Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Volumen endometrija?

  1. #1
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno Volumen endometrija?

    Pozdrav cure, nisam nasla slicnu temu, ako ima prebacite Je li vama ikako dr mjerio volumen endometrija, meni je danas prvi put to spomenuo gin, da su nova istrazivanja dovela do saznanja ako je volumen manji od1.5ml ne moze doci do trudnoce? Nesto sam nasla na netu al ne spominje se bas previse pa me zanimaju vasa iskustva..

  2. #2
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Ako nekoga zanima vise:
    http://www.jaypeejournals.com/eJourn...D=70&isPDF=YES

    Stim da ja nisam u tim znanstvenim istrazivanjima, pa ne znam koje stranice se mogu uzeti kao "ozbiljne".

  3. #3
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    xavii,zbilja mi nikad ni jedan dr nije spominjal volumen endometrija...ali ne škodi i to znati.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Sto to nama znaci znati, kad to nasi doktori i dalje ne spominju, ne mjere, i nemaju nista s tim?

  5. #5
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Navodno su to novija istrazivanja, a u ovome istrazivanju na linku, i na ostalima koje sam nasla, pise da ni jedna zena koja je imala vol. Manji od 1ml nije ostala trudna. A on se uspjesno povecava ciklo-nekim tabletama (nisam upamtila). Zato pitam jel vama itko to spominjao, jer je meni gin rekao da je on to saznao na nekom kongresu u 5 mj. Posto smo mi idiopati, svakako cu probati terapiju jer je kod mene vol 0.7ml pa cemo vidjeti. Mislim da ne moze stetiti. Nisam sigurna koliko to uzimati u obzir, ali vrijedi probati sto se mene tice.
    Lajka razumijem sto hoces reci, moj socijalni gin bi mi se opalio u facu smijeti da mu to spomenem, al mi je drago da ima i onih koji prate nova istrazivanja, pa makar i ne upalilo to. Ne vjerujem da je on jedini koji je to uzeo u obzir, al sigurno je u manjini. U svakom slucaju meni je drago da se imam na sto bazirati, nego ovako kad ne znam na koju stranu poceti. Sorry na dugom postu, al sad me je ovo bas zaintrigiralo.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Ma, nije dugi post, ne ispricavaj se.
    Nasi, ako to i prihvate kao jednu od metoda u postupku, bit ce to za 10 godina, kad se otkrije vec 20 puta uspjesnija metoda.
    Kako si mjerila volumen, odn., tko ti je mjerio?
    Tih tableta vjerojatno jos ni nema na nasem trzistu?

  7. #7
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Volumen mi je mjerio moj privatni gin, uzv-om (3d najoptimalniji i najtocniji). Tablete su mislim cikloproginova, al nemojte me uzimati za rijec. Piju se 3 ciklusa, tako je bar meni rekao. Znaci sama dijagnostika traje punih 10s, a ni tablete nisu neke svemirke, kojih nema kod nas. Nekako mi ima smisla, ako je tako bitna debljina endometrija, onda bi trebala i velicina? Al to je samo moje laicko razmisljanje. Uglavnom nadam se da ima nesto u tome, i da ce i kod nas zazivjeti. Ako meni upali, svi kod gin i traziti mjerenje

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Znaci, obicni 3d uzv?
    Otici cu i ja, jer mi svi ovi moji neuspjesi liče na slabi endometrij. Ali, kako to sluzbeno predociti mpo doktoru? Kako se dobivaju te tablete? Mislim, idu li samo na recept ili ne?
    Hoce li se sloziti mpo doktor s tim? A, opet uzimati nesto na svoju ruku??

  9. #9
    hrki avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    493

    Početno

    Citiraj Lajka prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci, obicni 3d uzv?
    Otici cu i ja, jer mi svi ovi moji neuspjesi liče na slabi endometrij. Ali, kako to sluzbeno predociti mpo doktoru? Kako se dobivaju te tablete? Mislim, idu li samo na recept ili ne?
    Hoce li se sloziti mpo doktor s tim? A, opet uzimati nesto na svoju ruku??
    Draga evo ja sam zadnja dva mjeseca koristila ove tablete o kojima je ovdje riječ.Tablete se zovu Cyclo-Progynova i u pakiranju ih ima 21 komad. Počinju se piti 3.ciklusa. Meni ih je preporučila MPO liječnica iz Praga nakon neuspjelog potupka sa doniranim jajnim stanicama, kako bi regulirali cikluse i pripremili endometrij za novi postupak.Ove tablete se ne mogu dobiti na recept i naši ih liječnici ne prakticiraju prepisivati.Tvoj liječnik ti napiše "crni" recept da ti u ljekarni naruče te tablete jer ih nemaju na zalihi, za njih se čeka 7-14 dana i jedno pakiranje tabletica dođe cca 345,00 kn. Mislim da se je kod mene barem nešto malo promijenilo, naime prvi put sam imala plusić, pa nakon toga dvije pravilno duplajuće bete, no treće vađenje je pokazalo da je beta počela padati. Moj savjet ti je da se posavjetuješ i popričaš sa svojim MPO liječnikom i čuješ njegovo mišljenje.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Puuuuno ti hvala na savjetu!
    Da, nisam znala kako s tim, jer ,koliko znam nasi mpo doktori to bas i ne spominju pa mi nije bilo jasno kako mu uopce spomenuti to, a da se ne naljuti,kako to obično bude kad krenete u neki razgovor s njim u vezi s postupkom i spomenete nesto novo ili drugacije?
    Da pocnem to piti na svoju ruku i ne kazem doktoru, neozbiljno mi je, a i nesigurno. Opet, bojim se ako spomenem da ce reci da na internetu svasta pise itd., kako sam vec nekoliko puta cula.
    Mogu li se bez recepta kupiti u inozemstvu? I koliko bi kostale tada? I ,ima li razlike u cijeni kod nas i vani, ako bih ovdje i dobila recept za njih? (nadam se da si shvatila, znaci, mislim na sve moguce opcije.. )

  11. #11
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    stvarno ste svašta ispremiješali u temi

    o receptivnosti endometrija ima istraživanja, ali i dalje je puno toga nejasno i svodi se na lov u mutnom i nagadjanja...jednostavno se još ne zna dovoljno o tome.
    debljinu endometrija kod nas mjere pod normalno. zanimljiv mi je ovaj podatak o volumenu, ali ne čini mi se da je to sad nešto revolucionarno ili bitno drugačije... hoću reći, ne djeluje kao da bi moglo povećati uspješnost postupka. bilo je i ovdje na forumu cura koje su i s "pretankim" endometrijem zatrudnile, tako da nije ni to sveto pismo, samo jedan od pokazatelja ide li ciklus u dobrom smjeru za trudnoću, nije garancija.

    cycloprogynova nije neka čarobna tabletica od koje se zatrudni nego nadomjesna hormonska terapija i kod nas se uglavnom prepisuje ženama u menopauzi ili perimenopauzi. tablete sadrže estradiol i progestagen, u funkciji su "zamjene" za prirodni ciklus - ako ga nemate. slično bi dobili i kombiniranjem estrofema i duphastona kroz 21 dan.
    ukratko, ne vidim zašto bi ih itko uzimao na svoju ruku, bez potrebe ili konzultacija s ginekologom.

  12. #12
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Hrki drago mi je da imas pozitivnog iskustva s tim. Ako je jednom upalilo, opet ce. I meni je odmah lakse, dajes nadu lajka ne znam sto bih ti rekla kako mu to predloziti, ali nemas sto izgubiti. Mozda i doktor bude upoznat s tim, a mozda bude otvoren za nova saznanja pa sam to provjeri, ali u svakom slucaju mislim da nemas sto izgubiti. U svakom slucaju ja ih ne bih na svoju ruku uzimala, radije naci nekoga tko je upucen. I da, obicni 3d uzv.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    stvarno ste svašta ispremiješali u temi

    o receptivnosti endometrija ima istraživanja, ali i dalje je puno toga nejasno i svodi se na lov u mutnom i nagadjanja...jednostavno se još ne zna dovoljno o tome.
    debljinu endometrija kod nas mjere pod normalno. zanimljiv mi je ovaj podatak o volumenu, ali ne čini mi se da je to sad nešto revolucionarno ili bitno drugačije... hoću reći, ne djeluje kao da bi moglo povećati uspješnost postupka. bilo je i ovdje na forumu cura koje su i s "pretankim" endometrijem zatrudnile, tako da nije ni to sveto pismo, samo jedan od pokazatelja ide li ciklus u dobrom smjeru za trudnoću, nije garancija.

    cycloprogynova nije neka čarobna tabletica od koje se zatrudni nego nadomjesna hormonska terapija i kod nas se uglavnom prepisuje ženama u menopauzi ili perimenopauzi. tablete sadrže estradiol i progestagen, u funkciji su "zamjene" za prirodni ciklus - ako ga nemate. slično bi dobili i kombiniranjem estrofema i duphastona kroz 21 dan.
    ukratko, ne vidim zašto bi ih itko uzimao na svoju ruku, bez potrebe ili konzultacija s ginekologom.
    Eto...
    Tako je otprilike i kod doktora.
    Ok, tablete se uglavnom koriste u menopauzi, ali ocito koriste i za endometrij. Kao i puno drugih tableta za nesto, a imaju utjecaja na nesto skroz deseto.
    Neki lijecnici su to prihvatili, neki drze da je to bezveze...

  14. #14
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj Lajka prvotno napisa Vidi poruku
    ali ocito koriste i za endometrij. Kao i puno drugih tableta za nesto, a imaju utjecaja na nesto skroz deseto.
    Neki lijecnici su to prihvatili, neki drze da je to bezveze...
    što znači koriste za endometrij? koriste u kojem smislu?

    naravno da utječu na debljinu endometrija kad imitiraju prirodni ciklus. za bildanje endometrija mpo-ovci će dati estrofem, u nešto jačim dozama od ovih u cycloprogynovi.
    ove tablete nisu nešto što bi se trebalo uzimati na svoju ruku u želji za trudnoćom!

  15. #15
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Sushi nitko ne kaze da je nesto revolucionarno al meni nitko do sada nije spominjao. A pogotovo nitko ne tvrdi da je to carobni recept za trudnocu, ali ako moze pomoci zasto ne. U terapiju se ne kuzim pa necu govoriti zasto ove tablete a ne kombinacija estrof. I duphastona, al sigurno ima neki razlog. Sto se tice trudnoca sa pretankim endicem, mislim da su one vise iznimke nego pravilo, ispravite me ako grijesim.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Sushi, ne znam ni ja kako tocno koriste, ali ocito tako kako si i sama navela. Prvi put sad cujem o tome, i nemam pojma nista.
    Jednostavno raspravljano naglas, ako smijemo. I, nije mi ni palo na pamet uzimati ih na svoju ruku,kako sam i rekla. Neke su zene tu navele da im ih je doktor preporucio za endometrij...Pa valjda doktori znaju sto kazu?
    No, opcenito mi je malo precudno kako se kod nas zanemaruje endomrtrij. Ok, prati se debljina, ali to ne znaci nista drugo osim pracenja.
    Sad ,ne znam je li zaista to tako nevazno ili oni jednostavno to ignoriraju.
    Osim toga, valjda smijemo potraziti i porazgovarati o svemu...
    Ja sam na pr.za budenje folikula koristila letrozol koji je sluzbeno protiv tumora dojki. Toliko o terapiji i tabletama ovim i onim...
    Posljednje uređivanje od Lajka : 18.10.2015. at 21:17

  17. #17
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Lajka potpisujem u potpunosti. A i femara je koliko znam, prvenstveno lijekkoji se daje zenama koje imaju tumor/karcinom dojke, sta ne?

  18. #18
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    naravno da smijete ja vam samo dijelim moje iskustvo jer pijem cycloprogynovu. nije vam potrebno uzimati ju u svrhu debljanja endometrija, ako vam je potrebno, dr će vam dati estrofem koji je višestruko jeftiniji - za prvu fazu ciklusa.

  19. #19
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Mislim da se ovdje ne radi samo o debljanju endometrija, nego njegovom sveukupnom povecavanju. Zato se terapija pije bar 3 ciklusa, tako sam ja to shvatila. U svakom slucaju, ne vjerujem da bi to dr ni propisivali, da nema ucinka, moje misljenje. U svakom slucaju, vrijedi probati.

  20. #20
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    vrijedi probati i antibiotike - ako ti trebaju

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Sushi, zbog cega ga ti piješ?

  22. #22
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Ja svom doktoru vjerujem da mi nece dati nesto sto mi ne treba, ipak je on doktor a ne ja. Zao mi je ako kod tebe to nije slucaj..

  23. #23
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj Lajka prvotno napisa Vidi poruku
    Sushi, zbog cega ga ti piješ?
    kao nadomjesnu hormonsku terapiju

    Citiraj xavii prvotno napisa Vidi poruku
    Ja svom doktoru vjerujem da mi nece dati nesto sto mi ne treba, ipak je on doktor a ne ja. Zao mi je ako kod tebe to nije slucaj..
    naravno da ga pijem prema uputama dr, ali ne primarno zbog mpo liječenja. nadam se da ćeš pitati svog liječnika pa nam javiti možda sam ja u krivu, pa će nam biti korisna info!

  24. #24
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Bok cure, evo ja danas pocinjem sa cyclo progynovom, pa vidjet cemo kako ce biti. Pitanje za vas koje ste uzimale ovu terapiju, jeste imale neke nuspojave, kako ste ih podnosili? P.s. hrki 345kn? Koji proizvodjac, ja sam ih kupila za 50kn

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •