Stranica 1 od 122 1231151101 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 6068

Tema: Kako poništiti glasački listić

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno Kako poništiti glasački listić

    Dakle, zbilja ne znam spada li ovakvo pitanje ovdje, ako ne adminice će sigurno znati kamo ga staviti. Bliže nam se stranački izbori, a ja već nekoliko godina bojkotiram i ne želim se izjašnjavati, nakon što sam par puta glasala za onu stranku Zelenih... E sad, svi mi govore da ne izlaženjem na izbore "poklanjam" svoj listić dobitnicima izbora. Kako da ja poništim svoj listić? Da onda ipak izađem pa ga prekrižim, da ga potrgam ili nadopišem Supermena, jer iskreno kako mi se čini još nas samo on može spasiti .

  2. #2
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mislim da je svejedno neišla ili poništila listić

  3. #3
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    kada bi sve bilo kako treba i po zakonu, bilo bi svejedno

  4. #4
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    ... ništa.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 11.09.2015. at 11:27

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Ja vec neko vrijeme na izborima ponistavam listic. Drzim da nije isto ne ici na izbore ili izaci i ponistiti listic. Ovim drugim saljes poruku da ti nije svejedno, da zelis aktivno sudjelovati u odlucivanju, ali da od ponudjenih kandidata nitko ne zasluzuje tvoje povjerenje. U teoriji kada bi ponistenih listica bilo dovoljno puno izbori bi mogli biti i ponisteni...

    A listic ponistis vec ovisno od inspiracije. Mozes dopisati na popis Supermena i njega zaokruziti. Mozes napisati neku svoju poruku, nacrtati sto ti drago... A u nedostatku ideja ili prevelike ogorcenosti samo prekrizis listic i gotovo.

  6. #6
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    U teoriji kada bi ponistenih listica bilo dovoljno puno izbori bi mogli biti i ponisteni...
    ja ovo nisam baš do kraja shvatila
    kad bi do toga i došlo, raspisali bi se novi izbori, opet sa istim ponuđenim izborom, samo bismo ponovili izbore (koji koštaju) a opet ista situacija
    većina ljudi u našoj zemlji je zasićena sa ove dvije stranke na koje se praktički svodi cijela naša demokracija, uz neke treće četvrte i pete koji isto nisu neka sreća, barem među ljudima među kojima se ja krećem

    a druga je stvar, kako kod nas stvari funkcioniraju, imaš popriličnu masu ljudi koja će glasati za neku od velikih stranaka jer
    a) razmišljaju dihotomno, ili sam od ovih ili od onih, i bez razmišljanja glasaju uvijek za te iste i/ili
    b) posao im ovisi o nekoj stranci, ili nekome u njihovoj obitelji, imaju direktan financijski interes


    (nemoj mislit da ovime kritiziram tvoj izbor, samo sam navela citat jer još nisam shvatila svrhu te poruke koju se šalje, kao da netko živi u iluziji da su ljudi u našoj zemlji zadovoljni političarima. mislim da se i iz medija da jako dobro isčitat da je većina ljudi nezadovoljna i jednima i drugima i trećima. poništavanje listića jer je to nekome najbolji osjećaj u danoj situaciji, kao i crtanje nekih dijelova tijela itd razumijem u biti, a pogotovo poništavanje listića jer na prazni listić netko zlonamjeran može zaokružiti svog kandidata, desi se)

  7. #7
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    http://www.h-alter.org/vijesti/ne-za...te-glas-naroda

    Ovdje su opisani razni načini, a najjednostavniji se čini - pisati grafitnom olovkom.

  8. #8
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja ne vidim svrhu u poništavanju listića. Mislim da su izbori često biranje manje loše opcije, i u sređenijim državama od naše. Mislim da je produktivnije izabrati manje lošu, pa makar nam je procjena da je manje loša za nekih bijednih 5%.

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Da , i meni to ponostavanje ne lezi.
    Mislim na sve ljudi i zene koji su se zestoko borili da se uopce dobije pravo glasa, pa mi ne sjeda da samo tako to odbacim.

  10. #10
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    zanimljivo kako kad se tema "zadržavanje stolice" nalazi iznad ove o izborima, odjednom joj naslov ima drugo značenje

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.h-alter.org/vijesti/ne-za...te-glas-naroda

    Ovdje su opisani razni načini, a najjednostavniji se čini - pisati grafitnom olovkom.
    Meni se čini da zaokruživanje grafitnom olovkom omogućuje očiglednu zloupotrebu - a to je da se poslije može jednostavno gumicom obrisati i ispravno kemijskom zaokružiti svog kandidata i tako listić ipak ne ispada poništen! (Mislim, možete ako imate beskrajno povjerenje u članove povjerenstva ...).

  12. #12
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja ponistavam listic, jer zbilja nemam za koga glasati. to sam narpavila zadnja dva puta. ali izlazim na izbore jer mi je to gradjanska duznost a i zbog te borbe za pravo glasa, koju sirius spominje.
    ostanak doma mi je jos veca nebriga za sve.

    opcija glasanja koju je neko spomenuo protiv mi se vec gadi. jer nije mi nijedna protiv sjela. a bome nije se ni proslavila da mogu reci konacno glasam za.

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ja ponistavam listic, jer zbilja nemam za koga glasati. to sam narpavila zadnja dva puta. ali izlazim na izbore jer mi je to gradjanska duznost a i zbog te borbe za pravo glasa, koju sirius spominje.
    ostanak doma mi je jos veca nebriga za sve.

    opcija glasanja koju je neko spomenuo protiv mi se vec gadi. jer nije mi nijedna protiv sjela. a bome nije se ni proslavila da mogu reci konacno glasam za.
    Baš tako. Kad nemaš za koga - nemaš što ni za ni protiv.

  14. #14
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Vi ste svjesne da budete li poništavale listiće dat ćete prednost krasnom HDZ-u da opet dođe na vlast.

    Želite li to zaista?

  15. #15
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    spajalice, ali kako građanska dužnost kad ti poništeni listići ništa ne mijenjaju? Njihov učinak je isti kao da nisi uopće izašla. Koliko ja znam, a moguće je da griješim.
    Kad bi iz poništavanja listića moglo nešto konkretno proizaći, to bi bilo nešto drugo.

    Ja mislim da nema smisla biti ogorčen što glasamo protiv. Mislim da je to realnost, drugačija neće pasti s neba. Kakvo društvo, kakvi ljudi, takva politika i političari. Pa nisu oni neka kasta za sebe, koja s nama nema veze.

  16. #16
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Vi ste svjesne da budete li poništavale listiće dat ćete prednost krasnom HDZ-u da opet dođe na vlast.

    Želite li to zaista?
    Oprosti, kako misliš da oni mogu prisvojiti poništene listiće? Zbilja sam neupućena.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 11.09.2015. at 15:30

  17. #17
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Vi ste svjesne da budete li poništavale listiće dat ćete prednost krasnom HDZ-u da opet dođe na vlast.

    Želite li to zaista?
    A želite li i dalje ovu vlast?

    Što ako ne želimo ni jedne ni druge?

  18. #18
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa tako što je revoltirano, malodušno, umorno (i tako dalje) biračko tijelo ono koje ne glasa za HDZ. HDZovo biračko tijelo se baš ne umara i ne odustaje od glasanja.
    edit: poslije mojce
    Posljednje uređivanje od vertex : 11.09.2015. at 15:35

  19. #19
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Između ponuđenih opcija, da, radije ovu vlast nego HDZ-ovu.
    edit: poslije Cubane
    Posljednje uređivanje od vertex : 11.09.2015. at 15:35

  20. #20
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    A želite li i dalje ovu vlast?

    Što ako ne želimo ni jedne ni druge?
    onda živio živi zid

    spajalice, ali kako građanska dužnost kad ti poništeni listići ništa ne mijenjaju? Njihov učinak je isti kao da nisi uopće izašla. Koliko ja znam, a moguće je da griješim.
    Kad bi iz poništavanja listića moglo nešto konkretno proizaći, to bi bilo nešto drugo.

    Ja mislim da nema smisla biti ogorčen što glasamo protiv. Mislim da je to realnost, drugačija neće pasti s neba. Kakvo društvo, kakvi ljudi, takva politika i političari. Pa nisu oni neka kasta za sebe, koja s nama nema veze.
    x

  21. #21
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Između ponuđenih opcija, da, radije ovu vlast nego HDZ-ovu.
    Slažem se.
    Međutim, prst bi mi se osušio da dam glas ovim nesposobnjakovićima, ulizicama desnom biračkom tijelu i Crkvi.
    Ne mogu nikako.

  22. #22
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    onda živio živi zid
    Ma daj, zid, orah, bandić... nema nikakve opcije.

  23. #23
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Razumijem. Ali je po meni to šteta. Jer puno takvih emotivnih reakcija - vraća HDZ na vlast.

  24. #24
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    evo ja sam toliko umorna biračica da sam sretna što te mogu samo potpisivati, vertex

  25. #25
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Poništavanje listića podiže potreban broj glasova da stranke koje dobivaju mali postotak glasova uđu u Sabor + da, zapravo pogoduje stranci koja dobije najveći postotak glasova, jer onda dobije i najveći postotak od ostatka glasova (znači onih koji su glasali za stranke koje su dobile manje od 4 ili 5% - zaboravila sam koliko + poništeni)

  26. #26
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Razumijem. Ali je po meni to šteta. Jer puno takvih emotivnih reakcija - vraća HDZ na vlast.
    Oni ne zaslužuju vlast, osim što su manje g....o od ovg što će doći.
    A ja sam se umorila od glasovanja za g...a.

    Mada, kad vidim kakvu ministarsku listu Karamarko sprema...

  27. #27
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ja razumijem sentiment, stvarno ga razumijem
    i grozim se dana izbora jer što god budem radila, radit ću to sa grčem u želucu. Ispred svakog izbornog mjesta trebalo bi puštat cijeli dan Mordanu iz Huga "izaberi jedan broj, sigurno ćeš pogriješiti HAHAHAHAHA!"

    samo mislim da treba uzet u obzir ne što moje djelo poručuje teoretski, nego što čini konkretno obzirom na naše uvjete

  28. #28
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od vertex : 11.09.2015. at 15:45

  29. #29
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    samo mislim da treba uzet u obzir ne što moje djelo poručuje teoretski, nego što čini konkretno obzirom na naše uvjete
    Da ne ponavljam sebe, ponovit ću tang :D

  30. #30

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    ispod Sljemena
    Postovi
    113

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Vi ste svjesne da budete li poništavale listiće dat ćete prednost krasnom HDZ-u da opet dođe na vlast.

    Želite li to zaista?
    Ovo definitivno nije istina.
    Ako ne iziđete na izbore dajete mogućnost članovima povjerenstva da "ukradu" listić i zaokruže svoj izbor umjesto vašeg (a to ne mora nužno biti HDZ, može biti bilo koja druga opcija na listiću)
    Ako iziđete na izbore i date glas opciji koja u vašoj jedinici ne prelazi izborni prag, onda svi glasovi u toj jedinici pribrajaju se onome tko ima najviše glasova ( a to ne mora biti hdz)
    Ako iziđete na izbore i poništite listić, onda ste sigurni da s vašim listićem nitko ne može više manipulirati.
    A poništavaju se listići jer se ne žele baš svi odlučiti za lijeve ili desne, a ovi u sredini nisu toliko jaki da bi proveli bilo kakve promjene, pa je poništavanje izraz nezadovoljstva ponuđenim.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    ispod Sljemena
    Postovi
    113

    Početno

    Sorr, sad sam vidjela da je i Mima odgovorila isto, ali mislim da je to pripajanje glasova onih koji nisu prešli izborni prag namjerno smišljena igra velikih da ne bi slučajno itko ugrozio njihove dogovore

  32. #32
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj bobić prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo definitivno nije istina.
    Ako ne iziđete na izbore dajete mogućnost članovima povjerenstva da "ukradu" listić i zaokruže svoj izbor umjesto vašeg (a to ne mora nužno biti HDZ, može biti bilo koja druga opcija na listiću)
    Ako iziđete na izbore i date glas opciji koja u vašoj jedinici ne prelazi izborni prag, onda svi glasovi u toj jedinici pribrajaju se onome tko ima najviše glasova ( a to ne mora biti hdz)

    znači ti možeš recimo glasat za npr. Radničku frontu i da ona ne pređe prag i onda tvoj glas ide HDZu ili SDPu?
    the game is rigged

  33. #33
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj bobić prvotno napisa Vidi poruku
    Ako iziđete na izbore i date glas opciji koja u vašoj jedinici ne prelazi izborni prag, onda svi glasovi u toj jedinici pribrajaju se onome tko ima najviše glasova ( a to ne mora biti hdz)
    Stvarno?
    Strašno!

  34. #34
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja mislim da nisu svi, nego opet razmjerno.

  35. #35
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ma razmjerno se dijele. Odnosno, uzmu se glasovi svih stranaka koje jesu prešle prag, i to je sad 100% glasova. I gleda se koliki udio stranke koje su prešle prag imaju u tom broju glasova.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    ispod Sljemena
    Postovi
    113

    Početno

    Bila je jedna emisija na tv gdje su iz GONGA objašnjavali taj nesuvisli sustav glasanja. Ja sam shvatila tako, možda je drukčije. Obično bude govora o tome prije izbora, možda na stranicama GONGA nešto piše o tome. Meni je čudno da od tih milijun malih stranaka nitko ne pređe prag

  37. #37
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    znači ti možeš recimo glasat za npr. Radničku frontu i da ona ne pređe prag i onda tvoj glas ide HDZu ili SDPu?
    the game is rigged
    radi se o d'hondtovoj raspodjeli glasova u mandate, koja se koristi u hr. znači, sve te glasove koje stranke dobiju, treba pretvoriti u mandate.
    trebalo bi malo proučiti, tu pusić tvrdi ovo: http://www.h-alter.org/vijesti/gundj...cajavaj-glasuj
    a onda ima i drugo mišljenje.
    ako imaš nekoga tko voli matematiku nek računa, pa nam javi tko je u pravu
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 11.09.2015. at 16:26

  38. #38
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Mojca, odgovorila vertex,
    Cubana, a to ne postoji, pa onda čemu poništavanje
    bobić, ovima koji ostaju kod kuće bi trebalo oduzeti pravo glasa, dakle, to nisam ni razmatrala kao mogućnost; što sam mislila pod tim da se daje prednost HDZ-u vidi vertexin odgovor.

  39. #39
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj bobić prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je čudno da od tih milijun malih stranaka nitko ne pređe prag
    tu nema ništa čudno. prag je 5%. stvar je u tome da ako osvoje recimo 5,1% glasova, opet u toj izbornoj jedinici mogu i ne moraju ući u sabor s jednim zastupnikom.

  40. #40
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ovo s poništenim glasačkim listićima je drugo. moja matematika mi ovako napamet kaže da se na taj način povećava broj glasača i automatski malim strankama postaje teže ući u sabor. po mom mišljenju, ako niste zadovoljni ponuđenim izborom nikako, onda ostanite doma. a inače, potpisujem vertex.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 11.09.2015. at 16:36

  41. #41
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Puno puta sam bila član izbornog povjerenstva i mogu odgovoriti na nešto od ovoga "iznutra"
    Jurana

    Ovdje su opisani razni načini, a najjednostavniji se čini - pisati grafitnom olovkom
    Uopće nije važno čime pišeš. Svaki listić na kojem se bez dileme može reći za koga je glasano, je važeći listić. Bez obzira na vrstu sredstva za pisanje, boju, oblik označavanja. Ma da napravite rupicu na imenu jednog od kandidata, nema dileme.
    Znači, ako se želi poništiti listić, dovoljno je zaokružiti više kandidata od broja koji se traži i listić je nevažeći.

    Uglavnom ih bude jako malo. Jedan-dva po glasanju. I svakoga pregleda komisija.


    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Da , i meni to ponostavanje ne lezi.
    Mislim na sve ljudi i zene koji su se zestoko borili da se uopce dobije pravo glasa, pa mi ne sjeda da samo tako to odbacim.
    Tako je. Ako se želi koristiti pravo glasa, treba glasati. Kada ja ne mogu odlučiti koga da biram, ne izlazim na izbore. Čemu povećavati postotak izlaznosti, ako ne glasaš. To jedino vrijedi za referendume u kojima je bitan postotak izlaznosti, da bi referendum uopće vrijedio, no tada ionako svatko zna da li je za ili protiv.

    Citiraj roman972 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se čini da zaokruživanje grafitnom olovkom omogućuje očiglednu zloupotrebu - a to je da se poslije može jednostavno gumicom obrisati i ispravno kemijskom zaokružiti svog kandidata i tako listić ipak ne ispada poništen! (Mislim, možete ako imate beskrajno povjerenje u članove povjerenstva ...).
    Znam da ima svakakvih ljudi, ali u svim ovim godinama u kojima radim na izborima, nikad nitko nije ni pokušao nešto krivotvoriti, a i nema prilike, uvijek je negdje neko "oko sokolovo"

    Citiraj bobić prvotno napisa Vidi poruku
    Sorr, sad sam vidjela da je i Mima odgovorila isto, ali mislim da je to pripajanje glasova onih koji nisu prešli izborni prag namjerno smišljena igra velikih da ne bi slučajno itko ugrozio njihove dogovore
    Glasovi se nikome ne pripajaju, od kuda ta kriva informacija?
    Bit je samo u postocima koliko je svaki kandidat ( ili stranka) dobila u odnosu na ukupan broj izašlih birača.

    Znači, apsolutni broj glasova se ne mijenja, samo se postotak mijenja.
    Ako je izašlo npr. 100 birača, a neka stranka je dobila 5 glasova, ta stranka ima 5%
    Ako je izašlo 200 birača, a stranka ima istih 5 glasova, dobila je samo 2,5%

    Valjda sam dobro objasnila matematički

  42. #42
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Samo crtica, nisam išla na lokalne izbore (mnogi nisu) pa sada mojim kvartom "vlada" Hrast.

  43. #43
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    meni na isto dodje glasala ja peru perica za kojeg su culi samo u mojoj ulici, a bas mi se svidja ili ponistila glas, a metoda izracuna za koju sam sad ja iznenadjena da neki ni ne znaju kaze da je isti drek.
    prema tome glasam za kog jedino taj tren imam opciju. a zadanja dva puta to je bio nitko (da ne ispadne niko, a bome su i njega maknuli )

  44. #44
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Čestitke HDZ-u na izbornoj pobjedi.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Samo crtica, nisam išla na lokalne izbore (mnogi nisu) pa sada mojim kvartom "vlada" Hrast.
    ni ja nisam izašla na izbore zadnji put, kao ni većina ljudi koje poznajem, pa sad mojim "kvartom" vlada Vučić

  46. #46
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Čestitke HDZ-u na izbornoj pobjedi.
    A HDZ bi zahvalu za izbornu pobjedu trebal uputiti na Iblerov trg.

  47. #47
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Samo crtica, nisam išla na lokalne izbore (mnogi nisu) pa sada mojim kvartom "vlada" Hrast.

    na sljedece ides?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    A bome, sada kada ste sve ovako objasnile, još manje znam kaj da radim... Ako pak i glasam za neku manju stranku, velika je vjerojatnost da će oni koalirati sa nekim velikim, pa mi to pak opet dođe kao da sam glasala za te "velike", kaj ne? Izbori su izbori i tu nema dileme, ali meni se grč u želucu napravi kada gledam kasnije kako love glasove i koaliraju međusobno

  49. #49

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    ispod Sljemena
    Postovi
    113

    Početno

    Citiraj LEIRmam prvotno napisa Vidi poruku
    A bome, sada kada ste sve ovako objasnile, još manje znam kaj da radim... Ako pak i glasam za neku manju stranku, velika je vjerojatnost da će oni koalirati sa nekim velikim, pa mi to pak opet dođe kao da sam glasala za te "velike", kaj ne? Izbori su izbori i tu nema dileme, ali meni se grč u želucu napravi kada gledam kasnije kako love glasove i koaliraju međusobno
    Žalosno ,ali istinito. Ipak je to borba za vlast

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    jako me žalosti sto iz gornjih postova vidim da je i većina korisnica ovog foruma koje su se javile na temu u stanju koje će pridonjeti da se na vlast vrate oni najgori od najgorih. zar mislite da glasačko tijelo desnice uopće razmišlja o ovome gore, koja metoda, koliko posto, koja je razlika, kako poništiti listić, hoće li njihovi i s kim koalirati (osobno mislim da to glasačko tijelo ne samo da ne razmišlja o tome, već se vrlo malo zamara tom aktivnošću u životu uopće, na što ovi i računaju). ne kažem da sam sretna mogućnošću izbora i da vladajuće bezrezervno podržavam, ali dovoljno mi je samo da pomislim na Vasu i njegovu mašineriju i jasno mi je da ipak imam izbor, ne možda idealan, ali imam. ne želim da polupismena bagra ponovo zavlada.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •