Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: undercut

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno undercut

    zanima me koliko vaše ženske djece u gornjem dijelu ove dobne skupine tj. 2.-3. raz. oš
    ima undercut?

    moja 8-godišnjakinja je jako zainteresirana za takvu frizuru, u razredu je nitko nema, a koliko
    vidim nema je niti među starijom djecom u njenoj školi,
    međutim kad se vrati iz glazbene, ispada da su tamo sve curice tako ošišane

    ok, glazbena spada u Donji grad, i već sam skužila da se djeca "iznad" pruge puno trendovskije
    nose od nas "ispod" pruge i sve mi je to ok, ali taj undercut mi je stvarno veliki trendovski iskorak za dijete...
    da me krivo ne shvatite, za odrasle mi je to skroz ok, na nekima čak super...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    a kaj je to?

  3. #3
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moja nije nikad imala undercut, ali je s 8 imala ekstenzije u boji pa ispletene u pletenicu.
    S 12 plavi ombre na smeđu kosu
    S 13 plave pramenove i s 14 žarko crveni ombre
    Inače nismo "iznad pruge" već blizu Zg
    Uvijek sam joj dozvoljavala eksperimente s kosom i to mi je ok.
    Inače, meni se jako sviđa undercut i mislim da ću si to napravit prije nego oćelavim.

  4. #4
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    ne znam za druge, ali ja bi svojoj dozvolila ako baš želi takvu frizuru. kad su moji bili u toj dobi undercut nije bio moderan i nisu ni znali za njega pa nisam imala te dileme, ali vjerujem da bi joj udovoljila. to je stil šišanja, nema nikakve kemije pa ne vidim neku štetu. ne znam da li se ko sjeća od moje generacije s početka 70ih da smo mi curice jedno par sezona furali 'Lokica' frizuru i ništa drugo nije dolazilo u obzir. bar je tako bilo ovdje di ja živim. sad kad pogledam nema mi neke razlike od onog šišanja 'na teću', ali takva je bila moda kao i par godina poslije čuvena fudbalerka

  5. #5
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    gita http://www.frizure.hr/savjet/15-najb...t-frizura/124/

    al što nije ta frizura bila popularna prije koju godinu?
    mislila sam da je to sad već polako demode

  6. #6
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ja sam to imala lani, moja klinka ove, s 3 i pol, sad puštamo

  7. #7
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    gita http://www.frizure.hr/savjet/15-najb...t-frizura/124/

    al što nije ta frizura bila popularna prije koju godinu?
    mislila sam da je to sad već polako demode
    u pravu si

    btw, meni to nije ni lijepo, ali da 'ćerce želi, dopustila bih joj :popustljiva:

    no, mi u obitelji njegujemo kult duge, bujne kose, pa joj valjda ni ne pada to na pamet

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    gita http://www.frizure.hr/savjet/15-najb...t-frizura/124/

    al što nije ta frizura bila popularna prije koju godinu?
    mislila sam da je to sad već polako demode
    ha, ha, ha
    kazem ja da nisam u trendovskoj cetvrti:
    kod nas jos nije ni stiglo, a kod vas vec odlazi...

  9. #9
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mi isto imamo dugu i bujnu kosu, ali mi je ovo strašno zgodno za smanjit količinu kose, a zadržat duljinu.
    Ima moja kuma i super joj je.
    Kad raspusti kosu uopće se ne kuži, a puno joj je lakše jer ona ima iznimno gustu kosu.

  10. #10
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ja sam vidjela dosta klinki tak ošišanih, od 1. razreda i starijih

    moj je dečko u 3. razredu imao dreadlockse do ramena... to je samo kosa

  11. #11
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja cu iskreno priznat da mi undercut ne izgleda lijepo smeta mi taj nesrazmjer :/
    I mislim da u 1.razredu osnovne ja SVOM djetetu ne bih dozvolila nikakve eskapade s frizurama.

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Nije mi to oličenje ljepote - onako iskreno.

    Ima još jedna stvar - klinci ove dobi znaju biti okrutni, pa se može dogoditi da prvašica s ekstravagantnom frizurom umjesto "face" ispadne predmetom izrugivanja. E, to ne bih voljela da se mom djetetu dogodi.

  13. #13
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ma meni je skroz fora. za klinke pogotovo. ok ok zuska, i za mlade mame isto
    još da moja m hoće...al nema šanse.

  14. #14
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    ja sad ne kuzim jel to ono kad imas ispod obrijano ili kad imas jednu stranu ful kracu ( iako mi naziv sugerira ono prvo).


    moja hoce jednu stranu glave obrijati. Ja bi joj dozvolila jer sam i sama imala tak nekaj dugo , ali ima bas neke klempavo/cudne usi pa me frka.


    Inace, u nekom nizem razredu je moja majka za mene odabrala Liza Minneli friz i svi su me u skoli zekali radi zulufa tako da sam ih doma OBRIJALA sa tatinm britvom. I dan danas imam problem sa zulufima.

  15. #15
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    meni nije fora jer nisam tip od toga, ali mi definitivno nije ni nešto što bih branila.

  16. #16
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam za druge, ali ja bi svojoj dozvolila ako baš želi takvu frizuru. kad su moji bili u toj dobi undercut nije bio moderan i nisu ni znali za njega pa nisam imala te dileme, ali vjerujem da bi joj udovoljila. to je stil šišanja, nema nikakve kemije pa ne vidim neku štetu. ne znam da li se ko sjeća od moje generacije s početka 70ih da smo mi curice jedno par sezona furali 'Lokica' frizuru i ništa drugo nije dolazilo u obzir. bar je tako bilo ovdje di ja živim. sad kad pogledam nema mi neke razlike od onog šišanja 'na teću', ali takva je bila moda kao i par godina poslije čuvena fudbalerka
    osim lokica, bila je moderna i kratka s repićima otraga, pa limahl varijanta, pa fudbalerka...

    meni je undercut slatki na curicama, na odraslima ako to znaju nosit i ako imaju lijepu glavu. da imam žensko dijete bih svakako pustila svakakva eksperimentiranja sa škarama. no boja ne bi dolazila u obzir do srednje, a ekstenzije niti tada. a budući imam muško dijete kojem je svejedno (ako je kratko i ne mora kod frizera) onda nemam puno izbora

  17. #17
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Moja bi undercut, ali je ja zasad odgovaram jer mi se čini da bi joj brzo bilo žao. Htjela je kratko pa se ošišala, ali stalno je malo zabrinuta da izgleda kao dečko
    Inače mi je undercut drag...neobično mi je kako je frizura koja bi po meni spadala u agresivnije izričaje na kraju tako ženstvena.
    I mislim da nije demode, odnosno, mislim da će ostat kao uvijek prisutna varijata. Viđam na poslu cure koje nose razne varijante undercata, odlično im stoji.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    moja je leto pre prvog razreda imala undercut, ali ne ovaj sad asimetrični već ono klasično izbrijano ispod kose
    napravila joj frizerka pred more jer joj se jako dugo i teško suši kosa, to nas je spasilo

    na polovini prvog razreda ošišala se asimetrično, samo nije izbrijano
    ali sa jedne strane je skroz kratko, a sa druge onako, do ispod uveta

    moram da kažem da sam jako ponosna na nju što se ohrabrila da u eri kada sve devojčice nose duge kose, ona nosi drugačije
    naravno, ima tu više prednosti, oduševljena je što ne mora da suši kosu, pere se jako lako i brzo i jedina je koja na fizičkom ne mora da nosi traku
    među prijateljima su reakcije jako pozitivne, samo mi je jedan dečko iz razreda rekao da je pre bio zaljubljen u nju a sad više nije jer mu nije jasno kako to sa jedne strane ima kratko a sa druge dugačko, ne može se imati i muška i ženska frizura u isto vreme

  19. #19
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa Vidi poruku
    samo mi je jedan dečko iz razreda rekao da je pre bio zaljubljen u nju a sad više nije jer mu nije jasno kako to sa jedne strane ima kratko a sa druge dugačko, ne može se imati i muška i ženska frizura u isto vreme

  20. #20
    piknjica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    na i
    Postovi
    62

    Početno

    Meni je fora taj undercut, i sama ga trenutno imam, ja bih joj ga dozvolila. Ovisi koja je dužina, ionako se pusti preko kosa, pa se može i prekriti ako joj se ne sviđa dok kosa ne naraste.

    Ali ono kosa je, narasti će

  21. #21
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Što bi vam rekla moja preslatka prijateljica, učiteljica, s takvom frizurom.

    Slatko mi je, dala bih - eventualno predvidjeti kako razmišlja učiteljica - zbog djeteta (ni krivog ni dužnog).
    Mislim da mi je gore, tj. neukusno kada većina osmašica u razredu ima silom prilika dugu i raspuštenu kosu, a nije na svakoj ni uredna ni lijepa, a mnogima ni ne stoji. Ali je društveno prihvatljivija i poželjnija.

  22. #22
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ajde, palčice, pa ne mora duga kosa biti ružna da bi undercut bi lijep :D
    Meni su prekrasne te cure i curetci s dugim kosama, kosa sjajna i jaka od mladosti, pa još ipak većini (čini mi se) nije bojana...to je baš jedan period prirodne raskoši koji skoro da je šteta propustit.

  23. #23
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su prekrasne te cure i curetci s dugim kosama, kosa sjajna i jaka od mladosti, pa još ipak većini (čini mi se) nije bojana...to je baš jedan period prirodne raskoši koji skoro da je šteta propustit.
    Veliki X !

    Moja ima dugu kosu, lijepo joj stoji... kad nije masna. Upravo radi tog žestokog pubertetskog mašćenja i inače teškog održavanja duge kose bih ja voljela da se odluči za neku varijantu koja bi joj oduzimala manje vremena.

    Undercut, hm... Kod moje male u razredu (8. razred) stvarno nitko to nema, sve su dugokose. Moja nije ni toliko hrabra niti joj se undercut toliko sviđa da bi išla protiv struje. Vidjet ćemo kad krene u srednju, kud će je struja povući.

  24. #24
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Nisam mislila da je ružna, nego da nije uvijek prekrasna.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •