Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Beba rodjena zatkom s ispruzenim nogica

  1. #1
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno Beba rodjena zatkom s ispruzenim nogica

    Drage mame koje imate iskustva!
    U 34. tj. trudnoce beba je okrenuta zatkom, ali s ispruzenim nogicama tako da je tesko da ce se okrenuti. Citam da bebe rodjene u tom polozaju neko vrijeme ne mogu ispruziti nogice vec su one dignute pokraj glavice te se javljaju problemi s kukovima..
    Poprilicno sam prestrasena.. Hvala!

  2. #2
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Sestricna prije 3mj tako rodila bebu... sve je ok... samo je isla na pregled kukova sa 1mj, a ne sa 3 kao druge bebe..
    Zasto ne ides na CR?

  3. #3
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    iskreno se nadam carskom rezu, bez forsiranja statistike u rodilistu.. za sada jos svi nesto ocekuju rotaciju bebice.

  4. #4
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    Draga enolee,
    moja prvorođena je također bila okrenuta zatkom. U zadnjem mjesecu trudnoće voditelj Odjela me tijekom pregleda i mojeg upita na temu, obavijestio kako je moje pravo kao pacijentice u ovom slučaju zahtijevati porod carskim rezom. Na dan poroda dežurna je bila liječnica, smirena i kvalitetna osoba s kojom se može lijepo razgovarati, kojoj sam izrazila plan za prirodnim porodom ali ako ona stručno procijeni da postoji rizik, opasnost ili porod ne napreduje da ne forsiramo vaginalni porod već pristupimo sekciji. Tako i bi; nakon svih mogućih kemijskih intervencija zbog sporog otvaranja nakon 14 sati trajanja poroda (otvorena 3,5 prsta) isti je dovršen CR i dobili smo Ljubimicu.
    Ja sam bila prilično načitana, pripremljena za porod + liječnica koja je porod izvodila je stvarno bila topla i smirujuća osoba.

  5. #5
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj enolee prvotno napisa Vidi poruku
    iskreno se nadam carskom rezu, bez forsiranja statistike u rodilistu.. za sada jos svi nesto ocekuju rotaciju bebice.
    Tako su i kod nje ocekivali jer je bilo dosta pl.vode a beba manja, cak su pokusali sa vanjskim okretanjem al nije upalilo nista... imala je dogovoren carski za utorak, a u nedjelju krenio porod pa je na kraju zavrsilo prirodnim putem i sve super proslo

  6. #6
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    Cure, veliko hvala na pocetku za svaku napisanu recenicu.
    Kako sam vec jednom rodila vaginalno, receno mi je da se u rijeckom rodilistu (koje je inace poznato po forsiranju vaginalnog poroda u slucajevima bebice okrenute zatkom) viserotkama niti ne daje mogucnost izbora vec se porodu pristupa kao da je beba okrenuta glavicom. Carski je opcija tek kada stvari postanu.. skakljive.
    Moja je beba jos malo zakomplicirala stvari s tim ispruzenim nogicama stisnutima uz glavu tako da me uzasava pomisao da ju forsiraju kroz rodnicu, ma koliko me izrezali..
    A i cekati prave trudove do 40og tjedna, dok je ona tako zguzvana unutra..
    Bojim se da mi se nece moci ispraviti (citam o takvim slucajevima; nogice dugo ostaju dignute uz glavu) sa svim problemima koje to nosi (kukici, iscasenje..).

  7. #7
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    http://www.zakon.hr/z/255/Zakon-o-za...ava-pacijenata

    Evo, od početka se možeš pozivati na Zakon. Svakako se nadam da uz sebe planiraš imati osobu psihički pripremljenu i svjesnu što se događa kako bi mogla artikulirati tvoj stav kad se sve zahukta.

    Moj drugi porod je bio sušta suprotnost prvome (iznimno bahat i bezobrazan liječnik, a na porodu mi je bila ista primalja kao i na prvom i ponašala se preslikano kao on za razliku od prvog poroda gdje je bila preslika smirene liječnice) i sa mnom je oba puta bio moj suprug i on je odigrao najveću ulogu kod drugog poroda da su se stvari završile nakon 17 sati rađanja.

  8. #8
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne brini se, sve će biti u redu. Vaginalni porod zatkom nije ništa posebno drugaciji od standarda, a oba s smatraju normalnim. I u svakom slučaju su sigurniji od carskog.
    Problema s kukovima može i ne mora biti. Još možeš pokušati vježbe za okretanje bebe, neke se okrenu jako kasno. Moj se nije okrenuo, ali se najnormalnije rodio vaginalno. Guzicom naprijed!
    Nismo imali nikakvih problema ni on ni ja (osim povece epiziotomije), bio je poveliki glavonja, 3650 grama.

  9. #9
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Potpis na Martu.

    Nisam radjala na zadak, tako da tu nemam nikakvog iskustva iz prve ruke, ali mogu reci da prica o problemima s kukovima i opcenitog forsiranja oko pregleda ovdje (SAD) niti nema. Rutinski se provjere nakon poroda i na svim pregledima, ali nema nikakve drame oko sirokih povijanja, remenja, UZV-a i cega sve ne, osim ako stvarno postoje indikacije.

    Sto se okretanja bebe tice, pokusaj je potaknuti da se okrene. Klekni na kauc, okrenuta prema naprijed, a onda se rukama upri o pod i provedi tako neko vrijeme (ovako: http://spinningbabies.com/learn-more...ing-inversion/). Postavi se na sve cetiri i pazi da ne sjedis zavaljena prema natrag, to odgovara 'naopako' okrenutim bebama. Sjedi na rub stolca i nagni s prema naprijed kad ocekujes dulje sjedenje. Usli ste u principu u grand finale kad se bebe teze okrenu, ali ne znaci da ne moze. Vjerojatno znas za ovu stranicu, opcenito, ali evo linka za svaki slucaj: http://spinningbabies.com/learn-more...itions/breech/

  10. #10
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    Drage cure, jos se jednom zahvaljujem na odgovorima, od srca. Vjerujem da je mamama, ciji je porod beba okrenutih zatkom, a rodjenih "normalno" prosao u najboljem redu, glediste takvog poroda pozitivisticko, ali meni sada u ovoj situaciji nije ni do kakvih rizika. Vec je i rodjenje prve bebe bilo uzurbano radi pada otkucaja srca, sto mi dodatno predstavlja stres kad samo pomislim da mi se ova zaglavi ili sto ja znam.. :O i kukici mogu i ne moraju biti problem, sve su to nagadjanja, naravno. Najteze je biti u iscekivanju najboljeg, a u strahu od najgoreg. Suprug je stup koji je 100% uz mene da se izvede CR za koji ipak smatram da je sigurniji u ovom slucaju za bebu. Grand epi, kao olaksavajuci put prolaska, smatram nedovoljno sigurnom opcijom, a opet vec sam jednom prosla nemogucnost hodanja i sjedenja mjesec dana koliko su me izmesarili tako da sam sigurna da je i oporavak od cr laksi od epi koja bi me zadesila da rodim prirodnim putem. Oprostite, podugacak post, dala sam si malo oduska mislima. Hrabre ste sve mame, veliki poljubac!

  11. #11
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    Dodatak! vjezbam, vjezbam, o da! I rucno na boku lagano pokusavam rotirati.. I vizualiziram, i pricam.. I radim svijecu i svasta nesto sto sam citala, sto mi je gin rekla. Streberica sam. Ta mi beba psuje sve po spisku unutra i pita se koji mi je da je toliko tombam. )

  12. #12
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    enolee sretno, bit ce sve ok!
    bitno je da se ti osjecas smireno i sigurno s odlukom
    ima i lijepih poroda na zadak, ima i lijepih cr
    ja sam svoju prvu djevojcicu rodila carskim rezom zbog zatka (nekog kosog) i meni je to bilo lijepo iskusto
    probala sam razne vjezbe kako bi se okrenula, ali nista
    mislili smo i vanjski okret napraviti, ali doktor je zakljucio da ima premalo pl.vode i da nije za to pod svaku cijenu
    planirali smo cr u kasnom 39tt, ali je vodenjak pukao na 38+0 pa se curka rodila kad je i planirala
    oporavak mi nije bio tezak, zapravo, bio je puno laksi od oporavka nakon drugog poroda - jako zeljenog vbac-a na kojem su me iskasapili i nisam mogla 2 mjeseca ni sjesti
    hocu reci, svako iskustvo je razlicito i tvoje ce biti samo tvoje
    ja osobno ne bih radjala zadak vaginalno, nema sanse, al to sam ja (i ne znaci da bi to bila ispravna odluka za nekog drugog, al za mene jest)
    eh, sad sam ga nadrobila, ali ukratko - ako se ti osjecas sigurnije sa cr, onda ga i trazi
    do tada probaj sa vjezbama za okretanje, nekad to i upali

  13. #13
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    da, mene je jako bilo strah da beba ne zaglavi zbog velicine glave
    naime, sve zene s muzeve strane obitelji su onako, bas jako glavate pa me bilo strah da malena nije to nasljedila

  14. #14
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    @magistra&ginger.. :zagrljaj:
    @ivana, marta&kaae, takodjer veliko hvala, ali uistinu su mi trebale info koje su mi cure pruzile. mozda je cak i glavni razlog podudaranje u razmisljanjima pa sam u njihovim (magistra&ginger) pricama pronasla smirenje.
    ne zelim obecati jer se rijetko ukljucim na forum, osim kad zagusti (prasica sam), ali napravit cu update konacnog ishoda. ZNAM da ce biti najbolji za bebu jer ne zelim prepustiti slucaju nista.

  15. #15
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Prva beba je bila na zadak i imala sam carski. Ne bi nikad radjala zadak vaginalno, svakako ne u RH rodilistima- pa sjetimo se samo onih prica sa poroda koje je Roda nedavno skupljala. Osobno smatram da je carski daleko sigurniji za bebu od poroda na zadak, tako da bi ja svakako trazila carski. Cudi me da uopce spominju vaginalni, vjerojatno si u pravu da forsiraju statistiku. No, iza jednog broja ne vidi se da li je bilo poslijedica po mamu i bebu.

  16. #16
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Drugi porod , 34 tjedan. Ima se jos sanse okrenuti.
    Dragoj nam forumasici iz stava glavom u 40 tj. dijete okrenulo na zadak sa nogicama privima, dva dana prije poroda.
    Pa je zena rodila na zadak bez da je znala da dijete vise nije na glavu.:D

  17. #17
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    Drage mame, bebica rodjena carskim rezom u 37. tjednu! <3

  18. #18
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Cestitam, enolee!

  19. #19
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    eneloee iskrene čestitke, svako vam dobro, brz oporavak i dolazak kući!

  20. #20
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj enolee prvotno napisa Vidi poruku
    Drage mame, bebica rodjena carskim rezom u 37. tjednu! <3
    Bravo, sve čestitke!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •