Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Kakav parket za bijeli namještaj?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    27

    Početno Kakav parket za bijeli namještaj?

    Uređujemo stan i u blagavaonicu i boravak bi stavili parket. U stanu prevladava bijela i bež boja pa me zanima koja boja parketa bi išla najbolje uz to? Imate li iskustva koje parkete najbolje kupiti?

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Pasat će koji god izabrala.

  3. #3
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    Ja osobno bi stavila tamni jako. Meni je super taj kontrast.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Mi imamo svijetli, soba izgleda prostrana. Ali baš kako kaže zutaminuta, odgovarati će bilo koji. A niti tamna varijanta mislim da nebi bila loša.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj LEIRmam prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo svijetli, soba izgleda prostrana. Ali baš kako kaže zutaminuta, odgovarati će bilo koji. A niti tamna varijanta mislim da nebi bila loša.
    Ja sam za to da se pod napravi u nekoj neutralnoj, klasicnoj boji. Namjestaj se cesce mijenja nego pod. Ja imam taman pod i uz njega mi stvarno pase samo bijeli namjestaj. Kad smo taman namjestaj zamijenili bijelim, boravak je prodisao.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Na tamnom podu se super vidi prašina :praktičnorealistična

  7. #7
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Vide se i na svijetlom. Zato ako si lijen čistiti treba uzeti pod s mrljama.

  8. #8
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ne, ne, na jako tamnom podu se prasina vidi fenomenalno!
    Svojedobno mi je prodavac u salonu savjetovao "ako vam je cilj zivot provesti glancajuci pod, stavite wenge". Izlozbeni dio se prao 2x dnewno, a wenge komadic 4xdnevno.
    Na kraju sam kupila sareni laminat.
    Uskoro mu istice rok trajanja i svida mi se klasika sa malim pomakom-hrast bijeljen u porama.

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Boja - klasična, bilo koja. Slažem se da parket tamne boje treba često čistiti, ali kod mene to nema veze - čistim zato da ne udišemo prašinu, a ne zato jer se vidi.

    Vrsta drveta - hrast obavezno. Mi smo uzeli bukvu i požalili, mekana je pa se jako lako može oštetiti.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Ja obožavam hrastov parket originalne boje, i što se estetike tiče, i praktičnosti, i mogućnosti kombiniranja, to mi je uvijek broj 1.

    Ali dala sam si oduška u kuhinji i stari hrastov parket dala bajsati u tamnu wenge boju, prekrasan je!
    I ništa ga više ne čistim nego onaj u sobama. Dapače, kombiniran je s wenge pločicama, super sam zadovoljna!
    Jedino mi se čini da bi bio preveliki kontrast uz bijeli namještaj.
    Za tamni parket prostorija mora definitivno biti prozračna i s puno svijetla, inače će ju "zagušiti".

    A za drvo koje nije s našeg područja su mi stručnjaci savjetovali da izbjegavam jer je klima (vlažnija/suhlja/hladnija) kod nas drugačija pa se i drvo/parket ponaša drugačije.

  11. #11
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Hrast bajcan bijelom bojom.

  12. #12
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Tamni parket ti je samokažnjavanje.

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,526

    Početno

    Tamni ni u ludilu. A i prostor izgleda prostranije ako je parket svjetlije boje.

  14. #14
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Tako je i nama...zadan nam je pod, parket u super stanju,kvalitetan ali onako drek smeđe boje ( meni osobno grozne), ali što je tu je-isto planiramo kupiti svijetli namještaj, bež ili bijeli.

    U kući u kojoj smo sad je isto parket, ali onako žuta boja, i isto imamo problem s namještajem.

  15. #15
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Nije ti baš tamni parket tolika muka. Imam ga, seljački pod (hrast) bajcan u "čokoladnu" boju, neznam bolje objasniti, ali uglavnom je taman, zidovi bijeli, namještaj s vremenom bijeli ili svjetle boje drva.
    Svi su mi govorili da ga ne bajcam u tamno, da ću požaliti pa su se na kraju iznenadili koliko to dobro izgleda. Ako je prostor malo veći i ima dovoljno svjetlosti iz vana, odlično odgovara. I ne usisavam/perem 4 puta dnevno, osim kad mi se psi linjaju

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Ja imam egzotu i tamna je. Na njoj se sve vidi, od prasine do mrlja. Ja cistim svakodnevno zbog cistoce, ali da bi mogla bez svakodnevnog sauganja i pranja istog, bi. Imala sam i svijetli parket i na njemu se sve manje vidjelo.
    Koliko god su mi tamni parketi ljepsi radi odrzavanja uzela bi svjetli.
    Lako je bilo kad smo muz i ja bili solo, duze je izgledao cisce, a sad uz dvoje djece koma.
    I jos nesto, ako nesto ogrebe tamni parket to se jace vidi nego na svijetlom.
    Imam i wenge namjestaj i ne bi vise...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •