Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 55

Tema: T: Zbirka zadataka iz fizike I, Nada Brkić

  1. #1
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno T: Zbirka zadataka iz fizike I, Nada Brkić

    Tražim: Zbirka zadataka iz fizike I, Nada Brkić (plava zbirka)

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Nada Brković, u naslovu je tipfeler

  3. #3
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Imaš u antikvarijatima

  4. #4
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš u antikvarijatima
    Taj dio znam.
    Koliko si ti platila?

  5. #5
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mi nismo nigdje našli rabljenu.
    Jučer kupili kod izdavača, na Rudešu novu za 250 kn.

  6. #6
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Kupila sve 3, kao nove, za 150 kn...
    Možeš i pojedinačno za 50 kn.

  7. #7
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Kupila sve 3, kao nove, za 150 kn...
    Možeš i pojedinačno za 50 kn.

    Super, ja nisam našla.
    Na Njuškalu nije bilo, kao ni u antikvarijatima koji su mi se odazvali na telefonski upit.
    Dobili na poklon neke raskupusane od familije, ali ipak smo kupili na kraju novu.
    Ionako nisam u stanju tražiti i lutati pa sam samo muža poslala na Rudeš i kupio je.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    a kaj to niste dobili bar vi zagrepčanci????

  9. #9
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kaj to niste dobili bar vi zagrepčanci????
    A kaj misliš s obzirom da tražim.

  10. #10
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kaj to niste dobili bar vi zagrepčanci????
    nije baš sve džaba
    (premda i ovo što "dobijemo" ionako platimo, kako god okreneš)

    btw. kaj vele, kad budu prvaši dobili te knjige?

  11. #11
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Super, ja nisam našla.
    Na Njuškalu nije bilo, kao ni u antikvarijatima koji su mi se odazvali na telefonski upit.
    Dobili na poklon neke raskupusane od familije, ali ipak smo kupili na kraju novu.
    Ionako nisam u stanju tražiti i lutati pa sam samo muža poslala na Rudeš i kupio je.
    Ja pak nemam vremena bauljati naokolo, ali našla sam ih u prvom antikvarijatu koji sam nazvala, a taj mi je na putu od posla do kuće, dakle usput .

  12. #12
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    nije baš sve džaba
    (premda i ovo što "dobijemo" ionako platimo, kako god okreneš)

    btw. kaj vele, kad budu prvaši dobili te knjige?

    Ja sam jučer bila na roditeljskom i razrednik je rekao da ne znaju.
    Ništa ne znaju!
    Ali da se nadaju da će se sve do 01.10. riješiti.

  13. #13
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Hahaha, i ja sam bila na istom roditeljskom ...
    Nama su rekli da su, kao, neke knjige već došle, ali ne sve...
    Ne kužim o čem' se tu radi .

  14. #14
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Hahaha, i ja sam bila na istom roditeljskom ...
    Nama su rekli da su, kao, neke knjige već došle, ali ne sve...
    Ne kužim o čem' se tu radi .
    Meni kaže nećakinja, da je njima profesor dozvolio da koriste PDF jer im tako i tako služi samo za doma.
    (isto MIOC)

  15. #15
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Riješeno, može brisanje.

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    ima li ko rješenja zadatka 243 iz I knjige

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ima li ko rješenja zadatka 243 iz I knjige
    Kaže moj sin da je odgovor d) 5N
    Kaže da se treba crtati vektorski dijagram. Treba nacrtati vektore, jedan prema gore, drugi prema dolje.

    20N djeluje gravitacija prema dolje
    25N se gura prema gore
    Razlika je 5N
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 28.11.2016. at 17:18

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Je svi tak vele, ali profa tvrdi 45

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    To je stvar tumačenja. Ne da mi se sad ponovo sina daviti da izvuče zbirku, ali pitanje treba pažljivo iščitati. Ako je pitanje kolikom silom knjiga tiska strop (a mislim da je tako) odgovor je sigurno 5N. Ali ako profa pita kolku silu ovaj koji drži knjigu treba uložiti, to je 45 jer savladava gravitaciju i još tiska prema gore. To je pitanje razumijevanja teksta, a ne fizike. Nek pitaju profesora hrvatskog za tumačenje točnog značenja rečenice. Ozbiljno. Treba pažljivo čitati, ali ja mislim da su klinci u pravu. Ne piše u zadatku ništ o ukupnoj sili ili savladavanju nečega, traži sd samo rezultanta, a to je 5N.

  20. #20
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Napišite zadatak ovdje pa da vidimo.

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Napišite zadatak ovdje pa da vidimo.
    Ne mogu dok se sin ne vrati iz škole, jer je bitno TOČNO napisati.

    Ovako otprilike ide - nacrtana je ruka koja knjigu pritiska gore u strop. Piše da knjiga djeluje prema dolje silom od 20 N (zbog gravitacije) a čovjek rukom vrši pritisak od 25 N. Pitanje je kolikom silom knjiga tlači strop.

    Ali pričekaj da se dočepam zbirke, fakat ne mogu napamet, a još je i crtež. Rezultat se ne računa nego imaš tablicu s odgovorima a,b,c,d i trebaš samo odabrati pravi.

  22. #22
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Da, treba vidjet točan tekst (ako čovjek djeluje na knjigu silom od 25 N, onda ona uzvraća silom jednakog iznosa). Stvar je razumijevanja teksta, točno, ali mislim da je još više pitanje razumijevanja koncepta sile i protusile. I činjenice da je sila uvijek međudjelovanje između dvaju tijela tj, sila uvijek potječe od nekog drugog objekta, treba identificirati kojeg. I onda taj objekt uzvraća protusilom.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Ima li netko rješenja s postupcima?

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko rješenja s postupcima?
    Moj stariji je sve to riješio na ruke, imao je hrpu bilježnica. Pitat ću ga, ali ne nadam se previše - ovog ljeta napravio je čistku i nisam sigurna je li ostavio te bilježnice ili su završile u starom papiru.

    S druge strane - vidi ovdje, nešto je besplatno i dostupno, ali nije sve: https://www.mim-sraga.com/zadatc-i-o...--FIZIKA-1.htm

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Žutu zbirku s rješenjima i postupcima sigurno imaš, a dosta zadataka je slično: https://vdocuments.site/zuta-zbirka-...ostupcima.html

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Hvala, to sam našla, ali treba nam plava

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Vrijeska, uguglaj "plava zbirka rješenja", postoje na netu, doduše, nema postupka za sve zadatke.
    Npr. ovo: plava zbirka rješenja nada brković (pdfslide.net)


    Također, preporučujem ovu knjigu iste autorice: Fizika u 24 lekcije – Element – d.o.o. za nakladništvo već i prije 4. razreda - jako je korisna za pripremu testova i sl.

  28. #28
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Moj stariji je sve to riješio na ruke, imao je hrpu bilježnica. Pitat ću ga, ali ne nadam se previše - ovog ljeta napravio je čistku i nisam sigurna je li ostavio te bilježnice ili su završile u starom papiru.

    S druge strane - vidi ovdje, nešto je besplatno i dostupno, ali nije sve: https://www.mim-sraga.com/zadatc-i-o...--FIZIKA-1.htm
    Pitala sam sina, ali nema više - bacili su te bilježnice nakon što su obojica upisali faks.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Bacili bilježnice iz srednje škole

    Bogme ja svoje još čuvam. I ne mogu prežaliti bilježnice iz nekih predmeta koje sam posudila drugima za učenje za maturu, pa ih nisam dobila natrag. Baš bih rado bacila pogled na npr. analize iz hrvatskog ili vlastite primjere silogizama iz logike.

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Bacili bilježnice iz srednje škole

    Bogme ja svoje još čuvam. I ne mogu prežaliti bilježnice iz nekih predmeta koje sam posudila drugima za učenje za maturu, pa ih nisam dobila natrag. Baš bih rado bacila pogled na npr. analize iz hrvatskog ili vlastite primjere silogizama iz logike.
    Nismo se razumjeli. Nisu bacili bilježnice s predavanja iz srednje škole. To su ostavili - matematiku, fiziku i stručne predmete. Bacili su samo bilježnice u koje su doma samoinicijativno rješavali zadatke za vježbu tijekom priprema dm, a stariji sin je imao riješenu višemanje cijelu plavu zbirku u rukopisu. Toga je bilo toliko da nisu imali mjesta za nove udžbenike.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    A, ok, to je drugo iako, i to je bilo šteta baciti, vidiš da je to tražena roba

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    A, ok, to je drugo iako, i to je bilo šteta baciti, vidiš da je to tražena roba
    Eh, mislila sam hoću li to propustiti kroz skener. Odustala sam, jer je bilo prilično nečitko i nadrljano. To je bio materijal za učenje, nije nitko vodio računa o tome da bude uredno i čitko. Jedva se E. godinu dana kasnije snalazio u tim bratovim bilježnicama kad mu je nešto trebalo, pa je radije pitao brata da mu nađe taj-i-taj zadatak ili još bolje, da mu objasni kako to ide , ali nije ni njemu puno trebalo.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Vrijeska, uguglaj "plava zbirka rješenja", postoje na netu, doduše, nema postupka za sve zadatke.
    Npr. ovo: plava zbirka rješenja nada brković (pdfslide.net)


    Također, preporučujem ovu knjigu iste autorice: Fizika u 24 lekcije – Element – d.o.o. za nakladništvo već i prije 4. razreda - jako je korisna za pripremu testova i sl.
    Hvala ti!
    U tim rješenjima isto nema postupaka (tj. jako malo zadataka ima naveden i postupak).
    Potražit ću ovu od Elementa

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    A, ok, to je drugo iako, i to je bilo šteta baciti, vidiš da je to tražena roba
    Da, vrlo tražena roba

  35. #35

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Mi smo lani kupili plavu zbirku preko Njuškala (iako mi nije bilo jasno zašto je traže u školi jer je moj opća a ne prirodoslovna gim, al dobro... Mislila sam da opće koriste žutu...).
    Uglavnom, čovjek od kojeg smo kupili je prodavao i rješenja s postupcima ali nisam ih htjela uzeti, mislila sam - nek se potrudi sam... Sad se snalaze svakojako .

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo lani kupili plavu zbirku preko Njuškala (iako mi nije bilo jasno zašto je traže u školi jer je moj opća a ne prirodoslovna gim, al dobro... Mislila sam da opće koriste žutu...).
    Uglavnom, čovjek od kojeg smo kupili je prodavao i rješenja s postupcima ali nisam ih htjela uzeti, mislila sam - nek se potrudi sam... Sad se snalaze svakojako .
    Slažem se. "Kuharica" (gotova rješenja) nije uvijek dobra za razmišljanje svojom glavom, a i kraće ostaje u memoriji ako ti netko ponudi gotovo rješenje nego ako naučiš postupak kako doći do toga.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Pa, mislim da ne treba tako strogo. Zadaci u plavoj zbirci su realno teški (ok, ima i lakših), i nekad bi im bilo puno lakše da vide postupak i iz toga shvate kako ga primijeniti, nego da se rješavanje zadataka svodi na rad u rudniku - napipavanje i isprobavanje raznih kombinacija dok ne ispadne točno rješenje

    Osim toga, naši obiteljski fizičari (MM i njegov prijatelj koji radi na PMFu) smatraju da je taj koncept nastave fizike, koji se svodi na manijakalno rješavanje zadataka iz plave zbirke, potpuno promašen, jer bit shvaćanja fizike nije rješavanje zadataka. Na faksu se to ionako radi na matematički drugoj (višoj) razini, pa im ovo beskonačno drvljenje po zadacima u srednjoj školi i nije od prevelike koristi (osim što će neki usput i zamrziti fiziku ).

  38. #38
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Slažem se s tanjom, ne znam kako bi učenik ako ne zna zadatak naučio kako se rješava kad nema rješenja?! Rješavanje zadataka iz fizike se uči.
    Ja sam stvarno uvijek bila loša u fizici, a položila sam 4 teške fizike na faksu - jer sam naučila rješavati zadatke.

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Problem je u tome što se svi nastavnici ne potrude (ili nemaju odgovarajuće metode) zainteresirati učenike.

    Moj L. je bio u miocu i imao nekoliko nastavnika - svatko od njih je imao svoju specifičnu težinu, hehehe....
    Moj E. je bio u tšrb i imao je jednog nastavnika fizike koji je iz mioca prešao k njima (na stalni posao), tako da sam bila u toku.

    Moja djeca su voljela izazove i nije im bilo dosta gradivo na satu. Sjećam se da je moj mlađi našao nekakav članak o laseru i svakako zna o tome više od mene (gdje je onaj smajlić sa "škarniclom"?)...
    Treba djeci približiti gradivo. Evo jednog dobrog pokušaja - baš me laser na to podsjetio: https://www.azoo.hr/najave-i-izvjesc...avnike-fizike/

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Je, i moj je u Miocu, i ima legendarnu profesoricu specifične težine i moram reći, na žalost, da smo prilično nezadovoljni. Nastava fizike se svodi na manijakalno rješavanje plave zbirke bez objašnjenja, kriteriji su vrlo strogi, ali za te zahtjeve, on uči i vježba jako puno, a ono što dobije je malo jer većinu gradiva na kraju mora shvatiti sam. Fizika mu je, od predmeta koji ga zanima i koji voli, postala najveći stres u školovanju, iako ima odlične ocjene

    Ali što jest - jest, plavu zbirku će do mature riješiti u potpunosti. Ako izabere fiziku na maturi, to će mu sigurno koristiti. Osim ako mu do kraja školovanja ne pukne film, pa ne ode studirati neko društveno područje

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Moj je u x imao specifičnu profu koja je isto voljela plavu zbirku, volio je fiziku i jako dobro rješio maturu iz nje

  42. #42
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Je, i moj je u Miocu, i ima legendarnu profesoricu specifične težine i moram reći, na žalost, da smo prilično nezadovoljni. Nastava fizike se svodi na manijakalno rješavanje plave zbirke bez objašnjenja, kriteriji su vrlo strogi, ali za te zahtjeve, on uči i vježba jako puno, a ono što dobije je malo jer većinu gradiva na kraju mora shvatiti sam. Fizika mu je, od predmeta koji ga zanima i koji voli, postala najveći stres u školovanju, iako ima odlične ocjene

    Ali što jest - jest, plavu zbirku će do mature riješiti u potpunosti. Ako izabere fiziku na maturi, to će mu sigurno koristiti. Osim ako mu do kraja školovanja ne pukne film, pa ne ode studirati neko društveno područje
    Slažem se da je rješavanje precijenjeno.

    S druge strane, nije bitno manijakalno rješavanje, nego sagledavanje pristupa zadacima.

    Moj stariji je tijekom borbe s plavom zbirkom uredno koristio i ovu knjigu s riješenim zadacima iz fizike. Netko od profesora iz mioca je to predložio kao literaturu, ali se ne sjećam je li to bila prof. Mlinarić ili netko drugi: http://www.knjigolov.hr/katalog/Emil...z-fizike/24088

    To je stara knjiga. Kako smo mm i ja oboje tehničke struke, imamo je doma kao i gomilu drugih. Evo, uz malo truda našla sam i to: https://kupdf.net/queue/zbirka-rijes...UuMjQxLjEwOQ==

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    S druge strane, nije bitno manijakalno rješavanje, nego sagledavanje pristupa zadacima.
    Tu se slažem. Srećom, ima mu doma tko govoriti na tu temu, pa ne moram ja

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Moj je u općoj, ali eto igrom slučaja dobio je nadobudnu prof. koja s njima drila iste zadatke koje rješavaju klinci u miocu-u... Da je to htio, upisao bi neku prirodoslovnu gim.

    Snalaze se svakojako (stariji braća/sestre razrednih kolega, studenti...).

    Ja sam bila uvjerena da je žuta zbirka za opće i jezične a plava za prirod-mat. Očito sam bila u krivu.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Rješenja i postupke bih dala tek nakon rješavanja zadataka.
    Ja se stvarno ne sjećam fizike iz srednje (ni MM). Mogli smo u OŠ pomoći, ali sad više ne.
    Da imamo više primjera s postupcima, i djetetu i nama bi bilo lakše.

    A online nastava - žali bože vremena ... uglavnom si međusobno šalju rješenja. Dakle, trud se svodi na učenje rješenja i nadu da će dobiti isti test. Stvarno ne želim to podržavati, pa makar poslije studirao političke znanosti...

    I odlučila sam platiti instrukcije iz kemije, fizike, matematike da provježbaju gradivo koje su kao prošli u 1. online polugodištu.

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Peterlin ne valja ti zadnji link

    Ima rješenja u plavoj ,ali ne i postupak

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Rješenja i postupke bih dala tek nakon rješavanja zadataka.
    Ja se stvarno ne sjećam fizike iz srednje (ni MM). Mogli smo u OŠ pomoći, ali sad više ne.
    Da imamo više primjera s postupcima, i djetetu i nama bi bilo lakše.

    A online nastava - žali bože vremena ... uglavnom si međusobno šalju rješenja. Dakle, trud se svodi na učenje rješenja i nadu da će dobiti isti test. Stvarno ne želim to podržavati, pa makar poslije studirao političke znanosti...

    I odlučila sam platiti instrukcije iz kemije, fizike, matematike da provježbaju gradivo koje su kao prošli u 1. online polugodištu.
    Dobra odluka. Instrukcije 1:1 su najbolji način.

    Samo još da se osvrnem na plaćene pripreme za maturu. Prošle godine moj mlađi sin je već imao pripreme za državnu maturu online, jer je korona počela. Iskustva su bila ovakva: on je u Algebri dobro prošao, a kolega koji je bio u Trinomu ne baš... To ne znači da su im online pripreme bile lošije. Ne mogu to usporediti. Mislim da je ovo ključno: moj sin je silom prilika i prije korone naučio gledati predavanja online (youtube - razna elektronika, programiranje, čak i matematika...) jer su ih u srednjoj školi od prvog razreda upućivali na to za dodatne informacije i gradivo za one koji žele znati više, pa mi se čini da je bio vještiji u tom načinu praćenja nastave.

  48. #48
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin ne valja ti zadnji link

    Ima rješenja u plavoj ,ali ne i postupak
    Evo ga ponovno: https://kupdf.net/download/zbirka-ri...bc08ec0b0c_pdf

    Ako i sad ne bude valjalo, samo u pretraživač treba upisati naslov + pdf.

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Ne znam moj je imao dio online u trimomu,nije se žalio za fiziku ,možda radi toga jer je on počeo učiti već u rujnu listopadu

  50. #50
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam moj je imao dio online u trimomu,nije se žalio za fiziku ,možda radi toga jer je on počeo učiti već u rujnu listopadu
    Nemam pojma kakva je nastava u Trinomu. Znam kakvi su im materijali - odlični.

    Ne radi se o Trinomu ili Algebri ili bilo kojoj drugoj firmi koja nudi pripreme za maturu. Radi se o našoj djeci - nisu svi jednako vješti i koncentrirani kad treba pratiti online nastavu, kako u običnoj školi, tako i pripreme za maturu. Kao i sve drugo, nekome (mnogima) ne odgovara online nastava, isto kao što meni ne odgovara online rad. Radim tako kad baš moram, ali ako mogu birati - to izbjegavam.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •