Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Klostridija

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    42

    Početno Klostridija

    Ima li nekog sa iskustvom klostridije kod dece? (Clostridium) Moja sestricina od tri godine je u bolnici jer joj je ova bakterija pronađena u stolici. Znamo sve o bakteriji ali cak ni u bolnici nisu imali uskustvo da lece tako malo dete od ove bakterije. Verovatno ce morati u neki veci centar ali mene interesuju licna iskustva, ako ima koga...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    42

    Početno

    Clostridium difficale je u pitanju.

  3. #3
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    je li dijete pilo nedavno neki antibiotik?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    42

    Početno

    Ne. Pre minimum dva meseca. Inace je dete pitpuno zdravo, uopste nije cesto pila antibiotike.

  5. #5
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    obično je povezana s uzmanjem antibiotika i može se pojaviti i 2 mj nakon njihovog uzimanja
    nije to ništa neuobičajeno, a liječi se na infektologiji
    tako da ne mislim da u bolnici nemaju iskustva jer ne znaju, nego je to vjerojatno neka opća bolnica pa će dijete uputiti na infektologiju

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    42

    Početno

    U mestu u kome smo ima bolnica sa decijim odeljenjem. Ali pedijatar koji radi tu kaze da za 30 godina nije imao dete tako malo sa klostridijom. Testiranje je obavljeno privatno a sada moraju potvrditi i u bolnici. Međutim u njihovoj laboratoriji cak ne rade direktno testiranje na toksine vec neku izokola analizu. Sve jedno - interesuje me ima li nekog sa licnim iskustvom. Da je dete imalo bakteriju, primalo terapiju i sve proslo. Uglavnom se iskustva koja se mogu procitati odnose na hronicne starije bolesnike koji su to zaradili u bolnici...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj majat prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li nekog sa iskustvom klostridije kod dece? (Clostridium) Moja sestricina od tri godine je u bolnici jer joj je ova bakterija pronađena u stolici. Znamo sve o bakteriji ali cak ni u bolnici nisu imali uskustvo da lece tako malo dete od ove bakterije. Verovatno ce morati u neki veci centar ali mene interesuju licna iskustva, ako ima koga...
    Ja imam iskustvo s tako malim djetetom i tom bakterijom. Već mjesecima se mucimo s njom,tj. stalno se nakon terapije vraca...i ne znam sto da cinim.....
    Molim te mozes li mi napisati kako je bilo s tvojom sestricnom....da li se izlecila i kako....
    Hvala

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    42

    Početno

    Posle ovog mog pisanja ovde, ona je prebačena u veliki centar i dečiju kliniku, ležala je par dana na infuziji i antibioticima i situacija se sredila. Dete više nije imalo nikakvih problema posle toga... Ne znam koje su ab uzimali i iopste kakva je bila terapija, posle je dugo pila probiotike...ali sada je sve ok. Zao mi je, verovatno nisam od neke pomoci..

  9. #9
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    moj sin je imao 2 godine kad ju je imao...dobio ju je nbakon operacije ,u bolnici...i liječili su ga medazolom... otišla je za 5 dana...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Imam pitanje. Moj sin od 3mj je dobio e.coli pa je na pedijatriji pokupio rota virus i nakon toga klostridiju. Pio je medazol 10 dana. Nije jeo pa sam zato skuzila da nesto ne valja i ispao je urinoinfekt. 12 dana smo bili u bolnici i poceo je normalno jesti 5.dan kako je pio medazol. U bolnici su mi rekli da medazol izaziva tegobe, al on je jeo 120ml po obroku. Kad je prestao s medazolom, poceo je natrag brljati s hranom. Nasla sam neke znanstvene radove u kojima pise da mucnine nakon lijecenja klostridije mogu trajati jos 2 do 3 tjedna. Ima li tko iskustva?
    I da, pedijatrica nam je rekla da zbog klostridije vise nikad nece moci piti antibiotik na usta.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •