Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 54

Tema: Pitanjce o djecjem doplatku

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno Pitanjce o djecjem doplatku

    Imamo troje djece , 8 mj. 5 i 8 godina. Ja sam na roditeljskom dopustu 2660,00 kn. MD obrtnik prijavljen na 5000 kn. Imamo li pravo na dj.doplatak? Treba li puno papirologije?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Ovisi. Ako ste prosle godine imali po clanu vise od 1663 onda ove godine nemate pravo na isplatu. Sljedece godine imate pravo na dd koji ste ostvarili u ovoj godini jer ne prelazite 1663 kn (mislim da je toliko). Sto se tice papirologije - dan posla.
    Sve detalje mozete si procitati na mirovinsko.hr
    Poz

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Hvala na brzom odgovoru

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Kod obrtnika se gleda prihod cijele prethodne godine podijeljen po mjesecima, pa zajedno sa plaćom supruge podijeli se na broj članova u kućanstvu. Nije bitno na koliko je prijavljen, jer to oni okvirno rade da bi mogli odrediti iznos doprinosa. I moj je muž prijavljen na 5000 kn i primam dječji doplatak za dvoje djece

  5. #5
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    pozz svima!
    Molim za pomoć,info...
    Prvi put podnosim zahtjev za DD, čitala sam na mirovinsko.hr o papirima koji su potrebni i nije mi samo jasno ovaj papir iz Porezne- tj.
    potvrda o oporezivom dohotku...da li je to bivša IP kartica ? i da li je potrebna za sve odrasle članove kućanstva? Ja sam zaposlena, MM takodjer.
    Dida je član našeg kućanstva, treba li i za njega?? A ujak je nezaposlen...Sva sam zbrčkana...helpajte!

  6. #6
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    a da...i živimo na Trnju...predajem li zahtjev na Krugama il sve ide u Žajinu??

  7. #7
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Bas sam jucer bila na mirovinskom i teta mi je dala papir sto mi treba za nove korisnike dd i pise: Zahtjev, kopije osobnih svih iz kucanstva, rodni list djeteta i kopija kartice iz banke.
    Ovo za trnje nw znam...
    Nema niceg drugog...

  8. #8
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj suma prvotno napisa Vidi poruku
    Bas sam jucer bila na mirovinskom i teta mi je dala papir sto mi treba za nove korisnike dd i pise: Zahtjev, kopije osobnih svih iz kucanstva, rodni list djeteta i kopija kartice iz banke.
    Ovo za trnje nw znam...
    Nema niceg drugog...
    ali Suma... a potvrde poslodavca o isplaćenim primanjima? a ovo s porezne? hmmm

  9. #9
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ove godine su novi obrasci za dječji?
    Onaj dio o broju računa mi nije jasan, kako sam ja shvatila, upisuje se samo ako je nešto promijenjeno, inače ne?

  10. #10
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    potvrde poslodavca i dokumenti sa porezne vise ne trebaju. oni to sad sve imaju automatski.
    to o broju racuna ni meni nije bas jasno. ja cu kopirati karticu pa ako im bude trebalo cu im dati.

  11. #11
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    evo potvrđujem sve kaj su Suma i *meri* rekle...umreženi su pa nisu potrebne potvrde poslodavca i sa porezne...jedino TREBA potvrda banke - tj. suglasnost s
    podatkom Ibana i kopija kartice tekućeg računa na koji će sjesti DD..

  12. #12
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Ja sam pisala za nove korisnike, za stare ne znam...

  13. #13
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Jaoooo....ne mogu nać adresu di se šalje u Žajinoj...ima li itko?

  14. #14
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj frka20 prvotno napisa Vidi poruku
    evo potvrđujem sve kaj su Suma i *meri* rekle...umreženi su pa nisu potrebne potvrde poslodavca i sa porezne...jedino TREBA potvrda banke - tj. suglasnost s
    podatkom Ibana i kopija kartice tekućeg računa na koji će sjesti DD..
    Ja sam na tom obrascu shvatila da potvrda od banke treba samo ako je došlo do nekakvih promjena u odnosu na dosadašnje godine.

  15. #15
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj frka20 prvotno napisa Vidi poruku
    evo potvrđujem sve kaj su Suma i *meri* rekle...umreženi su pa nisu potrebne potvrde poslodavca i sa porezne..
    Treba li prosjek plaće iz firme onda? I ja sam u prošloj godini s biroa imala par mj nešto sitno, da li to treba otići dignuti?

  16. #16
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    ne znam Trina, ja prilažem prvi put. Najbolje ih nazovi tel. 4595 931, 4595 932

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Treba li prosjek plaće iz firme onda? I ja sam u prošloj godini s biroa imala par mj nešto sitno, da li to treba otići dignuti?
    Ja sam predavala prošle godine u 3.mjesecu, nije mi trebalo ništa osim zahtjeva (stari korisnik).
    Mislim da je i ove godine isto.

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a zakaj kao stari korisnik nisi to dala u 2., jer ak ne predaš ko stari u 2., onda ti ponovo teće tek od kad si predala zahtjev.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a zakaj kao stari korisnik nisi to dala u 2., jer ak ne predaš ko stari u 2., onda ti ponovo teće tek od kad si predala zahtjev.
    Zato jer tada još nisam znala da ne treba predavati potvrde o prihodima, pa sam čekala da muž dobije rješenje od porezne. On je obrtnik, paušalac.
    Posljednje uređivanje od Diana72 : 10.02.2016. at 14:22

  20. #20
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Treba li prosjek plaće iz firme onda? I ja sam u prošloj godini s biroa imala par mj nešto sitno, da li to treba otići dignuti?

    ne treba nista. ni od firme ni sa biroa.

  21. #21
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Citiraj frka20 prvotno napisa Vidi poruku
    Jaoooo....ne mogu nać adresu di se šalje u Žajinoj...ima li itko?
    Andrije Žaje 44

    pise da se predaje u podrucne ali nema veze mislim da tako duze traje pa sam slala u Zagreb.

  22. #22
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Masnica ima pravo, jednom sam u podrucni otfurala i cekala 3 mj dok mi nisu odobrili, a ovaj put sam im hp expressala u Zajinu i djecji sjeo vec 20.iduci mj tako da definitivno ne u podrucne.

  23. #23
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    ja sam danas predala produzenje. nije mi trebalo nista osim popunjenog obrasca.
    Posljednje uređivanje od *meri* : 11.02.2016. at 14:39

  24. #24
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    tko izdaje potvrdu o (ne) primanju djecjeg doplatka?

  25. #25
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Zna li netko koje razdoblje i kako računaju cenzus za dječji doplatak? Je l uzimaju prethodnih 12 mjeseci, sve zbroje i podjele s 12 mjeseci i brojem članova kućanstva?

    Ako se od 1.7. mijenja cenzus, sto znaci da onaj tko 1.7. podnese zahtjev, gledaju mu prihode 12 mjeseci prije toga ili od početka kalendarske godine? Koje razdoblje će se gledati onima koji bi upali u cenzus nakon 1.7.?

    Tj. uopće ni nemam pojma je l bi upali ili ne jer smo u 2017. oboje dobivali placu, a u 2018. ja dobivam porodiljni, a MM je najdugotrajnom bolovanju. Pa ne znam sto ulazi u procjenu cenzusa.

    Jesam dobro shvatila da se DD svake godine prijavljuje i svake godine se ponovo računaju prohodi i da li se upada u cenzus, na osnovu prihoda od prethodne godine? Kako će onda biti od 1.7.?

    Ponavljam isto , mislim da se shvaća sto želim pitati .

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    u biti se gleda prethodna kalendarska godina, osim ako sad odluče nekak drugačije

  27. #27
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko koje razdoblje i kako računaju cenzus za dječji doplatak? Je l uzimaju prethodnih 12 mjeseci, sve zbroje i podjele s 12 mjeseci i brojem članova kućanstva?

    Ako se od 1.7. mijenja cenzus, sto znaci da onaj tko 1.7. podnese zahtjev, gledaju mu prihode 12 mjeseci prije toga ili od početka kalendarske godine? Koje razdoblje će se gledati onima koji bi upali u cenzus nakon 1.7.?

    Tj. uopće ni nemam pojma je l bi upali ili ne jer smo u 2017. oboje dobivali placu, a u 2018. ja dobivam porodiljni, a MM je najdugotrajnom bolovanju. Pa ne znam sto ulazi u procjenu cenzusa.

    Jesam dobro shvatila da se DD svake godine prijavljuje i svake godine se ponovo računaju prohodi i da li se upada u cenzus, na osnovu prihoda od prethodne godine? Kako će onda biti od 1.7.?

    Ponavljam isto , mislim da se shvaća sto želim pitati .
    Ja te shvaćam.
    Mi nismo imali pravo zbog cenzusa koji smo premašivali, ali kad sam ja ostala bez posla, odmah sam otišla na mirovinsko i podnjela zahtjev s tim da sam objasnila da sam sad ostala bez posla i da nam se cenzus naglo promijenio.
    Uvažili su mi to i nisu gledali lanjsku godinu.
    Znači; odeš na mirovinsko u Žajinu- Trešnjevka i objasniš vašu situaciju.
    I to je to.
    Moraju ti uvažiti.

  28. #28
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hvala Tanci!
    Ma čak nisam ni razmišljala o tome, nego su mi neki dan to spomenuli, da bi zbog specifične zdravstvene situacije imali pravo na doplatak na jedno dijete, a da se raspitam možda i za sve troje. Pa se raspitujem . Svakako moram u mirovinsko pa ću ih točno pitati.
    Ali volim čuti i neke informacije prije ako netko zna, onda bolje pripremim pitanja .

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    u svakom slučaju bolesno dijete će dobiti dd preko komisije ( ako nemaš papir od prijašnjih nekih komisija, onda to treba probati ponovo pokrenuti), a ti moraš vidjeti jel svi troje imaju pravo preko cenzusa

  30. #30
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    u svakom slučaju bolesno dijete će dobiti dd preko komisije ( ako nemaš papir od prijašnjih nekih komisija, onda to treba probati ponovo pokrenuti), a ti moraš vidjeti jel svi troje imaju pravo preko cenzusa
    Ja taj doplatak na zdravstveno stanje nisam nikad tražila jer mi kći nije dala, ali ovaj na imovinski cenzus jesam i dobili smo ga.

  31. #31
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Tanci!
    Ma čak nisam ni razmišljala o tome, nego su mi neki dan to spomenuli, da bi zbog specifične zdravstvene situacije imali pravo na doplatak na jedno dijete, a da se raspitam možda i za sve troje. Pa se raspitujem . Svakako moram u mirovinsko pa ću ih točno pitati.
    Ali volim čuti i neke informacije prije ako netko zna, onda bolje pripremim pitanja .
    Ako ti odobre doplatak, imaš pravo i na onih dodatnih 500 kn pronatalitetnog dodatka za treće dijete.
    Samo ti lijepo odi u Žajinu i traži. Izgubiti nemaš kaj, a dobiti možeš sigurno nekaj.

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Na sreću njeni su mali,pa ih ne treba pitat za odobrenje da traži dječji
    Skupi papire i puno pod noge

  33. #33
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Na sreću njeni su mali,pa ih ne treba pitat za odobrenje da traži dječji
    Skupi papire i puno pod noge
    Nisam tražila odobrenje.
    Mi sve radimo u dogovoru pa i ovo.
    Kći je rekla da neće na vještačenje za dječji, na vještačenje za invaliditet kao ni na vještačenje za dodatni bod za upis u srednju školu.
    I suprug i ja to poštujemo.

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Sve ok

  35. #35
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pametno dijete Tanči . Ja sam tek papire za podnijeti zahtjev skupila i već mi je dosta svega .

    Usput sam saznala i odgovor na svoje pitanje... kad se promijeni cenzus od 1.7., i tada će gledati prihode za 2017., dakle da li se upada u taj novi cenzus prema prihodima za prošlu godinu. Bez obzira što će se zahtjevi podnositi sredinom ove godine.

    Prihode za 2018. će gledati za zahtjeve koji se podnose u 2019.
    Tako su mi danas rekli u HZMO-u.

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I to sam i ja rekla da gledaju općenito prethodnu godinu
    Nego jesi li predala papire za njega za dd?

  37. #37
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Jesam, čekam da me zovu za vještačenje.

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Pametno dijete Tanči . Ja sam tek papire za podnijeti zahtjev skupila i već mi je dosta svega .
    Kad nam požele ugraditi čipove ja ću stajati prva u redu. Mislim, tražiti potvrdu banke o broju tekućeg računa... zašto bi kopija kartice tekućeg računa bila dovoljna?! Na njoj sigurno nije isti broj kao na potvrdi banke. Nego ajde u banku, troši vrijeme, benzin, zagađuj okoliš... Kažem vam čipovi. Samo me skeniraj, pogledaj koji god hoćeš podatak o meni samo me nemoj tjerat da hodam po gradu danima da skupim 4 papira.

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Sad ovisno kad si predala,to se zna čekati i do devet mjeseci,ali je pozitivno u cijeloj priči da ti teče dd od dana kad si predala,pa dobiš retroaktivno

  39. #39
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Znam, rekli su mi. Ma nema veze, kad bude, bit će.

  40. #40
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Naglasi prilikom predavanja zahtjeva da vam se cenzus naglo promijenio na lošije.
    Naglasi to!
    Kakva lanjska godina pobogu?
    Ja sam otišla u Žajinu i naglasila da sam na burzi, bez posla i naknade i uvažili su mi to da imam 0kn prihoda. Nije bila bitna 2017. jer da je ne bih ni dobila doplatak.
    Kužiš?

  41. #41
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    A Mirovibnsko je direkt povezano s Poreznom i sve vide. Vide koliko love dobivate, a koliko ste lani.

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Je povezani su ali zakaj onda traže silne potvrde?

  43. #43
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Povezani su s poreznom, ali nisu s HZZO-om, ako si na porodiljnom i bolovanju treba ići po te potvrde...

    Razumijem Tanci sto govoriš, ali iskreno, toliko moram hodati po institucijama za papire da mi je trenutno zlo od toga... pa cu doplatak za djecu već riješiti, nije nam trenutno panika za to, imamo dosta drugih stvari za riješiti... a nismo ni u censusu do 1.7.

    Bas kad sam bila tamo prije mene je bio jedan roditelj koji ima pravo na DD, ali mu ga oni nekom čudnom odlukom i spletom okolnosti nisu isplaćivali X mjeseci, pa se taj roditelj svađa i nateže na šalteru, traži razgovor sa šefovima i sl. Bit ću jedan mjesec na godišnjem, sjet će mi plaća, preživjet ćemo, nemam ni volje, ni snage, ni vremena, ni živaca... predat ću kad ću biti sigurna da smo u censusu da se ne moram natezati.

    Oftopičarim, ali kad već kukam...

    Npr. ovo bolovanje za MM-a me izluđuje... potvrda od pedijatrice, pa nju nosim njegovoj općoj praksi, ali njoj to nije dovoljno, ona želi/treba potvrdu i iz bolnice... pa traži u bolnici stalno potvrde... jedan dan mi je jedna Dr u bolnici rekla “gospođo, nismo vam mi administrativna ustanova za potvrde”... ima žena i pravo... kad sam ju u par dana petu potvrdu tražila. Ali opet je i bezobrazna, što da ja radim... Nema veze s doplatkom. Samo se žalim.

    Ako je MM zaprimljen u bolnicu kao pratnja djetetu, to je valjda negdje u sustavu, razumijem da opća praksa ne vidi to u svom računalu, ali HZZO valjda vidi, zašto moram nositi papir...

    Ili kad mi je trebala jedna od mnogih uputnica... dođem kod Dr po tu uputnicu i kažem sto su mi u bolnici rekli da treba pisati na njoj. Dr mi veli da je to nemoguce da trebam takvu uputnicu, ide ona zvati HZZO. Ne može ih dobiti. Ne da mi carica uputnicu, sigurno je ona u pravu. Neka dođem na kraju radnog vremena kad ona uspije dobiti HZZO. Vraćam se za nekoliko sati. Dobila ih je. Ona je bila u pravu. Piše mi uputnicu po svome, a ne onako kako sam joj ja rekla da su mi u bolnici rekli.
    Dođem s djetetom na prijamni šalter u bolnicu. Imam krivu uputnicu. Objašnjavam da mi Dr nije dala takvu jer je zvala HZZO i rekli su joj šef i šef šefa tamo da treba tako napisati kako je ona. Okrenu ocima i kažu “sredit ćemo”. Njih dvije 20 minuta tipkaju, iza mene se red stvara, ja stojim s djetetom... napokon su nas upisali . Ok, cool sam .

    Da mi je netko rekao da ću u bolesti najviše energije trošiti na papirologiju ne bi mu vjerovala.

    Već sam u fazi da nekog upucam ako mi kaže da treba još jedan papir.

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I ja većinom nemam dobre uputnice,ako te to može utješiti a znam da ne može

  45. #45
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Bubilo, ja bih promijenila doktora da mi radi takve probleme ko tebi tvoja dr.
    Nikad to nisam doživjela.
    Kažu mi u bolnici npr. D1 uputnica, ja prenesem LOM-u i on napiše. Kraj. Nema dalje.
    I, naravno da u bolnici sve štima. Nema čekanja, ni natezanja.
    Mijenjaj doktora.

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Naravno da nema komentara ako doneseš d1 ili b
    Problemi su kad imaš A1 a trebaš a2

  47. #47
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Uh, prekomplicirano u ovom trenu još i to .
    To nije pedijatrica, nego opća praksa kojoj idem samo za doznake i kad treba uputnica za pratnju roditelja u bolnici... pa neka je. Pedijatrica za dijete je super, to mi je važnije. Ona me sluša . Ali sam i od nje jednom došla s krivom uputnicom. Ali nije bila ona kriva, nego su u bolnici krivo napisali sto treba .

    Jadni ljudi koji nisu iz Zagreba, a to im se dešava kad dolaze u ZG na liječenje.

    A sad ne smijemo više off topic.

  48. #48
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Jel netko dobio rješenje za zahtjeve predane u ovoj godini?

    Predali smo u veljači i još uvijek nitko ništa ne javlja, rekli mi samo da je u obradi...

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A lovu su dobila?

  50. #50
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ništa još sve stalo...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •