Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: HDZ opet krenuo na zakon o medicinski potpomognutoj oplodnji

  1. #1
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno HDZ opet krenuo na zakon o medicinski potpomognutoj oplodnji

    Jelic, gradonacelnik karlovca o MPO-u

    Optužio je vladajuće da su se opredijelili za “ubijanje života u nastajanju kroz Zakon o medicinski potpomognutoj oplodnji, dok su oni kao Domoljubna koalicija imali hrabrosti staviti deklaraciju koja jasno govori koja nam je odrednica i neće nas biti u budućnosti, ako se s tim najtežim pitanjem ne uhvatimo u koštac”.
    Http://izbori.jutarnji.hr/zestoka-re...nutoj-oplodnji

    Sram vas bilo. Kako se usudite opet razmisljati o promjeni zakona?
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 10.10.2015. at 18:58

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Kadauna, oni će sve što su ovi promijenili u četiri godine vratiti na staro. Sve.

  3. #3
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Za ovo sigurno mi moramo na zadnje noge i sprijeciti.

  4. #4
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ali kako ih spriječiti?
    Osim izaći na izbore i glasati za nekog tko podržava MPO?

  5. #5
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Toliko o tome koliko su za život! U stvari su protiv života. Tužno, jadno, bolesno! Nije samo stvar u glasanju, treba se opet razglasati i ne šutiti. Trebaju se javljati svi kojih se to tiče i ne tiče. Naravno onaj tko ima djecu, a nije se morao boriti za njih kao što se mi borimo, u većini slučajeva neće jer ga/je se ne tiče, a ne razmišlja da upravo možda netko njihov bližnji ne može imati dijete i da time zatvara njihov roditeljski život.
    i da... posvojenje nije uvijek najbolja opcija, iz inih razloga...

  6. #6

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj Snekica prvotno napisa Vidi poruku
    Toliko o tome koliko su za život! U stvari su protiv života. Tužno, jadno, bolesno! Nije samo stvar u glasanju, treba se opet razglasati i ne šutiti. Trebaju se javljati svi kojih se to tiče i ne tiče. Naravno onaj tko ima djecu, a nije se morao boriti za njih kao što se mi borimo, u većini slučajeva neće jer ga/je se ne tiče, a ne razmišlja da upravo možda netko njihov bližnji ne može imati dijete i da time zatvara njihov roditeljski život.
    i da... posvojenje nije uvijek najbolja opcija, iz inih razloga...
    Mislim da se to tiče svih, jer ne želi samo mijenjati zakon o MPO, već i onaj drugi o pravu na izbor žene želi li roditi ili ne.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj Diana72 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da se to tiče svih, jer ne želi samo mijenjati zakon o MPO, već i onaj drugi o pravu na izbor žene želi li roditi ili ne.
    Nisam upratila, kakvo je njihovo stajalište o pravu na izbor, tj. abortusu? Ima kakav link?

  9. #9
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ajd pogodi

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj LEIRmam prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam upratila, kakvo je njihovo stajalište o pravu na izbor, tj. abortusu? Ima kakav link?
    Bilo je na vijestima da će se mijenjati Ustavni zakon o pravima žene na izbor, pa je organiziran i prosvjed, jer nas to vraća u srednji vijek. Bez obzira tko što mislio o tome, ako ne mogu legalno, žene će to raditi ilegalno. Ne znam postoji li link negdje. Isto tako mislim da ljudi sami moraju odlučiti, hoće li, kako i koliko imati djece, a to uključuje i MPO. Ne znam zašto vraćaju na staro. Žale se na pad nataliteta, a sami stavljaju zapreke.

  11. #11
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Bitno je da osnivaju Ministarstvo za demografsku obnovu.
    ?!?!?!?

  12. #12
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Danas HTV 1 u 15:07, Labirint se bavi temom mpo-a:
    -Zašto se Zakon o medicinskl potpomognutoj oplodnji ponovno dovodi u pitanje?

    https://www.facebook.com/rodaneplodnost/?ref=hl

  13. #13
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Danas u večernjem, tiskanom. Davat će se manje para za MPO jer ima manje parova i postupaka. I kao napravit će statistiku i registar. To će biti u okviru usklađivanja sa EU regulativnom jel

    Valjda bude i online dostupan taj članak.

  14. #14
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

  15. #15
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

  16. #16
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Nažalost, ovo nam je novi ministar i ne smrdi mi na dobro
    http://hr.n1info.com/a18625/Vijesti/...od-zaceca.html

  17. #17
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost, ovo nam je novi ministar i ne smrdi mi na dobro
    http://hr.n1info.com/a18625/Vijesti/...od-zaceca.html
    Pa kaže u predsjedničkoj kampanji:
    Hrvatska će mojim dolaskom postati uređena država i vodit ću politiku u interesu naroda, a ne u interesu strančica, kasta i struktura. I u takvoj uređenoj državi koja će imati kredibilitet u svijetu, mora biti vjera u Boga, čovjeka i Hrvatsku", istaknuo je Kujundžić.
    Mora da je čvrsto odlučio da će se popraviti i da neće više griješiti jer pred 12 godina je npr. upisao sina na medicinu u Rijeci na neobičan način.

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...da/221675.aspx

    U telefonskom razgovoru s dr. Milanom Kujundžićem saznali da smo da je njegov sin na listu dijaspore i hrvatskih branitelja došao na temelju priložene dokumentacije, u kojoj je među ostalima bio i dokument iz kojeg je jasno vidljivo da je Milan Kujundžić bio hrvatski branitelj.
    Kako je ta lista rezervirana za djecu poginulih i nasilno odvedenih ili nestalih hrvatskih branitelja i djecu hrvatskih ratnih vojnih invalida Domovinskog rata sa 100% oštećenjem organizma, od Milana Kujundžića željeli smo saznati u koju se od spomenutih kategorija on uklapa.
    ...
    Kujundžić nervozno je odgovorio kako je takvo pitanje deplasirano, i kako "nema veze ni sa čim", te nije želio nastaviti razgovor.
    Nakon toga mu navodno ipak nisu dozvolili upis jer nije imao odgovarajuću dokumentaciju.

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ta/221917.aspx

    Držim nam fige da se bavi drugim stvarima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •