Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 54 od 54

Tema: Pedofilija

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Prvo sto su napravili s ovom bebom s modricama, nakon sto je sama majka odvela dijete doktoru jer joj nista nije bilo jasno, jest bio test na trombocitopeniiju, a slijedilo je jos brdo drugog testiranja, ukljucujuci i celijakliju, koja moze utjecati na pretjerano stvaranje modrica. Nisu nikoga oteli, niti napravili nesto grozno.

    Inace, ne znam, cini mi se da je tesko naci neku zlatnu sredinu izmedju ignoriranja i cekanja nekog 'stvarnog' sranja, ili reagiranja i na najmanju sitnicu. Ako imaju probleme i resurse, ne vidim kome, zapravo, smeta da se nesto provjerava. Cak i u ovom slucaju s modricom i cetverogodisnjakom - mozda nemam(o) dovoljno informacija o tome zasto su (ipak) izasli na teren. Nije da mi je zena najblizi rod, a i da jest, mozda opet ne bih znala.
    Vidiš, meni bi smetalo to proveravanje baš zbog ovog zaključka koji se nameće. Ne znamo dovoljno o tome, možda jeste, možda nije, na kraju ostaje samo činjenica da soc. služba JESTE bila baš kod nje i ružna govorkanja i nagađanja "zašto li su bili baš kod nje?"
    Opet, možda to i jeste stvar kulturološke razlike- ako njima postane uobičajeno da soc. služba proverava manje-više SVAKU porodicu, onda će to njima biti nešto normalno, nešto kao što je nama normalno da će ti patronažna sestra doći nakon porođaja...Šta ja znam, meni lično se to ne sviđa, jednako kao što mi se nije sviđalo da me patronažna ubeđuje da dete treba pustiti da se isplače, u posebnom krevetiću i sa dudom varalicom dok se mama izdaja nakon što je bebu podojila i napojila vodicom nakon toga...Hoću reći, smeta mi to nametanje nekog fiktivnog modela kao ispravnog (još se sećam nekih internet priča kako su negde u Evropi majci poreklom Indijki oduzeli decu jer su jeli na podu, po svojoj tradiciji - sve se nadam da su to ipak urbane legende...).
    Ali, da, jeste teško naći zlatnu sredinu između ignorisanja i preteranog uplitanja.
    Recimo, da vratim možda temu na početni smer, jako puno ljudi iz mog okruženja već par godina prati preko društvenih mreža jednog uglednog člana zajednice koji je stalno na rubu pedofilije-ili je čak prelazi, ne znam kakvi su nam zakoni o el. uznemiravanju maloletnica od strane nekog ko bi im mogao biti deda, a itekako ima pristup omladini.
    Iiii- niko ništa. Ni ja. Osim zgražanja i diskretnog upozoravanja potencijalnih el. žrtava, ne radimo ništa da ga zaustavimo. Svako misli da je čovek relativno bezazlen tako javno samoeksponiran, na nivou nekog staromodnog egzibicioniste u mantilu , ljudi ga već iza njegovih leđa navode deci kao primer internet opasnosti, ali niko ne želi da se otvoreno zamera nekom na tako visokoj poziciji...
    Tako da, s obzirom na moju nedovoljnu angažovanost u zaustavljanju pot. pedofila, možda i bolje da se ne oglašavam puno...

  2. #52
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa ne znamo obilazi li svaku, obisla je njenu. Ja je ne znam dovoljno da bih rekla je li to trebalo ili nije, a sve da je i znam, opet bi to bilo samo moje misljenje (sa ili bez predrasuda) nasuprot cinjenica koje, opet, mozda ne bih znala.

    Mozda je stvarno bilo razloga zasto su otisli k njima, a recimo ne bi otisli tebi na razgovor, ili meni, ili nekoj drugoj obitelji? Tko ce znati. Ali bili su, nakon sto je u vrticu primijecena masnica.

  3. #53
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj tigrić prvotno napisa Vidi poruku
    Cesto mislim da ljudi socijalne radnike zele zamisljati kao neke super junake koji imaju specijalne moci,svima vide u kuce i znaju sve sto se dogadja,cuju sve razgovore i citaju misli ....i onda na najmanji moguci znak nepravde upadaju u kuce,spasavaju zene i djecu i vode ih na sigurno..i sve to u skladu sa zakonom naravno..i jos k tome naravno bez opterecenja vlastitim zivotom jer zive od golemog nasljedstva ko batman te nemaju obitelj jer su posveceni samo cilju spasavanja potrebitih.
    karikiram naravno,ali rad czssa je puno kompleksniji od prikaza slucaja u nekim novinama.
    I tuzno je sto ih se stalno prikazuje kao maltene zlo a da nitko nema pojma o nacinu rada, procedurama,zakonu i sl.
    Oprostite,malo me ponijelo.
    Oprošteno. Mogu shvatiti i tu stranu. Samo se nagledam ljudi koji libero prolaze kroz život bez odgovornosti i polaganja računa a kao su na nekom mjestu gdje njihov rad treba činiti razliku.

    tigrić

  4. #54
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Čitala sam jedan članak o jednoj obitelji koja je prošla kroz hrpe istraga zato što su bili s klincima na kampiranju, i tamo su klinci šetali goli, i naravno fotkali su se. Kad su odnijeli fotke na razvijanje, foto studio ih je prijavio socijalnoj službi (fotke nisu bile neke seksi, nego ono, gologuza djeca na plaži tip). Slijedila je dugotrajna istraga socijalne službe, koja je razgovarala sa susjedima, školom, poslodavcima od roditelja... i baš je bila priča o tome koliko im je psihičke štete nanijelo to sve skupa, ljudi te počnu drugačije gledat, živjeli su u izvjesnom strahu što će se sve dogoditi... da te jeza uhvati..
    tako da stvarno nije to tako jednostavno, to "postrožavanje mjera" i "griješiti na sigurnu stranu". Posljedice su vrlo ozbiljne ako ne reagiraš kad treba i ako reagiraš kad ne treba. Zato ne zavidim socijalnim službama, to mora da je strašan pritisak. Da ne govorim, radila sam jedno vrijeme u području koje se poklapalo za nadležnosti socijalne službe, često puta je vrlo teško pohvatat u priči tko je šta napravio a tko šta nije napravio, i procijenit tko je lud a tko malo manje lud.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •