Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 69 od 69

Tema: Antidepresivi (SSRI) u trudnoći; pri porodu i dojenju

  1. #51
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam za barcu. Al zuta, oprosti, ja sam prije 20-tak godina imala napade panike. I imala simptome infarkta. Tako da itekako moze biti fizicki od psihe.
    Meni su sumnjali na tumor na mozgu ili multiplu. Pa je sve bilo čisto i na kraju, nakon silnih neurologa i silnih pretraga, zaključak je bio - da je od stresa.

  2. #52
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Barca, nisam liječnica, tako da ti pišem isključivo prepoznajući situacije nekih prijateljica-forumašica, ali ja bih na tvom mjestu pregledala i štitnjaču.

    Ako ispadne da je sve fizički ok, iskreno vjerujem da bi psihoterapija napravila puno da se posložiš.

  3. #53
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Barca, nisam liječnica, tako da ti pišem isključivo prepoznajući situacije nekih prijateljica-forumašica, ali ja bih na tvom mjestu pregledala i štitnjaču.

    Ako ispadne da je sve fizički ok, iskreno vjerujem da bi psihoterapija napravila puno da se posložiš.
    Radila kks, zeljezo, i prije 2tj hormone stitnjace-sve super. Jedino me malo muci zeljezo. U 9mj kad sam ga vadila, bilo mi je 5 , dobila heferol (nisam ga bas svakodnevno pila, zaboravila ) i ponovno sam ga isla vaditi nekih tjedan dana nakon sto sam ga skroz prestala piti, i bilo mi je 18. Malo cudno da je toliko poraslo s obzirom da nisam popila cijelu kutiju. Doktorici sam rekla, kaze da nema veze Ici cu ga vaditi za svaki slucaj opet. Nego palo mi je i na pamet kad sam prije 2 mj bila kod ginica i spomenula mu glavobolje (i vrtoglavice) , rekao mi je posto jos nisam dobila M da bi mi to moglo biti i od hormona.

    Poslano sa mog SM-G355HN koristeći Tapatalk

  4. #54
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    To je došlo samo tak od sebe ili je neki događaj tome prethodio?
    Iz vedra neba. Nista specijalno mi se nije dogadjalo, nikakav specijalni stres. Bila sam apsolventica. Ono, sve regularno. Tri puta sam bila na hitnoj sa simptomima infarkta. Bas kao sto kaze barca.

  5. #55
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj barca prvotno napisa Vidi poruku
    Radila kks, zeljezo, i prije 2tj hormone stitnjace-sve super. Jedino me malo muci zeljezo. U 9mj kad sam ga vadila, bilo mi je 5 , dobila heferol (nisam ga bas svakodnevno pila, zaboravila ) i ponovno sam ga isla vaditi nekih tjedan dana nakon sto sam ga skroz prestala piti, i bilo mi je 18. Malo cudno da je toliko poraslo s obzirom da nisam popila cijelu kutiju. Doktorici sam rekla, kaze da nema veze Ici cu ga vaditi za svaki slucaj opet. Nego palo mi je i na pamet kad sam prije 2 mj bila kod ginica i spomenula mu glavobolje (i vrtoglavice) , rekao mi je posto jos nisam dobila M da bi mi to moglo biti i od hormona.

    Poslano sa mog SM-G355HN koristeći Tapatalk
    Provjeri B12. Nedostatak B12 izaziva umor, iscrpljenost. Ja bi se jedva na drugi kat popela.
    Frendica je zbog istog problema obavila niz kardio pregleda dok dr nije pomislila na B12 i riješila problem injekcijama.

  6. #56
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Neurološki simptomi zbog nedostatka vitamina B12:
    parestezija (utrnulost, bockanje, peckanje), slabost u nogama, rukama i torzu, tegobe s ravnotežom i kretanjem, nestabilan ili nenormalan hod – padovi, omaglica, smetnje vida, zbunjenost/gubitak orijentacije, zaboravljivost, gubitak pamćenja, demencija, poremećaji okusa/mirisa, podrhtavanje, nemirne noge, jaki grčevi u rukama i nogama, oslabljen osjećaj vibracije, oslabljen osjećaj za ravnotežu, oslabljena fina motorička koordinacija, grčenje mišića, abnormalni refleksi, paraliza, nemogućnost kontroliranja mokrenja ili stolice, impotencija i depresija.
    2. Psihijatrijski simptomi zbog nedostatka vitamina B12:
    bezvoljnost, razdražljivost, paranoja, manija, halucinacije, nasilno ponašanje, psihoze, promjena osobnosti i postporođajne depresije/psihoze.
    3. Hematološki simptomi u slučaju nedostatka vitamina B12:
    anemija, leukopenija, ovalociti, makrocitoza (ne uvijek), trombocitopenija, abnormalno nizak broj retikulocita, hipersegmentirani neutrofili, anisocitoza, poikilocitoza, pancitopenija i Howell-Jollyjeva tijela.
    4. Ostali simptomi kod nedostatka vitamina B12:
    umor, opća slabost, nedostatak energije, bljedilo, gubitak težine, vrtoglavice, ortostatska hipotenzija, nesvjestica, padovi, zujanje u ušima, otežano disanje kod fizičkih napora, tahikardija, hepatomegalija, splenomegalija, gubitak apetita, anoreksija, upala jezika/glositis, zatvor, proljev i prerano sijeda kosa.
    5. Simptomi u slučaju nedostatka vitamina B12 kod dojenčadi i djece:
    zaostajanje u razvoju, apatičnost, razdražljivost, hipotonija, slabost, drhtanje, nekontrolirani pokreti, konvulzije, ataksija, anoreksija, spori rast, sporo debljanje, spori rast glave, zaostajanje u socijalizaciji, slabe motoričke vještine, zaostajanje u jezičnim vještinama, problemi u govoru, niži kvocijent inteligencije, mentalna retardacija, anemija i makrocitoza (ali ne uvijek). -Mojca, hvala na informaciji, moglo bi biti to , provjerit cu obavezno!

    Poslano sa mog SM-G355HN koristeći Tapatalk

  7. #57
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    3. No, ti si rekla da si obavila krvnu sliku i da je u redu.

  8. #58
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Na obicnoj kks se ne vidi b12, za to se posebno vadi krv.

    Poslano sa mog SM-G355HN koristeći Tapatalk

  9. #59
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Ali se vidi ovo ostalo, nešto od toga što je gore navedeno. Npr. anemija.
    Nego, jesi li vegetarijanka, pušač, jesi li smanjila meso u prehrani, jedeš li više tjestenine i tako brzinsku hranu?

  10. #60
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Prestala sam pusiti u trudnocama, ali prije par mj sam od zivcanoce zapalila, i sad zapalim koju kad sam bas turbo zivcana i osjetim potrebu, ajmo reci jednom tjedno. a prehrana mi nije bas na zavidnom nivou. Cesto preskacem dorucak, za rucak uvijek jedem (nastojim kuhati raznoliku i zdravu prehranu zbog curka) a od silnih obaveza navecer dosta kasno pojedem veceru, i to ako ostane od rucka, ako ne, narucim izvana neku brzu hranu. Voda- nula bodova, jednostavno ju nikad nisam voljela piti pa kao neku alternarivu pijem sokove na razredjivanje. Dakle ni tekucine bas ne pijem u zavidnim kolicinama. Jedino dobro u svemu je kaj sam kavu svela na minimum, pijem ju dva puta tjedno.

    Poslano sa mog SM-G355HN koristeći Tapatalk

  11. #61
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Ja sam gotovo sigurna da si anksiozna To je liječivo i izlječivo i prihvati se toga polako ali sigurno. Za početak psihoterapija i smanjivanje obaveza,više odmora,zdrave hrane, vitamina i svježeg zraka a ako ništa od toga ne upali razmisli o terapiji psihofarmacima.

  12. #62
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Nanimira, istina za anksioznost. Ali mene muci da li su mi fizicki simptomi od anksioznosti ili je anksioznost posljedica fizicke bolesti. Ipak mislim da je ovo drugo, samo ne zna cega da se prvog primim, neurologa, vratne kdaljeznice.... kad od moje dr opce prakse ne mogu ocekivati nista, pa ne znam otkud da krenem.Evo recimo danas, jako slabe vrtoglavice ali glavobolja uzasna cijeli dan, od jutra pa dosad, totalno me paralizira i ne mogu nista osim lezat u krevetu. I tako iz dana u dan. Samo nekad slabije, a nekad jace. Ovo danas je bilo ultra. Mislim i jos je. 3 neofena sam popila ali ne pomazu. Gledam ljude kroz prozor, kako bezbrizno secu, bilo sami bilo s klincima, a ja sam zadnjih mjeseci kao invalid. U kuci cijele dane. Osim kaj sam isla par puta u laboratorij, kod doktorice i na masaze u ulicu preko puta. I to sam jedva uspjela. A sve zbog tih glavobolja i vrtoglavica i iscekivanjem istih. jer cim mi je bolje malo , ja odmah iscekujem kad ce opet poceti. Ne mogu normalno skuhati rucak, speglati ves,pospremiti malo po kuci , otici van sa curkama. Katastrofa.

    Poslano sa mog SM-G355HN koristeći Tapatalk

  13. #63
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    kužim skroz jer i mene takve stvari muče-anksioznost sama po sebi ili je ipak posljedica nečeg fiziološkog. mene danas neka vrtoglavica prati kroz dan,i sve onako kao da gledam kroz maglu ( reklo bi se blaga derealizacija). a baš mi je žao, možda da opet odeš kod doktorice i da joj kažeš da ti je sve gore i gore?

  14. #64
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Pa i morat cu svakako jer ovo je za neizdrzat. Evo recimo jucer- cijeli dan super, ujutro mala vrtoglavica a poslije sve ok. Danas opet vrtoglavice i glavobolje cijeli dan. Poludit cu, vec sam dosadna sama sebi a i svim ostalima

    Poslano sa mog SM-G355HN koristeći Tapatalk

  15. #65
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Sto cekas sa odlaskom neurologu?

  16. #66
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj barca prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i morat cu svakako jer ovo je za neizdrzat. Evo recimo jucer- cijeli dan super, ujutro mala vrtoglavica a poslije sve ok. Danas opet vrtoglavice i glavobolje cijeli dan. Poludit cu, vec sam dosadna sama sebi a i svim ostalima

    Poslano sa mog SM-G355HN koristeći Tapatalk
    Slažem se sa sirius. Idi neurologu.

    Ali imam još jedno banalno pitanje:da li dijete spava s tobom? Ako da, probaj nek spava u svom krevetu uz tvoj, da se možeš ispružiti i staviti anatomski jastuk. Djeca te trebaju zdravu, a ako je za to potrebno neke stvari žrtvovati, npr.noćno dojenje i zajedničko spavanje, možda se pokaže nužno i dobrona dulje staze. Sretno...

  17. #67
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Da, spava samnom curka. Stavit cu onda krevetic do naseg pa cemo vidjeti Bila sam danas opet kod svoje dr, vise ne tvrdi da mi je od stresa, sad je ipak vratna kraljeznica. Dala mi je uputnicu za RTG na koji sam narucena tek iduci cetvrtak. Rekla mi je da mi se zbog tih prisilnih polozaja (dojenje, nosenje, puno sjedenja) nesto pomaknulo u vratu , a druga opcija je ta da mi je slab protok krvnih zila, pa u mozak ne dolazi dovoljno kisika i zbog toga glavobolje i vrtoglavice. To je njeno misljenje, a sad kaj je stvarno.. Vidjet cemo. Ako je RTG u redu, onda cu na color dopler.

    Poslano sa mog SM-G355HN koristeći Tapatalk

  18. #68
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Odradi rtg i dopler ako treba.Al uz put moras lijeciti i anksioznost bez obzira jeli ona posljedice kicme ili bi i inace bila anksiozna.
    Nece anksioznost nestati onaj tren kad /ako dobijes dijagnozu.
    Ja sam bila u poziciji da sam dojila i psihic mi je preporucio kao i tebi normabel 3×5mg.neko vrijeme,ako ne onda antidepresiv.
    Ja sam u glavi slozila ovako-ja to piti i dojiti ne mogu,jer da se njoj bilo sto dogodi pripisala bi tome i ziva se pojela.Bez obzira sto se smiju.I odlucila ako cu ih piti da u tom slucaju necu dojiti.
    Krenula sam sa magnezijem,b vitaminom,omegom....Bachove kapi.Naravno masaze.Tad sam slabo vjezbala,ali sad idem i na jogu.
    Polako je sve nestalo i panika i anksioznost.
    Imam ja i sad glavobolje,vrtoglavice ali mi nije panika radi toga.
    Dojile smo 20mjeseci i popila sam u tim periodu mozda 5puta normabel i to kad je vec bila veca.
    Ti si trenutno opsjednuta stanjem u kojem se nalazis,sto bolesti i simptoma i sama anksioznost ti se samo pojacava...

  19. #69
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    barca, kako je prošao RTG?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •