Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: Mastitis ??

  1. #1
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno Mastitis ??

    Bok curke , pisala sam nedavno o ovoj temi, i sada opet imam problem. Cura ima 4 mjeseca , isključivo dojena , do jučer navečer poslije tuširanja je sve bilo ok, dok nisam došla u krevet i temperatura mi je naglo skočila i počela boliti desna dojka ali bez ikakvih kvržica, samo me boljela pogotovo na dodir a i kad cura cica. Pokušala sam spavati , i nešto malo uspjela (uz jaku groznicu ) , kad sam se probudila ujutro oko 9 i izmjerila temperaturu (39,6) , popila sam neofen forte i temperatura se snizila ali bila je prisutna jaka glavobolja i bol u mišićima. Danas tijekom dana temperatura 38,6 i ne mogu ju spustiti sa neofenom nikakon. Cika još boli na dodir, i kad cura papa. Zanima me koji bi mogao biti razlog tome ? Nisam danas htjela još ići kod doktorice , mislila sam da će prestati za 24 sata. Tako mi je bilo i prije mjesec i pol negdje , i samo prestalo za 24 sata.

  2. #2
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Razlog je zastoj negdje u dojci, stvar je samo u tome da ponekad ne mozemo napipati kvrzicu. Kakva je koza dojke? Ponekad crvenilo odaje mjesto gdje se nalazi problem.

    Odmaraj sto vise mozes, slobodno uzimaj ibuprofen za bolove i temperaturu, ali ako se nikako ne spusta ispod 38.5 i ne prolazi malaksalost/bol, najbolje bi bilo javiti se lijecniku. Ako nije prestrasno i cini ti se da imas kontrolu nad simptomima, mozes jos malo odgoditi odlazak.

    Sto se simptoma tice, bitno je - dojenje. Nema efikasnije metode za rjesavanje zastoja od same bebe. Neka sisa sto cesce, u raznim polozajima, tako da tkivo i kanalici primaju podrazaje sa svih strana. Ako napipas kvrzicu ili lociras crvenilo, okreni bebu tako da joj je brada usmjerena prema tom mjestu. Prije podoja stavljaj tople obloge, a nakon podoja hladne (ako imas kupus pri ruci - super, hladni listovi su genijalna stvar). Ako imas snage za dojenje u cetveronoznom polozaju, pokusaj i to - stani tako iznad bebe i ponudi dojku. Fokusiraj se vise na ovu koja boli, ali pazi da ne zanemaris drugu. Za vrijeme podoja, masiraj (lagano!) od korijena dojke prema bradavici, znaci od pazuha prema naprijed, pa od prsnog kosa prema naprijed.

    Odmaranje je stvarno vazno, tako da pokusaj organizirati pomoc, kako god mozes.

  3. #3
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Čini se je da je temperatura malo pala , sad je 37,6 i bolje se osjećam mada cika još boli. Naoružala sam se kupusom , kad mala jede ,masiram ciku i mislim da bude sve ok. A tebi hvala puno na savjetima

  4. #4
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Super, izgleda da stvarno ide na bolje!

    Vecina zastoja se ne treba lijeciti antibiotikom tako da, sve dok je temperatura pod kontrolom i sve skupa ide na bolje, najvjerojatnije je sve ok!

  5. #5
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Citiraj ZaraMia prvotno napisa Vidi poruku
    Čini se je da je temperatura malo pala , sad je 37,6 i bolje se osjećam mada cika još boli. Naoružala sam se kupusom , kad mala jede ,masiram ciku i mislim da bude sve ok. A tebi hvala puno na savjetima

    Kupus je zakon , mene je spasio nekoliko puta. Po cijeli dan i noć sam si mjenjala obloge(nasložila bi ga kao grudnjak ispod samog grudnjaka).
    Sretno..

  6. #6
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    E pa tak sam i ja napravila s kupusom i stvarno je odličan, i mislim da je on najzaslužniji kaj mi je bolje. Više nema temperature , bolje se osjećam , cika još malo boli ali ne toliko kao prošla dva dan a... Ah slatke muke, sad mi to zvuči nevjerojatno, ali i to će mi falit kad M poraste i prestane cikit

  7. #7
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Podizem. Nije kod mene mastitis, al me strah da me ne pogodi. Dakle, prije 3 dana, u utorak ujutro probudila sam se s zastojem u lijevoj dojci. Razlozi su kombinirano pocetak rada, pocetak dohrane, malo bolje spavanje noću kod bebe.... Sve nešto. Plus mislim da mi nošenje grudnjaka nakon 6 mj bez nije nimalo pomoglo. Imala sam prvi dan temp 37,7 i do srijede ujutro prošla uz nekoliko lupoceta. Vise se nije vracala. Ja stalno masiram, vise danas nego prva dva dana, oblozi, dojenje kad hoće. Ali nikako da razbijem tu kvrgu. Nekako je u sredini i koliko god pritiskam, ne prolazi. Kupus nisam probala jos, al osim toga sto jos predlažete? I trebam li se zabrinut jer zastoj traje 3 dana. Hoće li bit problem s mlijekom, znam da se nece pokvarit, al moze li mu se promjenit sastav ako tako dugo stoji unutra.?

  8. #8
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nista nece biti mlijeku, ali kvrgu moras razbiti zbog sebe.

    Utopli dojku oblozima ili tusem (mozes uzeti i plasticnu bocu s vrucom vodom) neposredno prije podoja ili izdajanja, a onda masiraj dok beba sisa (ili dok izdajas) u smjeru bradavice. Zamisljaj da istiskujes ping-pong lopticu iz crijeva za polijevanje vrta. Bebu za vrijeme podoja okreni tako da je brada u smjeru kvrge, ili okreni sebe, ako beba ne da.

    Nakon podoja/izdajanja, stavljaj hladne obloge i/ili kupus. I tako sve dok ne rijesis problem. Izmedju redovnih podoja/izdajanja, prati stanje i cim se stvrdne, opet izdajaj. Ako imas temperaturu i dalje, onda izdajaj sve, dok god ide, ako temperature nema, izdoji da popusti napetost, a onda izdoji opet, kad opet krene tvrdoca.

    Uz to, mada vjerujem da nije problem jer ne spominjes bol, pregledaj dobro bradavicu na toj strani, a u potrazi za blisterom - malim bijelim pristicem. Ako ga imas, razmoci dobro prije podoja ili probusi sterilnom iglom.

  9. #9
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Izbaci grudnjak. On radi nepotreban pritisak.

  10. #10
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Izbaci grudnjak. On radi nepotreban pritisak.
    Nije nuzno tako. Najbolje probati obje solucije i vidjeti sto je bolje. Nekima, nije cesto, ali dogadja se, dobar cvrst grudnjak zapravo pomaze.

  11. #11
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ne mogu u srednju skolu pred razred bez grudnjaka, ipak. Evo uspila sam znacajno smanjit na jednoj dojci cep, sad se stvorio na drugoj. Rotiram razne grudnjake tih 2,3 sata u skoli da vidim koji mi najmanje smeta. Problem mi je jedino sto ona zeli sve vidit i cut i snimit pa ju tesko nagovorim da sise ako nije bas gladna. I kad smo u sobi same nade nesto sto bi gledala i dirala i skrene joj paznju. Ostalo radim koliko mogu redovito uz nju, posao, bolesnog muza, kucu.... Srecom dosla mi svekrva dok je muz bolestan na ispomoć. Ne mogu nesto puno pritiskati i masirati, to me bas boli, a zasad nema temp vec evo 2 i po dana.

  12. #12
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Masirat uz izdajanje ne mogu jer mi onaj nastavak od pumpice taman cijelu dojku obuhvati. Sta cete, jadno nesto i uz sve to mlijeko. Ali uspijem kad ona sise jednu da ja drugu masiram dok je letdown. Iako se jako vrpolji dok sise.

  13. #13
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja bi kvrge svaki put razbila, i sa starijim i sa mladjim, tako da sam ih njezno pritiskala dok je bebac sisao - na onoj dojci na kojoj je sisao.

  14. #14
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vera, kakvu to izdajalicu imas? Ako ti nastavak tako pokriva dojku, nis' koristi od takve naprave.

  15. #15
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Tommytippie, kako li se vec zove. Ja sam prije trudnoce imala 75 A kosarice. Sad sam na 80 B s tim da je dovoljno komodan i za blazinice za dojilje. Jednostavno premale dojke. Uspijem ja izdojit od 40 do 80 ml iz jedne, ovisno kad se zadnji put praznila. Mislis da ne valja? To me doslo 300 kn, di cu sad novu kupovat?
    Posljednje uređivanje od VeraM : 25.02.2017. at 09:48

  16. #16
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu u srednju skolu pred razred bez grudnjaka, ipak.
    Naše profe iz latinskog i likovnog su uvijek bile bez grudnjaka.

  17. #17
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Tommytippie, kako li se vec zove. Ja sam prije trudnoce imala 75 A kosarice. Sad sam na 80 B s tim da je dovoljno komodan i za blazinice za dojilje. Jednostavno premale dojke. Uspijem ja izdojit od 40 do 80 ml iz jedne, ovisno kad se zadnji put praznila. Mislis da ne valja? To me doslo 300 kn, di cu sad novu kupovat?
    Ma nemoj kupovati novu! (Ajme, sto je to skupo tamo, covjece.) Moze li se mijenjati nastavak gore na izdajalici? Nisu mi nesto te poznate.

  18. #18
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Kad sjednem za komp naći cu pa stavim link. Sad sam na mobu. Jes, nastavak se moze odvojiti. A cijena? Ta je bila jeftinija, (kršitelj koda)ova je 400 u dm-a. Sad sam skoro o.k. Skuzila sam da mi ide najbolje malu da sisa jednu stranu a ja drugu masirat. I kad uspijem razbit cep bas vidim mlaz da sikne.

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Cure, molim vas za pomoc i savjet.
    Nakon bolova u desnoj dojci, visoke temperature (preko 39°) i grčeva, doktor mi je dijagnosticirao mastitis, prepisao antibiotik i rekao da više ne smijem dojiti. Imam sina od 9,5 mjeseci, doji navečer za uspavljivanje, preko noći uglavnom jednom vec pred jutro, ujutro kada se probudi i oko pola 10 (dorucak).
    Smijem li mu ja dati da doji iz druge dojke? Je li dobro izdajati se za to vrijeme dok imam mastitis da ne izgubim mlijeko pa da nastavimo dojiti kada mastitis prode?

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Cure, molim vas za pomoć i savjet.
    Nakon bolova u desnoj dojci, visoke temperature (preko 39°) i grčeva, doktor mi je dijagnosticirao mastitis, prepisao antibiotik i rekao da više ne smijem dojiti. Imam sina id 9,5 mjeseci, doji navečer za uspavljivanje, preko noći uglavnom jednom vec pred jutro, ujutro kada se probudi i oko pola 10 (dorucak).
    Smijem li mu ja dati da doji iz druge dojke? Je li dobro izdajati se za to vrijeme dok imam mastitis da ne izgubim mlijeko pa da nastavimo poslije kada prode?

  21. #21
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Anchice, nadam se da nisi prestala dojiti. Nazalost, naletjela si na lijecnika koji nema pojma o dojenju i koji ti je savjetovao notornu glupost.

    Antibiotik koji si dobila mora biti kompatibilan s dojenjem, a sve drugo je ok - dojenje najbolje rjesava problem zastoja mlijeka.

    Kako si sad, kako dojenje? Mlijeko mora van iz dojki pa se nadam da si u ovih par dana to uspjela rijesiti.

  22. #22
    dagnja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    239

    Početno

    Mogući mastitis? Od jučer popodne nagla temperatura, bolovi u cijelom tijelu i bol u jednoj dojci. Pokušavam isprazniti dojku što više mogu, ali mi ne ide baš nešto. Naime dijete mi je 27 mjeseci, već duže vrijeme doji samo jedanput ili dvaput dnevno, jako kratko i sumnjam u eftektivnost. Smanjivala je podoje već duži dio vremena, imali smo dana kada nije tražila po više dana u slijedu i jednostavno je ne mogu vratiti na cicu, ja nudim ona odbija. Dakle, kako da ispraznim dojku i koliko da pokušavam, koliko dugo i koliko između izadjanja? Grudi su mi mekane, ne mogu naći kvržicu, pretposvaljam da ne proizvodim neke velike količine mlijeka, ali me boli luđački i ta povišena temperatura on and off. Stavljam listove kupusa.

  23. #23
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Dagnja, to može bit bilo što kad kažeš bolovi posvud, a nema kvrga. Idi liječniku.

  24. #24
    dagnja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    239

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Dagnja, to može bit bilo što kad kažeš bolovi posvud, a nema kvrga. Idi liječniku.
    Hvala na odgovoru. Bila sam jučer. Sumnja na mastitis s obzirom na simptome i to da je on uspio napipati kvrgu. Antibiotik i pregleda nakon što ih popijem, eventualno će me onda poslati na ultrazvuk da provjeri da nisu vodene ciste ili nešto treće.

    Problem mi je što mi je teško prazniti dojku budući da mi cura malo doji i već smo na kraju dojilačkog staža, a ja sama teško izdajam, ali nekako uspjevam po malo.

  25. #25
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    U mene zastoj mlijeka bas tako izgleda. Treskavica, temperatura, sve boli, bolna dojka u kojoj ne mogu svaki put napipat kvrgu i uglavnom prodje samo od sebe u jedan dan. Al moj je veliki sisavac jos pa on to brzo isise. Jel ti bolje?

  26. #26
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Utopli dojku prije podoja, masiraj za vrijeme podoja, ili, ako dijete ne sisa, masiraj je utopljenu, neovisno o tome sto i koliko mozes izdojiti. Ostatak vremena nosi hladne obloge i/ili listove kupusa. Ako je upala bila bakterijska, antibiotik je vjerojatno poceo djelovati. Nadam se da si bolje.

  27. #27
    dagnja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    239

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Utopli dojku prije podoja, masiraj za vrijeme podoja, ili, ako dijete ne sisa, masiraj je utopljenu, neovisno o tome sto i koliko mozes izdojiti. Ostatak vremena nosi hladne obloge i/ili listove kupusa. Ako je upala bila bakterijska, antibiotik je vjerojatno poceo djelovati. Nadam se da si bolje.
    Hvala cure. Ide na bolje. Uspjevam izdojiti ispod tusa nakon sto je izmasiram. Dva popodneva i dvije noci sam joj nudila nevoisno o njezinoj nezaintersiranosti i ipak je tu i tamo prihvatila i dojila pa je uspjela nesto/veci dio izvuci. Antibiotik djeluje, pa se sve nekako smiruje. Uhvatila me panika upravo jer smo na kraju dojilackoj staza pa nisam ovo ocekivala.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav, molila bi za savijet. Dojim 14 mjeseci i zadnjih 5 mjeseci imam problema sa zastojem i mastitisom. Otprilike svaka 2 tjedna dodje do zastoj tj bol u dojci,crvenilo. Prije 3 dana isto bol u jednom dijelu i crvenilo. Kvrzice sam razbila,dojka manje boli ali je jos taj dio blago crven i koza je postala sva hrapava tj suha na tom podrucju. Prvi dan je bila blaga tem 37.3 ali je nema vise.Osjecam lagano peckanje u dojci. Najvise kad dojim na drugu dojku u toj pece u kanalima ili prilikom toplog tusa. Beba nema nista u ustima pedica gledala. Umorna sam od ponavljajucih zastoja ali vise ne znam sto raditi i u cemu je problem a htjela bi jos dojiti??? Nakon koliko bi trebalo kod dr po antibiotik ?
    Hvala

  29. #29
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Za peckanje, iako ne vidis nista u bebinim ustima, savjetovala bih ti terapiju protiv soora i za tebe i za bebu. Koristiti do nestanka simptoma i onda dodatnih 7-10 dana. Dok god traje terapija, prati svu robu i sto god (igracke/dude...) da dolazi u dodir s bebinim ustima na barem 60C. Smanjiti slatkise i jednostavne ugljikohidrate, a pojacati probiotike u svojoj prehrani.

    Kod cestih mastitisa, ponekad se savjetuje dodatak lecitina. Probaj uzeti. Uz to, provjeri da ne nosis neki grudnjak koji ti ne odgovara, promotri malo kako spavas...

    Ako temperatura nije visoka, dojka nije crvena, vruca, prugasta i ako se situacija openito smiruje (uspijevas rijesiti kvrge), nije nuzno ici lijecniku. Obicno se savjetuje pregled i antibiotik nakon vise od 24h visoke temperature koja ne reagira na antipiretike ili kad se sve to dogadja u kombinaciji s crvenim prugama po dojkama, velikom vrucinom, crvenilom...

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Podizem..
    I ja imam istu situaciju kao i pokretacica teme..
    Sako sta sam ja rodila prije 25 dana..
    Ako temp.(39) ne padne idem sutra na hitnu..
    Nemam zastoj, curi mlijeko kao ludo,jak je let down dijete se zagrcava, cesto nakon podoja na toj dojci bljucne vecu kolicinu mlijeka..ali on trazi jos i ja mu dam..tako je vjerovatno i navukao puno mlijeka i ona se tokom noci stvrdnula..
    Lagano izdajam tu dojku,osjecam bol i napetost..
    Nego mene zanima sto sa drugom dojkom? Jel ok da dijete tu bolnu dojku doji svaka 4 sata? Da i dalje kombiniram jednu i drugu ili cesce ovu bolnu?

  31. #31
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Zastoj vise nego vjerojatno (ako ne i sigurno) postoji. Mlijeko mora van, iz svih kanala. Bol i napetost ti daju signal da nesto unutra nije ok.

    Nasapunaj dojke ili ih namazi jestivim uljem, idi pod vruci tus i masiraj u smjeru bradavice. Vjerujem da ces napipati neku kvrzicu ili tvrdo/tvrdje podrucje.

    Daj djetetu da sisa sto cesce; cemu pauza od 4 sata? Dijete staro 25 dana treba, idealno, 10-12 ili vise podoja unutar 24 sata, a dojke mozes izmjenjivati i vise puta po istom podoju. Daj cesce bolnu, ali nemoj zanemariti ovu drugu. Ako ti se cini da je dojka prepunjena izmedju podoja, izdajaj. U ovom trenutku, nemoj brinuti o kolicini mlijeka, to ces rjesavati kasnije, ako ce trebati.

    Izmedju podoja, stavljaj hladne obloge, a mozes i listove kupusa.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    On doji i vise od 12 puta..
    Kad god zeli dam mu da doji..
    Sad sam na drugoj dojci primjetila mlijecni blister..
    I sad me ona pecka i bas imam osjecaj zarenja..
    Temp.je pala i nadam se da se nece vratiti..

  33. #33
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Jesi rijesila blister?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Pukao je..
    Sada se sve cini uredno..
    Jedna cica vise nije tvrda i bolna a druga ne pecka i ne zari tokom dojenja..
    Nadam se da ce tako ostati..
    Hvala puno na pomoci!

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav i veliko hvala ovom portalu i svim ucesnicama za sve korisne informacije. Da ne bih otvarala novu temu nadovezacu se na ovu, beba ima mjesec i pol, iskljucivo doji, preo sesirica koje pokusavamo skinuti. Prosle sedmice sam zaradila mastitis u jednoj dojci, pretpostavljam jer je bebica par noci duze spavala a i ja sa njom te se nisam rucno izdojila, temperaura je isla do 39, uz sve prcitano na rodi temperaura je skinuta, dojka vise nije crvena i tvrda toliko medjutim unutra, dublje osjecam i dalje tvrdu kvrgu, cudnog oblika pod prstima vise zilavu koju nikako ne uspjevam razbiti, bjezi mi pod prstima.. ne boli, da li je neko imao iskustva i da li ce se i ova razbiti akon odredjenig vremena..

  36. #36

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    12

    Početno

    Ovo i mene zanima, isto kao i vi imam problem sa hednom žilavom kvrgom nikako je razbiti. Upoomoć

  37. #37

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj Kona__ prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav i veliko hvala ovom portalu i svim ucesnicama za sve korisne informacije. Da ne bih otvarala novu temu nadovezacu se na ovu, beba ima mjesec i pol, iskljucivo doji, preo sesirica koje pokusavamo skinuti. Prosle sedmice sam zaradila mastitis u jednoj dojci, pretpostavljam jer je bebica par noci duze spavala a i ja sa njom te se nisam rucno izdojila, temperaura je isla do 39, uz sve prcitano na rodi temperaura je skinuta, dojka vise nije crvena i tvrda toliko medjutim unutra, dublje osjecam i dalje tvrdu kvrgu, cudnog oblika pod prstima vise zilavu koju nikako ne uspjevam razbiti, bjezi mi pod prstima.. ne boli, da li je neko imao iskustva i da li ce se i ova razbiti akon odredjenig vremena..
    Bok, i ja imam problem sa takvom kvrgom, nikako ju ne mogu razbiti. Upoomoć

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav!

    Imam bebu od mjesec i dva tjedna.. Do sada je dojenje bilo donekle u redu (mlijeko mi je brzo išlo pa se često nagutao zraka pa sam se povremena ako je dojka prepuna malo izdojila prije no što je dam malenom)..
    No u petak (pred 4 dana) osjetila sam laganu bol u lijevoj dojci točnije na donjoj strani.. Lagano sam je masirala i nisam osjetila neke kvržice. U noći me uhvatila visoka temperatura, glavobolja i mučnina tolika da nisam mogla stajati toliko dugo da malenom presvučem pelenu.. Ujutro je nakon tuša bilo malo bolje, shvatila sam da očito imam mastitis, te cijeli dan lagano masirala dojku, malenog češće stavljala na nju, popila lupocet za temperaturu ali se opet pogoršalo i temperatura je opet predvečer jako skočila.. krenula sam sa antibiotikom i tu noć je bilo puno bolje.. bol više ne osjećam ali osjetim veliku kvrgu u dojci koje se ne mogu riješiti ni pod toplim tušem ni masažama.. Što je najveći problem nestaje mi mlijeka.. Beba vuče i ide kratak period i zatim stane (maleni više ne guta nego se igra) pa sam ga prebacivala na drugu dojku koja je već poprilično 'iscicana' da danas u jednom trenu ni iz nje nije išlo ništa.. Pomozite!

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj dodooo prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!

    Imam bebu od mjesec i dva tjedna.. Do sada je dojenje bilo donekle u redu (mlijeko mi je brzo išlo pa se često nagutao zraka pa sam se povremena ako je dojka prepuna malo izdojila prije no što je dam malenom)..
    No u petak (pred 4 dana) osjetila sam laganu bol u lijevoj dojci točnije na donjoj strani.. Lagano sam je masirala i nisam osjetila neke kvržice. U noći me uhvatila visoka temperatura, glavobolja i mučnina tolika da nisam mogla stajati toliko dugo da malenom presvučem pelenu.. Ujutro je nakon tuša bilo malo bolje, shvatila sam da očito imam mastitis, te cijeli dan lagano masirala dojku, malenog češće stavljala na nju, popila lupocet za temperaturu ali se opet pogoršalo i temperatura je opet predvečer jako skočila.. krenula sam sa antibiotikom i tu noć je bilo puno bolje.. bol više ne osjećam ali osjetim veliku kvrgu u dojci koje se ne mogu riješiti ni pod toplim tušem ni masažama.. Što je najveći problem nestaje mi mlijeka.. Beba vuče i ide kratak period i zatim stane (maleni više ne guta nego se igra) pa sam ga prebacivala na drugu dojku koja je već poprilično 'iscicana' da danas u jednom trenu ni iz nje nije išlo ništa.. Pomozite!
    Najbolje bi bilo da nazoveš Rodin SOS telefon za dojenje, gdje ćeš dobiti odgovore na svoja pitanja: http://www.roda.hr/udruga/programi/d...a-dojenje.html

    Sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •