Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Spuštena maternica

  1. #1
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno Spuštena maternica

    ...dakle,molim savjete.MMova mama ima taj problem....-kao posljedica toga bole ju svako toliko ledja,javljaju se i problemcici kod mokrenja...,znamo da postoje nekakvi gumeni prstencici koji se ugrade u maternicu koji ju " drze" da ne "isklizne" ali to kao da se stavlja starijim zenama.Ona ima 61 godinu.Imate kakve savjete???Hvala. :?
    p.s znamo da je krajnja mjera operacija ali to se njoj jos neda...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Meni se čini da se to stavlja mlađima, starijima se vadi maternica.

  3. #3
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...malo podižem temu.na proljeće se sprema na operaciju...zna li netko koje su posljedice ako se maternica ne vadi "odmah" kad tegobe počinju?..-naime..ona to malo odgađa pa.....

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    neznam dali je to to,ali takav problem ima moja baka...njoj maternica (nisam vidjela ali onako laicki opisano) visi van...skoro cjelu proslu godinu je krvarila dolje i to vezala a da nikome nije nista rekla do proslog tjedna kada je dva dana i noci toliko krvarila da je sirota skoro iskrvarila i sva sreca da joj je u posjetu dosla susjeda koja je odma pozvala hitnu...
    napravili su kiretazu i nalaz je uredan...nema raka sto smo se najvise bojali...a na rezultate papa testa moramo jos cekati...misljenja doktora su podjeljena..jedan bi ju odma na stol i operirao,a drugi kaze da je prestara za operaciju...i tako su ju poslali doma..ona si to veze sa gazama,kaze boli ju..jos uvijek pomalo krvari ali je doktor rekao da je to normalno prvih desetak dana...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Moja baka je to operirala, vadi se vaginalno tako da se ništa ne reže trbuh (ali se mora u anesteziju). Za par tjedana je bila ok.
    A moja teta čuvalica je morala vaditi zbog ogromnog mioma s vanjske strane maternice i ima isti šav kao ja od carskog. I toliko joj je trebalo za oporavak (2-3 mj.).

  6. #6
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    Citiraj braziljanka prvotno napisa
    neznam dali je to to,ali takav problem ima moja baka...njoj maternica (nisam vidjela ali onako laicki opisano) visi van...skoro cjelu proslu godinu je krvarila dolje i to vezala a da nikome nije nista rekla do proslog tjedna kada je dva dana i noci toliko krvarila da je sirota skoro iskrvarila i sva sreca da joj je u posjetu dosla susjeda koja je odma pozvala hitnu...
    napravili su kiretazu i nalaz je uredan...nema raka sto smo se najvise bojali...a na rezultate papa testa moramo jos cekati...misljenja doktora su podjeljena..jedan bi ju odma na stol i operirao,a drugi kaze da je prestara za operaciju...i tako su ju poslali doma..ona si to veze sa gazama,kaze boli ju..jos uvijek pomalo krvari ali je doktor rekao da je to normalno prvih desetak dana...

    ..citam..jeli spustena maternica uvijek preduvjet za rak??? :?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    ..citam..jeli spustena maternica uvijek preduvjet za rak??? :?[/quote]


    ...neznam...doktor koji ju je prvi pregledao je nesto spomenuo u tom stilu pa nam je to bio najveci strah...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •