Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 51

Tema: Zdrava užina iz torbe - starija djeca

  1. #1
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno Zdrava užina iz torbe - starija djeca

    Na početku školske godine sreli smo se s neočekivanim problemom: u srednjoj školi gdje se moj stariji upisao nema toplog obroka, nema zapravo nikakvog obroka osim što su dostupni automati s pićima i grickalicama... (ne bih sad o razlozima - razrednica je rekla da je to tako zato jer se oko prostora kantine već dugo vodi sudski spor) ali moje dijete je u školi od 8 do 15h (nekad malo dulje, nekad kraće) i nešto mora jesti. Pekare i slično ne dolaze u obzir - em je gužva, a osim toga on ima fiksni ortodontski aparatić na gornjim i donjim zubima, pa ne može jesti sendviče ni žvakati bilo što... Ima 20 minuta vremena za vrijeme velikog odmora da nešto pojede, tako da nosi sa sobom.

    Za sada se snalazimo s transportnom kutijicom za hranu u kojoj on nosi otprilike ovo:
    - faširanci i salata (obično od kuhanog povrća)
    - riblje štapiće i kukuruz
    - mini hrenovke (znam da to nije oličenje zdrave hrane, ali ne može žvakati bilo kaj)
    - pileće medaljone (isto)
    - mini mozzarella i masline, eventualno mekano pecivo uz to
    - čvrsta kajgana + salata

    Izbor salata: pečena paprika, cikla, mahune, slanutak, kukuruz...

    Uz ovo nosi još nešto za piće (vodu ili ledeni čaj). Ponekad poželi nešto slatko pa ponese čokoladu Životinjsko carstvo.

    Imate li još što za predložiti? Mislila sam mu napraviti tijesto sa šalšom, ali ne znam kako to podnosi dulje stajanje. Trebala bih svježe ideje.

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Bila je slicna tema, sad ne stignem traziti, ovo je za Juranu, jer ona nalazi teme brzinom oluje.
    Otvorila ju je Apri, i znam da smo predlagali i vrstu hrane kao i posude za istu.

  3. #3
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    slani muffini u raznim verzijama
    štrukle
    palenta ugusto s povrćem
    rižot

  5. #5
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kus-kus s povrćem, razna rižota, faširanci od smjese za falefel iz DM-a, razne slane savijače (napraviš dan prije za ručak, pa ostane)...
    Posljednje uređivanje od Mojca : 07.10.2015. at 11:52

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Fala na podsjetniku - dijete voli i kus kus i rižu u svim pojavnim oblicima, a i muffine.

    Zaboravih napisati što moram pripremati najmanje 1x tjedno - pržiti soma u pivskom tijestu. To je omiljeni gablec.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    http://www.coolinarika.com/recept/814065/
    vidim u ovom receptu da se slanutak ne mora kuhat a kolega mi veli da jede samo namoćeni slanutak

  8. #8
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa ne mora, dovoljno ga je namočiti da krene klijati. Za falafel se slanutak ne kuha.

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    taj falafel se može klasično radit ko faširanci, u minimumu masnoće?????

  10. #10
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Naravno

  11. #11
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja ga samo tako radim... istina od one kupovne smjese, jer nikad nemam vremena za prave... Ali mi je to i dalje zdraviji fast food od mnogih drugih.

  12. #12
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne vidim kako bi bio zdraviji, meni je to u kategoriji Fanta.

  13. #13
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ja sam došla samo izraziti poštovanje i divljenje prema tebi i tvom sinu koji uopće želi nositi užinu sa sobom.
    Moja ne želi ni čuti za tu opciju, na žalost .

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam došla samo izraziti poštovanje i divljenje prema tebi i tvom sinu koji uopće želi nositi užinu sa sobom.
    Moja ne želi ni čuti za tu opciju, na žalost .
    Nije ni moj nosio lani, kad je škola bila u našoj ulici, pa je mogao skočiti doma na hranjenje pod velikim odmorom. Sad je drugačija situacija. I još nosi kućicu s mekanom hranom, jer ne može žvakati sendviče. To će se promijeniti za mjesec dana kad mu popusti bol u čeljusti zbog aparatića, ali svejedno ne može žvakati sendvič ni hot-dog. Kaže da i većina drugih nosi klopu, pogotovo oni koji putuju. Pa crkli bi od gladi.

  15. #15
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne vidim kako bi bio zdraviji, meni je to u kategoriji Fanta.
    Radi se o smjesi usitnjenog slanutka, slanutkovog brašna i začina.
    Nisam ni ja najsretnija s tim, ali za ponekad je skroz ok. Bolje nego čokoladica iz vendomata... ili kroasana.

  16. #16
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nije ni moj nosio lani, kad je škola bila u našoj ulici, pa je mogao skočiti doma na hranjenje pod velikim odmorom. Sad je drugačija situacija. I još nosi kućicu s mekanom hranom, jer ne može žvakati sendviče. To će se promijeniti za mjesec dana kad mu popusti bol u čeljusti zbog aparatića, ali svejedno ne može žvakati sendvič ni hot-dog. Kaže da i većina drugih nosi klopu, pogotovo oni koji putuju. Pa crkli bi od gladi.
    evo moj ne nosi jer to nije cool, pa gladuje, jer ja ne dam pare za pekaru. neki imaju mozga u glavi, a nekima je negdje u neredu sobe...

  17. #17

  18. #18
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    možeš raditi i razne quicheve - to je barem zgodno napraviti od ostataka po frižideru, a može se i jesti par dana.

    inače- ja sam tak išlčla u školu na drugi kraj grada i jošposlije imala trening - moja frendica i dan danas priča o legendarnim i velikim i bogatim) sendvičima moje mame. mislim sendviči su bili za mene, ali ih je radila mama

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ga samo tako radim... istina od one kupovne smjese, jer nikad nemam vremena za prave... Ali mi je to i dalje zdraviji fast food od mnogih drugih.
    Da, vrijeme je problem...

    Kad nemam vremena, kupim kuhani slanutak iz konzerve, ali inače namačem kako je jelena.o rekla. Jestiv je i sirov, ali je puuuno bolji (i lakše probavljiv) kuhan. Moji baš ne vole falafel, ali u humusu bi se udavili... Obični faširanci su im bolji od falafela, kao i salata slanutak+kuruza.

    Niskobudžetni faširanci za nevegetarijance - kupim iskošteno pileće meso (onu "kobasicu" od 400 ili 500 g, odledim, nadrukam unutra jaja, zobene pahuljice i začine - sol, papar, luk ili suhi vlasac, češnjak u prahu, neizostavno omiljeni curry i kumin, napravim popečke i ispržim u minimalnoj količini ulja). Može se to peći i u pećnici na pek papiru (malo kistom se premaže uljem) ali su tvrđi nego prženi pa mom sinu trenutno bolje pašu iz ulja.

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je zgodno, ali moramo prvo doma isprobati da vidi može li to sažvakati. Moj mlađi sin će se svakako raspametiti... Hvala!

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    evo moj ne nosi jer to nije cool, pa gladuje, jer ja ne dam pare za pekaru. neki imaju mozga u glavi, a nekima je negdje u neredu sobe...
    Kad mu prvi put dođe crno na oči zbog gladi, promijenit će ploču. Neki uče iz iskustva.

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    možeš raditi i razne quicheve - to je barem zgodno napraviti od ostataka po frižideru, a može se i jesti par dana.

    inače- ja sam tak išlčla u školu na drugi kraj grada i jošposlije imala trening - moja frendica i dan danas priča o legendarnim i velikim i bogatim) sendvičima moje mame. mislim sendviči su bili za mene, ali ih je radila mama
    Zapravo da - neki dan je bila pita od jabuka... Mogla bih napraviti neku pitu od poriluka s mljevenim mesom. To bi se svidjelo i ostatku obitelji.

  23. #23
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    evo moj ne nosi jer to nije cool, pa gladuje, jer ja ne dam pare za pekaru. neki imaju mozga u glavi, a nekima je negdje u neredu sobe...

    hahaha, marta, ovako isto i moja...
    mislim da si dobro opisala glavni razlog

  24. #24
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Kad mu prvi put dođe crno na oči zbog gladi, promijenit će ploču. Neki uče iz iskustva.
    Njemu je redovito crno od gladi. Al ne pomaže. Moj je već 2. srednje i ne odustaje. Al opametit će se i on jednom. Neki su malo sporiji.

  25. #25
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Kad mu prvi put dođe crno na oči zbog gladi, promijenit će ploču. Neki uče iz iskustva.
    a neki bas i ne
    nema sile niti gladi koja ce ga natjerati da nosi posudicu s uzinom u skolu


    moj ponese home-made sendvic, jabuku, bananu, keks ako ima doma
    mali jogurt
    muffine ponekad

    kupi i u pekari, ali sve rjedje
    Posljednje uređivanje od emily : 07.10.2015. at 13:34

  26. #26
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    a neki bas i ne
    nema sile niti gladi koja ce ga natjerati da nosi posudicu s uzinom u skolu
    da, baš tak...

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Njemu je redovito crno od gladi. Al ne pomaže. Moj je već 2. srednje i ne odustaje. Al opametit će se i on jednom. Neki su malo sporiji.
    Da ne copram, meni se to lako može dogoditi iduće škg kad moj mlađi krene u srednju, jer njemu je važno što "pametna" ekipa misli da je cool. Mog starijega baš briga - dapače, naslađivat će se finom hranom pred očima javnosti i pustiti one kojima to nije cool da im cure sline.

  28. #28
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    ako imaju iksicu posudjenu, znaju jesti u kantini na EF

  29. #29
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Na početku školske godine sreli smo se s neočekivanim problemom: u srednjoj školi gdje se moj stariji upisao nema toplog obroka, nema zapravo nikakvog obroka osim što su dostupni automati s pićima i grickalicama... (ne bih sad o razlozima - razrednica je rekla da je to tako zato jer se oko prostora kantine već dugo vodi sudski spor) ali moje dijete je u školi od 8 do 15h (nekad malo dulje, nekad kraće) i nešto mora jesti. Pekare i slično ne dolaze u obzir - em je gužva, a osim toga on ima fiksni ortodontski aparatić na gornjim i donjim zubima, pa ne može jesti sendviče ni žvakati bilo što... Ima 20 minuta vremena za vrijeme velikog odmora da nešto pojede, tako da nosi sa sobom.

    Za sada se snalazimo s transportnom kutijicom za hranu u kojoj on nosi otprilike ovo:
    - faširanci i salata (obično od kuhanog povrća)
    - riblje štapiće i kukuruz
    - mini hrenovke (znam da to nije oličenje zdrave hrane, ali ne može žvakati bilo kaj)
    - pileće medaljone (isto)
    - mini mozzarella i masline, eventualno mekano pecivo uz to
    - čvrsta kajgana + salata

    Izbor salata: pečena paprika, cikla, mahune, slanutak, kukuruz...

    Uz ovo nosi još nešto za piće (vodu ili ledeni čaj). Ponekad poželi nešto slatko pa ponese čokoladu Životinjsko carstvo.

    Imate li još što za predložiti? Mislila sam mu napraviti tijesto sa šalšom, ali ne znam kako to podnosi dulje stajanje. Trebala bih svježe ideje.
    Moja ima pauzu, pa onda napredne satove engleskog i njemackog, te latinski.
    Cesto napravim hladnu salatu s tjesteninom i povrcem ili tunom, ili salata od tune s povrcem, takodjer hladnu salatu od rize s raznoraznim dodacima. Ili kakve slane torte + npr. mrkva na salatu ili stapice.

    U biti taj rucak uvijek bude hladan, ali barem nije ponovljen sendvic.
    Njoj doduse odgovara i pizzetta + voce.
    Nosi vodu (jer ujutro popije sok, a ledene cajeve izbjegava).

    Kupiti nemaju gdje jer ne smiju izaci iz skole, a ni njoj se ne da dvaput na dan jesti sendvic (ujutro nosi sendvic, sok, voce i prutic cokolade, ujutro imaju samo 15 minuta, popodne imaju pola sata na raspolaganju).

    U biti nemam nekakvu veliku organizaciju: u dogovoru s njom napravim navecer, pa onda odvojimo i za taj dan.

    Slane palacinke mi isto padaju napamet, sad.

  30. #30
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Tijesto sa šalšom može izdržati stajanje.

    Isto tako i tvrdokuhana jaja, pohane tikvice, nešto s ječmom ili kombinacije salata s grahom.

  31. #31
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Bucnice, sirnice, ostale pitice...
    Zganci, zapeceni s necim (vocem ili slanim).
    Svakako quiche na sto nacina
    Sendvic u kruhu/pecivu koje nema tvrdu koru
    Palacinke sa svim i svacim
    Tortilje sa svim i svacim

    Gledam sad sto saljem s mojim dvogodisnjakom u vrtic...

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Tijesto s pestom isto moze stajati i lako se jede.
    Od voca mandarine i banane.
    MM stavio lani aparatic, uh koje muke dok se nije naviknuo...

  33. #33
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    tijesto s kravljim sirom, to je stoljetna poputnina
    s crvenom paprikom i čvarcima ili šećerom i cimetom

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Fala na podsjetniku - dijete voli i kus kus i rižu u svim pojavnim oblicima, a i muffine.

    Zaboravih napisati što moram pripremati najmanje 1x tjedno - pržiti soma u pivskom tijestu. To je omiljeni gablec.
    To i moja kćer obožava ( ima 6 g)

  35. #35
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

  36. #36
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Samosa. Mogu ići razna punjenja, ne mora biti krumpir i grašak.
    https://www.google.hr/search?q=samos...w=1600&bih=775

  37. #37
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Canelloni su ukusni i hladni.

    Isto tako i tortellini punjeni ricottom i spinacem, mozes mu ih prije skole posuti s malo maslinovog ulja da ne budu suhi.

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    I inače obožavqmo grčku salatu pa ćemo probati i ovu. Piletina se trenutno zove zločesto meso jer se zavlači u aparatić, pa radije koristimo mljeveno u raznim formama. Sir iz ulja nam je uobičajena namirnica.

    I cannelone jer sin ih voli. Samose bi isto mogli probati. Inače voli i tortille ali trenutno ih ne može žvakati pa su bolje klasične i američke palačinke.

    Ne znam jesam li prijavila dimljeni losos, to je isto omiljeno jelo.

    Hvala na svim prijedlozima.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 12.10.2015. at 20:48

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Peterlin, jesi mu kad pakirala zamotane palačinke s bilo čim? Mekane su zbog aparatića (mekše od tortilja), a unutra možeš staviti bilo što: tunu pomiješanu s nekim sirnim namazom, kratko predinstano povrće sa sirom (stavim sir da štapiće povrća drži na okupu), šunku i sir, sitno sjeckanu piletinu s majonezom (ako je napraviš kao paštetu možda prestane bili zločesto meso ), bolonjez koji vama radiš za ručak.... Meni su te zamotane palačinke zakon i za putovanja da ne jede sendviče.

  40. #40
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Samose s ribom, curryjem i mladim lukom... njam.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    pišem si

  42. #42
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, jesi mu kad pakirala zamotane palačinke s bilo čim? Mekane su zbog aparatića (mekše od tortilja), a unutra možeš staviti bilo što: tunu pomiješanu s nekim sirnim namazom, kratko predinstano povrće sa sirom (stavim sir da štapiće povrća drži na okupu), šunku i sir, sitno sjeckanu piletinu s majonezom (ako je napraviš kao paštetu možda prestane bili zločesto meso ), bolonjez koji vama radiš za ručak.... Meni su te zamotane palačinke zakon i za putovanja da ne jede sendviče.
    Nisam probala, zato jer kad radim palačinke navečer, obično ništa ne ostane, a ujutro mi je to posao za vikende (ja radim od 7 pa mi je nespretno jer moram ustati dosta ranije... Mogla bih navečer ostaviti malo tijesta pa samo ispržiti ujutro - treba mi vremena da se organiziram na najbolji način, još učimo).

    Od povrća i bez palačinke dobro prolaze tikvice i patlidžani sa grila, obično u kombinaciji s kockicama feta sira i malo kruha tj. šnitice puter štangice. Bitno je da sve bude narezano na zalogaj-komadiće. Dobro prolazi i složenac (musaka od brokule/karfiola s rižom).

    Jedan dan sam mu zaboravila spakirati viljušku pa se sin namučio, ali ipak je uspio nešto pojesti.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    sjajne ideje

  44. #44
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Evo, prosli tjedan je poceo napredni engleski i njemacki, pa sam jedan dan spakirala salatu od tune s rizom i povrcem, a drugi dan fusille s pestom alla genovese (hladno).
    U Ikei sam uzela onu "frizider"-torbu koju prodaju na odjelu gdje prodaju hranu (reklamiraju ju da u nju stanu 3 Ikeine torte). U to mi taman stane kutija sa sendvicem i sokom za dorucak, i posudica sa ruckom + viljuska, salvete, voce za dorucak, voce za rucak, voda za rucak.

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    očito su male te torte, ili ona ipak dobi velku užinu

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Peterlin, ali on doručkuje doma? Jer sve ovo mi se čini malo za izdržat do 15 sati.
    Mislim, moji su manji pa jedu zajutrak (doma) pa neki (šatro) doručak u školi+voće i u 12 su gladni.
    I sve razmišljam što im još dodati, jer školski doručak je stvarno sramotan, kad ostaju do 13h.

  47. #47
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    očito su male te torte, ili ona ipak dobi velku užinu
    Ne znam za Ikeine torte koliko su velike, ja ih ne kupujem - ali na polici je ta torbica bila tako reklamirana, 3 Ikeine torte, valjda jedna na drugu.
    To sam spomenula samo zato da znaju okvirne ovima koji bi mozda bili zainteresirani da im u tome djeca nose hranu u skolu.

    Ona ne dobije samo uzinu, nego uzinu i rucak. Ode od kuce u 7:20, ide direktno u baletnu skolu nakon toga, dodje doma u 18:45, dorucak kod kuce + uzina u skoli + rucak u skoli kojeg si ponese su must.

    Evo torbe, tu ti pisu mjere: http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/70264375/

  48. #48
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Val prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, ali on doručkuje doma? Jer sve ovo mi se čini malo za izdržat do 15 sati.
    Mislim, moji su manji pa jedu zajutrak (doma) pa neki (šatro) doručak u školi+voće i u 12 su gladni.
    I sve razmišljam što im još dodati, jer školski doručak je stvarno sramotan, kad ostaju do 13h.
    Naravno da doručkuje doma i to kako treba. I nosi još kekse i/ili voće. I pije čaj ili kavu/toplu čokoladu u školi. Ovo je samo obrok za veliki odmor, ne sve što nosi za cijeli dan. Nosi i bocu vode/ledenog čaja. Dok je toplo, nosi tekući jogurt, sad mu ne paše.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.11.2015. at 12:14

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Nije to bio prigovor...više se žalim što ne mogu svoje nahranit :D

  50. #50
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Val prvotno napisa Vidi poruku
    Nije to bio prigovor...više se žalim što ne mogu svoje nahranit :D
    Nisam ni mislila da je prigovor, ali stvarno je trebalo obrazložiti.

    Što se hranjenja djece tiče - ajoooj, ne mogu ni ja svoje nahraniti. Ponekad žalim što nema kantine, ali tko zna -možda je ovako bolje. U ovoj dobi jedu ko termiti. Lako je bilo u osnovnoj školi (200m od našeg doma) kad se moglo pod odmorom skoknuti doma i pljačkati frižider i špajzu...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •