Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 54

Tema: Pedofilija

  1. #1
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno Pedofilija

    O tome ljudi izbjegavaju govoriti, a horori se nastavljaju događati.

    Da userem motku odmah u startu, reći ću što me prvo smeta. Majka nakon tako tragične smrti prvog djeteta, jer je bila nesposobna pobjeći od nasilnika, i razgovarati sa svojim djetetom otvoreno o spolnosti (čime bi možda uočila zlostavljanje na vrijeme), napravila je još jedno i sada opet strahuje od nasilnika. A društvo radi što? Ne štiti majku, ne štiti dijete, daje pedofilu branitelju novce, kuću i zemlju.

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/i...it/851588.aspx

  2. #2
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ako ne zelis biti opterecena takvim ruznim zivotnim sudbinama, ne istrazuj ih i ne produbljuj svoju fiksaciju tom grozotom otvarajuci temu na filozofskom i zvacuci po njoj jos danima/tjednima.

    Pisem to potaknuta tvojim postom na drugom pdfu, u najboljoj namjeri.

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Da, da, neka poštedim sebe. Ali bojim se da ako će svi tako da će se sve ružno nastavljati, samo daleko iza očiju svih nas skriveno. A što mi onda koristi to saznanje osim da me još više pogađa jer glasimo za empatična bića, a nismo voljni zaštititi naše najranjivije, našu djecu.

    No, da ne zvučim patetično, zna li netko što još, osim iznošenja ružnih statistika poduzimaju centri za sprječavanje zlostavljanja, pravobranitelji, i ini.

    Spolni odgoj je stao. Na tom polju nema pomaka naprijed. Ljudima se pokušalo dati u ruke znanje kao obranu od seksualnog nasilja, ali su se javile povampirene budale. Što još preostaje?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Šta preostaje?
    Krenuti od sebe.
    Izgraditi samopoštovanje.
    Biti sa muškarcem koji te poštuje.
    I sa muškarcem koji poštuje tvoje dete.
    Tako da vi, roditelji, budete detetu primer kako se poštuje ona druga osoba.
    Pa će dete koje ima pred sobom pozitivan primer poštovanja u svim vidovima biti vrlo rano svesno osoba koje ne poštuju njega i njegovo telo.
    To je prvo na šta me trenutno asocira tvoja tema.

  5. #5
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    Draga žutaminuta,
    podržavam sve što si izgovorila / napisala. Što rade centri, ne znam. Voljela bih znati, da je njihov rad podložan javnoj ocjeni a ne da se skrivaju iza "zaštite osobnih podataka radi zaštite žrtve" ili "postupka / istrage u tijeku". I da ti pojedinci taj posao obavljaju ne radi mjesečnog dohotka već jer su stručni i jer njihov rad čini razliku.
    Nadam se da ima netko za ponuditi odgovore na pitanja.
    Lijep pozdrav!

  6. #6
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Tekst koji bi svatko trebao pročitati:
    http://www.index.hr/mame/clanak/u-va...e-/853143.aspx

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Imaju centri za socijalnu skrb puno više posla nego što mogu obaviti.

    Ne rješava se to u centrima. Ili bar ne samo tamo. Društvo u kojem su ljudi nezadovoljni i neispunjeni uvijek sadrži rizike za ovakva neprihvatljiva ponašanja, a kod nas ima i nezaposlenih i siromašnih i jadnih i zakinutih na razne načine. Neki će u takvoj situaciji postati bolji ljudi, a neki će ugroziti okolinu raznim devijantnim ponašanjima (nasilje, krađe, ovisnosti, pedofilija...) Ne može czss riješiti uzroke, oni se bave posljedicama. Uzroci bi se trebali rješavati na višoj razini, onoj kojom bi se trebali baviti političari kad se ne bi bavili sami sobom.

    Natrag na temu: potpisujem pulinku - nema nam druge nego krenuti od sebe.

  8. #8
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    Cesto mislim da ljudi socijalne radnike zele zamisljati kao neke super junake koji imaju specijalne moci,svima vide u kuce i znaju sve sto se dogadja,cuju sve razgovore i citaju misli ....i onda na najmanji moguci znak nepravde upadaju u kuce,spasavaju zene i djecu i vode ih na sigurno..i sve to u skladu sa zakonom naravno..i jos k tome naravno bez opterecenja vlastitim zivotom jer zive od golemog nasljedstva ko batman te nemaju obitelj jer su posveceni samo cilju spasavanja potrebitih.
    karikiram naravno,ali rad czssa je puno kompleksniji od prikaza slucaja u nekim novinama.
    I tuzno je sto ih se stalno prikazuje kao maltene zlo a da nitko nema pojma o nacinu rada, procedurama,zakonu i sl.
    Oprostite,malo me ponijelo.

  9. #9
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Slažem se s peterlin, centri za socijalnu skrb bi trebali biti flasteri

    a generalno se svijet mijenja dobrim politikama, i ja mislim da se po mnogočemu jesmo makli, samo što tu još ima puuuuno posla
    recimo, po pitanju seksualnog zlostavljanja, danas se o tome puno više priča, i samim time lakše je da će priča izaći na vidjelo, dobiti podršku..
    fizičko zlostavljanje djece i žena danas je, iako i dalje prisutno, puno manje "normalna životna pojava u koju se ne treba petljati" nego prije 30 godina

    tigrić, i s tobom se slažem, centri za socijalnu skrb su omiljeni žrtveni jarac kad nešto krene po zlu
    ali onako iz skromnog iskustva s njim, sustav se i meni čini često previše trom i nedorastao izazovu
    a budući da su cijena ljudske sudbine, reakcija je naravno burna

  10. #10
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    a što se tiče zamišljanja socijalnih radnika, mislim da ljudi najčešće zamišljaju mamu iz Sutkinje Amy

  11. #11
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    Da sutkinja amy!!!!
    Slazem se da je sustav trom i cesto nefunkcionan. Ali nazalost zakone cesto ne pisu oni koji su ga duzni provoditi.
    Osobno mislim da bi struka trebala biti ta koja bi mogla poraditi na tome da priblizi ljudima nacin rada centara opcenito. A nikako nije duzna,kako bi ljudi voljeli,davati objasnjenja svijetu o svakom pojedinom slucaju.trancirati ljude i postupke na naslovnici 24sata.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj tigrić prvotno napisa Vidi poruku
    Osobno mislim da bi struka trebala biti ta koja bi mogla poraditi na tome da priblizi ljudima nacin rada centara opcenito. A nikako nije duzna,kako bi ljudi voljeli,davati objasnjenja svijetu o svakom pojedinom slucaju.trancirati ljude i postupke na naslovnici 24sata.
    Riskiram da me primjerice Zuska zaskoči pravom na pristup informacijama no slažem se s napisanim!
    Mislim da su spomenute naslovnice rezultat neiživljenosti i tranzicijskog doživljaja demokracije.
    Nadam se prolazna pojava u javnosti.

  13. #13
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne znam jesam li dobro shvatila, mislite da se o zlostavljanju ne bi trebalo pisati u medijima? Osvještavanje društva o problemima? Ne?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jesam li dobro shvatila, mislite da se o zlostavljanju ne bi trebalo pisati u medijima? Osvještavanje društva o problemima? Ne?
    Ne nisam na to mislila. Već na senzacionalističko i jednostrano (CZSS najčešće ne smiju javno obrazlagati svoje odluke) pisanje o odlukama i postupcima CZSS.
    Sorry skrenuh s teme...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Voljela bih da netko od vladajućih potegne temu pedofilije u našoj zemlji, da se pooštre zakoni za zlostavljače, da ih se javno prokaže i njihovo ime stavi u registar. Kada netko siluje ili zlostavlja nekog, a pogotovo ako je taj netko maloljetna osoba, svjesno mu je uništio život. Vjerojatno zauvijek... Nedopustivo mi je da je kazna za takav prijestup jednaka kazni koju dobije lopov ako opljačka benzinsku ili kiosk. Kazne za pedofile počinitelje težih seksualnih delikata (uzastopno silovanje, iživljavanje...) po mom mišljenju nebi smjele biti manje od 20 godina. Osobno bih najsretnija bila da budu doživotne.

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jesam li dobro shvatila, mislite da se o zlostavljanju ne bi trebalo pisati u medijima? Osvještavanje društva o problemima? Ne?
    Eh, čuj, mediji su batina s dva kraja. Pogotovo kod nas danas - prevladava senzacionalizam, a ne objektivnost.

    Pa si ti sad misli da li više štete nastaje samim činom ili kasnije upiranje prstom nakon povlačenja po medijima.

    Mislim da bi po medijima trebali potezati zlostavljače, a žrtve zaštititi, iako je to objektivno teško izvedivo. Valjalo bi probati.

  17. #17
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Osvještavanje društva o problemima je kad neka relevantna organizacija koja je informirana o tematici publicira sadržaj o tome kako razgovarati s djecom o seksualnom zlostavljanju, kako prepoznati zlostavljanje, što učiniti, kome se obratiti...
    Osvještavanje društva o problemima NIJE kad mediji objave tekst da je Jurica napravio to i to i onda nećete vjerovati zgraž zgraž nesposobne institucije, rekli su nam susjedi, navodno je bilo, pa onda stave kockice preko djetetovih očiju a u biti se lako skuži o kome se radi, a dijete u ponedjeljak treba u školu..

  18. #18
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Osvještavanje društva o problemima je kad neka relevantna organizacija koja je informirana o tematici publicira sadržaj o tome kako razgovarati s djecom o seksualnom zlostavljanju, kako prepoznati zlostavljanje, što učiniti, kome se obratiti...
    Osvještavanje društva o problemima NIJE kad mediji objave tekst da je Jurica napravio to i to i onda nećete vjerovati zgraž zgraž nesposobne institucije, rekli su nam susjedi, navodno je bilo, pa onda stave kockice preko djetetovih očiju a u biti se lako skuži o kome se radi, a dijete u ponedjeljak treba u školu..
    x
    naša škola ima dobar CAP program. vrlo korisne radionice, i za djecu i za roditelje.
    a i ne volim paušalne izjave nitko ništa ne radi. ponižavajuće za ljude koji rade taj težak, odgovoran i zahtjevan posao.

  19. #19
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ali cvijeto, kako ne kužiš?
    Pa to je jedini ispravni put. I možemo biti sretni da imamo ljude koji nas redovito prosvjetljuju.
    Oko institucija svih oblika.

  20. #20
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Eto neki dan je bio dokument na htv1 kako su populisticki u UK pod geslom 0ta stopa tolerancije na nasilje pojednostavili/ skratili postupak za oduzimanje djece i deseci djece s nekim oblikom rahitisa oduzeto jer im kao roditelji lome kosti od rođenja
    kad mi netko objasni kako 0ta stopa tolerancije postaje pravni pojam počet ću razmišljati ozbiljno o toj temi
    Posljednje uređivanje od pikula : 06.11.2015. at 11:14

  21. #21
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    pikula, mene s vremena na vrijeme oduševljava kako uspijevaš tako efikasno biti off topic. čini mi se da to radiš s apsolutnom lakoćom.
    Posljednje uređivanje od marta : 06.11.2015. at 11:57

  22. #22
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    Tangerina,tocno to htjedoh reci.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Inače, saznala sam da u našem susjedstvu živi lik koji je silovao curicu od 10-ak godina. Prethodno je pokušao silovati jednu od 9, srećom uspjela je pobjeći. ZAISTA ne znam na koju foru, lik je dobio (i odslužio) niti 3 godine (TRI!!!) zatvora. Danas je uvaženi član zajednice. Liže oltare svake nedjelje u crkvi. Dobio je dvije djevojčice, blizanke. Ne znam znaju li susjedi kakva osoba živi u njihovoj okolini, ali meni se osobno želudac okrene kada ga vidim kako šeta gradom kao da se ništa nije dogodilo...

  24. #24
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Pouzdano znaš da se radi o osuđenom čovjeku? Gdje je majka tih blizanki? Zašto joj netko ne kaže, ako ne zna, s kim ima djecu? To su mu potencijalne žrtve.

  25. #25
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    marta vjerojatno bih se trebala uvrijediti ili ignorirati, ali ja ću ti iskreno reći da ja ne mislim da sam off topic
    što stvarno ne smijemo načelno razmišljati na filozofskom kutku??

  26. #26
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    i što je tu uopće off topic upravo ovakvo novinarsko žutilo i razvlačenje zlostavljane djece po naslovnicama, hajka na soc.sluzbe koje nista ne rade je prethodilo novom obiteljskom zakonu u UK i nisu oni jedini to je tendencija u EU i namase to sprema- skraćen postupak za oduzimanje djece.
    Razumijem mame kojima je teško i potresno čitati takve vijesti i meni je, samo pokusavam ukazati da to dizanje panike i hajka na socijalu ima svoj cilj.
    Dokumentarac koji sam spomenula pokazao je jedan detaljčić iz te moderne prakse brzinskog oduzimanja roditeljskih prava.

  27. #27
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pikula ne bih da se uvrijedis. Ja volim teorije zavjere, najozbiljnije brijem na nekoliko. Al ti mi "zvucis" ko da si triput jace izbrijala. Ne znam bil ti zavidila il te se plasila...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Pouzdano znaš da se radi o osuđenom čovjeku? Gdje je majka tih blizanki? Zašto joj netko ne kaže, ako ne zna, s kim ima djecu? To su mu potencijalne žrtve.
    POUZDANO, sa milijun postotnom sigurnošću! Majka tih blizanki živi sa njim, zna sve o svemu, čekala ga je da izađe iz zatvora. Ne znam što se dešava unutar njihova 4 zida, ali ako je odlučila imati sa njim djecu, logično da vjeruje da se on promijenio... Kažem, vidim ih SVAKE nedjelje kako zajedno guraju kolica i šetaju u crkvu i zbilja mi dođe da se popnem na oltar i viknem pred svima da to nije normalno!!! Ne mogu sama sebi rastumačiti kako je ona i dalje sa njim, ne mogu shvatiti zašto je on i dalje na slobodi, a silovana djevojčica (koja mu je bila susjeda), sa roditeljima se odselila... Takav me bijes obuzima, ma, bolje da idem spat...

  29. #29
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    pikula, je li se spominjalo u toj priči čiji je točno interes brže oduzimanje roditeljskih prava?
    tko se jedva čekao dokopati djece s određenim oblikom rahitisa?

  30. #30
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    LEIRmam, kažeš da je čovjek odslužio kaznu.
    Pa je to odgovor na pitanje zašto je na slobodi. Ne možeš nikoga preventivno zatvoriti.

  31. #31
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ali od pedofilije se ne može izliječiti, posebno ne u zatvoru.

  32. #32
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Ja uopce ne razumijem ovo pikulino, nisam gledala dokumentarac, koju rahiticnu djecu oduzimaju? I kakve to veze ima s nultom stopom tolerancije na nasilje? I kakav pravni oblik? I koje martine teorije zavjere? Nis vas ne kuzim. Ni tangerinu.

  33. #33
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    A i ti, Cvijeta, ko da si na nekoj nedjeljnjoj listi .

  34. #34
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Razbijam glavu o ovom slučaju koji je leirmam spomenula. Zašto ne pišeš nekome (pravobraniteljici, ...) s pitanjem kako je uređeno to da osuđeni silovatelj djeteta ima svoje dijete? Ne bi li tu trebala, preventivno, ići zabrana pristupa. Ne očekuju valjda da će se tip sam od sebe "popraviti"? Nije to krađa novca iz proračuna, ili što ti ja znam. To su teške stvari. Ne mogu vjerovati da su djeca prepuštena slučaju, pa što se desi.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 07.11.2015. at 02:54

  35. #35
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kako mislis, da muskarcima, silovateljima, odsjeku spolne organe pa da nikako ne mogu imati djecu? Ili da im oduzmu djecu, ako ih nekako naprave? Mislim, ne branim ih ni najmanje i ne bih voljela da mi se neki doseli u kvart (iako bi me ovdje sustav obavijestio da se takvo nesto planira dogoditi). Pretpostavlja se da su ok za povratak u zajednicu nakon sto su odsluzili kaznu, kao i bilo koji drugi osudjenici. Detalje ne znam, tko kako i sto treba nakon pustanja iz zatvora (tu u SAD-u su silovatelji ovakve vrste pod nadzorom barem neko vrijeme, plus imaju popis raznoraznih zabrana koje moraju postovati).

    A sto se tice ovih engleskih situacija, o rahitisu nista nisam cula, ali dvije (tri) internet prijateljice su imale posjete socijalnih sluzbi unatrag prethodne tri godine. Stvarno su poostrene mjere, a sve u cilju sprjecavanja stvarnog zlostavljanja djece. Prvoj su dosli u provjeru nakon sto joj je sin, star manje od godinu dana, dobio (greskom) pogresnu dozu nekakvog rehidromiksa zbog povracanja i proljeva. Pretjerala je s dozom (krivo pisalo na boci, zeznula je ili ona ili medicinsko osoblje koje ga je prepisalo), mali je zavrsio s kratkotrajnim i besposljedicnim komplikacijama vezanim uz bubrege i visak soli, a njih su malo protjerali kroz sito i reseto jer je mama zapravo na antidepresivima neke vrste cijeli zivot. Drugoj su dosli na razgovor jer je majka cetvoro djece (najstariji ima 5 godina) i jedno od ovih sto govore je reklo u skoli da mu je masnica na glavi 'od mame'. Pa eto, provjerili su mamu (ispalo je da je istina da se popiknuo na njenu nogu dok su se igrali lovice u hodniku stana). Treca je malo vise nadrapala - i dalje istrazuju zasto joj je sin od oko 8 mjeseci imao masnice po cijeloj glavi koje je zadobio dok ga je cuvao tata. Nista u prici ne drzi vodu, nista ne potvrdjuje nicije tvrdnje, ali socijalna sluzba, do raspleta slucaja (traje jedno 3-4 mjeseca sad) ne dozvoljava da obitelj zivi zajedno.

    Long story short - iako je ovima sto su ispali ni krivi, ni duzni bilo malo tlaka ici na razgovor, u principu se nitko previse ne buni. Zapravo im je drago da se sistem pokrenuo i nadaju se da ce uspjeti sprijeciti stvarna zlostavljanja koja bi im redovito promakla.

  36. #36
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A i ti, Cvijeta, ko da si na nekoj nedjeljnjoj listi .
    Ae, malo da. Oduzimaju rahiticnu djecu u uk, koja recenica.

  37. #37
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Kaae, da, kemijska kastracija, eto sto! I nemam ja tu nikakvih moralnih dilema
    Gledam svoje tri kceri i jeza me obuzme na samu pomisao da postoje takvi tipovi

  38. #38
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    pa Kaae je objasnila. Ta rahiticna djeca imaju tragove sraslih lomova kostiju pa kad su to slucajno otkrili na kakvom rentgenu nisu dalje trazili objasnjenja nego po kratkom postupku jel oduzimanje. Ljudi bjezali iz zemlje s bebama, svasta.E onda je neki medicinski vještak dokazao tu vrstu lomova kao posljedicu nekakvog rahitisa i sad vraćaju tu djecu i provjeravaju sad taj neki d vitamin rutinski kod više lomova. Znaci kao neki hepi end
    Nije se nitko htio dokopat djece, nego je tako lakše populistički se ponašat nego stručno i promišljeno.
    Sad Marta, ako je tebi to teorija zavjere da politika zna zafrknut i preskočit struku e onda ok- slažem se
    Posljednje uređivanje od pikula : 07.11.2015. at 09:25

  39. #39
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    I koliki je postotak tih zabuna sa happy endom?
    Koliki je postotak djeca koja su faktički na razne načine zlostavljana cijelo djetinstvo i preko, jer su službe trome, a postupak traje predugo?
    koliki je postotak djece koja privedu cijeli život u domu, a roditelji ne daju pristanak na usvajanje.

    ne postoji na ovom svijetu ni jedan postupak, ni mjera, ni pravilo, ni ništa, sto u određenom postotku neće biti krivo interpretirano, izigrano...ili će se naprosto dogoditi greška.

    pa se kod zakonodavstva gledaju postotci, sto vise koristi, sto vise šteti.

    moj dojam je upravo suprotan. Da je previše djece koja pate, jer je sustav trom i spor.

  40. #40
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Od kud da ja znam Očito dovoljan da planiraju ponovno mijenjat zakon.
    Loše je kad su novinari spinmajstori za bilo koju politiku i ne libe se iskoristiti niti jedan podatak ili tragičnu sudbinu. Bilo za ili protiv.

  41. #41
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    O dojmovima/ukusima se nema što raspravljat... Slažem se da ti imaš takav dojam
    Ja recimo imam dojam da je naš sustav generalno spooooor i nesuvisao i da poneki pojedinci rade više od cijelog sustava i čine čuda ponekad.
    Za britanski i općenito ove nove obiteljske zakone po Eu vidim da se dosta pise i snima da nije to ubrzavanje i pojednostavljivanje bas sjajno provedeno.
    Nije isto zaposliš li više kirurga, sestara i nabaviš vrhunsku opremu pa smanjis vrijeme za čekanje na operaciju slijepog crijeva ili
    da doneses samo propis da svatko sa indikacijom mora biti operiran u roku od 15' da operacija ne smije trajati duze od pola sata.
    A kad ti netko iz strukeprigovori do objavis na naslovnici djecu koja su stradala od čekanja na operacij i kako su se prije veselo igrala. To je shema.
    Posljednje uređivanje od pikula : 07.11.2015. at 14:40

  42. #42
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    kemijska kastracija ne rješava pedofiliju

  43. #43
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Al je dobar pocetak
    Ili da se ispravim - bar nesto
    Posljednje uređivanje od Ginger : 07.11.2015. at 20:56

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    A sto se tice ovih engleskih situacija, o rahitisu nista nisam cula, ali dvije (tri) internet prijateljice su imale posjete socijalnih sluzbi unatrag prethodne tri godine. Stvarno su poostrene mjere, a sve u cilju sprjecavanja stvarnog zlostavljanja djece. Prvoj su dosli u provjeru nakon sto joj je sin, star manje od godinu dana, dobio (greskom) pogresnu dozu nekakvog rehidromiksa zbog povracanja i proljeva. Pretjerala je s dozom (krivo pisalo na boci, zeznula je ili ona ili medicinsko osoblje koje ga je prepisalo), mali je zavrsio s kratkotrajnim i besposljedicnim komplikacijama vezanim uz bubrege i visak soli, a njih su malo protjerali kroz sito i reseto jer je mama zapravo na antidepresivima neke vrste cijeli zivot. Drugoj su dosli na razgovor jer je majka cetvoro djece (najstariji ima 5 godina) i jedno od ovih sto govore je reklo u skoli da mu je masnica na glavi 'od mame'. Pa eto, provjerili su mamu (ispalo je da je istina da se popiknuo na njenu nogu dok su se igrali lovice u hodniku stana). Treca je malo vise nadrapala - i dalje istrazuju zasto joj je sin od oko 8 mjeseci imao masnice po cijeloj glavi koje je zadobio dok ga je cuvao tata. Nista u prici ne drzi vodu, nista ne potvrdjuje nicije tvrdnje, ali socijalna sluzba, do raspleta slucaja (traje jedno 3-4 mjeseca sad) ne dozvoljava da obitelj zivi zajedno.
    Long story short - iako je ovima sto su ispali ni krivi, ni duzni bilo malo tlaka ici na razgovor, u principu se nitko previse ne buni. Zapravo im je drago da se sistem pokrenuo i nadaju se da ce uspjeti sprijeciti stvarna zlostavljanja koja bi im redovito promakla.
    Meni je sve ovo -bizarno, u nedostatku bolje reči. Nadrealno.
    Zvali su soc. službu jer je dete od 4-5 god. u školi reklo da je modrica "od mame"? I svi zadovoljni takvom procedurom?
    Znači, da je moja ćerka svojevremeno sa 3 godine rekla da je tata "dira po guzi" mi bismo morali da objašnjavamo soc. službi kako tata povremeno kupa starije dete dok ja dojim mlađe? I ostali bismo zanavek lepo zabeleženi negde, za svaki slučaj? A sve u cilju prevencije pedofilije?
    Uz takve kriterijume kod nas bi bar pola roditelja izgubilo starateljstvo u prvih 5 godina detetovog života. A trećina bila osuđena za pedofiliju...

    Meni je to i dalje trijumf forme nad suštinom. I trijumf predrasuda nad činjenicama - aha, žena pije antidepresive, znači, spada u grupu koju soc. služba treba da proveri. Ova druga ima četvoro male dece-aha, i to je kandidat za proveru. Ovaj nesretni tata izgubio porodicu jer je kriv dok se ne dokaže suprotno?
    Ja ne vidim kakva korist se može izvući iz takve "rigoroznosti". I ne vidim kako će to pomoći u sprečavanju pedofilije, na primer.
    Ili možda moj muž i nije smeo da kupa trogodišnju ćerku, hmmmm....Ko zna i ja kakva sam.

  45. #45
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa njima se ne cini skroz pretjeranim jer je bilo previse slucajeva gdje su djeca uistinu stradala zbog nemarnosti ili sporosti sustava. Dijete je imalo stvarno ruznu modricu i, hebi ga, reklo je da mu je od mame. Nisu bili po sudjenjima i ispitivanjima, bili su na razgovoru. Nitko im nije oduzeo dijete, niti ce im dolaziti na provjere i sumnjati u njihovo roditeljstvo.

    Ja bih da me pitaju, ili moje dijete, zasto ima ogromnu modricu na glavi, ruci, guzici, bilo gdje. Pitala bih i ja da se takav vrati iz vrtica, a da me ne ceka sluzbeni opis nezgode (sto jest procedura).

  46. #46
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    U trecem slucaju, da smijem, pokazala bih slike bebe s modricama na glavi. I ja bih, bez problema, uklonila oca iz obitelji dok se ne dokaze nevinost. Mislim, ja bih ga, da je otac mojeg djeteta, uklonila i sama, bez da socijalna sluzba uopce ista napravi.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Pa njima se ne cini skroz pretjeranim jer je bilo previse slucajeva gdje su djeca uistinu stradala zbog nemarnosti ili sporosti sustava. Dijete je imalo stvarno ruznu modricu i, hebi ga, reklo je da mu je od mame. Nisu bili po sudjenjima i ispitivanjima, bili su na razgovoru. Nitko im nije oduzeo dijete, niti ce im dolaziti na provjere i sumnjati u njihovo roditeljstvo.

    Ja bih da me pitaju, ili moje dijete, zasto ima ogromnu modricu na glavi, ruci, guzici, bilo gdje. Pitala bih i ja da se takav vrati iz vrtica, a da me ne ceka sluzbeni opis nezgode (sto jest procedura).
    Ja bih da me pitaju, ako dete pokazuje promene u ponašanju, ako ima ikakvih pokazatelja da odnos dete/roditelj ne štima, itd, itd.
    Ali da očekujem da će me soc. služba zvati zbog izolovanog slučaja ružne modrice i načina na koji ju je moje malo dete objasnilo, ja bih odustala od same ideje roditeljstva.

    Jer u slučaju takvog "pooštravanja kriterijuma", soc. služba bi trebalo da posećuje valjda apsolutno svaku porodicu. Ja ne poznajem porodicu u kojoj dete nije bar jednom u detinjstvu zaradilo ružnu modricu i to pred očima roditelja, ili čak u igri sa roditeljima.
    I lično sam se više puta uverila u to koliko i moja i tuđa deca mogu na neverovatan način da interpretiraju neke sasvim obične događaje.
    ( Jednom prilikom je ćerka na sav glas urlala u parku kako "je glaaadna, ceeeo dan nije jeeela!" na zgražanje publike, pri čemu je propustila "sitnicu" da celo prepodne nije HTELA da jede, a u parku joj je tata zabranio da tako gladna uzme žvaku od neke bake .)

    Meni je to širenje paranoje i traćenje ljudskih resursa. Jer ne mogu da zamislim koliko je soc. službenika potrebno da se obave razgovori sa svim takvim "sumnjivim" slučajevima, i ne mogu da zamislim koliko se grozno roditelji osećaju kada moraju da se pravdaju zašto im dete ima ružnu modricu, kao da im nije dovoljna kazna što se dete uopšte povredilo.
    Pri tome mi je krajnje odbojna takva škola koja je na osnovu dečje izjave naslepo prosledila "slučaj" socijalnoj službi, bez nekog dubljeg razmatranja situacije.
    Što se tiče povreda u vrtiću, nije mi poređenje skroz prikladno, ne umem da sročim tačno zašto - ti u vrtiću dobiješ službeni opis nezgode, ali radnik vrtića pretpostavljam, ne ide na razgovor sa šefom, ili soc. službom, psihologom, kime već, ako je u pitanju nekakva nezgoda? Ili ipak ide?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    U trecem slucaju, da smijem, pokazala bih slike bebe s modricama na glavi. I ja bih, bez problema, uklonila oca iz obitelji dok se ne dokaze nevinost. Mislim, ja bih ga, da je otac mojeg djeteta, uklonila i sama, bez da socijalna sluzba uopce ista napravi.
    Dobro, u ovo ne bih ulazila dalje, jer stvarno ne znam dovoljno, a nisam sigurna ni da želim da znam .

    Zapravo, možda sa filozofske tačke gledišta ovakve situacije zaslužuju i posebnu temu, tipa, "Koliko neodgovornosti prema detetu biste tolerisali bračnom partneru?" (ako je jel, u pitanju neodgovornost i nebriga o detetu, a ne aktivno nasilje...)

  49. #49
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ili naknadno saznaju da dijete ima trombocitopeniju i da su modrice od toga

  50. #50
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Prvo sto su napravili s ovom bebom s modricama, nakon sto je sama majka odvela dijete doktoru jer joj nista nije bilo jasno, jest bio test na trombocitopeniiju, a slijedilo je jos brdo drugog testiranja, ukljucujuci i celijakliju, koja moze utjecati na pretjerano stvaranje modrica. Nisu nikoga oteli, niti napravili nesto grozno.

    Inace, ne znam, cini mi se da je tesko naci neku zlatnu sredinu izmedju ignoriranja i cekanja nekog 'stvarnog' sranja, ili reagiranja i na najmanju sitnicu. Ako imaju probleme i resurse, ne vidim kome, zapravo, smeta da se nesto provjerava. Cak i u ovom slucaju s modricom i cetverogodisnjakom - mozda nemam(o) dovoljno informacija o tome zasto su (ipak) izasli na teren. Nije da mi je zena najblizi rod, a i da jest, mozda opet ne bih znala.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •