ne preraste sve u pljuvanje, što se nama dogodilo.

  11. #4511
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali krivnja naših medija je u tome što će prije prenositi Pernara koji kaže da "depresivni samo trebaju zagrliti drvo", nego napisati pravi članak o depresiji.
    Činjenica jest da trebamo biti kritični, jer jedino tako može doći do poboljšanja, ali paziti da ne preraste sve u pljuvanje, što se nama dogodilo.
    da, slažem se, treba bti kritičan i prema medijima, ali to ne znači da treba prestati biti kritičan prema vladajućima, prema društvu, etc.

  12. #4512
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali krivnja naših medija je u tome što će prije prenositi Pernara koji kaže da "depresivni samo trebaju zagrliti drvo", nego napisati pravi članak o depresiji.
    Činjenica jest da trebamo biti kritični, jer jedino tako može doći do poboljšanja, ali paziti da ne preraste sve u pljuvanje, što se nama dogodilo.
    eto to
    s tim da ne mislim da to vrijedi samo za medije, nego i općenito populaciju

  13. #4513
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali krivnja naših medija je u tome što će prije prenositi Pernara koji kaže da "depresivni samo trebaju zagrliti drvo", nego napisati pravi članak o depresiji.
    Činjenica jest da trebamo biti kritični, jer jedino tako može doći do poboljšanja, ali paziti da ne preraste sve u pljuvanje, što se nama dogodilo.
    Angie, mogla sam biti kritična prema medijima dok je bilo vijesti u medijima. Otkad ih nema, a krenulo je turbo tempom s Karamarkom i Oreškovićem, nemam riječi.

  14. #4514
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    eto to
    s tim da ne mislim da to vrijedi samo za medije, nego i općenito populaciju
    A opet je problem u politici, kontroliranju pravosuđa, nesankcioniranju hejtera i iznošenja laži.

  15. #4515
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    kad smo kod pravosudja slucaj policajke mi je strasan. ne samo kao zeni, kojoj pravosudje ne uljeva nikakvu sigurnost, vec i ubliku mobinga i svega. uzas.

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...resna/9876499/
    Posljednje uređivanje od spajalica : 21.01.2020. at 14:35

  16. #4516
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    kad smo kod pravosudja slucaj policajke mi je strasan. ne samo kao zeni, kojoj pravosudje ne uljeva nikakvu sigurnost, vec i ubliku mobinga i svega. uzas.

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...resna/9876499/
    ja stvarno ne razumijem, što je sad opći stav, da u ovom članku trebamo iskritizirati novinare?
    ili je i to pljuvanje?
    sama srž nije važna...

  17. #4517
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni se čini da iz te sveopće pljuvačine nema više natrag
    Mogu reći iz svoje pozicije, toliko je struka u kojoj radim popljuvana da riječ svakoga, ali baš svakoga s ulice, za medije vrijedi više i dat će mu veću težinu (jer naravno, zvuči aferaški i skandalozno). Stvorila se ogromna doza nepovjerenja i javnost zapravo nema pojma kakvo je stvarno stanje, koliko god se mi trudili komunicirati svoju (stručnu) stranu.
    To me je baš jako razočaralo, uvijek sam bila optimist ali sad više ne vidim da može biti bolje jer mediji sve više idu za klikovima, a sve manje za suhim faktima

  18. #4518
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se čini da iz te sveopće pljuvačine nema više natrag
    Mogu reći iz svoje pozicije, toliko je struka u kojoj radim popljuvana da riječ svakoga, ali baš svakoga s ulice, za medije vrijedi više i dat će mu veću težinu (jer naravno, zvuči aferaški i skandalozno). Stvorila se ogromna doza nepovjerenja i javnost zapravo nema pojma kakvo je stvarno stanje, koliko god se mi trudili komunicirati svoju (stručnu) stranu.
    To me je baš jako razočaralo, uvijek sam bila optimist ali sad više ne vidim da može biti bolje jer mediji sve više idu za klikovima, a sve manje za suhim faktima
    Al to nije (samo) hrvatska boljka. To je generalno tako. A politike/novac to podupiru jer im odgovara ustrašen dezorijentiran narod. Vijesti nema. Nemaš se na što osloniti. Nešto na strane medije stabilnijih zemalja, s jakim civilnim društvom. Nemam želudac da čitam Naomi Klein, ali ono što sam počinjala je baš na tom tragu.

  19. #4519
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    To je isto istina, Jelena.

  20. #4520
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ja stvarno ne razumijem, što je sad opći stav, da u ovom članku trebamo iskritizirati novinare?
    ili je i to pljuvanje?
    sama srž nije važna...
    ja sam samo napisala kad smo kod pravosudja da mi je zlo od ovakvih dogadjaja., da mi je mucno da za covjeka za kojeg se dokaze seksualno zlostavljanje mu se kaze OK prvi put ti je slobodan si, a ti iako si u pravu plati sve sudske troskove.
    tako da ne shvacam sto si meni htjela reci.

  21. #4521
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam samo napisala kad smo kod pravosudja da mi je zlo od ovakvih dogadjaja., da mi je mucno da za covjeka za kojeg se dokaze seksualno zlostavljanje mu se kaze OK prvi put ti je slobodan si, a ti iako si u pravu plati sve sudske troskove.
    tako da ne shvacam sto si meni htjela reci.
    oprosti, moj post nije upućen tebi, nego sam koristila taj novinski članak kako bih rekla da nekad treba kritizirati medije (i način na koji nešto prenose), a nekad je sami sadržaj članka toliko strašan da je forma nevažna. Ovo je jedan takav primjer, i ja sam skupa s tobom zgrožena

  22. #4522
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ja stvarno ne razumijem, što je sad opći stav, da u ovom članku trebamo iskritizirati novinare?
    ili je i to pljuvanje?
    sama srž nije važna...
    ovaj slučaj je katastrofa i ne može ga se drugačije nazvati
    iako su nakon njega uslijedile i neke akcije solidarnosti koje isto zaslužuju svoje mjesto pod suncem

    ne govori nitko da treba opravdavati niti žmiriti niti poricati brojne, zaista brojne stvari koje su ovdje katastrofa

    ono što ja barem govorim su dvije stvari:
    1. da mene osobno, a vjerujem i većinu ljudi, izrazito demotivira kada se sruči čitava sila problema, osjećam se kao da ne mogu ništa napraviti i pojavi s eodređena naučena bespomoćnost u kojoj i kad mogu, mislim da ne mogu ništa napraviti
    2. da je toliko sveprisutno kritiziranje svega da se užasno olako svakoga proglašava nesposobnim, iako ljudi možda ne rade savršeno ali se trude i rade najbolje što mogu (evo ovaj primjer sa angie, znam otprilike koja je njena struka pa znam na šta misli, ali npr tu su i struke vezane za obrazovanje, medicinu, svi su vrlo brzi da ih pljunu, ili meni posebno bolno svrstavanje svih udruga civilnog društva u isti koš kao nekakvih uhljeba koji muzu ogromne pare, a znam ih toliko koji ko konji rade za dobrobit zajednice i impresivnu plaću od 4-5 tisuća kuna)


    ja sam u duši vječni aktivist, a za to moraš bit malo lud odnosno moraš vjerovat da je promjena moguća i usmjerit se tamo di je
    zato ne volim taj stav "ionako u ovoj državi ništa ne funkcionira"
    jel to baš ništa? baš ništa ništa ništa?

  23. #4523
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    i ja tebe savršeno razumijem i apsolutno se slažem s ovim tvojim upisom, ali mislim da su takvi stavovi (udri brigu na veselje) primjereniji nekoj kavici s frendicama ili čašici vina uz večeru (npr dok planiramo iduće putovanje) nego forumskoj temi gdje se raspravlja o politici, društvu itd. Na takvoj forumskoj temi mi je odsustvo kritike znak banalnosti.
    slažem se da je odsustvo kritike znak banalnosti, ali na ovoj temi je 91 stranica same kritike i ne vidim kako i to ičemu pomaže
    kritika dobije svoj smisao tek ako nakon nje slijedi i promjena

  24. #4524
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    slažem se da je odsustvo kritike znak banalnosti, ali na ovoj temi je 91 stranica same kritike i ne vidim kako i to ičemu pomaže
    kritika dobije svoj smisao tek ako nakon nje slijedi i promjena
    Kako ne pomaže. Vidiš da je ispao Škoro, da je Juričan dobio nezanemarivu količinu glasova i da smo oslobodili Kolindu.

  25. #4525
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    slažem se da je odsustvo kritike znak banalnosti, ali na ovoj temi je 91 stranica same kritike i ne vidim kako i to ičemu pomaže
    kritika dobije svoj smisao tek ako nakon nje slijedi i promjena
    pa ja nema nikakve iluzije da je ova tema ikad imala pretenzije promijeniti nešto u društvu
    zar je ovo mjesto gdje se nešto mijenja?

    meni je zanimljivo pročitati tuđe stavove, u što uključujem (možda ček preferiram) kritike
    jer ne vidimo svi sve, ne hodamo svi u istim cipelama

  26. #4526
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ovaj slučaj je katastrofa i ne može ga se drugačije nazvati
    iako su nakon njega uslijedile i neke akcije solidarnosti koje isto zaslužuju svoje mjesto pod suncem

    ne govori nitko da treba opravdavati niti žmiriti niti poricati brojne, zaista brojne stvari koje su ovdje katastrofa

    ono što ja barem govorim su dvije stvari:
    1. da mene osobno, a vjerujem i većinu ljudi, izrazito demotivira kada se sruči čitava sila problema, osjećam se kao da ne mogu ništa napraviti i pojavi s eodređena naučena bespomoćnost u kojoj i kad mogu, mislim da ne mogu ništa napraviti
    2. da je toliko sveprisutno kritiziranje svega da se užasno olako svakoga proglašava nesposobnim, iako ljudi možda ne rade savršeno ali se trude i rade najbolje što mogu (evo ovaj primjer sa angie, znam otprilike koja je njena struka pa znam na šta misli, ali npr tu su i struke vezane za obrazovanje, medicinu, svi su vrlo brzi da ih pljunu, ili meni posebno bolno svrstavanje svih udruga civilnog društva u isti koš kao nekakvih uhljeba koji muzu ogromne pare, a znam ih toliko koji ko konji rade za dobrobit zajednice i impresivnu plaću od 4-5 tisuća kuna)


    ja sam u duši vječni aktivist, a za to moraš bit malo lud odnosno moraš vjerovat da je promjena moguća i usmjerit se tamo di je
    zato ne volim taj stav "ionako u ovoj državi ništa ne funkcionira"
    jel to baš ništa? baš ništa ništa ništa?
    evo se i s tobom slažem, ali isto tako ne čitam ovo što čitaš na ovoj temi - da ništa ne funkcionira
    niti imam taj stav
    moj stav je da velik dio "stvari" funkcionira inercijom (nismo proaktvno društvo), da ogroman broj ljudi živi u siromaštvu (financijskom, obrazovnom, kulturnom), da u siromaštvu ljudi ne mogu biti sretni, čak ni ako imaju lijepo more i puno sunčanih dana, a imamo potencijal živjeti dobro i biti sretni. Mislim da je velik, velik postotak nas koji ovdje pišemo zapravo privilegirano, o čemu govori i taj guilttrip "toliko je "općih" problema u svijetu, ne mogu se s tim nositi".

  27. #4527
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Bez obzira na sav optimizam i dalje stoji neoboren argument da su nas Finci odavno prešišali u pozitivi, usprkos visokoj cijeni alkohola i nedostatku sunca, i da smo u ekipi s Latvijom, Litvom, Slovenijom i Mađarskom, gdje se ne razlikujemo bitno od zadnje dvije po vremenskim prilikama, a polka i čardaš su čisto veselje u usporedbi s našim tugaljivim pjesmuljcima o neobranoj maslini i zelenom Međimurju.

    I ja i dalje mislim da je beznađe u Hrvatskoj posljedica politike koja kontrolira i pravosuđe i medije, a budući da se nitko nije suprostavio, pretpostavljam da oko toga imamo konsenzus.

  28. #4528
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    a ako govorimo u uzroku nesreće hrvata, ja nikad ne bih rekla da je to jer smo namćorast narod, možda bih prije rekla da je nešto ovakvo uzrok: https://i.redd.it/sm63oap1qvb41.png

    odnosno jedan od uzroka

    a možda sam još pod dojmom Parazita, pa se previše zamaram klasnim podjelama
    Mislim da graf s ovog linka govori zbilja puno, prve tri zemlje na vrhu ovog grafa su među zadnje 4 zemlje na prosječnoj ocjeni zadovoljstva životom. Povezanost je sigurno jaka između ova dva nalaza.

    A ostale 2 strane nisam još pročitala .

  29. #4529
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Sreća stvarno nije neka mjerljiva kategorija, a nekim narodima je grintanje vjerojatno pojačano u mentalitetu... a stopa suicida nažalost je vrlo egzaktna.

    Mene je žuljala statistika, pa sam bacila pogled.

    Spominjalo se da kod Finaca ima puno više suicida, a onda nakon toga da je u Hrvatskoj puno gore, da smo u europskom vrhu, zajedno s baltičkim zemljama i Mađarskom, a bome ni to nije točno; evo što kaže WHO:

    https://www.who.int/gho/mental_healt...ates_crude/en/

    Kad se klikne na Europu (Distribution by country in selected WHO region), vidi se da mi i Finci imamo gotovo identičnu stopu suicida u 2016. (15.9/100 000, odnosno 16.5/100 000), malo iznad europskog prosjeka, ne znam koliko se kod nas radi na prevenciji, vjerujem da bi se moglo više.

    No Mađarska i Baltik imaju od Hrvatske primjetno višu stopu. Pa se može vidjeti da nema neke korelacije s bogatstvom zemlje, (ne)korumpiranošću i (ne)sigurnošću, ali bome ima korelacije sa suncem: među visokim stopama su baltičke zemlje, Rusija i Ukrajina, a među najnižima Grčka, Cipar, Izrael, Malta.

    Tako da nije kod nas život baš "lezi pod palmu i uživaj", ali bome nismo ni najgori u Europi, kao što se po medijim jako rado naglašava, i to uglavnom s jakom dozom zluradosti koja je jako daleko od konstruktivne kritike.

  30. #4530
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    A jeste se očerupale .

    Teško mi je prihvatiti da je kritika loših strana našeg društva, dakle nečega što nam direktno kroji svakodnevicu i smanjuje kvalitetu života, sinonim za crne naočale ili, još pretencioznije, uzrok društvenog pesimizma.

    Na stranu sad mediji, smiješno ih je uopće i spominjati kad ne postoje niti jedne ozbiljne relevantne dnevne novine ili tjednik.

  31. #4531
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ko je kakav i kako smo ga ili kako ga i zamisljali mislim da imamo temu.
    Tako da danas je novi dan mozemo nastastaviti. Ali u duhu teme.
    Ako ko nije shvatio zdravo seljacki: drzite se teme ili brisem ili kljucam.

  32. #4532
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Tako da nije kod nas život baš "lezi pod palmu i uživaj", ali bome nismo ni najgori u Europi, kao što se po medijim jako rado naglašava, i to uglavnom s jakom dozom zluradosti koja je jako daleko od konstruktivne kritike.
    i ne samo u stopi suicida, ali na zluradost sam se odavno naviknula, ne samo u medijima

  33. #4533
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    kad smo kod pravosudja slucaj policajke mi je strasan. ne samo kao zeni, kojoj pravosudje ne uljeva nikakvu sigurnost, vec i ubliku mobinga i svega. uzas.

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...resna/9876499/
    Da se vratimo na temu

    Da, ovaj slučaj koji je spajka linkala je zaista užasan, po mom mišlljenju pravosudje je najveća boljka naše zemlje.

  34. #4534
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Inače obožavam dr Krizmanić, a ovaj intervju me baš oduševio.

    https://www.glasistre.hr/hrvatska/dr...je-glup-617058


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  35. #4535
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ajme šta ste mi uradili od istraživanja mama .

    Malo sam se pogubila gdje smo zapravo s raspravom, pa se vraćam na početak na istraživanje koje sam stavila, evo original Eurostat članak, da nisu naši mediji .
    https://ec.europa.eu/eurostat/docume...4-60bd5c0de76d

    Imaju ovdje 4 vrste podataka

    1. Osobno zadovoljstvo životom.
    Pitanje glasi "Općenito gledajući koliko ste trenutno zadovoljni svojim životom". Po prosječnoj ocjeni smo dakle predzadnji. A ako se gledaju postoci: nezadovoljni 39%, srednje ocjene 44%, zadovoljni 17%. Finska: nezadovoljni 5%, srednje ocjene 54%, zadovoljni 41%.

    Malo sam u početku krivo izletjela s optimizmom, ima veze, ali najtočnije bi bilo dakle govoriti o vlastitom životnom zadovoljstvu, a tek ga 17% u nas ljudi ima.

    2. Zadovoljstvo osobnim odnosima
    Treći smo od dna ljestvice

    3. Zadovoljstvo financijskom situacijom
    Isto treći.

    4. Eurostat dalje kaže: što je više obrazovanje, veće je zadovoljstvo životom. Naravno, što su bolje financije, veće je zadovoljstvo.

    5. Naletila sam na još jedan graf i pomislila kako ipak ima i nešto lijepo u ovom izvještaju... naime bilo je i pitanje "U protekla 4 tjedna, koliko ste često bili sretni?", pa kažu...
    Hrvati: cijelo vrijeme: 5%, većinu vremena: 37%, dio vremena: 41%, malo vremena: 14%, nikada: 3%.
    Finska - cijelo vrijeme: 12%, većinu vremena: 66%, dio vremena: 17%, malo vremena: 4%, nikada: 1%.
    Španjolska - cijelo vrijeme: 29%, većinu vremena: 43%, dio vremena: 20%, malo vremena: 5%, nikada: 3%.

    Pa si mislim, ajde, barem ima 42% građana koji su sretni. Ali smo i po ovim rezultatima o sreći isto treći od dna ljestvice. Sad trebamo samo ravno do dna

    6. Kad se tome doda redovno mjesečno istraživanje o vladi, strankama i sl., u kojem je stalno rezultat da 70% građana misli da zemlja ide u krivom smjeru teško je pronaći nadu da ćemo se u bilo čemu od ovoga uskoro približiti prosjeku EU.

    A ja bi odselila u Španjolski, i zadovoljni, i sretni, i imaju sunca.
    I sad idem jer će Spajka ionako ovo zaključati .
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 22.01.2020. at 09:40

  36. #4536
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Za ispitanike iz istraživanja bih voljela znati kojih su stranaka članovi/glasači.

  37. #4537

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Kako objasniti španjolsku pozitivu i hrvatsku negativu, gledajući statistiku? Ekonomske, društvene i političke prilike u Španjolskoj su daleko od dobrih.
    Ovo su neki od podataka:
    35% nezaposlenost mladih do 25 godina (bila je i 55% prije 5 godina)
    10+ mil ljudi su siromašni (46 mil ukupan broj stanovnika; mislim da je oko 22%)
    68% Španjolaca misli da ne mogu ništa uštedjeti; 1/4 si ne može priuštiti tjedan dana godišnjeg odmora; troškovi obrazovanja su porasli oko 30% u zadnjih nekoliko godina; ni dalje nisu riješili problem neusklađenost radnog vremena u tvrtkama i školskih ustanova (npr. roditelji rade do 18, a djeca završavaju s nastavom u 16...) ...

    Imaju i sunce i more.
    Zašto su oni sretni, a mi nesretni?!

  38. #4538
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Vrijeska, jesi li sigurna da su oni sretni? Vidi ovo (a to je samo jedan primjer): https://www.dw.com/bs/volite-li-jo%C...87e/a-51756219

  39. #4539
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mozda oni nemaju kompleks manje vrijednosti? Povijesno gledano, njihova nacija je puno bolje prosla.

  40. #4540
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    Za ispitanike iz istraživanja bih voljela znati kojih su stranaka članovi/glasači.
    Istraživanja (ozbiljna kao što Eurostat je) se uvijek provode na nacionalno reprezentativnim uzorcima što znači da točno prekopiraju populaciju cijele zemlje na uzorak - tako je u tom istraživanju sudjelovalo točno onoliko glasača neke stranke koliko ih ima i u cijeloj populaciji, i onih koji uopće ne izlaze na izbore i sl.

  41. #4541
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    imaju vise mora

    edit: ovo je bilo za vrijesku, psolije se nadovezalo par postova.

    to sa srecom ne znam. ali cinjenica je da zbog bombasticnog novinarstva, sporosti pravosudja, kao i administracije nam volja za zivot pada. pa ako nemas probelma s administracijom, ne citas novine niti imas koji postupak na sudu zivot ti je znatno ljepsi.
    ko od nas moze zivjeti u tom balonciciu ne znam.

    kako poboljsati bilo koju od navedenih stvari takodjer ne znam.
    dok god klikamo za te bombasticne vijesti bit ce ih (jednom smo raspravljali o komentarima koji se nalaza ispod clanaka, bilo je to u periodu pogibije Doris Lambase ako me pamet jos sluzi)

    administraciju, ako ubrzamo past ce broj zaposlenih. i dok god je slobodna interpretacija sto od nekih dokumenata treba bit ce spora i neucinkovita. koliko je hrabrasti u svakoj od vlasti da primi se tog problema vidimo i sami.

    pravosudje, e to ne znam sto reci. negdje tamo prije cca 20-25 godina sudcima su povecali place naglo na 8000,00 kn. tad je to bio veliki novac. cilj je bio da ih se stimilira za rad. i bilo je u svim medijima, samo se brujalo o tome. nakon negog vremena su im srezali "navodno" place. zbilja nemam previse uvida u tu struku, jer niti se za sad sudim, niti planiram koga suditi, a ne krecem se bas u tom krugu ljudi. ideju neovisnog sudstva smo imali, pa smo je ukinuli. ako sam ja dobro pohvatala svu tu pricu. meni se cini da smo mi jos mlada demokracija. i gledamo dosta filmova iz drugih zemalja koje su uvodile tu demokraciju. meni izgleda da smo slicni, samo su sad druga vremena, pa se za sve lakse/brze sazna. mozda za 100 godina i mi dosegnemo neku razinu pristojne demokracije.
    ali ja zivim u ovom dobu i rado bih da je ona sad tu.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 22.01.2020. at 10:21

  42. #4542

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    ZA peterlin:
    Ja mogu imati svoje mišljenje stvorene na osnovu onoga što pročitam na webu, kontakata, rekla-kazala pričama i sl., ali vezala sam se na statističke podatke koje je Bubilo navela. (Inače, ovi podaci su vrlo generalizirani. Ako gledamo samo Španjolsku, jako su velike razlike u regijama. Npr. Andaluzija ima puno veću stopu samoubojstava od središnjeg dijela. Statistika to povezuje i s primanjima, stopom nezaposlenosti.)

    Kad pogledamo statistiku, odmah se lošije osjećamo i padamo sve dublje.
    Možda su Finci shvatili da negativna statistika doprinosi daljnjoj negativnosti, pa su osmislili PR plan da samo šire pozitivu? ( npr. mislim da web algoritmi itekako utječu na stavove i ponašanje ljudi, možda nešto rade na tom polju ...)

    Osobno, mislim da sam u sredini, ali naginjem pozitivi.

    PS: Lilina pozitiva je za mene too much, ali drago mi je da ima takvih ljudi. Možda i da ja trčim svaki dan, više bih imala sretnih hormona...
    Betty je pak druga strana, iako ona kaže da je krirična, ali pozitivna. Iz postova mi uglavnom izvire bijes, iziritiranost pozitivom nekih forumašica. Vjerujem da sam u krivu, ali možda bi koji smajlić pomogao da iščitamo drugačije ...
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 22.01.2020. at 10:39

  43. #4543
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pišem nakon spajalice...
    Ali kako su u svemu tome uspjele (mnoge) druge ex socijalističko-komunističke zemlje?

    Često se čuje argument da je to zbog toga što smo mi imali rat. I dosta se slažem s tim argumentom. Ali ne samo u onom dijelu da je zemlja bila opustošena i da se ulagalo puno novca u obnovu... nego kao da je taj rat "kao stupove društva" iznjedrio "samu kremu korupcije i koristoljublja" u poraću, i jednostavno je tako ostalo svih ostalih desetljeća... srozale su se društvene vrijednosti i nikad se nisu vratile ili otišle "u normalne i zdrave okvire".
    Zapravo, kad čovjek razmisli, nije li i prošli sustav s partijom bio identičan sadašnjem načinu na koji i dalje funkcionira ovo "partijsko društvo"?

    Ne znam... koja je tajna Poljaka, Čeha... što oni imaju, a mi ne?
    A mi imamo i more na jugu (ne na sjeveru)

  44. #4544
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Imaju i sunce i more.
    Zašto su oni sretni, a mi nesretni?!
    ne znam o španjolskom društvu ni približno dovoljno da bih donosila ikakve zaključke
    možda bismo mi bili nesretni i da imamo sve ekonomske i društvene pokazatelje u vrhu ljestvice?
    možda smo inherentno namćorasti?
    ali čak i da jesmo, ne znači da te možemo težiti boljem stanju, pa čak i ako ćemo biti bogati namćori

  45. #4545
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Često se čuje argument da je to zbog toga što smo mi imali rat. I dosta se slažem s tim argumentom. Ali ne samo u onom dijelu da je zemlja bila opustošena i da se ulagalo puno novca u obnovu... nego kao da je taj rat "kao stupove društva" iznjedrio "samu kremu korupcije i koristoljublja" u poraću, i jednostavno je tako ostalo svih ostalih desetljeća... srozale su se društvene vrijednosti i nikad se nisu vratile ili otišle "u normalne i zdrave okvire".
    Zapravo, kad čovjek razmisli, nije li i prošli sustav s partijom bio identičan sadašnjem načinu na koji i dalje funkcionira ovo "partijsko društvo"?

    Ne znam... koja je tajna Poljaka, Čeha... što oni imaju, a mi ne?
    A mi imamo i more na jugu (ne na sjeveru)
    Poljaci iCesi su dugo bili pod zeljeznom zavijesom. dakle pod rusima. mi smo bili "slobodni". iako mi smo bili u saveznoj drzavi mnogo narodnosti, u kojim smo navodno bili isto potlaceni. bila sam dijete, da bi mogla argumetirano reci i da i ne ovoj tezi.
    od ceha i poljaka se u tome jako razlikujemo. oni su svoju slobodu prigrlili i rasirili su krila, a mi....i sama kazes da jos uvijek zivimo u partijskom drustvu.
    rat je sigurno doprinjeo nasem jadu i jalu. ali nakon 25 godina je zbilja sramota ga koristiti kao bilo kakav izgovor. porusena njemacka nakon IIWW 25 godina sigurno nije bila na razini gospodarstva kakvog mi imamo.
    kod nas je problem sto svi ocekuju da ce nesto dobiti od drzave, jer su oni dali drzavi to i to. za sve sto zelimo moramo sami zasukati rukave. a ne ocikivati ako je Pepica uspjela moram i ja. ako ne mogu sam/a nek mi neko izovoli pomoci.

  46. #4546
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas je problem sto svi ocekuju da ce nesto dobiti od drzave, jer su oni dali drzavi to i to. za sve sto zelimo moramo sami zasukati rukave. a ne ocikivati ako je Pepica uspjela moram i ja. ako ne mogu sam/a nek mi neko izovoli pomoci.
    i ovo je istina, dosta smo pasivni, jako svjesni svojih prava a puno manje obaveza, i čim je netko uspješan smatra se da je do toga došao krađom ili korupcijom (poduzetnici), preko kreveta (uspješne, a zgodne žene) ili nepotizmom i stranačkom iskaznicom (ne kažem da toga nema, ali samo takvi primjeri dođu do javnosti i onda ispada da je to generalna situacija). Ili smo o tome trebali na temi o predrasudama?


    ps. ijuuuuu što se ovdje izdogađalo

  47. #4547
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ok s obzirom da se kontinuirano nastavlja dalje. temu kljucam.

  48. #4548
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    pocisceno. rascisceno. ako je sto stradalo zao mi je.
    na vas zahtjev se tema ponovno otvara.
    ako nastavite analizu forumasica kroz razne oblike vrijedjanja, kljucam ponovo.

    fali mi ignor gumbic, no kako ga nema probajte ignorirati postove odredjenih ljudi koji vas iz nekog razloga nerviraju.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 23.01.2020. at 09:23

  49. #4549
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hvala ti!!!!
    Trenutno nemam ništa drugo za dodati na temu .
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 23.01.2020. at 09:29

  50. #4550
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Gdje je predsjednik?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •